Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.049.391
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
win32 kaže...

 Možda sam krivo objasnio tj. ja sam uzeo data SIM u Tele2 te ga koristim u smartphone-u pošto imam dual SIM uređaj (Huawei Mate9).

Uzeo sam onu opciju za 169 kn mjesečno i sada smartphone koristim kao hot spot.

Ne bi kupovao od Tele2 pošto mi je dostupan novi ZTE mf286 za malo novca ili kupim neki bolji ako ovaj nije ok?

Nikako ne uzimam pretplatu pa me zato i zanima mogu li kupiti sam router, moram li ga baš kupiti od njih te je li dovoljna ova data SIM kartica koju su mi dali i koju sada koristim za hot spot?

 ako imas sim, onda ta kartica ti ide u ruter i deri

imas u jedno 2-3 broja unazad u bugu bas test 4g rutera, uzmi bilo koji

a ovaj koji imas najbolje odnesti u prodajno mjesto sa sim karticom i nek ti oni tamo odma probaju upogonit i postelat,ak je otkljucan trebo bi radit

glupo je kupovat novi ak ce ti ovaj radit

Kewin kaže...

Ček jel se može uzeti neki 4g ruter a da nije od tele2? realno preskup je i nema nikakve antene koliko vidim a  vidio sam da ima 4g rutera po 300-400 kuna sa dvije antenice pa dal se može unutra ubacit kartica samo u taj ruter da ne dajem bezveze 800 kuna na njihov ruter?

 imas u tom nekom bugu test 4g rutera(nemam ga tu uz sebe pa nznm tocan broj)

antene mozes stavit u taj od t2, ili dvije male za wifi, ili jednu vanjsku, ili jednu dual 4g/wifi

ak je ruter ili usb stick 4g i otkljucan je, stavis sim i vozi

sve bi trebalo bit plug & play

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

'lege, ako netko zeli tp-link mr6400, imate prednost prije nego ga stavim na njuskalo.

Kupljen u hgspotu prije 2.5 mjeseca, placen 850 kuna. Racuna, garancija, kutija naravno. Na njemu je jos zastitna folija.

A ako netko bas zeli, moze od mene i otkupit internet na ostatak mjeseca(kartica je jos aktivna).

 

Iako su se brzine ustabilile na 50/50, dobio sam drugog ISPa, pa zasad odustajem od tele2.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da li se radi o ovom routeru?

https://www.nabava.net/routeri__750/tp-link-router-tl-mr6400-wireless-2x-3x__19755691

On je cat 4 ili Cat 6?

Kolika je cijena i koliko je još ostalo mjeseci pretplate u tele 2?

Hvala,

Jasmin

jasmin.zagreb@gmail.com

091/3649111

15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Situacija s Tele2 se drastično popravila otkako sam promjenio stari Samsung galaxy note 3 za Huawei mate 10 pro ... dakle na starom uređaju uopće nisam imao signal u svojoj kući, uspostavit poziv sam mogao isključivo kad bi izašao van na dvorište. Otkako sam promjenio mobitel dostupan sam u svakom djelu kuće ... (čak i u samo središtu kuće ... gdje uopće nisam očekivao da ću imat signala). 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vidim da tele2 više ne nudi huawei router na webshopu, nego neki ZTE-ov? Ima tko iskustva sa novim, da li je dobar?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nemucimenadimkom kaže...

Evo pitanje za znalce;

Dvojba je između ova dva 4G routera;

1. Asus 4G-AC55U

2. Asus 4G-AC 68U

 

 

 Ovdje ti je taj drugi Asus 4G-AC 68U router sa pravom cijenom

https://pricespy.co.uk/product.php?p=4550182

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Izgleda da svi koji govore kak tele2 ima los signal zapravo imaju los mobitel 😁😁
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 I sam sam u istoj dvojbi pa ću kupiti onaj koji će me ispasti povoljnije.

 

Ovdje možeš pročitati malo o istome kao i o ZTE:

 

https://www.4gltemall.com/blog/lte-cat6-cpe-zte-mf286-vs-huawei-e5186/

 

Osobno trenutno ne koristim router pošto koristim Mate9 kao hot spot i tako imam meni zadovoljavajuće brzine, ali to nije riješenje pa idući tjedan kupujem router. 

Uvjet je CAT6, a nije da imam neki izbor pa trenutno imam dvojbu između ZTE MF286 ili baš tog Huawei E5186s-22a. 

Oba su po onome što čitam ok pa ako ne nađem nešto ispod cijene jednostavno ću kupiti od Tele2 ZTE u slobodnoj prodaji jer mi je bolje bez ugovorne obveze. 

To je investicija od cca 900kn, ali bar sam miran ako budu zezali s brzinama i sl. 

Izgleda da imam sreće pošto su preko ljeta stavljali nove stanice po gradu pa sada 4G radi odlično, a i svakako uzmem još i dodatnu antenu (mislim da imam čak direktan pogleda na repetitor pa uzmem možda usmjerenu antenu). 

 

Znam samo da se ne isplati kupovati CAT 4 routere (ne kažem da ih treba mijenjati ekipa koja ih već posjeduje, ali ako se sada kupuje onda je bolje uzeti CAT6). 

 

Idem baš naći BUG s testovima 4G routera (tnx na hintu ekipa) pa možda saznam nešto novo, ali iskreno cca 1k kn je moj max samo za router. 

Čini mi se da je ovoga puta provider tj. Tele2 ponudio kupovinu tog ZTE routera po uistinu povoljnoj cijeni. 

Postoji li negdje jeftinije od toga? 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

 probaj ne omni. ako imaš vidljivost, kupi direktnu, yagi, panel, sektor, bilo što osim omni. omni je jedino zanimljiva ako radiš hotspot, AP točku ili nešto slično, iako mislim da na 1800 mhz se nitko na to neće nikad spojit... :D iako bi se moglo desit da neki susjed koristi 1800mhz operatera pa mu mobitel nikako neće spojit na mrežu dok se ne makne od tvoje kuće. :D

 Vidiš, osobno iskustvo a i osvrti na internetu odnosno ovdje na forumu poručuju upravo suprotno. Masa ljudi je nezadovoljna kupnjom usmjerene antene, a samo iz razloga jer im je bilo bitno pojačanje. U pravu si što se tiče usmjerene antene i optičke vidljivosti odašiljača. Ali najveći broj korisnika nema optičku vidljivost. A tada jedino dolazi u obzir omni antena. Dakle, antena koja kupi signal iz svih smjerova, pogotovo jer kod ovih visokih frekvencija val se odbija od fizičkih prepreka i može doći iz sasvim neočekivanog smjera. To se može zorno prikazati ako koristiš aplikaciju OpenSignal na mobitelu. Ta aplikacija često zna pokazati smjer odašiljača koji uopće ne odgovara stvarnom stanju. Samo zato što reflektirani signal dolazi iz nekog drugog smjera. Dakle, ako imate optičku vidljivost onda može usmjerena antena, u suprotnom omnicu.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pa po operaterima nikad i nije problem u njima nego u korisniku i njegovom uređaju.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uzeo sam preplatu na tele 2 s prijenosnim modemom. Imam ga vec pola godine, naravno postoji tu uvjek nekad preopterecenost. Npr. u Zadru di radim imam otprilike u prosjeku 10-15mbs brzinu, nekad dodje i do 30mbs. Nocni sati su za skidanje neceg veceg. Dok u Gracacu najveca brzina mi je preko steam a bila 79Mbs. U prosjeku od 30 do 60Mbs. On funkcionira preko wifi a i LAN Ethernet opcija. Mada se cesto desava da se izgubi mreza, pogotovo ako nesto skidam. Bilo to putem wifi a ili LAN a jednostavno nestane mreze. I onda se vrati ili sama od sebe ili kad restartam modem ili cak PC.  ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...

 Vidiš, osobno iskustvo a i osvrti na internetu odnosno ovdje na forumu poručuju upravo suprotno. Masa ljudi je nezadovoljna kupnjom usmjerene antene, a samo iz razloga jer im je bilo bitno pojačanje. U pravu si što se tiče usmjerene antene i optičke vidljivosti odašiljača. Ali najveći broj korisnika nema optičku vidljivost. A tada jedino dolazi u obzir omni antena. Dakle, antena koja kupi signal iz svih smjerova, pogotovo jer kod ovih visokih frekvencija val se odbija od fizičkih prepreka i može doći iz sasvim neočekivanog smjera. To se može zorno prikazati ako koristiš aplikaciju OpenSignal na mobitelu. Ta aplikacija često zna pokazati smjer odašiljača koji uopće ne odgovara stvarnom stanju. Samo zato što reflektirani signal dolazi iz nekog drugog smjera. Dakle, ako imate optičku vidljivost onda može usmjerena antena, u suprotnom omnicu.

 ... valja probati obje ako nije LOS ...reflektirani signali  sa različitih udaljenosti koji dopiru na antenu imaju različita kašnjenja i različite faze pa se ne mogu zbrajati na anteni.

Usmjerenom antenom se može potražiti odgovarajući smjer neke od refleksija i zna biti bolje od kružne (omni) antene .

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nemucimenadimkom kaže...

Da li se radi o ovom routeru?

https://www.nabava.net/routeri__750/tp-link-router-tl-mr6400-wireless-2x-3x__19755691

On je cat 4 ili Cat 6?

Kolika je cijena i koliko je još ostalo mjeseci pretplate u tele 2?

Hvala,

Jasmin

jasmin.zagreb@gmail.com

091/3649111

 Cat4. Mislim da je cat6 bacanje novca.

Nisam na ugovoru.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nemucimenadimkom kaže...

Da li se radi o ovom routeru?

https://www.nabava.net/routeri__750/tp-link-router-tl-mr6400-wireless-2x-3x__19755691

On je cat 4 ili Cat 6?

Kolika je cijena i koliko je još ostalo mjeseci pretplate u tele 2?

Hvala,

Jasmin

jasmin.zagreb@gmail.com

091/3649111

 Za te novce kupiš CAT6 router i osiguran si za buduće nadogradnje, ali to je samo moje mišljenje.

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
win32 kaže...

 Za te novce kupiš CAT6 router i osiguran si za buduće nadogradnje, ali to je samo moje mišljenje.

 

 CAT6 neće tako skoro u Tele2 kako sada stvari stoje. Postojeće koncesije na spektar vrijede do 2024. godine, a Tele2 ima najmanje zakupljeno od svih operatera što je i logično jer su najmanji tako da ne mogu prebaciti neku 3G frekvenciju za LTE.

 

HAKOM je prije više od godinu dana donio pravilnik o 2.6GHz i još nije počela ni licitacija, a kamoli primjena.Kad počne licitacija trebati će sigurno godina dana da počne primjena, znači na 2.6GHz nemoj računati najmanje do početka ili sredine 2019. A operaterima će puno slađi biti 700MHz jer ima ogromnu pokrivenost s jednim odašiljačem. Licitacija za 700MHz neće biti prije 2019./2020.

 

A i kad 2.6GHz uđe u primjenu to će biti u većim gradovima jer 2.6 GHz ima prilično kratak domet i jednostavno je neisplativ u rjeđe naseljenim područjima.

 

Kako stvari sada stoje 150 mbps će ostati najveća moguća brzina najmanje još godinu ako smo optimistični, a realno je to bliže dvije godine.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Svega to stoji, ali uzmimo u obzir da recimo ja ne uzimam ništa na pretplatu (kao i mnogi drugi) i jako je velika vjerojatnost da neki drugi provider tipa VIP, t-com i sl. ponude neke bolje uvjete. 

VIP već sada nudi, bar teoretski veće brzine od 150 Mbps, a s CAT4 routerom to nikako ne možeš postići. 

Ok, ponuda im je loša, ali gotovo sam 100% siguran kako će i ostali provideri odgovoriti sa svojim ponudama na "flat" od Tele2.

U tome slučaju recimo VIP već sada ima veće brzine, a s CAT6 routerom si bar donekle siguran da će ići iznad 150 Mbps. 

Ovo navodim da je isplativo samo nama koji kupujemo uređaje i koji nismo vezani pretplatama pošto možemo uzeti bez penala kojega god želimo providera. 

Tako da za cca 600 kn (cijena po kojoj se nađu novi CAT6 ZTE routeri, samo treba malo pronjuškati) nekako se isplati uzeti taj nesretni CAT6 router i biti donekle spreman ako recimo VIP, t-com ili neki treći ponude brzine iznad 150 Mbps i flat opciju. 

Tako da s jedne strane imaš CAT6 router za cca 600kn (novi, a biti će ih kroz par tjedana pun oglasnik pošto Tele2 po defaultu isporučuje svima CAT6 ZTE) i s druge strane imaš ok CAT4 router za skoro isti novac. Koji onda uzeti? Po meni CAT6, ali to sam samo ja.

 

P.S.

 

Mene je evo novi CAT6 upravo ispao manje od 600 kn s dostavom (ZTE MF286) te mislim da je to ok kupovina. 

Možda sam za par kn manje mogao kupiti CAT4, ali mi je ovo bila ok opcija. 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Joj dok dođe 2,6 kod nas vec ce startat i 5G taman. I opet ces biti inferioran jer ga pi dobrom starom obicaju tele 2 uvodi zadnji.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Joj dok dođe 2,6 kod nas vec ce startat i 5G taman. I opet ces biti inferioran jer ga pi dobrom starom obicaju tele 2 uvodi zadnji.

 neće biti inferioran, bit će isti. tj cijela 4g mreža će biti korištena u svrhu 5g, do pojave pravog 5g. jer pravi lteA ima propusnost od 1gigabita, a mi dotle nismo još stigli. a 5g je SF za našu infrastrukturu. 3 raličite vrste frekvencija, to znači da na svaku postojeću treba dodat još 3 antene. neznam koji pružatelj ima love da sad još i to radi.

 

za početak kad dođe vrijeme, tele2 pošto ima zakupljene 4 frekvencije na 1800mhz može ponudit 300/100. što bi bilo ok, kroz tih par godina.

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ništa od toga ako se ostvare tračevi da Tele2 Hrvatska ide tragom Tele2 Nizozemska.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Ništa od toga ako se ostvare tračevi da Tele2 Hrvatska ide tragom Tele2 Nizozemska.

 pa daj to elaboriraj malo. šta ja sad moram guglat tračeve?!

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Ništa od toga ako se ostvare tračevi da Tele2 Hrvatska ide tragom Tele2 Nizozemska.

 To znači što? Nisam upučen u te "tračeve". :)

 

Znam samo jednu stvar, a to je da ako ste u mogućnosti, pokušajte izbjeći pretplatu i da vas ne drže za mud.... dvije godine. 

 

Znam kakva je situacija i da nisu svi u mogućnosti dati neke novce za router, eventualno antenu i sl, ali možete naći CAT6 za manje od 600kn i mirni ste te ako zeznu brzinu ili bilo što drugo, jednostavno idete dalje + router vam uvijek ostane eventualno za godišnje odmore ili ga jednostavno prodate. 

 

Znam da ljudima koji imaju dostupne sve moguće providere Tele2 nije možda ok opcija, ali gledajte recimo moju situaciju...dajem cca 360 kn za uslugu koju ne koristim (npr. telefon), uz to dajem još cca 130 kn u zadnjih...hmmmm...osam godina ili tako nekako za seedbox (pošto imam očajan t-com upload). 

T-com mi je isporučivao u prosjeku 8 Mbps brzine, sve skidam preko SFTP-a i dok on radi jednostavno ne mogu ništa raditi.

Jedina stvar s kojom sam bio relativno zadovoljan je MaxTV, na njega nema primjedbe, ali i oni nešto kemijaju oko Discoverya kojega stalno gledam pa i ne žalim za tom uslugom (zamijeniti će je Evo TV (tu isto izvjegavam obavezu, prijemnik im je stvarno povoljan).

Da mi ostanu u pola niže brzine nego što su mi sada i dalje su bar tri puta veće nego što ih meni daje t-com, a kada dodam Evo TV opet sam na dobitku jer mi je račun za te dvije usluge manji cca 150 kn nego što je to bio slučaj s t-com opcijom. 

 

Da mi t-com može preko žice isporučiti bar 20 Mbps, odmah bi potpisao i uvijek bi radije uzeo "žicu", ali jednostavno nema smisla davati toliko novca za bijednih cca 8 Mbps (i tih 8 Mbps su mi davali tek kada sam platio dodatnih 30-ak kn za veću brzinu). 

 

Ako dođe do nekih promjena pa mi tu razvuku optiku (tu oko mene radi nešto Pro Ping i VIP), odmah je uzimam. 

Ako se Optima malo sredi i ako ponude ok brzine, odmah ih uzimam....ma i t-com ako nešto srede, no trenutno je jedino Tele2 jedina "normalna" alternativa. 

 

Što se routera tiče, mislim da je ZTE MF286 super kupovinu za 550kn.

Vrijeme će pokazati koliko je dobar, a ako bude loš budemo probali naći neko riješenje (antenu svakako mislim kupiti). 

 

Nego, koje antene su vam se pokazale uistinu dobre i vrijedne investicije?

 

Koja aplikacija pokazuje stvarne odašiljače?

Probao sam Open Signal, ali nema šanse da pokazuje točno odašiljače:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.staircase3.opensignal

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

 

za početak kad dođe vrijeme, tele2 pošto ima zakupljene 4 frekvencije na 1800mhz može ponudit 300/100. što bi bilo ok, kroz tih par godina.

 Tele2 ima ukupno 27MHz na 1.8GHz, teoretski mogu napraviti CA 20+5 i to bi dalo oko 190mbps. 900MHz ne mogu koristiti, a 1900MHz na kojem imaju 5MHz je TDD, ali mogu to iskombinirati u trostruki CA s 1800MHz pa će dobiti 225 mbps. 2100MHz vjerojatno ne mogu dirati jer bi srušili performanse 3G mreže.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da vas pitam nesto, razmisljam o internetu i zanimaju me neke stvari.

 

Prva ako bi uzeo onu mobilnu tarifu + mob + ps4, znaci mogao bi mi mob biti hotspot i onda bi se tako spajao na net i s laptopom i plejkom?

Jel se ta kartica od mobilne tarife moze staviti u router? Pretpostavljam da ne?

 

A ako bi uzeo opciju pokucni i ps4? Tu data karticu bi svakako mogao staviti u mob i onda hotspotati? (ako ne bi uzimao taj njihov router)

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
rebelsy kaže...

Da vas pitam nesto, razmisljam o internetu i zanimaju me neke stvari.

 

Prva ako bi uzeo onu mobilnu tarifu + mob + ps4, znaci mogao bi mi mob biti hotspot i onda bi se tako spajao na net i s laptopom i plejkom?

Jel se ta kartica od mobilne tarife moze staviti u router? Pretpostavljam da ne?

 

A ako bi uzeo opciju pokucni i ps4? Tu data karticu bi svakako mogao staviti u mob i onda hotspotati? (ako ne bi uzimao taj njihov router)

Mobilna tarifa ima neograničen internet s tim da nakon potrošenih 5 GB moraš slati SMS za dodatna 2 GB i to se može učiniti neograničeni broj puta. Samo pokućni ima neprekidnu internetsku vezu do 1 TB.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Hvala na brzom odgovoru, a je li se kartica od mobilne tarife moze staviti u router?

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Iskreno, ne znam, ali valjda može.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
win32 kaže...

 

Da mi t-com može preko žice isporučiti bar 20 Mbps, odmah bi potpisao i uvijek bi radije uzeo "žicu", ali jednostavno nema smisla davati toliko novca za bijednih cca 8 Mbps (i tih 8 Mbps su mi davali tek kada sam platio dodatnih 30-ak kn za veću brzinu). 

 

 A šta da ja kažem kad sam imao samo 4 ... a na milijon poziva da probaju dignut pa makar došlo na 6-7 ko papagaji ponavljali da ne mogu zbog tehničkih nedostataka.

 

Sada na Tele2 (imamk 25-30) sam se preporodio...

10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ne znam da li neki od ovih rutera mogu posluzit ako se zeli proci jeftinije?

https://www.alzashop.com/search.htm?exps=4G+router#f&cst=null&pg=1&pn=1&prod=

ili tu među svim ovim rezultatima naci neki

https://www.computeruniverse.net/en/list.asp?searchname=4g+router&v=0&o=%5BVKB%5D%2C+%5BN1%5D%2C+%5BN2%5D

 

 

U Australiji Telstra planira cat 11 - 600mbps, cat 9 - 450 Mbps je vec standard na zapadu, a mi bi bili sretni da imamo cat 4 odnosno 150 mbps za surfanje, cat 6 300 mbps sanjamo za koju godinu.

Ipak je strasno pozitivno sto je tele 2 ponudio neogranicenu tarifu, svaka im cast   (iako su neki dijelovi preoptereceni, valjda ce nadogradit)

Telstra launches world’s first 600Mbps-capable Category 11 device

https://exchange.telstra.com.au/telstra-launches-worlds-first-600mbps-capable-category-11-device/

P.S. clanak je iz 2015. godine

 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice