Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.274
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako ne treba dual tuner, onda ih do 530€ aka. 4000kn imas dosta na izbor:

https://geizhals.at/?cat=tvlcd&xf=126_USB-Recorder~126_VESA-Halterung~2728_DVB-T2~2728_HEVC+(H.265)~33_55&asuch=&bpmin=&bpmax=530&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=aktualisieren&plz=&dist=&mail=&sort=p&bl1_id=30

 

S obzirom da je vidjiv kut jako bitan, onda je IPS pod obavezno.

https://geizhals.at/?cat=tvlcd&bpmax=530&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=aktualisieren&sort=p&bl1_id=30&xf=126_USB-Recorder%7E126_VESA-Halterung%7E2728_DVB-T2%7E2728_HEVC+(H.265)%7E33_55%7E3952_IPS

 

Dakle imas 11 LG modela u tom cjenovnom rangu. Odnosno 7 modela iz 2019 sa WebOS-om 4.5.

https://geizhals.at/?cat=tvlcd&bpmax=530&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=aktualisieren&sort=p&bl1_id=30&xf=126_USB-Recorder%7E126_VESA-Halterung%7E2728_DVB-T2%7E2728_HEVC+(H.265)%7E3381_2019%7E33_55%7E3952_IPS

 

Razlike si mozes sam usporediti:

https://www.zambullo.de/fernseher/lg-tv-um-serie-unterschiede-und-vergleich-der-fernseher-der-serie-um-von-lg-aus-2019-mit-uhd-aufloesung.html

https://geizhals.at/?cmp=2149626&cmp=2134543&cmp=2021024&cmp=2046494&cmp=2077712&cmp=2042107&cmp=2075745

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg 

 

 

I pogledati koji i gdje mozes kupiti u HR na www.nabava.net.

Osobno bi si uzeo UM7450 jer vec dolazi sa Magic remoteom:

https://www.nabava.net/televizori/lg-55um7450pla-televizor-cijena-55-139-cm-led-oled-ultra-hd-86554671

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 14:40 (Čitatelj).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

A sta je po vama "vrhunski TV" i koliko love za to treba?

 

Nesto smo na poslu raspravljali i doslo je do toga koliko love treba za vrhunski tv?

 

Pricao sam kako sam 2004g dobio na nagradnoj igri Žuje plazmu tv 107cm dijagonala Quadro uz pojacalo i zvucnike itd...posle je stari to prodao sve nekoj trgovini za 7000KM oko 28000kn pa je prica kao koliko je to love tada za tv ko bi to platio itd...sto je i istina,svi su imali vecinom crt,znam da smo mi tada platili veci crt 4000kn ravni ekran i to je bilo kao waoo kamoli plazma,koja nam tad nije mogla ni stat u stari dnevni boravak.

 

Pa se jedan kolega ubacio tvrdec da danas trebas isto toliko love ako oces vrhunski tv?

Pitao sam ga da mi prvo definira to vrhunski,sta misli pod tim vrhunski,naravno ne zna sta bi reka ali i dalje isto tvrdi,glupost nego eto.

 

 Kolega ti nema pojma 

 

Prvo o kojoj dimenziji se radi ?

65" oled je u rangu 15-20000 kn, ima i skupljih modela ali neces dobiti bolju sliku.

znaci to je danas vrh, nema bolje koliko god imao love.

55" je oko 10 000 kn

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čitao sam dosta kritika za philips na zadnjih 5-6 stranica, no većina je uglavnom navodila Android sustav koji je navodno sporiji od Tizena i WebOS-a, ali je jedan korisnik napisao i da se android na philipsu popravio novim update-om, a slično sam i pročitao u jednom recenziji.

 

Moje pitanje je imate li još neke minuse za philips televizore. Konkretno, mislim uzeti Philips 7304 ili Philips 7504 veličine 50". Ima li što bolje u ovom cjenovnom razredu? Nisam neki zahtjevan korisnik, uglavnom netflix, hbo go i sport preko iptv-a. 

Ono što bi mi možda išlo na živce (samo možda) je neuvjerljivi prikaz crne boje, trenutno koristim laptop s IPS panelom i koliko god su boje zasićene i lijepe, crna je očajna, praktički i ne postoji. To je nešto što bih htio izbjeći. Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa zna li netko sto se sve dodatno moze ukljuciti u service modu za ru7400 seriju (inace ako ne znate u service mode se ulazi kada je tv ugasen sa brzim pritiskom na info,settings,mute,red power)

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 23:20 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne znamo, šta se može sve uključiti, reci nam!?
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 

 Kolega ti nema pojma 

 

Prvo o kojoj dimenziji se radi ?

65" oled je u rangu 15-20000 kn, ima i skupljih modela ali neces dobiti bolju sliku.

znaci to je danas vrh, nema bolje koliko god imao love.

55" je oko 10 000 kn

 Pa to isto sam ja rekao,OLED je danas vrh,a kupit ces ga sa 1500e top model...ma voli pametkovat,a pojma nema.

Origin_Steam: hrka11
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebao bi televizor 43" - 47", 49" preveliki  , korištenje ponajviše Antenski programi, ponekad PS4 pro.

 

Imam neki izbor ali se ne mogu odluciti: 

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAM-UE43RU7402UXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43UM7500PLA/ 

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43UM7450PLA.AUE/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Razlika ova dva LG-a, ako sam dobro skuzio samo u stalku.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD43XF7596BAEP/

 

Ovaj Sony dosta skuplji, ne znam ako je toliko bolji.

 

Ako ima i koji bolji prijedlog, može.

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

ako nekoga zanima, u Sancta Domenici Samsung 49RU8002 UHD za 3788,52kn (uz newsletter kod).

 

Pozdrav,

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Jel ovo bolje od philipsa 7304 ili 7504? Ista je cijena trenutno. Koliko sam skužio oba imaju VA panel, ali je philips full array, dok je samsung edge lit. Za samsung nisam pročitao da ima dolby vision ili HDR, dok philips čini mi se ima oboje

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prije mjesec dana taj Samsung u 55 inch-oj varijanti je bio 3999,00!...tako da taj i nije nešto povoljan!
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji je bolji panel VA ili IPS? Znam da je OLED naj jel

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav..

 

Tražim neki tv do max.1500 kn za vikendicu..znaci best buy za tu lovu..gledalo bi se sa nekih cca.2,5m udaljenosti..

 

https://www.ronis.hr/tv-lg-32lv340c-fhd-pmi-200hz-dvb-t2s2-81-cm-hotel-mode/32LV340C/product/

 

 Za sada ciljam na ovaj model..moze neka hitna preporuka?..hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 12:14 (Modern).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivan3000 kaže...

Koji je bolji panel VA ili IPS? Znam da je OLED naj jel

 Generalno VA radi daleko boljeg kontrasta, uz napoenu da ima uzak kut gledanja. Danasnji top va paneli imaju dodatni sloj koji prosiruje kut gledanja na ustrb nesto slabijeg kontrasta (u odnosu na panel bez tog sloja), ali i dalje daleko bolji od ips-a

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DzigiBau kaže...

 

Jel ovo bolje od philipsa 7304 ili 7504? Ista je cijena trenutno. Koliko sam skužio oba imaju VA panel, ali je philips full array, dok je samsung edge lit. Za samsung nisam pročitao da ima dolby vision ili HDR, dok philips čini mi se ima oboje

 Nijedan Philips nije full array,  je samo Direct LED bez zona.

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

preporuka FULL HD TVa, 109 cm, oko 1500-2000kn, hvala

 

ima li smisla ići na 4k na toj veličini TV-a? ako gledam s normalne udaljenosti, oko 2 metra?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 14:24 (ivan3000).
 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

Jesu li jednom (ispod)prosječnom i srednje zahtjevnom gledatelju kojem je došlo vrijeme za oproštaj od CRT-a (  ) lako uočljive razlike između Samsungovih serija 70xx, 71xx, 74xx u odnosu npr. na 8002?

Prevedeno, jesu li veće brojke u imenu modela same po sebi opravdanje za veću cijenu ili su korisničko iskustvo i kvaliteta telke (slike? dizajna? materijala? samo ispod "haube"?) stvarno donekle/značajno bolji?

 

Nekako pikiram baš taj RU8002. Vidim da osim veličine ekrana UE55 ima i nekakvih razlika u karakteristikama u odnosu na UE49, ali osim što probija budžet, probija i za tih 15-ak cm dostupan prostor.

Imate kakve bolje sugestije za 49''/50'', a da upada u cijenovni rang 3.5k - max 4k kuna? 

VA prije nego IPS, primarna namjena - filmovi (externi HD, USB...), sport, "zemaljski" kanali, dugoročno Netflix i neka konzola

 

Osim toga, molim za neku preporuku solidnog zidnog nosača za navedeni model. (150 - 250kn)

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DzigiBau kaže...

 

Jel ovo bolje od philipsa 7304 ili 7504? Ista je cijena trenutno. Koliko sam skužio oba imaju VA panel, ali je philips full array, dok je samsung edge lit. Za samsung nisam pročitao da ima dolby vision ili HDR, dok philips čini mi se ima oboje

U toj klasi tva hdr/dolby vision je apsolutno nebitan jer panel nije u stanju prikazati hdr/dv sadrzaj pa neka ti to ne bude razlog kupnje jednog ili drugog

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gh0c kaže...

Bok,

Jesu li jednom (ispod)prosječnom i srednje zahtjevnom gledatelju kojem je došlo vrijeme za oproštaj od CRT-a (  ) lako uočljive razlike između Samsungovih serija 70xx, 71xx, 74xx u odnosu npr. na 8002?

Prevedeno, jesu li veće brojke u imenu modela same po sebi opravdanje za veću cijenu ili su korisničko iskustvo i kvaliteta telke (slike? dizajna? materijala? samo ispod "haube"?) stvarno donekle/značajno bolji?

 

Nekako pikiram baš taj RU8002. Vidim da osim veličine ekrana UE55 ima i nekakvih razlika u karakteristikama u odnosu na UE49, ali osim što probija budžet, probija i za tih 15-ak cm dostupan prostor.

Imate kakve bolje sugestije za 49''/50'', a da upada u cijenovni rang 3.5k - max 4k kuna? 

VA prije nego IPS, primarna namjena - filmovi (externi HD, USB...), sport, "zemaljski" kanali, dugoročno Netflix i neka konzola

 

Osim toga, molim za neku preporuku solidnog zidnog nosača za navedeni model. (150 - 250kn)

 

 

 Serija 8000 je bolja od 7000 ali razlike su male i ako nisi pretjerano zahtjevan neces ih niti primjetiti.

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovako,u travnju sam kupio Philips 7373 i do danas je imao već 2 kvara matične,a danas baca opet iste simptome.Već pri drugom servisu obećali su zamjenu za novi ako bude opet isti kvar.Kako se to dogodilo,želio bi dobiti preporuku televizora do 3500-4000 kn.Ne bi uzeo većeg od 129 cm,neka ima 4k,dobru kvalitetu slike i zvuka iako ga spajam na kućno kino.Može i android iako imam firestick i media player pa mi ta android komponenta nije presudna.Bilo bi dobro kad bi bio dobavljiv u Pevecu,ali ako je drugdje jeftiniji-još bolje.Zanima me nešto od Samsunga,LG-a,Hisense-a,Grundiga,možda opet i Philipsa.Na tv-u uglavnom gledam sport,glazba s youtubea,neki film...Tnx!

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 16:26 (sibica).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sibica kaže...

Ovako,u travnju sam kupio Philips 7373 i do danas je imao već 2 kvara matične,a danas baca opet iste simptome.Već pri drugom servisu obećali su zamjenu za novi ako bude opet isti kvar.Kako se to dogodilo,želio bi dobiti preporuku televizora do 3500-4000 kn.Ne bi uzeo većeg od 129 cm,neka ima 4k,dobru kvalitetu slike i zvuka iako ga spajam na kućno kino.Može i android iako imam firestick i media player pa mi ta android komponenta nije presudna.Bilo bi dobro kad bi bio dobavljiv u Pevecu,ali ako je drugdje jeftiniji-još bolje.Zanima me nešto od Samsunga,LG-a,Hisense-a,Grundiga,možda opet i Philipsa.Na tv-u uglavnom gledam sport,glazba s youtubea,neki film...Tnx!

  Nisi ništa naučio, ne kupuj opet kineza 

 

uzmi nešto od samsunga ili lg-a

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,moze mala pomoc oko odabira novog tv-a?

Sport,filmovi,serije(netflix) i slicno, ekran 108 nebih puno veci uzimao(gledanje sa cca 2,20m) budget do 3500kn

hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ljudi!

Gdje je Xiaomi u ovoj priči?

https://www.smartus.hr/xiaomi-mi-tv-4s-uhd-4k-55-televizor-1307.html

 

Cijena, veličina, rezolucija, mogućnosti, sve mi izgleda odlično.

Samo je pitanje kvalitete panela. Zna netko detalje o tom TV-u?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sibica kaže...

Ovako,u travnju sam kupio Philips 7373 i do danas je imao već 2 kvara matične,a danas baca opet iste simptome.Već pri drugom servisu obećali su zamjenu za novi ako bude opet isti kvar.Kako se to dogodilo,želio bi dobiti preporuku televizora do 3500-4000 kn.Ne bi uzeo većeg od 129 cm,neka ima 4k,dobru kvalitetu slike i zvuka iako ga spajam na kućno kino.Može i android iako imam firestick i media player pa mi ta android komponenta nije presudna.Bilo bi dobro kad bi bio dobavljiv u Pevecu,ali ako je drugdje jeftiniji-još bolje.Zanima me nešto od Samsunga,LG-a,Hisense-a,Grundiga,možda opet i Philipsa.Na tv-u uglavnom gledam sport,glazba s youtubea,neki film...Tnx!

 Uzmi sony, nećeš požalit.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kanađanin je napravio jedan dosta zanimljiv test jeftinih televizora. Test je semi-casual, ali sa dobrom dozom ozbiljnosti budući da je koristio uređaj za profesionalnu kalibraciju i input-lag tester. U dvadeset minutnom videu napravio je usporedbu Sceptre U550CV, TCL 50S425, Samsung 50RU7100 i LG 49UM6900 televizora. Ovdje na forumu se dosta pisalo kako je TCL, odnosno barem onaj TCL koji je isključivo namjenjen za američko tržište dosta kvalitetan televizor u usporedbi sa konkurencijom, no pogledajte video. Počevši od obrade slike pa do nagorenog mirisa reciklirane plastike. Izgleda da amerikanci ipak nisu tako zahtjevna publika budući da TCL trenutno ima dosta dobar udio na njihovom tržištu. Može se vidjeti i kako stoji IPS matrica LG serije 6 koji je načelno klasu ispod Samsungovog VA panela serije 7 u usporedbi sa njim i drugim VA panelima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 11:45 (Leon4rdo).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Zanima me koji TV bi preporucili za iznos od 4000-4500kn.

 

Dijagnola oko 140cm je mislim sasvim dovoljna (udaljenost od gledanja je oko 2.5-3 metra).

 

Nije potrebno nesto najnovije i najnaprednije.

 

Zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Kanađanin je napravio jedan dosta zanimljiv test jeftinih televizora. Test je semi-casual, ali sa dobrom dozom ozbiljnosti budući da je koristio uređaj za profesionalnu kalibraciju i input-lag tester. U dvadeset minutnom videu napravio je usporedbu Sceptre U550CV, TCL 50S425, Samsung 50RU7100 i LG 49UM6900 televizora. Ovdje na forumu se dosta pisalo kako je TCL, odnosno barem onaj TCL koji je isključivo namjenjen za američko tržište dosta kvalitetan televizor u usporedbi sa konkurencijom, no pogledajte video. Počevši od obrade slike pa do nagorenog mirisa reciklirane plastike. Izgleda da amerikanci ipak nisu tako zahtjevna publika budući da TCL trenutno ima dosta dobar udio na njihovom tržištu. Može se vidjeti i kako stoji IPS matrica LG serije 6 koji je načelno klasu ispod Samsungovog VA panela serije 7 u usporedbi sa njim i drugim VA panelima.

 Imam RU7172 50 inča i zadovoljan sam,nisam ništa naknadno podešavao što se tiče slike.Uglavnom gledam standardne kanale i you tube,tizen os radi brzo i fluidno.

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mene je čovjek stvarno iznenadio zato jer televizori nisu ono čime se on primarno bavi, ali ipak je na svim televizorima na prvu, bez ikakve pripreme primjetio "stvari" koje bi se trebale primjetiti. Smješno je da kad npr. ide rođacima u posjed pa oni izađu iz sobe on im namjesti postavke televizora zato jer vidi "stvari" na televizoru kojeg oni vjerojatno gledaju mjesecima i nimalo im ne smetaju. Tech-freak OCD na djelu. Nažalost rođaci vjerojatno ni ne skuže da im je išta mjenjano u postavkama :-). Koliko vidim on o televizorima amaterski zna dosta više od 90% prodavača televizora po našim trgovinama, odnosno o tehnologiji i svemu vezanom za televizore je rekao poprilično, ali ništa od toga nije bilo nešto da bih ga ja, Vincent Theoh, Branko Bačić ili bilo tko drugi trebali ispraviti.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice