Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.059.423
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ima nesto jeftinije, mislim da je to overkill za moje starce, njima je nevažno dal je dual band wifi, ili 1gb lan, kada ce oni to koristiti samo za wifi na mobu, i da im je komp lanom spojen. Ostavio bih im hotspot mobitel,ali im se mob jako zagrijava, pa se zna ugasiti sam od sebe (neki stari mob koriste)

 

edit: nasao na ebayu ovaj ruter ,  pa me zanima dal se na njega daju staviti one eksterne antene tipa ovo ili one iskre koje svi preporucuju

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 13:36 (MSN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
kach kaže...

Tele2 signal je katastrofa van Zagreba i prebacuje stalno na ht hr mrezu koja ima samo Edge. Drugi mobitel koj je na bonbonu di god bi imao ht hr edge na tele2 bonbon bi uredno lovio 4g signal van Zagreba. Na moru isto katastrofa signal, bio sam 20 kilometri dalje od splita i lovilo mi je jedva 2-3 mbps. Na Mureteru sam vip uspredivao sa tele2. Vip ima 4g,a tele2 se jedva bori sa signalom. Tele2 se isplati samo nekome tko ga misli koristi kao pokucni internet ako nema drugu bolju alternativu. Ovako kao mobilnu mrezu ga koristiti je katastrofa ako idete nekamo van Zagreba. Srecom nudili su uslugu bez ugovora jer inace nebi nikada ni prelazio sa bonbona na tele2 da sam morao potpisivat nesto na 2 godine. Vracam se na ponovno na bonbon jer me nikada nije iznevjerio, uvijek sam imao mobilni internet dostupan di god da idem. Po meni se isplati samo taj pokucni tele2 internet uzet ukoliko je dostupan samo t-com kao internet. Kaj se tice mobilnog interneta bijezite od tele2 jer je dno dna mreza. 

 Nije baš tako negativno, evo upravo sam izmjerio brzinu na otoku Šolti. Udaljenost od odašiljača je 8km zračne linije, router je Asus 4G AC55U i unutar je kamene kuće (odašiljač se vidi iz kuće, ali je router unutra iza zida)

http://beta.speedtest.net/result/6547318810.png

S obzirom na mali ping i veliku brzinu, nisam se zezao s postavljanjem vanjskih antena, a i nemam problema s pucanjem veze. Tako da sam ugodno iznenađen.

U početku je brzina bila do 32/32 mbita bez obzira na doba dana, a nakon nekog vremena brzina se povećala i do 100mbita (uglavnom preko 50), bez promjena s moje strane.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Možda izgrađuju nove bazne stanice na mjestima gdje je mreža preopterećena. Netko se na Facebooku žalio na malu brzinu i rekli su mu da se malo strpi, da će se uskoro izgraditi nova bazna stanica zbog preopterećenja mreže.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 18:21 (Marko :D).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MSN kaže...

Može preporuka nekog 4g rutera, može kod nas ili da se naruci izvana, nisam uzimao onaj njihov jer ne želim biti vezan ugovorom.

 

Inace uzeo sam ovo starcima, imali su prije dostupan 4mbps od tcoma, ovo je nebo i zemlja, vecinu vreman oko 50mb, jedino je upload iznenadujece mali, max je bio oko 4mb, vecinom oko 2 i manje.Trenutno koriste stari mob kao ruter, pa zato trebam preporuku nekog rutera.

pokucni internet nema ugovornu obvezu... obveza na dvije godine je samo u routeru ako ga zelis platiti 350kn... ako raskines ugovor moras platiti router u cijelosti ili ti razliku do 800kn... ili platis odmah router 800kn i to je to

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uzeo sam si net,el uključuje pokućni neograničene pozive i poruke kad bi spojio telefon na ruter ili je ovo samo net

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
sstrmi kaže...

Uzeo sam si net,el uključuje pokućni neograničene pozive i poruke kad bi spojio telefon na ruter ili je ovo samo net

 Samo net

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

http://www.speedtest.net/my-result/a/3128642821

Zasad odlično pošto živim u selu gdje sam prije ovoga imao TCOM 4mbit.Sad bez antena 36,a da mi se da tražiti bolje mjesto išlo bi 40,a ne sumnjam da bi s antenama išlo 50 pošto mi je signal 3/5
 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
evo signalnkod mene.. 2km od bazne stanice... antena sa ebay za 30e
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Prodaje se set od dvije antene iskra p-56 unicom.Samo isprobane sa kablovima 10m H155 coax.
Cijena 400 kn.Kupac placa postarinu ili primopredaja Dugo selo-Sesvete
 
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav svima.

Zanima me, ima tko cca 2km dalje od bazne stanice i kakva mu je brzina?

Razmišljam da pređem na tele2 ili vip pokućni, jer je tcom brzina očajna, a planovi za optiku - 0 bodova.

Uzeo bi samo u slučaju da streamam preko twitcha. Jel' mi to pametno? Jel' tko probao tako nešto? Mreža dovoljno stabilna za to?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbrezovec 1 kaže...
evo signalnkod mene.. 2km od bazne stanice... antena sa ebay za 30e

 Kakav je signal bia prije antene? O kojoj anteni se radi?

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Velvetglove kod mene je 1.5km udaljenosti brzina  od 15 do 50mb varira ovisno koje doba dana

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.8.2017 22:39 (Fr33ki).
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Tele 2 

Lokacija: Čepin - novo naselje

The closest tower is 1064m away at 36°

 

Više mjerenja kroz vise dana

 

ništa od opreme nije modificirano te bez dodatnih antena

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 1:14 (korisnik9863).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
korisnik9863 kaže...

Tele 2 

Lokacija: Čepin - novo naselje

The closest tower is 1064m away at 36°

 

Više mjerenja kroz vise dana

 

ništa od opreme nije modificirano te bez dodatnih antena

Hm, nije ti bas nesto...pazi ovo, meni je ping stalno oko 17-18, down nikada ispod 20, up nikada ispod 40.

Najveci down sam imao 78.

TrustNo1
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Samo da se javim:

 

https://ibb.co/hVPVBk

 

Frend testirao 4g u mojoj rupi od mjesta, ovo su brzine. :D

Samo da još otiđe ugovor s Tcomom i miran sam. :D

Obećavajuće djeluje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
VelvetGlove kaže...

Samo da se javim:

 

https://ibb.co/hVPVBk

 

Frend testirao 4g u mojoj rupi od mjesta, ovo su brzine. :D

Samo da još otiđe ugovor s Tcomom i miran sam. :D

Obećavajuće djeluje.

/s?

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma za ono što meni treba, bitno da upload ne pada ispod 10. :) Lako za ostalo. ;)

 

Ali u usporedbi s 0.2 upload preko tcom bakar, ovih 24 je avion. :D

 

Download mi ne igra ulogu niti 2%.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
VelvetGlove kaže...

Ma za ono što meni treba, bitno da upload ne pada ispod 10. :) Lako za ostalo. ;)

 

Ali u usporedbi s 0.2 upload preko tcom bakar, ovih 24 je avion. :D

 

Download mi ne igra ulogu niti 2%.

 Nadam se da znaš što znaći mobilni internet

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Znam.

Ovo sam čisto testirao Tele2 signal za moje mjesto. S Tele2 pokućnim ako budu brzine slične, ja sretan. I još ako uzmem antenu neku. ^^

A ako to ne upali, uvijek mogu kupiti neki smartphone kao što ima brat, i spojiti komp preko njega.

 

E:

 

Prije par dana sam upoznao jednog dečka koji streama preko vip pokućnog. Dakle; da se.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 16:17 (VelvetGlove).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Vip pokućni ne postoji. To je Homebox i sve je super osim što je ograničen na 100 GB mjesečno preko dana dok je od 0:00-06:00 neograničen. Ako streama stalno, brzo će mu otić tih 100 GB prije kraja mjeseca i onda se brzina spušta na 1 Mb/s s čim više neće moći streamati.

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jučer je počeo u 22:00 strimat, i iza 00 je miran. Ali radi, dakle: može se.

 

Makar sam čuo puno priča na vip vs tele2 foru.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dakle 18. 8. ujutro mi je prestao raditi data promet na BEZBROJ GB tarifi na bonove kupljenoj dan ranije. Kvar sam odmah prijavio, zvao sam službu za korisnike više puta, sad je 20.8. popodne i još nisu ništa riješili, čak me nije nitko kontaktirao iz Tele2. Katastrofalna korisnička podrška, kod usluge koja košta 275 kn ne radi upravo ono zbog čega je ta usluga toliko plaćena, a kvar nisu otklonili već više od 48 sati. Čak mi je žena iz službe za korisnike priznala da imaju problema s data prometom od početka uvođenja BEZBROJ GB tarife. Sramotno, zbog ovoga ću promijeniti mrežu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
VelvetGlove kaže...

Jučer je počeo u 22:00 strimat, i iza 00 je miran. Ali radi, dakle: može se.

 

Makar sam čuo puno priča na vip vs tele2 foru.

Pa naravno da se može, i mobilni internet je internet samo isti ne može zamijeniti bakrenu paricu i optiku. Povremeno će mu dolaziti do pucanja streama zbog pada brzine, promijene IP adrese i slično. dado16 radi u Vipnetu i u Homebox temi je napisao kako je poželjno resetirati router u 0:00 kako se potrošnja podataka nakon ponoći ne bi slučajno računala u 100 GB koje imaš, tako da i na to treba paziti.

IgyZG kaže...
Dakle 18. 8. ujutro mi je prestao raditi data promet na BEZBROJ GB tarifi na bonove kupljenoj dan ranije. Kvar sam odmah prijavio, zvao sam službu za korisnike više puta, sad je 20.8. popodne i još nisu ništa riješili, čak me nije nitko kontaktirao iz Tele2. Katastrofalna korisnička podrška, kod usluge koja košta 275 kn ne radi upravo ono zbog čega je ta usluga toliko plaćena, a kvar nisu otklonili već više od 48 sati. Čak mi je žena iz službe za korisnike priznala da imaju problema s data prometom od početka uvođenja BEZBROJ GB tarife. Sramotno, zbog ovoga ću promijeniti mrežu. 

Ni ostali operateri nisu ništa bolji. Zovi ih sve dok ne poprave uslugu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 16:45 (Marko :D).
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam još uvijek između tele2 i vipa. U tele2 sam uspio naći kartu signala. I ima 3 bazne postaje cca 2km od mene sve 3. Karta signala super radi. Kod Vipa sam vidio samo kartu signala, i tele2 tu malo bolje stoji, i ne znam gdje su vip bazne stanice. -.-

 

A opet, čitao sam samo 2 iskustva na tele2 vs vip. I je bio za tele2 i protiv vipa, a drugi dečko obratno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zasto je ovaj pokucni internet tako nestabilan? Cim idem skinuti neki file da skidanje traje par minuta nestane interneta, i nema ga dok ne resetiram taj ruter. To do mene ili do njih?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zanimljivo da meni više uopće ne puca veza otkad sam se vratio s mora u srijedu. Nosio sam router sa sobom pa je možda morski zrak imao pozitivan utjecaj na njega xD

 

Čak mi je i brzina sad uglavnom veća za megabajt-dva. Sad ide po noći i do 15 MB/s.

 

Evo jedan speedtest. Po noći potegne i do 125 mbps.

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni sve češće puca veza, ako ništa ne pomogne, spreman sam otvoriti router i debrandirati pa da vidim hoće li biti kakvih promjena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav ekipa već sam pisao ali me nitko nije doživio. Koji bi ruter preporučili za kupiti a da nije preskup?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Treći mjesec kako koristim bezbroj pokućni

 

Prvo issues s padanjem linka svaki toliko ali ne budi lijen možda je do signala(pokazuje 3 crtice) brzine cca 15-20mbit up/down naručio one iskra antene skočio signal(isto ne na max) brzina 40ish up/down par dana radilo ok ali sada se u zadnje vrijeme opet počinje padati link.

 

Još moram testati da zaljepim antene baš na krov da vidim da li postoji mogućnost da dobijem max signal ali za sada fakat zna zairitirati jer normalno uvijek puca po Murphyu

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ekipa koja ima problema s pucanjem, provjerite da vam antena rutera i antena tv prijemnika nije u neposrednoj blizini... Izgleda da se kod opterećenja veze kose frekvencije iz DTV i 4G mreža pa dolazi do pucanja. Kod mene je samo udaljavanje antena riješilo problem, a pomaknute su doslovno par metara i nema više pucanja, barem zasad... :)

 
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice