Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.050.645
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Najtočnije mjerenje brzine DL skidanje fajla sa Microsoft-ove stranice

Nije. Ti ne plaćaš operateru brzinu prema Microsoftu, nego prema poslužiteljima operatera. Stoga, najtočniji način za mjerenje brzine jest mjerenje prema poslužiteljima Tele2.

DDavorin kaže...

ili ja koristim skidanje datoteke sa Tele2 speed testa servisa odabereš datoteku i vidiš brzinu DL.    http://speedtest.tele2.net/

Upravo to je taj najtočniji način. Dodušte, ne bih preporučio test preko preglednika nego preko nekog Download Managera.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Lupaš bezveze di su poslužitelji od tele2 prema Microsoft-ovim nebo i zemlja. Iako poanta nije bila u tome poanta je da klasični speed test rijetko kad daje točne rezultate. Iako Tele2 Speedtest Service je ok za mjerenje DL iako sam na HT HR. Ide preko 200Mbps na jednoj frekvenicji. Dok ookla speed test varira od 120 do 190 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tko zna gdje je tom fast.com server.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Lupaš bezveze di su poslužitelji od tele2 prema Microsoft-ovim nebo i zemlja. Iako poanta nije bila u tome poanta je da klasični speed test rijetko kad daje točne rezultate. Iako Tele2 Speedtest Service je ok za mjerenje DL iako sam na HT HR. Ide preko 200Mbps na jednoj frekvenicji. Dok ookla speed test varira od 120 do 190 

Ne lupam. Garantirano imaš najveću brzinu i najbolji ping prema najbližem poslužitelju, odnosno onom od tvog ISP-a. 

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
DDavorin kaže...

Lupaš bezveze di su poslužitelji od tele2 prema Microsoft-ovim nebo i zemlja. Iako poanta nije bila u tome poanta je da klasični speed test rijetko kad daje točne rezultate. Iako Tele2 Speedtest Service je ok za mjerenje DL iako sam na HT HR. Ide preko 200Mbps na jednoj frekvenicji. Dok ookla speed test varira od 120 do 190 

Ne lupam. Garantirano imaš najveću brzinu i najbolji ping prema najbližem poslužitelju, odnosno onom od tvog ISP-a. 

 hahh na tele2 poslužitelju imam manji ping i veće brzine nego na poslužitelju mog davatelja usluga a piše da je udaljenost ista. Izaberem server novi net čakovec ping očajan i brzina udaljenost 20km sve to ne drži vodu kao što sam i prije rekao direktan download fajla preko dobrog servera jedino za mene mjerodavno što se tiče DL, a ping i UL nisam spominjao. i kao što si rekao poželjno skidanje download menagerom.

skidanje fajla skidanje fajla
speed test speed test
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imaš poslužitelja koji su takvi. Koristim A1 (optika), kada mjerim prema HT-u ping je 31 ms i brzina nekih 60-70 Mb/s. Kada mjerim prema drugima, ping je 1 ms i brzina 93/89 Mb/s.

 

Udaljenost koju ti govori Speedtest.net nije realna. Gleda se po koordinatama tvoje IP adrese, a to ne mora biti blizu tebe tako da ta informacija ne mora (najčešće ni nije) točna. 

 

Direktno preuzimanje/prenošenje datoteke je najtočnije mjerenje, ali sve ovisi od poslužitelja s kojeg skidaš. Nije isto skidaš li sa poslužitelja u SAD-u, UK ili HR.

 

Osobno Speedtest.net baš i ne vjerujem. Puno puta sam vidio da isti baca veliku brzinu, dok su ostali servisi pokazivali par Mb/s i preuzimanje je bilo sporo. Ako negdje mjerim, to je fast.com i bwm.carnet.hr.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 21:40 (Marko :D).
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Danas sam prvi put izvadil karticu iz routera i išel malo okolo da vidim dal bude 4G+ i od koga.

Ali, ne samo da ga nije bilo, najviše kaj sam dobil je bil H, a nakon nekog vremena skroz je nestalo neta!

 

Vidim sad da mi je na router poslalo poruku "vaš uređaj ne podržava automatsko ovo ono" u kojoj su i podaci koje bi moral ručno upisati...

Al nisam da si ne zeznem tomato.

 

I ovak je cellmapper našel 300+ toga za upload, ali ne znam dal je 4G+ i još važnije, čiji je.

Možda ipak probam s ukucavanjem tih postavki.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Armor kaže...

Danas sam prvi put izvadil karticu iz routera i išel malo okolo da vidim dal bude 4G+ i od koga.

Ali, ne samo da ga nije bilo, najviše kaj sam dobil je bil H, a nakon nekog vremena skroz je nestalo neta!

 

Vidim sad da mi je na router poslalo poruku "vaš uređaj ne podržava automatsko ovo ono" u kojoj su i podaci koje bi moral ručno upisati...

Al nisam da si ne zeznem tomato.

 

I ovak je cellmapper našel 300+ toga za upload, ali ne znam dal je 4G+ i još važnije, čiji je.

Možda ipak probam s ukucavanjem tih postavki.

 Koji mob imaš i dal na Tomatu imaš 4G+?

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imam 4G+, LG Q7 je mob al ne mislim da je do njega, iako je lower low end :)

10 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja imam tele2 pokucni i u Splitu sam, na visokoj zivim i vec 2godine tele2, sad mi za mjesec dana izlazi ugovor, prva brzina bila 80mb/sec, sad je 1.23mb, pa to je katastrofa vise, ne znam u cemu je problem sa njima.

Jedva sam otvorio forum da mogu i napisati..

Ima li tko kakav prijedlog?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Armor kaže...

Imam 4G+, LG Q7 je mob al ne mislim da je do njega, iako je lower low end :)

 Super stavi sim od tomata u router pa da vidiš brzine.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
loz1c kaže...

Ja imam tele2 pokucni i u Splitu sam, na visokoj zivim i vec 2godine tele2, sad mi za mjesec dana izlazi ugovor, prva brzina bila 80mb/sec, sad je 1.23mb, pa to je katastrofa vise, ne znam u cemu je problem sa njima.

Jedva sam otvorio forum da mogu i napisati..

Ima li tko kakav prijedlog?

Prebaci se na 3G signal i vidi kakva je brzina onda. Probaj se spojiti i na HT mrežu i onda izmjeriti brzinu također.

 

Kod tebe je bazna stanica očito preopterećena i zbog toga imaš malu brzinu.

5 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel netko pokušao streamati preko pokućnog? Meni preko ookla speedtesta povuće 25-30Mbps na multi modu, a na single oko 4Mbps. Na carnetovom speedtestu mi upload bude jedva 1-1.5Mbps, kod streama jedva povuće 300-350KB/s sa čestim dropovima što je otprilike nešto između ta dva podatka, a ujedno i nedovoljno za kvalitetan 720p60fps. Netko imao iskustva? Bacite neke rezultate uploada sa carnetovog speedtesta ako nije problem.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sa carneta 

CARNET Bandwidth Metar

 

Vaša trenutna brzina (upload):

261.91 kb/s*
tj. 32.74 kB/s*
Sa Ht
Down 56 mbps Upload 45,6 mbps
-
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 6:32 (horihoro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ja strimam plex. za sad nisam imao problema. dvoje ljudi max istovremeno.

 

evo i test sa single linkom. speedtest.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Bok, evo ukratko moja situacija s Tele2..

 

Sklopio ugovor oko 7.2017.. Sve 5, sve super, internet je bio ODLIČAN. Dobivao sam rezultate preko 60, čak i 70Mbps na dobre dane.. Nisam imao ispod 25Mbps NIKAD, dakle konstanto je bio dobar internet..

 

To se nastavilo sve negdje otprilike dok mi nije istekla ugovorna obaveza, znači negdje početkom 8. mjeseca znači brzina ne da se srozala, nego se svelo na to da na stranici koja mi je potrebna za izradu nogometnih videa, ne mogu uopće pregledavati 480p videe, da ne spominjem HD kvalitetu.. Sinoć sam u 21 navečer imao brzinu od 2Mbita/s.. 2Mbita!!!!! Pa koji vrag???

 

Zvao sam službu za korisnike, standard.. Da se razumijemo, osoblje i FB podrška su jedni od najsusretljivijih i najljubaznijih ljudi s kojima sam komunicirao, no Tele2 kao operater me iznimno razočarao i pali su jako u mojim očima.

 

Najbliža bazna stanica se nalazi u Velikoj Gorici, što je oko 1.5km od moje kuće. U službi kažu da probam promijeniti s 4G na 3G. Probam, poveća mi se malo download speed, no onda se upload sroza (Na 4G mreži imam 30Mbita upload, no za kojeg vraga će mi to kad ne uploadam ništa na internet..) onda opet vratim na 4G. Približim prozoru koliko ide, i dalje ista stvar. Kažu resetiraj router. OK, resetiram, nema pomaka.. Probam izvaditi SIM karticu, očistim je, ispušem, vratim natrag, i dalje isto. Niti KB brže.. Bilo bi lakše da su jednostavno priznali da su uzeli prevelik broj korisnika na premali broj baznih stanica i da jednostavno ne mogu to pokriti, no ljudi samo rade svoj posao, pa razumijem donekle.

 

Smatram osobno da je jako žalosno da je tako teško naići na dobrog i poštenog operatera koji će konstantno imati dobre i kvalitetne usluge.

 

Dosad sam bio na VIP-u, imao sam onaj Homebox od 2GB za 75kn (zamislite, kućni internet sa 2GB prometa.., svaki dodatni MB se plaćao 20lipa :)), a brzina je bila bože sačuvaj. Antenu sam lijepio na zid u sobi i jedva lovio 1 crticu na UMTS i HSPA signalima. 

 

Zatim je uslijedio isto VIP sa 5GB za 150kn, što je bio mali pomak.. Ali i dalje skupo.

 

Onda Hrvatski Telekom, tarifa najbolja za mlade mislim da sam plaćao 149 ili 169 25GB na USB sticku, gdje su isto na početku bile OK brzine, ali kasnije su se srozali, da bih na kraju prešao na Tele2 i evo opet ista priča :/

 

Sad sam u nedoumici da li ostati jesti go**a kod njih ili preći na nekog drugog u nadi da će biti bolje? Što vi mislite? 

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

To je, nažalost, ograničenje mobilne tehnologije i Tele2 tu ništa ne može učiniti. Probaj se spojiti na HT signal, pa vidi da li je situacija nešto bolja...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ma stari probao sam i HT signal i dimni signal, shvaćaš da nije do mene, do njih je! Ništa ne pomaže.. Mogu oni štošta učiniti, evo prvo što mi pada napamet je da krenu praviti nove bazne stanice (oni ili netko drugi za njih, ne znam kako to funkcionira) ukoliko im je u cilju da korisnici ostanu kod njih jer ovo je već pomalo bezobrazno što rade. Ja sam im dao ultimatum mjesec dana da riješe problem s mojom brzinom kako znaju i umiju ili odlazim od njih. Kao da zaboravljaju da mi plaćamo njih, a ne oni nas.. 169kn za što? 2Mbita? Pa radije neću imati internet nego da me netko j**e da prostiš s tom brzinom

 

P.S. na kojoj si mreži i koliko plaćaš, jesi zadovoljan? Ima li ikoga na A1, kakvi su oni u 2019.? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 23:56 (Marko_95).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jer kad im napišeš da od naših novaca dobivaju plaću onda se naljute i blokiraju na facebooku. A valjda jadni sami sebi isplate plaću. Ne, ne rade oni svoj posao uopće. Da rade svih ovih naših razgovora ovdje ne bi bilo.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko_95 kaže...

Ma stari probao sam i HT signal i dimni signal, shvaćaš da nije do mene, do njih je! Ništa ne pomaže.. Mogu oni štošta učiniti, evo prvo što mi pada napamet je da krenu praviti nove bazne stanice (oni ili netko drugi za njih, ne znam kako to funkcionira) ukoliko im je u cilju da korisnici ostanu kod njih jer ovo je već pomalo bezobrazno što rade. Ja sam im dao ultimatum mjesec dana da riješe problem s mojom brzinom kako znaju i umiju ili odlazim od njih. Kao da zaboravljaju da mi plaćamo njih, a ne oni nas.. 169kn za što? 2Mbita? Pa radije neću imati internet nego da me netko j**e da prostiš s tom brzinom

 

P.S. na kojoj si mreži i koliko plaćaš, jesi zadovoljan? Ima li ikoga na A1, kakvi su oni u 2019.? 

Izgradnja novih baznih postaja (i održavanje starih) košta jako puno novaca. Osim toga, često i samo građani blokiraju izgradnju istih.

 

Ponavljam, ovo nije krivica Tele2 već isključivo mobilne tehnologije. Ni kod A1 i HT-a ne teče med i mlijeko; pogledaj A1 Facebook stranicu ili pak razne forume za HT. Kod svih će kad tad biti ovakvi problemi, a imaj na umu da A1 i HT ne nude internet po maksimalnoj brzini do 1 TB. 

 

U samoj ponudi je napisano kako brzina ovisi o ovome i onome, te da iznosi do 150 Mb/s. Nije ti dobro? Raskineš ugovor, odeš kod drugog operatera i riješiš problem. Naravno, kad tad ćeš ostati bez izbora jer kod nas postoje samo tri operatera, ostali su MVNO.

 

Ja sam na Tele2, ali samo što se tiče mobilnih usluga. Što se tiče fiksnih usluga, A1 optika.

Oldy kaže...
Jer kad im napišeš da od naših novaca dobivaju plaću onda se naljute i blokiraju na facebooku. A valjda jadni sami sebi isplate plaću. Ne, ne rade oni svoj posao uopće. Da rade svih ovih naših razgovora ovdje ne bi bilo.

Normalno da blokiraju ljude koji vrijeđaju, pa to rade i drugi.

 

Pošto su svi toliko pametni, trebali bi napisati skupni prijedlog (ili upute) Tele2 kako riješiti tu situaciju. Možda baš nakon vaših prijedloga svi budete imali 500 Mb/s.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 8:45 (Marko :D).
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko_95 kaže...

Ja sam im dao ultimatum

 ja sam dao ultimatum hrvackoj vladi da nam svima poveća plaće za 200%, imaju do petka, inače odlazim u Irsku! To će im pokazat!!

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nemojte govoriti da operateri nemogu tu ništa i da je to tehnologija takva!

Tehnologija je odlična, samo operater, koji god bio, treba uložiti više novca. Zašto to ne rade - to je pravo pitanje, ali ne struke i tehnologije, nego ekonomije. Govna menadžerska su zaključili da bi večim ulaganjem smanjili čisti profit na kraju, i možeš im staviti soli na rep.

 

Dakle jasno je ko dan, rasterećenjem jednog repetitora sa 2 dodatna, brzina bi se svima povečala. Ali eto, vračamo se na ona g__na.

 

Ja sam trenutno korisnik Tele2. Do prije mjesec dana sam bio na A1 Homebox, nemam ugovornu obavezu, pa ko ima bolji signal (odnosno manje opterećenje da budem precizniji), kod njega se šaltam.

 

Nažalost, ali tako je to i oni to znaju, a na kraju se sve svodi na to da sva 3 operatera bilježe podjednaku fluktuaciju, i boli ih đon za ulaganja.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nitko ne spominje 500Mbita. Tražiti 12, 16Mbita/s na 4G mreži je žalosno i loše, ali prosječnom korisniku dosta. Meni treba za posao i pregledavanje nogometnih videa, ali oni su toliko prenatrpani da niti to sad ne mogu ispuniti. Baš te hebu u zdrav mozak. Kažu neki dan "u 4 ujutro vam je bila recimo 30Mbita prosječna brzina" ja stao u nevjerici i gledam ga u telefonsku žicu šta priča.. Pa ljudi dragi tko surfa u 4 ujutro, treba mi 12Mbita u 9-10 navečer.. Stvarno nisam prezahtjevan i ako netko, bilo tko kaže da su to nekakvi enormni prohtjevi i da oni to ne mogu ispuniti, taj se jako laže

 

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ono što ti hoću reći jest da ni HT ni A1 nisu imuni na padove u brzini preko mobilnog interneta; pogotovo ako se na tvom području korisnici odlučuju za prelazak na drugu mrežu. Ako netko zloupotrebljava mobilnu mrežu torrentima, imati ćeš malu brzinu nebitno o tome na kojoj si mreži. 

 

Imaš li mogućnost odabira fiksnog interneta? Pa makar i preko bakrene parice, fiksni internet ima stabilnu brzinu bez puno varijacija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 11:49 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Ako netko zloupotrebljava mobilnu mrežu torrentima, imati ćeš malu brzinu nebitno o tome na kojoj si mreži. 

 

 

 Tako je Marko sve si rekao da se mreža zlopuotrebljava torrentima.Kada Tele2 bude zbarnio ili ogranicio torrente onda brzina bude ok do tada nema pomoci.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
TonyM kaže...
Marko :D kaže...

Ako netko zloupotrebljava mobilnu mrežu torrentima, imati ćeš malu brzinu nebitno o tome na kojoj si mreži. 

 

 

 Tako je Marko sve si rekao da se mreža zlopuotrebljava torrentima.Kada Tele2 bude zbarnio ili ogranicio torrente onda brzina bude ok do tada nema pomoci.

 mislim da je bitnije školovat ljude od malih nogu. ovako neki uopće neznaju što uzimaju niti što potpisuju.

 

a o torentima neću niti spominjat. podesit klijent (broj konekcija), nekakav scheduler da preko dana vegetira, preko noći da skida... to je ljudima znanstvena fantastika. itd itd... ima toga još, ali ... nije to ta tema.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja njih vrijeđam? Oni dobivaju plaću i od mojih novaca, a ne ja od njihovih. Koliko su jadni govori broj likeova na faceu. Od milijun korisnika imaju jadnih 150k likeova koliko su dobri.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Koliko su jadni govori broj likeova na faceu. Od milijun korisnika imaju jadnih 150k likeova koliko su dobri.

HT ima više od milijun korisnika, pa ima nešto više od 330 tisuća lajkova.

 

To što ima manje lajkova ne znači da ljudi nisu zadovoljni. Nemaju svi Facebook, ne lajkaju svi sve što vole.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 19:41 (Marko :D).
10 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Danas me zvala ženska iz Tele2 sa 095 broja, kaže da vidi kak sam dugo kod njih na pretplati, od 2006 i da imam tarifu koju iskorištavam, u biti samo internet, poziva i poruka nemam baš.  

 

Veli da sad imam bonus na tarifu te ju plaćam 159kn (!!) i pošto mi ističe ugovorna 23.1 da bi ona sad odradila "nastavak suradnje". Pas ti mater, reko fala lijepo ali razmišljam o prelasku na A1 jer sam u informativnoj pretrazi ponude uređaja za još jedno produljenje ugovora zaključio da imam maksimalno 24kn popusta na bilo koji uređaj u odnosu na nekog tko radi novi uvovor a imam još jednu L tarifu na A1 te razmišljam da se prebacim skroz kod njih te ću im se javiti. Strava. 

 

Još ono ponosno mi nude i tijekom iduće dvije godine 19kn popusta na tarifu 

 

No thanks..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I tih 19kn je bolji popust nego u a1 koji ti daje jos skuplje i slabije. Meni je tele2 dao 15 ili kolko vec kn popust za eracun i 20kn za p20, ukupno 35kn mjesecno popusta, s tim da je ovo prvi put da imam ugovornu obvezu kod njih, prije bio na bonove pa presao na pretplatu bez ugovorne obveze (dali su mi smart tarifu za 35kn bez 10kn naknade za pristup mrezi). A1 mi je za homebox pocetkom godine nudio 20kn vise nego sam prosle 2 godine placao, nisu mi ni ruter novi ponudili ni nis, na kraju otkazao zbog njihove hrpe greski, oni mi "dali u roku od 14 dana" raskid ugovora bez penala, pa su poslali overseas da pokupi ruter(koji nisam dobio i bio je jedan od razloga za raskid)...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice