Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.765
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

ja ne znam sta se desava tu kod mene, al nikako preko 150bmps ne mogu. 715 je u pitanju. vecinom jhe brzina oko 100-120

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

na kojem si operateru?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

tcom

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

tcom

 Pa rekoh ti to B715 ne podržava taj intra band na 1800 evo na ovom forumu je moja tema i imaš usporedbu 715 i 525-65a....   http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=298507

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

ja ne znam sta se desava tu kod mene, al nikako preko 150bmps ne mogu. 715 je u pitanju. vecinom jhe brzina oko 100-120

 

uff da barem i ja imam takav problem

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

 

uff da barem i ja imam takav problem

 Pa možeš i ti imati takav problem nabaviš top router za Tele2 B525s-65a i eto imaš isti problem kao ja nikako ispod 200Mbps

4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

sad skužio gore lapsuz

X 8 da bi dobio megabite Mb a ne megabajte (sorry)

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

jucer i danas normalne brzine (za 1080 yt video) ...

prije toga 2-3 dana nece i nece, nisam mogo ni 720 yt video gledat nego moram pauzirat i pustit da "nacuri" ™ 

nego da pitam vas znalce

posto sam mislio zamjenit ruter od pokucnog huawei B315s-22

i mislil sam uzet neki tablet da je cat 6

pa smo dosli do zakljucka da ovo spajanje pojaseva (CA) radi samo na telefonima koji imaju lte+ i odredjenu tarifu

jel se onda isplati uzet nesto novo za vece brzine ili je to djabe jer su brzine ogranicene tarifama (podatkovne u odnosu na glasovne + "neograniceni internet" ©®)

tj. bez obzira kaj vozim na pokucni, nece djubrad dat da ide brze jer je to podatkovna tarifa?

totalno vise nemogu skuzit kakva je tocno situacija ... lte+ / CA / roaming na t-kom / cat4-cat6

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ED63 kaže...

jucer i danas normalne brzine (za 1080 yt video) ...

prije toga 2-3 dana nece i nece, nisam mogo ni 720 yt video gledat nego moram pauzirat i pustit da "nacuri" ™ 

nego da pitam vas znalce

posto sam mislio zamjenit ruter od pokucnog huawei B315s-22

i mislil sam uzet neki tablet da je cat 6

pa smo dosli do zakljucka da ovo spajanje pojaseva (CA) radi samo na telefonima koji imaju lte+ i odredjenu tarifu

jel se onda isplati uzet nesto novo za vece brzine ili je to djabe jer su brzine ogranicene tarifama (podatkovne u odnosu na glasovne + "neograniceni internet" ©®)

tj. bez obzira kaj vozim na pokucni, nece djubrad dat da ide brze jer je to podatkovna tarifa?

totalno vise nemogu skuzit kakva je tocno situacija ... lte+ / CA / roaming na t-kom / cat4-cat6

 ED63, tako sam se i ja osječao, i na žalost, moram te razočarati i razuvjeriti, jer kupovinom novog tableta nećeš rješiti problem brzine.

Huawei B315 je još uvijek dobar uređaj. Nitko ovdje nije udvostručio brzinu novim modemom/routerom, zato jer Tele2 jednostavno nema tako raspoređene bazne stanice. Istina je da se situacija popravila novim routerom, ali ne toliko koliko se čini na ovoj temi.

Ti si kao korisnik jednostavno nemoćan i ovisiš o ulaganju Tele2 baš na tvojom mikrolokaciji, odnosno na tvojoj baznoj stanici.

 

Ja ti savjetujem da odeš u tele2, uzmeš Huawei B525 NA PROBNI ROK od par dana, spojiš ga doma umjesto B315 (na istom mjestu) i provjeriš kakva ti je brzina s tim Routerom.

Također, SIM karticu stavi u neki 4G mobitel, i isprobaj brzine na raznim lokacijama u kući/stanu, (pri tome imaj na umu da brzina dosta varira, pa ti se može samo prividno činiti da je jedna lokacija bolja od druge, ali kasnije se to pokaže netočno).

 

Nakon probe B525 routera, OBAVEZNO im ga vrati u probnome roku, i onda odluči hočeš li ulagati u dodatnu opremu.

 

Ali vjeruj mi, kada Tele2 omogući 2CA, i/ili omoguće "dupli protok" i na jednoj frekvenciji, ti ćeš to osjetiti i sa B315 routerom. Ja ti to osobno mogu posvjedočiti.

 

EDIT;

Na Samsung Galaxy S9 imam 4G+, i tako na istom mjestu u kući postižem možda 10-ak posto veću brzinu od one preko B315 routera.

Samo, opet naglašavam da to ovisi o zagušenosti na mikrolokaciji. Ponekad pomaže i par puta za redom ugasiti i upaliti router.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 10:06 (ZdravacVZ).
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Cansee kaže...

 

uff da barem i ja imam takav problem

 Pa možeš i ti imati takav problem nabaviš top router za Tele2 B525s-65a i eto imaš isti problem kao ja nikako ispod 200Mbps

 

ček, znači bez obzira na lokaciju, to što sam u Osijeku, a ne u npr Zagrebu, ako uzmem taj router i tele2 pokućni - mogu očekivati takvu brzinu?

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...
DDavorin kaže...
Cansee kaže...

 

uff da barem i ja imam takav problem

 Pa možeš i ti imati takav problem nabaviš top router za Tele2 B525s-65a i eto imaš isti problem kao ja nikako ispod 200Mbps

 

ček, znači bez obzira na lokaciju, to što sam u Osijeku, a ne u npr Zagrebu, ako uzmem taj router i tele2 pokućni - mogu očekivati takvu brzinu?

 Cansee, daj si truda pa bar pročitaj moj post iznad. Kamo sreće da me netko razuvjeri i da ovo ovdje citirano stvarno i jest tako!  

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...
Cansee kaže...
DDavorin kaže...
Cansee kaže...

 

uff da barem i ja imam takav problem

 Pa možeš i ti imati takav problem nabaviš top router za Tele2 B525s-65a i eto imaš isti problem kao ja nikako ispod 200Mbps

 

ček, znači bez obzira na lokaciju, to što sam u Osijeku, a ne u npr Zagrebu, ako uzmem taj router i tele2 pokućni - mogu očekivati takvu brzinu?

 Cansee, daj si truda pa bar pročitaj moj post iznad. Kamo sreće da me netko razuvjeri i da ovo ovdje citirano stvarno i jest tako!  

 

jebiga čim sam vidio da me čovjek citirao odmah sam se na to nadovezao, tek sam poslije svoga pitanja pročitao komentare ispod

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...

 

...jebiga čim sam vidio da me čovjek citirao odmah sam se na to nadovezao, tek sam poslije svoga pitanja pročitao komentare ispod...

 tele 2 i drugi operateri sa CA omogućavaju veće brzine onima koji imaju opremu za to iskoristit, ali 2 ili 3 CA također znači da mogu rasporedit 100 korisnika na 2 ili 3 frekvencije. tj smanjit zagušenje jednog odašiljača za 2 ili 3 puta. e to je najbitnije.

 

znači da će sada više ljudi imati veće prosječne brzine. na odašiljaču koji ima sve 3 frekvencije aktivne. u slučaju vip i tcom, 4 frekvencije (800mhz)

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 14:16 (ranko091).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
oblivian kaže...

Kolko ja vidim, to je 25 MB/s

i to onda pomnožiš sa 8 da bi dobio Megabajte

 *megabite, ne megabajte 

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...

 

EDIT;

Na Samsung Galaxy S9 imam 4G+, i tako na istom mjestu u kući postižem možda 10-ak posto veću brzinu od one preko B315 routera.

Samo, opet naglašavam da to ovisi o zagušenosti na mikrolokaciji. Ponekad pomaže i par puta za redom ugasiti i upaliti router.

 Očito si krivo napisao s9 ti ima oko 20 puta veču brzinu nego B315.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...
oblivian kaže...

Kolko ja vidim, to je 25 MB/s

i to onda pomnožiš sa 8 da bi dobio Megabajte

 *megabite, ne megabajte 

 ispravio sam se, kolko sam ja brz tolko ti nečitaš pažljivo

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Očito si krivo napisao s9 ti ima oko 20 puta veču brzinu nego B315.

 Ne!  

 

Tada je to tak bilo. No, čitajući po internetu po raznim stranicama, zaključio sam da bi router (B315) morao moći postići takve brzine.

Tada sam pokušavao premještati router, resetirati na početne postavke, mjenjati apn u njemu, i slično. Uglavnom, ni sam ne znam kak, proradio je.

 

Sada imam i na njemu približno toliku brzinu (ovisi u kojem dobu dana mjerim)

 

Ponekad sam od sebe zna opet pasti brzina na jedva 10 Mbps, ali tada ga nekoliko puta ištekam iz struje i ponovo uštekam, i tad se brzina vrati.

 

Ono što ja sumnjam, je da moja bazna stanica ima više frekvencija, i u nekome trenutku, nije ista zagušenost na sve 3.

Router se automatski šalta po optimalnoj frekvenciji, ali ponekad se jednostavno "zablesa" i tada brzina padne.

 

Upravo zato ne savjetujem više kupnju novijeg modela routera, jer sam ja to sve prošao, i eto - kod mene je B315 proradio kak treba.

 

Nisam baš tehnički potkovan, i netko ko se više kuži, će sigurno bolje objasniti kak se može s ovim routerom "šaltati po frekvencijama", ali eto - kod mene to sad radi.

 

EDIT;

Mobitel je od žene i radi se o S9 plus

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 19:40 (ZdravacVZ).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
oblivian kaže...
mzopg kaže...
oblivian kaže...

Kolko ja vidim, to je 25 MB/s

i to onda pomnožiš sa 8 da bi dobio Megabajte

 *megabite, ne megabajte 

 ispravio sam se, kolko sam ja brz tolko ti nečitaš pažljivo

 haha, sorry, promaknulo mi. aktivna je tema. 

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav dali zna tko od tele 2 rutera Huawei B315 A630 tvornicki wifi password? Slucajno ga resetiro na tvornicke pa ne mogu 192.168... Hvala 

Black Spider
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
admin
admin
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
crni pauk kaže...

Pozdrav dali zna tko od tele 2 rutera Huawei B315 A630 tvornicki wifi password? Slucajno ga resetiro na tvornicke pa ne mogu 192.168... Hvala 

 Od wireless ili od njegovog sučelja?

Od wireless-a svaki router ima svoj, a piše ti na donjoj strani routera.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Clam- kaže...

 

Znači b715s bi bio bolja kupnja od b618s? Trenutno koristim Tele2 ali postoji opcija prebacivanja na HT iduće godine tako da mi je osobno proizvođač nebitan, može biti i Asus, D-Link ili nešto treće, samo da je dokazano dobar router za 4G, posebno kad bude 2CA/3CA na mom području u skoroj budućnosti. Cijena nije problem, al realno ne bi dao više od 2500kn (treba mi za posao). A za dvije godine kupim nešto novo za 5G. :)

B525s-65a  ,715s-23c i 618s-22d sva tri dobra za tele2. a pošto misliš preći na HT HR  moja preporuka B525s-65a ja recimo imam veće brzine na HT HR sa njime nego sa B715 ili 618, a sad da ne ulazim u detalje imas opis sva tri routera i njihove agregacije u mojoj temi na  http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=298507  tamo sve piše a dalje je tvoja odluka. Inače mogu nabaviti bilo koji router od ta tri i jeftinije nego ćete naći na netu....

 Nisam bas uspio poloviti koji router je najpametnije uzeti od ova 3, bio sam dugo na tele2 i otkazao kad su zagusili mrezu sa puno korisnika, sad razmisljam da bi se mogao vratiti. Na s9 mi je tele2 trenutno 90Mb dl, 40Mb ul, sto je super ako se moze dobiti i preko routera. Inace, zivim u Preckom, zapadni dio Zagreba. Moje pitanje je koji od ova 3 routera je optimum za tele2 trenutno i za neku blizu buducnost? Nasao sam ovaj b525-65a na amazon.co.uk za 129£, jel to ok cijena?

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Chagljotaurus kaže...
DDavorin kaže...
Clam- kaže...

 

Znači b715s bi bio bolja kupnja od b618s? Trenutno koristim Tele2 ali postoji opcija prebacivanja na HT iduće godine tako da mi je osobno proizvođač nebitan, može biti i Asus, D-Link ili nešto treće, samo da je dokazano dobar router za 4G, posebno kad bude 2CA/3CA na mom području u skoroj budućnosti. Cijena nije problem, al realno ne bi dao više od 2500kn (treba mi za posao). A za dvije godine kupim nešto novo za 5G. :)

B525s-65a  ,715s-23c i 618s-22d sva tri dobra za tele2. a pošto misliš preći na HT HR  moja preporuka B525s-65a ja recimo imam veće brzine na HT HR sa njime nego sa B715 ili 618, a sad da ne ulazim u detalje imas opis sva tri routera i njihove agregacije u mojoj temi na  http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=298507  tamo sve piše a dalje je tvoja odluka. Inače mogu nabaviti bilo koji router od ta tri i jeftinije nego ćete naći na netu....

 Nisam bas uspio poloviti koji router je najpametnije uzeti od ova 3, bio sam dugo na tele2 i otkazao kad su zagusili mrezu sa puno korisnika, sad razmisljam da bi se mogao vratiti. Na s9 mi je tele2 trenutno 90Mb dl, 40Mb ul, sto je super ako se moze dobiti i preko routera. Inace, zivim u Preckom, zapadni dio Zagreba. Moje pitanje je koji od ova 3 routera je optimum za tele2 trenutno i za neku blizu buducnost? Nasao sam ovaj b525-65a na amazon.co.uk za 129£, jel to ok cijena?

 Cijena je jako dobra samo dobro pogledaj opis routera ne vjerujem da je to 65a zatim koje su mu podrzane frekvencije jer imaš drugu stariju verziju 65a pa da se ne zezneš....

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 21:11 (DDavorin).
4 godine
neaktivan
offline
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

U biti, moguce da sam skroz krivi router nasao, ovaj uopce nije 65a. Ali ne mogu naci nijedan drugi ma amazonu

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
4 godine
neaktivan
offline
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 

meni izgleda kao da je to taj, oni i shippaju u RH

 

jedino što me brine je što na ovome na amazonu (koji je nešto skuplji) piše ovo: LTE Advanced category 6 2CA

ne vidim nigdje da spominje na ovom talijanskom to

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 10:22 (Cansee).
4 godine
neaktivan
offline
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

super!

 

Javi dojmove kad ga spojiš!

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice