Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.047.520
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
stokis kaže...

u fazi sam kupovine P-56 i montažom na krovu.

zanima me jedna stvar?

iz te dvije antene moram provuči dva kabela do rutera ?

 točno. ruter ima jedan izlazni i jedan ulazni priključak za antene. p-56 iskre imaju 10 metara kabela. osnovni model. sa svim priključcima. sad je samo pitanje koji ruter imaš? i idu li antene na njega...

10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ZTE MF283+

svaka ima po 10m kabela?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

da 2x10m

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Oba priključka su prijemna radi MIMO diversity opcije za veću download brzinu , dakle koristi obje .

10 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

Oba priključka su prijemna radi MIMO diversity opcije za veću download brzinu , dakle koristi obje .

 možež malo pojasnit,, nikad nisam petljao oko lte opreme.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
stokis kaže...
AF139 kaže...

Oba priključka su prijemna radi MIMO diversity opcije za veću download brzinu , dakle koristi obje .

 možež malo pojasnit,, nikad nisam petljao oko lte opreme.

 ako si ikad spajao antenu na reciver ili tv za zemaljsku televiziju ili satelitski kabel u sat reciver, onda znaš o čemu se radi.  uštekaš kabel i zavidaš. i tako za oba kabela u obje pozicije za antene na ruteru.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 17:37 (ranko091).
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Da , a pojašnjenje za MIMO-Diversity je da mobilna bazna može emitirati  u dvije polarizacije (tako podesiš i nagib svojih antena) sa čime dobiješ gotovo duplo veću brzinu downloada za razliku ako koristiš samo jednu antenu za RX/TX.

10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
stokis kaže...

 Da

-
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ok hvala 

Cijena me zbunjivala posto skuplje nego u Sloveniji 70eura 

 

Jedno pitanje samo prije kupovine 

Ovo paše na tele 2,  t-com i vip? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 13:59 (stokis).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
stokis kaže...

Ok hvala 

Cijena me zbunjivala posto skuplje nego u Sloveniji 70eura 

 

Jedno pitanje samo prije kupovine 

Ovo paše na tele 2,  t-com i vip? 

Pase narvno nebtno koji je operater

-
4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nedavno sam nazalost kupio ZTE MF927 White MiFi CAT4 Router u Tele 2 podruznici.

Router nema ulaz za antenu a u stanu mi je veza ocajna (0.5-2 Mbps). Pretpostavljam da bih mogao pokusati s pojacalom LTE signala. Sto preporucate ispod nekih 600kn? Ravnam se po nekim cijenama na Amazonu. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Poz.

Imao sam neobičan problem sa Tele2 podaktovnom karticom i TP Link ruterima. Naime ovog ljeta uzeo sam sim karticu od Tele 2 na predplatu bez ugovorne obaveze i kupio ruter TP link MR 6400 4g.

Sve je uredno radilo na svim mobitelima i laptopu osim Samsung mobitela S9 na kojem nije htio raditi youtube ni Nteflix. Kad sam karticu stavio u Huawei mobitel i napravio pristupnu točku Samsung je normalno radio. Po povratku kući vidio sam da isti problem ima i Samsung TV 8. generacije koji se nije mogao spojiti na ruter niti žično ni putem Wi-fi-a. U HG spotu su mi zamijenili ruter za jaći model TP link Archer MR 200 koji ima dual link ali je problem ostao isti. Na nijednom Samsungu nije radio Youtube i Netflix dok je recimo speedtest radio.

Ima li netko ideju zbog ćega se to događa jer mi sada novi ruter od 900 kn stoji zapakiran u kutiji, a ja sam raskinuo ugovor sa Tele 2. 

Zaboravio napisati, kad stavim u taj ruter karticu od A1 sve radi bez problema. U Tele 2 poslovnici kod raskida ugovora probali smo staviti karticu u njihov ruter (neki Huawei) onda se mobitel S9 normalno spojio i radio je Youtube i Netlix. Znaći neki konflikt TP linka - Samsunga - Tele2. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 8:30 (Kendo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Može mi netko pojasniti ove vrijednosti? 

(Cell id,  lac) 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
stokis kaže...

Može mi netko pojasniti ove vrijednosti? 

(Cell id,  lac) 

Nije tako teško.

https://en.wikipedia.org/wiki/GSM_Cell_ID

 

Cell ID - ID bazne stanice na kojoj si registriran.
LAC - Location Area Code

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Aha. Hvala 

Imali gdje udaljenosti do odašiljača? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Imaš udaljenost u app-u cellmapper....
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel zna netko zašto B315 neće da prjeđe 50 mbps na wirelesu a kad testiram na kabal ide na 90-100 mbps.U n modu je i testirao na više uređaja i na pc i na mobu .Uzeo kabal i stavio u lan port i spojio još jedan ruter na njega u i isto na2.4 ghz a  mu ac modu na 5 ghz  taj drugi ruter isporuči na wlan ono što mu šalje b315 preko 80-90 ....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
petric1 kaže...

Jel zna netko zašto B315 neće da prjeđe 50 mbps na wirelesu a kad testiram na kabal ide na 90-100 mbps.U n modu je i testirao na više uređaja i na pc i na mobu .Uzeo kabal i stavio u lan port i spojio još jedan ruter na njega u i isto na2.4 ghz a  mu ac modu na 5 ghz  taj drugi ruter isporuči na wlan ono što mu šalje b315 preko 80-90 ....

 Takav je Wifi oko 50% deklarirane brzine kod kvalitetnijih wifi veza, ostalo ispod. Iako ovisi i o wifi kartice uređaja koji se spaja na AP, zagušenosti kanala na kom je AP.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 19:05 (DDavorin).
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
petric1 kaže...

Jel zna netko zašto B315 neće da prjeđe 50 mbps na wirelesu a kad testiram na kabal ide na 90-100 mbps.U n modu je i testirao na više uređaja i na pc i na mobu .Uzeo kabal i stavio u lan port i spojio još jedan ruter na njega u i isto na2.4 ghz a  mu ac modu na 5 ghz  taj drugi ruter isporuči na wlan ono što mu šalje b315 preko 80-90 ....

 wifi N max propusnost na jednom 20mhz kanalu... 75 mbita.

wifi AC max propusnost na jednom 40mhz kanalu... 150mbita

 

ima opcija da wifi N propusti na 2 x 20 mhz 150 mbita, ali za to ruter mora imat 2x2 antene da bi to isporučio i mobitel ili komp mora imat podršku da primi 2x2 signal i toliki promet.

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

bome daleko sam ja od onih svojih 100 mbita od samih početaka kad su uveli tele2 pokućni

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koji je najbolji način za najbolje pozicionirati 4G router unutar stana tako da ima najbolji signal, ima li neka aplikacija za mob pa da sa njom šetam po stanu ili? Router je D-Link DWR-921/E sa Tele 2 karticom unutra. U njegovom sučelju imam samo onu ikonu za signal sa 3 vertikalna stupca a to mi je preštura informacija, nema nigdje da piše jačina signala u db ili neki korisniji podatak.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Adoon kaže...

Koji je najbolji način za najbolje pozicionirati 4G router unutar stana tako da ima najbolji signal, ima li neka aplikacija za mob pa da sa njom šetam po stanu ili? Router je D-Link DWR-921/E sa Tele 2 karticom unutra. U njegovom sučelju imam samo onu ikonu za signal sa 3 vertikalna stupca a to mi je preštura informacija, nema nigdje da piše jačina signala u db ili neki korisniji podatak.

 Krivi router imaš za D-Link nema APP. Samo za Huawei i ZTE routere.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
o telefonu, status, mreža.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Adoon kaže...

Koji je najbolji način za najbolje pozicionirati 4G router unutar stana tako da ima najbolji signal, ima li neka aplikacija za mob pa da sa njom šetam po stanu ili? Router je D-Link DWR-921/E sa Tele 2 karticom unutra. U njegovom sučelju imam samo onu ikonu za signal sa 3 vertikalna stupca a to mi je preštura informacija, nema nigdje da piše jačina signala u db ili neki korisniji podatak.

 Ako sam dobro shvatio želiš uhvatiti najjbolji 4G signal, ne WiFi. Kad se prijaviš na router 192.168.0.1 ili koja mu je već IP adresa imaš jačinu signala u postotku, moguće je da ima još koja informacija pod nekim od izbornika u sučelju, ne sjećam se sad točno.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav, 

 razmišljam o nabavi tele 2 pokućnog. Za sad sam uzeo simicu tele 2 za probu preko mobitela i speed test varira od 33 - 65 mps download i upload je prosjek cca 25 mps. Instalirao sam app. cellMapper i našao mjesto u kući gdje je snaga ? -65 dBm. Tu bi postavio router pa onda ili kablom ili wifi razvukao mrežu. Sad pitanje za vas koji se razumijete u to je da li su te brojke ok, ukoliko uzmem router jel će one biti bolje ?  I drugo pitanje jel ima kakav način uzeti na probni period pokućni pa vratiti ukoliko nisam zadovoljan ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

uzmes bez UO i rjesio si stvar, kad ti dosadi ili pocne zezati odes i raskines ugovor.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ajeto007 kaže...

Pozdrav, 

 razmišljam o nabavi tele 2 pokućnog. Za sad sam uzeo simicu tele 2 za probu preko mobitela i speed test varira od 33 - 65 mps download i upload je prosjek cca 25 mps. Instalirao sam app. cellMapper i našao mjesto u kući gdje je snaga ? -65 dBm. Tu bi postavio router pa onda ili kablom ili wifi razvukao mrežu. Sad pitanje za vas koji se razumijete u to je da li su te brojke ok, ukoliko uzmem router jel će one biti bolje ?  I drugo pitanje jel ima kakav način uzeti na probni period pokućni pa vratiti ukoliko nisam zadovoljan ?

 probaj prvo testirat u udarnim satima kad su svi doma. od 18-24. svaki dan. tjedan dana. pa vidi ako su ti brojke u redu onda se odluči za potpisivanje ičega. s tim da imaš opciju, sam nabavit ruter i uzet bez ugovora ili potpisat ugovor u kojem dobiješ ruter.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 22:09 (ranko091).
4 godine
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pozdrav iz Vukovara, 

 

koristim HUAWEI b315s ruter, ovo su rezultati mjerenja Tele 2 https://www.speedtest.net/result/8571970319

 

interesira me koja bi mi idealna bila eksterna antena? 

 

citajuci forum pronasao sam ovo 

https://www.ebay.com/itm/SMA-Yagi-4G-LTE-Antenna-25dBi-Outdoor-Antenna-Signal-Booster-Amplifierc/233235849613?hash=item364df0a18d:g:kToAAOSwuwRc7e8b

 

ili mi je bolje kupiti iskrinu antenu? 

 

hvala na odgovorima

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
holee kaže...

pozdrav iz Vukovara, 

 

koristim HUAWEI b315s ruter, ovo su rezultati mjerenja Tele 2 https://www.speedtest.net/result/8571970319

 

interesira me koja bi mi idealna bila eksterna antena? 

 

citajuci forum pronasao sam ovo 

https://www.ebay.com/itm/SMA-Yagi-4G-LTE-Antenna-25dBi-Outdoor-Antenna-Signal-Booster-Amplifierc/233235849613?hash=item364df0a18d:g:kToAAOSwuwRc7e8b

 

ili mi je bolje kupiti iskrinu antenu? 

 

hvala na odgovorima

 Kažeš da si čitao forum onda ti je sve jasno o ovoj anteni https://www.ebay.com/itm/SMA-Yagi-4G-LTE-Antenna-25dBi-Outdoor-Antenna-Signal-Booster-Amplifierc/233235849613?hash=item364df0a18d:g:kToAAOSwuwRc7e8b

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice