Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.057.311
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sto bi bila kvalitetna alternativa?

Ja da imam 20mbps preko dana i 130 preko noci, nebih se uopce bunio i bio nezadovoljan ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Damir22 kaže...
Sto bi bila kvalitetna alternativa?

Ja da imam 20mbps preko dana i 130 preko noci, nebih se uopce bunio i bio nezadovoljan ;)

 recimo ovo jedna alternativa t-com,a sutra ću A1 isprobati

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2018 22:05 (DDavorin).
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da je barem 20! Upravo pingam 1.1.1.1 i time mi je preko 1000ms i još masovno dropa. Nemam normalan internet cijeli dan!

Ovo šaljem sa hotspota na mobitelu... Velika Gorica

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Koristio homebox dok je jos bio vip. Brzine vrlo slicne teletu, u pocetku fenomenalno, kasnije sve losije i losije. Mozda se sad sto popravilo, neznam.

Tele2 je izgleda postao zrtva vlastitog uspjeha, toliko je forsirao taj pokucni da sad zbog toga ustvari gubi korisnike.

Tcom pretplata ili bonovi?
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2018 22:17 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Damir22 kaže...
Koristio homebox dok je jos bio vip. Brzine vrlo slicne teletu, u pocetku fenomenalno, kasnije sve losije i losije. Mozda se sad sto popravilo, neznam.

Tele2 je izgleda postao zrtva vlastitog uspjeha, toliko je forsirao taj pokucni da sad zbog toga ustvari gubi korisnike.

Tcom pretplata ili bonovi?

 Pretplata. A1 sam prije par godina koristio a sad ću da probam pošto znam da ima dvije frekvencije na 4G tu kod mene pa se nadam brzinama oko 150 i neću uzeti hombox jer je limitiran na 112 nego klasični internet na pretplatu naravno sve bez ugovorne obveze. dok si ti koristio nisi imao cat6 router a sad cat6 router znači puno jer spaja se na obje frekvencije

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2018 22:33 (DDavorin).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Damir22 kaže...
Koristio homebox dok je jos bio vip. Brzine vrlo slicne teletu, u pocetku fenomenalno, kasnije sve losije i losije. Mozda se sad sto popravilo, neznam.

Tele2 je izgleda postao zrtva vlastitog uspjeha, toliko je forsirao taj pokucni da sad zbog toga ustvari gubi korisnike.

Tcom pretplata ili bonovi?

 Pretplata. A1 sam prije par godina koristio a sad ću da probam pošto znam da ima dvije frekvencije na 4G tu kod mene pa se nadam brzinama oko 150 i neću uzeti hombox jer je limitiran na 112 nego klasični internet na pretplatu naravno sve bez ugovorne obveze. dok si ti koristio nisi imao cat6 router a sad cat6 router znači puno jer spaja se na obje frekvencije

Neznam sta se desilo al preko cjelog dana brzina oko 20 mbs u pocetku oko 60 mbs 

http://www.speedtest.net/result/7885604936

-
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kak misliš otići od njih, bonovi ili ugovor?
Jer za ovo drugo se baš ne daju lako...

Meni su u četvrtak mislim poslali dugi odgovor u vezi stalnih prigovora, naravno uz "jako im je žao", "bit će bolje" ali i da nisu obavezni na onih 70% te da se mora plaćati...

Mislim da ih bi baš tu mogli masovno ugroziti - neplaćanjem!
Dok ne daju uslugu, naravno.

Oni nama lažno oglašavanje, mi njima 0kn i sve kaj nudi zaštita potrošača.

Al udružiti ljude u RH, ko to može?
Samo Dalić i Luka...
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Armor kaže...
Kak misliš otići od njih, bonovi ili ugovor?
Jer za ovo drugo se baš ne daju lako...

Meni su u četvrtak mislim poslali dugi odgovor u vezi stalnih prigovora, naravno uz "jako im je žao", "bit će bolje" ali i da nisu obavezni na onih 70% te da se mora plaćati...

Mislim da ih bi baš tu mogli masovno ugroziti - neplaćanjem!
Dok ne daju uslugu, naravno.

Oni nama lažno oglašavanje, mi njima 0kn i sve kaj nudi zaštita potrošača.

Al udružiti ljude u RH, ko to može?
Samo Dalić i Luka...

Ali da li vi razumijete da se ne radi o lažnom oglašavanju?

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Lijepo odem jer nisam bio na ugovoru samo klasična pretplata evo i upravo sam danas raskinuo pretplatu bez ikakvih problema. Problem je to što ljudi misle ako uzmu uređaj na 24 mj da profitiraju, a ustvari vežu te 2god nemreš mrdnuti. I zato uvijek sam uređaje keširao bilo router ili mob a tarife na pretplatu bez ugovora na god ili dvije.sad sam uzeo T-com mobilni internet i A1 mobilni internet sve na pretplatu bez ugovorne obaveze. Testiram par dana i odjavim ono što mi je lošije plaćam samo po danu korištenja kad raskidam pretplatu.t-com testiran min brzine 180 večinom preko 200, sa još a1 testiram par dana i pada odluka!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Lijepo odem jer nisam bio na ugovoru samo klasična pretplata evo i upravo sam danas raskinuo pretplatu bez ikakvih problema. Problem je to što ljudi misle ako uzmu uređaj na 24 mj da profitiraju, a ustvari vežu te 2god nemreš mrdnuti. I zato uvijek sam uređaje keširao bilo router ili mob a tarife na pretplatu bez ugovora na god ili dvije.sad sam uzeo T-com mobilni internet i A1 mobilni internet sve na pretplatu bez ugovorne obaveze. Testiram par dana i odjavim ono što mi je lošije plaćam samo po danu korištenja kad raskidam pretplatu.t-com testiran min brzine 180 večinom preko 200, sa još a1 testiram par dana i pada odluka!

 koju si tocno tarifu na a1 jer sam ja pitao za homebox 100+100gb al ne daju bez ugovorne obveze, tj moze al kazu moram kupiti ruter koji mi ne treba jer imam.

 

a na t-comu samo 75gb vidim i nocna opcija mogucnost ukljucenja.

 

baci link na obje tarife ako mozes za a1 i t-com

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Ali da li vi razumijete da se ne radi o lažnom oglašavanju?

Po samom pitanju reklamiranih "do" brzina ne, ali reklame u kojima kupca dovode u zabludu da se radi o zamjeni za žičani internet bi u svakoj pravno uređenoj državi (što na žalost mi nismo) prošlo pod lažno oglašavanje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ja i dalje ne vidim gdje piše kako se radi zamjeni za žičani internet. Na stranicama Tele2 je jasno navedeno kako brzine idu DO 150 Mb/s i kako brzina ovisi o razini signala, modelu uređaja te trenutnoj opterećenosti mreže. To čak nije napisano ni malim slovima...

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Od t-coma sam sam uzeo na probu Najbolja M 5gb za 149kn i jednom mjesečno možeš ukljućiti opciju 50gb za 0.00kN to mi je dosta za probu. A1 sam uzeo Mobilni internet L 100gb za 169kn i stigle su mi ove poruke na a1 e sad po prvoj poruci koliko sam shvatio dodjeljeno mi je još 100gb prometa za 0.00kn pošto imam E račun.E sad dali je to svaki mjesec ili samo prvi mjesec to ih moram pitati. A što se tiče druge poruke isto ih moram pitati dali tu noćnu opciju plaćam u svojoj tarifi il ne, a to mi nije jasno pošto je ta opcija besplatna ako si vezan ugovorom na 24mj a ja sam bez ugovorne obaveze. evo još koja slika brzina T-com i A1(još nisam podesio antene kako treba za A1) Daj link di na t-comu ima mogućnost noćne opcije ja je nisam vidio na tarifi od 75gb

A1 A1
T-com T-com
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 14:07 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Od t-coma sam sam uzeo na probu Najbolja M 5gb za 149kn i jednom mjesečno možeš ukljućiti opciju 50gb za 0.00kN to mi je dosta za probu. A1 sam uzeo Mobilni internet L 100gb za 169kn i stigle su mi ove poruke na a1 e sad po prvoj poruci koliko sam shvatio dodjeljeno mi je još 100gb prometa za 0.00kn pošto imam E račun.E sad dali je to svaki mjesec ili samo prvi mjesec to ih moram pitati. A što se tiče druge poruke isto ih moram pitati dali tu noćnu opciju plaćam u svojoj tarifi il ne, a to mi nije jasno pošto je ta opcija besplatna ako si vezan ugovorom na 24mj a ja sam bez ugovorne obaveze. evo još koja slika brzina T-com i A1(još nisam podesio antene kako treba za A1) Daj link di na t-comu ima mogućnost noćne opcije ja je nisam vidio na tarifi od 75gb

 50GB je samo promo za Bozic do 31.1 to imam na mobu jer sam pretplata.

 

na a1 mislim da je svaki mj dodatnih 100gb a preko noci se ne broji promet od ponoc do osam ujutro.

 

poslje stavim link za nocnu jer ne mogu sad

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja vec danima skupljam testove brzine, radjene u razno doba dana i noci, jer vec sam prijavio losu brzinu i dobio klasicnu mantru "nase bazne stanice su konfigurirane da isporucuju maksimalnu brzinu korisnicima, premjestite router, resetirajte ga i sl".

Pomoci mi nece vjerovatno, niti se mislim izvlaciti na to,ukoliko odlucim raskinuti ugovor ne mogu me oni prisiliti da ostanem pretplatnik, platim koliko moram i dovidjenja.

Istina je da oni niti igdje navode, niti po zakonu imaju definiranu minimalnu brzinu koju su duzni osigurati korisniku, u nekoj drzavi bi zdrav razum bio dovoljan argument i osniva za raskidanje ugovora u korist kupca, kod nas sumnjam u to.

Ali, opet, tom logikom, dovoljno je da korisnik ima 1bps, i da placa punu cijenu usluge, jer eto, ima internet,nije mu onemogucen, i dobiva naksimalnu brzinu koja mu je dostupna u tom trenutku. E to vec nema veze s zdravim razumom. Kako rekoh,ne ocekujem da cu se izvuci od placanja,nije mi to ni cilj, samo zelim normalan internet i brzinu, meni svejedno kod kojeg operatera i kako se usluga zove.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

10mbs brzina Tele2 4g strava

http://www.speedtest.net/result/7887159303

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Ja i dalje ne vidim gdje piše kako se radi zamjeni za žičani internet. Na stranicama Tele2 je jasno navedeno kako brzine idu DO 150 Mb/s i kako brzina ovisi o razini signala, modelu uređaja te trenutnoj opterećenosti mreže. To čak nije napisano ni malim slovima...

Ja nisam ugovor potpisao danas već na proljeće 2017, a usluga je tada predstavljana kao zamjena žičanom internetu. Isto tako, ako na web staviš ovo, a reklama govori drugačije, ti i dalje korisnika dovodiš u zabludu jer si ga privukao tvrdnjama za koje si svjestan da ih ne možeš ispoštovati. U krajnjem slučaju, ako je ovoliko korisnika informatičkog foruma očekivalo da će veza biti barem upotrebljiva iako su bili svjesni da će brzina pasti s porastom korisnika, onda možeš misliti kakav dojam su njihove reklame ostavile na tehnički nepotkovane korisnike. Ako je veza više od 10% vremena neupotrebljiva, onda je ili QoS neispravan ili kapacitet mreže premali, a onda to više ne spada u tehničke mogućnosti, već nemar operatera.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 16:08 (MrBlc).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Eto ispitano sve za A1 ukupno 200gb svaki mjesec tako dugo dok imas aktiviran e-račun noćna opcija ukljućena i 0.00kn govorim o tarifi mobilni net L 169kn. Kroz dan brzina je preko 100,evo sad 80 a tele2 bio oko 20 u ovo vrijeme. Pretplata bez UO. I naravno cat6 router inače brzina duplo manja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 19:28 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Na slici pokazuje 50 gb iz tarife i 50 gb iz promocije ili ja neznam čitat. A i na stranici piše da imaš 100 gb uz e račun. Znači ukupno 100 a ne 100 tarifa + 100 promocija uz e račun.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bezimeni kaže...

Na slici pokazuje 50 gb iz tarife i 50 gb iz promocije ili ja neznam čitat. A i na stranici piše da imaš 100 gb uz e račun. Znači ukupno 100 a ne 100 tarifa + 100 promocija uz e račun.

 a baš ti sve moram napisati ja sam dobio ovu por u sms pa uzmi i čitaj što ti paše Bilo kako okreneš 200GB ispada

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 22:18 (DDavorin).
15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozz ekipa :)

evo da i ja podijelim svoje patnje sa vama: od jučer prijepodne imam problema sa Tele 2 signalom. Naime, pošto veće brzine dobivam kad se prebacim na T-mobile signal, to sam i radio proteklih 16 mjeseci. No od jučer ujutro uopće ne mogu ući u postavke rutera da promijenim lozinku, kamoli signal. Višestruko sam ugasio i upalio ruter, zatim resetirao, nakon toga mi je boja signala na routeru postala crvena i nakon toga sam zamijenio sim karticu.

 

S obzirom da imam ugovornu obvezu narednih 8 mjeseci, a ruter im redovito otplaćujem na mjesečnoj bazi. Da li mogu dobiti zamjenski ruter na osnovu toga što ne mogu ući u postavke i samim time lošiju konekciju imam ili će mi uvaliti standardnu priču kako ruter radi/ispravan jer postoji konekcija sa mrežom? (dosta mi je bitan upload radi posla, pa zato svakodnevno u postavkama routera prebacujem na t-mobile signal)

 

I drugo pitanje, kako bi mi se obračunali penali? Plaćam razliku do pune cijene uređaja ili ide fiksna svota na svaki mjesec preostale ugovorne obveze?

Why so serious?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
bezimeni kaže...

Na slici pokazuje 50 gb iz tarife i 50 gb iz promocije ili ja neznam čitat. A i na stranici piše da imaš 100 gb uz e račun. Znači ukupno 100 a ne 100 tarifa + 100 promocija uz e račun.

 a baš ti sve moram napisati ja sam dobio ovu por u sms pa uzmi i čitaj što ti paše Bilo kako okreneš 200GB ispada

 

 

Prema onom što si linko i što piše na A1 stranici meni ispada da ta tarifa ima uključenih 50gb prometa i onda još dobješ 50gb iz promocije. Nije mi namjerat te gnjavit samo što nigdje nepiše 200 gb, a iskustva s našim operaterima su bolna pa sam u startu skeptičan. Vjerujem samo u ono što piše crno na bjelo a vjerujem da bi se oni hvalili na veliko da se radi o 200gb prometa.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cesc kaže...

S obzirom da imam ugovornu obvezu narednih 8 mjeseci, a ruter im redovito otplaćujem na mjesečnoj bazi. Da li mogu dobiti zamjenski ruter na osnovu toga što ne mogu ući u postavke i samim time lošiju konekciju imam ili će mi uvaliti standardnu priču kako ruter radi/ispravan jer postoji konekcija sa mrežom? (dosta mi je bitan upload radi posla, pa zato svakodnevno u postavkama routera prebacujem na t-mobile signal)

Rok otplate nema veze, već samo garancija routera. Ako je router pod garancijom i ne može se uči u administraciju ni resetirati postavke (pokušaj držati 15 sec reset, pa vidi u uputama koja je default lozinka), onda je neispravan i podložan reklamaciji.

 

Cesc kaže...

I drugo pitanje, kako bi mi se obračunali penali? Plaćam razliku do pune cijene uređaja ili ide fiksna svota na svaki mjesec preostale ugovorne obveze?

Otplata routera ide i dalje mjesečno dok ga ne otplatiš, ona nema veze s penalima, dok se penali računaju tako da se uzima za tebe povoljnija opcija - ili ostvareni popust na router ili preostale mjesečne naknade za uslugu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

radi se o 200GB ali ne hvale se jer im je cilj hombox i ugovor na 24mj tu je njima lova sigurna 2 godine. Nisam ni ja znao za tu promociju na toj tarifi ali sam ju uzeo da isprobam brzine i kvalitetu ovaj sms je došao naknadno, a niti gospodična u a1 nije mi ništa rekla o toj promociji. Nakon potvrde emaila stigla dotična poruka. ako šta muljaju, a ne vjerujem lako odem nemam UO, a i sms je sačuvan!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li bi mozda bio bolji signal uz njihov router? Pošto koristim mobilni telefon koji mi je višak, pa je preko njega uključen mobilni hotspot?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
trmx kaže...

Da li bi mozda bio bolji signal uz njihov router? Pošto koristim mobilni telefon koji mi je višak, pa je preko njega uključen mobilni hotspot?

 Ako je samo signal u pitanju da router ima bolji signal sa priključenim antenama

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

zvao za a1 za l tarifu i ne znaju nista, kako najbolje da to aktiviram u trgovini ili online, kako si ti rjesio? samo nude ugovor 2 god i forsiraju to, a ne zelim

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kak točno idu ti penali?
Imam ugovor do 10/'19 i otplaćujem router.
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

zvao za a1 za l tarifu i ne znaju nista, kako najbolje da to aktiviram u trgovini ili online, kako si ti rjesio? samo nude ugovor 2 god i forsiraju to, a ne zelim

 Nemaš šta zvati odeš u poslovnicu A1 i kažeš želim Mobilni Net L tarifu bez UO. Pitat će te dali želite uređaj ne ne želim uređaj imam pitat će te za E račun ti naravno kazeš DA pitat će te za tvoji mail (zbog potvrde E računa) i to je to napiše papire potpišeš i vozi dalje. dobit ćeš por na mail da potvrdiš svoj mail i nakon kad potvrdiš doći će ti sms gore navedeni u mom postu. Ni ja nisam znao za promociju iskreno nisam ni pitao samo mi trebala tarifa da ispitam brzine. Ugovor forsiraju za Homebox i on ide samo na UO

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 11:45 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Armor kaže...
Kak točno idu ti penali?
Imam ugovor do 10/'19 i otplaćujem router.

 odeš u tele2 i sve ti kažu ili ih zovi ovisi od slučaja do slučaja

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice