Čišćenje LCDa

poruka: 44
|
čitano: 74.657
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Čišćenje LCDa

http://www.howtogeek.com/170080/the-how-to-geek-guide-to-cleaning-your-lcd-monitor-screen/ Preporucujem ovaj clanak jer pali. Prvo stavio samo malo destilirane voda na mikrofiber krpu, pocistio. Zatim 50% destilirana 50% bijeli ocat isto u maloj kolicini. Naravno iscjedit krpu prije svakog nanosenja da ne bude premokra i naravno radit na zgasenom monitoru. Nakon cijelog postupka sam pustio da se malo osusi. Dosao nazad, monitor (od laptopa, matte premaz) cist ko suza bez ijedne mrljice. Vjerujem da bi upalilo i staklo za ciscenje umjesto bijelog octa, znaci ok je sto imaju mrvu aciditeta/kiselosti (5-8%).

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2016 15:29 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Čišćenje LCDa

Usudio sam se očistiti LCD monitor sa wd-40 ( na toaletni papir malo wd-a i dobro obrisati) rezultat je ispao dosta dobar. Bio sam skeptičan u početku ali je očistilo bolje nego neko sredstvo za monitor.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Čišćenje LCDa
Imas srece koliko si tezak...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje LCDa
ibme74 kaže...

pozz, evo opet mene. One mrlje sam uspio koliko-toliko skinuti "prirodnom" metodom (malo nakvasena krpica pa onda suha9 ali niej skinulo sve. Sada sam kupio neki sprej za čišćenje, dakle navedeno ej svasta, od ekrana, do stakla skenera i slično. Iza na bocici pise TFT screen, laptops and scenner screens, suitable for use on PDA and LCD. Ostatak pise na slikama. Sad ne znam dali moze stetiti psoto je kod mene LCD LED sa IPS matricom? Piše da je bez alkohola, i da je completly free of Butylglycal and Methanol, te da sadrži antisticum.

 ovo je odlična stvar, nema problema za LCD... 

13 godina
offline
Re: Čišćenje LCDa

 Imam slican monitor, u glavnom, necu te nit savjetovat s cim ocistit, sam cu ti rec , zahebi pap.maramice i te stvari, to ce ti ostavit mikroabrazije koje nije da smetaju, al onak , das 2000-3000 za monitor i svaka recka smeta.

 

U glavnom isto pravilo vrijedi i za taj poluplasticni monitor, a i za to glossy postolje.

 

U glavnom neka tkanina koja nije od mikrovlakana, a sta se otapala tice, voda.. cak sam negdje procitao ona bijela pasta za zube(ne one sarene s glupostima u nutra).

I da, znam da ovo zvuci ko ona fora s pastom za CPU(sto zapravo i funkcionira 10 do 20 sati...) al navodno je istina, idi u autopraonu i tam se raspitaj.

10 godina
offline
Re: Čišćenje LCDa

Hah, svako svoje prica, ali jedno je ponovljeno vise puta - u startu voda, tj. bolje destilirana voda, a onda ak neke mrlje ne idu dole snadji se druze.

7 godina
neaktivan
offline
Čišćenje LCDa

Molim pomoć! Čistio sam ekran s magic krpom i S-Box screen cleanerom. na ekranu su ostali tragovi od čišćenja koje ne mogu ukloniti. Da li postoji nešto čime se to može riješiti , a da ne moram baciti TV kroz prozor.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Čišćenje LCDa
Vrenk kaže...

Molim pomoć! Čistio sam ekran s magic krpom i S-Box screen cleanerom. na ekranu su ostali tragovi od čišćenja koje ne mogu ukloniti. Da li postoji nešto čime se to može riješiti , a da ne moram baciti TV kroz prozor.

Do 50-50 mješavina izopropanola (izopropilnog alkohola - baš sam danas kupio litru) i destilirane vode? Izopropanol je uobičajeno sredstvo za čišćenje svega i svačeg, a destilirana voda nema minerale koje ima voda iz pipe.

16 godina
offline
Čišćenje LCDa

ja probao sa tekučinom za dezinfekciju klime kupljeno u metrou i krpa microvlakna - zadovoljan :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 2:51 (cromen).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Čišćenje LCDa
cromen kaže...

ja probao sa tekučinom za dezinfekciju klime kupljeno u metrou i krpa microvlakna - zadovoljan :)

Koji je sastav tog sredstva?

16 godina
offline
Re: Čišćenje LCDa

evo kaj piše:

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 10:05 (cromen).
14 godina
offline
Čišćenje LCDa

http://www.wimitech.com/it/product/172117-spray-a-schiuma-per-pulizia-schermo-200-ml

Ja koristim ovo, nabavio iz italije. Tekućina se zapjeni kada ju pošpricate po ekranu i onda samo obrišete sa krpom. Ne ostaju nikakvi zamrljani tragovi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Čišćenje LCDa
cromen kaže...

evo kaj piše:

Znači 70% alkohola. Dalo bi se pretpostaviti da je to izopropilni alkohol, odnosno izopropanol. S gotovim sredstvima druge namjene treba biti oprezan jer mogu sadržavati i tvari koje bi uzrokovale neki problem.

16 godina
offline
Čišćenje LCDa

za sad naja problema čak se i puno manje prašina skuplja. :)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice