Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.057.753
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

 " Pa :D ja naravno necu prikljuciti antenu na smartphone :D to bi bilo ludo haha (i tesko izvedljivo)

Naravno mislim na router. Kako bi to izgledalo da nosim 2m antenu sa sobom koja je prikljucena na smartphone :D "

 

Nisam nigdje spomenio da spojiš antenu na svoj samsung, več rekoh da ako ruteru spojiš antene koje su vani da ruter i dalje emitira EM polje za WiFi (ili i to gasiš i sve veze kućnih uređaja su lan kablom spojene na ruter.).

Pripazi vani jer je puno jači broj zračenja nego kad si u objektu ( prikladan faradejev kavez) a pogotovo od sunca koje zrači cjeli spektar frekvencija a kojom snagom vidiš kad pocrveni koža.

 

Na internetu ....osim takvih stranica ima i sličnih koje tvrde da je zemlja ravna.... a i onih što prodaju lakovjernom narodu kartončiće za zaštitu od zračenja mobitela i boju za zidove koja " ne propušta zračenje" i izmišljaju istraživanja o štetnosti.

Dobro nisam dobro procito ali u ovom slucaju ti tu mesas narance i jabuke.

 

Da imam vremena za te zajebancije ja bi sad na to odgovorijo, ali ti lepo misli sta hoces, ja znam sta ja znam i sto je vise, osecam.

Prelozio bi ti da jos jednom malo procitas sta sam napisao.

 

---

Sta se tice mojih pitanja, dobio sam odgovor

<blockquote>

Ispričavamo se na informaciji koja stoji na web stranici, ista je još uvijek navedena obzirom da Huawei modele uređaja ima na zalihama ali nažalost ne i na webshopu već na određenim prodajnim mjestima.

U mogućnosti ste provjeriti na najbližem prodajnom mjestu da li raspolažu modelom uređaja koji Vas zanima, a popis prodajnih mjesta možete provjeriti klikom link : https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/prodajna-mjesta/.

ZTE uređaji su trenutno jedini od rutera koje ste u mogućnosti naručiti putem webshopa.

ZTE 4G WiFi Router odnosi se na model uređaja ZTE MF286.

Ukoliko odabirete tarifu BEZBROJ GB kojoj je iznos 169 kn i ZTE 4G WiFi Router kroz opciju uređaj na 24 mj , mjesečno 25 kn, cijena ukupne mjesečne naknade bi iznosila 194 kn, a uz ZTE MF920V Mobile ruter cjelokupna mjesečna naknada bi iznosila 184 kn obzirom da bi u tom slučaju opcija uređaj iznosila 15 kn mjesečno.

Nadalje, što se tiče dodatne antene, ona je opcionalna isto kao i uređaj te kao što smo naveli u prethodnom e-mailu, isto ste u mogućnosti kupiti i u slobodnoj prodaji.

Iznos od 169 kn mjesečno odnosi se isključivo na cijenu tarife BEZBROJ GB.

Također, plaćanje kreditnom karticom omogućeno je za sljedeće kartice neovisno o zemlji izdavanja :
- American Express
- Master Card
- VISA
- Diners
- Maestro debitna kartica koja je u 3D Secure programu.

Rok za dostavu putem kupnje preko webshopa, od uspješno izvršene narudžbe je 2-5 radnih dana.

Nakon dostave uređaja, isti ćete biti u mogućnosti koristiti unutar 24-48 sati.

</blockquote>

 

Sad samo jos jedno pitanje imam.

Gde se u HR moze nabaviti jeftini router? Mozda preko amazon.it

I koji je dobar?

 

I sta ce biti kad se uvede 5G? Moras opet kupiti novi router.

Efektivno ovo kosta ~120€ za antenu, 169 kuna / mj za tarifu i 1000 kuna za uredaj ako hoces biti bez obveze, ako kupis od njih, znaci 32,88€ / mj. za 1TB 4G traffic.

Opet bolje nego hrtelekom, koji su razlog sa nijhovim bezobralukom zato uposte mislim na TELE2 ponudu, zato sto nema bas najbolju reputaciju ova tvrtka.

Ali tako receno svi su oni manje vise isti.

 

Gde se nalaze celije u blizini Rijeka / Opatija / Kastav? Dali je to moguce nekako saznati?

 

Kako se citira na ovom forumu?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2018 11:55 (dalu).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Dakle vidim da si zadovoljan sa brzinom D/U  a gdje je to obično koristiš.

Ta tarifa od 169 kn. je u pretplati ako sam dobro kužio a ne na bonove ako je pretplata da li je na ugovor ili bez aj napiši molim te .

Ako nije na ugvor onda se može otkazat kad hoćeš.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kako mislis da ti raskinu ugovornu obvezu? Zar u tom slucaju nebi logicki trebao platiti neke penale?
Ja sam uzeo paket s ps4 pa ce to bit malo teze izvedivo...
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

DDavorin daj napiši dali si potrošio u danu više od 5 GB i kako je nakon tog da li ti je brzo uključilo novih 2 gb i tako redom .

U kojem si gradu i jesi li blizu repetitora.

Moja pozicija Crikvenica.

 Ja tu tarifu koristim umjesto pokučnog jer mi trebaju i pozivi nije preko moba nego routera za par sec možeš nastaviti kad pošalješ poruku. Pretplata bez ugovorne obveze. bazna stanica je 2.7 km od mene.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2018 17:18 (DDavorin).
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sve što je dobro kratko traje, pa tako i brzom internetu došao kraj. Opteretili su 4G i 3G do maksimuma. Trenutne brzine su 4G - 3Mbps, 3G - 6Mbps. Jedina prednost kaj je upload konstano 40 Mbps. Kažu iz tehničke da u drugoj polovici godine očekuju proširenje kapaciteta baznih stanica. Živjeli pa vidjeli.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Budu kad svi odu na 5G nadam se dobrom 4G. Lol.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo mene opet, ovaj put s novim routerom, novim ugovorom i pet dana probe, za sad stabilan, jačina signala kao i prije -100 do -108dBm, malo sam još digao brzine klik

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam u Splitu, al kazem ti da je generalna pokrivenost sasvim dobra.

Uzeo sam bez ugovorne obveze te mogu prekinuti kad god hocu (ako uzmes nekakav mobitel onda pretplata dodje jos 10 kn jeftinije)

 

Osao sam od VIPa nakon 13 godina jer su ciganili sa internet prometom (ja sam htjeo 10 GB oni nisu dali povise 8 GB). Popizdija i uzea TELE.

 

Bija sam malo skeptican radi pokrivenosti al sad se nimalo ne kajem.

 

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel kom treba tele2 ruter dobi sudoper gratis...https://www.njuskalo.hr/mrezna-oprema/tele2-ruter-sudoper-oglas-25659583

-
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Društvo, da li se dobije išta, ili ništa sa originalnim dodatnim antenicama za ZTE FM286?

Koštaju 180 kn, a bilo bi šteta baciti ih kroz prozor, ako ništa ne donose. Trenutno sam na 50/35 i nemam pucanja veze pa mislim da nema potrebe za Iskrama i vanjskim peripetijama. Iskustva?

THX

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nemucimenadimkom kaže...

Društvo, da li se dobije išta, ili ništa sa originalnim dodatnim antenicama za ZTE FM286?

Koštaju 180 kn, a bilo bi šteta baciti ih kroz prozor, ako ništa ne donose. Trenutno sam na 50/35 i nemam pucanja veze pa mislim da nema potrebe za Iskrama i vanjskim peripetijama. Iskustva?

THX

 te antenice su ok ako živiš 20 - 30 metara od odašiljača, jer to su ipak omni antene koje imaju snage možda 3db i rasipaju po 360°, dok iskre imaju 9-11db na 60°.  sad sve ovisi koliko ti brz internet treba. ako želiš stabilan i po najgorim uvijetima, onda iskre ili nešto usmjerno. ako ti je ovo dosta brzine i možeš se pomirit kad je nevrijeme kiša jaka ili nešto tako da ti latecnija poraste ili počne pucat net onda su te male antenice ok.

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Štap antena koja pokriva 3G/4G od 700 do 2700 MHz je više štap nego antena , da je bar dipol za 1800MHz (tele2 - 4G) imala bi 2,15 dBi .

Iskra p56 je LPDA koje nemaju veću dobit od 8dBi bile one pola metra ili 2m duge ... evo profi pa vidite dijagrame http://www.schwarzbeck.de/en/antennas/logarithmic-periodic-broadband-antennas/standard-lpda.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 7:08 (AF139).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
4G bi trebala pokrivati do 2600MHz. 2400 nema nikakvog smisla. Na 2400 nema ništa. Samo 800/1800/2600.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 0:19 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Namjeravam uzeti pokućni internet bez ugovorne obveze i imam slijedeća pitanja

pa ako netko ima iskustva molio bih odgovor:

 

1. koje su prednosti i mane ako uzmem router iz Tele2 ponude (ZTE)?

2. da li se za tih 1000 kn (ili približno) može kod nas kupiti bolji router, i ako može, koji?

3. ako se router posebno kupi da li router zahtjeva kakvu konfiguraciju ili je plug&play?

 

Hvala.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Poz, prolazeći kroz sve ove stranice stvarno ne znam da li da uzmem pokućni ili ne. Bitno mi je da je barem 20/20 brzina ali da je ping stabilan. Ono što mi ide u prilog je udaljenost bazne stanice koja se nalazi 50 metara iza moje kuće. Trebaju li mi u ovom slučaju kakve antene ili neće biti potrebno, i da li brzina koju ostvarujem sa mobitelom u kući, koji je na bonovima kod Tele2, ista brzini koju mogu očekivati sa pokućnim?

 

P.s. ne skidam gotovo nikad ništa veliko i ne opterećujem mrežu praktički nikad

Hvala unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 1:02 (Orwandill).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Orwandill kaže...

. Ono što mi ide u prilog je udaljenost bazne stanice koja se nalazi 50 metara iza moje kuće....

 na toj udaljenosti ti treba gaigerov brojač. :D

 

ako direktno vidiš odašiljač i možeš ruter namjestit da gleda prema odašiljaču i da nema prepreka između njih (znači nekakva kuća ili šuma), onda bi trebao imat latencije ispod 20. a sad o brzinama ovisi koliko je korisnika spojeno u to vrijeme, ako si u manje naseljenom mjestu sa relativno starijom populacijom, to bi moglo ići do max koliko tele2 nudi.

 

odi u tele2 uzmi na probu 5 dana pa odluči. ili posudi od nekoga ako možeš za duže testiranje. ali preporuke su ne potpisuj ništa na stalno dok ne istestiraš sve.

8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma ne znači da ako si blizu da bude i sve naj naj, ali bi trebalo biti. Uzmi na 5 dana i probaj, kao ja. Ja sam udaljen od baze nekih 500-600m, sa nekom rupom između pa mi latencije ne prelaze 20ms, jačina signala je na granici ali radi, veza ne puca i varira tijekom dana što je normalno tak da je ujutro i navečer brzina dobra, ma meni je brzina super, varira od 60-100mbit dl i do 32mbit ul. Znači, najbolje ćeš znati ako uzmeš na probu i onda testiraj, ja sam skinuo igru od 60gb u danu ali sa problematičnim ruterom koji se sam od sebe reboot-o, vratio ga i raskinuo ugovor, te drugi dan otišao i obnovio ugovor s novim ruterom koji evo radi kak treba, bez rebootanja. Radi se o H. Kostajnici, znači manje naseljeno mjesto, vjerojatno s manje korisnika pa je zato i takva brzina. I sve to bez ikakvih antena na ruteru. S mobitelom sam tražio po kući, odnosno sobi gdje je najbolji signal, spoji pc i ruter kablom i voila.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Probni period ništa ne znači jer očigledno Tele2 tijekom probnog perioda osigurava korisniku maksimalne brzine. 

 

Problemi i pad brzine počinju nakon isteka probnog perioda.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nkdz kaže...

Probni period ništa ne znači jer očigledno Tele2 tijekom probnog perioda osigurava korisniku maksimalne brzine. 

 

Problemi i pad brzine počinju nakon isteka probnog perioda.

Ako nisi pod ugovorom cijeli period je probni period.

Ako ne radi kako treba pravac u VIP-a po 100GB i krpanje.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Slažem se... mislim da je sigurno samo kad se uzme bez ugovorne obaveze. Pa kad/ako se brzine smanje zbog preopterećenja, nema problema s prekidom.
Kod mene je doma prošle godine u ovo vrijeme DL brzina bila oko 60, sad je u najopterećenijim satima i ispod 1 Mbit. Neupotrebljivo.
Sreća što mi je Pokućni samo za okolo, doma imam žicu...
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Orwandill kaže...

Poz, prolazeći kroz sve ove stranice stvarno ne znam da li da uzmem pokućni ili ne. Bitno mi je da je barem 20/20 brzina ali da je ping stabilan. Ono što mi ide u prilog je udaljenost bazne stanice koja se nalazi 50 metara iza moje kuće. Trebaju li mi u ovom slučaju kakve antene ili neće biti potrebno, i da li brzina koju ostvarujem sa mobitelom u kući, koji je na bonovima kod Tele2, ista brzini koju mogu očekivati sa pokućnim?

 

P.s. ne skidam gotovo nikad ništa veliko i ne opterećujem mrežu praktički nikad

Hvala unaprijed

 Ovakva brzina je na 3km od odašiljaca kod mene sami ruter bez antana signal -81dbm.....

tele2 tele2
-
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bježte od toga navečer su brzine kriminalno male tipa 4 mbps pa i manje !NJihova infrastruktura ne može podnjeti toliki broj korisnika i onda je brzina manja nego na T comovoj parici !Zato pamet u glavu svi stavljaju best of rezultate speed testa a u praksi nije tako .Da se mene pita nebi jer se veza dijeli sa tko zna koliko korisnika tj nikad neznaš koliku brzinu češ imati!

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 20:08 (petric1).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako netko voli online gaming neka izbjgava ovo, navecer recimo kad se optereti meni u ovw ping bude oko 100 u najboljem slucaju 70, što nije baš neka sreca za fps.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uzet ću za par dana pokućni, testirati svaki dan, i ostaviti ovdje rezultate u najboljem i najgorem slučaju.

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Orwandill kaže...

Uzet ću za par dana pokućni, testirati svaki dan, i ostaviti ovdje rezultate u najboljem i najgorem slučaju.

 Tako je najbolje jer svaki korisnik ima drugačije rezultate, ali zapamti da je to samo bežični internet i da je podložan mnogim faktorima koji mogu uzrokovati probleme u nesmetanom radu. Ja ću sad stavit i moj najlošiji i najbolji rezultat mjeren u ovih proteklih dana koliko ga imam na probi, inače imami Bnet doma tak da mi je ovo kad idem u H.Kostajnicu malo raditi oko roditeljske kuće jer sam ovisan o netu pa sam se odlučio uzeti. Isto tako imao sam od šogora ViP homebox koji radi ok, ali su mu brzine max do nekih 30mbit dl i do 20mbit ul ( klik ) dok je ovaj od tele2 brži.

 

Znači moj najslabiji rezultat izmjeren u preteklih 8-9 dana je klik, dok je najbolji rezultat izmjeren klik mjereno na 4G

Mjerenje na 3G sam probao samo jednom i dobio sam ovakav rezultat klik.

 

Razlika u pingu između 3G i 4G su podosta, 4G max 20ms dok na 3G je od 58-78ms, s tim da je jačina signala na 3G dosta bolja u odnosu na 4G. 

 

Tu je jedan forumaš spomenu da se Tele2 brine za korisnike dok si na probi i čim uletiš u ugovorenu obvezu da prestanu pa bih ja volio znati kako oni to rade i kako znaju gdje se ja spajam i da me prate tih 5 dana i drže mi brzinu??? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 21:46 (Taraba).
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Iz iskustva mogu reć da to što ljudi govore da ti na probnom roku budu dobre brzine nema veze sa zdravom pameću. Osobno sam uzeo pokučni na taj probni rok i brzine su bile očajne, naravno vratio sam ga nazad.

Da bi oni to radili, morali bi konstanto pratiti gdje se nalaziš i svim drugim korisnicima koju su trenutno spojeni na istu repetitor ograničavati brzine da bi ti imao dobru brzinu. Mislim da je to previše posla da bi se itko zafrkavao s tim. Morali bi imati velik broj zaposlenika koji bi samo to radili svaki dan. Tako da zaboravite na to. Brzine su pale jer se prebiše ljudi nakačilo na Tele2 4G, i biti će sve gore dok ne pojačaju infrastrukturu. 

 

Svim novim korisnicima preporučam da uzmu jedino ako žive negdje gdje nije gusto naseljeno, i da su koliko toliko blizu repetitora. I naravno bez ugovorne obveze.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 23:01 (suny99).
 
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
petric1 kaže...

Bježte od toga navečer su brzine kriminalno male tipa 4 mbps pa i manje !NJihova infrastruktura ne može podnjeti toliki broj korisnika i onda je brzina manja nego na T comovoj parici !Zato pamet u glavu svi stavljaju best of rezultate speed testa a u praksi nije tako .Da se mene pita nebi jer se veza dijeli sa tko zna koliko korisnika tj nikad neznaš koliku brzinu češ imati!

 Evo brzine oko pola 8 ujutro i poslje 8 uvece lokacija Virovitica...

tele2 tele2
tele22 tele22
-
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Eh Virovitica ......jbg tamo spojeno 10 ljudi na repetitor.... ostali otišli u Njemačku i Irsku  a penzići ne surfaju.Probaj Rijeku Zagreb gdje još i ima ljudi.... kad se nakači na baznu  100-200 ljudi a ovaj opali torrente drugi zavalja skype treći udara Battlefield itd itd.Sad češ vidjet show u dalmaciji kad dođu turisti jaoo ima da nema brzog interneta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 10:52 (petric1).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ništa. Selimo u Viroviticu. Bar je blizu Mađarska tamo ima dobrih kobasa. :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 12:35 (Oldy).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Ništa. Selimo u Viroviticu. Bar je blizu Mađarska tamo ima dobrih kobasa. :)

 Eh Virovitica ima jos i lokalnog provajdera Pro Ping koji dosta ljudi tu koristi a prosle godine u centru su proveli optiku tako da Telac nije tolko zagusen......

-
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice