Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.364
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni je na mobitelu signal loš, jedna crtica, brzina od 10 do 20mbits za download, to tu gdje bi i ruter stajao, a već vani je druga priča. Sad ne znam sa antenama bi li se dalo šta riješit

 

Mislio sam iskoristiti ovu akciju sa dva tableta, imao bi popust pošto već jesam njihov pretplatnik

Samo Rijeka.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 18:06 (Jole-Ri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Azzure kaže...

Bok ekipa

Neki dan sam nabavila pokućni od Tele2 i radi super. Pretpostavljam da u susjedstvu nije neka ludnica za mobilnim internetom pa imam brzine i do 48/18, što mi je čist oke (iako dosta tužan downgrade sa A1 koaksialnog 150/80).

 

Ono s čime imam problema je quick setup routera, koji sam upravo riješila pišući ovaj post, pa eto da iznesem ovdje u slučaju da će netko imati sličnih problema.

Router u pitanju je stariji model Huawei B315s

...

 

Ako netko možda ima ideju/teoriju zašto je Mozilla štekala, rado bih čula.

Pozdrav

 Imao sam sličnu situaciju prije 4 mjeseca, samo što kod mene konfiguriranje modema iz nekog razloga nije radilo ni u jednom od browsera i na više uređaja. Čak sam i Edge probao, pa poslovni laptop (ne budi lijen, možda sam instalirao ili skidao nešto što je zeznulo postavke na privatnom). U međuvremenu, reboot pa reset modema nisu pomagali, idući korak je bio promjena sim kartice, ista stvar kao i sa prethodnom. Naposljetku sam poslao modem na servis. Zanimljiva je činjenica da je zamjenski modem (isto Huawei B315s) normalno radio i sa starom i novom sim karticom te samo konfiguriranje je išlo sa obje kartice. Na servisu su mi stavili novu skriptu na modem i od onda nisam imao sličnih problema. 

 

E sad, pošto smo ti i ja jedini u temi opisali ovakav problem, premali je uzorak da bih rekao da je cijela serija uređaja podložna ovakvim greškama, osim činjenice da je Huawei kiksao na softveru

Why so serious?
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ekipa u čemu može biti caka kada recimo na LAN kablu na PS4 očita brzinu downloada od 2,2mbps a na wifi brzina bude 80mbps .....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gale92 kaže...

ekipa u čemu može biti caka kada recimo na LAN kablu na PS4 očita brzinu downloada od 2,2mbps a na wifi brzina bude 80mbps .....

 lan ulaz na ps sam lan kabel, lan izlaz na routeru. probaj laptop ili komp preko lan kabla

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jel ikako moguće uzeti pokucni na samo 3-6 mjeseci. Znaci koristio bih ga samo toliko ne duže. Vidim da imaju ugovore na 12 i 24 mj. Ima li nekoga da ga je koristio samo par mjeseci?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Uzmeš ga bez ugovorne obveze?!? Cijena je ista.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 21:21 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ali onda pise da moram platiti ruter 900 kn. 900kn mi je puno plus net svaki mj
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

kupis polovni na njuski za 300+kn mozd ase nadje i za manje

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Možeš uzeti samo karticu i koristiš je u mobitelu. Mobitel onda, ili spojiš kabelom s računalom ili napraviš Wi-Fi hotspot i spojiš se na taj način. Također možeš i kupiti ruter preko Njuškala kao što je kolega rekao.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cesc kaže...

 Imao sam sličnu situaciju prije 4 mjeseca, samo što kod mene konfiguriranje modema iz nekog razloga nije radilo ni u jednom od browsera i na više uređaja. Čak sam i Edge probao, pa poslovni laptop (ne budi lijen, možda sam instalirao ili skidao nešto što je zeznulo postavke na privatnom). U međuvremenu, reboot pa reset modema nisu pomagali, idući korak je bio promjena sim kartice, ista stvar kao i sa prethodnom. Naposljetku sam poslao modem na servis. Zanimljiva je činjenica da je zamjenski modem (isto Huawei B315s) normalno radio i sa starom i novom sim karticom te samo konfiguriranje je išlo sa obje kartice. Na servisu su mi stavili novu skriptu na modem i od onda nisam imao sličnih problema. 

 

E sad, pošto smo ti i ja jedini u temi opisali ovakav problem, premali je uzorak da bih rekao da je cijela serija uređaja podložna ovakvim greškama, osim činjenice da je Huawei kiksao na softveru

 

Ajd bar mi je drago da nisam svoj router morala onda slati na servis. :D I to još rabljeni s njuškala.

Ali eto, ako netko naleti na ove postove, bar će imati neku ideju što da radi.

 

Gogy7 kaže...
Ali onda pise da moram platiti ruter 900 kn. 900kn mi je puno plus net svaki mj

Isto savjetujem rabljeni s njuškala!
Ja sam čak dobila s računom, dakle i garancijom, a router je bio netaknut. U tele2 ti u 5min izdaju paket za mjesečni flat internet bez ugovora, karticu ubaciš u modem za koliko dugo ti treba, i to je to.

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Tele2 zalost signal i brzina

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Tele2 zalost signal i brzina

 nadam se da će 2600 mhz spektar popravit situaciju. kada? e to neznam.

 

i pitanje je gdje će biti prioriteti.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
horihoro kaže...

Tele2 zalost signal i brzina

 nadam se da će 2600 mhz spektar popravit situaciju. kada? e to neznam.

 

i pitanje je gdje će biti prioriteti.

 Jos nisu ni 2100mhz pustili samo na nekim mjestima. kakvih 2600mhz to nece jos par godina..

-
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

 Jos nisu ni 2100mhz pustili samo na nekim mjestima. kakvih 2600mhz to nece jos par godina..

 mislim da dio spektra 2100mhz koriste za 3g mrežu. ako jednog dana ukinu 3g mrežu, možda 2100mhz iskoriste onda za 4g ili 5g.

 

ali znam da je 2600mhz slobodan 100% samo za 4g ili linkove.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
HRK 178.65 46% Off | TIANJIE 4G Wifi Router mini router 3G 4G Lte Wireless Portable Pocket wi fi Mobile Hotspot Car Wi-fi Router With Sim Card Slot
https://s.click.aliexpress.com/e/lfCKu9E

Jel bi valjalo ovo uz tele 2 sim ili bas moram traziti njihov na njuški
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo primjera kako mobilni internet varira i to u stanu u razmaku od 5-10m.

Dolje su sličice snimljene danas i to kad puše jaka bura kod mene u Crikvenici a bazna je sjeverno od mene nekoliko stotina metara ,inače je to puno lošije nego danas a pogotovo u stanu.

Jedino u centru Crikvenice je brizina super  100/50 mbps a istočno i zapadno kako kad.

Koristim tarifu Raspali i Bezbroj GB za 169 kn. jer su mi bitni pozivi i mobilnost bez ugovora a toliko košta samo Pokućni ,ajde imam malo zajebancije kad pređem limite 5 i 2 gb ali to je par sekundi i sve ok.

Jedino bi nabavio mobilni 4g router da be koristim mobitel kao hotspot,samo ne znam što a da nije skup.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gogy7 kaže...
HRK 178.65 46% Off | TIANJIE 4G Wifi Router mini router 3G 4G Lte Wireless Portable Pocket wi fi Mobile Hotspot Car Wi-fi Router With Sim Card Slot
https://s.click.aliexpress.com/e/lfCKu9E

Jel bi valjalo ovo uz tele 2 sim ili bas moram traziti njihov na njuški

 pa dobar je ali samo onaj zadnji model mf903 pro. mada za tele 2 može i obični 903 trenutno, ali ako se slučajno zaleti kakva frekvencija na 800 mhz možda je bolje uzet pro verziju. b1, b3,b7 ima običan, a pro ima i b20(800mhz).

 a ti odluči. a to kakav je to ruterić nemam pojma. kupi pa ćemo svi znat. :D

 

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cesc kaže...
Azzure kaže...
Ono s čime imam problema je quick setup routera, koji sam upravo riješila pišući ovaj post, pa eto da iznesem ovdje u slučaju da će netko imati sličnih problema.

Router u pitanju je stariji model Huawei B315s

Ako netko možda ima ideju/teoriju zašto je Mozilla štekala, rado bih čula.

 Imao sam sličnu situaciju prije 4 mjeseca, samo što kod mene konfiguriranje modema iz nekog razloga nije radilo ni u jednom od browsera i na više uređaja. Čak sam i Edge probao, pa poslovni laptop (ne budi lijen, možda sam instalirao ili skidao nešto što je zeznulo postavke na privatnom). U međuvremenu, reboot pa reset modema nisu pomagali, idući korak je bio promjena sim kartice, ista stvar kao i sa prethodnom. Naposljetku sam poslao modem na servis. Zanimljiva je činjenica da je zamjenski modem (isto Huawei B315s) normalno radio i sa starom i novom sim karticom te samo konfiguriranje je išlo sa obje kartice. Na servisu su mi stavili novu skriptu na modem i od onda nisam imao sličnih problema. 

 

E sad, pošto smo ti i ja jedini u temi opisali ovakav problem, premali je uzorak da bih rekao da je cijela serija uređaja podložna ovakvim greškama, osim činjenice da je Huawei kiksao na softveru

 evo da i ja napisem svoje iskustvo

meni se dogadja isto to

cak i kad otvorim neki novi tab, zna otic na tu stranicu za konfiguriranje postavki

radio je dobro otkad je kupljen, neta ima, spojen je kablom (pokucni) u lap i sve stima

i wifi je ugasen

a kad sam htio upalit wifi, nisam se mogo ulogirat na tu pocetnu stranicu od rutera

i probam sve al nejde

napravim reset pasworda, i rutera, i nista

sluzba za korisnike mi je tada mudro savjetovala da resetiram ruter (ta-daaah) i da malo ostavim istekan iz struje kad ga ugasim...ko da to ne radim svaku noc...

pa sam isao u tele2 ducane... u osijeku su stali svako u svoj kut cim sam izvadil lap i ruter da pokazem sto je problem, da ne objasnjavam

kazu: mozemo zamjenit sim karticu al odma vide da to nece pomoc, i da  ga saljem na servis

i ja kazem al ruteru nije nista, neta ima , treba samo neko pogledat zakaj ovo zeza

pa kazu, daj nekom softverasu, mi tu nemozemo nista

 

i kaj sad, jedino je rjesenje servis dok je jos pod garancijom

nemogu vjerovat da ti ljudi po ducanima i u sluzbama za korisnike znaju samo objasnit tarife i prodat nove mobitele, bilo kakvo konkretno pitanje i useru se

a ruter je kupljen od teleta i oni daju garanciju

jedini izbor je servis

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ED63 kaže...
...

nemogu vjerovat da ti ljudi po ducanima i u sluzbama za korisnike znaju samo objasnit tarife i prodat nove mobitele, bilo kakvo konkretno pitanje i useru se

a ruter je kupljen od teleta i oni daju garanciju

jedini izbor je servis

 u većini slučajeva prodavači neznaju šta prodaju, naroičito u tim telekomunikacijama.

 

ali ne razumijem zašto ne možeš uć na ruter. u čemu je točno problem? ja u 99% slučajeva, upišem user name po priručniku i šifra obično bude na poleđini rutera. osim ako je netko nije promijenio. mada je ta sa rutera dovoljno kompleksna da nema ni potrebe.

15 godina
neaktivan
offline
Tele2 - izbor rutera i konfiguracija antene

Planiram prelaz na Tele2 Tarifa BEZBROJ te bih trebao savjet (uslugu) u svezi izbora rutera i konfiguracije antena P-56 UNICOM MIMO.

Nemam iskustva a htio bih kupiti nesto sto nece brzo zastariti.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 16:17 (zzoki).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo tele2 je dobio konkurenciju za svojoj tarifi raspali + bezbroj giga  ova nova tarifa nema ograničenje na 1TB nego je flat pri punoj brzini  https://www.hrvatskitelekom.hr/pogodnosti/neogranicena-tarifa

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Evo tele2 je dobio konkurenciju za svojoj tarifi raspali + bezbroj giga  ova nova tarifa nema ograničenje na 1TB nego je flat pri punoj brzini  https://www.hrvatskitelekom.hr/pogodnosti/neogranicena-tarifa

Raspali i Bezbroj GB (mobilne tarife) nemaju ograničenje od 1 TB. Jedino što nakon 5 GB moraš poslati poruku za dodatne GB, ali tako je i kod HT-a. 

 

Razlike između ponude Tele2 i HT-a su veći limit (Tele2 ima manji), 5000 jedinica (kod Tele2 skroz neograničeno) i osnovni MaxTV To Go (Tele2 ne nudi TV). Ali i cijena je paprena; 199 kn/mj. s Magentom 1, a 299 kn/mj. bez. Kod Tele2 je sve neogranilčeno 169 kn/mj. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 18:22 (Marko :D).
10 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!

baš praktično:

 

"Zato što vas želimo zaštititi od neželjenih spajanja i svima osigurati jednaku kvalitetu usluge na najboljoj mobilnoj mreži, nakon potrošenih 60 GB dovoljno je poslati SMS poruku sadržaja NASTAVI na broj 13636 za dodatnih 10 GB. Produljenje se može zatražiti neograničeni broj puta bez dodatne naknade."

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
To ide uz magentu? Što je magenta i koliko ona košta?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
To ide uz magentu? Što je magenta i koliko ona košta?

Ide i bez, ali je s Magentom 1 cijena 199 kn/mj. po broju, a bez 249 kn/mj. (promotivna cijena); normalna je 299 kn/mj.

 

Magenta 1 je neko kombiniranje usluga HT-a. Više informacija: https://www.hrvatskitelekom.hr/magenta1

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jutros sam malo zujao sa cellmapper appom po centru zagreba svugdje bazne na 1800. Neke sam i updateao na današnji datum. Ali u centru nigdje ne nalazi 2100. A 2600 mogu sanjat.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 18:43 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ok tnx. Ne mislim onda davati 299kn ili koliko već. Ne kombirniram. :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja čekam uvjete korištenja opcije da vidimo što piše sitnim slovima. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nema sitnih slova to samo ima A1!  ja konkretno imam hibrid mini 79 kn i gigabox 149kn( to je M1) riješio si telefon imam poz i min i mb uključene u tu tarifu i riješio internet 100gb puna brzina i nakon toga 4/1(sigurno 50% u HR ima tu brzinu na žici ili ispod) uz mogučnost 100GB za 30kn dokup. veže se neograničena i hibrid mini ukupno 278kn i max tv go osnovni paket uključen. A brzine da ne pričam u bilo koje vrijeme ne ide ispod 200Mbps

uvjeti na ovom linku

https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=10062&rType=2

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 19:03 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

jednostavno se više ne sekiram brzinom..... jer bi po tome brzo završio na pshijatriji (a nije mi daleko od kuće).....

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice