Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.059.250
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ma bilo bi super da dođe četvrti veća konkurencija bolja usluga manje cijene

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Čovjek dobije nadu sa tih bandom 7 na 2600 MHz ipak je to 2x20 MHz. Ali ježi ga uvijek se nađe netko da ti ubije nadu. A neka bude što hoće.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nema carrier aggregationa na Tele2.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Nema carrier aggregationa na Tele2.

 pa dali su pustili 2CA znat ću idući tjedan. I ako su pustili routeri koje koristite ne podržavaju 2CA 1800+2100. Ovo fali u tim routerima

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 22:00 (DDavorin).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Imam mobitel pa podržava. Dobro čovjek Božiji jesi ti prešao u A1?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
robogo kaže...
Nema carrier aggregationa na Tele2.

 pa dali su pustili 2CA znat ću idući tjedan. I ako su pustili routeri koje koristite ne podržavaju 2CA 1800+2100. Ovo fali u tim routerima

 Ma ja isto mislim da tele2 nema CA. Na router sam stavio modan firmware i uspio jos sa nekim modom dobiti opciju za 1800+2100 ali to jednostavno ne radi. e sada ili to ne radi na mojem routeru kada ukljucim ili tele2 nema CA. 

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Imam mobitel pa podržava. Dobro čovjek Božiji jesi ti prešao u A1?

 Da A1 još ovaj mjesec. Kažem idući tjedan jer onda imam od brata pokućni i onda mogu isprobati. A mobom naravno da možeš isprobati ako ima podršku za agregaciju 1800+2100

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
icanic kaže...
DDavorin kaže...
robogo kaže...
Nema carrier aggregationa na Tele2.

 pa dali su pustili 2CA znat ću idući tjedan. I ako su pustili routeri koje koristite ne podržavaju 2CA 1800+2100. Ovo fali u tim routerima

 Ma ja isto mislim da tele2 nema CA. Na router sam stavio modan firmware i uspio jos sa nekim modom dobiti opciju za 1800+2100 ali to jednostavno ne radi. e sada ili to ne radi na mojem routeru kada ukljucim ili tele2 nema CA. 

 Kod B525 hardver ne podržava tu agregaciju nebitno koji FW imaš

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam Asus 4G-AC55U i D-Link DWR-921 ali ni jedan ne podržava 2100MHz izgleda. :(

 

Brzina mi je uglavnom ok, ali navečer ponekad zna biti dosta loše pa me zanima dal mi se isplati investirati u npr. 4G-AC68U koji podržava 2100MHz? Malo mi je paprena cijena od 2300kn s obzirom da sam za ovaj AC55U dao 2000kn prije manje od dvije godine, al ak bi se vidjela neka razlika u brzini/stabilnosti onda bi se i isplatilo.

 

Mada prvo bi vjerojatno trebao nekako saznati dal uopće ima 2100 kod mene, gledam na cellmapper i nisam baš siguran. Evo direktan link ak neko može provjeriti da ne bacam novce bezveze. Sumnjam da budu mi u Tele2 odgovorili nešto konkretno ak ih direktno pitam...

What doesn't kill you only makes you stronger.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2019 3:43 (Clam-).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Clam- kaže...

Imam Asus 4G-AC55U i D-Link DWR-921 ali ni jedan ne podržava 2100MHz izgleda. :(

 

Brzina mi je uglavnom ok, ali navečer ponekad zna biti dosta loše pa me zanima dal mi se isplati investirati u npr. 4G-AC68U koji podržava 2100MHz? Malo mi je paprena cijena od 2300kn s obzirom da sam za ovaj AC55U dao 2000kn prije manje od dvije godine, al ak bi se vidjela neka razlika u brzini/stabilnosti onda bi se i isplatilo.

 

Mada prvo bi vjerojatno trebao nekako saznati dal uopće ima 2100 kod mene, gledam na cellmapper i nisam baš siguran. Evo direktan link ak neko može provjeriti da ne bacam novce bezveze. Sumnjam da budu mi u Tele2 odgovorili nešto konkretno ak ih direktno pitam...

 Prvo provjeri nekim drugim uređajem tj mobom dali imaš 2100. Asus su odlični routeri ali 3G i 4G opcije i podrška im nisu prioritet, ali sve ostale opcije su top. Što se tiče cellmapper ta bazna koja se prikazuje ima B1 i B3 tj 2100+1800 ako su podaci koji pišu točni. A što se tiče uređaja moja preporuka huawei 4G routeri. Isprobao 4 modela od toga tri imam i koristim. Tako da ako te još šta zanima slobodno se javiš u PM za ostale informacije.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kako na zte mf286 doci do 2100 mhz?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grom kaže...
Kako na zte mf286 doci do 2100 mhz?

 samo preko naredbi iz preglednika ako nemaš u postavkama sučelja

zte zte
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2019 15:13 (DDavorin).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nemam to u sucelju, imas li skriptu koju trebam izvrsiti?
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ok meni sad nešto nije jasno u svem ovome. do koliko može ić kombinacija 1DL x 1UL antena, sa interband kombinacijom?! tražim po netu ali svi imaju statistiku nitko nešto konkretno. mora li se recimo za 300mbita koristit 2x2 antene ako nema CA.?!

 

 

i jel ovo sa slike puno jednostavnije riješenje, kupovat po kategorijama?! uzmeš CAT 6 i znaš da ima CA intra i inter band.

 

Uspio sam nać neka objašnjenja. https://mybroadband.co.za/news/cellular/255163-dont-get-conned-the-difference-between-lte-and-lte-advanced.html

 

CAT 6 je onda na spisku. šteta što nema cat6 stickova.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2019 18:21 (ranko091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

dali ste primjetili danas / jučer da vam wifi veza puca?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

2CA ne ovisi o antenama(osim za jačinu signala brzinu i stabilnost veze) znači i bez antena ili sa jednom antenom ako su signali dovoljno jaki, hardver odradi spajanje frekvencija(ako softverski nije ograničeno). i ako operater ima uključenu agregaciju na tim frekvencijama, bilo da je inter-band ili intra-band. Max brzina po frekvenciji u hr je 150Mbps(T-com ima na 1800 20 i 10Mhz ali nema uključen intra-band CA ili ima na ovih 10Mhz 3G ne znam točno) mogla bi biti i veća da ako operater ima više od 20Mhz na jednoj frekvenciji i naravno ako ima uključen CA intra-band recimo 20Mhz+10Mhz=225Mbps po frekvenciji.Tele2 ima na 2100 ima 15 i 10Mhz e sad da imaju uključen intra-band CA teoretska brzina na 2100 bi bila 187.5Mbps i još agregacija inter-band sa 1800(20Mhz) i evo teoretske brzine od 337.5Mbps.Znači da tele2 ima sve to uključeno potreban je router koji sve to podržava, a 99.9% routera koje korisnici koriste u hr ne mogu to odraditi, a radi se o routerima ZTE MF286, Huawei E5186s-22a, Huawei B525s-23a i svi ostali ispod cat6.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2019 20:03 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

da prelistao sam malo b612, i b715. cat6 i cat9 ruteri huawei. b612 2CA, b715 3CA. jedino što mi nekako ima smisla uzet.

 

tako da sad se samo čeka da vidimo kad će sve to krenut u praksu. makar je meni i sad ovih 150 ok. vidjet ćemo. makar da se rasterete postojeći odašiljači ako ništa drugo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Za ove routere sam siguran da mogu to odraditi imam ih oba huawei b618s-22d i huawei b715s-23c, u igri je još Huawei B525s-65a(druga verzija B525 od Tele2 routera), a njega nisam isprobao ali po specifikacijama mogao bi to odraditi. Ovaj kojeg si spomenuo Huawei B612s-25d nigdje baš prave spec ne mogu naći, a cjenovno je ispod huawei  E5186 tako da baš nisam siguran da bi to mogao odraditi. A što je još jako važno dali je brendirani FW i ako je dali nije kastrirani tj da su blokirane neke opcije agregacije i još drugi parametri u samom sučelju! Kad se odlučiš za nabavku slobodno me kontaktiraš ova dva gore mogu nabaviti. Sad mi baš dolazi B715 za brata.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 16:06 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Za ove routere sam siguran da mogu to odraditi imam ih oba huawei b618s-22d i huawei b715s-23c, u igri je još Huawei B525s-65a(druga verzija B525 od Tele2 routera), a njega nisam isprobao ali po specifikacijama mogao bi to odraditi. Ovaj kojeg si spomenuo Huawei B612s-25d nigdje baš prave spec ne mogu naći, a cjenovno je ispod huawei  E5186 tako da baš nisam siguran da bi to mogao odraditi. A što je još jako važno dali je brendirani FW i ako je dali nije kastrirani tj da su blokirane neke opcije agregacije i još drugi parametri u samom sučelju! Kad se odlučiš za nabavku slobodno me kontaktiraš ova dva gore mogu nabaviti. Sad mi baš dolazo B715 za brata.

 b612 mislim da samo nema B1 2100mhz u CA modu. B3 i B7 jesu. "4*4 MIMO B3/B7/B20/B38/B40/B41/B42/B43 "

 

https://www.4gltemall.com/downloads/dl/file/id/168/product/1329/huawei_b612s_25d_lte_cpe_product_description_specs_datasheet.pdf

 

a ovo za rutere nema problema. baci neke okvirne cijene. pa kad se tele2 odluči pojačat net ti se javim.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 pa dali su pustili 2CA znat ću idući tjedan. I ako su pustili routeri koje koristite ne podržavaju 2CA 1800+2100. Ovo fali u tim routerima

Znaš i sada jer carrier aggregationa nema niti će biti u Tele2. 

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jedno pitanje u svezi penala u slučaju prijevremenog otkaza ugovora. Razlika između ugovorne obveze i pretplate je samo u povlaštenoj cijeni routera (600 kn ili 25knx24mj u odnosu na 1000 kn jednokratno bez ugovorne obveze). To bi značilo da bi penali obuhvaćali samo razliku od tih 400 kn, naravno zavisno od trenutka otkaza ugovora? Konkretno, odustanem npr 1mj. od potpisa ugovora, ukupni penali bi trebali iznositi 958,18 kn (23 mj x 41,66 kn)? Ako je tako, a po meni bi trebalo tako biti, ne znam čemu strah od otkaza ugovora s obzirom na dosta veliki broj nezadovoljnih korisnika koliko sam uspio vidjeti na ovom forumu. Osobno ja sam za sada jako zadovoljan sa ovim pokućnim, pa se samo sada nadam da će tako i ostati ubuduće.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Stigao ruterčić Huawei B528 ili vodafonov gigacube, ubacio sim karticu i ruter koji je bio podešen na auto je odradio ostalo sve sam.

Zadovoljan obzirom da je cijena ispod 200 kn za cat6 ruter. Stvarčica radi.

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
arghh kaže...

Jedno pitanje u svezi penala u slučaju prijevremenog otkaza ugovora. Razlika između ugovorne obveze i pretplate je samo u povlaštenoj cijeni routera (600 kn ili 25knx24mj u odnosu na 1000 kn jednokratno bez ugovorne obveze). To bi značilo da bi penali obuhvaćali samo razliku od tih 400 kn, naravno zavisno od trenutka otkaza ugovora? Konkretno, odustanem npr 1mj. od potpisa ugovora, ukupni penali bi trebali iznositi 958,18 kn (23 mj x 41,66 kn)? Ako je tako, a po meni bi trebalo tako biti, ne znam čemu strah od otkaza ugovora s obzirom na dosta veliki broj nezadovoljnih korisnika koliko sam uspio vidjeti na ovom forumu. Osobno ja sam za sada jako zadovoljan sa ovim pokućnim, pa se samo sada nadam da će tako i ostati ubuduće.

 

 

 I mene to interesira kako ide kod raskidanja ugovora jeli fer rastava ili ima problema na štetu korisnika.

 

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dali je moguce da tele2 svim korisnicima smanji brzinu onako jer to mogu i žele svaku vecer iza 20h ? Evo na 500m znam sve i jednu osobu koja živi oko mene i samo 3 osobe + ja, imaju tele2 i u zadnjih 5 dana svi pratimo brzine i one padaju sa 50mbps na 5mb nakon 20h i do 23h, znaci udarni termin prije spavanja i nakon posla, a vikendom od 18 do 23 i niti jedna osoba nema promet veci od 500gb ovaj mjesec znaci nije limit u pitanju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
crocro23 kaže...

Dali je moguce da tele2 svim korisnicima smanji brzinu onako jer to mogu i žele svaku vecer iza 20h ? Evo na 500m znam sve i jednu osobu koja živi oko mene i samo 3 osobe + ja, imaju tele2 i u zadnjih 5 dana svi pratimo brzine i one padaju sa 50mbps na 5mb nakon 20h i do 23h, znaci udarni termin prije spavanja i nakon posla, a vikendom od 18 do 23 i niti jedna osoba nema promet veci od 500gb ovaj mjesec znaci nije limit u pitanju.

 Piše u njihovim uvjetima

 

" Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog 
prometa svim Tele2 korisnicima, Tele2 može na Tarifama smanjiti brzinu pristupa 
internetu na maksimalnu brzinu do 1 Mbps kod slanja i preuzimanja podataka. Mjere 
osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva će se primjenjivati samo u situacijama 
kada će biti ugrožen integritet Tele2 mreže npr. kada dođe do značajnog usporenja 
prosječne brzine Tele2 korisnika u preuzimanju podataka u određenom vremenskom 
periodu na određenoj lokaciji. Tele2 zadržava mogućnost smanjenja brzine pristupa 
svim korisnicima na spomenutoj lokaciji ili samo određenim korisnicima čiji je doprinos 
zagušenju najveći. "

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
crocro23 kaže...

Dali je moguce da tele2 svim korisnicima smanji brzinu onako jer to mogu i žele svaku vecer iza 20h ? Evo na 500m znam sve i jednu osobu koja živi oko mene i samo 3 osobe + ja, imaju tele2 i u zadnjih 5 dana svi pratimo brzine i one padaju sa 50mbps na 5mb nakon 20h i do 23h, znaci udarni termin prije spavanja i nakon posla, a vikendom od 18 do 23 i niti jedna osoba nema promet veci od 500gb ovaj mjesec znaci nije limit u pitanju.

 ne limitiraju oni ništa. testirano. svugdje je to isto. jer isti odašiljač koriste svi i mobiteli i pokućni internet. tako da je to normalno. ja imam max brzine 140/45... pa u tim terminima ako povučem 30 mbita sam sretan. ali kad ja povučem išta do max, latencije odašiljača odu na 3000-4000 ms. tako da to ne radim.

 

tako da je najbolje ograničit skidanje poslije 1 ujutro pa do nekih 7-8 eventualno do 12 max, sve preko toga se radi teško zagušenje. bar na mom odašiljaču, a di je negdje di su zgrade di je gustoća stanovnika još veća.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
crocro23 kaže...

Dali je moguce da tele2 svim korisnicima smanji brzinu onako jer to mogu i žele svaku vecer iza 20h ? Evo na 500m znam sve i jednu osobu koja živi oko mene i samo 3 osobe + ja, imaju tele2 i u zadnjih 5 dana svi pratimo brzine i one padaju sa 50mbps na 5mb nakon 20h i do 23h, znaci udarni termin prije spavanja i nakon posla, a vikendom od 18 do 23 i niti jedna osoba nema promet veci od 500gb ovaj mjesec znaci nije limit u pitanju.

 ne limitiraju oni ništa. testirano. svugdje je to isto. jer isti odašiljač koriste svi i mobiteli i pokućni internet. tako da je to normalno. ja imam max brzine 140/45... pa u tim terminima ako povučem 30 mbita sam sretan. ali kad ja povučem išta do max, latencije odašiljača odu na 3000-4000 ms. tako da to ne radim.

 

tako da je najbolje ograničit skidanje poslije 1 ujutro pa do nekih 7-8 eventualno do 12 max, sve preko toga se radi teško zagušenje. bar na mom odašiljaču, a di je negdje di su zgrade di je gustoća stanovnika još veća.

 Ma nije mi do skidanja, ne radi mi youtube na 1080p, jedva 720p, a o streamu tekmi recimo nba na 720p mogu zaboravit.

GAMER
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
crocro23 kaže...

 Ma nije mi do skidanja, ne radi mi youtube na 1080p, jedva 720p, a o streamu tekmi recimo nba na 720p mogu zaboravit.

 frekvencije jesu zakupljene. kad će ih stavit u pogon se nezna. ali vjerujem da znaju točno koji su im odašiljači najviše opterećeni i da će na njima morat dodat još jedan spektar frekvencija da se rasterete. u suprotnom će gubit korisnike.

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jesu teški ovi u Tele2, uz račun mi ponude P20 ako produžim ugovor, ja ih sada pitam jel može s10e, plus korisnik sam na bonove već jedno 6-7 godina. Kažu nemaju u ponudi, e pa dobro odoh u T-com pa ću njima plaćati 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice