Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.051.009
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uzeo sam pokucni bez pretplate, dakle svaki mjesec mi uredno dolazi racun. Posto to više ne želim mogu li raskinuti tu karticu samo pozivom službi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Uzeo si dakle na pretplatu bez ugovorne obveze (bez pretplate bi bilo na bonove)? Nisam siguran da li možeš raskinuti pretplatu samo pozivom službi za korisnike, ali čak i ako možeš, ne bih ti to preporučio. Podnesi zahtjev tako da imaš pisani trag, da ne bi poslije sjela "neplaćena potraživanja".

 

Još jedna napomena - ako koristiš eRačun, obavezno deaktiviraj eRačun prije raskida ugovora jer ti oni uredno ukinu pristup pristup moj.tele2.hr portalu, pa niti vidiš račun niti si svjestan da si dužan dok ne dođe ovrha ili poziv od agenciju za naplatu potraživanja.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pošalji im zahtjev mailom na prigovori_web_hr@tele2.com .. uz napisano da želiš raskid pokućnog, uslikaj osobnu, obje strane i u privitku pošalji..
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bonbon bonovi vs Tele2 pretplata (neograničeni internet). Od žalbe nema ništa jer je konačni odgovor u stilu "...imajući u vidu da Vi odabirete područje na kojem ćete koristiti uslugu, odnosno Tele2 Vam ne nalaže na kojem području ćete koristiti uslugu."  Shady... Uglavnom, mislim da je razina kvalitete usluge daleko ispod one koja se oglašava tako da savjetujem oprez ukoliko razmišljate o odabiru Tele2 kao operateru.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sil kaže...

Bonbon bonovi vs Tele2 pretplata (neograničeni internet). Od žalbe nema ništa jer je konačni odgovor u stilu "...imajući u vidu da Vi odabirete područje na kojem ćete koristiti uslugu, odnosno Tele2 Vam ne nalaže na kojem području ćete koristiti uslugu."  Shady... Uglavnom, mislim da je razina kvalitete usluge daleko ispod one koja se oglašava tako da savjetujem oprez ukoliko razmišljate o odabiru Tele2 kao operateru.

 Sve se uvijek može isprobati unaprijed. Dovoljno je kupiti SIM karticu za uslugu na bonove. Tako ja radim.

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ridealong kaže...
Sil kaže...

Bonbon bonovi vs Tele2 pretplata (neograničeni internet). Od žalbe nema ništa jer je konačni odgovor u stilu "...imajući u vidu da Vi odabirete područje na kojem ćete koristiti uslugu, odnosno Tele2 Vam ne nalaže na kojem području ćete koristiti uslugu."  Shady... Uglavnom, mislim da je razina kvalitete usluge daleko ispod one koja se oglašava tako da savjetujem oprez ukoliko razmišljate o odabiru Tele2 kao operateru.

 Sve se uvijek može isprobati unaprijed. Dovoljno je kupiti SIM karticu za uslugu na bonove. Tako ja radim.

 Glupost. Na potezu Osijek - Slavonski Brod na autocesti nisam imao interneta dobar dio puta. Znači, prije odabira operatera bih ja sad trebao ići po gradovima gdje imam rodbinu, poslovne kontakte itd. i ispitivati hoću li imati uslugu ili ne? 

16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

"Iskreno žalimo ukoliko Vam je nastala situacija prouzročila neugodnosti te Vas, u nadi kako ista neće biti prepreka našoj daljnjoj suradnji, srdačno pozdravljamo."

 

Aha, jedva čekam potpisati novi ugovor! 

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kada ostaneš bez Tele2 signala, mobitel bi ti se trebao spojiti automatski na 3G signal HT-a preko kojeg normalno možeš nastaviti koristiti usluge bez dodatne nadoplate. Ako ti se mobitel nije spojio automatski, a signala nemaš, spoji se ručno u postavkama mreže.

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nisu niti otpisali koju kunu za dan i pol bez neta...

Treba nekak privući medije na njihovu "uslugu", zadnjih mjeseci to je sramotno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

U principu, nemamo se što žaliti jer zakonski su vrlo vjerojatno u pravu. Nigdje se ne jamči minimalna brzina interneta. Nigdje se ne jamči da ćemo imati uslugu na cijelom teritoriju RH. U principu, sve se svodi da si kao korisnik obavezan uredno plaćati račune po ugovorenim cijenama bez obzira imao ti uslugu ili ne, bez obzira koliko ta usluga bila kvalitetna. Vjerojatno je i kod drugih operatera ugovor sastavljen na sličnom principu, tako da sad ostaje samo pitanje gdje je tu moral, etika. Ja bih još kao razuman korisnik bio spreman na odgovor u smislu "radimo na infrastrukturi... strpite se toliko i toliko i usluga će biti na odgovarajućoj razini kvalitete..." Ali ne, prvi odgovor i kreće se "po članku ugovora tom i tom, nemate pravo... po članku onome ugovora, nismo dužni..." Prilično šupački.  

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ako bi išta prošlo, onda bi prošla tužba za zavaravajuće oglašavanje, pogotovo skupna jer su uslugu ipak oglašavali kao zamjenu za fiksnu iako su bili svjesni da ne vrijede isti uvjeti, time su korisnika doveli u zabludu da može očekivati jednake zagarantirane minimalne brzine kao na fiksnoj liniji.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sil kaže...
ridealong kaže...
Sil kaže...

Bonbon bonovi vs Tele2 pretplata (neograničeni internet). Od žalbe nema ništa jer je konačni odgovor u stilu "...imajući u vidu da Vi odabirete područje na kojem ćete koristiti uslugu, odnosno Tele2 Vam ne nalaže na kojem području ćete koristiti uslugu."  Shady... Uglavnom, mislim da je razina kvalitete usluge daleko ispod one koja se oglašava tako da savjetujem oprez ukoliko razmišljate o odabiru Tele2 kao operateru.

 Sve se uvijek može isprobati unaprijed. Dovoljno je kupiti SIM karticu za uslugu na bonove. Tako ja radim.

 Glupost. Na potezu Osijek - Slavonski Brod na autocesti nisam imao interneta dobar dio puta. Znači, prije odabira operatera bih ja sad trebao ići po gradovima gdje imam rodbinu, poslovne kontakte itd. i ispitivati hoću li imati uslugu ili ne? 

Onda nemoj. Tvoja poruka je krunski dokaz da ljudima ne treba pomagati niti im išta savjetovati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 18:19 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...

Ako bi išta prošlo, onda bi prošla tužba za zavaravajuće oglašavanje, pogotovo skupna jer su uslugu ipak oglašavali kao zamjenu za fiksnu iako su bili svjesni da ne vrijede isti uvjeti, time su korisnika doveli u zabludu da može očekivati jednake zagarantirane minimalne brzine kao na fiksnoj liniji.

 Ne znam da je do sada ikada itko digao takvu tužbu. I nije izvjesno da hoće.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...

Ako bi išta prošlo, onda bi prošla tužba za zavaravajuće oglašavanje, pogotovo skupna jer su uslugu ipak oglašavali kao zamjenu za fiksnu iako su bili svjesni da ne vrijede isti uvjeti, time su korisnika doveli u zabludu da može očekivati jednake zagarantirane minimalne brzine kao na fiksnoj liniji.

Gdje su točno uslugu oglašavali kao zamjenu za fiksnu uslugu?

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zamijeni svoj fiksni internet 4G pokućnim uz Tele2! Uživaj u BEZBROJ GB za samo 169 kuna mjesečno.
https://www.tele2.hr/neogranicen-pokucni/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Neograničen promet
BEZBROJ GB ti stoji
na raspolaganju.
Mobilnost
Koristi Pokućni gdje god hoćeš.
Kud ti, tud i mali router.
4G brzine
Surfaj po velikim brzinama
cijeli dan i noć.
Jednostavna instalacija
Da jednostavnija ne može biti.
Samo uključi u utičnicu.


Bla, bla, bla i bla.
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I dalje ga ne oglašavaju kao zamjenu. Nuđenje ljudima da otkažu fiksnu liniju kako bi koristili njihovu mobilnu nije reklamiranje zamjene. Isto tako, u uvijetima korištenja i na HAKOM stranicama nigdje ne postoji minimalna propisana brzina na mobilnoj mreži. Zapravo ne znam postoji li to igdje u EU definirano, prvenstveno jer dolazi do zagušenosti mreže.
Sumnjam da bi ta tužba prošla.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Korisnik nije dužan znati tehničke karakteristike mreže, a reklama ga dovodi u zabludu da se radi o istoj vrsti usluge.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Da smo u americi t com a1 i tele 2 imali bi gace na stapu jer da potpises ugovor s verizonom ili bilo kojom mrezom i ne dobijes zagarantiranu brzinu ili pokrivenost cak i u bespucima kentuckyja odma tuzba...
Ameri su ludaci ali relativno dobro funkcionira sud te tamo nece t com igrat igru na infrastrukturu iz austro ugarske nego konstatno razvija svoje usluge isto bi tako trebalo bit ovdje ali mi smo svi za nista...
Kad sam uzeo iskona na korculi bio sam 10 dana bez icega jer oni nemaju tehnicare nego moras cekat tcoma da ti se smiluje i posalje svoje... Tako da sam nakon toga raskinuo ugovor bez ikakvih placanja icega ...
Ta tuzba za lazno reklamiranje i obmanu kupca cak bi mogla proc i natjerala bi ove pohlepnike da malo investiraju umjesto da sve nose u njemacku meksiko i svedsku...
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...
Korisnik nije dužan znati tehničke karakteristike mreže, a reklama ga dovodi u zabludu da se radi o istoj vrsti usluge.

Na korisniku je da se sam raspita i prouči malo takvu vrstu interneta. To ti je kao da odeš u trgovinu s informatičkom opremom i kupiš najjeftnije računalo koje, nakon što ga sastaviš, je sporo zbog ne tako dobrih komponenti. 

 

Osobno kada kupujem nešto, prije kupovine se raspitam i istražim kakav je proizvod, te vrijedi li to kupiti ili ne. Nikada ne odlazim u trgovinu s informatičkom opremom bez da se prethodno informiram o samom proizvodu. Isto vrijedi i za internetske usluge.

 

Tele2 još nudi i probni period da možeš isprobati uslugu kod sebe, a nude ti i da uzmeš internet bez ugovorne obveze. Ako ti ne valja, odeš, raskineš ugovor i prijeđeš kod drugog operatera...

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 11:10 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Horatio_Hornblower kaže...
Da smo u americi t com a1 i tele 2 imali bi gace na stapu jer da potpises ugovor s verizonom ili bilo kojom mrezom i ne dobijes zagarantiranu brzinu ili pokrivenost cak i u bespucima kentuckyja odma tuzba...
Ameri su ludaci ali relativno dobro funkcionira sud te tamo nece t com igrat igru na infrastrukturu iz austro ugarske nego konstatno razvija svoje usluge isto bi tako trebalo bit ovdje ali mi smo svi za nista...
Kad sam uzeo iskona na korculi bio sam 10 dana bez icega jer oni nemaju tehnicare nego moras cekat tcoma da ti se smiluje i posalje svoje... Tako da sam nakon toga raskinuo ugovor bez ikakvih placanja icega ...
Ta tuzba za lazno reklamiranje i obmanu kupca cak bi mogla proc i natjerala bi ove pohlepnike da malo investiraju umjesto da sve nose u njemacku meksiko i svedsku...

 LOL u kojem ti svijetu mašte živiš 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Na korisniku je da se sam raspita i prouči malo takvu vrstu interneta. To ti je kao da odeš u trgovinu s informatičkom opremom i kupiš najjeftnije računalo koje, nakon što ga sastaviš, je sporo zbog ne tako dobrih komponenti. 

Ako proizvođač to jeftino računalo reklamira kao "brzo računalo koje pokreće najnovije naslove" onda je to lažno oglašavanje. Dodatno, Tele2 nije ništa jeftiniji od drugih operatera koji nude samo net opciju. U probnom periodu je sve uredno radilo, a to što su oni nastavili sklapati ugovore nakon što je postalo jasno da im mreža puca po šavovima, jasno pokazuje nemar.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ćutim nove korisnike... 

 

 

LP 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pa zabrijao sam to jer sam možda od nekih navedenih ovdje 8 mjeseci u Americi i znam kako im stvari funkcioniraju... Probaj Amerikancu napravit da mu pucaju linije ili da nema signala pa ćemo vidit što će se dogodit... Jos pogotovo ako je taj neki pravnik. Tako da ovo je bar iz kruga amera kojih ja znam..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

A kako to funkcioniraju? Daj neki dokaz?  Pa možda sa time možemo pritisnuti naše providere. Sve što se da izguglat kaže drugačije.

 

Često ljud kažu da toga ima samo kod nas onda se ispostavi da isto je svugdje. Nažalost.

 

http://theconversation.com/reaching-rural-america-with-broadband-internet-service-82488

 

https://www.businessinsider.com/why-us-internet-services-stink-2016-1

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

https://www.fastmetrics.com/internet-connection-speed-by-country.php

Pusti te rekla kazala ovo je relevantno u Americi u pripizdini Minnesote di nema 300 ljudi ako ti je obećano 20 a nisi ih dobio ides u providera internet ti je skoro pa džabe ili dobije tonu popusta ili se kompenzira to. Nije ko ovdje da je siva zona crna zona ako je rečeno 20 onda je 20 ne 15 ili 10. Ode ti obećaju 20 pa dobijes 10 i ti sretan, ovo nije sad za tele 2 nego za nase kompanije koje se time bave.

Ako je tko bio u Americi i išao do t coma i vidio kako tamo posluju pa nakon toga dosao u hrvatsku i vidio kako je stanje stvari ovdje onda bi dobio sliku o cemu pricam...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ekipa da još jednom ustvrdim za svoj neki spokoj

 

u suštini sam zadovoljan sa tele 2 pokućnim no nerviram me kada sam spojen na wifi što ruter odnosno wifi nakon određenog vremena samo "pukne" a ruter i dalje sasvim normalno radi.

Zvao sam već službu za korisnike no oni su govorili resetirajte ruter, prebacite na drugu frekvenciju ali jednostavno ništa nije pomoglo.

 

Zanima me dali će mi oni poslati novi ruter te što radim sa postojećim? Pošto živim na otoku Rabu pa mi je prva Tele 2 poslovnica u Rijeci.

 

 

Hvala na svakom komentaru/ pomoći

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da koristim mobilni NET ja bi na njemu odmah ugasio WiFi i na LAN kabal bar 10m dalje spojio mali WiFi AP ili bolje WiFi ruter.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Horatio_Hornblower kaže...

https://www.fastmetrics.com/internet-connection-speed-by-country.php

Pusti te rekla kazala ovo je relevantno u Americi u pripizdini Minnesote di nema 300 ljudi ako ti je obećano 20 a nisi ih dobio ides u providera internet ti je skoro pa džabe ili dobije tonu popusta ili se kompenzira to. Nije ko ovdje da je siva zona crna zona ako je rečeno 20 onda je 20 ne 15 ili 10. Ode ti obećaju 20 pa dobijes 10 i ti sretan, ovo nije sad za tele 2 nego za nase kompanije koje se time bave.

Ako je tko bio u Americi i išao do t coma i vidio kako tamo posluju pa nakon toga dosao u hrvatsku i vidio kako je stanje stvari ovdje onda bi dobio sliku o cemu pricam...

 Amerika je notorna po tome sto ima jako los i jako skup internet. Situacija je gora nego ovdje. Jest da imaju "neogranicene" planove koji su im mozda 25GB pa onda slowdown a placaju $40 po broju/liniji i moras imati barem 4 linije, inace cijena ide gore. Ili $150 za "kucni plan" koji ima cak 40GB. Pa njima ti provideri naplacuju HotSpot mogucnost $10 mjesecno.

Procitaj malo o slucaju kad je njihova vlada dala nekih 300 mlijardi dolara providerima da im prekriju cijelu zemlju optikom. Oni uzeli pare i nikad nista napravili nisu.

Njihov je prosjek 23Mbps Up i 8 Down.

Deru njih Comcast, Warner i Verizon bez za*ebancije. Jedino GoogleFiber daje nesto normalno. Ali je dostupan rjedje nego optika kod nas 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice