Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.048.309
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Tele 2 ima svoje odasiljace ili iznajmljuje prostor na T-com/A1 odasiljacima ? Zanima me u okolici Zagreba.

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Batista kaže...

Tele 2 ima svoje odasiljace ili iznajmljuje prostor na T-com/A1 odasiljacima ? Zanima me u okolici Zagreba.

Tele2 ima izgrađenu vlastitu mrežu, ali u mjestima gdje imaju slabiji signal koriste HT 2G/3G/4G mrežu. 2015. godine kompletno su nadogradili svoje bazne stanice i sada Tele2 doslovno svugdje ima vlastiti signal. 

 

Tele2 karta pokrivenosti

HT karta pokrivenosti

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 12:22 (Marko :D).
12 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Već sam pitao, ali nema odgovora pa da probam još jednom.

Ovih dana me čeka montaža Iskra antena, pa da ne brljam previše zanima me što sve trebam podesiti.

 

Znači stavim antene na stup, spojim ih u router i onda tražim signal? Signal štelam preko routera i njegovog sučelja ili treba koristiti nekakav dodatni software? ili to sve mogu preko moba ako se spojim na wifi?

 

svaka pomoć je dobro došla 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
Batista kaže...

Tele 2 ima svoje odasiljace ili iznajmljuje prostor na T-com/A1 odasiljacima ? Zanima me u okolici Zagreba.

Tele2 ima izgrađenu vlastitu mrežu, ali u mjestima gdje imaju slabiji signal koriste HT 2G/3G/4G mrežu. 2015. godine kompletno su nadogradili svoje bazne stanice i sada Tele2 doslovno svugdje ima vlastiti signal. 

 

Tele2 karta pokrivenosti

HT karta pokrivenosti

Točnost te Tele2 karte je vrlo upitna. Nedavno smo malo obilazili naše otoke i prema karti u određenim mjestima treba biti 4G, a u stvarnosti često uopće nema nikakvog signala. 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav, znam da nije tema za to, al buduci da sam u fazi preseljenja, a potreban mi je internet za posao, prodaje li netko router za pristup pokucnom internetu?  Hvala! 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
matekws kaže...

Pozdrav, znam da nije tema za to, al buduci da sam u fazi preseljenja, a potreban mi je internet za posao, prodaje li netko router za pristup pokucnom internetu?  Hvala! 

 Imam ti ja jedan Huawei B525 Cat6 4G router viška. Prošli mjesec sam uzeo pokućni, a od ranije sam imao D-linkov router, ali sam uzeo i Huawei za svaki slučaj kao backup. Uglavnom router je nov, samo 10min. isproban. Dam ga za 600kn.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...
Marko :D kaže...
Batista kaže...

Tele 2 ima svoje odasiljace ili iznajmljuje prostor na T-com/A1 odasiljacima ? Zanima me u okolici Zagreba.

Tele2 ima izgrađenu vlastitu mrežu, ali u mjestima gdje imaju slabiji signal koriste HT 2G/3G/4G mrežu. 2015. godine kompletno su nadogradili svoje bazne stanice i sada Tele2 doslovno svugdje ima vlastiti signal. 

 

Tele2 karta pokrivenosti

HT karta pokrivenosti

Točnost te Tele2 karte je vrlo upitna. Nedavno smo malo obilazili naše otoke i prema karti u određenim mjestima treba biti 4G, a u stvarnosti često uopće nema nikakvog signala. 

Ni jedna karta pokrivenosti nije 100% točna niti to može biti.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...

Već sam pitao, ali nema odgovora pa da probam još jednom.

Ovih dana me čeka montaža Iskra antena, pa da ne brljam previše zanima me što sve trebam podesiti.

 

Znači stavim antene na stup, spojim ih u router i onda tražim signal? Signal štelam preko routera i njegovog sučelja ili treba koristiti nekakav dodatni software? ili to sve mogu preko moba ako se spojim na wifi?

 

svaka pomoć je dobro došla 

 Ako ćeš se prebacivati između 1800 Mhz i 2100Mhz stavi neku sredinu od 36 cm od centra antena evo program za praćenje signala za komp ili laptop  https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 18:00 (DDavorin).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...

Već sam pitao, ali nema odgovora pa da probam još jednom.

Ovih dana me čeka montaža Iskra antena, pa da ne brljam previše zanima me što sve trebam podesiti.

 

Znači stavim antene na stup, spojim ih u router i onda tražim signal? Signal štelam preko routera i njegovog sučelja ili treba koristiti nekakav dodatni software? ili to sve mogu preko moba ako se spojim na wifi?

 

svaka pomoć je dobro došla 

 razmakneš antenu od antene 35 cm. a signal ne tražiš nego okreneš antene prema željenom odašiljaču. što ga bolje naciljaš to bolji signal.

 

bar je lako nać te odašiljače danas sa svim mapama 4g tornjeva/antena/odašiljača.

 

a ako neznaš di je i nije ucrtan nije ni to problem. ima puno aplikacija s kojima se lako nađu odašiljači.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 18:03 (ranko091).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
mzopg kaže...
Marko :D kaže...
Batista kaže...

Tele 2 ima svoje odasiljace ili iznajmljuje prostor na T-com/A1 odasiljacima ? Zanima me u okolici Zagreba.

Tele2 ima izgrađenu vlastitu mrežu, ali u mjestima gdje imaju slabiji signal koriste HT 2G/3G/4G mrežu. 2015. godine kompletno su nadogradili svoje bazne stanice i sada Tele2 doslovno svugdje ima vlastiti signal. 

 

Tele2 karta pokrivenosti

HT karta pokrivenosti

Točnost te Tele2 karte je vrlo upitna. Nedavno smo malo obilazili naše otoke i prema karti u određenim mjestima treba biti 4G, a u stvarnosti često uopće nema nikakvog signala. 

Ni jedna karta pokrivenosti nije 100% točna niti to može biti.

 Jasno mi je da uvijek ima manjih odstupanja, ali ovdje su odstupanja jako velika. Cijeli otok je prema njima pokriven 4G signalom, a u stvarnosti signala ima na manje od trećine otoka. Ma da barem ima 3G ili bilo što.

 

Uglavnom ako netko negdje putuje i bitan mu je signal bolje mu je provjeriti s lokalcima kakva je situacija jer karta nije pouzdana. Ovo se uglavnom odnosi na otoke, manja mjesta, planine i slično.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
mzopg kaže...

Već sam pitao, ali nema odgovora pa da probam još jednom.

Ovih dana me čeka montaža Iskra antena, pa da ne brljam previše zanima me što sve trebam podesiti.

 

Znači stavim antene na stup, spojim ih u router i onda tražim signal? Signal štelam preko routera i njegovog sučelja ili treba koristiti nekakav dodatni software? ili to sve mogu preko moba ako se spojim na wifi?

 

svaka pomoć je dobro došla 

 Ako ćeš se prebacivati između 1800 Mhz i 2100Mhz stavi neku sredinu od 36 cm od centra antena evo program za praćenje signala za komp ili laptop  https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php

 1800 - 2100 je vjerojatno 3G/4G signal? 36cm razmak između antena ili 72cm između antena ili nešto treće? 

Hvala za program, vidim da se tamo spominje RSRP, RSSI, RSRQ, SINR, već sam to vidio na forumu i okvirno znam što su te vrijednosti, ali zanima me ima li negdje tablica sa optimalnim vrijednostima kojima treba težiti? Koje bi se vrijednosti smatrale dobrima, a koje lošima?

 

Hvala! 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
mzopg kaže...

Već sam pitao, ali nema odgovora pa da probam još jednom.

Ovih dana me čeka montaža Iskra antena, pa da ne brljam previše zanima me što sve trebam podesiti.

 

Znači stavim antene na stup, spojim ih u router i onda tražim signal? Signal štelam preko routera i njegovog sučelja ili treba koristiti nekakav dodatni software? ili to sve mogu preko moba ako se spojim na wifi?

 

svaka pomoć je dobro došla 

 razmakneš antenu od antene 35 cm. a signal ne tražiš nego okreneš antene prema željenom odašiljaču. što ga bolje naciljaš to bolji signal.

 

bar je lako nać te odašiljače danas sa svim mapama 4g tornjeva/antena/odašiljača.

 

a ako neznaš di je i nije ucrtan nije ni to problem. ima puno aplikacija s kojima se lako nađu odašiljači.

 Znači između antena 35cm, prema slici mi izgleda kao da su razmaknute barem 60cm, ali možda sam krivo procijenio.

Imam nekakvu app za mob Network Cell Info, ona pokazuje gdje su odašiljači, e sad koliko je precizna nisam provjeravao. Koristi li je još netko? Ili ima nešto bolje?

 

Koja bi bila maksimalna udaljenost do odašiljača, a da je brzina dobra? Ima li tu nekakvo pravilo?

 

Hvala 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...

 Znači između antena 35cm, prema slici mi izgleda kao da su razmaknute barem 60cm, ali možda sam krivo procijenio.

Imam nekakvu app za mob Network Cell Info, ona pokazuje gdje su odašiljači, e sad koliko je precizna nisam provjeravao. Koristi li je još netko? Ili ima nešto bolje?

 

Koja bi bila maksimalna udaljenost do odašiljača, a da je brzina dobra? Ima li tu nekakvo pravilo?

 

Hvala 

 ma možeš ti svaku antenu stavit na drugi kraj kuće. nebitno, samo da nije manje od 35 cm. ja sam ih razmaknuo jer sam imao mjesta na cijevi.

 

a maximalna udaljenost ti je ako je dobra vidljivost i do 5-6km sigurno. sad je samo pitanje kamo gađa antena. najbolje je ako je okrenuta ravno prema tebi.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...

 Znači između antena 35cm, prema slici mi izgleda kao da su razmaknute barem 60cm, ali možda sam krivo procijenio.

Imam nekakvu app za mob Network Cell Info, ona pokazuje gdje su odašiljači, e sad koliko je precizna nisam provjeravao. Koristi li je još netko? Ili ima nešto bolje?

 

Koja bi bila maksimalna udaljenost do odašiljača, a da je brzina dobra? Ima li tu nekakvo pravilo?

 

Hvala 

 Tele2 odašilje 4G signal  na 1800 i 21oo Mhz spajaš se na onaj koji ti je bolji. Razmak između antena određuje valna duljina frekvencije  x2 na slici ti je razmak za 800Mhz. Ima pravilo što ti je bliži odašiljač imaš bolji signal i veće brzine (ovisno o opterećenosti bazne stanice korisnicima) Grid antenom za 1800Mhz imao sam na 10Km brzine oko 50Mbps RSRP -88 dBm  RSSI -77 dBm RSRQ OD -5 DO-13 dB i SINR 12 do 18 dB

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 19:20 (DDavorin).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nisu te karte pokrivenosti jedine. nPerf također nudi kartu pokrivenosti po državama i operaterima. Oni podatke dobivaju direktno od korisnika njihove aplikacije.

 

Osim toga, što se samog signala tiče, Tele2 bi tu trebao imati najmanje problema. Zapeo si u mjestu s Tele2 2G signalom? Prebaci se na 3G ili 4G* signal HT-a (ako to mobitel već nije sam napravio) i problem riješen.

 

*nacionalni roaming na 4G signalu HT-a se još testira; dostupan je samo u nekim regijama

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 11:20 (Marko :D).
5 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam homebox i sad brzine su mi oko 20 25 mbit ali je signal jako loš rsrp mi je na - 104 i ne može bolje sa ruterom u kući.. Vjerojatno sa boljim signalom bi dobio veće brzinu i manji ping. Koje antene mi preporučujete za bolji signal jer sam blizu odašiljača samo što sam u nizini gdje je drveće oko mene i šuma.. Zračne linije nije ni 2 km.. Kad uzmem antene koje mi preporučite kako da ih postavim? Pravilno jel. Hvala na pomoći unaprijed 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 12:06 (kova077).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
kova077 kaže...

Imam homebox i sad brzine su mi oko 20 25 mbit ali je signal jako loš rsrp mi je na - 104 i ne može bolje sa ruterom u kući.. Vjerojatno sa boljim signalom bi dobio veće brzinu i manji ping. Koje antene mi preporučujete za bolji signal jer sam blizu odašiljača samo što sam u nizini gdje je drveće oko mene i šuma.. Zračne linije nije ni 2 km.. Kad uzmem antene koje mi preporučite kako da ih postavim? Pravilno jel. Hvala na pomoći unaprijed 

 prolistaj malo unatrag postove počni od 207 i nači češ što te zanima

6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Batista kaže...

Tele 2 ima svoje odasiljace ili iznajmljuje prostor na T-com/A1 odasiljacima ? Zanima me u okolici Zagreba.

Tele2 ima vlastitu infrastrukturu, jedino na pojedinim lokacijama (većim zabitima - bez uvrede, kolege forumaši ) usluge nude u sklopu nacionalnog roaminga na HT mreži (3G/4G). 

 

A što se fizičkih odašiljača tiče, ovisi. Negdje ima vlastite antene/tornjeve, ali većinom se radi o tome da na (najčešće skupljim) sva tri operatera investiraju u najam zemljišta i izgradu samo antenskog tornja na kojeg onda postavljaju opremu kako tko hoće ili kako kome treba. Tako da je moguće da vidiš jedan toranj i na njemu bazne stanice svakog od operatera. 

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav ljudi.

 

Zanima me da li je moguće nekako manualno zaključati rad rutera ZTE MF286 na rad u 2100 mhz pojasu?

U konfiguraciji od rutera nema nigdje te opcije pa me zanima da li je itko pokušao napraviti navedeno pomoću nekoga software-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bok daj...

Nakon inicijalnih problema koje sam imao nakon što sam uzeo Tele2 pokućni s modemom ZTE MF283+ koje sam otklonio kupovinom D-Link N300 (DWR‑921) imam problem što mi je u kući relativno loš signal.
Nisam radio nikakva mjerenja u vidu jačine signala, ali znam da varira.

Kad je "dobar", signal je između 50-60% (tako mi pokazuje GUI modema), a kad je loš i kad svijetli crvena LED-ica, padne na ispod 30ak% (plus/minus).

 

Čitao sam po temi o relaitvno jeftinoj, a ne manje kvalitetnoj soluciji u vidu Iskra P-56 antena pa me zanima ima li ikakvo bolje rješenja za taj modem?

Vidio sam da je kolega Ivan_Zagreb na stranici 418. pisao o tim antenama i gainu od nekoliko puta boljem signalu.

 


Također, ako tko treba ZTE MF283+ modem, dajem ga za 350kn. Full ispravan, ali ja sam imao problem kod njega samo s TV-om.
Ostalo je radilo sve ko po špagi.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo možda nekome pomogne....  ZTE MF 286 Isto kao i Huawei E5186s-22a

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 17:03 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zanima me da li radi tele2 kartica iz mobitela na Huawei B-315 modemu na kojemu je prije radio pokučni?Pokušao ali ne radi,samo crvene lampice na modemu svijetle.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
mzopg kaže...

 Znači između antena 35cm, prema slici mi izgleda kao da su razmaknute barem 60cm, ali možda sam krivo procijenio.

Imam nekakvu app za mob Network Cell Info, ona pokazuje gdje su odašiljači, e sad koliko je precizna nisam provjeravao. Koristi li je još netko? Ili ima nešto bolje?

 

Koja bi bila maksimalna udaljenost do odašiljača, a da je brzina dobra? Ima li tu nekakvo pravilo?

 

Hvala 

 Tele2 odašilje 4G signal  na 1800 i 21oo Mhz spajaš se na onaj koji ti je bolji. Razmak između antena određuje valna duljina frekvencije  x2 na slici ti je razmak za 800Mhz. Ima pravilo što ti je bliži odašiljač imaš bolji signal i veće brzine (ovisno o opterećenosti bazne stanice korisnicima) Grid antenom za 1800Mhz imao sam na 10Km brzine oko 50Mbps RSRP -88 dBm  RSSI -77 dBm RSRQ OD -5 DO-13 dB i SINR 12 do 18 dB

Preko vikenda sam montirao Iskra antene, prije montaže signal je bio na 90%, nakon montaže je 100%. Brzina jako oscilira i ide od 10 do 50Mbit/s, u pitanju je bilo WiFi mjerenje jer nisam imao pri ruci laptop sa LAN priključkom. Preko iPhonea dobijem najbolju brzinu, dok laptop ide samo do 20Mbit.

 

Veza zna pucati kad se spoji više uređaja padne na 1MBit i sve zašteka.

 

Odašiljač je udaljen oko 800m.

 

Pokušao sam pokrenuti software sa linka (https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php), ali ne ide jer je to koliko vidim samo za Huawei modeme, a ja sam podesio D-link DWR-921. Ima li nekakav software za njega preko kojeg mogu izmjeriti ostale vrijednosti RSRP, RSSI, RSRQ i SINR? Preko sučelja 192.168... kad se zakačim na router nema ništa korisno, barem ja ne pronalazim.

 

Savjeti? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 19:38 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...

Pokušao sam pokrenuti software sa linka (https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php), ali ne ide jer je to koliko vidim samo za Huawei modeme, a ja sam podesio D-link DWR-921. Ima li nekakav software za njega preko kojeg mogu izmjeriti ostale vrijednosti RSRP, RSSI, RSRQ i SINR? Preko sučelja 192.168... kad se zakačim na router nema ništa korisno, barem ja ne pronalazim.

 

Savjeti? 

 Nema software za D-link samo što ima u samom sučelju i da si sam na baznoj stanici tim routerom ne možeš preko 100Mbps. Huawei ima najviše software za razno razna podešavanja i očitanja signala ( PC ili APP) ZTE samo ima za očitanje signala.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

Zanima me da li radi tele2 kartica iz mobitela na Huawei B-315 modemu na kojemu je prije radio pokučni?Pokušao ali ne radi,samo crvene lampice na modemu svijetle.

 Trebao bi raditi. Stavi modem na tvorničke postavke i onda probaj, i naravno moraš upisati APN ako ga ne povuče sam sa sim kartice.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

 razmakneš antenu od antene 35 cm. a signal ne tražiš nego okreneš antene prema željenom odašiljaču. što ga bolje naciljaš to bolji signal.

 

bar je lako nać te odašiljače danas sa svim mapama 4g tornjeva/antena/odašiljača.

 

a ako neznaš di je i nije ucrtan nije ni to problem. ima puno aplikacija s kojima se lako nađu odašiljači.

 Sad tek vidim sliku tvojih antena nisu ti u vertikali jedna je s desne strane cijevi, a druga s lijeve. Trebale bi biti obje na jednoj ili drugoj strani.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Sad tek vidim sliku tvojih antena nisu ti u vertikali jedna je s desne strane cijevi, a druga s lijeve. Trebale bi biti obje na jednoj ili drugoj strani.

 možda estetski... ali ja ne patim od toga. :D

 

imao sam čak namjeru da stavim svaku na svoj nosač. ali sam našao cijev od 1.5m, pa sam obje nakačio. čak sam i elevaciju podesio da tuče ravno u odašiljač.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

 možda estetski... ali ja ne patim od toga. :D

 

imao sam čak namjeru da stavim svaku na svoj nosač. ali sam našao cijev od 1.5m, pa sam obje nakačio. čak sam i elevaciju podesio da tuče ravno u odašiljač.

 Nije baš samo estetika u pitanju svugdje na slikama nosači su u vertikali ili paraleli ovisno kako ih montiraš okomito jedna ispod druge ili vodoravno jedna pored druge

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 21:39 (DDavorin).
4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav,uzeo sam tele2 pokucni internet prije koji dan i dvoumim se hocu li ga vratiti ili ne dok jos mogu.inace imam internet preko bakrene infrastrukture i trazim neku bolju opciju.tele 2 pokucni je na 10-20mbps, ali brinu me pucanja veze i brzine 3-5 mbps iako nisam jos povezao sve uredaje koje bi ga koristili.citao sam po forumima kako se ljudi zale da nakon nekog vremena to vise nije ta brzina koja je bila u pocetku. e sad imam jedno pitanje.inace koristim tomato mobilnu mrezu i na speedtestu mi download divlja na 150-190mbps non stop. Mogu li posebno kupiti ruter i probati koristiti tomato preko njega?dali bi brzine bile priblizne?sto vi mislite?placao bih flat opciju 5dana 50kn cijeli mjesec kada bi brzina bila i upola od navedene.naravno trebao bih se jos informirati o toj tarifi postoje li neke cake ili ogranicenja.hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
ranko091 kaže...

 možda estetski... ali ja ne patim od toga. :D

 

imao sam čak namjeru da stavim svaku na svoj nosač. ali sam našao cijev od 1.5m, pa sam obje nakačio. čak sam i elevaciju podesio da tuče ravno u odašiljač.

 Nije baš samo estetika u pitanju svugdje na slikama nosači su u vertikali ili paraleli ovisno kako ih montiraš okomito jedna ispod druge ili vodoravno jedna pored druge

 pa da estetski lijevo desno, gore dole. ali kut mora uvijek bit 180 stupnjeva kontra od drugog, zbog manjeg sudaranja valova. velim estetski bi bilo lijepo da sam stavio obje na istu stranu, neznam zašto nisam. ali mene to ne dira. tehnički je ispravno.

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice