Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.052.168
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nakon spajanja para antena visoko vani, nažalost imam 4/5 crtice, iako sam bil uvjeren u 5/5.
Prvenstveno jer sam imal 3/5 bez ičega...

Tolko posla s tim, a...

Sad mi pokazuje ovaj signal:

-4db -89db -65db 16db 7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

jel igra ko ps4 na ovom routeru i internetu? NAT type mi se prebacio sa 2 na 3.. jel zna netko kako ga vratiti na 2?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...


Kakvu glupost napisa čovjek na IT forumu na kojem je regan 9 godina. Mora da te je netko zaje*ao i rekao ti da su na ovom forumu najlakše žene. 

A što znaš, možda mu je i mrežna stara 9 godina 

 

ctodorov kaže...

Jedno pitanje. Vidim da je Tele2 uveo novi router uz pokučni, ZTE MF286 WiFi CAT6 Router. Ja imam njihov Huawei B315s i imam pokučni bez ugovorne obveze. Da li bi se isplatilo uzeti ovaj novi router i priječi na ugovornu obvezu od 24 mjeseci.

Ne. Što misliš postići time? Nema neke ekstra razlike u uređajima.

 

softwaremaniac kaže...

 1.5 Mbps, a na svim drugim sajtovima i u stvarnosti UL mi je bar 25 Mbps.

Laik sam za PF, morat ćeš biti precizniji (na starom routeru mi je to frend radio.

Sorry, networking i ja smo si na Vi...

A... za što ti treba port forwarding? Jer mišljenja sam da ako ti nije potpuno jasno što je to i čemu služi, možda ti i ne treba 

 

maxy0 kaže...

jel igra ko ps4 na ovom routeru i internetu? NAT type mi se prebacio sa 2 na 3.. jel zna netko kako ga vratiti na 2?

http://portforward.com/english/applications/port_forwarding/PS4/

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 17:15 (robogo).
14 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

Ma za privatni tracker, da budem spojiv, koristio sam to davno, kad mi je frend postavio, onda dugo nisam, jer mi je taj ruter bio riknuo i imao sam govno od brzine, pa nisam niti želio nešto ozbiljnije, a sad hoću forwardat port da budem spojiv, odnosno da mi FW ne blokira seedanje na privatnom trackeru. Jasan je meni Port Forwarding i sve to u pozadini, samo to nikada nisam samostalno radio i ne znam kako se to radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
lithiumion kaže...


Kakvu glupost napisa čovjek na IT forumu na kojem je regan 9 godina. Mora da te je netko zaje*ao i rekao ti da su na ovom forumu najlakše žene. 

A što znaš, možda mu je i mrežna stara 9 godina 

 

ctodorov kaže...

Jedno pitanje. Vidim da je Tele2 uveo novi router uz pokučni, ZTE MF286 WiFi CAT6 Router. Ja imam njihov Huawei B315s i imam pokučni bez ugovorne obveze. Da li bi se isplatilo uzeti ovaj novi router i priječi na ugovornu obvezu od 24 mjeseci.

Ne. Što misliš postići time? Nema neke ekstra razlike u uređajima.

 

softwaremaniac kaže...

 1.5 Mbps, a na svim drugim sajtovima i u stvarnosti UL mi je bar 25 Mbps.

Laik sam za PF, morat ćeš biti precizniji (na starom routeru mi je to frend radio.

Sorry, networking i ja smo si na Vi...

A... za što ti treba port forwarding? Jer mišljenja sam da ako ti nije potpuno jasno što je to i čemu služi, možda ti i ne treba 

 

maxy0 kaže...

jel igra ko ps4 na ovom routeru i internetu? NAT type mi se prebacio sa 2 na 3.. jel zna netko kako ga vratiti na 2?

http://portforward.com/english/applications/port_forwarding/PS4/

 Vidim da je CAT6. Mislio sam d je mozda bolji zbog pucanja veze i sl.

6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...
spaljeni kaže...
lithiumion kaže...

Na svojemu B315s-22 sam mjerio najviše 122 mbit/s download preko lana, a evo i sad brzine preko lana.

 Mos ti mjerit i 140Mbps na speedtestu ali u komp ti ne moze "sici" vise od 100Mbps ako router ili mrezna na kompu ima max brzinu 100/100Mbps. Pa to su neke osnove.... 


Kakvu glupost napisa čovjek na IT forumu na kojem je regan 9 godina. Mora da te je netko zaje*ao i rekao ti da su na ovom forumu najlakše žene. 


Nisi primijetio pitanja poput zašto mi wifi kartica u laptopu postiže tamo malu brzinu prijenosa, a znam da mi je veza routera prema internetu na npr. 90 megabita. Pa se ispostavilo da je telekomov router često usko grlo.

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Da se nadodam.

Mislil sam da budu antene i router surađivali, očito pogrešno.

Drugo, postavili smo kak piše, na 75cm (slike).

Ostalo još barem 3-4 metra neiskorištenog kabla - se oni pozlaćeni kontakti daju spojiti bez nekog posebnog alata.?

Kolko uopće otprilike donosi metar kabla manje?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
maxy0 kaže...

jel igra ko ps4 na ovom routeru i internetu? NAT type mi se prebacio sa 2 na 3.. jel zna netko kako ga vratiti na 2?

 Istina i meni unazad dan dva ode u NAT 3 i ,danas čačkao googlao resetirao i ruter i ps 4 i vratio mi se  sam na NAT2 bez obzira na koje postavke switchao UPNP i NAT i ostalo!Ineče je PS4 jedna sjeb igračka koja niti ne prikazuje ispravno speed test tako da ne vjerujem baš playstationu.No ono što me brine je to da simulatano sa tim skočio ping drastično sa 17 na 50 +.Što se dogodilo pojma nemam!

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 19:03 (petric1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ridealong kaže...
lithiumion kaže...
spaljeni kaže...
lithiumion kaže...

Na svojemu B315s-22 sam mjerio najviše 122 mbit/s download preko lana, a evo i sad brzine preko lana.

 Mos ti mjerit i 140Mbps na speedtestu ali u komp ti ne moze "sici" vise od 100Mbps ako router ili mrezna na kompu ima max brzinu 100/100Mbps. Pa to su neke osnove.... 


Kakvu glupost napisa čovjek na IT forumu na kojem je regan 9 godina. Mora da te je netko zaje*ao i rekao ti da su na ovom forumu najlakše žene. 


Nisi primijetio pitanja poput zašto mi wifi kartica u laptopu postiže tamo malu brzinu prijenosa, a znam da mi je veza routera prema internetu na npr. 90 megabita. Pa se ispostavilo da je telekomov router često usko grlo.

 A lik je sam svoju izjavu pobio napisavši: "Možeš mjeriti i 140 mbit/s na speedtestu, ali u komp ti ne može "sići" više od 100 mbit/s ako router ili mrežna na kompu ima max brzinu 100/100mbit/s."

Ako mi router na lan izlazu i mrežna u kompu ne dopuštaju brzinu veću od 100 mbit/s, na speedtestu onda neće pokazati više od 100mbit/s, a kamoli 140 mbit/s jer i da je brzina između routera i bazne stanice 150 mbit/s, a router na lan izlazu dopušta max 100 mbit/s testiranja na speedtestu bi pokazala 100 mbit/s max, kužiš? 

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...
 Mora da te je netko zaje*ao i rekao ti da su na ovom forumu najlakše žene. 



 Se pravis mulast ili je to prirodno stanje ?

 

B315s-22

*4 x 10/100/1000 Ethernet LAN ports, one LAN / WAN

 

I koji dio ti nije jasan ? Ako ti router ili mrezna na kompu radi samo do 100/100Mbps jel moze brze od toga ?

Jel tko tvrdio da tvoj B315s-22 ne moze brze od toga ? Pa nije... ajd citaj s razumjevanjem.

 

 

Ha ha... Šeldone nije ti palo na pamet bonding 2 linije, primjerice sa DispatchUI i speedtest uredno izmjeri 120/30Mbps kod mene jer DispatchUI zdruzi linije no ako pogledas obje mrezne vidjet ces na jednoj 90Mbps a na drugoj kusur... zajedno preko 100Mbps. Dakle jel mogu mjeriti preko 100Mbps na speedtestu sa takve 2 mrezne 100/100Mbps ? Pa naravno da mogu.... jel moze kroz bilo koju mreznu sici vise od 100Mbps ? Pa ne moze... I koja izjava je sada pobijena ?

lithiumion kaže...

Ako mi router na lan izlazu i mrežna u kompu ne dopuštaju brzinu veću od 100 mbit/s, na speedtestu onda neće pokazati više od 100mbit/s, a kamoli 140 mbit/s jer i da je brzina između routera i bazne stanice 150 mbit/s, a router na lan izlazu dopušta max 100 mbit/s testiranja na speedtestu bi pokazala 100 mbit/s max, kužiš?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 20:12 (spaljeni).
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...

 A lik je sam svoju izjavu pobio napisavši: "Možeš mjeriti i 140 mbit/s na speedtestu, ali u komp ti ne može "sići" više od 100 mbit/s ako router ili mrežna na kompu ima max brzinu 100/100mbit/s."

Ako mi router na lan izlazu i mrežna u kompu ne dopuštaju brzinu veću od 100 mbit/s, na speedtestu onda neće pokazati više od 100mbit/s, a kamoli 140 mbit/s jer i da je brzina između routera i bazne stanice 150 mbit/s, a router na lan izlazu dopušta max 100 mbit/s testiranja na speedtestu bi pokazala 100 mbit/s max, kužiš? 

Kužim ja i tebe i njega. Čovjek je loše napisao ono o čemu je razmišljao, ali je meni je jasno što je htio reči.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
spaljeni kaže...
lithiumion kaže...

Na svojemu B315s-22 sam mjerio najviše 122 mbit/s download preko lana, a evo i sad brzine preko lana.

 Mos ti mjerit i 140Mbps na speedtestu ali u komp ti ne moze "sici" vise od 100Mbps ako router ili mrezna na kompu ima max brzinu 100/100Mbps. Pa to su neke osnove.... 

 Ne znam kako kod tebe al kod mene je jedna nula više

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 20:49 (DDavorin).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
spaljeni kaže...
lithiumion kaže...

...

 Mos ti mjerit i 140Mbps na speedtestu ali u komp ti ne moze "sici" vise od 100Mbps ako router ili mrezna na kompu ima max brzinu 100/100Mbps. Pa to su neke osnove.... 

 ...

 ili da skratimo ako se u ijednom redosljedu ruter -> switch -> AP -> korisnik, pojavi prije korisnika 100mbit, više od 100mbita neće ići. usko grlo je uvijek usko grlo di god se nalazilo između internet provajdera i korisnika.

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ima koga da pomogne laiku i odgovori na moj zadnji post stranicu prije? 
Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
birra kaže...

Ima koga da pomogne laiku i odgovori na moj zadnji post stranicu prije? 
Hvala.

 pa ne bi bilo loše da nekako vidiš jačine signala. jer po ovome šta ti piše, tako velike latencije znače ili slaba vidljivost odašiljača, ili jako velika udaljenost do njega. vidljivost se teže riješi, a udaljenost se može riješit antenama.

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Postavili smo antene na 75cm kak piše.

Sad čitam, govori se da za pokućni treba na 35cm jer tad hvata 1800mhz na kojem radi...

Točno (vrlo) ili ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pozdrav, vidim da na stranici tele2 sada ima više rutera pa me zanima koji preporučujete?
Ruter bi bio stalno u kući i ne bi se premještao, po meni najbolje djeluje ovaj ZTE?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja vidim samo ZTE i prijenosni Huawei. Ako nećeš nosati amo-tamo, onda ZTE.
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Armor kaže...
Postavili smo antene na 75cm kak piše.

Sad čitam, govori se da za pokućni treba na 35cm jer tad hvata 1800mhz na kojem radi...

Točno (vrlo) ili ne?

 U pravilu da, to je tocno jer se razmak postavlja kao 2 x wavelength najnizje frekvencije koja u slucaju tele2 iznosi 1710.1MHz.

 

A zasto u pravilu.... zato jer ova antena nije samo za jedno frekventno podrucje nego obuhvaca malo sirji spektar te valja uzeti u obzir zracenje polja od elemenata ( direktora ) koju su "iza" idealne tocke razmaka za 1710.1MHz.

Stavi se na 35cm pa testira, ako rezuktati nisu zadovoljavajuci razmakne se na 36 ili 37.... ili 34... itd..  U svakom slucaju mislim da je bilo primjera na forumu gdje su korisnici "priblizili" antene i da se to pokazalo bolje nego na uobicajenih 75cm.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Od rane zore podešavam antene (iskre p56 i tp link grid antenna TL-ANT2424B). Zračna udaljenost od bazne stanice 2600m. Optička vidljivost procijenite sami. https://imgur.com/5exAJhw

 

Mjerenje jedna iskra P56. https://imgur.com/FF2O2fU
Mjerenje samo tp link. https://imgur.com/xBvBReQ
Mjerenje iskra p 56 mimo. https://imgur.com/Wm8RVPX
Mjerenje Iskre + tp link. https://imgur.com/OzYvb3o

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 22:50 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
spaljeni kaže...

B315s-22

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Imam opciju kupiti ovaj ruter

https://edigital.hr/router/tp-link-tl-mr6400-3g-n300-multivan-mobil-router-p414677

Ili polovni ZTE MF 283+

Koja je bolja solucija ako netko može prijedlog dati?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robert993 kaže...
Imam opciju kupiti ovaj ruter

https://edigital.hr/router/tp-link-tl-mr6400-3g-n300-multivan-mobil-router-p414677

Ili polovni ZTE MF 283+

Koja je bolja solucija ako netko može prijedlog dati?

 dodaj još 132kn i kupi 

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/zte-mf286-wifi-cat6-router/mbb36/?typid=1&pid=48  

 

dobar je i tp link al cat4 router i brzina lana je 100Mbits znači nikad preko 100Mbit DL nećeš imati. ak ovog polovnjaka zte283+ dobiješ za kojih 250kn uzmi njega a ako ideš na novo zte-mf286

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 19:58 (DDavorin).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ovaj ZTE 283 mogu dobiti polovni za 450 kn. Brzina mi je bitna da nije samo 10 MBit sve iznad toga će poslužiti super.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
maxy0 kaže...

jel igra ko ps4 na ovom routeru i internetu? NAT type mi se prebacio sa 2 na 3.. jel zna netko kako ga vratiti na 2?

http://portforward.com/english/applications/port_forwarding/PS4/

 nema ovog routera tamo... usput, spajam se na ps4 wifijom, nez jel ima to kakve veze

 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 23:32 (maxy0).
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nemam trenutno PS4 ali XBO mi na pokućnom ima NAT Open!
Jedino nemam još/opet Gold da probam MP.
Čudno mi je kak tebe onda muči, probaj koji put ponovno napraviti vezu na plejki.

Btw, meni ko da nekaj neda na ozbiljnije brzine, i subotnje večer i rano jutro skoro isto 40-50/25-30
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ocito ti je dosta korisnika preko tog pokucnog cim nece vise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nakon svih savjeta za 35cm posudil sam i donesel opet ogromnu lojtru, dobil frenda za visine i naštelali smo na tih 35cm.

Ni u jednom trenutku nije se pojavilo 5/5 crtica, a isprobavali smo više, niže, sve...

Sad mi je zapravo još gore, prvi put otkad imam antene, izmjeril sam ispod 10 mb i to već dva puta.

Upload se još drži na 20-25mbs ali sveukupno loše, loše.

Istina, sad je nedjelja po danu, i također prvi put otkad imam antene - loše vrijeme.
Sve se zatvorilo i kiša je uz sjeverni vjetar.

No ipak, ova investicija u antene bila je upravo da ne gledam te ružne padove brzine...da napokon imam bar malo "europski net".
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Armor kaže...

No ipak, ova investicija u antene bila je upravo da ne gledam te ružne padove brzine...da napokon imam bar malo "europski net".

 koliko si ti udaljen od antene koju ciljaš? p56 antena je dobra ali nije najbolja za velike udaljenosti.

 

yagi antena za specifičnu frekvenciju recimo 1800mhz, može dobit još 5 - 6 db extra signala. a to je puno. jer ove p5x serije od iskre su mješoviti spektar pa se pogube db u procesu, ali si pokriven sa svime.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
spaljeni kaže...
lithiumion kaže...
 Mora da te je netko zaje*ao i rekao ti da su na ovom forumu najlakše žene. 



 Se pravis mulast ili je to prirodno stanje ?

 

B315s-22

*4 x 10/100/1000 Ethernet LAN ports, one LAN / WAN

 

I koji dio ti nije jasan ? Ako ti router ili mrezna na kompu radi samo do 100/100Mbps jel moze brze od toga ?

Jel tko tvrdio da tvoj B315s-22 ne moze brze od toga ? Pa nije... ajd citaj s razumjevanjem.

 

 

Ha ha... Šeldone nije ti palo na pamet bonding 2 linije, primjerice sa DispatchUI i speedtest uredno izmjeri 120/30Mbps kod mene jer DispatchUI zdruzi linije no ako pogledas obje mrezne vidjet ces na jednoj 90Mbps a na drugoj kusur... zajedno preko 100Mbps. Dakle jel mogu mjeriti preko 100Mbps na speedtestu sa takve 2 mrezne 100/100Mbps ? Pa naravno da mogu.... jel moze kroz bilo koju mreznu sici vise od 100Mbps ? Pa ne moze... I koja izjava je sada pobijena ?

lithiumion kaže...

Ako mi router na lan izlazu i mrežna u kompu ne dopuštaju brzinu veću od 100 mbit/s, na speedtestu onda neće pokazati više od 100mbit/s, a kamoli 140 mbit/s jer i da je brzina između routera i bazne stanice 150 mbit/s, a router na lan izlazu dopušta max 100 mbit/s testiranja na speedtestu bi pokazala 100 mbit/s max, kužiš?

 

 Kao što i u zadnjem BUG-u piše...iako su LAN portovi na tom ruteru specificirani kao gigabitni u praksi se ponašaju kao 100 megabitni. Ne znam da li je tako na svima, ali na njihovom je očito bilo, a i na mom kojeg imam doma primjerku je isto tako.

 

A što se tiče brzine portova i brzine neta na speedtestu...naravo da mu speedtest može pokazivati 140 iako ima 100 mbitni LAN port...i to vrlo jednostavno, ako koristi 150 mbitni ili brži WLAN.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice