Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.478
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
stokis kaže...

danas sam montirao p56 unicom razmak između 75cm jeli to okey?

 naravno.

4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ima li itko pokućni u kombinaciji s TP-Link TL-MR6400 ruterom?

 

Naime, imam problema na 4G s previsokim MTUom s time da se na ovom ruteru iz nekog čudnog razloga ne može mijenjati MTU postavka.

 

Sve živo sam pokušavao, od mijenjanja exportane konfiguracije do prčkanja po firmware fajlovima.

 

Poslao sam im i mail na support, ali kažu da u 3G/4G Router modu MTU se ne može podešavati.

 

Kupiš si ruter kojeg želiš za skoro 700 kuna i onda izvisiš :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 0:47 (vranisimo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
vranisimo kaže...

Ima li itko pokućni u kombinaciji s TP-Link TL-MR6400 ruterom?

 

Naime, imam problema na 4G s previsokim MTUom s time da se na ovom ruteru iz nekog čudnog razloga ne može mijenjati MTU postavka.

 

Sve živo sam pokušavao, od mijenjanja exportane konfiguracije do prčkanja po firmware fajlovima.

 

Poslao sam im i mail na support, ali kažu da u 3G/4G Router modu MTU se ne može podešavati.

 

Kupiš si ruter kojeg želiš za skoro 700 kuna i onda izvisiš :D

 mtu možeš mijenjati na lokalnoj mreži, jer imaš opciju uštelat sve klijente i servere. ali kako ti misliš podesit mtu na odašiljaču???

 

onaj koji oni nude taj moraš koristit. ipak si klijent, a ne server.

4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ne mislim ništa mijenjati na odašiljaču 

 

Jednostavno su iz nekog razloga na ruteru maknuli opciju ručnog postavljanja MTUa (za LTE) u zadnjim verzijama firmwarea, a starije verzije su maknuli s neta.

 

Tako da se sad očito koristi defaultno postavljena vrijednost, pretpostavljam 1500.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Slučajno jutros na mobitelu uključim Speed test kad pojavi se čudo neviđeno kod mene 

Band 7 to bi valjda bilo 2600 MHz i Dow. preko 100 Mbps a inače je stalno Band 3 i Dow.10 do 30 Mbps ....

Ali nije to ludilo dugo trajalo možda 10 nekih minuta i opet po starom običaju Band 3 i puževim korakom.

jel to neki test ili štogod već ...

Evo dolje dokaza .

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 10:29 (MUĆAK).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Stigao Huawei b618s-22d! Treba još vidjeti kak bude to funkcioniralo navečer i vikendom kad je mreža najviše opterećena, ali za sad je ovo fenomenalno! Sa 30-40 Mbps na 110+ kod downloada je predivan osjećaj, ovaj ruter vrijedi svake lipe! Max izmjereno do sad je 130/32 Mbps. Taman su mi i danas stigli TS9 - SMA adapteri tak da je sve u pogonu od 1. dana!

 

Samo da napomenem ako bude još zainteresiranih, ruter je kupljen na pcking.de s obzirom da imaju dostavu u HR (i izdaju R1 račun što mi je bilo bitno, 228€ bez PDV-a), stiglo je za tjedan dana od narudžbe. Adapteri za antene su kupljeni na antene-zupancic.si i stigli su praktički kroz vikend (naručeno u petak u 16:20h, dostavljeno danas prije 10h). 

 

P.S. Hvala na preporukama ekipa! Prva dva rezultata su sa novim ruterom, zadnji je sa starim. Nisu isti serveri ali sve je to tu negdje. :)

What doesn't kill you only makes you stronger.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 12:10 (Clam-).
 
4 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Dal ti je poboljšal sam signal u odnosu na stari (koji)?

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Stari ruter je Asus 4G-AC55U (Cat4). Parametri su dosta slični kao i prije, evo za usporedbu stari (prvi stupac) & novi:

 

  • RSSI: -57 dBm | -61 dBm
  • RSRQ: -8 dBm | -4 dBm
  • RSRP: -86 dBm | -85 dBm
  • SINR: 11 dB | 18 dB

 

Sad napokon mogu pratiti to i sa LTEWatch programom (sve osim RSRQ koji pokazuje nulu iz nekog razloga?). I prije sam koristil adaptere za antene, samo je onda bilo RP-SMA na SMA, a sad je TS9 na SMA - ne znam da li i kolko to ima ulogu na kvalitetu/promjenu signala.

What doesn't kill you only makes you stronger.
 
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Clam- kaže...

 

 

Samo da napomenem ako bude još zainteresiranih, ruter je kupljen na pcking.de s obzirom da imaju dostavu u HR (i izdaju R1 račun što mi je bilo bitno, 228€ bez PDV-a), stiglo je za tjedan dana od narudžbe. Adapteri za antene su kupljeni na antene-zupancic.si i stigli su praktički kroz vikend (naručeno u petak u 16:20h, dostavljeno danas prije 10h). 

 

 

 Samo da napomenem, pcking.de ima zaposlenike koji govore našim jezikom tako da ako nastane neki problem, nema ni najmanje problema u njegovu rješavanju.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Kod mene na mobu prilično glupa situacija. Ako imam LTE-A imam ga isključivo ako se RSSI oba banda bar približno poklopi na do -2dBm. Konkretno -95 i -97. A to traje sekundu dvije.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A ne možeš ga isforsirati da stoji tu gdje je na LTE-A jer mob bez prestanka traži bazne tj. se te vrijednosti jačine ispod mjenjaju iz sekunde u sekundu iako ja stojim na mjestu nikuda se ne mičem. Ako je razlika veća
od -2 dBm prebaci se na onaj band koji je taj tren jači, a onog slabijeg izgubi.

Edit. Za 1800 Mhz je Earfcn 1301, a za 2100 Mhz je Earfcn 325. Po tome se kuži koja je koja frekvencija.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 16:47 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Meni se to isto, baš isto ogađa na Huawei p20, ali ja mislim da je problem u tome što uređaj ne podržava agregaciju 1800+2100. Primjerice, 800+1800 (na A1 kartici) radi bez greške, a i kad sam bio ljetos u Italiji, radila je i kombinacija 1800+2600.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 17:15 (vxcb).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Clam- kaže...

Stigao Huawei b618s-22d!

 Kupio si zvjerčicu i bit ćeš zadovoljan! Jedino pripazi na ove konektore ts9 jer ako imaš iskre p56 ti koaxialci su dosta tvrdi a izlazi antene jako krhki. Kad ti uređaj radi nemoj ištekavati antene ako nisi prije stavio da se koriste unutarnje! Jel ti piše 4G+? Kad ti se dojmovi malo slegnu probaj staviti samo na 2100Mhz i javi dali ti piše 4G+ samo na toj frekvenciji. Cijena je ok pošto je bez PDV. Al rijetki su oni koji će posegnuti tako duboko u novčanik , a isplati se. Ja sam svojeg prije godinu i po prodavao za 240€ pa nitko ni da pita kakve je boje

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Fala za savjet, ali koja je fora sa tim TS9 konektorima? Nisu baš praktični, na Asus-u i D-Linku su se adapteri lijepo dali zašarafiti do kraja i bili su stabilni / sigurni, a sad ak slučajno lupim ovaj ruter mislim da se budu otkinuli  

 

Piše 4G+ uvijek, probao sam 1800+2100 (4G+) i 2100MHz (4G) i izgleda da ovaj 2100 radi malo bolje! Trebam to još malo dulje mjeriti par dana u isto vrijeme, kroz noć, ujutro i navečer pa da točno vidim razliku, ali malo mi je žao što nema baš rutera koji imaju 3CA opciju sa frekvencijama koje ima Tele2 u slučaju da i to omoguće s vremenom jer ovo je genijalna stvar, mislio sam da je brzina koju sam imao prije najviša moguća i bio sam poprilično očajan pogotovo kad je bila gužva na poslu navečer - ovo sad je 3-4x brže ujutro, a još više poslije podne.

 

Ovo je samo dokaz da je bolje da ljudi pitaju na forumu prije kupnje, mogao sam Cat6 ruter uzeti prije dvije godine a ne onaj skupi shit od Asusa, eh di mi je pamet bila...  

Prošli četvrtak navečer je brzina bila oko 7-8Mbps down, a sad u isto vrijeme 85-100Mbps... Gledam sad natrag na Speedtestu, poslije 18:00h mi je brzina konstanto bila katastrofalna do nekih 23h, a evo sad je pola 7 i brzina tek nešto sporija nego ujutro. Ali polako, treba pričekati i vikend da vidimo kak to funkcionira pod maksimalnim opterećenjem haha.

What doesn't kill you only makes you stronger.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 19:18 (Clam-).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Clam- kaže...

 

 Ma ti ts9 su praktični nema navoja samo uštekaš, ja svoje nisam polomio u više od godinu dana korištenja pa nećeš valjda ni ti. Znači kad staviš na 2100Mhz imaš 4G+(inače ako nije uključena agregacija intra band contiguous u toj frekvenciji imao bi samo 4G)  e ako je tako onda samo na toj frekvenciji je max brzina 187.5 naravno da su idealni uvjeti signala i opterećenosti i +1800 ma gdje će ti biti kraj....

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Sorry, baš sam ispravio prethodni post, izgleda da na 2100MHz nemam 4G+ nego samo 4G - ali brzine su iste ili bolje od 1800+2100! Koristim onaj Huawei Band Tool v0.2.0-Alpha da mjenjam frekvencije (screenshot ispod), ima neko drugo bolje rješenje možda? Cell ID je 10481174, piše da ima Band 1 i 3 na Cellmapper-u.

What doesn't kill you only makes you stronger.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 19:22 (Clam-).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Clam- kaže...

Sorry, baš sam ispravio prethodni post, izgleda da na 2100MHz nemam 4G+ nego samo 4G - ali brzine su iste ili bolje od 1800+2100! Koristim onaj Huawei Band Tool v0.2.0-Alpha da mjenjam frekvencije (screenshot ispod), ima neko drugo bolje rješenje možda? Cell ID je 10481174, piše da ima Band 1 i 3 na Cellmapper-u.

 Da Tele2 nije još uključio 2CA_1C pa sad se spajaš na 15Mhz širinu pojasa ili 10Mhz,a veće brzine su jer je 2100 manje opterećena. Ja mijenjam frekvencije u sučelju routera. ovi programčići baš mi se ne dopadaju i ne vjerujem im.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ah ok, izgleda da im trebam pisati prigovore svaki tjedan pa možda uključe i to. :)

 

Ali ja jednostavno ne mogu vjerovati da imam od 80 do 110 Mbps (1800+2100) navečer u 20:40h, to je doslovno 10 puta više od najboljih brzina koje sam do sad imao u ovom terminu. Puuuuuno hvala na pomoći, ovo čudo vrijedi svake lipe!!

 

https://www.speedtest.net/result/8774682195

What doesn't kill you only makes you stronger.
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Clam- kaže...

Ah ok, izgleda da im trebam pisati prigovore svaki tjedan pa možda uključe i to. :)

 

Ali ja jednostavno ne mogu vjerovati da imam od 80 do 110 Mbps (1800+2100) navečer u 20:40h, to je doslovno 10 puta više od najboljih brzina koje sam do sad imao u ovom terminu. Puuuuuno hvala na pomoći, ovo čudo vrijedi svake lipe!!

 

https://www.speedtest.net/result/8774682195

 Nemoj ih gnjaviti neće ti to riješiti prodavač.Na svom routeru sam promjenio FW stavio orginal Huawei FW koji je prije toga prilagođen i stavljene sve dodatne značajke kao i ova biranje frekvencija. Tako da sad samo uživaj u brzinama. Samo javi kad pređeš 150Mbps!

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 21:16 (DDavorin).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Jel ima netko od noćas problem da mu ne radi Tele2 pokućni ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
itomic009 kaže...

Jel ima netko od noćas problem da mu ne radi Tele2 pokućni ?

 Kod mene je sve ok

12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kakvo je stanje sa signalom i brzinom u Zagrebu (Špansko)?

Jel se isplati uzeti flat s opcijom uređaj na 2 godine. Podstanar sam i net mi treba za posao  surfanje i blagi gejming. 

Jel ima kakvih caka? Tražim savjete. Hvala 😁

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dex.pwn kaže...

Kakvo je stanje sa signalom i brzinom u Zagrebu (Špansko)?

Jel se isplati uzeti flat s opcijom uređaj na 2 godine. Podstanar sam i net mi treba za posao  surfanje i blagi gejming. 

Jel ima kakvih caka? Tražim savjete. Hvala 😁

 to moraš sam testirat kakav je signal i brzina. mada signal možeš popravit antenama, ali zagušenost odašiljača (iliti brzina) nemožeš nikako. ako si na začepljenom čvoru nema pomoći nego drugi operater.

 

flat nije klasičan nego 1000gb pa limit 1/1 mbit ako pređeš 1000 gb, i to samo u razdoblju od 18-23 sata. nakon toga resetiraš ruter i opet pun gas do 18 sati sutra. i tako do kraja tekućeg mjeseca.

 

za neke druge cake neznam što bi te zanimalo. najbolje je kupit svoju opremu pa uzet pretplatu bez ugovorne obveze. i to je manje više to. za izabir rutera ima cijelih par stranica gore i unazad o modelima ali lako se opet napišu.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Šta bi bilo bolje, uzet od njih ili kupiti svoj?
Ma mislim na cake da što jeftinije po mjesecu prođem

Na mobitelu sam pa mo nije lagano tražiti preporuke rutera i gdje ih uzeti.
Ako vam ne bi problem bio staviti prijedloge u jedan - dva posta.

Na mobitelu 4G radi kako treba, bar na mobitelu. Koliko kužim, taj pokućni net je zapravo "mobitel" s hotspotom. Metne se kartica kao u mob, konfigurira se ruter i tjt?
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 22:33 (Dex.pwn).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dex.pwn kaže...
Šta bi bilo bolje, uzet od njih ili kupiti svoj?
Na mobitelu sam pa mo nije lagano tražiti preporuke rutera i gdje ih uzeti.
Koliko kužim, taj pokućni net je zapravo "mobitel" s hotspotom. Metne se kartica kao u mob, konfigurira se ruter i tjt?

 ruter mozes kupit bilo di, bitno da je otkljucan, pa samo uzmes sim karticu u t2

ak platis ruter gotovinom u t2(i oni ti daju garanciju) i uzmes pretplatu bez ugovorne obaveze, mezes prekinut pretplatu bilo kad i ruter je tvoj; ak uzmes ugovornu obavezu, PLACAS PENALE kad ju prekines prije isteka 1 ili 2 godine, provjeri na prodajnom mjestu

 

pokucni je podatkovna tarifa, imas net i sms

sim karticu mozes stavit u ruter (koji ima wifi pa je i hotspot), u tablet, mozda cak i u telefon(to nisam siguran)

a ima i opcija mini rutera velicine kutije cigareta koji prima 4G i dalje je wifi hotspot, ima samo prikljucak za punjac i mini usb, to mozes nosit i u djepu

ak sve kupis u t2 onda ti oni to odma sve upogone i radi, nema nekog konfiguriranja, barem nisam ja imal, samo sam zgasil wifi i spojil se zicom i deri

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nmg urediti post. Ovo su rezultati 3G i 4G iz stana. Redmi 5 Plus
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dex.pwn kaže...

 U taj ruter ne možeš ubaciti SIM karticu. Moraš imati 4G usb stick, u koji ubaciš karticu i onda taj stick spojiš na USB na tom ruteru. Mislim da 4G rutera ispod 500 kn u dućanima baš i nema. Svi ovi jeftiniji su modeli kao taj kojeg si linkao, trebaju 4G stik da bi radili na taj način.

Ako tražiš čim jeftiniji 4G ruter - probaj po oglasnicima. Ili od novih, konkretno, mislim da je OVO najjeftiniji dostupan 4G ruter...sad kakve su mogućnosti u odnosu na ono što nudi T2 za 899kn bez obveznog trajanja pretplate - to ne znam.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

DDavorin 

 

Vidim po screenshotu da je riječ o Xiaomiju. Koji je to model koji podržava B1+B3? Znam da je kod njih to s CA isto malo tricky.

 

Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 8:50 (vxcb).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
vxcb kaže...

DDavorin 

 

Vidim po screenshotu da je riječ o Xiaomiju. Koji je to model koji podržava B1+B3? Znam da je kod njih to s CA isto malo tricky.

 

Hvala :)

 

 https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena.com/xiaomi_mi_9-ampp-9507.php

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 9:23 (DDavorin).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice