Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.988
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
miki1981 kaže...
Dex.pwn kaže...

 U taj ruter ne možeš ubaciti SIM karticu. Moraš imati 4G usb stick, u koji ubaciš karticu i onda taj stick spojiš na USB na tom ruteru. Mislim da 4G rutera ispod 500 kn u dućanima baš i nema. Svi ovi jeftiniji su modeli kao taj kojeg si linkao, trebaju 4G stik da bi radili na taj način.

Ako tražiš čim jeftiniji 4G ruter - probaj po oglasnicima. Ili od novih, konkretno, mislim da je OVO najjeftiniji dostupan 4G ruter...sad kakve su mogućnosti u odnosu na ono što nudi T2 za 899kn bez obveznog trajanja pretplate - to ne znam.

 

Adapter SIM na USB?

Iako mislim da bi to stvaralo bottle neck. Onda mi je jeftinije uzeti na dvije godine uz opciju Uređaj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 15:46 (Dex.pwn).
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ekipa jel ima tko da je bio u Bosni? Zanima me kako za internet kod njih? Idem u Sarajevo na 5 dana, posto oni nisu u romingu mogao bi na svojem broju nabiti troskova.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel moze neko link na pc software za mjenjanje band-ova na huawei b715s-23c? stigo mi je danas ruter a ne mogu mjenjati bandove, samo na automatski radi. moze i android neki app ako dobro radi. Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dex.pwn kaže...

 

Adapter SIM na USB?

Iako mislim da bi to stvaralo bottle neck. Onda mi je jeftinije uzeti na dvije godine uz opciju Uređaj.

 Za taj router trebas 4G usb stick  https://www.amazon.co.uk/Huawei-Unlocked-E3372-Genuine-Warranty/dp/B011BRKPLE

USB 2.0 je brzina 480Mbps tako da nije Bottleneck Na tom routeru ti je Bottleneck LAN i Wifi

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 18:35 (DDavorin).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Chagljotaurus kaže...

Jel moze neko link na pc software za mjenjanje band-ova na huawei b715s-23c? stigo mi je danas ruter a ne mogu mjenjati bandove, samo na automatski radi. moze i android neki app ako dobro radi. Hvala

 Nasao sam onaj LTEInspectuer i ona poljska verzija HMAnager za android. Od svih kombinacija ipak najbolje radi na automatski, jedino ne znam kako isprobati da radi na duploj istoj frekvi, tipa 2100+2100. Nisam uspio skuzit gdje se to moze podesit

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Chagljotaurus kaže...
Chagljotaurus kaže...

Jel moze neko link na pc software za mjenjanje band-ova na huawei b715s-23c? stigo mi je danas ruter a ne mogu mjenjati bandove, samo na automatski radi. moze i android neki app ako dobro radi. Hvala

 Nasao sam onaj LTEInspectuer i ona poljska verzija HMAnager za android. Od svih kombinacija ipak najbolje radi na automatski, jedino ne znam kako isprobati da radi na duploj istoj frekvi, tipa 2100+2100. Nisam uspio skuzit gdje se to moze podesit

 

kolika ti je brzina sada kak trenutno radi?

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Chagljotaurus kaže...
Chagljotaurus kaže...

Jel moze neko link na pc software za mjenjanje band-ova na huawei b715s-23c? stigo mi je danas ruter a ne mogu mjenjati bandove, samo na automatski radi. moze i android neki app ako dobro radi. Hvala

 Nasao sam onaj LTEInspectuer i ona poljska verzija HMAnager za android. Od svih kombinacija ipak najbolje radi na automatski, jedino ne znam kako isprobati da radi na duploj istoj frekvi, tipa 2100+2100. Nisam uspio skuzit gdje se to moze podesit

 2CA_1C ne možeš zadati jedino što možeš je da postaviš da ti se spaja samo na B1 2100Mhz i ako u sučelju routera imaš 4G+ onda radi 2CA_1C. inače baš ne vjerujem tim programčićima za promjenu bandova najbolje je u sučelju routera podešavati pošto su tamo samo podržani bandovi. Imaš to u mom postu sučelje za promjenu na B715  https://www.bug.hr/forum/topic/mrezni-hardver/preporuka-4g-modemaroutera/263283.aspx?page=2 ,a na238 stranici ove teme imaš moj post  sa 2CA unutar jedne frekvencije.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Chagljotaurus kaže...
Chagljotaurus kaže...

Jel moze neko link na pc software za mjenjanje band-ova na huawei b715s-23c? stigo mi je danas ruter a ne mogu mjenjati bandove, samo na automatski radi. moze i android neki app ako dobro radi. Hvala

 Nasao sam onaj LTEInspectuer i ona poljska verzija HMAnager za android. Od svih kombinacija ipak najbolje radi na automatski, jedino ne znam kako isprobati da radi na duploj istoj frekvi, tipa 2100+2100. Nisam uspio skuzit gdje se to moze podesit

 2CA_1C ne možeš zadati jedino što možeš je da postaviš da ti se spaja samo na B1 2100Mhz i ako u sučelju routera imaš 4G+ onda radi 2CA_1C. inače baš ne vjerujem tim programčićima za promjenu bandova najbolje je u sučelju routera podešavati pošto su tamo samo podržani bandovi. Imaš to u mom postu sučelje za promjenu na B715  https://www.bug.hr/forum/topic/mrezni-hardver/preporuka-4g-modemaroutera/263283.aspx?page=2 ,a na238 stranici ove teme imaš moj post  sa 2CA unutar jedne frekvencije.

 Nemam ovakvo sucelje, ruter je isti kao sto je ovaj u tvom postu napisao, poljski PLAY b715s.23c. Kod odabira preffered network samo mogu birati 2,3,4g ili LTE. Nema raznih frekvi

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Chagljotaurus

 

Jep to je nedostatak brendiranih routera ,ako je samo to i nije neko bed. Problem je ako je FW kastriran od strane operatera....Imao sam slučaj čak i na B618. Al eto nitko to ne čita ili ga jednostavno nije briga a od kad su routeri za 4G postali popularni stalno tupim par sto kN ne igra ulogu ako se može dobiti kvalitetan FW na routeru. Konkretno za Play Poljska nisam ga stavljao na svoj router nije mi bio zanimljiv....

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 21:24 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Možeš još eventualno pogledati da li se može koristiti API ako i njega nisu zadavili, pa pogledati ima li na netu skripti za taj ruter.

 

A zbog čega je tako teško doći do Huaweijevih firmwareova, nije mi baš skroz jasna ta politika?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Enigmus-zg kaže...

Možeš još eventualno pogledati da li se može koristiti API ako i njega nisu zadavili, pa pogledati ima li na netu skripti za taj ruter.

 

A zbog čega je tako teško doći do Huaweijevih firmwareova, nije mi baš skroz jasna ta politika?

 Nije teško doći do njih problem je što kupci ne pitaju prodavača koji je FW na routeruili prodavač ne zna tu informaciju, a i skuplji su za dvjesto tristo kn. Obično teleoperater prilagodi FW za svoju mrežu pa isključi neke značajke(kastrira ga) konkretno b715 Play PL nisam ga isprobao al kažu da je telefonski priključak blokiran.I zato se postavlja pitanje šta kupiti ovaj za 1150kn ili ovaj za 1400kn... ma daj pa isti su uzimam ovog jeftinijeg....

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 20:55 (DDavorin).
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam problem jedan sa tele2, kada sam ga uzeo prije dva mjeseca signal je bio stablian i jak tokom citavog dana ali sada unazad zadnja dva tjedan signal tokom veceri je katastrofa i izgleda da je bazna stanica opterecena.

Nemam nikakave antene i koristio sam samo modem za hvatanje signala (signal je dosta dobar ali bi se dao popraviti s antenama signurno). Mene zanima bi li koristenjem Iskrinih antena dobio ista na kvaliteti pinga i brzine. Tj. bi li zato sto mi je signal jaci bio u prednosti na dobivanju signala u odnosu na ostale koji se spajaju na baznu stanicu i samim time osigurao sebi neku bolju brzinu/stabilnost?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Selverak kaže...

Imam problem jedan sa tele2, kada sam ga uzeo prije dva mjeseca signal je bio stablian i jak tokom citavog dana ali sada unazad zadnja dva tjedan signal tokom veceri je katastrofa i izgleda da je bazna stanica opterecena.

Nemam nikakave antene i koristio sam samo modem za hvatanje signala (signal je dosta dobar ali bi se dao popraviti s antenama signurno). Mene zanima bi li koristenjem Iskrinih antena dobio ista na kvaliteti pinga i brzine. Tj. bi li zato sto mi je signal jaci bio u prednosti na dobivanju signala u odnosu na ostale koji se spajaju na baznu stanicu i samim time osigurao sebi neku bolju brzinu/stabilnost?

 Malo bi pomogle Iskre al ne ocekuj nest posebno ako je bazna zagusena evo kodmene s antenama na jedinoj frekvi b3 1800 mhz trenutna brzina katastrofa,,,,

https://www.speedtest.net/result/8785823054

-
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni je u 6 ujutro DL: 50: UL: 40 Ping: 20 a u 8 navecer je DL: 6 UL: 30 Ping 30. 

 

Da imam brzinu kao ti tokom veceri ja bi bio presretan jer ovo je katastrofa, cura mi gleda netflix i ja u igri imam ping 500, slican stvar i sa youtube.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni su Iskrine antene na početku definitivno popravile brzinu, ne baš jako drastično ali je i signal bio bolji kad je bilo loše vrijeme. Ali s vremenom su brzine opet počele padati i jedino kupnjom novog rutera mi se situacija popravila tak da ti ja definitivno to preporučam, imaš na zadnjih par stranica baš raspravu o tome. Sad umjesto brzina ispod 10 Mbps navečer ide to i do 100 Mbps čak i u najgorim terminima i najbolje od svega je da je signal stvarno dobar, nema pucanja veze, nema situacija da mi brzina izgleda ok na Speedtestu a meni YouTube šteka i sl. Čak sam napokon uzeo IPTV koji radi savršeno, a prije je to bilo nezamislivo.

 

Mislim da ima tu još par ljudi koji su nedavno kupili jedan od ovih rutera sa agregacijom pa bi bilo dobro da i oni napišu prve dojmove, možda se nije svakome veza isto popravila kao i meni, a možda ima i onih kojima je čak i bolje. :)

What doesn't kill you only makes you stronger.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Clam- kaže...

Meni su Iskrine antene na početku definitivno popravile brzinu, ne baš jako drastično ali je i signal bio bolji kad je bilo loše vrijeme. Ali s vremenom su brzine opet počele padati i jedino kupnjom novog rutera mi se situacija popravila tak da ti ja definitivno to preporučam, imaš na zadnjih par stranica baš raspravu o tome. Sad umjesto brzina ispod 10 Mbps navečer ide to i do 100 Mbps čak i u najgorim terminima i najbolje od svega je da je signal stvarno dobar, nema pucanja veze, nema situacija da mi brzina izgleda ok na Speedtestu a meni YouTube šteka i sl. Čak sam napokon uzeo IPTV koji radi savršeno, a prije je to bilo nezamislivo.

 

Mislim da ima tu još par ljudi koji su nedavno kupili jedan od ovih rutera sa agregacijom pa bi bilo dobro da i oni napišu prve dojmove, možda se nije svakome veza isto popravila kao i meni, a možda ima i onih kojima je čak i bolje. :)

 Sta mi vrjedi bolji ruter od trenutnog huawei b525 kad mi je bazna samo na b3 1800mhz i neplaniraju nadogradnju

-
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ah, u pravu si, nema smisla trošiti novce sad. Ali to ne znači da se nebude to promjenilo tijekom iduće godine, treba biti optimističan pa kad se pojavi 4G+ na mobitelu prije ili kasnije, krenuti u nabavku. :)

 

"Funkcionalnost „Carrier Agregation“ implementirana je na područjima s najvećim prometom i do kraja godine bit će dostupna na 50 posto mreže, uključujući područja svih većih gradova i turističkih središta. Uz osnovnu funkciju u smislu povezivanja dviju frekvencija, do kraja godine na najfrekventnijim prometnim područjima implementirat će se i treći frekvencijski pojas. Za iduću godinu u Tele2 planiraju nastaviti s intenzivnom nadogradnjom kapaciteta, s obzirom na to da očekuju i daljnji rast podatkovnog prometa."

 

Izvor

 

Kod mene su u dvije godine uveli drugi band i uključili CA. Dok HT već 20 godina obećava poboljšanja na infrastrukturi i daljnja ulaganja, Tele2 je zapravo nešto i napravio u vrlo kratkom roku za razliku od onih lopova i lažova.

What doesn't kill you only makes you stronger.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 20:37 (Clam-).
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dokopao se Pokućnog(na posudbi) i ovakvo stanje kod mene van grada Ima 2CA 1800+2100 čudno moje područje nije s najvećim prometom niti je turističko središte,a nije ni grad ajd neka su uključili.... i jedan speed test od prije godinu dana ima razlike. I još kad uključe 4G na 800Mhz(kojeg spominje Oldy) idealan za ruralna područja.

 

1800 1800
2100 2100
1800+2100 1800+2100
LTE+ LTE+
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jedan kolega forumaš je ovdje spominjao da može nabaviti jeftinije nebrendirani B715s. Jel znate možda tko?

 

Razmišljam da zamjenim svoj B315

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam huawei modem koji sam dobio kod sklapanja ugovora, no u cijeloj kuci nemam pokrivenost wifi signala dali mogu prikopcati neku vanjsku antenu da imam pokrivenost?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gocc01 kaže...

 

 

Još ono ponosno mi nude i tijekom iduće dvije godine 19kn popusta na tarifu 

 

No thanks..

 

E, to! Ista stvar. I to su baš ponosni: "Znate li vi koliki je to popust!?"

 

Samo sam lagano otišao u poslovnicu i prebacio broj  sa pretplate na bonove, da u sljedećih pola godine odgovaram svima - zovite me na novi broj 091******

 

I inače mi je taj neograničeni internet bio čisti luksuz, jer imam A1 150 Mb, ali nisam htio misliti o tome koliko GB potrosim ovdje i ondje na exVipu, pa sam uzeo raspali i neograničeni internet.

U početku je radilo dobro, ajde bilo je problema u Splitu na rivi kad je bio doček nogometaša. Tada se je to moglo očekivati.

Ali, već početkom ove godine je njihov net počinjao štekati, kad god bih bio u nekom dijelu grada sa više korisnika, postajalo je sporo. 

I dođe ovo ljeto, sve se usporilo do besvijesti. Nadao sam se nekom poboljšanju najesen. ali, i dalje je (prečesto) jako sporo. 

A tu njihovu neograničenu tarifu sam SAMO koristio za surfanje, i ništa drugo.

Sad sam uzeo (nazad) pretplatu u exVipa, i (zasad) je internet dosta brži. Nadam se da će tako i ostati.

Ako ne, i ako se telci poprave, vratim se, i to je to.

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kakav je tele2 po pitanju jednogratnih tarifa?

Ono, aktiviraš si parsto mb za par kuna?

Koliko košta i koliko dugo vrijedi?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

https://mikrotik.com/product/sxt_lte6_kit

 

Uskoro novi Mikrotik LTE routeri, Cat6 i ima CA (carrier aggregation) (do 300mbit), ujedno je i vanjski uređaj tako da se baci vani direktno i netrebaju dodatne antene, naravno potreban jedan UTP kabel provući do unutarnjeg WIFI-a ili switch-a.

 

Koštat će oko 1200kn ili manje.

 

Ima i jači model za lokacije sa slabijim signalom

https://mikrotik.com/product/lhg_lte6_kit

 

Isto tako i unutarnji model

 

https://mikrotik.com/product/wap_ac_lte6_kit

 

Probat ću nabaviti jedan vanjski da isprobam kako radi pošto ovdje imam CA i velike brzine na mobitelu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 13:47 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...

https://mikrotik.com/product/sxt_lte6_kit

 

Uskoro novi Mikrotik LTE routeri, Cat6 i ima CA (carrier aggregation) (do 300mbit), ujedno je i vanjski uređaj tako da se baci vani direktno i netrebaju dodatne antene, naravno potreban jedan UTP kabel provući do unutarnjeg WIFI-a ili switch-a.

 

Koštat će oko 1200kn ili manje.

 

Ima i jači model za lokacije sa slabijim signalom

https://mikrotik.com/product/lhg_lte6_kit

 

Isto tako i unutarnji model

 

https://mikrotik.com/product/wap_ac_lte6_kit

 

Probat ću nabaviti jedan vanjski da isprobam kako radi pošto ovdje imam CA i velike brzine na mobitelu.

 Prva dva max brzine koje ćeš postići su 100Mbps a ovaj treći ide do 300Mbps. Jako šturi opis ne piše koje agregacije podrzava inter-band i intra-band. Kod ovog trećeg je problem nema priključke za vanjske antene. Sve u svemu Mikrotik ima kvalitetne uređaje ali 4G uređaji još ne prate trendove.....

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

DDavorin  Gdje nabaviti Huawei B715s router za Tele2 LTE, onakav kao što si ti postao da se da unutar 4G podesiti i kombinacija frekvencija? Sve koje sam na ebayu pitao da prodaju, odgovorili su da se može birati samo 4, 3 ili 2 G, bez detaljnijeg. (vidi sliku ovdje)

 

Nebih htio riskirati i kupovati u nadi da će se firmware dati promjeniti, pa možda imaš neki link ili savjet?

Hvala

 

 EDIT;

Jedan od takvih je npr. ovaj s linka

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 15:40 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dobar dan svima,

istekla mi je pretplata na tele 2 pokućni (ruter Huawei b315) pa se razmišljam što dalje. Brzina mi je u prosjeku bila 25 Mb/s, s tim da je znala varirati između 10 i 40 Mb/s.

S obzirom na to da mi na žicu nitko ne nudi više od 20 Mb/s, tele 2 mi ostaje kao najbolja opcija ali bi ipak poboljšao prijašnju situaciju.

Zanima me da li uzimati bolji ruter, ili za ovaj kupiti antene. Možda uzeti i bolji ruter i antene ako će imati utjecaja na brzinu. Mogu uložiti nešto para, međutim kao i svi mrzim dati 100-200eu i dobit minimalnu promjenu.

Imam s terase izravan pogled na silos gdje je repetitor i udaljenost je cca 1km.


Unaprijed hvala na savjetima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
haliban kaže...

Dobar dan svima,

istekla mi je pretplata na tele 2 pokućni (ruter Huawei b315) pa se razmišljam što dalje. Brzina mi je u prosjeku bila 25 Mb/s, s tim da je znala varirati između 10 i 40 Mb/s.

S obzirom na to da mi na žicu nitko ne nudi više od 20 Mb/s, tele 2 mi ostaje kao najbolja opcija ali bi ipak poboljšao prijašnju situaciju.

Zanima me da li uzimati bolji ruter, ili za ovaj kupiti antene. Možda uzeti i bolji ruter i antene ako će imati utjecaja na brzinu. Mogu uložiti nešto para, međutim kao i svi mrzim dati 100-200eu i dobit minimalnu promjenu.

Imam s terase izravan pogled na silos gdje je repetitor i udaljenost je cca 1km.


Unaprijed hvala na savjetima.

 Stavi sim karticu pokučnog u neki cat6 ili više mob koji podržava 2CA 1800+2100 pa isprobaj brzine i to ti bi bile brzine ne nekom od kvalitetnijih routera puno puta već spominjani u ovoj temi.

4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ako ima neko iz Splita zainteresiran za ZTE 283V router prodajem ga za 300kn. U Splitu hvata 40-30/20-10  bez ikakvih prekida ili neceg.Prodajem samo jer sam uze uz ugovor huawei b525 koji je noviji ,a poboljsanje je skoro nikakvo barem u Splitu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
ivicask kaže...

https://mikrotik.com/product/sxt_lte6_kit

 

Uskoro novi Mikrotik LTE routeri, Cat6 i ima CA (carrier aggregation) (do 300mbit), ujedno je i vanjski uređaj tako da se baci vani direktno i netrebaju dodatne antene, naravno potreban jedan UTP kabel provući do unutarnjeg WIFI-a ili switch-a.

 

Koštat će oko 1200kn ili manje.

 

Ima i jači model za lokacije sa slabijim signalom

https://mikrotik.com/product/lhg_lte6_kit

 

Isto tako i unutarnji model

 

https://mikrotik.com/product/wap_ac_lte6_kit

 

Probat ću nabaviti jedan vanjski da isprobam kako radi pošto ovdje imam CA i velike brzine na mobitelu.

 Prva dva max brzine koje ćeš postići su 100Mbps a ovaj treći ide do 300Mbps. Jako šturi opis ne piše koje agregacije podrzava inter-band i intra-band. Kod ovog trećeg je problem nema priključke za vanjske antene. Sve u svemu Mikrotik ima kvalitetne uređaje ali 4G uređaji još ne prate trendove.....

 Ne kužim kako mogu imat različite brzine kad imaju identičan modem? Mislim da nisu samo jednako opisali sva 3.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...
DDavorin kaže...
ivicask kaže...

https://mikrotik.com/product/sxt_lte6_kit

 

Uskoro novi Mikrotik LTE routeri, Cat6 i ima CA (carrier aggregation) (do 300mbit), ujedno je i vanjski uređaj tako da se baci vani direktno i netrebaju dodatne antene, naravno potreban jedan UTP kabel provući do unutarnjeg WIFI-a ili switch-a.

 

Koštat će oko 1200kn ili manje.

 

Ima i jači model za lokacije sa slabijim signalom

https://mikrotik.com/product/lhg_lte6_kit

 

Isto tako i unutarnji model

 

https://mikrotik.com/product/wap_ac_lte6_kit

 

Probat ću nabaviti jedan vanjski da isprobam kako radi pošto ovdje imam CA i velike brzine na mobitelu.

 Prva dva max brzine koje ćeš postići su 100Mbps a ovaj treći ide do 300Mbps. Jako šturi opis ne piše koje agregacije podrzava inter-band i intra-band. Kod ovog trećeg je problem nema priključke za vanjske antene. Sve u svemu Mikrotik ima kvalitetne uređaje ali 4G uređaji još ne prate trendove.....

 Ne kužim kako mogu imat različite brzine kad imaju identičan modem? Mislim da nisu samo jednako opisali sva 3.

 pa zato jer ova dva vanjska imaju lan 100Mbps propusnosti a ovaj unutarnji ima 1Gbps lan port tako da lte modem je ok samo lan portovi nisu na prva dva i ne možeš dobiti punu brzinu lte modema

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice