Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.873
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni do pšucanja dolazi prilikom skidanja igre sa steama, gledanja preko Hulu...etc, sad nez. dali steam i hulu koriste više konekcija za DL ili kaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Diazz72 kaže...

Meni do pšucanja dolazi prilikom skidanja igre sa steama, gledanja preko Hulu...etc, sad nez. dali steam i hulu koriste više konekcija za DL ili kaj.

 za steam sam siguran da koristi nekoliko tcp konekcija za download. za hulu neznam, ali sam primjetio porast tih servisa koji koriste paralelno skidanje sa više tcp konekcija. prijašnji ruter je skoro uvijek dovodilo do blokade, latencije od 3000ms i pucanja.

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Definitivno je problem u routeru...prebacio sam sim karticu u nexus 6p i ukljucio usb tethering, te sve funkcionira i nema pucanja...vratio nazad u huawei-a i odmah nakon 30 sek pukla veza.

Moj PC  
1 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Stigla stotka i do mene haha
Samo Rijeka.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sad je samo pitanje da li je sam ruter kriv ili je Tele2 ubacio neke tweakove u njemu tj u software-u da mu veza pukne nakon odredenog opterecenja?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Guitarheroknight kaže...

Sad je samo pitanje da li je sam ruter kriv ili je Tele2 ubacio neke tweakove u njemu tj u software-u da mu veza pukne nakon odredenog opterecenja?

 nije to baš tolika zavjera. to su  prije tako loši ruteri. imao sam ih i nikad nisam bio s njima zadovoljan. kupovinom vlastitih više nemam nikakvih problema.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
Guitarheroknight kaže...

Sad je samo pitanje da li je sam ruter kriv ili je Tele2 ubacio neke tweakove u njemu tj u software-u da mu veza pukne nakon odredenog opterecenja?

 nije to baš tolika zavjera. to su  prije tako loši ruteri. imao sam ih i nikad nisam bio s njima zadovoljan. kupovinom vlastitih više nemam nikakvih problema.

 Pa iskreno nebih se čudio no vjerojatno si u pravu! Inače i njega sam odmah na licu mjesta kupio pa mi je to možda i bila greška pošto mi se iskreno nije dalo zezati oko toga a i bilo mi je logicno kada vec tele2 nudi njihove rutere da su dobre kompatibilnosti sa njihovim mreznim specifikacijama.

No tko zna, mozda su na kraju ipak izabrali bas taj model jer izbacuje na veliko opterecenje da se ne tereti mreza, a mozda i ne.

 

Samo steta novaca ali nije problem novi kupiti, inace da li ima koji da je potvrden da ne puca mreza?

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav!

 

Promijenio bim router umjesto da kupim antenu, pa me zanima neki dobar LTE router, do nekih 1000kn! Primijetio sam da su Asusovi jako dobri, pa ako netko zeli podijeliti iskustvo, stvarno bi pomoglo! Jer ovaj Huawei nije los ali stalno pucketa mreza. Bitno mi je da je LTE SIM karticom! Tnx!

Život je jednostavan ne treba komplicirati! ;))
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni je udaljenost do antene 1,75 km, optička vidljivost i brzina je 90/45

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi koji mi što jeftiniji 4G USB stick preporučate za dotični Tele 2 internet?

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

jel mogu ja na HUAWEI LTE CPE B315 priključiti Yagi antenu 2.4G

Moj PC  
0 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
veseli007 kaže...

Pozdrav!

 

Promijenio bim router umjesto da kupim antenu, pa me zanima neki dobar LTE router, do nekih 1000kn! Primijetio sam da su Asusovi jako dobri, pa ako netko zeli podijeliti iskustvo, stvarno bi pomoglo! Jer ovaj Huawei nije los ali stalno pucketa mreza. Bitno mi je da je LTE SIM karticom! Tnx!

 https://www.links.hr/hr/router-tp-link-tl-mr200-3-port-switch-10-100-bezicni-3g-4g-router-3x-interna-antena-2x-odvojiva-antena-053524151 ovo izgleda solidno. Još da ima gigabit LAN...

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sada igram i poludim stalno sam zamrznut 2-3-5 sec, to te izludi. Zato bim probaom sa novim routerom, ako ne ga vratin ( 14 dana povrat robe HR ). Posto dijelim troskove sa bratom, onda gledam svakakve solucije, od antena, routera, Vipa, samo da stima, jer za surfati nema problema, ali skidati sa Steama ili igrati, od kada je flet, tesko sta reci. TNX!

Život je jednostavan ne treba komplicirati! ;))
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gremlin144 kaže...

jel mogu ja na HUAWEI LTE CPE B315 priključiti Yagi antenu 2.4G

 možda je priključak isti, ali frekvencija koju antena lovi ti treba biti, na tele2 1800 mhz, ne 2400mhz. tako da ne bi radilo uopće.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
Gremlin144 kaže...

jel mogu ja na HUAWEI LTE CPE B315 priključiti Yagi antenu 2.4G

 možda je priključak isti, ali frekvencija koju antena lovi ti treba biti, na tele2 1800 mhz, ne 2400mhz. tako da ne bi radilo uopće.

 hvala, naručit ću onda neku koja odgovara

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

naručio sam ovu antenu http://www.satshop.fi/4g/4g-antennas/3g-4g-antenna-for-satellite-dish-1-output.html?___store=default&___from_store=fi 

nadam se da će biti dobra :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
To je antena koja je namijenjena za montažu na satelitski tanjur umjesto lnb-a. Ne znam kako će se ponašati samostalno.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...
To je antena koja je namijenjena za montažu na satelitski tanjur umjesto lnb-a. Ne znam kako će se ponašati samostalno.

 I treba imat optičku vidljivost ka odašiljaču

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Antene završene 90% treba još plexiglas stavit pri vrhu s jene strane je dovoljno i napraviti priključke za kablove. Kabal naručen preko ebaja 5 metara na oba kraja sma muški konektori reže se popola i imam za obje antene po 2,5 m i više nego dovoljno.

Antena rađena od četvrtaste al cijevi dimenzija 10x12mm i šipkica za tig varenje al 3mm. šipkice rezane na cca 7 cm jedan kraj zatučen tj spljošten i nabijen u prije toga izbušenu rupu od 3mm na bumu. Nisam svaku posebno mjerio već samo prvi i zadnji element s te strane

povukao ravninu i fleksom odsjekao. Mjere su rađene za raspon frekvencije od 1700 mhz do 1900 mhz. Jedino što me mući je impedancija za Lpda antenu znam da ovisi o promjeru elemenata i razmaku između gornjeg i donjeg elementa kod mene je to 3mm.

Ima li ko kakvu formulu za izraćun inpedancije za lpda bio bih mu zahvalan.

Imam namjeru otići dalje od odašiljača do nekih 10 km i vše i to istestirati kako radi. Ima tu potencijala i za nekom zaradom jer ima sela oko mene gdje je 2mbs plafon preko bakara.

 

BAKAR http://beta.speedtest.net/result/6302121592.png

3G      http://beta.speedtest.net/result/6313426091.png

4G    http://beta.speedtest.net/result/6314370335.png

Router d-link dwr 921 nalazi se na klupici prozora i signal varira od 70-77% i to su max vrijednosti koje mogu dobiti u sobi.Igram samo d3 s pingom od 60 msec nisam primjetio pucanje u igri ali i nisam mjerodavan jer neigram često niti dugo.

Za download i upload nema se što reći oko 300 gb sam digao na ftp server u par dana a download s torrenta i newsa ide sasvim uredu (leti takav je osjećaj u usporedbi sa bakrom).

 

Naravo kad dođe kabl i to se sve monira imat će te uvid u  rezultate.

 

 
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Gremlin144 Što te toliko naljutio da si nam morao podijelit TD-ove na postove? 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam jedan čudan problem, jako čudan. Signal na krovu sa yagi antenom i sa original vanjskom antenom od rutera je slabiji nego na drugom katu. Na krovu dobijem brzinu 30-50mbps jedva s time da je čista optička vidiljovst, a na drugom katu  sa debelim zidovima u sobi 94mbps.

Experti molim pomoć.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gd2 kaže...
MrBlc kaže...
To je antena koja je namijenjena za montažu na satelitski tanjur umjesto lnb-a. Ne znam kako će se ponašati samostalno.

 I treba imat optičku vidljivost ka odašiljaču

 imam optičku vidljivost, ako neće biti od koristi uzet ću yagi onda

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2017 17:27 (Gremlin144).
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo tko ne vjeruje, udaljenost točno 1,75 km

 

još su im ispod neki satelitski tanjeri

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2017 17:41 (Gremlin144).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kako znaš da je ta bazna stanica baš od Tele2, a ne od HT-a i Vip-a?

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tamo su inace 3 bazne stanice, ova mi je najbolje vidljiva...jedna mora biti od tele 2
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ovako, znači danas sam bio između tih stanica i signal mi je bio do kraja jačine i download i upload, tako da ne mogu pogriješiti 

 

Ova 1. slika nalazi se u centru jedne tvornice velike i u nutra radi oko 1000 ljudi..

 

2. slika, ta je kojih 200 metara od prve udaljena na nekom polju.

 

 

3. slika, ta se nalazi najdalje od svih, jedino bi mogao smetati od susjeda krov

 

 

4. slika, ta je sa druge strane kuće udaljena je kojih 3 km, jedva sam ju uhvatio hahah

 

5. slika , ta je udaljena sigurno kojih 5 ili 6 km, bilo ju je gotovo nemoguće za uslikat 

 

Ima još jedna koju sam vidio, samo nemam pogled na nju

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivic55 kaže...

Imam jedan čudan problem, jako čudan. Signal na krovu sa yagi antenom i sa original vanjskom antenom od rutera je slabiji nego na drugom katu. Na krovu dobijem brzinu 30-50mbps jedva s time da je čista optička vidiljovst, a na drugom katu  sa debelim zidovima u sobi 94mbps.

Experti molim pomoć.

 

 to nema apsolutno nikakvog smisla.

 

osim ako je antena na odašiljaču toliko nagunta da ti najjače pogađa 2 kat a krov najmanje. jer te antene imaju 30 sutpnjeva odašiljanje od osi, pa ako se nalaziš van tih 30 to je problem. nekako sumnjam u to ali recimo jedno od objašnjenja.

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja imam problema da mi zablokira otvoreni port(virtual servers)npr. tcp/udp 11111 i ne znam šta učiniti,restart ne pomaže,resetiranje na tvorničke postavke isto.Radilo mi je u redu jedno 20 dana pa je jedan dan blokiralo,pa je zadnja 3 dana bilo u redu i danas ponovo.Ovo ubija u pojam,da li oni to blokiraju,kako to izbjeći nisam pametan?Uzeo sam taj pokučni 25.04 ali više ne mogu otkazati,barem da mogu platiti modem i konzolu na rate a pretplatu otkazati ali izgleda ne može ni to,možeš uzeti u toku kalendarske godine prekid od 6 mjeseci ali ti i za toliko produže ugovor i plačaš samo uređaj a pretplata miruje dok recimo kod optime možeš 3 mjeseca privremeno iskopčati ali ti se ugovor ne produžuje za još 3 mjeseca.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2017 20:59 (lavic2006).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
....

 

 to nema apsolutno nikakvog smisla.

 

...

na ove frekvencije itekako ima smisla jer to niko nemože predvidit di će se odbijat di poništavat i slićne pi..je, možda mu čak neki debeli zid služi ko reflektor.

edit: zna li netko jeli se može uzet pokućni internet bez uređaja i bez ugovora?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2017 21:37 (dabar_solta_V2).
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Portove oni blokiraju nakon nekog vremena i treba ih kontaktirati i tražiti koji port želite da vam je otvoren za pristup izvana.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice