Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.058.992
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pobrisano.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 21:20 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
darkborg kaže...

A1 je po meni bolja alternativa od HTa. ipak dobivaš noćni flat koji možeš iskoristiti za skidanje većih stvari i još imaš opciju dokupiti 100gb ako zatreba.

 Ako se pridržavaš svih pravila homboxa zasad ne možeš postići veće brzine DL od 100Mbps! Po meni Neograničena je flat internet....

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ne. Sada vrtim speedtest, ali netmonster odmah vraća sa sve tri frekve ovaj puta na 2600MHz mada je speedtest u tijeku.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Ne. Sada vrtim speedtest, ali netmonster odmah vraća sa sve tri frekve ovaj puta na 2600MHz mada je speedtest u tijeku.

 Očito su signali preslabi 

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Vidjet ću ako se kod mene doma pojavi 2600MHz. Za sada samo 1800+2100.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
meni na mobu(mi 9t pro) od a1 mreže ide 150 mbps na speedtestu, tak da im je brzina odlična ali taj limit 100 ili 200 gb po danu me koci kad ja ni ne skidam nista ali je iptv tu stalno ukljucen i povremeno online filmove preko kodi-a, a to nemrem cekat ponoc da bi gledao
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
meni na mobu(mi 9t pro) od a1 mreže ide 150 mbps na speedtestu, tak da im je brzina odlična ali taj limit 100 ili 200 gb po danu me koci kad ja ni ne skidam nista ali je iptv tu stalno ukljucen i povremeno online filmove preko kodi-a, a to nemrem cekat ponoc da bi gledao

100GB ili 200GB dnevni limit? Pa to bi ti trebalo biti više nego dovoljno.

 

Ako streamaš 720p 24h potrošiti ćeš oko 16GB, naravno ovisno o kvaliteti to može biti nešto više ili manje.

1080p oko 50GB

4K oko 185GB

 

Znači teoretski možeš gledati 4K 12h i nećeš probiti limit od 100GB, a ako je 200GB limit onda se može gledati 24h bez prestanka. 

 

Ja uglavnom gledam 720p i 1080p, streamam svaki dan par serija i koji film i mjesečno napravim 300 do 350GB.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pomoć, imam smart tarifu i 4g mi je ograničen na 10mbits. Znam da ima opcija da se skine ograničenje i znam da se plaća 5 kn mjesečno, ali ne znam kaj i na koji broj treba poslat. Pa ako neko zna bio bih zahvalan. Više ne znam kaj da guglam jer ne nalazim nikako.

Edit: riješeno
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 21:00 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja mislim da je samo stvar u zagusenosti baznih stanica i zato većina vas ima problema sa brzinama.
Evo ja sam danas uradio test na otoku hvaru ( Zavala ,južna strana otoka ) i brzina je fantastična sad kad nije sezona i nema gostiju .
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...
dado16 kaže...
meni na mobu(mi 9t pro) od a1 mreže ide 150 mbps na speedtestu, tak da im je brzina odlična ali taj limit 100 ili 200 gb po danu me koci kad ja ni ne skidam nista ali je iptv tu stalno ukljucen i povremeno online filmove preko kodi-a, a to nemrem cekat ponoc da bi gledao

100GB ili 200GB dnevni limit? Pa to bi ti trebalo biti više nego dovoljno.

 

Ako streamaš 720p 24h potrošiti ćeš oko 16GB, naravno ovisno o kvaliteti to može biti nešto više ili manje.

1080p oko 50GB

4K oko 185GB

 

Znači teoretski možeš gledati 4K 12h i nećeš probiti limit od 100GB, a ako je 200GB limit onda se može gledati 24h bez prestanka. 

 

Ja uglavnom gledam 720p i 1080p, streamam svaki dan par serija i koji film i mjesečno napravim 300 do 350GB.

 a streaming mi je sat vremena 1gb sa obzirom da mi tv gori 12h znaci dnevno 12 gb trošim * 30 dana 360 gb, znaci probio sam granicu na samo iptv...a di je tu još šta pogledam film od 10 gb(4k kvaliteta)

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
darkborg kaže...

A1 je po meni bolja alternativa od HTa. ipak dobivaš noćni flat koji možeš iskoristiti za skidanje većih stvari i još imaš opciju dokupiti 100gb ako zatreba.

 Ako se pridržavaš svih pravila homboxa zasad ne možeš postići veće brzine DL od 100Mbps! Po meni Neograničena je flat internet....

 Ma ja bi i sa 50Mbps bio više nego zadovoljan .

A za ovu Neograničenu prvi put čujem i nije čak ni loše ako je pravi flat, ali je i dosta skuplja i mora se potpisati na dvije godine za razliku od homeboxa

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
mzopg kaže...
dado16 kaže...
meni na mobu(mi 9t pro) od a1 mreže ide 150 mbps na speedtestu, tak da im je brzina odlična ali taj limit 100 ili 200 gb po danu me koci kad ja ni ne skidam nista ali je iptv tu stalno ukljucen i povremeno online filmove preko kodi-a, a to nemrem cekat ponoc da bi gledao

100GB ili 200GB dnevni limit? Pa to bi ti trebalo biti više nego dovoljno.

 

Ako streamaš 720p 24h potrošiti ćeš oko 16GB, naravno ovisno o kvaliteti to može biti nešto više ili manje.

1080p oko 50GB

4K oko 185GB

 

Znači teoretski možeš gledati 4K 12h i nećeš probiti limit od 100GB, a ako je 200GB limit onda se može gledati 24h bez prestanka. 

 

Ja uglavnom gledam 720p i 1080p, streamam svaki dan par serija i koji film i mjesečno napravim 300 do 350GB.

 a streaming mi je sat vremena 1gb sa obzirom da mi tv gori 12h znaci dnevno 12 gb trošim * 30 dana 360 gb, znaci probio sam granicu na samo iptv...a di je tu još šta pogledam film od 10 gb(4k kvaliteta)

Napisao si "po danu" 100 ili 200GB, pa mi je zato bilo čudno. Onda je to u biti mjesečni limit? Sve jasno, treba ti barem 500GB.

15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...
dado16 kaže...
mzopg kaže...
dado16 kaže...
meni na mobu(mi 9t pro) od a1 mreže ide 150 mbps na speedtestu, tak da im je brzina odlična ali taj limit 100 ili 200 gb po danu me koci kad ja ni ne skidam nista ali je iptv tu stalno ukljucen i povremeno online filmove preko kodi-a, a to nemrem cekat ponoc da bi gledao

100GB ili 200GB dnevni limit? Pa to bi ti trebalo biti više nego dovoljno.

 

Ako streamaš 720p 24h potrošiti ćeš oko 16GB, naravno ovisno o kvaliteti to može biti nešto više ili manje.

1080p oko 50GB

4K oko 185GB

 

Znači teoretski možeš gledati 4K 12h i nećeš probiti limit od 100GB, a ako je 200GB limit onda se može gledati 24h bez prestanka. 

 

Ja uglavnom gledam 720p i 1080p, streamam svaki dan par serija i koji film i mjesečno napravim 300 do 350GB.

 a streaming mi je sat vremena 1gb sa obzirom da mi tv gori 12h znaci dnevno 12 gb trošim * 30 dana 360 gb, znaci probio sam granicu na samo iptv...a di je tu još šta pogledam film od 10 gb(4k kvaliteta)

Napisao si "po danu" 100 ili 200GB, pa mi je zato bilo čudno. Onda je to u biti mjesečni limit? Sve jasno, treba ti barem 500GB.

 imas pravo, ne znam šta mi je bilo u glavi da sam napisao po danu, mislio sam na mjesecni limit da...e pa to je problem, ovaj od t-coma 10 kn po danu je skup ali flat, od tele 2 imam sam brzinu 10 mbps al je flat, a1 je samo 200 gb i to mi nije dovoljno....trenutno su loše ponude kako god okrenem

battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

100GB je mjesecni limit. Da je dnevni limit mislim da bi svi ovdje prisutni bili vec odavno na a1

4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Uglavnom, ne znam kako je ostalim tele2 korisnicima, ja od 20-23 vise ne mogu dobiti LTE brzinu vecu od 3Mbps. 3g mi stoji non stop na routeru. Zagreb zapad

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Chagljotaurus kaže...

Uglavnom, ne znam kako je ostalim tele2 korisnicima, ja od 20-23 vise ne mogu dobiti LTE brzinu vecu od 3Mbps. 3g mi stoji non stop na routeru. Zagreb zapad

Kod mene trenutno 30mbit, signal dosta loš.

 

Primijetio sam da mi navečer opadne kvaliteta signala, router je uvijek na istom mjestu, ne znam što utječe na to. Ima li veze ova vlažurina vani? Ili mu nedostaje sunce? 

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav. Nemam pojma o ovome fakat, a zanima me jel se ikako mogu mijenjati frekvencije kao što je u privitku s obzirom da se radi o istom routeru?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Eto i kod mene se brzine pohebale unatar zadnjih 7-10 dana. Navečer padnu i ispod 10 što prije nije bio slučaj, a kroz dan dobro samo ujutro i onda svaki sat rapidan pad do navečer. Restartao ili ne restartao ruter na isto dođe. Nakon restarta pola sata bude okaj, a onda sve iznovič. Trenutno koristim ZTE286 ruter koji je zaglavio na onom 03FM, ali je isti penis i na Huawei b525-23s sa najnovijim teletovim FM kojeg su pustili van nedugo. Razlika ne postoji, tako da očito nešto ne valja sa signalima bilo gdje, čast izuzecima.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ima kakvih poboljšanja sa Tele2 4G Još šteka? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 15:34 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zeppelin Graf kaže...

Pozdrav. Nemam pojma o ovome fakat, a zanima me jel se ikako mogu mijenjati frekvencije kao što je u privitku s obzirom da se radi o istom routeru?

 Fulao si temu!  Javiš se na druge adrese ovu

https://www.bug.hr/forum/topic/mrezni-hardver/preporuka-4g-modemaroutera/263283.aspx?page=2

ili

https://www.bug.hr/forum/topic/ope-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kod mene taj Tele 2 nikak nije sljakao radi se o selu..

Prelaskom na A1 sam se preporodio ali doslovno..

 

eto brzina : https://www.speedtest.net/result/8954586492

 

upload inace je visi ali ova download brzina je kontinurana tu i tamo padne do 80 i to je to... i pazite to bez vanjskih antena

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 15:41 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Postoji li koja aplikacija ili za win il android za mijenjanje frekvencije routera, al da je na engleskom, našao sam neku na poljskom? Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Meni još uvijek šteka... Katastrofa...

just when i thought i got out they pull me back in
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
U prolazu kroz Bukovačku cestu oko broja 20.....
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
To su bazne izgleda na bolnici Rebro gore.....
Ovo je na otvorenom naravno. U prolazu sam
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ajde neka je konačno zaživjela ta tehnologija. teroretska brzina 4g je 1000mbita, a mi tek na 3CA. samo da nam je više frekvencijskog spektra...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ide 4G i više od 1Gbps samo što naši operateri nemaju opremu za  4*4MIMO samo 2x2.  4*4MIMO+2CA 256 QAM 582Mbps znači po frekvenciju skoro pa 300Mbps.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
7CA 2Gb/s.
Samo što ne vjerujem da će ići na to jer već testiraju 5G. ali prema mojim informacijama im se na toj testnoj 5G mreźi pregrijavaju ovi prvi 5G mobiteli kao što je S10 5G.
Tako da nije dobro kako god okreneš.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Ide 4G i više od 1Gbps samo što naši operateri nemaju opremu za  4*4MIMO samo 2x2.  4*4MIMO+2CA 256 QAM 582Mbps znači po frekvenciju skoro pa 300Mbps.

 Kako ne, A1 ima agregaciju na 1.35Gbps, samo je mreža opterećena tako da se ne vide neke spektakularne brzine već skoče one minimalne brzine k nekom prosjeku.

 

A1 Hrvatska je nastavila s implementacijom 5G funkcionalnosti na 4G mreži, korištenjem agregacija četiri nositelja (800/1800/2100/2600) uz tehniku višestrukog odašiljanja i višestrukog prijema (4x4 MIMO) 

Citat s ICTbusiness.

 

A prilično sam siguran da i HT ima MIMO i agregaciju 3 ili 4 nositelja u gradovima i centrima.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 22:43 (JozoBozo121).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice