Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.051.659
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nekako radi

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

meni uopće ne radi.. nema usluge

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
GrimReaperKC kaže...

meni uopće ne radi.. nema usluge

 znači otkad su švedi prebacili tele2 uslugu na srbe... sve nizvodno...

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

prebacio sam na 3g i radi, 4mbita.

al na 4g nema opce signala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
GrimReaperKC kaže...

prebacio sam na 3g i radi, 4mbita.

al na 4g nema opce signala

 Kod mene prije 20 minuta samo najednom sve puklo. Uđem u ruter UMTS off. Uključim natrag 4G ne radi, nema signala, al je zato 3G na 47mbps (inače smo sretni ako dobijemo 15mbps ovdje)  nekaj očito prčkaju. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ovo jutros što sam izmjerio je najbolje što sam vidio nakon dugo vremena.
Još kad bi to bio slučaj uvijek, sreći ne bi bilo kraja.
Tigar Krezumica
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

kod mene sinoć užas, brzina 4-5 mbit/s, probao nešto gledat na netflixu a kvaliteta živi užas, nabijem ih na K

 

jel se to događa nešto privremeno ili ovo možemo očekivati trajno? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 8:25 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

Meni je jutros u nekom momentu prebacilo na H+ što je bilo neupotrebljivo za neku igru šta igram na mobitelu, pa sam psovao Teletinu.

 

Onda vidio postove tu u temi pa rekoh, idem obavit testiranje i dobio sasvim prihvatljive brzine DL/UP.

 

Kad bi tako bilo uvijek, potpisao bih još jedan ugovor na 2 godine (NOT)

Tigar Krezumica
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jučer me nazove gospodična iz tele2 i tvrdi da imaju NOVU ponudu za nove korisnike, za 169kn sms, razgovori i internet flat. I posebno naglašava da NEMA padanja brzine.
Imao sam to isto prije par mjeseci bez ugovorne obveze i odustao upravo zbog lošeg interneta, odnosno nekad je bilo ok a nekad ne. Jel moguće da su nešto promijenili? Pristao sam ali opet bez ugovorne obveze, ali mogu odustati jer im papirologiju moram vratiti natrag. Snimio sam razgovor preko aplikacije i preslušao ga 3 puta i ne vjerujem svojim ušima.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
DDavorin kaže...

Ide 4G i više od 1Gbps samo što naši operateri nemaju opremu za  4*4MIMO samo 2x2.  4*4MIMO+2CA 256 QAM 582Mbps znači po frekvenciju skoro pa 300Mbps.

 Kako ne, A1 ima agregaciju na 1.35Gbps, samo je mreža opterećena tako da se ne vide neke spektakularne brzine već skoče one minimalne brzine k nekom prosjeku.

 

A1 Hrvatska je nastavila s implementacijom 5G funkcionalnosti na 4G mreži, korištenjem agregacija četiri nositelja (800/1800/2100/2600) uz tehniku višestrukog odašiljanja i višestrukog prijema (4x4 MIMO) 

Citat s ICTbusiness.

 

A prilično sam siguran da i HT ima MIMO i agregaciju 3 ili 4 nositelja u gradovima i centrima.

 HT ima 5CA kod mene 4CA i ide preko 400Mbps i to samo 2x2 MIMO. To što oni pišu i testiraju jednu baznu stanicu i na tome će ostati. Pa nisu iskoristili sve mogučnosti 4G ,a ide se na 5G na 3500Mhz band n78 i tu će ponuditi ono osnovno.... Bilo bi lijepo koji PrtSc da potvrdiš ono što citiraš što neko drugi pišu.... lijepo si skini apk Network Guru i zabilježi to što pišeš.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

kod mene sad 47mbita, inace najvise sam vidio  oko 30-tak.

nadam se da je ovo neki upgrade bio

 

edit: 52mbita.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 9:52 (GrimReaperKC).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 HT ima 5CA kod mene 4CA i ide preko 400Mbps i to samo 2x2 MIMO. To što oni pišu i testiraju jednu baznu stanicu i na tome će ostati. Pa nisu iskoristili sve mogučnosti 4G ,a ide se na 5G na 3500Mhz band n78 i tu će ponuditi ono osnovno.... Bilo bi lijepo koji PrtSc da potvrdiš ono što citiraš što neko drugi pišu.... lijepo si skini apk Network Guru i zabilježi to što pišeš.

 Za HT sam rekao da mislim, ne da tvrdim. Velika razlika. Članak ti je ovdje. A na A1 karti pokrivenosti se može fino vidjeti gdje bi šta trebalo biti. Vide se 3 područja, jedno gdje je 150mbps LTE, drugo područje gdje je brzina veća od toga ali nije navedena i treće područje gdje bi trebalo biti 4x4 MIMO i 1,35gbps. Nije pola države, ali defitivno nisu ni zanemariva područja. 

 

A skidati aplikaciju koja je APK s neta, koja zahtjeva root mobitela, nema šanse. To je vrlo opasno i izlažeš se velikim rizicima time. Uostalom, taman i da nešto pokažem tom aplikacijom to je potpuno nereprezentativno kao argument u bilo kojoj raspravi jer ne predstavlja nekakav prosjek ili druga područja u kojima ja nisam. 

HT potrebe za većim agregacijama ni MIMO realno nema. Ne sjećam se sjedne situacije osim dočeka reprzentacije kad je ljudi bilo kao mrava da mi internet u gradu nije radio kako spada. A čak su mi i na dočeku reprenzatacije tekstualne poruke polako prolazile nakon nekog vremena. To što bi neki htjeli vidjet 300-400 megabita kad odvrte Speedtest na mobitelu je lijepo, ali nije potrebno.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 10:54 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Znači nešto se dešavalo jučer. Meni isto brzina na 4G pala na 4-5Mbit/s, dok je na 3G krstatilo oko 25Mbit/s. Sad se popravila situacija pa 4G ide preko 60Mbit/s kao prije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sad je 11h, to je razlika.

 

Nekaj je gadno zapelo kod njih, treba se što više žaliti na prigovori i tehnika mejlove, kak je neko rekel, oštro ali uljudno.

Jer nema šanse da je do korisnika, svi isti problem u isto vrijeme...

Čini se ko središnja i sz Hr.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Tko će ga znat. Ovo je inače bio prvi put da mi se dogodio takav pad brzine u nekoliko mjeseci. Inače je u svako doba dana brzina stabilna

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Genius10 kaže...

Tko će ga znat. Ovo je inače bio prvi put da mi se dogodio takav pad brzine u nekoliko mjeseci. Inače je u svako doba dana brzina stabilna

 ja sam iz Koprivnice.

inace je padala brzina navečer,al bilo je podnosljivo. zadnjih par dana koma. YT mi je štekao na 480p.

sad izgleda da su nešto radili i meni su duplo vece brzine u odnosu na prije(isto doba dana).

zanima me navečer,al to ću tek sutra moci vidjeti je me danas nema doma.

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Carrier Aggregation  kod mene u Crikvenici  ne funkcionira već  nekoliko tjedana a u funkciji je bio možda tjedan dana i tada mi je Download bio iznad 100 Mbps .

Dolje su dokazi a inače stalno jad i bijeda od 5 do 20 Mbps .

Ako to ne riješe do ljeta opet će biti užas.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ja sam iz Osijeka, brzina je puno lošija zadnjih par dana nego prije

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JozoBozo121 kaže...
DDavorin kaže...

 HT ima 5CA kod mene 4CA i ide preko 400Mbps i to samo 2x2 MIMO. To što oni pišu i testiraju jednu baznu stanicu i na tome će ostati. Pa nisu iskoristili sve mogučnosti 4G ,a ide se na 5G na 3500Mhz band n78 i tu će ponuditi ono osnovno.... Bilo bi lijepo koji PrtSc da potvrdiš ono što citiraš što neko drugi pišu.... lijepo si skini apk Network Guru i zabilježi to što pišeš.

 Za HT sam rekao da mislim, ne da tvrdim. Velika razlika. Članak ti je ovdje. A na A1 karti pokrivenosti se može fino vidjeti gdje bi šta trebalo biti. Vide se 3 područja, jedno gdje je 150mbps LTE, drugo područje gdje je brzina veća od toga ali nije navedena i treće područje gdje bi trebalo biti 4x4 MIMO i 1,35gbps. Nije pola države, ali defitivno nisu ni zanemariva područja. 

 

A skidati aplikaciju koja je APK s neta, koja zahtjeva root mobitela, nema šanse. To je vrlo opasno i izlažeš se velikim rizicima time. Uostalom, taman i da nešto pokažem tom aplikacijom to je potpuno nereprezentativno kao argument u bilo kojoj raspravi jer ne predstavlja nekakav prosjek ili druga područja u kojima ja nisam. 

HT potrebe za većim agregacijama ni MIMO realno nema. Ne sjećam se sjedne situacije osim dočeka reprzentacije kad je ljudi bilo kao mrava da mi internet u gradu nije radio kako spada. A čak su mi i na dočeku reprenzatacije tekstualne poruke polako prolazile nakon nekog vremena. To što bi neki htjeli vidjet 300-400 megabita kad odvrte Speedtest na mobitelu je lijepo, ali nije potrebno.

 Da baš se fino vidi na karti baš bio prije neki dan u Petrijancu i A1 niti 200Mbps i samo 3CA ,a označeno je na karti preko 1Gbps. A da sigurno previše korisnika ok a zašto nemaju 2600Mhz u tom području, a trebali bi imati po karti? Iskreno nisam vidio ni jedan speed test na A1 iznad 300Mbps

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

evo nakon skoro 3 godine koristenja pokućnog po prvi puta sam jako nezadovoljan brzinom... desavalo se dosta puta da brzina padne tijekom vikenda ili blagdana sto je i razumljivo, no u zadnjih par tjedana brzina je u svako doba dana poprilično loša, kreće se oko 10 mbita, ako ne i sporije u zadnje vrijeme, netflix steka, iptv steka, youtube videi stekaju.. bas je katastrofa brzina, sjećam se da sam konstantno imao oko 100-120 mbita dok sam tek uzeo uslugu

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Katastrofa. Jel netko uspio dobiti bolju brzinu promjenom frekvencije, ja što god da probam, ništa???

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

Carrier Aggregation  kod mene u Crikvenici  ne funkcionira već  nekoliko tjedana a u funkciji je bio možda tjedan dana i tada mi je Download bio iznad 100 Mbps .

Dolje su dokazi a inače stalno jad i bijeda od 5 do 20 Mbps .

Ako to ne riješe do ljeta opet će biti užas.

 pa to i je bila poanta da do ljeta uvedu sve moguće frekvencije, oslobodit će se i jedna od 800 mhz kad krene dvb-t2. nadam se da će je ponudit tele2. pa bi onda i tele2 imao 800+1800+2100+2600. a 5g što se mene tiče neka koriste kao backbone za spojeve.

 

jedino šta reć pomalo. sjećam se kad je adsl bio 512kbita pa 700 pa 1mbit pa 2 pa 3... (o isdn i analognom modemu neću to je sfera za sebe :D )

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ljudi moji toje internet tadaaaa bla blaaaaa

-
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 16:55 (horihoro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja dobio od tehnicke podrske iz tele2 rezultate "administrativne" provjere koji kazu da je pokrivenost normalna i da nemaju prijavljene poteskoce (ocito u sustavu samo provjere jel ima koja prijavljena greska ko na autu)... Brzina i dalje navecer u onoj stvari, trenutno na 4g 3 mbit, nekad bude i 8mbit ali iptv steka, na 3g iptv radi bez problema, bar zasad...

I da, jel zna netko zasto kad na mobitelu odaberem rucno ht 4g signal, nekad bude spojen dok se ne maknem s mikrolokacije, a nekad za 2-3 minute prebaci na tele2 i ne vraca se dok opet rucno ne odaberem? Mob je p20, a rucno trazenje mreze nekad potraje koju minutu pa mi je malo iritantno
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 17:49 (blackeagle29).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

 pa to i je bila poanta da do ljeta uvedu sve moguće frekvencije, oslobodit će se i jedna od 800 mhz kad krene dvb-t2. nadam se da će je ponudit tele2. pa bi onda i tele2 imao 800+1800+2100+2600. a 5g što se mene tiče neka koriste kao backbone za spojeve.

 

jedino šta reć pomalo. sjećam se kad je adsl bio 512kbita pa 700 pa 1mbit pa 2 pa 3... (o isdn i analognom modemu neću to je sfera za sebe :D )

 800 je popunjena nema više blokova jedino 700 kad se ode na dvb-t2

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Sličan problem, a vidim da nas ima... Znači kupio prije 2 dana Tele2 paket sve neograničeno 169kn. Sve radi normalno, yt, dl većih fajlova, osim iptv-a, brzine ul 100mbps, dl 50mbps. Iptv ne radi na andr boxu ni na iphone preko druge aplikacije. U svim drugim komb radi, preko mob podataka bonbon na iphonu radi, na boxu preko a1 routera radi, na iphonu hotspot bonbon radi...

Mora biti do tele2, zvao podršku... banana, lažu😕

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
miks29 kaže...

Sličan problem, a vidim da nas ima... Znači kupio prije 2 dana Tele2 paket sve neograničeno 169kn. Sve radi normalno, yt, dl većih fajlova, osim iptv-a, brzine ul 100mbps, dl 50mbps. Iptv ne radi na andr boxu ni na iphone preko druge aplikacije. U svim drugim komb radi, preko mob podataka bonbon na iphonu radi, na boxu preko a1 routera radi, na iphonu hotspot bonbon radi...

Mora biti do tele2, zvao podršku... banana, lažu😕

 Taaaa Daaaaaa

-
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni varira od 10-ak mbps do 60-70 mbps za download. Upload mi je uvik 16 i više mbps. Ali to variranje mi ide na živce. A i to je bolje nego bilo koji provider preko fiksne linije u ovdje Biogradu. Baš sam prije par dana išao nešto srediti kompjutore u firmi Adriaflora i preko maxadsla-a su imali 4 mbps download i ispod 0,5 mbps za upload. Jednostavno ne znam koji je k***c sa svim providerima. Prije dvije i pol godine sam na t-com maxadsl-u imao konstantnih 25-35 mbps s uploadom između 5 i 10, a sada se s tim brzinama susrećem možda 30 posto vremena. Kad sam tek uzeo tele2 pokućni imao sam sve do ljeta punih 70 mbps za dl i oko 30 mbps za upload. A sada povremeno mogu postići tu brzinu ali bude kratkog vijeka. Katastrofa! a i njihovo precjenjivanje rutera pri sklapanju ugovora je apsurdno. Najradje bi se vratio a1 homeboxu zbog prilčno stabilne brzine (50-75 mbps) ali mi je njihova politika podizanja cijena kad je ugovor već potpisan odvratna a nakon podizanja cijene nisu popravili uslugu i dalje imaju onaj debilni limit od 100GB mjesečno (plus mogućnost plaćanja dodatnih 100GB mjesečno).

"In space no one can hear you scream, unless it's a battlecry of a ..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
miks29 kaže...

Sličan problem, a vidim da nas ima... Znači kupio prije 2 dana Tele2 paket sve neograničeno 169kn. Sve radi normalno, yt, dl većih fajlova, osim iptv-a, brzine ul 100mbps, dl 50mbps. Iptv ne radi na andr boxu ni na iphone preko druge aplikacije. U svim drugim komb radi, preko mob podataka bonbon na iphonu radi, na boxu preko a1 routera radi, na iphonu hotspot bonbon radi...

Mora biti do tele2, zvao podršku... banana, lažu😕

 miksa29, upload ti sigurno nije 100

 

Daj, izmjeri sad i stavi ss

4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Krivo sam napisao🤪 obrnuto ul 50, dl 100😉
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice