Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.598
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...

To se dogodi kad na već preopterećenu mrežu staviš akciju 4G za 1kn.

 Raspala se, ali nije mobilna, nego njihova interna IP mreza ili izlaz prema netu

 

Mobitel u roamingu je najnormalnije radio, cak ni brzine nisu bile vece koliko bi covjek ocekivao kada nema nikog drugog, oko 40/30 sto dobijam inace i na "opterecenoj" mrezi.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Enigmus-zg kaže...

 Raspala se, ali nije mobilna, nego njihova interna IP mreza ili izlaz prema netu

 

Mobitel u roamingu je najnormalnije radio, cak ni brzine nisu bile vece koliko bi covjek ocekivao kada nema nikog drugog, oko 40/30 sto dobijam inace i na "opterecenoj" mrezi.

 Nego kakva ako nije mobilna? Pa i backbone je dio njihove mreže. Ustalom, što ti znači da radi repetitor ako njihovi serveri i link prema van ne radi?

 

Druga rečenica mi je potpuno nejasna, to što si u roaming ne znači da nema nikog drugog nego da si spojen da operatera iz druge države, spojeni su njihovi domaći korisnici. Ne dobiješ ti nikakvu posebnu konekciju zato jer su u roamingu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
Enigmus-zg kaže...

 Raspala se, ali nije mobilna, nego njihova interna IP mreza ili izlaz prema netu

 

Mobitel u roamingu je najnormalnije radio, cak ni brzine nisu bile vece koliko bi covjek ocekivao kada nema nikog drugog, oko 40/30 sto dobijam inace i na "opterecenoj" mrezi.

 Nego kakva ako nije mobilna? Pa i backbone je dio njihove mreže. Ustalom, što ti znači da radi repetitor ako njihovi serveri i link prema van ne radi?

 

Druga rečenica mi je potpuno nejasna, to što si u roaming ne znači da nema nikog drugog nego da si spojen da operatera iz druge države, spojeni su njihovi domaći korisnici. Ne dobiješ ti nikakvu posebnu konekciju zato jer su u roamingu.

 Ja u roamingu dobijam IP iz domace mreze (konkretno Tele2 Svedska), a medjusobno su povezani, pretpostavljam sa nekim IPSec linkom. Sto znaci da je i pipa prema van funkcionirala kako treba, isto kao i mobilna mreza (mreza izmedju repetitora). Ali hrvatska kartica 0 bodova, tu i tamo neki ping prolazi. Ja pretpostavljam, moguce da sam u krivu, da je upravo njihova interna IP mreza ono sto se raspalo.

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Opet crklo u Dubrovniku

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
sprEEEzy kaže...

Opet crklo u Dubrovniku

 I u Rijeci isto

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zviznemte kaže...
sprEEEzy kaže...

Opet crklo u Dubrovniku

 I u Rijeci isto

 I u Kutini isto.

Twitch-Duxcro
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo sad se probudio i vidim da sve radi i brzina mi se vratila kao sto je i bila.

 

Inace meni u Rijeci je uvijek ovakva brzina i nikad do sad nisam imao problema sa njima.

 

Jedino ovo pucanje  sto je vec drugi put otkad imam tele 2. a skoro ce biti 2 godine. :D

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nitko ne spominje, ali ovaj ispad je daleko "podliji" od onog prethodnog. Normalno radiš u virtualki i vrtiš neku testnu sistemsku aplikaciju i paf, nestane internet. Ali i dalje ruter svijetli plavo, 4G radi, sve OK. A pokazuje da DNS serveri ne šljakaju. I onda kreneš sa provjeravanjima šta je sa mrežnom na kompu, nepotrebnim mijenjanjem inače OK postavki. Da nisam pogledao na mobitel i vidio da mi je pokraj oznake wifi uskličnik nebi pojma imao šta se desilo. Nebi me ni malo začudilo da ovim svojim postupcima cijede svaku moguću kunu iz svoje mreže i nakon toga zatvore butiku, kao u susjedstvu.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...

.... Nebi me ni malo začudilo da ovim svojim postupcima cijede svaku moguću kunu iz svoje mreže i nakon toga zatvore butiku, kao u susjedstvu.

 ?? daj malo detalja, o zatvaranju "butike", nemoj me plašit, neka zavjera ili se to stvarno negdje desilo?

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Joj koje vi drame i teorije radite, nedavno smo u firmi prešli na tele2 a bili smo na vipu koji je isto ispao već 2 puta ove godine uključujući i fiksnu telefoniju, isto tako su i tcom koncetratori ispadali pa nije bilo neta, ne vidim čemu dramite..

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Tadaaa daa evo Teletine daaa 

http://www.speedtest.net/result/7498336027

-
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...

Joj koje vi drame i teorije radite, nedavno smo u firmi prešli na tele2 a bili smo na vipu koji je isto ispao već 2 puta ove godine uključujući i fiksnu telefoniju, isto tako su i tcom koncetratori ispadali pa nije bilo neta, ne vidim čemu dramite..

 A dramimo jer smo takvi kao narod, nikad nam nije dobro. Ne samo u vezi interneta nego opcenito.

Sve danasnje telekompanije su iste, nude samo drugo pakovanje. A sad do tebe je ako do sada nisi naucio da neces dobiti ono sto ti pise na papiru.

Jer Hrvatska kao takva nije dorasla onome što nudi. I onda Vip i T-mobile mi isprobavaju 5G i u zagrebu istri ne znam di vec ne dobivaju maksimalne ostvarene brzine prijenosa po korisniku je 1,4 Gbit/s.

Ja bi bio sretan da umjesto da su upgradali se na 5g da su stavili pokoju novu baznu stanicu u ona podrucja koja stvarno imaju k... od neta, a pravi 5G će Hrvatska okusiti tek za 5 godina (ma i tada ce bit problema)

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zviznemte kaže...
ivicask kaže...

Joj koje vi drame i teorije radite, nedavno smo u firmi prešli na tele2 a bili smo na vipu koji je isto ispao već 2 puta ove godine uključujući i fiksnu telefoniju, isto tako su i tcom koncetratori ispadali pa nije bilo neta, ne vidim čemu dramite..

 A dramimo jer smo takvi kao narod, nikad nam nije dobro. Ne samo u vezi interneta nego opcenito.

Sve danasnje telekompanije su iste, nude samo drugo pakovanje. A sad do tebe je ako do sada nisi naucio da neces dobiti ono sto ti pise na papiru.

Jer Hrvatska kao takva nije dorasla onome što nudi. I onda Vip i T-mobile mi isprobavaju 5G i u zagrebu istri ne znam di vec ne dobivaju maksimalne ostvarene brzine prijenosa po korisniku je 1,4 Gbit/s.

Ja bi bio sretan da umjesto da su upgradali se na 5g da su stavili pokoju novu baznu stanicu u ona podrucja koja stvarno imaju k... od neta, a pravi 5G će Hrvatska okusiti tek za 5 godina (ma i tada ce bit problema)

 Meni brzina varira na mobu od 3-5mbit navečer do 30mbit ujutro na mobu,a ako samo pređem preko ceste do prvog susjeda (doslovno 15m) mjerim do 60mbit, neznam šta bi ja trebo tek reći, al briga me na mobu bitno mi je da je sve flat a imam ADSL doma.

 

Al realno svi ste u pravu, TELE2 treba proširenje mreže pod hitno, ili moguće da štopaju do prelaska na 5g. ..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jbg...stavis baznu stanicu i sljedecih mjesec dana imas rulju ljudi preko 50 koji misle da su dobili rak od nje...
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ne znam kaj se sad svi cudite jer je pukla veza, ni prvi, a ni zadnji put, i nije da jedino na tele2 puca. Vip zna isti biti, samo kaj oni uvijek govore da nema poteskoca, tele2 bar prizna poteskoce i prosli put su smanjili racun za 10kn. Na vipu se to nikad nije dogodilo i tamo redovito nestaje interneta iz paketa, pogledajte vip na facebooku, svaku godinu ista prica, hrpa ljudi se zali da im je odjednom "potrosen sav internet"
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 Haha, onda šta dobit ću jedno 73lipe umanjen račun za ta 3-4 sata koja mi nije radilo ? :D

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zadnji put je bio racun za 10kn smanjen, a isto nije radilo par sati
15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi ja razumijem da ste vi koji ste na odasiljacima i baznim stanicama od Tele2 imali problema s internetom,ali neshvacam kako je mene jucer i jos nesto danas zeza internet ako sam na T-com odasiljacu jer kod mene Tele2 odasiljaca nema i najvjerojatnije nikada nece biti mada kazu da nadograđuju mrezu,i dali itko ima slican problem.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...

Nitko ne spominje, ali ovaj ispad je daleko "podliji" od onog prethodnog. Normalno radiš u virtualki i vrtiš neku testnu sistemsku aplikaciju i paf, nestane internet. Ali i dalje ruter svijetli plavo, 4G radi, sve OK. A pokazuje da DNS serveri ne šljakaju. I onda kreneš sa provjeravanjima šta je sa mrežnom na kompu, nepotrebnim mijenjanjem inače OK postavki. Da nisam pogledao na mobitel i vidio da mi je pokraj oznake wifi uskličnik nebi pojma imao šta se desilo. 

 Upravo to, nije uopće problem u tome što im je sve riknulo već baš to da na ruteru pokazuje kako je sve u redu, u postavkama isto tako sve ok a veze nema. I ja sam isto prvo išla kopat po svojim postavkama na laptopu i mrežnoj kartici. Malo je falilo da ju ne idem vadit i stavljat drugu jer sam mislila da otkazala. A mobitel se automatski prebacio na VIP mobilni internet i poruke mi normalno dolazile. Tek kad sam išla gledati na bug sam skužila da je globalno crklo.

Još bolje je to što je genijalcima trebalo 2 sata da objave kako imaju poteškoće i da ih otklanjaju a ljudima koji su im zvali službu za korisnike su masovno trtljali kako im SIM kartica ne valja i da trebaju doći u najbliži centar da ju zamijene. Ono reci "imamo poteškoća, strpite se dok ih otklonimo i ok" ovako se osjećaš ko zadnji bedak i misliš da je kod tebe problem. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zviznemte kaže...

Evo sad se probudio i vidim da sve radi i brzina mi se vratila kao sto je i bila.

 

Inace meni u Rijeci je uvijek ovakva brzina i nikad do sad nisam imao problema sa njima.

 

Jedino ovo pucanje  sto je vec drugi put otkad imam tele 2. a skoro ce biti 2 godine. :D 

 samo sto meni ta brzina u vecernjim satima padne na jedva 2mb, isto ri

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
danmega kaže...
zviznemte kaže...

Evo sad se probudio i vidim da sve radi i brzina mi se vratila kao sto je i bila.

 

Inace meni u Rijeci je uvijek ovakva brzina i nikad do sad nisam imao problema sa njima.

 

Jedino ovo pucanje  sto je vec drugi put otkad imam tele 2. a skoro ce biti 2 godine. :D 

 samo sto meni ta brzina u vecernjim satima padne na jedva 2mb, isto ri

 Evo ti situacija 5 km od Varaždina. Uzeo sam na 5 dana da probam kako funkcionira jer mi uskoro istječe ugovor sa optimom....tele 2 preko dana drži oko 20 Mbit a navečer padne na ovo:
http://www.speedtest.net/result/7500104022

Karta kaže da je toranj nekih  kilometar od mene a brzina je užasno niska. Navečer još i razumijem kad se hrpa ljudi nakači na vezu ali preko dana da imam samo 20 Mbita to mi je čudno.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
danmega kaže...
zviznemte kaže...

Evo sad se probudio i vidim da sve radi i brzina mi se vratila kao sto je i bila.

 

Inace meni u Rijeci je uvijek ovakva brzina i nikad do sad nisam imao problema sa njima.

 

Jedino ovo pucanje  sto je vec drugi put otkad imam tele 2. a skoro ce biti 2 godine. :D 

 samo sto meni ta brzina u vecernjim satima padne na jedva 2mb, isto ri

Evo upravo sada (ne znam zasto na slici stoji jucerasnji datum i 10PM ako tada nisam ni bio doma), ja sam u centru kod guvera. 

http://www.speedtest.net/result/7500363709.png

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudovi ima jos neko konstantno Litvansku IP adresu, meni otkad je proradilo. Imam i reklame na spotifyu uzas.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imam ja otkad sam oko Zadra na GO...cca 10ak dana, inace iz zg nisam primjetio to dosad

Sve na guglu itd koda sam u Litvi...

Moram priznat...kao i obicno...brzina je kao da i izlazim na internet iz Litve, 4g pun signal, niti u jednom trenutku preko 2mbit nisam vidio u dlu

Nemam ovu neograniceno shemu al to je ovdje ionako besmisleno

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav, imam ZTE MF286 ruter i zanima me kako blokirat određene stranice? Prvenstveno, Instagram, Snapchat i takve gluposti? Vidim da ima whitelista, al neću dodavat nutra miljon stranica na koje se smije ići, a blacklistu ne mogu nigdje naći, da dodam tih nekoliko stranica pa da se blokira pristup, a sve ostale stranice da imaju pristup.

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

koliko ja vidim u uputama ZTE MF286 ima URL filtering pod Advanced settings>Firewall pa tamo postavi stranice kojima želiš blokirati pristup

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dastefan kaže...

koliko ja vidim u uputama ZTE MF286 ima URL filtering pod Advanced settings>Firewall pa tamo postavi stranice kojima želiš blokirati pristup

 Hvala, budem pogledao dok dođem doma.

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Opet me ovi kripli iz Tele 2 prebacili u Estoniju. 

Twitch-Duxcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice