Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.533
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Moze ispocetka za tele2 lajbeka 😊 ?

Nemam nista na tele 2. Ako bih se prebacivao, kaj mi je najmudrije za stan a kajj za 5 mobitela u obitelji ?

......
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jole-Ri kaže...
tLeon kaže...

Ne znam kako je Tele2 sa signalom, znam da je prije bio los na moru. Bilo bi zgodno ako bi netko napisao tko je na Tele2.

 E sad neznam pod šta tebi spada na moru, jel na otoku ili uz more. Uglavnom, ja sam uz more blizu Rijeke i imam vrhunsku signal vani, ali moj jedini razlog prelaska na bonbon je više neta za manju cijenu. 
A to što ja imam problema sa signalom u KUĆI to nije do tele2. Imam zidove metar debele i slab mi je signal samo u sobi gdje spavam...

 

Uglavnom, imaš na Tele2 webu gdje možeš provjeriti dostupnsot signala tj. 4G itd...

 

Link: https://www.tele2.hr/o-tele2/tele2-mreza/ac173/

Sad čitam na njihovoj stranici o ovom Huawei B315s-22 WiFi CAT4 routeru koji imaju u ponudi i kada se klikne na Više o uređaju, piše da isti ima dva dodatna ulaza za LTE antenu. Na dnu toga ima link Preuzmi savjetnik za najbolje korisničko iskustvo pri korištenju mobilnog neta u kojem piše slijedeće: 

 

 

Ako sam dobro shvatio, kod njih se može kupiti dodatna antena koja se ušteka u router za bolji signal ili? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 18:33 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
plavi08 kaže...

Dali ti se ikad spaja na 4G? Da nemaš staru karticu 

 Evogac. Uzeo 4G karticu. Šiba 23mbps down i 10mbps up :) Fino :)

Sad kad još uzmem neku tarifu, ima da udara punih 150mbps :D

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Vkm996 kaže...
plavi08 kaže...

Dali ti se ikad spaja na 4G? Da nemaš staru karticu 

 Evogac. Uzeo 4G karticu. Šiba 23mbps down i 10mbps up :) Fino :)

Sad kad još uzmem neku tarifu, ima da udara punih 150mbps :D

Jesi li bonaš ili pretplatnik? 

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Marko :D  e to nisam vidio, nije mi se baš dalo sve čitat kad sam sam tražio.

Vidiš, ja imam u svom mjestu vrhunsku kvaltietu 4G signala po Tele2 karti ali i testirano. Ali problem je kod mene što imam debele zidove, na mobitelu imam slab signal, aj reći ću detaljnije... kad sam u krevetu signal mi je na tele2 bio 2-3 crtice kako kad ako i toliko, pomaknem se do prozora odmah bolji signal. E sad, taj ruter od pokućnog interneta recimo ja mogu staviti u drugu prostoriju gdje je još bolji signal pa unutar kuće bi vjerojatno wifi bio odličan, ali sve ja to neznam jer od tele2 ja nisam nikad koristio taj pokucni internet i router.

Tako da sam odlučio sutra otići u poslovnicu i preuzet uređaj za testiranje...

 

 

Javim vam dojmove :D

ma evo, dosadno :D
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bunker kaže...

Moze ispocetka za tele2 lajbeka 😊 ?

Nemam nista na tele 2. Ako bih se prebacivao, kaj mi je najmudrije za stan a kajj za 5 mobitela u obitelji ?

......

Što te točno zanima? Taj pokućni internet? 

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
Vkm996 kaže...
plavi08 kaže...

Dali ti se ikad spaja na 4G? Da nemaš staru karticu 

 Evogac. Uzeo 4G karticu. Šiba 23mbps down i 10mbps up :) Fino :)

Sad kad još uzmem neku tarifu, ima da udara punih 150mbps :D

Jesi li bonaš ili pretplatnik? 

 Bonaš.

Imam ovu od 3gb i trebalo bi mi ići do 75mbps down i 25 up. Ali najviše što dobivam je 25 down i 17 up.

edit: evo sad ide 29 down... Valjda će nadoć.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 18:40 (Vkm996).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Vkm996 kaže...
Marko :D kaže...
Vkm996 kaže...
plavi08 kaže...

Dali ti se ikad spaja na 4G? Da nemaš staru karticu 

 Evogac. Uzeo 4G karticu. Šiba 23mbps down i 10mbps up :) Fino :)

Sad kad još uzmem neku tarifu, ima da udara punih 150mbps :D

Jesi li bonaš ili pretplatnik? 

 Bonaš.

Imam ovu od 3gb i trebalo bi mi ići do 75mbps down i 25 up. Ali najviše što dobivam je 25 down i 17 up.

Za bonaše je 4G limit 21 Mb/s (slagalica), a za starije tarife mislim da je 10 Mb/s. Također, postoji i opcija Puna brzina za 5 kn/mj. koja omogućuje surfanje brzinom do 75 Mb/s (pogledaj dio Pitanja i odgovori i vidi je li tvoja tarifa na listi podržanih).

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 18:44 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

@marko

Pa znas da sam flexibilan. Doma sam na amisu, bakar, tako da bih to promjenio, a vidim da tele2 nudi i sa i bez ugovora, pa kalkuliram kolko me kosta igra. I u toj verziji nema kucnog fona , jel tak ? I naplacuju uspostavu poziva ?

Druga fronta je 5 mobilnih brojeva, cjela obitelj, sada na bonbonu. Isto vidim brdo opcija u tele2 pa mi se nije lako snaći...
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Tele2 nema fiksni telefon, a cijena pokućnog interneta (s tarifom BEZBROJ GB) varira o ugovornoj obvezi i opciji uređaj - klik. Dakle, to je samo internet.

 

Kada bi prelazio na Tele2, bi li prenio brojeve u Tele2 ili bi njih ostavio na Bonbonu?

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 18:55 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

@marko

Nemam nikakvu obvezu prema bonbonu tako da mozemo svih 5 brojeva prenijeti. A skloniji sam bonovima, pogotovo za moje kćerke, da me nebi racun šokirao....
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Za bonaše postoji slagalica, slično kao i kod Bonbona. Sam odabireš koliko ti jedinica (1 jedinica=1 SMS ili 1 min) i GB treba - klik.

Naknada za uspostavu poziva je 0,29 kn, ALI ukoliko si član kluba novčić i redovito uplaćuješ bonove, možeš dobiti bonus kune i iste možeš trošiti na razgovore, SMS, internet i uspostavu poziva - klik.

 

Također postoji i promotivna ponuda gdje se aktivacijom slagalice može dobiti 1 GB besplatno zauvijek - klik.

 

Više informacija imaš na linkovima. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 19:03 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

@marko

Ockej kompa....znam da si ti do grla u tele2 pa malo te zagnjavih.

Ima tele2 kakvi besplatni broj za nazvati o svemu tome ? Al da je broj besplatan i sa drugih mreza...
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Za bonaše je 4G limit 21 Mb/s (slagalica), a za starije tarife mislim da je 10 Mb/s. Također, postoji i opcija Puna brzina za 5 kn/mj. koja omogućuje surfanje brzinom do 75 Mb/s (pogledaj dio Pitanja i odgovori i vidi je li tvoja tarifa na listi podržanih).

 meni je cca 70 (SURF5= 7GB , 1000 jedinica min/sms prema svim mrezama, 70kn)

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 19:11 (loky4i4).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
bunker kaže...

@marko

Ockej kompa....znam da si ti do grla u tele2 pa malo te zagnjavih.

Ima tele2 kakvi besplatni broj za nazvati o svemu tome ? Al da je broj besplatan i sa drugih mreza...

Eh sad, ne znam ima li koji besplatan broj za korisnike drugih mreža, ali ima broj službe za korisnike 095/1000-444 koji je besplatan za sve Tele2 korisnike. Službu za korisnike, isto tako, možeš pronaći i na Facebooku pa im možeš poslati poruku u inbox i pitati ih sve što te zanima. Odgovor će ti stići u roku od par minuta (obično u roku od minute ili dvije, nekad i manje kada nemaju gužvu). Ili možeš posjetiti najbliže Tele2 prodajno mjesto i raspitati se malo. 

loky4i4 kaže...
Marko :D kaže...

Za bonaše je 4G limit 21 Mb/s (slagalica), a za starije tarife mislim da je 10 Mb/s. Također, postoji i opcija Puna brzina za 5 kn/mj. koja omogućuje surfanje brzinom do 75 Mb/s (pogledaj dio Pitanja i odgovori i vidi je li tvoja tarifa na listi podržanih).

 meni je cca 70 (SURF5= 7GB , 1000 jedinica min/sms prema svim mrezama, 70kn)

To je ona promotivna tarifa? Znam da mi ju je frend nešto spominjao, ali nigdje nisam pronašao više detalja o njoj. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 19:15 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
Vkm996 kaže...
Marko :D kaže...
Vkm996 kaže...
plavi08 kaže...

Dali ti se ikad spaja na 4G? Da nemaš staru karticu 

 Evogac. Uzeo 4G karticu. Šiba 23mbps down i 10mbps up :) Fino :)

Sad kad još uzmem neku tarifu, ima da udara punih 150mbps :D

Jesi li bonaš ili pretplatnik? 

 Bonaš.

Imam ovu od 3gb i trebalo bi mi ići do 75mbps down i 25 up. Ali najviše što dobivam je 25 down i 17 up.

Za bonaše je 4G limit 21 Mb/s (slagalica), a za starije tarife mislim da je 10 Mb/s. Također, postoji i opcija Puna brzina za 5 kn/mj. koja omogućuje surfanje brzinom do 75 Mb/s (pogledaj dio Pitanja i odgovori i vidi je li tvoja tarifa na listi podržanih).

Krivo.

http://i.imgur.com/2kDrmWw.png

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Vkm996 kaže...
Marko :D kaže...
Vkm996 kaže...
Marko :D kaže...
Vkm996 kaže...
plavi08 kaže...

Dali ti se ikad spaja na 4G? Da nemaš staru karticu 

 Evogac. Uzeo 4G karticu. Šiba 23mbps down i 10mbps up :) Fino :)

Sad kad još uzmem neku tarifu, ima da udara punih 150mbps :D

Jesi li bonaš ili pretplatnik? 

 Bonaš.

Imam ovu od 3gb i trebalo bi mi ići do 75mbps down i 25 up. Ali najviše što dobivam je 25 down i 17 up.

Za bonaše je 4G limit 21 Mb/s (slagalica), a za starije tarife mislim da je 10 Mb/s. Također, postoji i opcija Puna brzina za 5 kn/mj. koja omogućuje surfanje brzinom do 75 Mb/s (pogledaj dio Pitanja i odgovori i vidi je li tvoja tarifa na listi podržanih).

Krivo.

http://i.imgur.com/2kDrmWw.png

Hvala. To mi je promaklo. 

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

@marko

Hvala druze.

😊

......
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Probao sam i 4G Stick, i na njemu hvata 25/20. Na podršci mi kažu ovo:

 

Na tvom području dostupna je 4G mreža na otvorenom, no na zatvorenom nije. 3G mreža je dostupna i u otvrenom i u zatvorenom prostoru.

 

Debilizam.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako taj pokućni košta 169kn, to onda i nije neka alternativa iskonu koji fura flat na 50/10 za iste novce.

 

Mene zanima sljedeće: općenito homebox od vipa ili ovaj pokućni od tele2, postoji li ikakva razlika pri "odazivu" prilikom surfanja? 

 

Dakle radi li internet indentično kao od nekog operatera preko parice ili? 

 

Znači, kliknem na neki link, dali se instantno otvara stranica ili treba koja sekunda da se "pokrene"?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
matrix777 kaže...

Ako taj pokućni košta 169kn, to onda i nije neka alternativa iskonu koji fura flat na 50/10 za iste novce.

 

 kako nije alternativa ako je punokrvni 4g ? jedino ping ako je loš 

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
matrix777 kaže...

Ako taj pokućni košta 169kn, to onda i nije neka alternativa iskonu koji fura flat na 50/10 za iste novce.

 

Mene zanima sljedeće: općenito homebox od vipa ili ovaj pokućni od tele2, postoji li ikakva razlika pri "odazivu" prilikom surfanja? 

 

Dakle radi li internet indentično kao od nekog operatera preko parice ili? 

 

Znači, kliknem na neki link, dali se instantno otvara stranica ili treba koja sekunda da se "pokrene"?

 

 

 Instantno otvara. Jedino ako si gamer, patit će ping.

Zato ja imam 2 interneta. 4G za upload, a ovaj kućni 20/2 za igranje.

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mislim da ne treba žuriti s ovom ponudom. Sigurno će i ostali operateri dati "odgovor" na ovo, i to do kraja mjeseca.

 

Pa da vidimo onda.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jole-Ri kaže...
tLeon kaže...

Ne znam kako je Tele2 sa signalom, znam da je prije bio los na moru. Bilo bi zgodno ako bi netko napisao tko je na Tele2.

 E sad neznam pod šta tebi spada na moru, jel na otoku ili uz more. Uglavnom, ja sam uz more blizu Rijeke i imam vrhunsku signal vani, ali moj jedini razlog prelaska na bonbon je više neta za manju cijenu. 
A to što ja imam problema sa signalom u KUĆI to nije do tele2. Imam zidove metar debele i slab mi je signal samo u sobi gdje spavam...

 

Uglavnom, imaš na Tele2 webu gdje možeš provjeriti dostupnsot signala tj. 4G itd...

 

Link: https://www.tele2.hr/o-tele2/tele2-mreza/ac173/

Pitam ovo jer mi je rekao prijatelj da mu je proslo ljeto na Rabu hvatao talijane, a ne Tele2 sto znaci da je cijelo ljetovanje bio u roamingu, ali na temelju ove karte trebao bi biti ok signal. Inace rijec je o Rabu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 19:42 (tLeon).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Vkm996 kaže...

 Instantno otvara. Jedino ako si gamer, patit će ping.

 koliki je ping ?

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da li tvoj prijatelj zna za nacionalni roaming? Ukoliko si na mjestu gdje nema Tele2 signala, možeš se spojiti na HT 3G i koristiti sve usluge kao da si i na Tele2 signalu bez ikakve naknade.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 19:45 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
matrix777 kaže...

Mislim da ne treba žuriti s ovom ponudom. Sigurno će i ostali operateri dati "odgovor" na ovo, i to do kraja mjeseca.

 

Pa da vidimo onda.

 ja se nadam isto tako nešto. u suprotnom tele2 dobije moje pare. oko mene sva naselja optika, vdsl. moje naselje ništa. i nezna se kad će. a ovo je bez ugovora i ako ikad dođe optika ili nešto bolje samo se prebacim.

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

nego ima li tko ove njihove 3g 4g modem rutere, jesu za šta? ja bih to odmah prebriđao na svoj ruter...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Počelo lagano :D

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/

10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Da li tvoj prijatelj zna za nacionalni roaming? Ukoliko si na mjestu gdje nema Tele2 signala, možeš se spojiti na HT 3G i koristiti sve usluge kao da si i na Tele2 signalu bez ikakve naknade.

 Ocigledno da ne 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice