Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.918
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
speedtest.net ili mobilna app istog imena
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
speedtest.net ili mobilna app istog imena
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Bitno je da je u mobitelu novi sim. Mi smo imali staru sim karticu pa nije bilo 4g signala. Zamijenili karticu i sad ima 4g.
Moje pitanje. Da li Tele2 ima ograničenje brzine u tarifama. Imamo nekakvu pretplatu 120kn i download je oko 60 Mbita i to ne prelazi. Sama aplikacija od speedtesta ima samo do 60Mbita pokazivač :)
Da li će app pokazati više od 60 ako je brzina veća ili je problem da je ova pretplata ograničena na 60Mbita?
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Tele2 nema ograničenje brzine. Što se tiče speedtesta, pokazati će i više od tih 60, ali kazaljka ostaje na 60. Ja sam već nekoliko puta mjerio.

 

Već sam skoro mjesec dana na tarifi Bezbroj GB i zadovoljan sam. Nisam nigdje ostajao bez signala, a brzine su od nekih 40 pa do 110 Mbit/s (download). Upload je na 30 do 70.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
upload 70??
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
loky4i4 kaže...
upload 70??

 Greška u Speedtest aplikaciji.

 

Zbog čega sva mjerenja treba raditi s HAKOMetar Plus aplikacijom. 

12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi koliko mogu sa HSDPA 3G mrežom očekivati brzine? Signal mi je odličan jer živim blizu grada...još nešto dali se ova opcij odnosi bez ugovorne obveze? https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/start-paket/uz-pretplatu/?pid=43

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 12:16 (3n3m1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
3n3m1 kaže...

Ljudi koliko mogu sa HSDPA 3G mrežom očekivati brzine? Signal mi je odličan jer živim blizu grada...još nešto dali se ova opcij odnosi bez ugovorne obveze? https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/start-paket/uz-pretplatu/?pid=43

 Ako si blizu većeg grada, možda možeš izvući i 4G. Aktiviraj SIM na prodajnom mjestu bez ugovora, ubaci u mob i unutar 5 dana možeš testirati koliko hoćeš.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
veseli007 kaže...

 

 

. Ako uzmeš sa ugovornom obvezom

 Ili ako uzmes na 12 mijeseci router kosta oko 400kn odmah. Tarifa flet 169kn mj, i to je to! :)

 Gdje si ti to vidio? Ako uzmeš sa ugovornom obvezom na 12 mjeseci, router plaćaš odmah 9kn i 70kn svaki mjesec tih 12 mjeseci. 

Dux Croatorum
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DuxCro kaže...
veseli007 kaže...

 

 

. Ako uzmeš sa ugovornom obvezom

 Ili ako uzmes na 12 mijeseci router kosta oko 400kn odmah. Tarifa flet 169kn mj, i to je to! :)

 Gdje si ti to vidio? Ako uzmeš sa ugovornom obvezom na 12 mjeseci, router plaćaš odmah 9kn i 70kn svaki mjesec tih 12 mjeseci. 

 Imam takav ugovor, na 12mj, router placen 451kn odmah, i sada flet po 169, prije je bilo 50Gb, mislim po 139kn.Kada istekne ugovor meni ostaje router, a ugovor istice 06.06.2017! Sada, mozda su promijenili ugovore ali kada smo mi uzimali bilo je tako, ako sam krivo informiro sry! 

 

Edit: Znam da je pisalo 849kn, ali se sijecam da kada je brat doso kuci, i reko da ga je dobio za 451kn, da sam ostao iznenadjen.Pise bez opcije uredjaja 849kn, a platio ga je 451kn, na 12 mj. Tako da valja pitati u trgovini, za svaki slucaj!

Život je jednostavan ne treba komplicirati! ;))
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 9:40 (veseli007).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ugovorna obveza je jedno, a opcija uređaj drugo. Prije je bilo moguće kombinirati gotovo bilo koju kombinaciju ugovorne obveze i opcije uređaj neovisno.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav,

Uzeo bih pokućni internet ali bih uzeo neki 4G router s malo više kontrole u svojoj režiji.

Uzeo bih nekakav koji ima dobar traffic manager tako da klincima doma mogu "podrezati" promet po potrebi kad mi treba cijeli bandwidth za posao :D

Nisam siguran da li njihov huawei router ima nekakav traffic manager, ima li netko iskustva s tim routerom?

Pitanje za one koji su kupili router u svojoj režiji; Da li se router koji kupim treba konfigurirati na neki način tj. napraviti neke inicijalne postavke tako da tele2 kartica radi ili će raditi po defaultu?

Ima neka preporuka za 4G router?

Isplati li se dati 1100kn za ASUS 4G-N12, TL-MR6400 ili ipak neki povoljniji?

Hvala.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 20:46 (grgart).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
grgart kaže...

Pozdrav,

Uzeo bih pokućni internet ali bih uzeo neki 4G router s malo više kontrole u svojoj režiji.

Uzeo bih nekakaj koji ima dobar traffic manager tako da klincima doma mogu "podrezati" promet po potrebi kad mi treba cijeli BW za posao :D

Nisam siguran da li njihov huawei router ima nekakav reafic manager, ima li netko iskustva s tim routerom?

Pitanje za one koji su kupili router u svojoj režiji; Da li se router koji kupim treba konfigurirati na neki način tj. napraviti neke inicijalne postavke tako da tele2 kartica radi ili će raditi po defaultu?

Ima neka preporuka za 4G router?

Isplati li se dati 1100kn za ASUS 4G-N12, TL-MR6400 ili ipak neki povoljniji?

Hvala.

 

 

 

 ako ti tomato ili ddwrt nije stran, preporučam ti kombinaciju ruter + lte stick. mene je izašlo 800 kuna sve zajedno. ali netko je u ovoj temi kupio tog asusa pa prelistaj, nađi ga, pa mu javi poruku. možda taj asus ima dovoljno opcija da se ne petljaš s nečim drugim.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
grgart kaže...

Pozdrav,

Uzeo bih pokućni internet ali bih uzeo neki 4G router s malo više kontrole u svojoj režiji.

Uzeo bih nekakaj koji ima dobar traffic manager tako da klincima doma mogu "podrezati" promet po potrebi kad mi treba cijeli BW za posao :D

Nisam siguran da li njihov huawei router ima nekakav reafic manager, ima li netko iskustva s tim routerom?

Pitanje za one koji su kupili router u svojoj režiji; Da li se router koji kupim treba konfigurirati na neki način tj. napraviti neke inicijalne postavke tako da tele2 kartica radi ili će raditi po defaultu?

Ima neka preporuka za 4G router?

Isplati li se dati 1100kn za ASUS 4G-N12, TL-MR6400 ili ipak neki povoljniji?

Hvala.

 

Potrošnju možeš pratiti bez problema na Tele2 portalu.

 

potrošnja potrošnja
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

 ako ti tomato ili ddwrt nije stran, preporučam ti kombinaciju ruter + lte stick. mene je izašlo 800 kuna sve zajedno. ali netko je u ovoj temi kupio tog asusa pa prelistaj, nađi ga, pa mu javi poruku. možda taj asus ima dovoljno opcija da se ne petljaš s nečim drugim.

sto je ddwrt? ipak mi je strano

Ovaj internet mi treba na ovoj fixnoj lokacji zbog ureda (jer mi je bakrena parica na 2km od centrale i s njom imam banana upload koji mi je važniji od downloada), nije da ga nešto planiram nositi okolo pa mi stick mislim nije potreban.

Kolega mi je preporucio tj. osigurat ce mi neki links router na testiranje, kak veli ak je signal ok ti routeri su top a mogu ga dobiti po povoljnoj cijeni.

Sad sam uzeo samo karticu na testiranje u mom S7 da vidim kakav je signal na mojoj lokaciji, ak je sve u redu uzimam router.

Napravio sam test i ovo su rezultati :

dl 20-50 valjda je u ovo vrijeme 19:30 i opterećenje veliko

ul 10-20

To je s mobitela, nadam se da će s routerom rezultati biti bolji :D

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 19:31 (grgart).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Njemu treba za regulirati brzinu korisnicima, a ne provjera potrosnje
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
evincar kaže...
grgart kaže...

Uzeo bih nekakav koji ima dobar traffic manager tako da klincima doma mogu "podrezati" promet po potrebi kad mi treba cijeli BW za posao :D

Nisam siguran da li njihov huawei router ima nekakav traffic manager, ima li netko iskustva s tim routerom?


 

Potrošnju možeš pratiti bez problema na Tele2 portalu.

 

Nije mi bitna potrošnja nego da mi klinci u nekom trenutku kad mi treba brzina za posao, sa steamom, youtubeom i snapcatima ne pojedu cijeli bandwidth :D

Zalokam ih na brzinu dl10/dl2 to bi im trebalo bit dosta za surfanje, igranje i gledanje videa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 19:47 (grgart).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
grgart kaže...

Nije mi bitna potrošnja nego da mi klinci u nekom trenutku kad mi treba brzina za posao, sa steamom, youtubeom i snapcatima ne pojedu cijeli bandwidth :D

Zalokam ih na brzinu dl10/dl2 to bi im trebalo bit dosta za surfanje, igranje i gledanje videa.

 tebi treba nešto ovako. tomato to ima lijepo riješeno. po ip, ip range i mac adresi. sebi staviš fiksnu adresu, ostalima dhcp od 100-150. i taj range limitiraš na 10/2 ili kako god.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
grgart kaže...

Nije mi bitna potrošnja nego da mi klinci u nekom trenutku kad mi treba brzina za posao, sa steamom, youtubeom i snapcatima ne pojedu cijeli bandwidth :D

Zalokam ih na brzinu dl10/dl2 to bi im trebalo bit dosta za surfanje, igranje i gledanje videa.

 tebi treba nešto ovako. tomato to ima lijepo riješeno. po ip, ip range i mac adresi. sebi staviš fiksnu adresu, ostalima dhcp od 100-150. i taj range limitiraš na 10/2 ili kako god.

Da, upravo to. Do sada sam ionako u routeru podesavao da kad jednom dodjeli ip da isti zadrzi za svaki mac, tako da uvijek znam koji je koji uredjaj i mogu postavljat rulove.

Koliko sam vidio neki 4G routeri imaju nesto slicno u opcijama, npr TL-MR6400.

Budući da će mi kolega provajdat neki linksys na testiranje, ima li kakva preporuka, koji linksys bi bio dobar?

Koliko sad kuzim Tomato i ddwrt su neki custom firmware-i za routere, sto su prednosti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 20:05 (grgart).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
grgart kaže...

Da, upravo to. Do sada sam ionako u routeru podesavao da kad jednom dodjeli ip da isti zadrzi za svaki mac, tako da uvijek znam koji je koji uredjaj i mogu postavljat rulove.

Koliko sam vidio neki 4G routeri imaju nesto slicno u opcijama, npr TL-MR6400.

Budući da će mi kolega provajdat neki linksys na testiranje, ima li kakva preporuka, koji linksys bi bio dobar?

Koliko sad kuzim Tomato i ddwrt su neki custom firmware-i za routere, sto su prednosti?

 pa prednosti su što imaš opcije koje inače nude samo profi riješenja, koja su višestruko skuplja.

 

a koji je to linksys da podržava LTE? listam po netu i nisam našao koji je to model...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
a koji je to linksys da podržava LTE? listam po netu i nisam našao koji je to model...

 

Da, bas i ja gledam, mozda se kolega zezno, mozda je mislio na obicne routere a ne na LTE.

Spominjo je link i cisco, jer oni to dilaju u svojim rjesenjima, mozda sam ja nes krivo polovio :)

U svakom slučaju mogu narucit nes od ovih asus,tp-link,d-link.

Koji router ti imas?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 20:33 (grgart).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

 

 

 ako ti tomato ili ddwrt nije stran, preporučam ti kombinaciju ruter + lte stick. mene je izašlo 800 kuna sve zajedno. ali netko je u ovoj temi kupio tog asusa pa prelistaj, nađi ga, pa mu javi poruku. možda taj asus ima dovoljno opcija da se ne petljaš s nečim drugim.

Ček, ček :) Ja imam dva wifi routera TL-WA830RE, Mi Wifi Router 3 i koliko mi se čini za njih se može skinut OpenWrt fw.

Ako nabavim LTE stick ta kombinacija mi može zamjenit LTE router?

kakav LTE stick uzeti da imam dobar prijem?

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
grgart kaže...

 ako ti tomato ili ddwrt nije stran, preporučam ti kombinaciju ruter + lte stick. mene je izašlo 800 kuna sve zajedno. ali netko je u ovoj temi kupio tog asusa pa prelistaj, nađi ga, pa mu javi poruku. možda taj asus ima dovoljno opcija da se ne petljaš s nečim drugim.

Ček, ček :) Ja imam dva wifi routera TL-WA830RE, Mi Wifi Router 3 i koliko mi se čini za njih se može skinut OpenWrt fw.

Ako nabavim LTE stick ta kombinacija mi može zamjenit LTE router?

kakav LTE stick uzeti da imam dobar prijem?

 e tu ti je jedina začkoljica kod tih ruter sa usb i lte usb stick. tomato ima svoje drivere, stock FW od proizvođača imaju svoje drivere integirane itd. ugl moraš nać listu podržanih inače ti taj lte stick ne znači ništa ako ga ne prepoznaje.

 

tomato recimo ima e3372s podržan i lako ga je nabavit na ebayu (mislim podržava ih on još ali ovaj je siguran i dosta dobar).  openwrt neznam koje podržava, treba pregledat forume, a za stock FW treba gledat liste na stranici od proizvođača rutera.

15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dal netko zna dobar LTE stick/modem, ali da nema u sebi NAT/DHCP server u takve gluposti. Treba mi znaci samo modem koji preusmjerava public ip od tele2 u moj router. Sada imam Alcatel one touch L850 sa svojim routerom ali mi je problem sto ne mogu uopce otvoriti portove na sticku.

Ima tko kakvu pametnu preporuku. 

Router dobar imam tako da mi ne predlazete router.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
icanic kaže...

Dal netko zna dobar LTE stick/modem, ali da nema u sebi NAT/DHCP server u takve gluposti. Treba mi znaci samo modem koji preusmjerava public ip od tele2 u moj router. Sada imam Alcatel one touch L850 sa svojim routerom ali mi je problem sto ne mogu uopce otvoriti portove na sticku.

Ima tko kakvu pametnu preporuku. 

Router dobar imam tako da mi ne predlazete router.

Hvala!

 pa ovaj gore koji sam napisao. e3372s. nikako e3372h (jer to je hilink sa dhcp nat glupostima).

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xe3372s.TRS0&_nkw=e3372s&_sacat=0

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Clam- kaže...
Diazz72 kaže...

Definitivno je problem u routeru...prebacio sam sim karticu u nexus 6p i ukljucio usb tethering, te sve funkcionira i nema pucanja...vratio nazad u huawei-a i odmah nakon 30 sek pukla veza.

 

Ne bih se složio da je problem u routeru, barem ne u mojem kraju (Krapina), možda varira od mjesta do mjesta, ovisno o jačini signala, broju korisnika, itd. Uglavnom, prvo sam isprobao Alcatel w800z USB stick, zatim D-Link DWR-921 router, pa onda Huawei B315s-22 i sad na kraju Asus 4G-AC55U i problem je prisutan kod svih. Da nebi ispalo kako je to samo do Tele2 i da su smeće, identičan problem se događao i na HT-u. 

 

To pucanje veze događalo se u 99% slučajeva kod maksimalnog opterećenja, odnosno preuzimanja sadržaja maksimalnom brzinom kojom je išlo u tom trenutku - nebitno da li je bio u pitanju Steam, torrenti ili čak običan speedtest. Promjena postavki rutera sa automatskog na samo 4G način rada je samo umanjilo probleme, ali nije u potpunosti zaustavilo pucanje veze. Tek sam prošli tjedan uspio otkloniti problem i to igrom slučaja - probao sam uloviti što bolji signal, okretao antene pola sata, radio mjerenja i da bi došao do zaključka ako ulovim najbolji signal, odnosno veću brzinu, veća je vjerojatnost da će mi puknuti veza! Tako da sam se na kraju odlučio na kompromis, nešto sporiji internet sa gotovo savršenom stabilnosti veze. Možda nekome pomogne, ja sam digao ruke od tog problema dok nisam prešao na Tele2 i eto skroz random si popravio problem. :)

 

 

  Ne kužim, što si ti mislio dobit običnom bezžicnom vezom? Halo, pa naravno da će pucat i padat tu i tamo i neće radit. Savršenost stabilnosti veze se ostvaruje kablom. Uglavnom optičkim, i kraćim bakrenim. Amen.
Valjda na ffzg-u uče ljude da internet ide valovima, aureolama, karmama i ne treba žica za savršenu stabilnost. :D

Peace :)

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

btw kod tele2 nemam ni 5-6mbita, dok mi ovaj vipov homebox ruka na 75mbita dl i oko 25 up.

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nitro_vip kaže...

btw kod tele2 nemam ni 5-6mbita, dok mi ovaj vipov homebox ruka na 75mbita dl i oko 25 up.

 i bratova žena mora izać van iz kuće da bi joj radio 2g za pozive na vipu. a tele2 mi vuče jedva 140/47. mislim logika.

 

što si dalje od odašiljača naravno da će i brzine padat.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nitro_vip kaže...

btw kod tele2 nemam ni 5-6mbita, dok mi ovaj vipov homebox ruka na 75mbita dl i oko 25 up.

Valjda ovisi koliko si blizu bazne stanice od providera.

OpenSignal app pokaze na mapi lokacije baznih stanica, ja sam skuzio koja je od Tele2 a da imam opticku vidljivost.

Iz sobe na klupici prozora koji gleda na tu baznu (nije 100% vidljivost) imam 60/30

Predjem u dnevni pored te sobe gdje je zid prema baznoj i imam 30/20

Na kontra strani ispred kuće imam 15/8

Popnem se na drugi kat na balkon koji ima 100% vidljivost prema baznoj i imam 97/40

I to je s nekim prastarim 4G Elephone androidom.

I ovo naravno ovisi i o dobu dana, ujutro je dosta brže nego navecer kad se svi nakače, jedino se toga bojim kako će to izgledat za par mjeseci kad uzmu sve Iskonovce pod svoje :D

Nadam se da ce bit bolje s routerom koji planiram stavit na klupicu prozora jer mi je odmah ispod switch od LANa.

Na drugom mobitelu koji ima Tomato sim OpenSignal na mapi prikazuje druge lokacije za bazne stanice, mislio sam da sheraju te stupove :D

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2017 22:00 (grgart).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice