Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.410
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Postovanje,

Prešao sam na Tele2 pokućni internet, misleći kako ću napokon imati koliko toliko ok mrežu. Nakon godinu dana koristenja Vip mobilnog interneta kojeg sam placao 140kn prvih godinu dana, pa zatim odjednom 250kn (25GB prometa!!!), odlucim se preci za Tele2. Cijena manja, vise prometa. Medjutim, brzina katastrofa. Iako po njihovoj mapi pokrivenosti, okolica Dubrovnika je pokrivena 4G signalom. Njihov jedini komentar je bio da kupim njihov router (huawei za 850kn!!!) ili da postojeci drzim kraj prozora. Inace koristim router od vip-a, ZTE MF83M, otkljucan je i imao sam prije brzinu do 5 mpbs.
Ikakav komentar?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Postovanje,

Prešao sam na Tele2 pokućni internet, misleći kako ću napokon imati koliko toliko ok mrežu. Nakon godinu dana koristenja Vip mobilnog interneta kojeg sam placao 140kn prvih godinu dana, pa zatim odjednom 250kn (25GB prometa!!!), odlucim se preci za Tele2. Cijena manja, vise prometa. Medjutim, brzina katastrofa. Iako po njihovoj mapi pokrivenosti, okolica Dubrovnika je pokrivena 4G signalom. Njihov jedini komentar je bio da kupim njihov router (huawei za 850kn!!!) ili da postojeci drzim kraj prozora. Inace koristim router od vip-a, ZTE MF83M, otkljucan je i imao sam prije brzinu do 5 mpbs.
Ikakav komentar?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Postovanje,

Prešao sam na Tele2 pokućni internet, misleći kako ću napokon imati koliko toliko ok mrežu. Nakon godinu dana koristenja Vip mobilnog interneta kojeg sam placao 140kn prvih godinu dana, pa zatim odjednom 250kn (25GB prometa!!!), odlucim se preci za Tele2. Cijena manja, vise prometa. Medjutim, brzina katastrofa. Iako po njihovoj mapi pokrivenosti, okolica Dubrovnika je pokrivena 4G signalom. Njihov jedini komentar je bio da kupim njihov router (huawei za 850kn!!!) ili da postojeci drzim kraj prozora. Inace koristim router od vip-a, ZTE MF83M, otkljucan je i imao sam prije brzinu do 5 mpbs.
Ikakav komentar?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Postovanje,

Prešao sam na Tele2 pokućni internet, misleći kako ću napokon imati koliko toliko ok mrežu. Nakon godinu dana koristenja Vip mobilnog interneta kojeg sam placao 140kn prvih godinu dana, pa zatim odjednom 250kn (25GB prometa!!!), odlucim se preci za Tele2. Cijena manja, vise prometa. Medjutim, brzina katastrofa. Iako po njihovoj mapi pokrivenosti, okolica Dubrovnika je pokrivena 4G signalom. Njihov jedini komentar je bio da kupim njihov router (huawei za 850kn!!!) ili da postojeci drzim kraj prozora. Inace koristim router od vip-a, ZTE MF83M, otkljucan je i imao sam prije brzinu do 5 mpbs.
Ikakav komentar?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Postovanje,

Prešao sam na Tele2 pokućni internet, misleći kako ću napokon imati koliko toliko ok mrežu. Nakon godinu dana koristenja Vip mobilnog interneta kojeg sam placao 140kn prvih godinu dana, pa zatim odjednom 250kn (25GB prometa!!!), odlucim se preci za Tele2. Cijena manja, vise prometa. Medjutim, brzina katastrofa. Iako po njihovoj mapi pokrivenosti, okolica Dubrovnika je pokrivena 4G signalom. Njihov jedini komentar je bio da kupim njihov router (huawei za 850kn!!!) ili da postojeci drzim kraj prozora. Inace koristim router od vip-a, ZTE MF83M, otkljucan je i imao sam prije brzinu do 5 mpbs.
Ikakav komentar?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Postovanje,

Prešao sam na Tele2 pokućni internet, misleći kako ću napokon imati koliko toliko ok mrežu. Nakon godinu dana koristenja Vip mobilnog interneta kojeg sam placao 140kn prvih godinu dana, pa zatim odjednom 250kn (25GB prometa!!!), odlucim se preci za Tele2. Cijena manja, vise prometa. Medjutim, brzina katastrofa. Iako po njihovoj mapi pokrivenosti, okolica Dubrovnika je pokrivena 4G signalom. Njihov jedini komentar je bio da kupim njihov router (huawei za 850kn!!!) ili da postojeci drzim kraj prozora. Inace koristim router od vip-a, ZTE MF83M, otkljucan je i imao sam prije brzinu do 5 mpbs.
Ikakav komentar?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Moje isprike na 5 postova za redom, nesto mobilna stranica ne radi, ja sam poslao samo jedan. Ne znam od kud ih je 5. Tako da, modovi, moja isprika. 

A koliko vidim ni screenshot sa speedtesta se nije uploadao, pa cu probat ovako, sa desktop verzije.

Nadodat cu da sam tu karticu od Tele2 stavljao i u mobitel, brzina neta ista. Stovise, nemam 4G opciju vec samo LTE ( koji kad upalim samo nestane signala i to je to) i 3G.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mesomeone kaže...

Moje isprike na 5 postova za redom, nesto mobilna stranica ne radi, ja sam poslao samo jedan. Ne znam od kud ih je 5. Tako da, modovi, moja isprika. 

A koliko vidim ni screenshot sa speedtesta se nije uploadao, pa cu probat ovako, sa desktop verzije.

Nadodat cu da sam tu karticu od Tele2 stavljao i u mobitel, brzina neta ista. Stovise, nemam 4G opciju vec samo LTE ( koji kad upalim samo nestane signala i to je to) i 3G.

 onda bi ti bilo dobro da instaliraš neku aplikaciju na mobitel da vidiš jačine signala i kvalitetu signala. nešto kao https://play.google.com/store/apps/details?id=net.simplyadvanced.ltediscovery&rdid=net.simplyadvanced.ltediscovery

 

pa usporediš podatke sa odašiljača i tablice sa slike.

 

testiranja izvodi po cijeloj kući, tj nađi najbolju lokaciju.

 

a ovdje provjeri lokaciju odašiljača https://mim.tele2.com/mim3/mim.html?loginUser=datase&countryCode=hrv&locale=en&viewType=1&initalMapSize=0   , malo zumiraj na mapu prema svojoj lokaciji dok ti se ne pojavi SHOW ELEMENTS opcija. pa je uključi.

 

14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja ga nosim svugdje sa sobom u drugom mobitelu i ovo je sada u zgradi na kojoj se nalazi LTE odašiljač.

 

Jbg, Split je pun turista pa ono... http://beta.speedtest.net/result/6538316505 (DL/UL 8-10 Mbps).

 

Na otoku gdje ne mogu pričat s mobitelom koliko nema signala, imam DL/UL minimum 20 Mbps, ali tamo i nema uopće ljudi 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Po nekima ne bi trebalo biti problema jer kao uglavnom svi turisti koriste isključivo vip i t-com a ne koriste tele2 a drugi kažu da je to zato jer su turisti krivi za takve mizerne brzine,tko je sad u pravu stručnjaci?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

Po nekima ne bi trebalo biti problema jer kao uglavnom svi turisti koriste isključivo vip i t-com a ne koriste tele2 a drugi kažu da je to zato jer su turisti krivi za takve mizerne brzine,tko je sad u pravu stručnjaci?

 bežična tehnologija nije isto što i kabel. kabel uštekaš i radi/ne radi. bežično je to sa puno varijabli. a glavna varijabla je frekvencijski spektar. jako ga je malo i još je rascjepkan na 2g 3g i 4g mrežu.

 

tako da jednoga dana kada se ugasi 2g i 3g spektar te se sve prebaci na "LTE" mod, točnije 5g mrežu. onda će to bit mreža kakvu očekujemo i kakva bi bila savršena u svakom mogućem scenariju.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gremlin144 kaže...

meni zna 4 puta dnevno puknut veza, al zato dnevno skinem po 300 gb :D 

 jel ti limitiraju brzinu od 18 do 23?

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbrezovec 1 kaže...
Gremlin144 kaže...

meni zna 4 puta dnevno puknut veza, al zato dnevno skinem po 300 gb :D 

 jel ti limitiraju brzinu od 18 do 23?

 da limitiraju, al tad igram neš prek neta do 23 pa idem spavat kad resetiram ruter i nastavi se skidanje, preko noći se skida čak do 8 mb/s, nekad je znalo biti i po 11mb, a rekord je bio 14mb :D

12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav ekipa. Ima li ko kakvu preporuku za ruter sa antenom. nešto od 1000 - 1500 kn može i manje ako je provjereno dobro :D

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi, jeli nam limit 1000GB ili 1024?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni na raspali i bezbroj sad stalno krepava brzina, ping skoci na 100, brtina padala do 7mbit, skuzil sam da radi neko vrijeme dobro, valjda dok ne promijeni baznu stanicu il nes i onda moram prebacit na 2g i vratit na 4g ili restartat mob i onda opet brzina i ping dodu u normalu... Al im je brzina pala, prije mi je bez problema 130 mbit bil download, sad rijetko kad prode 80... A signal oko -80dbm, po hakometru je nekad i -75 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Tele2 signal je katastrofa van Zagreba i prebacuje stalno na ht hr mrezu koja ima samo Edge. Drugi mobitel koj je na bonbonu di god bi imao ht hr edge na tele2 bonbon bi uredno lovio 4g signal van Zagreba. Na moru isto katastrofa signal, bio sam 20 kilometri dalje od splita i lovilo mi je jedva 2-3 mbps. Na Mureteru sam vip uspredivao sa tele2. Vip ima 4g,a tele2 se jedva bori sa signalom. Tele2 se isplati samo nekome tko ga misli koristi kao pokucni internet ako nema drugu bolju alternativu. Ovako kao mobilnu mrezu ga koristiti je katastrofa ako idete nekamo van Zagreba. Srecom nudili su uslugu bez ugovora jer inace nebi nikada ni prelazio sa bonbona na tele2 da sam morao potpisivat nesto na 2 godine. Vracam se na ponovno na bonbon jer me nikada nije iznevjerio, uvijek sam imao mobilni internet dostupan di god da idem. Po meni se isplati samo taj pokucni tele2 internet uzet ukoliko je dostupan samo t-com kao internet. Kaj se tice mobilnog interneta bijezite od tele2 jer je dno dna mreza. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 20:27 (kach).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav svima!

 

Evo uzeo sam probno pokucni internet na pet dana i ovakvi su rezultati (u prilozenom). Iz Zagreba sam tocnije Dubrava jos tocnije Novi Retkovec, repetitor je od mene udaljen jedno 700 metara cca. Okej jasno mi je za download i kako to funkcionira i okej mi je necu se zalit jer imam i iskon doma 8mb download i 700kb upload pa mi je ovo preporod. Sad zanima me o cemu ovisi upload brzina jer tu mi je u jednom trenutno skocila na 35, a inace je konstanta jedno 11-13mb upload i zasto je ping ovako "visok"? Kako bi mogao popravit stanje da bude malo bolje ako je moguce. Inace net koristim za stream live i gaming, a posto nitko od operatera ne nudi za Novi retkovec nista vise od 10 downa i 1mb upa jednostavno mi je ovo najbolja opcija. 

Niix
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
kach kaže...

Tele2 signal je katastrofa van Zagreba i prebacuje stalno na ht hr mrezu koja ima samo Edge. ako idete nekamo van Zagreba. 

 pricas gluposti 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
kach kaže...

Tele2 signal je katastrofa van Zagreba i prebacuje stalno na ht hr mrezu koja ima samo Edge. Drugi mobitel koj je na bonbonu di god bi imao ht hr edge na tele2 bonbon bi uredno lovio 4g signal van Zagreba. Na moru isto katastrofa signal, bio sam 20 kilometri dalje od splita i lovilo mi je jedva 2-3 mbps. Na Mureteru sam vip uspredivao sa tele2. Vip ima 4g,a tele2 se jedva bori sa signalom. Tele2 se isplati samo nekome tko ga misli koristi kao pokucni internet ako nema drugu bolju alternativu. Ovako kao mobilnu mrezu ga koristiti je katastrofa ako idete nekamo van Zagreba. Srecom nudili su uslugu bez ugovora jer inace nebi nikada ni prelazio sa bonbona na tele2 da sam morao potpisivat nesto na 2 godine. Vracam se na ponovno na bonbon jer me nikada nije iznevjerio, uvijek sam imao mobilni internet dostupan di god da idem. Po meni se isplati samo taj pokucni tele2 internet uzet ukoliko je dostupan samo t-com kao internet. Kaj se tice mobilnog interneta bijezite od tele2 jer je dno dna mreza. 

 Nije bas sve tako crno, okolica Opatije veceras 21h 15 min, dakle u jeku turizma ....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pricam kak je tocno bilo i usporedujem sa bonbonom ili vipom koji imaju 1000 puta bolji signal od tele2, to kaj ti ne vjerujes boli me briga.Uostalom oni koji misle isprobati tele2  nude vam opciju bez ugovora pa testirajte ovu bezbroj gigabajta tarifu i vidite koje je to uzas od mreze kada odes van Zagreba. Vrlo jednosavno se mogu kasnije vratiti natrag na staru mrezu. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gd2 kaže...

 Nije bas sve tako crno, okolica Opatije veceras 21h 15 min, dakle u jeku turizma ....

  Nije da, ali cinjenica je da recimo bonbon u vecini slucajeva di tele2 nema niti 3g signal bonbon ima 4g ili u nagorem slucaju 3g. Mozes normalno net koristit na bonbonu, dok sam se na tele2 mucio otvorit stranicu. Da ne pricam kolko puta sam se u tisni morao voziti jer nisam mogo strimati muziku preko spotify-a u autu zato kaj usrani tele2 nema net, na bonbonu mi se nikada to nije desilo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 21:35 (kach).
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

onda kakve su brzine s antenom? 

Planiram takoder kupiti antenu pa gledam sto i kako :)

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gdje HT ima 3G, možeš ga koristiti, samo treba uključit data roaming.
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Evo, ja živim izvam Zagreba pa imam uredno 4G, čak i kad nisam po gradovima, a krećem se i po Slavoniji i po Lici, a 4g sam imao čak i na Prviću gdje su se moji frendovi sa HT-om i VIP-om borili za 3g. Istina je da je na pojedinim dijelovima problem sa signalom, ali HT 3g tada radi bez problema.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Antoniio22 kaže...
Evo, ja živim izvam Zagreba pa imam uredno 4G, čak i kad nisam po gradovima, a krećem se i po Slavoniji i po Lici, a 4g sam imao čak i na Prviću gdje su se moji frendovi sa HT-om i VIP-om borili za 3g. Istina je da je na pojedinim dijelovima problem sa signalom, ali HT 3g tada radi bez problema.

 takoder, u slavoniji jedino kod nekih selundri nema dobrog signala 

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
kach kaže...

Tele2 signal je katastrofa van Zagreba i prebacuje stalno na ht hr mrezu koja ima samo Edge. Drugi mobitel koj je na bonbonu di god bi imao ht hr edge na tele2 bonbon bi uredno lovio 4g signal van Zagreba. Na moru isto katastrofa signal, bio sam 20 kilometri dalje od splita i lovilo mi je jedva 2-3 mbps. Na Mureteru sam vip uspredivao sa tele2. Vip ima 4g,a tele2 se jedva bori sa signalom. Tele2 se isplati samo nekome tko ga misli koristi kao pokucni internet ako nema drugu bolju alternativu. Ovako kao mobilnu mrezu ga koristiti je katastrofa ako idete nekamo van Zagreba. Srecom nudili su uslugu bez ugovora jer inace nebi nikada ni prelazio sa bonbona na tele2 da sam morao potpisivat nesto na 2 godine. Vracam se na ponovno na bonbon jer me nikada nije iznevjerio, uvijek sam imao mobilni internet dostupan di god da idem. Po meni se isplati samo taj pokucni tele2 internet uzet ukoliko je dostupan samo t-com kao internet. Kaj se tice mobilnog interneta bijezite od tele2 jer je dno dna mreza. 

Da, bilo je problema sa signalom prije 2015. godine. Početkom 2015. počela je nadogradnja kompletne mreže, sklopili su partnerstvo s Huaweiom i nabavili novu opremu za bazne stanice. Do kraja 2015. završena je kompletna nadogradnja mreže i signal je sada svugdje bolji. Pokriveno je više nego što je bilo pokriveno prije, postavljene su i nove bazne stanice. Prije sam jedva imao 7 Mb/s na 3G, sada mi ide više od 20 Mb/s što je odličan rezultat za 3G. Iz posta se vidi kako Tele2 mrežu od 2015. nisi ni isprobao, a glavno da lupaš gluposti. I od 2015., nacionalni roaming se može koristiti i na 3G.

Evo, ja živim izvam Zagreba pa imam uredno 4G, čak i kad nisam po gradovima, a krećem se i po Slavoniji i po Lici, a 4g sam imao čak i na Prviću gdje su se moji frendovi sa HT-om i VIP-om borili za 3g. Istina je da je na pojedinim dijelovima problem sa signalom, ali HT 3g tada radi bez problema.

Isto je i kod mene, gdje god idem imam 4G, ako ne 4G onda 3G.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
kach kaže...

Tele2 signal je katastrofa van Zagreba i prebacuje stalno na ht hr mrezu koja ima samo Edge. Drugi mobitel koj je na bonbonu di god bi imao ht hr edge na tele2 bonbon bi uredno lovio 4g signal van Zagreba. Na moru isto katastrofa signal, bio sam 20 kilometri dalje od splita i lovilo mi je jedva 2-3 mbps. Na Mureteru sam vip uspredivao sa tele2. Vip ima 4g,a tele2 se jedva bori sa signalom. Tele2 se isplati samo nekome tko ga misli koristi kao pokucni internet ako nema drugu bolju alternativu. Ovako kao mobilnu mrezu ga koristiti je katastrofa ako idete nekamo van Zagreba. Srecom nudili su uslugu bez ugovora jer inace nebi nikada ni prelazio sa bonbona na tele2 da sam morao potpisivat nesto na 2 godine. Vracam se na ponovno na bonbon jer me nikada nije iznevjerio, uvijek sam imao mobilni internet dostupan di god da idem. Po meni se isplati samo taj pokucni tele2 internet uzet ukoliko je dostupan samo t-com kao internet. Kaj se tice mobilnog interneta bijezite od tele2 jer je dno dna mreza. 

 

Tko šiša tebe i tvoj Murter, Murter nije Hrvatska.

 

Kao i većina s teme, često putujem na relaciji Zagreb - Dalmacija i signal je većinom 4G, tu i tamo po brdima kroz Liku padne na 3G ili u najgorem slučaju na HT 3G.

 

Tako da slobodno se vrati na bonbon.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Može preporuka nekog 4g rutera, može kod nas ili da se naruci izvana, nisam uzimao onaj njihov jer ne želim biti vezan ugovorom.

 

Inace uzeo sam ovo starcima, imali su prije dostupan 4mbps od tcoma, ovo je nebo i zemlja, vecinu vreman oko 50mb, jedino je upload iznenadujece mali, max je bio oko 4mb, vecinom oko 2 i manje.Trenutno koriste stari mob kao ruter, pa zato trebam preporuku nekog rutera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam uzeo ovaj  u linksu ASUS 4G-AC55U, odličan ruter ali je malo skup. Ako ti je problem dati toliko uzmi ovaj ASUS 4G-N12, nedostaci ispred onoga su mu da se ne mogu spojit vanjske antene i ima 100Mbps LAN portove a ne 1G kao onaj skuplji.

Pogledaj si po youtube-u malo recenzije pa vidi koji ti se isplati.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice