Digitalna televizija

poruka: 8
|
čitano: 6.693
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Digitalna televizija

Predviđam (gotovo nagoviještavam) da ćemo u svibanjskom BUG-u čitati o HDTV-u.

(Naime, nadolazeće europsko prvenstvo u nogometu će se, između ostaloga, emitirati i u HD formatu.)

 

Imam par pitanja vezana uz tu tematiku:

 

1. Za gledanje digitalne zemaljske televizije u Hrvatskoj potrebno je kupiti DVB-T receiver, jelda?

2. Televizori s katodnom cijevi - ako su wide formata - su u stanju prikazivati HD sadrzaje, dakle ne moraju imati oznatku "HD ready", ako takva uopće postoji za katode?

3. Što je s TV kanalima koji nisu "ušli" u HD kanal koji se trenutno emitira od strane HRT-a. (Dakle, u njemu su HRT1 i 2, RTL i Nova - Ali što je s OTV-om i Z1 televizijom? Njih više nećemo moći gledati jednom kada spojimo digitalni receiver, pošto antenski kabel možemo spojiti ili u TV ili u receiver, ali ne u oba.... )

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Digitalna televizija

da bi gledao HDTV program netreba ti HD televizor, HDTV mozes gledat i s obicnim TV-om koji ima analogni ulaz (scart ili komponentni), ali u tom slucaju slika ti se pretvara u SDTV (tv standardne razlucljivosti)


Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Digitalna televizija

odgovor na prvo pitanje je da  ,a  na  treće  pitanje  je  da  svaki  linijski  dvb-t  receiver

  (ne  one  male  kutijice  veličine  usb  sticka  ,  nego  normalni  receiveri)  ima  pass-through  koaksijalni izlaz  koji  povežeš  sa  antenskim  ulazom  na  tv-u.  svi  dvb-t  receiveri  se  spajaju  preko  scarta  ili  kompozitnog  ulaza

 

 

16 godina
offline
RE: Digitalna televizija

Efektivno možeš gledati i 'normalne' programe (pass through kabel) i HDTV-digitalce, samo je pitanje kako si konfiguriraš digitalni receiver. Ono što mene najviše zanima je koja bi dijagonala LCDa bila optimum za HDTV sliku?

 


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Digitalna televizija
Dado_ZG78 kaže...

Efektivno možeš gledati i 'normalne' programe (pass through kabel) i HDTV-digitalce, samo je pitanje kako si konfiguriraš digitalni receiver. Ono što mene najviše zanima je koja bi dijagonala LCDa bila optimum za HDTV sliku?

 


 Od 37 do 40 inči.
Ja imam jedan problem. Imam full HD LCD s digitalnim tunerom, ali on ne može lovit signal jer je u komodi okružen pa mu e vidi samo ekran. Primam sve prijedloge osima vađenja LCD van. Da li se možda HDTV može pustiti preko antene na krovu?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Digitalna televizija

Da.


Potpis bez imena, takozvani bezimeni potpis ili potpis koji nema imena...
16 godina
neaktivan
offline
Digitalna televizija

Tko to mora obavit? Službeni serviser ili...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Digitalna televizija

Pošto je digitalija područje u kojem „nisam doma“ imam pitanje! Uskoro (nadam se) B.net ima u planu pustiti i digitalni signal, znači svi programi i strani, a ne samo naši) trebali bi krenuti u digitaliji. Obzirom da se plaća pretplata nadam se da taj signal neće biti kodiran ili bar nebi smio biti. Imam dva TV aparata. Jedan je LCD s ugrađenim digitalnim tunerom a drugi je CRT (stari) samo analogija. Nadam se da ću na LCD bez problema gledati tal digitalni signal a za CRT moram napraviti … Što? Kupiti externi tuner i u njega dovući koaksial od B.neta (kablovske) i onda kako povezati CRT? Može li skart CRT-tuner ili iz tunera koaksial u CRT. Nadam se da tuner konvertira taj digitalni signal u analogni ili…? Molim pomoć!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice