Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.846
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Jel ima netko tv od 55 u sobi (znaci nasuprot kreveta), a da mu je na zidu sa nagibom put dole? Ako ima, koji nosac je u pitanju? Jer sve sta gledam je do 15°, a to mi nekako djeluje malo. https://www.nabava.net/nosaci-za-televizore/sbox-plb-3646-cijena-37-70-76882891

Mi smo na zidu imali 49-ku postavljenu pod kutem (Vogels MA4010), ali se ne sjećam da je bio pod max kutem. Donji dio TV-a je bio na nekih 140cm. Gledalo se sa cca 4m.

I meni je bilo odlično, pogotovo kad se zavalimo u garnituru. Također smo se tako riješili dosta refleksija.

Žena je mislila da će biti previsoko, ali na kraju je bilo idealno.

Mislim da je 15° i više nego dovoljno.

 

Uvijek možeš neki karton nabavit i postavit ga pod željenim kutem, pa vidjeti. To je bar lako.

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Ja sam mislio da su RGBW paneli prošlost, a ono skoro se zajebo ili nisam? Jel valja ta RGBW tehnologija na ovom tv-u: https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-55UM7100PLB-1425580.aspx koji bi izašo 2900kuna trenutačno!!!

 

Gledam i manje dimenzije, za njih nepiše jel su RGBW ili obični RGB, predpostavljam obični pixeli.: https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49UM7100PLB-1423065.aspx

 

a ovaj "bolji" tv je prije tjedan dana bio 2900kuna al sa 2god garancije pa nisam kupio: https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49UM7390PLC-1416391.aspx šta bi se opet zajebo jer je i on RGBW.

 

Jel može netko presudit. Jel svaki Lg ima RGBW???

Ja što sam pročito o njihovom RGBW, nije me se dojmilo.

Smanjena oštrina/rezolucija, makar to možda i ne vidim sa 3.5m - bježim od toga.

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Evo gledam OLED u srid bila dana,nista ne vidim,ovo je negledljivo!

Za to šta gledaš, sasvim je dobar i taj OLED.

 

:)

 

Šala mala ofkors.

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Evo gledam OLED u srid bila dana,nista ne vidim,ovo je negledljivo!

 Pathos Logos ?

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,zamijenio bih svoju hd ready plazmu za novi tv. Zbog nedostatka prostora u obzir dolazi samo 40 - 43, ajmo rec širine do 1 m. Najvise se gleda sport i filmovi,serije. Znaci ,slika mi je najbitnija. Molio bih preporuku Vas znalaca koji da kupim.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

#5155

Postova: 1
Dvoumim se između Sony 49xg9005 i 49xg8396 modela...ono šo mi je važno je da oba imaju VA panele i da su 120 hz
Glavna razlika je da 9005 ima direct led,a 8396 edge led pozad.osvj.
9005 ima i nešto bolji proc...ono šta me zanima je da li to opravdava razliku od 1300 kn koliko bi mi bio skuplji 9005?
Prosjecan sam korisnik,puno više gledam full hd nego 4 k sadržaje,klinac povremeno igra plejku na tv-u.
I da...to je maksimalna velicina koja mi stane inace bi uzeo 55xf9005, ali ne stane
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
#Yossarian45

U pogledu xg9005(49")....Sony je pizda...to je u biti xf,zapakiran u manji format(49")...glavni cpu je isti,daljinski je isti,zvučnici isti.

Jedino dio zadužen za Android je iz modela za 2019...30% jači cpu i 1gb više rama

Ono logika im je na nivo
Xg9005 49" 7100kn
Xf9005 55" 7300kn
Xf9005 65" 10420kn

55" u odnosu na 49" skuplji 200kn...s druge strane 65" u odnosu na 55" skuplji za 3100kn
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam 55-icu platija 7000kn tako da je i jeftiniji od 49-ke
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisi mi baš odgovorio na pitanje...pa isti proc je bio i 2017.Mene konkretno zanima dal se isplati dat soma i tristo kuna više za 9005?

Btw cijena bez popusta mu je 10999.Mene bi koštal 7000, a 49xg8396 5 i 700.

I jedan i drugi su prepakirani proslogodisnji modeli,to mi je jasno.Ko sta mi je jasno i da 9005 ima bolji kontrast i crnu...a dal to vredi 1300 kn više?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uzmi. Lokalno zatamnjenje može ponegdje doći do izražaja, od dubine crne, boljeg motiona i izraženijeg HDR iskustva
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma da ...to mi dođe nešto ko zalog za buducnost.Citao sam po forumima da je ekipa imala problem sa streamanjem 4k videa sa procom koji je u xg8396, prošlogodišnjem xf8596.Ovaj u xg9005 je ipak noviji i jaci

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
volegradele kaže...
Evo gledam OLED u srid bila dana,nista ne vidim,ovo je negledljivo!

 Pathos Logos ?

 Da

AUDIOFIL
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa koja ima LG, dal na webOSu radi chromecast kao i kod Andoida? pošto je to googlova tehnologija. Znaci ako recimo gledas neki youtube sadržaj na mobu prebaciš na tv, on se upali i streama

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrcHC kaže...

Ekipa koja ima LG, dal na webOSu radi chromecast kao i kod Andoida? pošto je to googlova tehnologija. Znaci ako recimo gledas neki youtube sadržaj na mobu prebaciš na tv, on se upali i streama

 Meni radi bez problema

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 13:44 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja nakon mjeseci guglanja,recenzija,videa odustao od samsunga i odlucio se za ovaj:

https://www.sancta-domenica.hr//led-tv-sony-bravia-kd-55xg9505-4k.html

 

Cekam black friday i jos bolju akciju.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@hrc
Bez brige , podrzava i chromecast i miracast ( "preslika " sve sto ti je na ekranu moba na TV ), i radi super i jedno i drugo .
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 14:38 (error_666).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok, fala na odgovrima. Ici ce se valda na Lg B8, C je ipak malo preskup. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

 

kupila bi dedi u domu tv, bitno mi je samo da je veći da može normalno vidjeti na njega, od ostalih funkcija njemu ništa ne treba. Koji biste mi tv preporučili? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, kupio bih tv u rasponu cijene od 3500-4000kn

Zanima me da li je vrijedno cekati black friday,

isto tako uzimao bih ga na rate, pa me zanima dali se popust od black fridaya racuna i ako uzimam na rate?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

IPS ili VA panel, te 49 ili 55" ?!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG je krenuo kao što sam i najavio s garancijom odn. više ne daju punih 5 već 2 god. garancije i 3 godine sigurnosti za televizore kupljene citiram..

 

U okviru promocije "5 GODINA SIGURNOSTI" razdoblje sigurnosti produženo je na ukupno 5 godina za nove LG UHD LED modele iz 2019., kupljene u periodu 17.10.2019. - 02.12.2019. i registrirane do 31.12.2019.

 

Objašnjenje te tri godine sigurnosti je;

 

Što je 5 GODINA SIGURNOSTI?

U sklopu ove promocije nakon 2 godine tvorničkog jamstva vaša je zabava i dalje zagarantirano sigurna! Tijekom prve dvije godine od datuma kupovine proizvoda obuhvaćenog ovom promocijom ostvarujete puna prava tvorničkog jamstva, uključujući besplatni popravak, besplatnu zamjenu oštećenih dijelova uz besplatan popravak na licu mjesta, ukoliko je potreban te besplatnu zamjenu uređaja ukoliko isti nije moguće ili nije isplativo popravljati.

 

Tijekom treće, četvrte i pete godine, a računajući od dana kupovine proizvoda, proizvodi su pod ograničenim jamstvom (5 GODINA SIGURNOSTI)  koje se odnosi na sve nedostatke koji mogu nastati kao rezultat pogreške u proizvodnji, a podrazumijeva besplatan popravak, besplatne rezervne dijelove te besplatnu zamjenu uređaja u slučaju neisplativosti popravka, ali ne uključuje besplatan popravak na lokaciji.

 

--Nešto sam označio markerima jer tu postoji caka... npr. nekome se pokvari panel a oni u trećoj godini npr. kažu; " e prducnio vam je panel, ali to nije zbog greške u proizovodnji već je tv dobio nekakav strujni izboj i panel je riknuo.

 

Sranje.

 

 

https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2019-jesen

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 17:52 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Isto je bilo i ranije
https://www.lgemk-promotions.com/oled-uhd-5godina-sigurnosti-2018-zima/

Nisam ni znao za to. Da mi ne priznaju garanciju nakon 2 godine bio bi vrlo bezobrazan
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Oprosti što nisam naveo, mislim da je 49" dosta i da koristi VA panel, sa 4k rezolucijom.

A bilo bi dobro da je i Android TV, iako ja ne znam koliko točno je to bolje od običnog Smart TV-a

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa

Trazin neki best buy tv do 6000 kn 

Namjena bi bila filmovi, netflix, yt i ps4

Udaljenost bi bila 3.5 m i prostorija je dosta osvijetljena 

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Televizori-i-dodaci/Q60RATXXH-QLED-TV/p/R00EJR8

Ovaj mi se cini najbolji za te novce pa ako bi se nasa netko 

tko se bolje razumi bio bih zahvalan

 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dvoumim se između:

Panasonic TX-55GX550E https://www.emmezeta.hr/panasonic-tx-55gx550e-ultra-hd-led-tv-634413.html i

Hisenese H55U7A https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55U7A/

 

Cijena je ista u lipu (3999 Kn). Znam da je Hisense prošlogodišnji model, ali je 100 Hz. E sad, jesu li tih 100 Hz pravi, ili je u pitanju nekakva interpolacija?

Telka će se gledati sa nekih 4m udaljenosti, nisam nekakav filmofil koji traži dlaku u jajetu što se tiče prikaza crne. Većinom će se gledati IPTV (MaxTV), Netflix i Youtube u osvjetljenoj prostoriji. Ne želim TV pogonjen Androidom, dovoljno mi je da ima Netflix i Youtube. Puno mi je bitnije da se TV ne pali po minutu i da nema sučelje radi bez čekanja i zastajkivanja. Trenutno imam HD Ready Panasonic plazmu (TH42PV80) i taj televizor se pegla po 10-ak sati zadnjih 7 godina bez da je jednom zaštucao, tako da me tu malo vuče na Panasonic.

Dajte please mišljenja i eventualno nekakvu alternativu.

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedno glupo pitanje (bez glupih komentara).

 

Spajanjem WD externog USB 3.0 diska na Sony XF9005, mogu dobiti 4K na 60 Hz bez problema?? Izvor je naravno neki "x265 2160p MKV"

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 22:49 (ChillyBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
#ChillyBoy

Da...xf ima dva 2.0 usb-a i jedan 3.0 usb...instaliraj sa play stora vlc player...čitao sam da ovaj koji dolazi pred instaliran nije nešto

evo ode imaš video za test...ako ovo vrti onda vrti sve

http://jell.yfish.us

ako može...meni za dušu da isprobaš ovaj od 160mpb pa na dalje...čisto me interesira do koliko može ići cpu a da ne trza
160,200,250,300,400
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
evo ode imaš video za test...ako ovo vrti onda vrti sve

http://jell.yfish.us

ako može...meni za dušu da isprobaš ovaj od 160mpb pa na dalje...čisto me interesira do koliko može ići cpu a da ne trza
160,200,250,300,400

 

Nema problema, javim ti. TV je u dolasku. Htjeo sam bit siguran vezano za USB 3.0, prije nego potrošim dodatne novce na 4k/60Hz HDMI kabel koji sam planirao spojiti na komp. Al sad je sve jasno, hvala!

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ChillyBoy kaže...
HCMAA kaže...
evo ode imaš video za test...ako ovo vrti onda vrti sve

http://jell.yfish.us

ako može...meni za dušu da isprobaš ovaj od 160mpb pa na dalje...čisto me interesira do koliko može ići cpu a da ne trza
160,200,250,300,400

 

Nema problema, javim ti. TV je u dolasku. Htjeo sam bit siguran vezano za USB 3.0, prije nego potrošim dodatne novce na 4k/60Hz HDMI kabel koji sam planirao spojiti na komp. Al sad je sve jasno, hvala!

 Usb 2.0 ima i  vise nego dostatnu propusnost za to, usb 3.0 je nebitan

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice