Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.090.355
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na udaljenost od 230cm, jel 55 velik ekran ili je ok? Soba je u pitanju. Znaci od zida do zida je 265cm. Tv ide na zid, kad se odbije jastuk ja sam to procjenija na 230cm. Ovaj mi danas u svijet medija govori da idem radije na 50. Al ono sta me udaljava od 50, naspram 55 sta ima boljih tv-a za relativno slicne pare. Tako sam sa njim gleda QE55Q60R di mi je on reka da pogledam QE49Q60R (700kn razlike) na šta sam mu rekao da je ovaj 120hz, a ovaj 60hz. A on kaze da nema šanse. Pa sam mu na mob pokazao, pa je gledao na kompu i nije našao da je 49ka 120hz i da ne može vjerovat da je ovaj od 60hz a ovaj od 120hz
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Na udaljenost od 230cm, jel 55 velik ekran ili je ok? Soba je u pitanju. Znaci od zida do zida je 265cm. Tv ide na zid, kad se odbije jastuk ja sam to procjenija na 230cm. Ovaj mi danas u svijet medija govori da idem radije na 50. Al ono sta me udaljava od 50, naspram 55 sta ima boljih tv-a za relativno slicne pare. Tako sam sa njim gleda QE55Q60R di mi je on reka da pogledam QE49Q60R (700kn razlike) na šta sam mu rekao da je ovaj 120hz, a ovaj 60hz. A on kaze da nema šanse. Pa sam mu na mob pokazao, pa je gledao na kompu i nije našao da je 49ka 120hz i da ne može vjerovat da je ovaj od 60hz a ovaj od 120hz

 Nema Samsung zadnjih par godina veličinu 49" od 100 odn 120 hz

 

I, neće ti biti velik ili što ljudi kažu; "prvih par dana si u šoku koliki je a onda se tv smanji"

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2019 17:44 (Anđeo bez falinge).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na 2,3m bi ja uzeo i 65". Kudli 55".
Ovaj iz Svijeta Medija je smiješan.
Ljudi koriste 34" monitore na pola metra od sebe, di neće 55" na 2,3 metra.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
joojoj kaže...

Pozdrav ekipa, već duže vrijeme gledam televizor 65'' i prvi izbor mi je Sony, najviše zbog kvalitete slike i Android OS
Naravno problem je uvijek cijena, Sony model tih dimenzija nemoguće je naći ispod 7500.

 

Danas sam vidio da Phillips ima neki svoj novi model na akciji u Elipsu, pa me zanima vaše mišljenje i eventualno ako imate neku alternativu. Nisam uspio naći nekih kvalitetnih recenzija na internetu.
Najviše bi se koristio za stremanje sadržaja (netflix, kodi, internet tv nekakav...). Radi se o modelu PUS7304.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65PUS7304/

Nađe se još Sony 65XF7596 za 7500, s 5 godina garancije. Riječ je naravno o androidu s VA Direct Led panelom što je bolje od ips verzija u većini sonyja serije 7 i 8.

 

https://webshop.gradja.hr/proizvod/tv-sony-kd-65xf7596b/

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/c6cf1212

 

Nebi bilo loše razmotriti i samsung 65RU8002 koji je već ispod 8000 kn, 100hz VA panel.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...
Na 2,3m bi ja uzeo i 65". Kudli 55".
Ovaj iz Svijeta Medija je smiješan.
Ljudi koriste 34" monitore na pola metra od sebe, di neće 55" na 2,3 metra.

 Stavija sam sad kutiju od 50 na zid da mi simulira tv od 55 i pari mi ok. 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense U8B 4K ULED TV Review - HDTVTest

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Za MrSneakyGuyGaming

Da ja kupujem starcima tv danas, dvoumio bi se između ova dva:

https://www.elipso.hr/prilika/hisense-h50a6140-akcija-rujan/ (2.499,00 kn)

ili baš ako je bitan brend :-) :

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-50um7450.html (3.399,15 kn ako se kupuje AMEX-om ili Visom)




I Hisense je poznat svjetski brend, no ovdje se ne radi o tome..

Hisense ima dvojezgreni cortex A9 procesor, lošiji motion, općenito lošiju sliku, lošiji OS, pa daljinski itd...

 

Ima dobrih Hisense televizora no taj nije u rangu s tim LG-em zato mu i je cijena takva.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razmatram LG 50UM7450/7500/7600 kao alternativu Philipsu PUS7304 na kojeg sam se nameračio.

Navodno su svi ti 50" paneli kod svih proizvođača isti? Isti proizvođač.

Znači razlika je u os i điđe?


Android tv mi je bolji na papiru (nisam do sada imao smart tv), ali dosta ljudi se u prošlosti žalilo na bugove i rušenje na Philips TV-ima sa androidom. Kolega ima model iz 2015-e i kađe da je katastrofa. Da ga nekada ne može ni ugasiti. Ali opet, valjda su u 4 godine nešto popravili?
Web os ima google assistent, i kažu da dobro radi.
Ne znam chromecast i miracast, koja je razlika? Da li sa Miracast mogu jednako lagano castati sa mobitela/laptopa?

I ambilight mi je fora, ali tv će biti odmah ispod kosog krova, pa gore neće biti prostora, pa će možda biti umanjen dojam.

Ima neki drugi 50" VA da ima google assistent?

 

Samsung se čini ni lošiji ni bolji, ali ima Tizen i Bixby. Nije da će možda bit previše korisno, ali već imam neke google home proizovde, pa bih htio sve pokuati upakirati da je na google-u.

 

Sony je navodno imao najbolje kalibirrane tv-e (da li i u ovom budget segmentu?), ali najsporiji OS. Ali navodno su modeli iz 2019 puno bolji? Da li ima koji Sony do max 5000kn, po mogućnosti i manje, da je dobra alternativa?

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 4:59 (markizvonschnitzel).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa jel stvarno moguče da se prošlogodišnji LG OLED C8 model više ne proizvodi, cjena stagnira več duže vremena, a lager malo do nimalo. Nadao sam se da ga ubodem za đaba na ovogodišnji BF, ali kako ide nema šanse da ga bude itko imao do tada na lageru. C9 mi je zasada preskup tako da očito prebacujemo kupovinu novog tv-a na 2020!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cuj pitanja jel moguce da se PROSLOGODISNJI model vise ne proizvodi :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nikonja kaže...

Pa jel stvarno moguče da se prošlogodišnji LG OLED C8 model više ne proizvodi, cjena stagnira več duže vremena, a lager malo do nimalo. Nadao sam se da ga ubodem za đaba na ovogodišnji BF, ali kako ide nema šanse da ga bude itko imao do tada na lageru. C9 mi je zasada preskup tako da očito prebacujemo kupovinu novog tv-a na 2020!

 

Pa sam si napisao da je to prošlogodišnji model, zašto bi se proizvodio ako imaju novi.

Čiste se stare zalihe, malo se spusti cijena da se što brže proda i sve se karte bacaju na novi, u pravilu bolji model.

Ne znam zašto te to čudi.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony xf9005 49 i 55
Samsung 55nu8000, 55ru8000, qe55q60r, qe55q60f, qe55q65r, qe66q7fn
LG OLED55B8
Panasonic TX-55FZ800E
PHILIPS 55PUS8303, 55pus8503, 49pus8303, 49pus8503
Ovo je nekakva lista na koju ja ciljam. Jel ima jos nesto za ubacit na nju (ili izbacit)? Pa valjda bude koja akcija u iduca 2m

sent via S9+
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 11:28 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav


Ima neki popust u HG, pa se predomišljam oko par modela 55"



LED TV SAMSUNG 55RU7172, 55" -  3.393kn

LED TV LG 55UK6470PLC, 55" -  3.219kn

LED TV LG 55UU640C, 55" - 2879kn

LED TV PHILIPS 55PUS6503/12, 55" -  2.998kn

 

TV se gleda sa 4m, pretežno zemeljska tv i nesto iptv sa tv-box-a

 

Sta uzeti od ova 4. ? hvala :) 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 11:37 (paci).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...

Sony xf9005 49 i 55
Samsung 55nu8000, 55ru8000, qe55q60r, qe55q60f, qe55q65r, qe66q7fn
LG OLED55B8
Panasonic TX-55FZ800E
PHILIPS 55PUS8303, 55pus8503, 49pus8303, 49pus8503
Ovo je nekakva lista na koju ja ciljam. Jel ima jos nesto za ubacit na nju (ili izbacit)? Pa valjda bude koja akcija u iduca 2m

Tu ti odskaču B8, Sony XF9005 od svih modela. Izbaci Philips, izbaci 49 ich dijagonale i gledaj na nekoj akciji eventualno 55Q70.

A ako uhvatiš SAD 55Q8D za 8K kn, to možeš odmah kupiti.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovdje nemaš kaj razmišljati:

 

LED TV LG 55UK6470PLC, 55" - 3.219kn

 

Ikao je IPS iz prve ruke znam da je odličan TV.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Brat mi ima pus85 ili 55 ili 60, nisam siguran i kaže da je super zadovoljan. Ja sam malo (al malo) zahtjevniji korisnik. Zato sam ih ubacija na listu. A nemam bas namjeru dat za tv toliko. Da imam namjeru dat toliko, vec bi nesto naša. Zato i cekam neku akciju. 50ke su ubacene samo iz razloga cijene. Niceg drugog. Kako sad stvari stoje prije ce bit 50ka nego 55ica. Samo zbog cijene. Bilo bi lipo da mogu ic na 8tkn. Jedino ako germanija nešto ne daruje 😂

Znam ja da su neki sa liste skupi za mene

sent via S9+
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 12:17 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...

Koji je sada najjeftiniji FALD tv, samo da nije Samsung (ne preferiram ga) u veličini 55''?

 Sony XF9005 i Samsung Q8D sa VA panelima. Oba modela na izlasku iz ponude, prošlogodišnji modeli i odlična kupnja u ovom trenutku. Sony navodno ima nesto bolji motion i preciznije boje, Samsung meni osobno ljepše, "jače" boje, manje bloominga, brži Smart sustav i ljepši dizajn (subjektivno skroz). Velika prednost Samsunga je anti reflektivni sloj koji dosta unaprijeđuje kvalitetu slike pogotovo po danu ako imaš neku izvor svjetla sa strane, meni je to na mom Q7FN revolucija.

 

Svakako su oba modela dobar izbor.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
paci kaže...


LED TV LG 55UU640C, 55" - 2879kn

 

 Ovaj ne gledaj, taj model je komercijalni, digital signage i slicno, nije klasicni TV.

 

https://www.lg.com/global/business/information-display/commercial-tv/lg-55UU640C-CIS

 

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo recimo u Mediamarkt Philips na dobroj ponudi, vracaju 19% poreza bez obzira da li mozes da ga vratis ili ne. Za one koji zive u Njem ili planiraju dolazak..

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_philips-65-pus-7354-12-2547223.html

 

Valja li ovaj Philips ista?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi moze preporuka za max 5000 kn za 55" ? Trazi kolega i nece preko toga da ide. Ja sam mu reko Samsung 55RU8002 al on prelazi cijenu. Gledanje TVa i filmova itd. 

 

Koji je Samsung ispod toga, 7172 ili 7542 ili tako neki glupi broj ?

 

On je gledo SONY KD55XF7596BAEP ili PHILIPS 55PUS7304. A ovaj LG ?

 

https://edigital.hr/led-televizori/lg-55sm8200pla-uhd-hdr-nanocell-webos-smart-televizor-p648305?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 22:41 (Karanba).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 55UM7450.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uh tesko da ga mogu nagovorit na LG. Po cemu je bolji od ova tri gore ? Mozda ovaj isto ?

 

55UM7610PLB

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Uh tesko da ga mogu nagovorit na LG. Po cemu je bolji od ova tri gore ? Mozda ovaj isto ?

 

55UM7610PLB

 Zasto onda pitas za LG ako ga nece? :-) Koji zapravo hoce? Mislim, te fore "hebala bi se da mi ne uđe" su bespotrebne i ne vode nigdje, pogotovo za tu cijenu.

 

Neka uzme neki Samsung onda i gotovo.

 

55UM7610 je IPS 60Hz...

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma LG sam ja ubacio u mix :) Koji Samsung je ispod RU8002 ? Dali je taj Sony bolji za te pare od Philipsa tog a pogotovo me zanima od Samsunga NU 7172 ? Samsung tu ima 3 broja modela ne znam koja je razlika uopce. Odmah ispod RU8002 je valjda RU7402 i uklapa se ispod 5000 kn  

 

I zadnje pitanje, jel taj Philips čemu ? Ne znam kad sam zadnji put čuo da je netko kupio Philips TV.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 9:08 (Karanba).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Ma LG sam ja ubacio u mix :) Koji Samsung je ispod RU8002 ? Dali je taj Sony bolji za te pare od Philipsa tog a pogotovo me zanima od Samsunga NU 7172 ? Samsung tu ima 3 broja modela ne znam koja je razlika uopce. Odmah ispod RU8002 je valjda RU7402 i uklapa se ispod 5000 kn  

 

I zadnje pitanje, jel taj Philips čemu ? Ne znam kad sam zadnji put čuo da je netko kupio Philips TV.

 Ispod xU8000 je prvi xU74xx ako se ne varam i gledaj njega naspram xU7100. Zadnja dva broja su prakticki nebitna.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A onaj Sony jel bolji od RU7400 ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

A onaj Sony jel bolji od RU7400 ?

 Taj Sony je IPS, znaci veci kut gledanja, bolji motion i manji motion blur, ali losiji kontrast i sivija crna u mraku. I naravno Android OS pa mozes koristiti Kodi recimo.

 

Ali ako je za gledanje filmova u mraku uglavnom i iz centra, onda treba VA panel, tipa Samsung koji samo i radi VA.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 10:14 (Mad Ant).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozz ekipa kako jos uvijek nisam dobio neke preporuke za tv osim LG c8 koji je izvan mojeg budgeta.

Dakle trazi tv do 6000 (6500 max)

Gleda se sa udaljenosti 3m, pa je dvojba koju velicina 49",55"?
Volio bi da podrzava hdr i da ima Smart sustav. Najviše će se gledati TV programi,Max tv,Netflix, gledanje filmova u visokoj rezolucijii. Također bitno da ima priključak za soundbar.

Po mogucnosti Elipso ili sancta domenica!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...

Brat mi ima pus85 ili 55 ili 60, nisam siguran i kaže da je super zadovoljan. Ja sam malo (al malo) zahtjevniji korisnik. Zato sam ih ubacija na listu. A nemam bas namjeru dat za tv toliko. Da imam namjeru dat toliko, vec bi nesto naša. Zato i cekam neku akciju. 50ke su ubacene samo iz razloga cijene. Niceg drugog. Kako sad stvari stoje prije ce bit 50ka nego 55ica. Samo zbog cijene. Bilo bi lipo da mogu ic na 8tkn. Jedino ako germanija nešto ne daruje 😂

Znam ja da su neki sa liste skupi za mene

 Ma bit će ti nekih akcija, nons top su neki popusti, samo prati net i dobit ćeš što želiš po cijeni koja ti odgovara. Uskoro dolazi i black friday tako da samo strpljivo, bolje je pričekati mjesec dva sa kupnjom jer ćeš TV gledati barem 5 godina, tako da mjesec dana ne znači ništa. Q60 je nedavno negjde bio oko 6k kn, za taj tv stvaro dobra cijena.

 

Ako čekaš Germaniju, brate TV ćeš gledati samo u izlogu dućana :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zee_15 kaže...
Pozz ekipa kako jos uvijek nisam dobio neke preporuke za tv osim LG c8 koji je izvan mojeg budgeta.

Dakle trazi tv do 6000 (6500 max)

Gleda se sa udaljenosti 3m, pa je dvojba koju velicina 49",55"?
Volio bi da podrzava hdr i da ima Smart sustav. Najviše će se gledati TV programi,Max tv,Netflix, gledanje filmova u visokoj rezolucijii. Također bitno da ima priključak za soundbar.

Po mogucnosti Elipso ili sancta domenica!

 55 inch definitivno, od Samsunga tu je Q60 u toj cijeni kad neki popust dođe, eventualno R8002. Sony XF9005 bi bilo dobro nabaviti ali mislim da ta toliko snižen neće ipak biti. Nisam siguran za 6k kn nešto osim Q60 (kad je snižen je u toj cijeni) što bi moglo konkurirati, neka me drugi članovi foruma nadopune.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice