Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.470
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
vuleslash kaže...
Marko :D kaže...

Može. To se naziva pokućnim internetom jer je to kartica namjenjena za ruter, ali se može koristiti i na mobitelu. Radi se o data SIM kartici, odnosno kartici na kojoj nisu dozvoljeni pozivi, ali je dozvoljen SMS koji se dodatno naplaćuje (jer tarifa uključuje samo neograničen internet).

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/start-paket/uz-pretplatu/?pid=43

 

 

A ako uzmem ovo dobijem isti taj internet samo na bonove. Znači 1 tb limit bez slanja smsa?

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/start-paket/na-bonove/

 Upravo tako. Ako budes imao srece potrosit ces taj 1 TB nakon cega ti mogu spustiti brzinu na 1 Mbps od 18 - 23 (s tim da ti brzine nisu garantirane). 

15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Momci, bolja vremena stižu, kad mi kojima ističe ugovorna obveza prijeđemo na drugu mrežu, očekujem neku bombastičnu ponudu od tele2 za Božić, možda i još koji repetitor za bolji signal...

Why so serious?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
NoDe31 kaže...

 Imam Iskonov FLAT paket u stanu i dobro znam što taj pojam znači (Bez ograničenja u prometu, bez throttlanja, bez smsova)... 1TB ograničenje to sigurno nije , a nije ni svak malo slanje SMS poruka kad ti izađe 5GB (svakih 2GB nakon toga)... BTW 4Mbs je odavno out, čak u mom rodnom kraju u zagorju 10Mbs je standard, naravno ima izuzetaka, al nije to više kao u dobra stara vremena kada si molio sve svete da možeš dobit tih 4Mbs... Na mobu mi je Tele2 ponuda ok jer ne trošim nešt previše prometa, al doma bi mi bila komedija... 1TB bi mi ošao u pola mjeseca, a onda bi se u prime time mogao fučkat sa 1Mbs, čak ni youtube ne možeš gledat sa time...

BTW Brzina Tele 2 mobilnog interneta u prime time je banana.. To je slikano u Zagrebu 400M zračne linije od repetitora... Mada ovo je još dobro kakve su bile prije nego što se Tele2 mogao zakačit na T-Mobile 4G mrežu....

 Netočno, FLAT se odnosi isključivo na bandwidth iliti promet, nema nikakve veze sa brzinom, to što tebi ne odgovara manja brzina nakon 1TB je druga priča. Nema ograničenja na količinu prometa, prema tome to je FLAT internet.

 

Uspoređuješ fiksni i mobilni internet, kruške i jabuke... 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 

A ako uzmem ovo dobijem isti taj internet samo na bonove. Znači 1 tb limit bez slanja smsa?

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/start-paket/na-bonove/

 Upravo tako. Ako budes imao srece potrosit ces taj 1 TB nakon cega ti mogu spustiti brzinu na 1 Mbps od 18 - 23 (s tim da ti brzine nisu garantirane). 

 

Sad imamo dvojne odgovore. Ti kažeš da je mobilni na bonove isto kao i na pretplatu, kao što bih ja i htio, znači 1 tb limit bez slanja smsova. A NoDe31 kaže da na bonove nije tako već 5 gb dnevni limit plus po 2 gb extra, i tako neograničeno. Što je onda od toga dvoje istina?

 

Ako se 1 tb limit bez smsa može uzeti samo na pretplatu nije loša stvar uopće, za 169 kn, dobiješ samo sim bez routera, bez ugovorne obveze, čekam odgovor što to znači NoDe31 XD

 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
vuleslash kaže...

 

A ako uzmem ovo dobijem isti taj internet samo na bonove. Znači 1 tb limit bez slanja smsa?

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/start-paket/na-bonove/

 Upravo tako. Ako budes imao srece potrosit ces taj 1 TB nakon cega ti mogu spustiti brzinu na 1 Mbps od 18 - 23 (s tim da ti brzine nisu garantirane). 

 

Sad imamo dvojne odgovore. Ti kažeš da je mobilni na bonove isto kao i na pretplatu, kao što bih ja i htio, znači 1 tb limit bez slanja smsova. A NoDe31 kaže da na bonove nije tako već 5 gb dnevni limit plus po 2 gb extra, i tako neograničeno. Što je onda od toga dvoje istina?

 

Ako se 1 tb limit bez smsa može uzeti samo na pretplatu nije loša stvar uopće, za 169 kn, dobiješ samo sim bez routera, bez ugovorne obveze, čekam odgovor što to znači NoDe31 XD

 

 Ja sam se malo zahebo... Imaš internet na bonove i na pretplatu, a i imaš istu stvar u ponudi na mobilnim tarifama... Ovo što ti gledaš i trebaš je ovaj prvi i tu ne treba SMS, a možeš ga također nadoplačivat bonove... Ja sam gledao na mobilnim tarifama... Moj bed...

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
chili99 kaže...
vuleslash kaže...
Marko :D kaže...

Može. To se naziva pokućnim internetom jer je to kartica namjenjena za ruter, ali se može koristiti i na mobitelu. Radi se o data SIM kartici, odnosno kartici na kojoj nisu dozvoljeni pozivi, ali je dozvoljen SMS koji se dodatno naplaćuje (jer tarifa uključuje samo neograničen internet).

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/start-paket/uz-pretplatu/?pid=43

 

 

A ako uzmem ovo dobijem isti taj internet samo na bonove. Znači 1 tb limit bez slanja smsa?

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/start-paket/na-bonove/

 Upravo tako. Ako budes imao srece potrosit ces taj 1 TB nakon cega ti mogu spustiti brzinu na 1 Mbps od 18 - 23 (s tim da ti brzine nisu garantirane). 

A 1 TB može potrošiti samo ako po cijeli dan skida i seeda torrent, gleda HD streamove. Dakle, da prijeđe ograničenje od 1 TB mora dnevno potrošiti 34 GB. 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

A 1 TB može potrošiti samo ako po cijeli dan skida i seeda torrent, gleda HD streamove. Dakle, da prijeđe ograničenje od 1 TB mora dnevno potrošiti 34 GB. 

 U vrijeme 4K rezolucija izrazito lako za potrošit i bez torenta... 

4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Onda sam ja napravio zajeb jer umjesto da sam naručio s interneta ljubičastu simicu ja sam kupio na trafici zelenu simicu i zato imam limit od 5gb itd jer sam aktivirao mobilnu tarifu. A da sam naručio ljubičastu onda bih imao samo intenet bez smsova. Onda ću od sljedećeg mjeseca uzet ljubičastu pa da imam tih 1 tb bez upozorenja svakih 5 gb. A možda uzmem i na pretplatu ako je bez ugovorne, znači možeš prekinut kad hoćeš, a za sad sam zadovoljan vezom i brzinom down up, i čini mi se ok za uzet si svaki mjesec, pa onda neka bude 30 kn jeftinije s pretplatom.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Buljko kaže...
ranko091 kaže...
Buljko kaže...

Imamo situaciju da smo relativno blizu bazne stanice, ali nemamo direktan pogled na nju (signal 3-4/5) zato što smo u dvojnom objektu s krive strane. Mislili smo staviti P56UNICOM na balkon i usmjeriti prema odašiljaču. Da li je to najbolje rješenje u ovom slučaju?

 ako balkon vidi odašiljač bez prepreka, i taj odašiljač ima TELE2 odašiljače, onda je to najbolje riješenje.

 

Je, TELE2 je i vidi se sa balkona. Susjed 3 kuće dalje ima direktan pogled na odašiljač i ima full signal bez vanjske antene. Tnx! 

 

Kupili smo antenu iz linka, spojili na ZTE MF286, na desni SMA priključak (lijevi priključak je samo za niže frekvencije). Signal je skočio sa -94dbm na -64dbm. Brzina uploada, naravno, neusporedivo veća. Download, međutim, nikako izmjeriti preko 40 Mbps. Čak i u 8 ujutro ne ide preko. Izmjerio sam u isto vrijeme bez antene, na najboljoj poziciji u kući i ide 20-ak Mbps, dakle duplo manje.

 

Vidim sad da se tu spominju MIMO antene i da s njima download može biti gotovo duplo brži.. Obzirom na sve navedeno, da li smo možda ipak trebali uzeti MIMO antene ili s njima ne bi dobili puno više? I da li se one zajedno spajaju na isti SMA priključak (2 u 1) ili svaka ima svoj?

11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav ekipa citam i pratim temu vec dosta dugo....zanima me ima li itko iskustva sa servisom naime kod produzenja ugovora trazio sam  huawei b525 router oni poslali zte koji ima samo wifi sto meni nikako ne odgovara. Vratio sam im ga i zatrazio storno ugovora po naputku ali oni ne mogu napraviti nista dok uredaj ne prode kontrolu kvalitete koju prolazi hvala Bogu vec 35 dana. Jel ima netko iskustva sa tim koliko ta kontrola kvalitete traje inace

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Buljko kaže...

 

Kupili smo antenu iz linka, spojili na ZTE MF286, na desni SMA priključak (lijevi priključak je samo za niže frekvencije). Signal je skočio sa -94dbm na -64dbm. Brzina uploada, naravno, neusporedivo veća. Download, međutim, nikako izmjeriti preko 40 Mbps. Čak i u 8 ujutro ne ide preko. Izmjerio sam u isto vrijeme bez antene, na najboljoj poziciji u kući i ide 20-ak Mbps, dakle duplo manje.

 

Vidim sad da se tu spominju MIMO antene i da s njima download može biti gotovo duplo brži.. Obzirom na sve navedeno, da li smo možda ipak trebali uzeti MIMO antene ili s njima ne bi dobili puno više? I da li se one zajedno spajaju na isti SMA priključak (2 u 1) ili svaka ima svoj?

 Nije MIMO antena , već se postavljanjem dvije antene  u dvije polarizacije i priključenjem svaka na svoj priključak dobije rad MIMO opcije.

Jedan priključak je samo prijem , a drugi i prijem i predaja.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...
Buljko kaže...

 

Kupili smo antenu iz linka, spojili na ZTE MF286, na desni SMA priključak (lijevi priključak je samo za niže frekvencije). Signal je skočio sa -94dbm na -64dbm. Brzina uploada, naravno, neusporedivo veća. Download, međutim, nikako izmjeriti preko 40 Mbps. Čak i u 8 ujutro ne ide preko. Izmjerio sam u isto vrijeme bez antene, na najboljoj poziciji u kući i ide 20-ak Mbps, dakle duplo manje.

 

Vidim sad da se tu spominju MIMO antene i da s njima download može biti gotovo duplo brži.. Obzirom na sve navedeno, da li smo možda ipak trebali uzeti MIMO antene ili s njima ne bi dobili puno više? I da li se one zajedno spajaju na isti SMA priključak (2 u 1) ili svaka ima svoj?

 Nije MIMO antena , već se postavljanjem dvije antene  u dvije polarizacije i priključenjem svaka na svoj priključak dobije rad MIMO opcije.

Jedan priključak je samo prijem , a drugi i prijem i predaja.

 

A sooo. Hvala na pojašnjenju. Obzirom da izgleda da je lijevi priključak na routeru stvarno samo za niže frekvencije (kad sam spojio antenu na njega, nije bilo apsolutno nikakvog pomaka po pitanju signala), ima li onda smisla uložiti u drugu antenu?

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Buljko kaže...

 

A sooo. Hvala na pojašnjenju. Obzirom da izgleda da je lijevi priključak na routeru stvarno samo za niže frekvencije (kad sam spojio antenu na njega, nije bilo apsolutno nikakvog pomaka po pitanju signala), ima li onda smisla uložiti u drugu antenu?

 pa to i je poanta 4G mreže. razdvajanje odlaznih i dolaznih podataka zbog smanjivanja latencija. zato su potrebne 2 antene. za 5G će treba 4 antene. tako da počnite šparat... :D

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Buljko kaže...

A sooo. Hvala na pojašnjenju. Obzirom da izgleda da je lijevi priključak na routeru stvarno samo za niže frekvencije (kad sam spojio antenu na njega, nije bilo apsolutno nikakvog pomaka po pitanju signala), ima li onda smisla uložiti u drugu antenu?

 Ništa bolje nećeš dobiti sa spojenom jednom antenom , ali kad spojiš dvije tada prilikom konekcije na baznu postaju tvoj ruter je "obavjesti" da radi u MIMO Diversity modu pa tada bazna postaja dio podataka prema tebi šalje u jednoj polarizaciji a drugi dio u drugoj polarizaciji u isto vrijeme.

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Okrenija sam satelitski pijat 105 cm prema Marsu i sad imam nevjerovatno fantastičnih 3 mbps ,jedino me malo zajebava kad puše jaka bura onda imam nešto malo manje 2 Mbps , bazna od mene nekoliko stotina metara ali sa sjeverne strane a ja na južnoj strani Marsa.....

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Postoji li alternativa pokućnom? 

Već imamo jedan koji je upotrebljiv u neko bezvezno doba dana, al bude poprilično spor kad na njega bude spojena hrpa ljudi. Sad sam uzeo drugi, ali čini se da nema nikakve razlike, jer ako je jedan zagušen drugi dobiva toliko signala manje? Isto je kao da imam samo jednog. 

Ako bi uzeli recimo onaj Gigabox od HT-a, bi li isto gubio promet kod zagušenja mreže u okolici? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
Buljko kaže...

 

A sooo. Hvala na pojašnjenju. Obzirom da izgleda da je lijevi priključak na routeru stvarno samo za niže frekvencije (kad sam spojio antenu na njega, nije bilo apsolutno nikakvog pomaka po pitanju signala), ima li onda smisla uložiti u drugu antenu?

 pa to i je poanta 4G mreže. razdvajanje odlaznih i dolaznih podataka zbog smanjivanja latencija. zato su potrebne 2 antene. za 5G će treba 4 antene. tako da počnite šparat... :D

 

AF139 kaže...
Buljko kaže...

A sooo. Hvala na pojašnjenju. Obzirom da izgleda da je lijevi priključak na routeru stvarno samo za niže frekvencije (kad sam spojio antenu na njega, nije bilo apsolutno nikakvog pomaka po pitanju signala), ima li onda smisla uložiti u drugu antenu?

 Ništa bolje nećeš dobiti sa spojenom jednom antenom , ali kad spojiš dvije tada prilikom konekcije na baznu postaju tvoj ruter je "obavjesti" da radi u MIMO Diversity modu pa tada bazna postaja dio podataka prema tebi šalje u jednoj polarizaciji a drugi dio u drugoj polarizaciji u isto vrijeme.

 

Dečki, hvala puno na strpljenju i odgovorima. Trebao bi, znači, samo uzeti još jednu takvu.. Pretpostavljam da u Kermanu ne bi htjeli zamjeniti antenu koja je montirana već 10 dana, za ove koje su tako lijepo uparene, a izašlo bi me 116 kn manje? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Buljko kaže...
ranko091 kaže...
Buljko kaže...

 

A sooo. Hvala na pojašnjenju. Obzirom da izgleda da je lijevi priključak na routeru stvarno samo za niže frekvencije (kad sam spojio antenu na njega, nije bilo apsolutno nikakvog pomaka po pitanju signala), ima li onda smisla uložiti u drugu antenu?

 pa to i je poanta 4G mreže. razdvajanje odlaznih i dolaznih podataka zbog smanjivanja latencija. zato su potrebne 2 antene. za 5G će treba 4 antene. tako da počnite šparat... :D

 

AF139 kaže...
Buljko kaže...

A sooo. Hvala na pojašnjenju. Obzirom da izgleda da je lijevi priključak na routeru stvarno samo za niže frekvencije (kad sam spojio antenu na njega, nije bilo apsolutno nikakvog pomaka po pitanju signala), ima li onda smisla uložiti u drugu antenu?

 Ništa bolje nećeš dobiti sa spojenom jednom antenom , ali kad spojiš dvije tada prilikom konekcije na baznu postaju tvoj ruter je "obavjesti" da radi u MIMO Diversity modu pa tada bazna postaja dio podataka prema tebi šalje u jednoj polarizaciji a drugi dio u drugoj polarizaciji u isto vrijeme.

 

Dečki, hvala puno na strpljenju i odgovorima. Trebao bi, znači, samo uzeti još jednu takvu.. Pretpostavljam da u Kermanu ne bi htjeli zamjeniti antenu koja je montirana već 10 dana, za ove koje su tako lijepo uparene, a izašlo bi me 116 kn manje? 

 Ukoliko si naručio preko webshopa i nije prošlo 14 dana imaš pravo na povrat ili zamjenu. Nema veze što si ih koristio, možeš navesti da nisi zadovoljan rezultatima ili nešto slično.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...
Buljko kaže...
ranko091 kaže...
Buljko kaže...

 

A sooo. Hvala na pojašnjenju. Obzirom da izgleda da je lijevi priključak na routeru stvarno samo za niže frekvencije (kad sam spojio antenu na njega, nije bilo apsolutno nikakvog pomaka po pitanju signala), ima li onda smisla uložiti u drugu antenu?

 pa to i je poanta 4G mreže. razdvajanje odlaznih i dolaznih podataka zbog smanjivanja latencija. zato su potrebne 2 antene. za 5G će treba 4 antene. tako da počnite šparat... :D

 

AF139 kaže...
Buljko kaže...

A sooo. Hvala na pojašnjenju. Obzirom da izgleda da je lijevi priključak na routeru stvarno samo za niže frekvencije (kad sam spojio antenu na njega, nije bilo apsolutno nikakvog pomaka po pitanju signala), ima li onda smisla uložiti u drugu antenu?

 Ništa bolje nećeš dobiti sa spojenom jednom antenom , ali kad spojiš dvije tada prilikom konekcije na baznu postaju tvoj ruter je "obavjesti" da radi u MIMO Diversity modu pa tada bazna postaja dio podataka prema tebi šalje u jednoj polarizaciji a drugi dio u drugoj polarizaciji u isto vrijeme.

 

Dečki, hvala puno na strpljenju i odgovorima. Trebao bi, znači, samo uzeti još jednu takvu.. Pretpostavljam da u Kermanu ne bi htjeli zamjeniti antenu koja je montirana već 10 dana, za ove koje su tako lijepo uparene, a izašlo bi me 116 kn manje? 

 Ukoliko si naručio preko webshopa i nije prošlo 14 dana imaš pravo na povrat ili zamjenu. Nema veze što si ih koristio, možeš navesti da nisi zadovoljan rezultatima ili nešto slično.

 

Nisam uzeo preko webshopa, ali su mi rekli preko telefona da će mi zamjeniti, uz nadoplatu naravno. :)

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
NoDe31 kaže...

Ne, lud je onaj tko ulazi u raspravu i na kraju napiše ono što je u startu pokušao osporit... Flat je "Flat".... Bez limita, bez throttlanja, bez slanja blesavih smsova... Dok god tarifa ima nešto od toga, nije flat, samo loš marketing... 

 Potpuno točno prodavanje muda za bubrege , paraziti harače max. a pogotovo A1 i HT pogledajte im samo cijene .

Takve nisu po EU kao kod nas .

Ja bih više volio da je mobilni internet kvalitetniji i jeftiniji nego fiksni pa makar on bio i optički jer njega mogu koristit samo doma a mobilnog gdje hoću.

Strpimo se do satelitskog interneta ...🤣😆😊😄😂

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 18:43 (MUĆAK).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blowfish_cro kaže...

Postoji li alternativa pokućnom? 

Već imamo jedan koji je upotrebljiv u neko bezvezno doba dana, al bude poprilično spor kad na njega bude spojena hrpa ljudi. Sad sam uzeo drugi, ali čini se da nema nikakve razlike, jer ako je jedan zagušen drugi dobiva toliko signala manje? Isto je kao da imam samo jednog. 

Ako bi uzeli recimo onaj Gigabox od HT-a, bi li isto gubio promet kod zagušenja mreže u okolici? 

Postoji; A1 nudi Homebox (ograničen na 100 GB po maksimalnoj brzini, dodatni promet po maksimalnoj brzini se dodatno naplaćuje), HT nudi Gigabox. Koju god da uslugu odabereš, kada se spoji veći broj korisnika ili netko preoptereti mrežu, možeš zaboraviti na veliku brzinu. Tako funkcionira mobilna tehnologija, nebitno kod kojeg operatera.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

 

 Potpuno točno prodavanje muda za bubrege , paraziti harače max. a pogotovo A1 i HT pogledajte im samo cijene .

Takve nisu po EU kao kod nas .

Ja bih više volio da je mobilni internet kvalitetniji i jeftiniji nego fiksni pa makar on bio i optički jer njega mogu koristit samo doma a mobilnog gdje hoću.

Strpimo se do satelitskog interneta ...🤣😆😊😄😂

 

Lupaš napamet ajde daj link nekog operatera u EU da je jeftiniji od naših operatera u ponudi 4G usluge. Naravno ponuda mora sadržavati Flat internet po max dostupnoj brzini.

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

4G Mobile routeri 

ZTE MF927 White MiFi CAT4

ili

TP LINK 7350 

cijena  tu negdje između  550 i 620 kn. kao najpovoljnije kod nas 2 god.garancije.

 

Po stranim testovima TP Link djeluje bolje i kvalitetnije ima li tko kakva jača 

saznanja ili postoji na stranim web shopovima nešto bolje i jeftinije.

U obzir dolaze samo 4G mobile routeri .

Čitam .......

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 18:30 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blowfish_cro kaže...

Postoji li alternativa pokućnom? 

Već imamo jedan koji je upotrebljiv u neko bezvezno doba dana, al bude poprilično spor kad na njega bude spojena hrpa ljudi. Sad sam uzeo drugi, ali čini se da nema nikakve razlike, jer ako je jedan zagušen drugi dobiva toliko signala manje? Isto je kao da imam samo jednog. 

Ako bi uzeli recimo onaj Gigabox od HT-a, bi li isto gubio promet kod zagušenja mreže u okolici? 

 Kod Gigaboxa imaš dvije varijante: ako imaš mobilnu pretplatu u T-comu, upariš ih u Magentu, dobiješ 200 giga po 4G brzini (nakon toga brzina od 4/1 Mbit-a bez limita prometa). Bez Magente imaš 100 giga prometa po 4G brzini i flat po nižoj brzini nakon potrošenog paketa. Testiram već tjedan dana kod roditelja (10 km od Virovitice u smjeru prema Slatini/Osijeku), brzine su sjajne: preko dana oko 70/25 Mbit, po noći mi je rekord 120/38 Mbit. U stanu u centru Osijeka je solidna pokrivenost te su brzine tu manje-više jednake onima od T2 (preko dana prosječno 30-50/22 Mbit, a preko noći 57/40 Mbita).

 

Sama zagušenost mreže ovisi dosta o lokaciji, no ako se radi o T-comu, imaš dosta bolje šanse da će brzine biti veće i stabilnije u manjim mjestima nego sa Tele 2.

Why so serious?
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nema limit na 1TB. Samo ti nakon 1TB u vrijeme najvećeg zagušenja 18-23 smanje brzinu. Što znači da u ostale sate od 23-18 i dalje imaš brzinu koju imaš te možeš imati i 2 i 3 TB ako hoćeš.
I uostalom što tebe na fixnom iskonu boli patka gdje je limit na mobilnom netu, a gdje nije. Vodi svoje brige.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 0:29 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koliko sam čuo od osobe koja radi tamo znači u Tele2 je to da korisnik ima limit od 1TB/mj. ali da taj limit se troši samo u to vrijeme znači najveće upotrebe mreže (18-23h), a sad po sezoni je bilo i od 17h!

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Night-Spider kaže...

Koliko sam čuo od osobe koja radi tamo znači u Tele2 je to da korisnik ima limit od 1TB/mj. ali da taj limit se troši samo u to vrijeme znači najveće upotrebe mreže (18-23h), a sad po sezoni je bilo i od 17h!

 

 

 troši se uvijek. 0-24.

 

ali ako pređeš limit od 1024 GB prometa, onda te uspore na brzinu 1/1mbit od 18-23h svaki dan do kraja tekućeg mjeseca. ostatak dana brzine su normalne do kraja tekućeg mjeseca.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
chili99 kaže...
vuleslash kaže...
Marko :D kaže...

Može. To se naziva pokućnim internetom jer je to kartica namjenjena za ruter, ali se može koristiti i na mobitelu. Radi se o data SIM kartici...

 

A ako uzmem ovo dobijem isti taj internet samo na bonove. Znači 1 tb limit bez slanja smsa?

 

 

https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/start-paket/na-bonove/

 Upravo tako. Ako budes imao srece potrosit ces taj 1 TB nakon cega ti mogu spustiti brzinu na 1 Mbps od 18 - 23 (s tim da ti brzine nisu garantirane). 

A 1 TB može potrošiti samo ako po cijeli dan skida i seeda torrent, gleda HD streamove. Dakle, da prijeđe ograničenje od 1 TB mora dnevno potrošiti 34 GB. 

NoDe31 kaže...
Marko :D kaže...

A 1 TB može potrošiti samo ako po cijeli dan skida i seeda torrent, gleda HD streamove. Dakle, da prijeđe ograničenje od 1 TB mora dnevno potrošiti 34 GB. 

 U vrijeme 4K rezolucija izrazito lako za potrošit i bez torenta... 

Samo ako iskljucivo gledas 4k streamove 5 sati dnevno.

 

Netflix HD 4K: 7 GB/sat

 

Glavni je problem kod Tele2 da dobar dio njihovih korisnika bez ulaganja u mrezu nikad nece imati sanse potrositi tih 1 TB.  

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozz, uzeo sam pokucni internet od A1. Dobio sam njihiv homebox MF283V router i imam 100gb interneta pa ostatak po smanjenoj brzini. Sad me zanima par stvari... Gledajuci po jedan film na dan u HD, igranja onlinr igara tipa nba2k20 po sat, i normalno koristenje na mobitelu, malo yt,fb,ig... Cu potrositi u mj dana svih 100gb na to? druga stvar, smijem li ja otkazati tarifu na A1 i uzeti u tele2 sim s tim neogranicenim internetom i staviti u taj A1 router(placen je u cijelosti).

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nisam siguran da ćeš takvim tempom izdržati sa 100 gb do polovice mjeseca, ostatak nije problem ali surfanje po 4g brzini će ti skuriti taj paket i brže nego misliš

Why so serious?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice