Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.614
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Htjeli to ili ne ali sve bazne pa i 5G će biti na optici...dakle kopanje kanala ostaje a radi brzine i većeg broja baznih stanica optika će biti dostupna i tamo gdje danas nije .

 

ps: Neznam samo što se vraćaš u prošlost ("1858") na žice kad danas optika rastura .

6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

Htjeli to ili ne ali sve bazne pa i 5G će biti na optici...dakle kopanje kanala ostaje a radi brzine i većeg broja baznih stanica optika će biti dostupna i tamo gdje danas nije.

 

ps: Neznam samo što se vraćaš u prošlost ("1858") na žice kad danas optika rastura .

Hoće, hoće, 2129. godine. Po trajno povoljnim cijenama! Ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhaha!

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Poanta priče je da je bežična povezivost budućnost, a ne kabel kako si ti rekao. Kabel i optika su tu dosta dugo, a godinu sam stavio za usporedbu.

 

Naravno da će bazne biti na optici, ali hoće li ta optika doći do tebe? Neće, jer dalje od bazne stanice nema kablova, samo bežični signal, a o tome i pričamo.

 

Problem u Hrvatskoj nije infrastruktura do centrale, problem je ona od centrale do korisnika koja je prastara. U manjim mjestima, selima, operatori neće postavljati optiku jer im se ne isplati to raditi za par korisnika i tu upada mobilna mreža koja takvim korisnicima pruža veće brzine interneta.

 

Ti misliš da će s brojem baznih stanica, rasti i broj područja pokrivenih optikom. Neće, a gore sam ti već napisao zašto. Više se isplati napraviti baznu stanicu u nekom selu i nuditi bežični, mobilni internet, nego u svaku kuću posebno instalirati skupu optiku. 

Da je tako kako si ti rekao, već bi cijela Hrvatska bila pokrivena optičkim internetom, ali nije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2018 16:53 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Poanta priče je da je bežična povezivost budućnost, a ne kabel kako si ti rekao. Kabel i optika su tu dosta dugo, a godinu sam stavio za usporedbu.

 

Naravno da će bazne biti na optici, ali hoće li ta optika doći do tebe? Neće, jer dalje od bazne stanice nema kablova, samo bežični signal, a o tome i pričamo.

 

Problem u Hrvatskoj nije infrastruktura do centrale, problem je ona od centrale do korisnika koja je prastara. U manjim mjestima, selima, operatori neće postavljati optiku jer im se ne isplati to raditi za par korisnika i tu upada mobilna mreža koja takvim korisnicima pruža veće brzine interneta.

 

Ti misliš da će s brojem baznih stanica, rasti i broj područja pokrivenih optikom. Neće, a gore sam ti već napisao zašto. Više se isplati napraviti baznu stanicu u nekom selu i nuditi bežični, mobilni internet, nego u svaku kuću posebno instalirati skupu optiku. 

Da je tako kako si ti rekao, već bi cijela Hrvatska bila pokrivena optičkim internetom, ali nije.

 "Više se isplati napraviti baznu stanicu u nekom selu..... "  dakle iskopati kanal položiti cjevovod i provući optiku do tog sela...

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Čekaj malo, ti tvrdiš da ako postoji bazna stanica u selu, da je u cijelom selu provedena optika?

8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li mi itko od vas ovo može objasniti?

 

Radi se o Zadru, signal je 87-89 dbm-a na novom ZTE routeru.

 

I tako je stalno ujutro, navečer, vikend....

 

restartao sam ruter 30 puta spojio ga direktno žicom probo preko wifija uvijek bolesno nizak download dok je upload super.

 

Preselio sam se pred 10ak dana (također Zadar), prije sam imao 2-3 crtice signala odnsono oko 100-110 dbm signala i internet je uvijek bio min 10 megabita download.

 

zbunjen sam maksimalno.

[url=https://valid.x86.fr/vdcjr9][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/vdcjr9-6.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Čekaj malo, ti tvrdiš da ako postoji bazna stanica u selu, da je u cijelom selu provedena optika?

Svaki noviji standard u pravilu koristi više manjih čelija koje pokrivaju manja područja, a većom frekvencijom signala to i tako i mora biti jer svaka sitnica smeta. Ako u selu moraš postaviti 5-6 odašiljača do kojih morađ dovesti optiku, tada FTTC sustav ne predstavlja značajan dodatni trošak jer si već doveo optiku do svakog većeg čvorišta u tom selu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Dakle, optika je dovedena do bazne stanice, ali to i dalje ne znači da je optika provedena do kućnih korisnika.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pa i ne mora biti, dovoljno je da je do lokalnog čvorišta od kojeg dalje VDSL2+ može postići brzine usporedive 5G brzinama uz daleko manji ping i veću stabilnost.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...
Marko :D kaže...

Čekaj malo, ti tvrdiš da ako postoji bazna stanica u selu, da je u cijelom selu provedena optika?

Svaki noviji standard u pravilu koristi više manjih čelija koje pokrivaju manja područja, a većom frekvencijom signala to i tako i mora biti jer svaka sitnica smeta. Ako u selu moraš postaviti 5-6 odašiljača do kojih morađ dovesti optiku, tada FTTC sustav ne predstavlja značajan dodatni trošak jer si već doveo optiku do svakog većeg čvorišta u tom selu.

 Samo jedan primjer. Pitam u jednom manjem mjestu što je s optikom, pa mi čovjek koji tamo živi kaže da je spojena lokalna škola. Pitam, pa dobro, ako je škola spojena, nude li vama (pojedincima i firmama) optiku? Ne.

 

Kod mene doma su s jedne strane VIP-ove antene i tek nešto malo dalje HT-ove antene. Tele2 je najdalje na brdu. Prema tvojoj logici, ako je VIP-u omogućena brza optička veza do njihove antene svi oko te antene trebali bi imati pristup optici? A nemaju. Ista priča je s HT-om. Tako da tvoja priča baš nikako ne drži vodu.

6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...

Pa i ne mora biti, dovoljno je da je do lokalnog čvorišta od kojeg dalje VDSL2+ može postići brzine usporedive 5G brzinama uz daleko manji ping i veću stabilnost.

 Ali se lokalna čvorišta baš ne grade.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ridealong kaže...

 Samo jedan primjer. Pitam u jednom manjem mjestu što je s optikom, pa mi čovjek koji tamo živi kaže da je spojena lokalna škola. Pitam, pa dobro, ako je škola spojena, nude li vama (pojedincima i firmama) optiku? Ne.

 

Kod mene doma su s jedne strane VIP-ove antene i tek nešto malo dalje HT-ove antene. Tele2 je najdalje na brdu. Prema tvojoj logici, ako je VIP-u omogućena brza optička veza do njihove antene svi oko te antene trebali bi imati pristup optici? A nemaju. Ista priča je s HT-om. Tako da tvoja priča baš nikako ne drži vodu.

Evo, samo sekund da pogledam u kristalnu kuglu, pa da vidim na čiju mrežu je Vip spojen, kakva je infrastruktura do te točke i kakvu viziju daljnjeg razvoja mreže imaju, te da li jedan anegdotalni slučaj kojeg si iznio predstavlja ogledni primjer koji se može svugdje preslikati.

 

Kaže kristalna kugla da ima odgovor samo na ovo zadnje, a odgovor je ne.

 

ridealong kaže...

 Ali se lokalna čvorišta baš ne grade.

Tu si u krivu. Naravno, ne gradi se svugdje, već prioritet uvijek imaju oni kod kojih je omjer troška i zarade povoljniji, a gradnja infrastrukture za 5G broj takvih značajno diže. Naravno, dok se ne počne graditi infrastruktura za 5G, to se neće promijeniti toliko drastično.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...
ridealong kaže...

 Samo jedan primjer. Pitam u jednom manjem mjestu što je s optikom, pa mi čovjek koji tamo živi kaže da je spojena lokalna škola. Pitam, pa dobro, ako je škola spojena, nude li vama (pojedincima i firmama) optiku? Ne.

 

Kod mene doma su s jedne strane VIP-ove antene i tek nešto malo dalje HT-ove antene. Tele2 je najdalje na brdu. Prema tvojoj logici, ako je VIP-u omogućena brza optička veza do njihove antene svi oko te antene trebali bi imati pristup optici? A nemaju. Ista priča je s HT-om. Tako da tvoja priča baš nikako ne drži vodu.

Evo, samo sekund da pogledam u kristalnu kuglu, pa da vidim na čiju mrežu je Vip spojen, kakva je infrastruktura do te točke i kakvu viziju daljnjeg razvoja mreže imaju, te da li jedan anegdotalni slučaj kojeg si iznio predstavlja ogledni primjer koji se može svugdje preslikati.

 

Kaže kristalna kugla da ima odgovor samo na ovo zadnje, a odgovor je ne.

 

ridealong kaže...

 Ali se lokalna čvorišta baš ne grade.

Tu si u krivu. Naravno, ne gradi se svugdje, već prioritet uvijek imaju oni kod kojih je omjer troška i zarade povoljniji, a gradnja infrastrukture za 5G broj takvih značajno diže. Naravno, dok se ne počne graditi infrastruktura za 5G, to se neće promijeniti toliko drastično.

 Nije to anegdotalni slučaj, to je stvarno stanje na terenu.

 

 Optiku na adresi na kojoj je VIP-ova bazna stanica nije moguće dobiti. Optiku na adresama oko HT-ove bazne stanice nije moguće dobiti. Samo 100m dalje, optiku na adresi na kojoj je HT navodno napravio optički čvor (jedan HT-ovac kaže da nije, drugi kaže da je) prema planu izgradnje na vlastitim Web stranicama i oglasu objavljenom u dnevnom tisku isto tako nije moguće dobiti. Tele2 nudi samo bežični internet. Situacija na terenu je takva i tko zna kada će biti drugačija.

 

 Naravno da se ne gradi svugdje. Pa to tupimo ovdje danima i to i jest glavni problem. Nedostupnost. Daj čitaj poruke s razumijevanjem i nemoj pisati provale da su to anegdotalni slučajevi. To je žalosna i prejadna stvarnost.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...

Pa i ne mora biti, dovoljno je da je do lokalnog čvorišta od kojeg dalje VDSL2+ može postići brzine usporedive 5G brzinama uz daleko manji ping i veću stabilnost.

 Nema niti toga. Daj ne sanjaj.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ridealong kaže...

 Nema niti toga. Daj ne sanjaj.

Ček, znači, ustanovili smo da će izgradnja lokalne infrastrukture nedosanjani san, ali će zadnja zabit dobiti dovoljno gustu mrežu 5G odašiljača koja je nužna za iskoristiti taj potencijal!? Toliko o snovima...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...
ridealong kaže...

 Nema niti toga. Daj ne sanjaj.

Ček, znači, ustanovili smo da će izgradnja lokalne infrastrukture nedosanjani san, ali će zadnja zabit dobiti dovoljno gustu mrežu 5G odašiljača koja je nužna za iskoristiti taj potencijal!? Toliko o snovima...

Da, mnogima je izgradnja lokalne infrastrukture nedosanjani san. Ili ti ne živiš i ne stanuješ u Hrvatskoj? Mnoga manja mjesta trenutno profitiraju od mobilne mreže, a bazne stanice su postavljene izvan naseljenih mjesta po raznim brdima i pustopoljinama i nisu ama baš nikakvo jamstvo da će okolni stanovnici dobiti fiksnu infrastrukturu koja bi zamijenila bežičnu.

 

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

I to je ok, ali takav pristup ima svoj limit u vidu propusnosti, pa je ok ako imaš 800, 1800 ili 2100 MHz antenu za 2-3 korisnika. Međutim, ako ideš na 5 GHz (radi veće širine pojasa), onda ti svako stablo, svaka sitnica umanjuje domet, pa imaš problem da ti više nije dovoljan jedan odašiljač na lokalnom brdu za pokriti čitavo selo, već moraš imati više manjih lokalnih odašiljača, a onda dolazimo do onoga o čemu pričam. Sad, ti nalaziš primjere koji se vežu na trenutnu infrastrukturu, a govoriš o onome što će biti kad 5G zaživi, a ignoriraš činjenicu da današnja tehnologija nije mjerilo za budućnost.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...

I to je ok, ali takav pristup ima svoj limit u vidu propusnosti, pa je ok ako imaš 800, 1800 ili 2100 MHz antenu za 2-3 korisnika. Međutim, ako ideš na 5 GHz (radi veće širine pojasa), onda ti svako stablo, svaka sitnica umanjuje domet, pa imaš problem da ti više nije dovoljan jedan odašiljač na lokalnom brdu za pokriti čitavo selo, već moraš imati više manjih lokalnih odašiljača, a onda dolazimo do onoga o čemu pričam. Sad, ti nalaziš primjere koji se vežu na trenutnu infrastrukturu, a govoriš o onome što će biti kad 5G zaživi, a ignoriraš činjenicu da današnja tehnologija nije mjerilo za budućnost.

Današnja tehnologije se nadograđuje za prijelaz na 5G. Nije li tako? Prema tome, današnja tehnologija je podloga za budućnost i neće biti ukinuta preko noći (kao što nije ukinut ni 2G). Očekivati da će svako selo sutra imati 5G i da će zbog toga netko sijati bazne stanice poput zrna pšenice ili riže, stvarno nije realno. 4G se također širio postupno, od eksperimentalnih lokacija, do sve većih područja. Pa danas 4G imamo na puno više mjesta nego ranije, ali ne baš svugdje. Tako da nema nikakvog jamstva niti za današnji 4G, a niti za budući 5G da će temeljem tih tehnologija svako selo imati optiku u svakoj kući. Naslušali smo se raznih obećanja, među njima i o HEP-ovoj optičkoj infrastrukturi, pa se na kraju nije dogodilo ništa. I tu se nema više što reći.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

reko da malo testiram. na mobu 8/16, pa da nije opet neka pizdarija. ali sve ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
5G treba duplo gušće bazne od 4G jer ima frekvenciju od 3700 do 6000 Hz. On je puno brži zbog višljih frekvencija, ima veće kapacitete ali mu i te višlje frekvencije smanjuju domet. Domet mu je malo u banani.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
5G treba duplo gušće bazne od 4G jer ima frekvenciju od 3700 do 6000 Hz. On je puno brži zbog višljih frekvencija, ima veće kapacitete ali mu i te višlje frekvencije smanjuju domet. Domet mu je malo u banani.

Domet malo u banani? 5G ne prolazi dobro kroz zgrade i druge prepreke, a signal apsorbira kiša i drveće. 

9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozz ljudi evo i ja koristim Pokučni tele 2 vecinom za PS4 i do sad je bilo sve ok ali u zadnjih 5 dana od subote je sve katastrofa dali tko zna što bi se dogodilo signal je 4 G

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo što ja radim

Ponekad zaista padne brzina i odmah odem u postavke rutera i prebacim na 3g i brzina taj dan bude cca 20mbps (inače je 70mbps na 4g) i kasnije kad provjerim da su sredili brzinu dignem na 4g opet. Znači kada skužim da mi je 4g ruter pao sa 70mbps na 5mbps ili ispod odmah reagiram tako da prebacim na 3g i da resetam prvo ruter. Kasnije opet resetam i dignem na 4g. Iz nekog razloga 4g uglavnom padne, ali 3g je uvijek solidan, a to je zato što su svi na mobilnom uvijek automatski na 4h (barem u vecim gradovima).

GAMER
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jeli vama padne brzina na živi očaj cca 2 do 3mb i nakon reseta proradi normalo cca 20mb+, skoro svaki dan moram resetirat, pih?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
drc532 kaže...

Pozz ljudi evo i ja koristim Pokučni tele 2 vecinom za PS4 i do sad je bilo sve ok ali u zadnjih 5 dana od subote je sve katastrofa dali tko zna što bi se dogodilo signal je 4 G

 resetiranje rutera pomaže, ištekaš i nanovo uštekaš u struju

9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ma več sam 10 puta to napravil i nista  i karticu zamjenil i opet isto signal ful i 4g  moram vidjet mislim da me spajaju preko neke cudne ip adrese evo poslikam pa da vidite.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
danmega kaže...
drc532 kaže...

Pozz ljudi evo i ja koristim Pokučni tele 2 vecinom za PS4 i do sad je bilo sve ok ali u zadnjih 5 dana od subote je sve katastrofa dali tko zna što bi se dogodilo signal je 4 G

 resetiranje rutera pomaže, ištekaš i nanovo uštekaš u struju

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Evo nakon resetiranja i ponovnog uključenja rutera.

 

9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo 3G koma 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ei ljudi dali bi bila možda greska u svemu zbog Wlan IP adrese pogledajte sliku i ako tko koristi ak moze nek pogleda svoju IP adresu na ruteru 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice