Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

poruka: 28
|
čitano: 8.629
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

Ovako, ovih dana žena zalila starog dobrog grundiga crt sa litrom vode kod zalivanja cvijeća, a nadao sam se da će izgurat još koju godinu. Htio bi kupit tv al ne mogu ić na neku preporuku (vjerovatno) jer kupujem u Zadru, htio bi uzet ono što vidim i u trgovini gdje, ako nisam zadovoljan /imam problem mogu doć i vikat na nekoga :) A ne slat sa našim kurirskim službama skupi tv s kojim onda igraju nogomet. 

 

Dakle bit ću prisiljen birat iz lokalne ponude, sa velikom šansom da mi uvale nešto preskupo ili zastarjelo. Dakle što sve TV mora imati, što da obratim pažnju?

 

Cijena do 4000 kn

 

Koju veličinu da očekujem za te pare?

Koji su proizvođači preporučljivi? Samsung, Philips koliko vidim ovdje, još koji? Toshiba?

Jel svejedno dal kupim LED ili plazmu? moderne plazme traju dosta dugo, ne blijede ko nekad?

podržane tehnologije? povezivost? osvježenje ekrana? kontrast? postoje neki standardi koji djele

novije modele od starijih, da mi ne uvale neki turski škart od 2009 god :)

 

Ili - koja pitanja da uputim prodavaču a da ne ispadnem seljak ? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

dali u Zadru imate Tehnomarket ili koji centar

 dali mora biti 42 ekran ili može i 32

 

dnl
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2013 20:30 (roki).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

http://www.technomarket.hr/products/09120922/lg-42lm3400 

 

http://www.elipso.hr/audio__video/tv/SAMSUNG-UE39F5000/

 

http://gradja.hr/proizvodi/lg-led-tv-42ln5400/

 

http://www.robot.hr/led-televizori/tv-lcd-led-102cm-ue40eh5300n-samsung.html

 

U Zadru su ti sve. Zasto bas ove? Ove su sigurno dobre. Otidi u bilo koji ducan i onda gledaj sliku na svim modelima i onda usporeduj njihove "karakteristike" i onda tek neces znati nista. Moj jedini savjet ti je da ti tv ima mogucnost gledanja filmova sa titlovima preko usb-a i da nije plazma.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

Za te pare mos uzet solidni 42" ja bi izbjegavao "ljeve" marke tipa Grunding Quadro i slicna sranja i držao se provjerenih tipa Samsung ili LG koji ima dosta dobar odno cijene i dobivenog. 

Moj PC  
2 2 hvala 1
14 godina
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

IMHO kako vrijeme prolazi više neće bit tako lako pronać model ispod 6000kn koji nudi kvalitetu slike kakvu bi trebao imati TV. Dakle bez nekakvih glupih kompromisa: zamrljane slike u pokretu i kod SD sadržaja, neravnomjernog pozadinskog osvjetljenja, treperenja, urezivanja slike, refleksije... Jako je teško pronaći TV s kojim ćeš biti zadovoljan (ako si imalo opsjednut kvalitetom prikaza) a da košta 3000kn, što je za naše uvjete sasvim pristojna cifra. Moj savjet je Philips serija 5 ili Samsung serija 6. LG-ove nisam uspio dovoljno popratiti (al su najbolji za 3D). Od Panasonica imaš sve skuplje plazme (entry je prije koštao do 3000kn a sada 4000kn). Ne nude više značajan napredak nakon serije 3, a pogotovo je jadno što ne stavljaju antirefleksivni sloj na modelima do 7000kn koji je must-have na plazmama. Samo da kažem da sam ja odustao od kupnje TV-a do trenutka kada se bude za realne novce bude mogao nabaviti dostojanstven TV. Ako me netko može demantirati neka mi stavi link na pošten TV koji nije preskup.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?
k1klop kaže...

Za te pare mos uzet solidni 42" ja bi izbjegavao "ljeve" marke tipa Grunding Quadro i slicna sranja i držao se provjerenih tipa Samsung ili LG koji ima dosta dobar odno cijene i dobivenog. 

Od kad je to grundig lijeva marka, ne bubaj bezveze.

15 godina
offline
Re: Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?
Tyberius kaže...
k1klop kaže...

Za te pare mos uzet solidni 42" ja bi izbjegavao "ljeve" marke tipa Grunding Quadro i slicna sranja i držao se provjerenih tipa Samsung ili LG koji ima dosta dobar odno cijene i dobivenog.

Od kad je to grundig lijeva marka, ne bubaj bezveze.

  Otkako više nema niti 1% sa starim Grundingom, odnosno otkako su kinezi ili tko već kupili ime Grunding, pa pod tim imenom prodaju kojekakvo smeće. Ista stvar kao i sa Telefunkenom.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?
Thorien Kell kaže...

Ovako, ovih dana žena zalila starog dobrog grundiga crt sa litrom vode kod zalivanja cvijeća, a nadao sam se da će izgurat još koju godinu. Htio bi kupit tv al ne mogu ić na neku preporuku (vjerovatno) jer kupujem u Zadru, htio bi uzet ono što vidim i u trgovini gdje, ako nisam zadovoljan /imam problem mogu doć i vikat na nekoga :) A ne slat sa našim kurirskim službama skupi tv s kojim onda igraju nogomet.

 

Dakle bit ću prisiljen birat iz lokalne ponude, sa velikom šansom da mi uvale nešto preskupo ili zastarjelo. Dakle što sve TV mora imati, što da obratim pažnju?

 

Cijena do 4000 kn

 

Koju veličinu da očekujem za te pare?

Koji su proizvođači preporučljivi? Samsung, Philips koliko vidim ovdje, još koji? Toshiba?

Jel svejedno dal kupim LED ili plazmu? moderne plazme traju dosta dugo, ne blijede ko nekad?

podržane tehnologije? povezivost? osvježenje ekrana? kontrast? postoje neki standardi koji djele

novije modele od starijih, da mi ne uvale neki turski škart od 2009 god :)

 

Ili - koja pitanja da uputim prodavaču a da ne ispadnem seljak ? :)

  S obzirom da si navikao na CRT svakako uzmi plazmu. Ona ti ima najsličniju sliku CRT-u. Osobno bih ti preporučio Samsung PS43F4500AWXXH. U tom cjenovnom rangu ( 3200 kn , emmezeta , a bila je i na akciji za 3000 kn) nećeš naći bolji TV a objektivno ni za par tisuća kuna više od toga. Od "tehnologija" ti nudi samo čitanje MKV filmova preko USB priključka i to radi jako dobro. Znači nema spajanja na net i nema 3D-a, ali to ljudi i tako slabo koriste. U principu bacanje love. Ako ti budu bitne smart funkcije lako to riješiš sa nekim android mini PC naknadno.

 

http://hdportal.eu/recenzije/review/samsung-ps-43f4500/

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2013 17:40 (XXX).
10 godina
neaktivan
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

može li meni netko reći dali se na smart tv-u recimo ovaj model (samsung ue-32f4500) jer mi je taj zapeo za oko, ali i na rugim takve vreste sa dual core procesorom i koji ima web brouser mogu gledati live streamovi utakmica, dali ti streamovi rade kao šta bi radili i na kompjuteru sa istom brzinom interneta ili neznam štekaju jače zbog slabijeg procesora ili procesor nema veze s time? molim odgovore jako mi je bitno, hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

Samo da dodam da sam po gornjoj preporuci uzeo ovo:

 

http://gradja.hr/proizvodi/lg-led-tv-42ln5400/

 

I da sam kvalitetom slike (i veličinom) izrazito /naravno nakon crta/ zadovoljan. Imao mi je bolju sliku nego usporedivi samsung (bili su jedan do drugog u trgovini, jednaki izvor slike, jednako podešeni) i sve u svemu poštena veličina za te novce, a smart funkciju ionako već imam od prije (wd-ov player ... kutijica ... kako se već to zove).

 

Max tv na ovom naravno izgleda loše no ked je izvor videa pošten, neki dobri HD BR rip, kao recimo avatar ili 300) onda slika zbilja izgleda fakin wow a više od toga mi i ne treba, nisam neka picajzla za kvalitetu i znam da uvijek ima bolje - recimo oni modeli sa ambijentalnim svjetlom od iza su mi prilično cool, al da bi dao 2-3K kuna više za to, pa i nebi. 

 

Bio je u građi i neki prekrasni samsung, mislim najveći kojeg proizvode, za 18K kuna, slika je zbilja čisto savršenstvo, da mi je tata Mamić definitivno bi ga uzeo, ali nije, pa mi je i ovaj dobar. 

 

 

Hvala svima na pomoći.

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

Da si mene poslušao MAX TV bi ti izgledao odlično kao i svi ostali izvori signala. Ali što je tu je.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2013 19:55 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

Daj deder, objasni, koko je to moguće jer mi se ovako na prvu čini kao teška glupost, no možda griješim. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

U svom prethodnom postu sam ti linkao opsežnu recenziju, pa ako imaš volje pročitaj. Tamo ti je sve objašnjeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

Kupila sam 3D Smart Led Tv Philips, model: 42PFL5028K/12, prije nekih mjesec dana i imam problem sa čitanjem titlova sa usb sticka. Do prije dva tjedna čitao je, a od neki dan neće. Zvala sam korisničku službu, radila sve po njihovim uputama i dalje neće čitati, osječam se kao kemičarka...zadnje što su mi rekli da nema druge nego da tv odnesem na servis da oni vide da li ima neku softversku grešku.

Da li je netko imao slično iskustvo?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?
kanga kaže...

Kupila sam 3D Smart Led Tv Philips, model: 42PFL5028K/12, prije nekih mjesec dana i imam problem sa čitanjem titlova sa usb sticka. Do prije dva tjedna čitao je, a od neki dan neće. Zvala sam korisničku službu, radila sve po njihovim uputama i dalje neće čitati, osječam se kao kemičarka...zadnje što su mi rekli da nema druge nego da tv odnesem na servis da oni vide da li ima neku softversku grešku.

Da li je netko imao slično iskustvo?

 

Spoji televizor na internet(wirelessom recimo), stisni home(kućica) na daljinskom, odi na setup i onda na update software/tv with internet.

Možda pomogne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2013 15:19 (syxe).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?
kanga kaže...

Kupila sam 3D Smart Led Tv Philips, model: 42PFL5028K/12, prije nekih mjesec dana i imam problem sa čitanjem titlova sa usb sticka. Do prije dva tjedna čitao je, a od neki dan neće. Zvala sam korisničku službu, radila sve po njihovim uputama i dalje neće čitati, osječam se kao kemičarka...zadnje što su mi rekli da nema druge nego da tv odnesem na servis da oni vide da li ima neku softversku grešku.

Da li je netko imao slično iskustvo?

 

Ili jednostavno preko interneta nađi program koji ti ubaci u film titlove i sve bude u jednom File-u. Samo pazi da ti odgovaraju titlovi u odnosu riječi i prijevod. To bi meni bila druga opcija. JEr evo i ja ču to morati izgleda raditi na novoj philipsovoj plazmi.

12 godina
offline
Re: Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?
Thorien Kell kaže...

Samo da dodam da sam po gornjoj preporuci uzeo ovo:

 

http://gradja.hr/proizvodi/lg-led-tv-42ln5400/

 

I da sam kvalitetom slike (i veličinom) izrazito /naravno nakon crta/ zadovoljan. Imao mi je bolju sliku nego usporedivi samsung (bili su jedan do drugog u trgovini, jednaki izvor slike, jednako podešeni) i sve u svemu poštena veličina za te novce, a smart funkciju ionako već imam od prije (wd-ov player ... kutijica ... kako se već to zove).

 

Max tv na ovom naravno izgleda loše no ked je izvor videa pošten, neki dobri HD BR rip, kao recimo avatar ili 300) onda slika zbilja izgleda fakin wow a više od toga mi i ne treba, nisam neka picajzla za kvalitetu i znam da uvijek ima bolje - recimo oni modeli sa ambijentalnim svjetlom od iza su mi prilično cool, al da bi dao 2-3K kuna više za to, pa i nebi. 

 

Bio je u građi i neki prekrasni samsung, mislim najveći kojeg proizvode, za 18K kuna, slika je zbilja čisto savršenstvo, da mi je tata Mamić definitivno bi ga uzeo, ali nije, pa mi je i ovaj dobar. 

 

 

Hvala svima na pomoći.

 

 

 

Pozdrav.

Jel to kolega veli da i na CRT-u može ići smart (internet) uz nekakav player koji se ovdje spominje? Jer ako može molio bih uputu kako da to izvedem.

Hvala.

Nisam ja ništa prčk'o.
12 godina
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

pa najjednostavnije je neki player kao npr popcorn ili pc sa starijom grafom kao npr radeon hd 4xxx koja ima s-video priključak.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?
peace_of_cake kaže...

pa najjednostavnije je neki player kao npr popcorn ili pc sa starijom grafom kao npr radeon hd 4xxx koja ima s-video priključak.

Hvala kolega. Zvuči lako kao i tvoj nadimak. :)

Ako imaš neki link ili širi opis playera, bio bih zahvalan jer stari PC mi ne djeluje praktično (dva kompa u sobi + dva monitora...).

Nisam ja ništa prčk'o.
12 godina
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

surfanje na crt-u bi ja zaboravio jer to po meni bas i nema smisla. ako ćeš gledat filmove za to opet možeš iskoristit dvd-player kojeg većina ima. crt je već zastarjela tehnologija te za surfanje i interaktivni sadržaj nije pogodan

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

Vjerujem, ali ako bi se dalo upotrijebiti... Za youtube i slično gdje kvaliteta (rezolucija) nije velika... I što bi sve mogao pratiti sa neta na taj način? Ima dosta sadržaja gdje rezolucija nije velika (mislim da bi crt to mogao fino prikazati).

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

Pozdrav.

Ako netko može dati savjet na ovu sinoćnu spiku?

Hvala.

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

Vecina tih playera kao popcorn ili wd ili slicno se spaja preko hdmi sto je u tvom slucaju na svaki crt neupotrebljivo....dakle jedina opcija kao sto je spomenuo s video kabel sa nekog starog kompa i sisaj

12 godina
offline
Re: Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?
Smretko kaže...

Vecina tih playera kao popcorn ili wd ili slicno se spaja preko hdmi sto je u tvom slucaju na svaki crt neupotrebljivo....dakle jedina opcija kao sto je spomenuo s video kabel sa nekog starog kompa i sisaj

A jel bi mogao CRT tv poslužiti umjesto monitora pri tome? Da nemam još i monitor u upotrebi jer je to onda veća gužva u sobi...

Sorry ak je pitanje blesavo...

Nisam ja ništa prčk'o.
12 godina
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

pa ako spojis crt na komp, komp će ga prepoznat kao dodatni monitor i sve će radit ok ali tekst će se lošije vidjet i sve će bit lošije jer klasičan crt monitor i crt tv nije isto. jedina moguca prednost crt-a je ta da ce bolje izgledat emulirane ps1/2 igre

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

sve sam to napravila, ažurirala software/tv i opet ništa, naziv filma i titlova je isti i opet ništa...izgleda nema druge nego ga odnjet u servis da vide da nema grešku u samom softwaru...

14 godina
offline
Re: Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?
kanga kaže...

sve sam to napravila, ažurirala software/tv i opet ništa, naziv filma i titlova je isti i opet ništa...izgleda nema druge nego ga odnjet u servis da vide da nema grešku u samom softwaru...

Zadnja opcija prije servisa ti je: (home)kućica/setup/tv settings/general settings/spusti do factory settings/OK.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Na koje tehnologije da pazim (TV) kod kupnje?

{#}

 

Do sada imamo Samsungov model sa 60HZ i slika nam nije onako nazovimo 3d. Sada bi se odlučili uzeti drugi tv do nekih 3000kn, da ima "3d" sliku i da se mogu gledati filmovi s titlovima preko usba? mozete li mi molim vas dati neke preporuke sa stranica elipsa,tehnomarketa itd.

 

puno hvala!!!!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice