Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.487
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Taj huawei mediapad t3 ima samo Wifi nema utor za sim karticu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ED63 kaže...
ranko091 kaže...
ED63 kaže...

prevelike slike za stavit sve tri

na kraju mi ostane vrtit ovu zadnju sliku u nedogled

 pa šta nije netko malo prije napisao da je problem u pregledniku. da se proba sa drugim firefox, chrome, edge, ie...

 

 valjda će jedan radit kako treba?

 da kolega hvala ti sto si podsjetio mene da podsjetim $vabu ( alchajmera ) da probam to

sa chrome je odma upalilo, a posle i firefox radi bez beda

a ja htio na servis slat a i poslal bi da sam imal racun i garu pri ruci, al nisam

bice da je do postavki lisice za cookies i privatnost i kajtijaznam™

 

a sad imam novu dilemu-trilemu

iso sam gledat neku mobilniju varijantu pokucnog da mi netreba bit ustekan u struju

opcije su - mali ruter na baterije zte mf 920v

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/zte-mf920v-mobile-wifi-4g-router/mbb48/?typid=2&pid=41

sam mali kosta nekih 350 kn odma bez ikakvog potpisivanja

 

a tablet koji nude je huawei mediapad t3 8"

 

opcija za ugovor na 24 mjeseca je oko 200kn za obadva (tolka je pteplata mjesecno)

al posto je centar teme problem sa ugovornom obvezom, mislim si da si onda uzmem neki otkljucani 4g/lte tablet i samo stavim karticu unutra

 

jel neko ima nekakva iskustva sa tim / takvim tabletom i brzinama?

koristio bi se za surfanje samo na putu, a doma kao wifi hot spot da daje net laptopu

 

 

 Lipi moj malo si pobrka lončiče i ne znam di si ti gleda u web shopu nude mobilni internet za 169 kn mj. uz UO a odmah plačaš 0 kn + 15 kn mj za router a bez tableta .

a bez UO 169 kn mj. plaćaš

i odmah 549 kn za router.

I nema tableta Huawei T3 nego samo Samsung A 2016  imam ga ja .

Morat ću ih nazvat mogu li ja kao sadašnji pretplatnik bez UO na tarifi Raspali i Bezbroj GB 

kupit mobilni router za 399 kn.

To ti je tako lipi moj....

 

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Razlika kod mene u stanu kad bazna radi u bandu 1 na 2100 mhz i bandu 3 na 1800 mhz ,

ovo je u stanu izmjereno na Xiaomi redmi note 4 .

Najbolji signal i brzine su na sjevernoj strani stana jer ste strane je i bazna stanica.

I to imam uključen međunacionalni roaming tako da može lovit i signal sa HT bazne stanice.

Dakle bez pojačanja na 2100 i 2600 mhz baznih stanica a to sam i pisao mailom ovim u SZK 

nema kruva 😋😝🖐️.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

Razlika kod mene u stanu kad bazna radi u bandu 1 na 2100 mhz i bandu 3 na 1800 mhz ,

ovo je u stanu izmjereno na Xiaomi redmi note 4 .

Najbolji signal i brzine su na sjevernoj strani stana jer ste strane je i bazna stanica.

I to imam uključen međunacionalni roaming tako da može lovit i signal sa HT bazne stanice.

Dakle bez pojačanja na 2100 i 2600 mhz baznih stanica a to sam i pisao mailom ovim u SZK 

nema kruva 😋😝🖐️.

 Nisi mjerio u isto vrijeme i kako znaš na koji band ti je spojen mob? Kako zadaješ frekvencije na koje ti se spaja mob?

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
MUĆAK kaže...

Razlika kod mene u stanu kad bazna radi u bandu 1 na 2100 mhz i bandu 3 na 1800 mhz ,

ovo je u stanu izmjereno na Xiaomi redmi note 4 .

Najbolji signal i brzine su na sjevernoj strani stana jer ste strane je i bazna stanica.

I to imam uključen međunacionalni roaming tako da može lovit i signal sa HT bazne stanice.

Dakle bez pojačanja na 2100 i 2600 mhz baznih stanica a to sam i pisao mailom ovim u SZK 

nema kruva 😋😝🖐️.

 Nisi mjerio u isto vrijeme i kako znaš na koji band ti je spojen mob? Kako zadaješ frekvencije na koje ti se spaja mob?

 Pogrešni screenshoot sam poslal evo ispravit ću sad a kako znam lipo

,pa pljunem na prst i vidim oklen vitar puše  ako puše sa istoka to je bura a sa juga ti jugo 

eto jel sad viruješ 😝😋😝🖐️.

Stručnjak za Tele2

evo ti slike doli kako znam .

🖐️

 

 

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel netko kupovao kod Tele2 

mobilni router na batery 

ZTEMF 920 , interesira mi dali je otključan na sve mreže, kako hvata signal i koliko baterija izdrži.

Gledam na Tele2 web shopu na bonove je 399 kn ,a ja sam na pretplati bez UO na tarifi Raspali i Bezbroj gb 169 kn.

Ako ćeš na ugovor dođe 24 x15

360 kn ja to neću  , jednokratno ga prodaju bez UO za 549 kn.

Dal netko zna mogu li ga dobit kao pretplatnik bez UO za 399 kn, sumnjam .....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

 Pogrešni screenshoot sam poslal evo ispravit ću sad a kako znam lipo

,pa pljunem na prst i vidim oklen vitar puše  ako puše sa istoka to je bura a sa juga ti jugo 

eto jel sad viruješ 😝😋😝🖐️.

Stručnjak za Tele2

evo ti slike doli kako znam .

🖐️

 

 

 Daleko sam ja od stručnjaka za Tele2! Nisi mi rekao kako zadaješ frekvencije na mobu kojom APK. Ili si šetao gradom dok se ne prebaci na drugu frekvenciju dok prva oslabi? Na 2100Mhz imaju više blokova od drugih operatera tako da je max nadograđena ta frekvencija, isto tako imaju isti broj blokova na 2600Mhz i tu su jednaki sa drugim operaterima.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
MUĆAK kaže...

 Pogrešni screenshoot sam poslal evo ispravit ću sad a kako znam lipo

,pa pljunem na prst i vidim oklen vitar puše  ako puše sa istoka to je bura a sa juga ti jugo 

eto jel sad viruješ 😝😋😝🖐️.

Stručnjak za Tele2

evo ti slike doli kako znam .

🖐️

 

 

 Daleko sam ja od stručnjaka za Tele2! Nisi mi rekao kako zadaješ frekvencije na mobu kojom APK. Ili si šetao gradom dok se ne prebaci na drugu frekvenciju dok prva oslabi? Na 2100Mhz imaju više blokova od drugih operatera tako da je max nadograđena ta frekvencija, isto tako imaju isti broj blokova na 2600Mhz i tu su jednaki sa drugim operaterima.

 Pa pogledaj slike sve će ti bit jasno sa čim ,podatke pogledaj  koje čita 

app.Network cell info  na svakoj piše kad je bio koji band.

 

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

 Pa pogledaj slike sve će ti bit jasno sa čim ,podatke pogledaj  koje čita 

app.Network cell info  na svakoj piše kad je bio koji band.

 

vidim da je cell info a to nije bilo moje pitanje. Ja na svom mobu zadam frekvenciju na kojoj želim da radi znači ako mi je 1800 jači signal  a slabija brzina zadam mu 2100 do je veća brzina cell info očita samo na šta si spojeni nema opciju za ručno mjenjanje frekvencija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 19:51 (DDavorin).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
MUĆAK kaže...

 Pa pogledaj slike sve će ti bit jasno sa čim ,podatke pogledaj  koje čita 

app.Network cell info  na svakoj piše kad je bio koji band.

 

vidim da je cell info a to nije bilo moje pitanje. Ja na svom mobu zadam frekvenciju na kojoj želim da radi znači ako mi je 1800 jači signal  a slabija brzina zadam mu 2100 do je veća brzina cell info očita samo na šta si spojeni nema opciju za ručno mjenjanje frekvencija.

 Imam Xiaomi redmi note 4

i nemam tu mogućnost u postavkama u mobitelu da mogu izabrat frekvenciju koja je jača ili bolja .

Koji mob imaš ili je to do mreže.

Ti si na HT u ,i ako dobro vidim jel to piše u kutu gori

HT HR E što je Edge zar ne ???

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 21:25 (MUĆAK).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kupiš ga preko weba za 399 kn i uzmeš BEZBROJ GB bez ugovorne obveze.. i imaš to što želiš.
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
NeoOS kaže...
Kupiš ga preko weba za 399 kn i uzmeš BEZBROJ GB bez ugovorne obveze.. i imaš to što želiš.

 Mislim da to tako neće ići,
jer moraš uzeti i tarifu Bezbroj GB za 199 kn. + 399 kn za router , to je 600 kn i što sam dobio
a što će mi ta tarifa kad je imam u svojoj mobilnoj tarifi Raspali +bezbroj GB od 169 kn.
Nazvat ću ih da provjerim jeli to tako i da li je router zaključan na Tele2 ili nije.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...
NeoOS kaže...
Kupiš ga preko weba za 399 kn i uzmeš BEZBROJ GB bez ugovorne obveze.. i imaš to što želiš.

 Mislim da to tako neće ići,
jer moraš uzeti i tarifu Bezbroj GB za 199 kn. + 399 kn za router , to je 600 kn i što sam dobio
a što će mi ta tarifa kad je imam u svojoj mobilnoj tarifi Raspali +bezbroj GB od 169 kn.
Nazvat ću ih da provjerim jeli to tako i da li je router zaključan na Tele2 ili nije.

 

Može se uzeti pokućni bez uređaja i ugovorne obveze i dođe 169 kn mjesečno, ALI ako već imaš neku Tele2 glasovnu tarifu onda plačaš 149 kn mj.

 

Želim tarifu - samo tarifa

 

Link 

“People say nothing is impossible, but I do nothing every day.”
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

 

 

 

Imam Xiaomi redmi note 4

i nemam tu mogućnost u postavkama u mobitelu da mogu izabrat frekvenciju koja je jača ili bolja .

Koji mob imaš ili je to do mreže.

Ti si na HT u ,i ako dobro vidim jel to piše u kutu gori

HT HR E što je Edge zar ne ???

 Svaki mob sa androidom može trebaš instalirati NetMonster apk. Da HT HR Edge jer sam isključio 4G i 3G

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Što sada treba napraviti u netmonster da bi se promijenila frekva?
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2019 15:25 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Što sada treba napraviti u netmonster da bi se promijenila frekva?

 Netmonster ti prikazuje koje frekvencije mob spaja ako postoje barem dvije i uključen CA između njih( na Tele2 zasad će prikazivati samo jednu frekvenciju) A za mijenjanje frekvencija koristi Network Signal Guru APK  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest&hl=hr Ideš na sl 2 i klikneš LTE i otvori ti se prozor sa frekvencijama sl 3 i označiš frekvenciju koju hoćeš ostale isključiš ako nema te frekvencije u tvom području mob će se prebaciti na 3G. Javiš kad isprobaš

sl 0 Netmonster sl 0 Netmonster
sl 1 Guru biranje mreze sl 1 Guru biranje mreze
sl 2 Guru biranje band sl 2 Guru biranje band
sl 3 Guru biranje frekvencija sl 3 Guru biranje frekvencija
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2019 16:51 (DDavorin).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Oldy kaže...
Što sada treba napraviti u netmonster da bi se promijenila frekva?

 Netmonster ti prikazuje koje frekvencije mob spaja ako postoje barem dvije i uključen CA između njih( na Tele2 zasad će prikazivati samo jednu frekvenciju) A za mijenjanje frekvencija koristi Network Signal Guru APK  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest&hl=hr Ideš na sl 2 i klikneš LTE i otvori ti se prozor sa frekvencijama sl 3 i označiš frekvenciju koju hoćeš ostale isključiš ako nema te frekvencije u tvom području mob će se prebaciti na 3G. Javiš kad isprobaš

 Na ovoj drugoj app. mobitel mora bit rootan dakle ništa od tog posla.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da mora root jer ulaziš u admin postavke

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

dosta smo se druzili u grupi, jucer raskinuo ugovor i presa na rozu stranu, brzina 200, al na dvije frekvencije, ne znam sad kolko mi s9+ moze frekvencija hvatiti odjednom. sad za par dana stize b715 pa cemo testirati.

 

za 189kn uzeo neogranicenu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja planiram uzet isto Neograničenu za 199kn bez UO na jedan mobilni broj u magenti.

Sviđa mi se više kako su oni to zasad složili 60GB startno + 10GB neograničeno SMS + free Maxtv to go.

Dok je kod teletine startno 5GB + 2GB SMS, iako će vjerovatno to promjenit pa će i oni povisit te limite.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

dosta smo se druzili u grupi, jucer raskinuo ugovor i presa na rozu stranu, brzina 200, al na dvije frekvencije, ne znam sad kolko mi s9+ moze frekvencija hvatiti odjednom. sad za par dana stize b715 pa cemo testirati.

 

za 189kn uzeo neogranicenu.

 Isto ćeš imati brzinu kao i na S9+ koji ima 6CA rozi samo puno pričaju, a ništa ne dograđuju u smjeru agregacije još uvijek su na 2CA, a imaju mogućnost za 4CA ja sam ih otkantao prije mjesec i po baš zbog toga, a brzine su mi se vrtile oko 190

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

ma tele brzina je ok sada kad su prosirili freq, al ovo mi je ipak puno brze a skuplje 20kn samo. jel znas mozda skriptu ili si naletio negdje za auto slanje poruka da mi produzi GB da ne moram ulaziti svaki put u ruter i slati poruku.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pomješao boje i ja sam sad na rozoj a crvene otkantao. Za mob imaš auto slanje sms ali za router ne.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Pomješao boje i ja sam sad na rozoj a crvene otkantao. Za mob imaš auto slanje sms ali za router ne.

 Koja je najbolja aplikacija za automatsko slanje SMS na androidu,koju preporučuješ?

Napad je najbolja obrana :)
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Seki001 kaže...

 Koja je najbolja aplikacija za automatsko slanje SMS na androidu,koju preporučuješ?

 tasker

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Uzeo sam ovaj ruter sa slike i mslim uzeti bezbroj giga od tele 2. Hoce li ok raditi ili cu imati problema?

Kako uopce podesiti ruter ? Sto kad stavim sim, sto sve moram napraviti?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Gogy7 kaže...
Uzeo sam ovaj ruter sa slike i mslim uzeti bezbroj giga od tele 2. Hoce li ok raditi ili cu imati problema?

Kako uopce podesiti ruter ? Sto kad stavim sim, sto sve moram napraviti?

 Moraš upisati Tele2 APN u sučelju routera (internet.Tele2.hr) a na ovom linku imaš manual   https://setuprouter.com/router/huawei/e5573/manuals.htm

8 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
Seki001 kaže...

 Koja je najbolja aplikacija za automatsko slanje SMS na androidu,koju preporučuješ?

 tasker

 Ovaj tasker app  šta si mi preporučio je jebeno ODLIČNA aplikacija za android.

Koja se sve čuda mogu sa njom složit i isprogramirat na androidu to je čudo jedno.

A ovo za automatik sms je super to sam već složio i isprobao  radi odlično.Super će doć za produljene GB u ovim bezbroj ili neograničenim tarifama.

 Note 9 je odmah drugi mobitel postao uz tasker.

Prešao sam sa iOS-a i nisam nimalo zažalio.

 

 

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 15:04 (Seki001).
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo logirao sam se nakon nekoliko godina pauzeo na forumu samo da napišem kratki osvrt na prevaru pod imenom "bezbroj GB".

 

Prošli petak sam uzeo paket bezbroj GB za period dok mi ne dođe Iskon internet, 20min nakon što sam aktivirao uslugu na mobitelu i sherao wifi na koji se spojilo računalo, internet je pretao raditi, navodono sam potrošio svih 5GB, idućih nekoliko sati sam slao svakih 20ak min poruke za novih 2GB.... Danas je usluga radila isto tako, svakih 20akmin potrošenih 2GB i od 15h su samo stizale poruke kako usluga nije dostupna. Prevara i obmana, na task manageru je potrošnja internetskog prometa varirala od 0 do 200-300kBs, nije bio upaljen Youtube niti se izvršavao Win 10 update, dakle ništa!!! TELE 2 lažno troši GB i tjera korisnika da mu pozli od konstantne aktivacije novih 2GB dok sam sustav ne odluči da je dosta i za taj dan više nema interneta.

 

 

Kad ću imati vremena i živaca uploadam screenshotove (možda i video) da svi vide ovu muljažu od strane TELE2.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Strontium kaže...
...

 

Kad ću imati vremena i živaca uploadam screenshotove (možda i video) da svi vide ovu muljažu od strane TELE2.

 neznam u čemu je točno problem pa neću previše komentirat. ali prijatelj ima i bezbroj i pokućni u mobitelu i niti u jednom slučaju nije imao problema. osim ako je odašljač na koji se spoji zagušen. ali to je već tehničke prirode, tu nemože nitko ništa ako se netko odluči svaki dan skidat torrente i tko zna šta ne sve.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice