Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.059.878
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
Minneyar kaže...

Uskoro se selim sa 150/15 mbit brzine u kucu di je najveca dostupna brzina 10/0.5 mbit. Naravno, posve neprihvatljivo posto koristim internet 24/7, torrenti, netflix, igre...

 Budi i više nego zadovoljan da ti je dostupno deset megabita, preko mobilnog interneta ne računaj na više, a ako i ima više to nije pouzdano. Uostalom, sve ovo što si nabrojao da koristiš moše ići najnormalnije s deset megabita, netflix koristi max 5, 6 megabita, YouTube isto, a osim ako skidaš nekakve overkill ripove od 50 gigabajta možeš i dalje najnormalnije skidat stvari. Osim fiksne linije ništa nije pouzdano i stabilno uvijek, nema tog mobilnog interneta koji može zamijeniti stabilnih 4 ili 10 megabita putem fiksne linije.

 A neki "kvalitetniji" mobilni internet tipa A1 ili Tscum? Ima tu kakve nade?

 

10 mbit je mozda dosta kad ne znas za bolje, ja sam prosao svasta, od 384 kbit (prvi ADSL) pa dalje - pa 30/10 mbit, pa sad 150/15, i ne bih se bas volio vratiti na 10... to realno uopce nije dosta za npr 4k Netflix, samo za to trebas ~20 mbit minimum, ne spominjujuci sve drugo. Ali dobro kazes, bolje pouzdanih 10 mbit bez izbacivanja i laga nego teoretskih 150 mbit s kojima nemos nista odigrat :) Takvu situaciju sam imao nedavno dok nisam kupio svoj ruter umjesto Bnet smeca.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Preporuka za 4G mobilni ruter ,inače sam kod Tele2  na mobilnoj tarifi Bezbroj Gb i Raspali 169 kn. bez ugovora.

Potreba za ruterom je za spajanje na internet sa tableta i laptopa a da nebi korištenjem hotspota sa mobitela trošio njegovu bateriju a hotspot potroši za sat vremena 20 % baterije dali mi je pametniji izbor isključivo mobilni ruter tipa 

ZTE MF920V Mobile WiFi 4G Router

kojeg nudi Tele2 na web shopu

na bonove za 399 kn.

i na pretplatu sa UO 360kn

(to mi ne odgovara)

a bez UO 549 kn.

I bitno pitanje :

Dali moja SIM kartica na tarifi 

Bezbroj GB i Raspali može raditi u tom ruteru ili ne ili su samo za podatkovne SIM card.

I dali je taj ruter otključan za sve mreže.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

Dali moja SIM kartica na tarifi 

Bezbroj GB i Raspali može raditi u tom ruteru ili ne ili su samo za podatkovne SIM card.

I dali je taj ruter otključan za sve mreže. 

 Router je router, kako on može znati je li SIM voice ili data? Bitno da imaš ispravan APN i vozi. 

 

I MF920V ako baš moraš ili trebaš ultraprenosivi router i nemaš utičnicu.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja sam na mobilnom netu od kad imam net. Od wapa još. Preko vipovog sticka sam u ljeto 2010 na edge imao ovo dolje na slici. Da. U Zagrebu. Tak da ono ja napredujem i ne mogu se toliko buniti. A mobilni net mi je praktičniji jer može bit uvijek sa mnom, a i naučio sam tako.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da li je moguce da je tele 2 nakon sto sam prekinuo ugovor snjima zakljucao router da ne mote primati ostale kartice.

Stavio sam hT karticu i ima signala. Apn postavljen ali ne zeli ucitati stranice? (Napravljen reset routera iz izbornika i sa tipkama)

 

EDIT: Samo preko wifia nece ucitat stranice, kad spojim laptop direkt zicom onda radi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 16:41 (zviznemte).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uzeo pokućni bez ograničenja i za sada vrlo zadovoljan. Do sada sam bio na ht-u na žici, prosjek oko 6-9 mbit (to je max što žica kod mene propušta) tako da je ovo dobar korak naprijed. Na screenshoot-u se može vidjeti da je sada prosjek višestruko veći, čime sam ugodno iznenađen. Eh sad, može se vidjeti i da je veza pala jučer popodne na 3-5 mbit. Doduše to je trajalo vrlo kratko, pretpostavljam radi lošeg vremena, pa me zanima ako tko ima za preporučiti kakvu dobru antenu? Prvenstveno indoor, ali može i outdoor. Router je huawei b525 ("sma" priključak za antenu).

 

Pročitao sam dosta postova unazad i vidim da se problemi vežu većim djelom na urbana područja gdje veći broj korisnika smanjuje propusnost. Srećom, to me ne brine jer je prosječna dob stanovništva u mom selu valjda preko 70 pa sumnjam da su veliki youtuberi, a ni ljeta se ne bojim jer turist ovdje nije zalutao valjda od 45-te kad su se talijani i nijemci vratili doma. Pretpostavljam da bi se kakvom dobrom antenom vjerojatno dignuo koji postotak signala da eliminiram te dropove radi lošeg vremena. 

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
arghh kaže...
... Pretpostavljam da bi se kakvom dobrom antenom vjerojatno dignuo koji postotak signala da eliminiram te dropove radi lošeg vremena. 

 

 

 definitivno. ja sam na lošem vremenu znao imat latencije preko 3000ms bez antena. sad vani vjetar, kiša, snijeg, ništa se ne mijenja. sve stabilno.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
arghh kaže...
... Pretpostavljam da bi se kakvom dobrom antenom vjerojatno dignuo koji postotak signala da eliminiram te dropove radi lošeg vremena. 

 

 

 definitivno. ja sam na lošem vremenu znao imat latencije preko 3000ms bez antena. sad vani vjetar, kiša, snijeg, ništa se ne mijenja. sve stabilno.

 Koja antena?

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zviznemte kaže...

Da li je moguce da je tele 2 nakon sto sam prekinuo ugovor snjima zakljucao router da ne mote primati ostale kartice.

Stavio sam hT karticu i ima signala. Apn postavljen ali ne zeli ucitati stranice? (Napravljen reset routera iz izbornika i sa tipkama)

 

EDIT: Samo preko wifia nece ucitat stranice, kad spojim laptop direkt zicom onda radi.

 izbriši prijašnju wifi točku na svim uređajima s kojima si se spajao i ponovno se spoji se na ovu koju sa imaš

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 19:29 (DDavorin).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jel netko zna kada kreću sa 2600 MHz? U svibnju, lipnju? Zadnja vijest je sa Hakomove stranice od 21.3. Citiram:
"Donesena je odluka o izdavanju dozvola za uporabu radiofrekvencijskog spektra za javne mreže pokretnih elektroničkih komunikacija na području Republike Hrvatske, u radiofrekvencijskom pojasu 2500-2690 MHz, trgovačkim društvima Tele2 d.o.o., A1 Hrvatska d.o.o. i Hrvatski Telekom d.d."
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Stanje mog mobilnog Tele2 na Xiaomi Redmi note 4

izmjereno večeras oko 20 h.

Prvi rez. je ispred ulaza zgrade ,drugi u stanu a treći info od app.Network Cell info pozicija u stanu.

App. Open signal mi pokazuje da je Tele2 toranj od mene udaljen možda par sto metara.

 

Interesantno je da je sva zgrada od šuplje cigle a da je ovako velika razlika vani i u stanu po pitanju brzine i signala.

 

Moram napomenut da u ovom dijelu Crikvenice donedavno je stanje bilo živi očaj D 5 a U 1

i to je bilo to zvao ja puno put SZK eto

što znači da su skoro nešto popravili stanje na baznoj stanici iako to još nije super

,inače u centru grada brzine su OK od 70 do 100 mbps.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Jel netko zna kada kreću sa 2600 MHz? U svibnju, lipnju? Zadnja vijest je sa Hakomove stranice od 21.3. Citiram:
"Donesena je odluka o izdavanju dozvola za uporabu radiofrekvencijskog spektra za javne mreže pokretnih elektroničkih komunikacija na području Republike Hrvatske, u radiofrekvencijskom pojasu 2500-2690 MHz, trgovačkim društvima Tele2 d.o.o., A1 Hrvatska d.o.o. i Hrvatski Telekom d.d."

Navodno već krenulo u najzagušenijim sredinama, postepeno ide širenje na ostatak RH.

15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dal netko zna dal na tele2 radi carrier aggregation?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
icanic kaže...

Dal netko zna dal na tele2 radi carrier aggregation?

 nemam pojma. ali mislim da korisnicima treba cat 6 oprema, za više od 150/50. tako da mi se nekako više čini da će složit više točaka nego se još i s time borit.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ma ja bas ovih dana nabavio Huawei b525 pa ga flashnuo pa su sada sve mogucnosti otvorene :-).

Al dobro, u zadnje vrijeme radi odlicno na 2100MHz i 10+5MHz.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 23:05 (icanic).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Evo info za Band 7 spektar na 2600 MHz. 2x20 MHz uparenog spektra (po operateru) i ne znam koliko neuparenog spektra (na raspolaganju je bilo 50 MHz).
Citiram:

"Vremensko razdoblje na koje se raspisuje dodjela ovih radiofrekvencijskih spektara je od 1. svibnja ove godine pa sve do 18. listopada 2024. godine."
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 3:14 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Evo info za Band 7 spektar na 2600 MHz. 2x20 MHz uparenog spektra (po operateru) i ne znam koliko neuparenog spektra (na raspolaganju je bilo 50 MHz).
Citiram:

"Vremensko razdoblje na koje se raspisuje dodjela ovih radiofrekvencijskih spektara je od 1. svibnja ove godine pa sve do 18. listopada 2024. godine."

 Odakle to citiraš, pa ja na HAKOM-ovoj stranici ne vidim ništa osim zadnje u vijestima da su zaprimljene ponude. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
icanic kaže...

Ma ja bas ovih dana nabavio Huawei b525 pa ga flashnuo pa su sada sve mogucnosti otvorene :-).

Al dobro, u zadnje vrijeme radi odlicno na 2100MHz i 10+5MHz.

 ja isto čekam od  drugih potvrdu da vidim. pa možda i ja sebi nabavim neki cat 6 ruter, pošto usb stickova za cat6 nema. ali nekako mi je puno smislenije koristit drugi spektar na novu točku, time odmah rasteretiš za pola. pa ako i netko drobi po torrentima, ugušit će samo jednu točku, a ne jednu cijelu od 300 mbita.

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vidim pricate o spektru na 2600mhz pa kod mene i okolici jos nisu krenili na 2100mhz

 

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo i brzine jadne i zalosne na frekvi 1800mhz jedinu koju koriste na mom podrucju

https://www.speedtest.net/result/8182530291

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pa nije to lose. meni je ok sve iznad 20-25 i bitno da ping nije veliki.

Samo da ne pada na 5mbita.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Vidim pricate o spektru na 2600mhz pa kod mene i okolici jos nisu krenili na 2100mhz

 Pa natječaj je raspisan, završen i poznato je da su se oni prijavili, za koliko i po koliko nisam nigdje vidio, no ako je to gotovo i operateri znaju rezultate nema logike da čekaju s puštanjem u promet. Nisu platili neku frekvenciju masne novce da sad stoji, a korisnici u gusto naseljenim područjima se žale na brzine. Plus, dolazi sezona.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
icanic kaže...

Dal netko zna dal na tele2 radi carrier aggregation?

 Koji CA te zanima Intra-band ili Inter-band? Tele2 ima 25Mhz(15+10) na 2100Mhz ne znam odakle ti 10+5Mhz? 2600Mhz neće baš skoro u upotrebu kao ovaj dodatni spektar na 2100  jer za 2600 imaju puno više vremena da ga stave u funkciju a treba sve novo pošto je nova frekvencija tako da ko zna kad... do 2024

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 15:22 (DDavorin).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo dolje zadnji pasus. Platili su da, za od prvi svibnja.

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/krece-utrka-za-frekvencijama-za-5g-mreze
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
JozoBozo dolje zadnji pasus. Platili su da, za od prvi svibnja.

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/krece-utrka-za-frekvencijama-za-5g-mreze

 I nisu obavezani da pokriju stanovništvo i područje to se odnosi na postojeće operatere A1, T-com i Tele2. Znači i ako zakupe 2600 ne znači i da će ga pustiti u pogon.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
icanic kaže...

Dal netko zna dal na tele2 radi carrier aggregation?

 Koji CA te zanima Intra-band ili Inter-band? Tele2 ima 25Mhz(15+10) na 2100Mhz ne znam odakle ti 10+5Mhz? 2600Mhz neće baš skoro u upotrebu kao ovaj dodatni spektar na 2100  jer za 2600 imaju puno više vremena da ga stave u funkciju a treba sve novo pošto je nova frekvencija tako da ko zna kad... do 2024

 

Pa na routeru mi pise ovako: 

Frequency: DL:325 UL:18325

Band: B1 (FDD 2100Mhz)

PLMN: 21902

Upload bandwidth: 15 MHz

Download bandwidth: 15 MHz

 

Na 2100MHz

 

Ne razumijem se puno u LTE frekvencije i tehnologiju na koji točno način radi ali sam skužio da mi router Huawei B525 ima CA ali se ne spaja sa CA nego samo na 2100MHz. Mislio sam da može koristiti npr. 4G 1800+2100MHz jer su meni dostupne te frekvencije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 20:11 (icanic).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 I nisu obavezani da pokriju stanovništvo i područje to se odnosi na postojeće operatere A1, T-com i Tele2. Znači i ako zakupe 2600 ne znači i da će ga pustiti u pogon.

 Zakupit će ga jer su već sva tri operatera dala ponude. Tko je dao koliko i za što se ne zna, ali za očekivati je da će svatko uzeti 2x20MHz FDD spektra jer je u ponudi 2x70 s ograničenjem od maksimalno 2x20 po operateru, a za 50MHz TDD spektra nema nikakvih ograničenja. 

 

A ne vidim nikakvu logiku da se zakupi spektar i da on fino stoji i čeka dok se za njega plaća gotov novac, bez da pridonosi neki prihod. Tijekom ove godine se definitvno može očekivati da se pusti u pogon 2600MHz, barem u većim gradovima, a za ruralna područja je 2600MHz neisplativ niti će se vjerojatno koristiti izvan gradova.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
icanic kaže...
DDavorin kaže...
icanic kaže...

Dal netko zna dal na tele2 radi carrier aggregation?

 Koji CA te zanima Intra-band ili Inter-band? Tele2 ima 25Mhz(15+10) na 2100Mhz ne znam odakle ti 10+5Mhz? 2600Mhz neće baš skoro u upotrebu kao ovaj dodatni spektar na 2100  jer za 2600 imaju puno više vremena da ga stave u funkciju a treba sve novo pošto je nova frekvencija tako da ko zna kad... do 2024

 

Pa na routeru mi pise ovako: 

Frequency: DL:325 UL:18325

Band: B1 (FDD 2100Mhz)

PLMN: 21902

Upload bandwidth: 15 MHz

Download bandwidth: 15 MHz

 

Na 2100MHz

 

Ne razumijem se puno u LTE frekvencije i tehnologiju na koji točno način radi ali sam skužio da mi router Huawei B525 ima CA ali se ne spaja sa CA nego samo na 2100MHz. Mislio sam da može koristiti npr. 4G 1800+2100MHz jer su meni dostupne te frekvencije.

 Da spaja ti se na onaj spektar koji je i bio prije 15Mhz,a na ovih novih 10Mhz ako su ih pustili na tvojoj lokaciji nećeš moći koristiti CA B1+B1 jer to router Huawei B525s-23a ne podržava, a ne podrzava ni 2CA B3+B1  tj 1800+2100 tako da što se tiče tele2 samo radi sa jednom frekvencijom dok ne dođe 2600 ako dođe e tu podržava 2CA B3+B7  1800+2600. Imaš par stranica prije slikovnu podjelu svih frekvencijskih spektra naših teleoperatera.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
DDavorin kaže...

 I nisu obavezani da pokriju stanovništvo i područje to se odnosi na postojeće operatere A1, T-com i Tele2. Znači i ako zakupe 2600 ne znači i da će ga pustiti u pogon.

 Zakupit će ga jer su već sva tri operatera dala ponude. Tko je dao koliko i za što se ne zna, ali za očekivati je da će svatko uzeti 2x20MHz FDD spektra jer je u ponudi 2x70 s ograničenjem od maksimalno 2x20 po operateru, a za 50MHz TDD spektra nema nikakvih ograničenja. 

 

A ne vidim nikakvu logiku da se zakupi spektar i da on fino stoji i čeka dok se za njega plaća gotov novac, bez da pridonosi neki prihod. Tijekom ove godine se definitvno može očekivati da se pusti u pogon 2600MHz, barem u većim gradovima, a za ruralna područja je 2600MHz neisplativ niti će se vjerojatno koristiti izvan gradova.

Živi bili pa vidjeli samo kažem 2600 neće skoro,pa imaju oni para moraju zakupiti da ne dođe neki četvrti operater i pomrsi im konce

9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Živi bili pa vidjeli samo kažem 2600 neće skoro,pa imaju oni para moraju zakupiti da ne dođe neki četvrti operater i pomrsi im konce

 Naše tržište je toliko veliko da trebamo biti zadovoljni da imamo tri velika operatera, a kamoli razmišljati da dođe četvrti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice