Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.584
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav moze preporuka za ruter trenutno koristim onaj stari huawei b315 a630 brzina mi po noci nakon 8h pada na 5mb.Rekli su mi u tele2 da kupim drugi ruter da ce to kao pomoci. Molim preporuku ali iskljucivo da se moze kupiti u hr za nekih 800-1200kn. Hvala

Black Spider
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
ivicask kaže...
DDavorin kaže...
ivicask kaže...

https://mikrotik.com/product/sxt_lte6_kit

 

Uskoro novi Mikrotik LTE routeri, Cat6 i ima CA (carrier aggregation) (do 300mbit), ujedno je i vanjski uređaj tako da se baci vani direktno i netrebaju dodatne antene, naravno potreban jedan UTP kabel provući do unutarnjeg WIFI-a ili switch-a.

 

Koštat će oko 1200kn ili manje.

 

Ima i jači model za lokacije sa slabijim signalom

https://mikrotik.com/product/lhg_lte6_kit

 

Isto tako i unutarnji model

 

https://mikrotik.com/product/wap_ac_lte6_kit

 

Probat ću nabaviti jedan vanjski da isprobam kako radi pošto ovdje imam CA i velike brzine na mobitelu.

 Prva dva max brzine koje ćeš postići su 100Mbps a ovaj treći ide do 300Mbps. Jako šturi opis ne piše koje agregacije podrzava inter-band i intra-band. Kod ovog trećeg je problem nema priključke za vanjske antene. Sve u svemu Mikrotik ima kvalitetne uređaje ali 4G uređaji još ne prate trendove.....

 Ne kužim kako mogu imat različite brzine kad imaju identičan modem? Mislim da nisu samo jednako opisali sva 3.

 pa zato jer ova dva vanjska imaju lan 100Mbps propusnosti a ovaj unutarnji ima 1Gbps lan port tako da lte modem je ok samo lan portovi nisu na prva dva i ne možeš dobiti punu brzinu lte modema

 Jebo ih ja koji fail nisam ni pomislio da bi imali 100mbit lan.. 

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

A i problem je sto nigdje ne pise koje agregacija frekvencija podrzava jel podrzava za Tele2  1800+2100 ko zna.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ivicask kaže...

 pa zato jer ova dva vanjska imaju lan 100Mbps propusnosti a ovaj unutarnji ima 1Gbps lan port tako da lte modem je ok samo lan portovi nisu na prva dva i ne možeš dobiti punu brzinu lte modema

 Jebo ih ja koji fail nisam ni pomislio da bi imali 100mbit lan.. 

 a to je vjerovatno zbog PoE spajanja. i onda se gube 2 žice i nemoš imat 1gbit. bar mislim. nisam gledao specke. ali pretpostavljam.

10 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pozz koju aplikaciju za mobitel koristit za lte signal i huawei 525 ruter?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 nema veze... pisao sam nešto, našao poslije... pobrisao post...

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 22:27 (ranko091).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ERROR1911 kaže...

Imam huawei modem koji sam dobio kod sklapanja ugovora, no u cijeloj kuci nemam pokrivenost wifi signala dali mogu prikopcati neku vanjsku antenu da imam pokrivenost?

 Itko?

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ERROR1911 kaže...
ERROR1911 kaže...

Imam huawei modem koji sam dobio kod sklapanja ugovora, no u cijeloj kuci nemam pokrivenost wifi signala dali mogu prikopcati neku vanjsku antenu da imam pokrivenost?

 Itko?

 taj router nema priključke antena za wifi ti proključci su za 4G antene

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
ERROR1911 kaže...
ERROR1911 kaže...

Imam huawei modem koji sam dobio kod sklapanja ugovora, no u cijeloj kuci nemam pokrivenost wifi signala dali mogu prikopcati neku vanjsku antenu da imam pokrivenost?

 Itko?

 taj router nema priključke antena za wifi ti proključci su za 4G antene

 Samo za nase Iskrice p56 🤣🤣🤣🤣

-
5 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav,

koristim zadnje dvi godine Asusov 4G.AC55U sa iskrama , ali kako su i kod mene pale brzine pale u zadnje vrime gledam sad di sto kako.

Gledam u spec i vidim da on nema podršku za 2100mhz, koja je došla i na moj odašiljač.

BItam uvjet kod novog routera mi je da ima opciju za kreirat OpenVPN server na sebi, a ne nalazim dali ovi B715, mikrotikovi i ostali imaju tu opciju ?

Vidim da i Asus ima noviji model 4G-AC68U . Čim je 300mbps znači da ima i mogućnost 2CA ?

Vaše misljenje ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 0:04 (Role2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Role2 kaže...

Pozdrav,

koristim zadnje dvi godine Asusov 4G.AC55U sa iskrama , ali kako su i kod mene pale brzine pale u zadnje vrime gledam sad di sto kako.

Gledam u spec i vidim da on nema podršku za 2100mhz, koja je došla i na moj odašiljač.

BItam uvjet kod novog routera mi je da ima opciju za kreirat OpenVPN server na sebi, a ne nalazim dali ovi B715, mikrotikovi i ostali imaju tu opciju ?

Vidim da i Asus ima noviji model 4G-AC68U . Čim je 300mbps znači da ima i mogućnost 2CA ?

Vaše misljenje ?

 vidim da ima

 

LTE: Downlink 300 Mbps / Uplink 50 Mbps
4G FDD-LTE: 800(20) /1800(3) /2100(1) /2600(7)

 

sve paše samo treba vidjeti koje CA modele podržava. ako podržava mix 1800 + 2100 onda se isplati kupit.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

OpenVPN Huawei B525s-65a  

 Baš mi i nije isplativ Asus 4G-AC68U  https://www.nabava.net/routeri/asus-4g-ac68u-router-cijena-wireless-1x-2x-4x-300mbps-54mbps-3g-4g-59252671 i još su nepoznanica koje 2CA podržava. OpenVPN može i na druge Huawei routere

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav ekipa.

 

Apsolutni sam noob sto se tice pokucnog interneta. Ali probao bih s njim jer sam trenutno na zicnom (Iskon) i brzina mi ne prelazi 12 mbps, sto mi je nedovoljno. Probao sam sa A1 pokucnim od prijatelja i brzina je bila od 50 - 70 mbps sto je vec puno bolje. E sad da li je bolji A1 ili Tele 2. Takoder koji bi ruter bio dobra opcija? Internet mi treba za gejming i strimanje. Da li to uopce pokucni moze ostvariti? 

Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
Role2 kaže...

Pozdrav,

koristim zadnje dvi godine Asusov 4G.AC55U sa iskrama , ali kako su i kod mene pale brzine pale u zadnje vrime gledam sad di sto kako.

Gledam u spec i vidim da on nema podršku za 2100mhz, koja je došla i na moj odašiljač.

BItam uvjet kod novog routera mi je da ima opciju za kreirat OpenVPN server na sebi, a ne nalazim dali ovi B715, mikrotikovi i ostali imaju tu opciju ?

Vidim da i Asus ima noviji model 4G-AC68U . Čim je 300mbps znači da ima i mogućnost 2CA ?

Vaše misljenje ?

 vidim da ima

 

LTE: Downlink 300 Mbps / Uplink 50 Mbps
4G FDD-LTE: 800(20) /1800(3) /2100(1) /2600(7)

 

sve paše samo treba vidjeti koje CA modele podržava. ako podržava mix 1800 + 2100 onda se isplati kupit.

 Kako to provjeriti :) ? Poslat upit asusu ?

 

DDavorin kaže...

OpenVPN Huawei B525s-65a  

 Baš mi i nije isplativ Asus 4G-AC68U  https://www.nabava.net/routeri/asus-4g-ac68u-router-cijena-wireless-1x-2x-4x-300mbps-54mbps-3g-4g-59252671 i još su nepoznanica koje 2CA podržava. OpenVPN može i na druge Huawei routere

 

 

Koliko vidim ovo je vpn client . Meni treba da baš vrtim VPN server na njemu.

 

Nije bas isplativ, ali mogu ga nabaviti za cca 1800kn izvani pa mi je to vec malo prihvatljivije

9 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cesc1308 kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Apsolutni sam noob sto se tice pokucnog interneta. Ali probao bih s njim jer sam trenutno na zicnom (Iskon) i brzina mi ne prelazi 12 mbps, sto mi je nedovoljno. Probao sam sa A1 pokucnim od prijatelja i brzina je bila od 50 - 70 mbps sto je vec puno bolje. E sad da li je bolji A1 ili Tele 2. Takoder koji bi ruter bio dobra opcija? Internet mi treba za gejming i strimanje. Da li to uopce pokucni moze ostvariti? 

Zahvaljujem

 

sranje ti je kod A1 što imaš 100 GB po max brzini i onda poslije toga ti ograničavaju. meni to nije dosta za tjedan dana

 

tele2 ti daje 1000 GB po max brzini, a ako to pređeš onda ti je ograničeno na 2 mbit/s u razdoblju od 18 do 23 h. znači ostatak dana ti je po max brzini

 

ja sam prilično zadovoljan sa svojim tele 2

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Role2  Biraj šta ti treba

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Cansee kaže...
Cesc1308 kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Apsolutni sam noob sto se tice pokucnog interneta. Ali probao bih s njim jer sam trenutno na zicnom (Iskon) i brzina mi ne prelazi 12 mbps, sto mi je nedovoljno. Probao sam sa A1 pokucnim od prijatelja i brzina je bila od 50 - 70 mbps sto je vec puno bolje. E sad da li je bolji A1 ili Tele 2. Takoder koji bi ruter bio dobra opcija? Internet mi treba za gejming i strimanje. Da li to uopce pokucni moze ostvariti? 

Zahvaljujem

 

sranje ti je kod A1 što imaš 100 GB po max brzini i onda poslije toga ti ograničavaju. meni to nije dosta za tjedan dana

 

tele2 ti daje 1000 GB po max brzini, a ako to pređeš onda ti je ograničeno na 2 mbit/s u razdoblju od 18 do 23 h. znači ostatak dana ti je po max brzini

 

ja sam prilično zadovoljan sa svojim tele 2

Po max brzini...ako smatraš max brzinu 4mbps.

 

Tu da idemo racunat broj korisnika pokucnog + njihova prosječna brzina, pa ne bi ispalo više od 10mbps.

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Clam- kaže...

Sorry, baš sam ispravio prethodni post, izgleda da na 2100MHz nemam 4G+ nego samo 4G - ali brzine su iste ili bolje od 1800+2100! Koristim onaj Huawei Band Tool v0.2.0-Alpha da mjenjam frekvencije (screenshot ispod), ima neko drugo bolje rješenje možda? Cell ID je 10481174, piše da ima Band 1 i 3 na Cellmapper-u.

 Da Tele2 nije još uključio 2CA_1C pa sad se spajaš na 15Mhz širinu pojasa ili 10Mhz,a veće brzine su jer je 2100 manje opterećena. Ja mijenjam frekvencije u sučelju routera. ovi programčići baš mi se ne dopadaju i ne vjerujem im.

 Zašto ja nemam te opcije? Meni ra router prikazuje default 4g i nista vise

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dosada123 kaže...
DDavorin kaže...
Clam- kaže...

Sorry, baš sam ispravio prethodni post, izgleda da na 2100MHz nemam 4G+ nego samo 4G - ali brzine su iste ili bolje od 1800+2100! Koristim onaj Huawei Band Tool v0.2.0-Alpha da mjenjam frekvencije (screenshot ispod), ima neko drugo bolje rješenje možda? Cell ID je 10481174, piše da ima Band 1 i 3 na Cellmapper-u.

 Da Tele2 nije još uključio 2CA_1C pa sad se spajaš na 15Mhz širinu pojasa ili 10Mhz,a veće brzine su jer je 2100 manje opterećena. Ja mijenjam frekvencije u sučelju routera. ovi programčići baš mi se ne dopadaju i ne vjerujem im.

 Zašto ja nemam te opcije? Meni ra router prikazuje default 4g i nista vise

 Ne znam koji router imaš. Ako je b525s-23a 4G+ nemaš jer taj router ne podržava agregaciju 2CA 1800+2100 koju Tele2 ima. A to što nemaš opcije kao na ovoj dolje slici router je brendiran na Tele2

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ekipa, ima tko na podrucju Vrapca da koristi pokucni i kakve su brzine?
Useljavam se u novi stan i nazalost opcija mi je samo 4mbps od tcoma ili ovo.

Hvala unaprijed.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zvone07 kaže...
Ekipa, ima tko na podrucju Vrapca da koristi pokucni i kakve su brzine?
Useljavam se u novi stan i nazalost opcija mi je samo 4mbps od tcoma ili ovo.

Hvala unaprijed.

 pa i tcom i vip(a1) i tele2 svi nude bežični na pretplatu. jedino tele2 nudi paket od 1000gb za 169kuna, to je cijela razlika.

 

najbolje ti je da vidiš koji operater ima najbliži odašiljač. do 100-200 gb prometa mjesečno. ako ti treba više ili tele2 full 1000gb 0-24h , ili a1 100gb 8-24h i flat od 0-8h. za tcom neznam što nudi od opcija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 7:52 (ranko091).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R36 kaže...

Po max brzini...ako smatraš max brzinu 4mbps.

 

Tu da idemo racunat broj korisnika pokucnog + njihova prosječna brzina, pa ne bi ispalo više od 10mbps.

 

 

 Mislim da je to čisto zato jer se uvijek puno više izjašnjavaju korisnici koji nisu zadovoljni.

Ja kad bi išao računat prosjek brzine korisnika koje osobno znam da imaju pokućni i kod kojih sam radio, prosjek je iznad 30. Jest da je to mali uzorak, možda oko 150ak stranaka, svakako ne preko 200, raštrkanih po širem riječkom i opatijskom području, te nešto Istre i Zagreba.

A svima njima je zajedničko što su im fixni operateri mogli isporučiti ili ništa, ili užasno nestabilnu vezu ili max 5mbit, u rijetkim slučajevima 10.

I u ovih zadnjih par godina znam ih samo 3-4 koji su odustali od pokućnog jer su počeli problemi sa brzinom. Ostali su zadovoljni, ili zadovoljniji nego što su bili sa fiksnom uslugom.

A upload naravno potpuno neusporediv.

9 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
R36 kaže...
Cansee kaže...
Cesc1308 kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Apsolutni sam noob sto se tice pokucnog interneta. Ali probao bih s njim jer sam trenutno na zicnom (Iskon) i brzina mi ne prelazi 12 mbps, sto mi je nedovoljno. Probao sam sa A1 pokucnim od prijatelja i brzina je bila od 50 - 70 mbps sto je vec puno bolje. E sad da li je bolji A1 ili Tele 2. Takoder koji bi ruter bio dobra opcija? Internet mi treba za gejming i strimanje. Da li to uopce pokucni moze ostvariti? 

Zahvaljujem

 

sranje ti je kod A1 što imaš 100 GB po max brzini i onda poslije toga ti ograničavaju. meni to nije dosta za tjedan dana

 

tele2 ti daje 1000 GB po max brzini, a ako to pređeš onda ti je ograničeno na 2 mbit/s u razdoblju od 18 do 23 h. znači ostatak dana ti je po max brzini

 

ja sam prilično zadovoljan sa svojim tele 2

Po max brzini...ako smatraš max brzinu 4mbps.

 

Tu da idemo racunat broj korisnika pokucnog + njihova prosječna brzina, pa ne bi ispalo više od 10mbps.

 

 

 

gle ja sam prilično zadovoljan, brzina mi najčešće varira između 20 i 30 mbit/s a često ode i više, s obzirom na to da parica ima propusnost max 10 ovo mi je puno bolja opcija. preko noći mi vrti od 80 do 100, što znači da što god trebam skidati samo mogu ostaviti preko noći, a kad smo žena i ja budni onda normalno korištenje interneta i sve jako fino radi. s tim da ja imam router koji podržava taj 2CA ali nisam još ništa izvodio po tom pitanju jer sam se preselio prije 10ak dana, i čekam stol za računalo trenutno, tako da nisam komp  još upalio, mjerim brzinu mobitelom

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 8:25 (Cansee).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
dosada123 kaže...
DDavorin kaže...
Clam- kaže...

Sorry, baš sam ispravio prethodni post, izgleda da na 2100MHz nemam 4G+ nego samo 4G - ali brzine su iste ili bolje od 1800+2100! Koristim onaj Huawei Band Tool v0.2.0-Alpha da mjenjam frekvencije (screenshot ispod), ima neko drugo bolje rješenje možda? Cell ID je 10481174, piše da ima Band 1 i 3 na Cellmapper-u.

 Da Tele2 nije još uključio 2CA_1C pa sad se spajaš na 15Mhz širinu pojasa ili 10Mhz,a veće brzine su jer je 2100 manje opterećena. Ja mijenjam frekvencije u sučelju routera. ovi programčići baš mi se ne dopadaju i ne vjerujem im.

 Zašto ja nemam te opcije? Meni ra router prikazuje default 4g i nista vise

 Ne znam koji router imaš. Ako je b525s-23a 4G+ nemaš jer taj router ne podržava agregaciju 2CA 1800+2100 koju Tele2 ima. A to što nemaš opcije kao na ovoj dolje slici router je brendiran na Tele2

 Super...pa koji ti ruter imas kad ti podrzava? I kakve su ti brzine, koja ti je lokacija okvirno, kod mene Tresnjevka i uzasne su brzine od ljeta katastrofa. Imam taj ruter 

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav drustvo zanima me dali se isplati kupiti tplink mr6400 ruter? Trenutno koristim starog huawei b315 a630. Brzine su 20-44 ali po noci pada na 10 i ispod toga. Dali bih dobio kakvi napredak s tim ruterom? Posto sam gledao da on podrzava vece brzine i 2600mhz dok huawei ne podrzava.. 

Black Spider
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dosada123 kaže..

 Super...pa koji ti ruter imas kad ti podrzava? I kakve su ti brzine, koja ti je lokacija okvirno, kod mene Tresnjevka i uzasne su brzine od ljeta katastrofa. Imam taj ruter  

 

 

 B618,B715, B525s-65a .  Brzine od 60 pa navise

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 14:56 (DDavorin).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ne igra mi nikako a1 jer je 200gb premalo. Zato sam rekao da je Tele2 jedina opcija.
16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nikak da im stignu prigodni routeri, ko zna kad i budu i kolko im je u interesu...

No opet, kaj je s prodajom Tele2?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
crni pauk kaže...

Pozdrav drustvo zanima me dali se isplati kupiti tplink mr6400 ruter? Trenutno koristim starog huawei b315 a630. Brzine su 20-44 ali po noci pada na 10 i ispod toga. Dali bih dobio kakvi napredak s tim ruterom? Posto sam gledao da on podrzava vece brzine i 2600mhz dok huawei ne podrzava.. 

 Ne znam koji ti je to router  b315 a630 predpostavka da si mislio na b315s-22, a on je identičan kao gore navedeni tp-link tako da su i brzine tu negdje iste. Max 100Mbps

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice