Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.056.751
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nije li tele2 lte na 1800MHz?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbrezovec 1 kaže...
Nije li tele2 lte na 1800MHz?

 za velike gradove je na 1800mhz. za sela  i jako raštrkana naselja je 800mhz. tj. vejrovatno kalkuliraju pokrivanje i ispaltivost. ali ako imaš cca 40 kuća na 2 km udaljenosti nema smisla stavljat nekoliko 1800mhz odašiljača kad to sve pokrije jedan od 800mhz.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja zivim 500m od antene i u vidnom polju mi je tako da brzine ne bih trebale biti loše. Da li itko zna da li daju pokucni internet na probu posto mi tcom polake dize tlak.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
nbrezovec 1 kaže...
Nije li tele2 lte na 1800MHz?

 za velike gradove je na 1800mhz. za sela  i jako raštrkana naselja je 800mhz. tj. vejrovatno kalkuliraju pokrivanje i ispaltivost. ali ako imaš cca 40 kuća na 2 km udaljenosti nema smisla stavljat nekoliko 1800mhz odašiljača kad to sve pokrije jedan od 800mhz.

Zar Tele 2 ima koncesiju na 800 mhz?

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tele2 nema LTE na 800 MHz. Samo 1800.
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Narucio sam pa cu javiti sta bude.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Hrco kaže...
Tele2 nema LTE na 800 MHz. Samo 1800.

 da imaš pravo. ja sam gledao krivu listu.

 

https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2015/radiokomunikacije/baza%20za%20javne%20pokretne%20komunikacijske%20mre%C5%BEe_20151117.pdf

 

onda ništa od 800 mhz antene... bar ne na tele2.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

ranko091 kaže...
...

LTE band 20

uplink 832– 862mhz

downlink 791– 821mhz

od 791 do 862.


...izbrisano...
nemam pojma sta je ovo

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 23:29 (dabar_solta_V2).
15 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

Moze li netko potvrditi iz prve ruke je li se portovi mogu otvarati?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lovac82 kaže...

Moze li netko potvrditi iz prve ruke je li se portovi mogu otvarati?

 Mogu, problem je sa javnom IP adresom... Moraš prekidati vezu dok ne dobiješ javnu IP adresu.. Poslao sam im prije tjedan dana zahtjev za javnom IP adresom, rekli su mi da traže tehnička rješenja kako da to omoguće pa još čekam.. Dobra stvar je da se ne mjenja IP adresa svaka 24 sata.. Ja trenutno imam isu IP adresu već 5 dana

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Totalni fiasko s mojim ručno rađenim lpda antenama za opseg od 1700 do 1900 mhz.

Uglavnom dobijam bolje rezultate sa originalnim antenicama koje su na routeru.

 jbg......

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Znaci ipak je ovo je teletina na 800mhz lte , sluzba njihova tvrdi da je na 1800mhz
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbrezovec 1 kaže...
lovac82 kaže...

Moze li netko potvrditi iz prve ruke je li se portovi mogu otvarati?

 Mogu, problem je sa javnom IP adresom... Moraš prekidati vezu dok ne dobiješ javnu IP adresu.. Poslao sam im prije tjedan dana zahtjev za javnom IP adresom, rekli su mi da traže tehnička rješenja kako da to omoguće pa još čekam.. Dobra stvar je da se ne mjenja IP adresa svaka 24 sata.. Ja trenutno imam isu IP adresu već 5 dana

 

Čuj traže tehnička rješenja, treba platit blok javnih IP adresa i to je to.

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ekipa, evo mene s par pitanja u vezi pokučnog... živim na podružje gdje imam DSL preko bakra koji radi jedva 2Mbps i to teško mukom i u skoro vrijeme se ne nadam boljem 

 

Imam Tele2 broj na pretplati i na mojem području gdje živim S7 Edge mi se spaja na LTE i preko njega mjerim brzinu od 80-100Mbps download i oko 40Mbps upload konstantno, sad me zanima dali će bi tako biti ako i uzmeme preko modema ili bude oscilacija? 

 

I dali je tko uzimao u zadnje vrijme pokučni na ugovor jer sad vidim da daju Xbox One S, pa me zanima dali se konzola dobija samo ako se ide na ugovor? 

 

I zanima me dali moram baš uzeti pokučni na ugovor ili mogu uzeti bez ugovorne obaveze? 

 

Unaprijed zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja san uzea prije par dana pokucni bez rutera i bez ugovora za 170kn misecno. Kartica mi je u mobitelu a brzine su od 20 do 35 down , trebalo bi ti bit jos bolje s ruterom nego na mob.
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ERROR1911 kaže...

Ekipa, evo mene s par pitanja u vezi pokučnog... živim na podružje gdje imam DSL preko bakra koji radi jedva 2Mbps i to teško mukom i u skoro vrijeme se ne nadam boljem 

 

Imam Tele2 broj na pretplati i na mojem području gdje živim S7 Edge mi se spaja na LTE i preko njega mjerim brzinu od 80-100Mbps download i oko 40Mbps upload konstantno, sad me zanima dali će bi tako biti ako i uzmeme preko modema ili bude oscilacija? 

 

I dali je tko uzimao u zadnje vrijme pokučni na ugovor jer sad vidim da daju Xbox One S, pa me zanima dali se konzola dobija samo ako se ide na ugovor? 

 

I zanima me dali moram baš uzeti pokučni na ugovor ili mogu uzeti bez ugovorne obaveze? 

 

Unaprijed zahvaljujem

 Meni je DSL bio max 1Mbps, Uzeo pokućni:

Brzina oscilira DL 75-95Mbps i UP 15-20Mbps, sva mjerenja WIFI. Steam i torenti bez problema. U dva mjeseca sam možda 4 puta restartao modem. Nekad se desi da "nemam" neta nekih 30sec i onda sam opet up.

Pitanje za vlasnike PS4/Pro: imate li kakvih problema s PSN-om? Download igrica? Bilo što?

Planiram kad bude povrat poreza uzeti PS4Pro pa me zanimaju možebitni problemi.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dabar_solta_V2 kaže...
Znaci ipak je ovo je teletina na 800mhz lte , sluzba njihova tvrdi da je na 1800mhz

 po hakom listi, tele 2 ima 2 x 15 u 1800 ništa u 800 mhz. tako da će u dogledno vrijeme tele2 moć ponudit cat5 300/100 brzine, ali samo na 1800.

 

i to sve do 2024 godine. nadam se da će se 2g do onda ukinut pa da se ponudi i 900 mhz za lte.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Što nije rečeno da se 2019. prebacujemo na DVB-T2 HEVC i da će dio frekvencijskog spektra ići operaterima?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Što nije rečeno da se 2019. prebacujemo na DVB-T2 HEVC i da će dio frekvencijskog spektra ići operaterima?

Da i ne, 2019 će početi prelaz na DVB-T2 HEVC, ali će barem dvije godine trajati prijelazno razdoblje, tako da se neće osloboditi spektar do 2021.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dabar_solta_V2 kaže...
Ja san uzea prije par dana pokucni bez rutera i bez ugovora za 170kn misecno. Kartica mi je u mobitelu a brzine su od 20 do 35 down , trebalo bi ti bit jos bolje s ruterom nego na mob.

 Da li postoji mogućnost da se kasnije i uzme ruter te eventualno ugovorna obveza?

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uzeo na test, download oko 30-40, max 50 mbps, upload oko 10-30, lokacija zg Sesvete.

 

Nakon mjesec dana DL pao ispod 10 i veza stalno puca, upload isti. Brzi i pouzdaniji mi bio adsl na 10mbps.

 

Je li netko uspio raskinuti ugovor bez penala na osnovu prigovora?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Teško ćeš raskinuti pokućni bez penala. Na mobilnoj mreži nema zagarantirane minimalne brzine koju moraju isporučiti, odnosno ona iznosi 1mbit/s. Jedino se možeš pozvati na pucanje veze, ali teško da ćeš išta postići. U svakom slučaju router moraš isplatiti jer ostaje u tvojem vlasništvu. Sretno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Što nije rečeno da se 2019. prebacujemo na DVB-T2 HEVC i da će dio frekvencijskog spektra ići operaterima?

 .....ne razumijem što vrsta modulacije (DVB-T2) i video kodec (HEVC) imaju sa frekvencijom TV kanala tj. djelom UHF TV banda ???

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

 .....ne razumijem što vrsta modulacije (DVB-T2) i video kodec (HEVC) imaju sa frekvencijom TV kanala tj. djelom UHF TV banda ???

Jer će se ti kanali koji će se naknadno osloboditi koristiti za simulcast - u prijelaznom razdoblju ćemo imati i trenutni signal i novi signal, kao što smo imali analogni i digitalni neki period.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

....ma može se emitirati bilo koja modulacija ali frekvencija UHF TV banda ostaje ista od 21-68CH , tj. nema se tu što dati mobilnim mrežama..

15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

....ma može se emitirati bilo koja modulacija ali frekvencija UHF TV banda ostaje ista od 21-68CH , tj. nema se tu što dati mobilnim mrežama..

1.) T2 modulacija omogućuje širi bandwidth na istom kanalu, a HEVC traži manji bandwidth od ostalih kodiranja. Dakle, manje potrebnih kanala za isti broj programa i istu kvalitetu istih

 

2.) Prijelazno razdoblje u kojem imamo simulcast traži više kanala nego pojedinačno emitiranje

 

3.) Licence za UHF kanale su izdane do 2021. Kad isteknu, nove će se dodijeljivati do 48. kanala, a frekvencijski opseg iznad se prenamjenjuje za mobilne komunikacije (odnosno, širokopojasni internet).

 

Prenamjena dijela UHF pojasa koji se trenutno koristi za digitalnu televiziju (470-790 MHz) i mreže pokretnih komunikacija (790-862 MHz), od strateškog je interesa za RH. U tom kontekstu posebno je zanimljiva uporaba RF spektra druge digitalne dividende (694-790 MHz, dalje: DD2), koji se planira koristiti za uvođenje usluga bežičnog širokopojasnog pristupa. S obzirom da se koristi u RH prema izdanim dozvolama za digitalnu televiziju pojas DD2 do 2021., potrebno je pažljivo planirati uporabu UHF spektra kako bi se omogućilo uvođenje novih pokretnih usluga, ali i razvoj zemaljske televizijske platforme koja će potaknuti njenu konkurentnost i tržišni opstanak. Planira se frekvencijski pojas 470-694 MHz koristiti za digitalnu televiziju u DVB-T2 standardu, a frekvencijski pojas 694-790 MHz za bežični širokopojasni pristup.

 

Izvor: https://vlada.gov.hr/UserDocsImages//Sjednice/2017/03%20ožujak/26%20sjednica%20Vlade%20Republike%20Hrvatske//26%20-%208%20a.pdf

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

...pa to sam pitao (točka 3.) ...dakle ukidaju se kanali iznad 48CH....još samo da proizvođači mobitela i baznih stanica na vrime izbace opremu sa podrškom na tim frekvencijama ukoliko ih već nema.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2017 12:03 (AF139).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kako ne, moj 2 godine star P8 podržava:

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 25(1900), 26(850), 28(700), 40(2300) - L09

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li mogu SIM karticu iz Huawei rutera prebaciti u smartphone, pa uključiti hotspot i koristiti tako?

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Naravno da mozes.. jedino ce ti brzina biti manja nego da spojis preko lana na router.

Btw. Ja trenutno tako i koristim pokucni dok ne nabavim router.
Sve mobitele i tv spajam preko hotspota, a na komp ga spajam preko usb tethering jer mi je tako veca brzina.

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 2:30 (b4rt!mej).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice