Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.048.273
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Prije par dana pričao sa tipom koji radi u tele 2, kaže da od 1. siječnja prelaze u vlasništvo te firme iz Srbije, koja je inače vlasnica i Arene Sport i Nove TV, ako se ne varam i Sportkluba, za to zadnje nisam siguran
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pa za to se zna barem već 6 mjeseci. United Group.

Čeka(lo) se samo odgovor i odluka AZOT-a.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Uzeo TL-MR6400
Jel ima netko iskustva s tim ruterom?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
imam full signal od tele 2, 4g+, al lockana brzina na 10 kad idem preko moba(nemam njihov internet al sam razmisljao da uzmem al vidim prolazi brzina sam 10 mbps), nema nikakve sanse da se dobije veca brzina?
battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
imam full signal od tele 2, 4g+, al lockana brzina na 10 kad idem preko moba(nemam njihov internet al sam razmisljao da uzmem al vidim prolazi brzina sam 10 mbps), nema nikakve sanse da se dobije veca brzina?

 ako ti je odašiljač blizu i vidljiv, sa antenama se to lako riješi. e sad ako ti je odašiljač zagušen korisnicima, tu nikakve antene ne pomažu.

 

napravi si kakav speedtest. ako u 7-8 uveče imaš 10 mbita downloada i 40 mbita uploada odašiljač ti je zagušen. i dalje samo odlučiš tele2 ili neki manje zagušeni operater.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
dado16 kaže...
imam full signal od tele 2, 4g+, al lockana brzina na 10 kad idem preko moba(nemam njihov internet al sam razmisljao da uzmem al vidim prolazi brzina sam 10 mbps), nema nikakve sanse da se dobije veca brzina?

 ako ti je odašiljač blizu i vidljiv, sa antenama se to lako riješi. e sad ako ti je odašiljač zagušen korisnicima, tu nikakve antene ne pomažu.

 

napravi si kakav speedtest. ako u 7-8 uveče imaš 10 mbita downloada i 40 mbita uploada odašiljač ti je zagušen. i dalje samo odlučiš tele2 ili neki manje zagušeni operater.

 download je apsolutno uvijek 10, signal od svih operatera mi je cist ok samo a1 nema flat, a t-com mi ispadne 300 kn mj, to trenutno i koristim, imam 150 mbps od t-coma al pokušavam naći jeftiniju varijantu

 

 

evo screenshot sad u 10

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Zaključenje prodaje očekuje se do kraja 2019. godine United Grupi, ali ovim putem nemam dostupne informacije o točnom datumu. Oni su vodeći pružatelj telekomunikacijskih usluga i medijskog sadržaja u jugoistočnoj Europi i posluju u šest zemalja. Većinski vlasnik United Grupe je BC Partners. Što se tiče Tele2 Hrvatska, trenutno se za korisnike ništa ne mijenja po pitanju usluga niti sklopljenih ugovora.
-
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
dosada123 kaže..

 Super...pa koji ti ruter imas kad ti podrzava? I kakve su ti brzine, koja ti je lokacija okvirno, kod mene Tresnjevka i uzasne su brzine od ljeta katastrofa. Imam taj ruter  

 

 

 B618,B715, B525s-65a .  Brzine od 60 pa navise

 Pa taj imam i ja B525s-65a,,, pa nista

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dosada123 kaže...
DDavorin kaže...
dosada123 kaže..

 Super...pa koji ti ruter imas kad ti podrzava? I kakve su ti brzine, koja ti je lokacija okvirno, kod mene Tresnjevka i uzasne su brzine od ljeta katastrofa. Imam taj ruter  

 

 

 B618,B715, B525s-65a .  Brzine od 60 pa navise

 Pa taj imam i ja B525s-65a,,, pa nista

 Ako imaš na routeru 4G+ morao bi imati vece brzine nego na jednoj frekvenciji. probaj 1800 pa onda 2100 brzine i onda na auto i ako imaš 4G+ na routeru mora biti brzina približna zbroju brzina 1800 i 2100. I ako te ta brzina ne zadovoljava preopterećena ti bazna stanica.

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pozzzz,
meni je ovo pomoglo.umjesto da traži automatski stavio sam stalno 4G. A gdje se podešava 1800 ili 2100?
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 10:35 (gorantallica).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...

 download je apsolutno uvijek 10, signal od svih operatera mi je cist ok samo a1 nema flat, a t-com mi ispadne 300 kn mj, to trenutno i koristim, imam 150 mbps od t-coma al pokušavam naći jeftiniju varijantu

 

 

evo screenshot sad u 10

 po slici se vidi da imaš proporcionalno i download i upload. to znači da ima mjesta poboljšanju sa antenama. i imaj na umu da te antene vrijede za sve. nebitno t-com, a1 ili tele2. tako da ako se odlučiš kupit, koristit će za bilo kojeg operatera.

 

a sad dolazi na red instalirat neku aplikaciju poput cellmapper ( https://play.google.com/store/apps/details?id=cellmapper.net.cellmapper&hl=en ) i probat nać di ti je najbliži odašiljač. pa ako se odlučiš na kupnju antena da znaš kamo moraš okrenut antene.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
dado16 kaže...

 download je apsolutno uvijek 10, signal od svih operatera mi je cist ok samo a1 nema flat, a t-com mi ispadne 300 kn mj, to trenutno i koristim, imam 150 mbps od t-coma al pokušavam naći jeftiniju varijantu

 

 

evo screenshot sad u 10

 po slici se vidi da imaš proporcionalno i download i upload. to znači da ima mjesta poboljšanju sa antenama. i imaj na umu da te antene vrijede za sve. nebitno t-com, a1 ili tele2. tako da ako se odlučiš kupit, koristit će za bilo kojeg operatera.

 

a sad dolazi na red instalirat neku aplikaciju poput cellmapper ( https://play.google.com/store/apps/details?id=cellmapper.net.cellmapper&hl=en ) i probat nać di ti je najbliži odašiljač. pa ako se odlučiš na kupnju antena da znaš kamo moraš okrenut antene.

 ma antene su mi pred nosom ,ovo je prek moba ,na routeru mf283+ pokazuje -50 dbM signal, mislim šta će mi bolje od tog a imam sam 10 mbps....dok naprimjer t-com imam sto put veću brzinu a isti je signal(oba dva odašiljača od tele 2 i t-com se nalaze na istom mjestu) očito je problem do njih, neće nikakva antena riješit ovaj problem(500 metara je udaljenost tak da zbilja nema potrebe za antenama i još sam na brdu)...kad odem mobitelom ispod odašiljaća(nalazi se na vodotornju) opet je ista brzina, nema razlike

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 12:40 (dado16).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gorantallica kaže...
Pozzzz,
meni je ovo pomoglo.umjesto da traži automatski stavio sam stalno 4G. A gdje se podešava 1800 ili 2100?

 U postavkama routera.

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo kodmene procvjetao band 1 na 2100mhz sa -110 dbm samo, naspram b3 -73dbm sa Iskrama nez el nesto tu nestima vidi se po uploadu da neam signala

https://www.speedtest.net/result/8851764127

-
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 21:30 (horihoro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ja nemam te postavke nigdje... vjerojatno ne znam ni pretraživati kako treba.
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Uglavnom brzina je na trenutke fenomenalna(2min) i ostatak žalost
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gorantallica kaže...
ja nemam te postavke nigdje... vjerojatno ne znam ni pretraživati kako treba.

 ono sto te koci je ovaj -103 dbM, to je kritično i to je nestabilna veza, na trenutak moze uvatit dobro ali gubi na kvaliteti tako da prvo što trebaš je uhvatiti bolji signal(bar -65 dbM do 75 dbM da budes siguran, sve ispod je super sve iznad je vec lose), a što se tiče biranja mhz itd tebi je router zaključan sto se tiče tih postavki, nemres to namještavat (bar mi se tako čini, jer je i meni je tak router sjeban, možda jedino drugi firmware bi pomogao)

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 22:46 (dado16).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...

 ma antene su mi pred nosom ,ovo je prek moba ,na routeru mf283+ pokazuje -50 dbM signal, mislim šta će mi bolje od tog a imam sam 10 mbps....dok naprimjer t-com imam sto put veću brzinu a isti je signal(oba dva odašiljača od tele 2 i t-com se nalaze na istom mjestu) očito je problem do njih, neće nikakva antena riješit ovaj problem(500 metara je udaljenost tak da zbilja nema potrebe za antenama i još sam na brdu)...kad odem mobitelom ispod odašiljaća(nalazi se na vodotornju) opet je ista brzina, nema razlike

 a onda je moguće da tele2 antene uopće nisu okrenute prema tvojoj kući. ja na -45db imam 140/47 brzine u 2-3 ujutro dok svi spavaju. sa antenama, bez 130/40.

 

 

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dado16 kaže...
gorantallica kaže...
ja nemam te postavke nigdje... vjerojatno ne znam ni pretraživati kako treba.

 ono sto te koci je ovaj -103 dbM, to je kritično i to je nestabilna veza, na trenutak moze uvatit dobro ali gubi na kvaliteti tako da prvo što trebaš je uhvatiti bolji signal(bar -65 dbM do 75 dbM da budes siguran, sve ispod je super sve iznad je vec lose), a što se tiče biranja mhz itd tebi je router zaključan sto se tiče tih postavki, nemres to namještavat (bar mi se tako čini, jer je i meni je tak router sjeban, možda jedino drugi firmware bi pomogao)

 Brendirani routeri konkretno od Tele2 nemaju te postavke biranja frekvencija. Treba staviti drugi FW koji ima te mogučnosti i još pregršt drugih. Slika b525 od tele2 sa drugim FW.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
dado16 kaže...

 ma antene su mi pred nosom ,ovo je prek moba ,na routeru mf283+ pokazuje -50 dbM signal, mislim šta će mi bolje od tog a imam sam 10 mbps....dok naprimjer t-com imam sto put veću brzinu a isti je signal(oba dva odašiljača od tele 2 i t-com se nalaze na istom mjestu) očito je problem do njih, neće nikakva antena riješit ovaj problem(500 metara je udaljenost tak da zbilja nema potrebe za antenama i još sam na brdu)...kad odem mobitelom ispod odašiljaća(nalazi se na vodotornju) opet je ista brzina, nema razlike

 a onda je moguće da tele2 antene uopće nisu okrenute prema tvojoj kući. ja na -45db imam 140/47 brzine u 2-3 ujutro dok svi spavaju. sa antenama, bez 130/40.

 

 

ma al nisam ja isprobavao sam kod kuce, odem kod zubara dok čekam probam brzinu opet 10 mbps, odem sa ženom u trgovinu dok čekam probam brzinu opet 10....nema šanse nikakve teoretske dobit veću brzinu od 10(jednostavno mora biti do njih da su ga lockali jel dost ljudi koristi tele2, al nisam našao nikakvi način zaobici taj lock)

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 11:37 (dado16).
12 godina
odjavljen
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo rezultata

Ruter je TL-MR6400, V4 s zadnjim firmwareom. Špansko, Zagreb. U pitanju je veza s LAN kablom. Kanal je automatski dok je širina kanala 40MHz

 

https://www.speedtest.net/result/8853590987

 

 

Evo još jedan s PCa

https://www.speedtest.net/result/8853621286

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 13:53 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ovo je s mobitela, Redmi 5 Plus, MIUI 11, Global ROM
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel ima netko problem da mu u zadnjih 15-tak dana internet smece .  Znaci kod mene downlaod 2.5 do 5 maks preko  dana i preko noci do 15 ali nestabilno uzasno . Prije je bilo po danu minimalno 20 i po noci po 50 . Jel to do njih ili ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Rucipe kaže...

Jel ima netko problem da mu u zadnjih 15-tak dana internet smece .  Znaci kod mene downlaod 2.5 do 5 maks preko  dana i preko noci do 15 ali nestabilno uzasno . Prije je bilo po danu minimalno 20 i po noci po 50 . Jel to do njih ili ?

 prije bih rekao da je do neke osobe koja je prije 15-tak dana uzela tele2 i sad ga siluje. :D

 

neki "torent majstor" sa milijun konekcija po torrentu da se "brže skine"... :D

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
evo recimo sada je super,a imate i drugu sliku i možete vidjeti kako leti :) znači ubija me to
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ovo su moje izmjerene vrijednosti na routeru, sa internim antenama i sa Iskrama P56 MIMO

Razlika u signalu je velika.

Moram reći da najviše varira SINR, pa čak i unutar minute, vrijednost sa 20 zna pasti na 2, pa se penje, i tak... nije stabilan. Znate li što može utjecati na to?

Razina signala je stabilna i dobit na signalu je i veća nego sam očekivao.

 

Na žalost dobit signala kod mene ne znači i dobit brzine  :(

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
pa -70 bez vanjskih antena i nije mal signal, ocito da na tvojem području ni nemreš do bolje brzine, slično se i meni dešava
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Hm, i nije baš tako, ali frustrira što nemogu utjecati na tele2.

 

Slične vrijednosti signala imam na mobitelu S9+  (i on ima 4G+)

Na njemu mjerim preko 70 Mbps na govornoj tarifi od Tele2, a u isto vrijeme na ruteru pokućnom internetu mjerim jedva 35 Mbps.

 

Pa nek mi netko kaže da Tele2 ne štopa pokućni. To jednostavno nije istina. Ali neeeda mi se s njima natezati prek telefona i svađati, jer uvijek ima toliko varijabli kod podešenja, da se oni u svakom trenutku mogu pravdati da je nešto do mene.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...

Ovo su moje izmjerene vrijednosti na routeru, sa internim antenama i sa Iskrama P56 MIMO

Razlika u signalu je velika.

Moram reći da najviše varira SINR, pa čak i unutar minute, vrijednost sa 20 zna pasti na 2, pa se penje, i tak... nije stabilan. Znate li što može utjecati na to?

Razina signala je stabilna i dobit na signalu je i veća nego sam očekivao.

 

Na žalost dobit signala kod mene ne znači i dobit brzine  :(

 

 

 

 

 Da sam sebe editiram; Mislim da znam u čemu je problem; ČELIJE

Na mobitelu imam app Network cell info, i ono što vidim, je da na mojoj baznoj stanici imaju po 2 čelije za svaku od frekvencija

1800 Mhz   10414348    i    10414349

2100 Mhz   10414358    i    10414359

 

Na mobitelu se to mjenja, valjda ovisno o nečemu (signal ili "dostupnost/zagušenost), dok se na routeru NE mjenja, odnosno, ako je uključeno B1+B3, onda se uvijek spaja na ove čelije što završavaju na 8.

 

E sad, kako natjerati router da se spoji na ove 2 druge čelije što završavaju na 9 ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 14:54 (ZdravacVZ).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZdravacVZ kaže...
ZdravacVZ kaže...

Ovo su moje izmjerene vrijednosti na routeru, sa internim antenama i sa Iskrama P56 MIMO

Razlika u signalu je velika.

Moram reći da najviše varira SINR, pa čak i unutar minute, vrijednost sa 20 zna pasti na 2, pa se penje, i tak... nije stabilan. Znate li što može utjecati na to?

Razina signala je stabilna i dobit na signalu je i veća nego sam očekivao.

 

Na žalost dobit signala kod mene ne znači i dobit brzine  :(

 

 

 

 

 Da sam sebe editiram; Mislim da znam u čemu je problem; ČELIJE

Na mobitelu imam app Network cell info, i ono što vidim, je da na mojoj baznoj stanici imaju po 2 čelije za svaku od frekvencija

1800 Mhz   10414348    i    10414349

2100 Mhz   10414358    i    10414359

 

Na mobitelu se to mjenja, valjda ovisno o nečemu (signal ili "dostupnost/zagušenost), dok se na routeru NE mjenja, odnosno, ako je uključeno B1+B3, onda se uvijek spaja na ove čelije što završavaju na 8.

 

E sad, kako natjerati router da se spoji na ove 2 druge čelije što završavaju na 9 ?

 

 

 a trebao bi imati ručni odabir tak da ti ga nemre odspajat, to sve zavisi o tvom routeru

battletag:MasnaKrvavic#2275
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice