Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.095.746
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Meni brat ima ovog i kaze da je zadovoljan
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-55pus8303-android-nano-led-ambi3-p5.html
5300kn i nije puno. Brat kad ga je uzima prije jedno pola godine oko 8tkn ga je platija. Ta svitla su dobra ovo sta sam gleda. Meni je to baza. Lako se ugasi ako smetaju. Al da bi kupija tv zbog tog, nebi. To se lako i napravi "uradi sam"
sent via S10e
 
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

DA li ima bolje ponude od 55UM7100 ua 3000kn?

55UM7450 je 3900kn ali koliko sam skužio samo je razlika magic remote, koji mogu kupit zasebno jer pise da je 7100 ready.

Pogotovo sad kad LG daje 5 godina garancije.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 13:59 (Satro014).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Meni brat ima ovog i kaze da je zadovoljan
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-55pus8303-android-nano-led-ambi3-p5.html
5300kn i nije puno. Brat kad ga je uzima prije jedno pola godine oko 8tkn ga je platija. Ta svitla su dobra ovo sta sam gleda. Meni je to baza. Lako se ugasi ako smetaju. Al da bi kupija tv zbog tog, nebi. To se lako i napravi "uradi sam"

 hvala

pa nezz otvoren sam za sve prijedloge zbilja, nije da su mi ta svjetla presudna ali jako su mi fora.

želio bi da je i otvren android na njemu da ga natrpam onim kodijem itd.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li se moze trenutno usporedivat neki Lg 55 sa 55 ru 8002 i cijenom od 5 soma, il je trenutno best buy kupnja.  Recimo lg sm 8200.. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanima me da li ovi Samsung tv-i RU serije (npr. 55RU7172, 7452, 8002) uredno prikazuju titlove na filmovima koje bih povukao sa svog WD My Cloud NAS-a. Znači cilj mi je koristiti ugrađeni media player od Samsunga i gledati filmove koji su na mrežnom disku, a da mi uredno prikazuje titlove. Moj Panasonic star 5-6 godina nikako neće da prikazuje titlove. Do sada sam koristio WD TV media player ali mu je očito vrijeme za penziju.

 

Može li mi potvrdit netko tko ima navedeni tv da do radi kako treba. Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sorry krivo sam napisao, max cijena 4k kunića što malo ograničava izbor...
na svadbi zovu me Svemirko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, jel 9000 kn za Sony 9005 ok cijena?

65 incha, nov, zapakiran. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strelok kaže...

Pozdrav, jel 9000 kn za Sony 9005 ok cijena?

65 incha, nov, zapakiran. 

 Je, redovna cijene je nesto preko 10000 kn.

super cijena za takav tv

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam mislio da su RGBW paneli prošlost, a ono skoro se zajebo ili nisam? Jel valja ta RGBW tehnologija na ovom tv-u: https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-55UM7100PLB-1425580.aspx koji bi izašo 2900kuna trenutačno!!!

 

Gledam i manje dimenzije, za njih nepiše jel su RGBW ili obični RGB, predpostavljam obični pixeli.: https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49UM7100PLB-1423065.aspx

 

a ovaj "bolji" tv je prije tjedan dana bio 2900kuna al sa 2god garancije pa nisam kupio: https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49UM7390PLC-1416391.aspx šta bi se opet zajebo jer je i on RGBW.

 

Jel može netko presudit. Jel svaki Lg ima RGBW???

0 LG RGBW IPS
0 LG RBG IPS
0 neki drugi proizvođač RGB IPS
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da je cijena korektna za 65"
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel ima netko tv od 55 u sobi (znaci nasuprot kreveta), a da mu je na zidu sa nagibom put dole? Ako ima, koji nosac je u pitanju? Jer sve sta gledam je do 15°, a to mi nekako djeluje malo. https://www.nabava.net/nosaci-za-televizore/sbox-plb-3646-cijena-37-70-76882891
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strelok kaže...

Pozdrav, jel 9000 kn za Sony 9005 ok cijena?

65 incha, nov, zapakiran. 

 

Gdje si našao takvu cijenu? Vidim da ima na Amazonu i slično ali mi se ne da zaj... ukoliko budem imao neke reklmacije. Tražim kod nas dobru cijenu.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Ja sam mislio da su RGBW paneli prošlost, a ono skoro se zajebo ili nisam? Jel valja ta RGBW tehnologija na ovom tv-u: https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-55UM7100PLB-1425580.aspx koji bi izašo 2900kuna trenutačno!!!

 

Gledam i manje dimenzije, za njih nepiše jel su RGBW ili obični RGB, predpostavljam obični pixeli.: https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49UM7100PLB-1423065.aspx

 

a ovaj "bolji" tv je prije tjedan dana bio 2900kuna al sa 2god garancije pa nisam kupio: https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49UM7390PLC-1416391.aspx šta bi se opet zajebo jer je i on RGBW.

 

Jel može netko presudit. Jel svaki Lg ima RGBW???

Prosla UK serija je (skoro) cijela bila RGBW. Nitko nije fotografirao cijelu 2019 seriju pa tesko reci 100%, kao npr. UM7300 na RTINGS

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/um7300

 

https://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/um7300/um7300-pixels-large.jpg

 

gdje se vidi da je RGB što bi značilo da su prestali sa RGBW.

 

Neki navode da je UM7100 ipak RGBW ali bez normalnog reviewa sa slikama je nemoguce reci, osim da ga nađes izlozenog i probas slikati. S druge strane UM7100 je najjeftiniji LG 4K pa i nije cudno ako jest, ionako za taj rang TVa i gledaoca nije bitno jer nece primjetiti. Ako mislis spajati 7100 na PC ili slicno da bi gledao desktop, uzmi jaci 7300.

 

Bez sveobuhvatnog testa cijele serije (sto nitko nikada ne radi) je nemoguce reci koje su tocno razlike, u proslosti su visi modeli imali malo bolje osvijetljenje i mozda bolji panel, npr. neki su naveli da je UK6300/6100 bljedunjav dok UK6950 nije. Opet, nije empirijski test, ali to je sve sto imamo. Ja osobno sam misljenja da unutar serije između npr. 7100 i 7600 ima razlike u panelu i backlightu ali ne drasticno, kao i kod drugih proizvođaca. I sam imam UK6950 (4800 kn) koji je RGBW i nisam uspio primjetiti razliku, ali iskreno nisam gledao u 4K PC desktop i slova ispod ikona.

 

Na kraju se svodi na to da li je primjetna/potrebna razlika za ciljani segment i kupce. Ako kupujes najnizi 4K onda ne trazis nista posebno, a s obzirom na neke TVe iz tog cjenovnog ranga, ovaj je sveukupno svemirski brod.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 9:44 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Da li se moze trenutno usporedivat neki Lg 55 sa 55 ru 8002 i cijenom od 5 soma, il je trenutno best buy kupnja.  Recimo lg sm 8200.. 

RU8002 je edge VA panel na 120Hz, a SM8200 edge IPS panel na 60Hz. Mimo toga brightness im je sličan (cca 400 nita). Za bližu usporedbu bi bio SM8500 na 120Hz. Zavisi što trebaš, nisu baš ista stvar.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 9:46 (Mad Ant).
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kod mene veselo kucka u dnevnoj sobi RGBW LGUj 49701v  već drugu godinu, "stanari" su prezadovoljni. 

Kupit ću uskoro OLED ili sony 9005 pa sam ga predložio staviti u dnevnu a u moju radnu taj LG s RGBW panelom ali su me skoro linčovali jer im je tv prekrasan, slika perfektna moram im nekada staviti sliku na Eco jer jer im je u mraku slika preblještava... Eto 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 9:47 (Anđeo bez falinge).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

kod mene veselo kucka u dnevnoj sobi RGBW LGUj 49701v  već drugu godinu, "stanari" su prezadovoljni. 

Kupit ću uskoro OLED ili sony 9005 pa sam ga predložio staviti u dnevnu a u moju radnu taj LG s RGBW panelom ali su me skoro linčovali jer im je tv prekrasan, slika perfektna... Eto 

 Da, zavisi šta radiš s njim. Ja recimo ne bih kupovao TV da mi glumi veliki glavni monitor za rad, uvijek bih išao na veći pravi PC monitor jer je panel bolji za tu namjenu. Za čisto igranje PC/konzola je TV sasvim OK.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 9:58 (Mad Ant).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gospodo, ako itko kupuje TV do 12 000 kn (u gotovini) slobodno mi se javi na PM.

Bitno da je rang cijene od 10000 do 12 000 kn.

Ispod nema.

Mogu srediti popust, nebitno koji TV(oled, qled, led) nebitno koja firma.

Popust je 1000 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 11:38 (Strelok).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

pokusao sam pronaći ono što tražim bez postavljanja novoga posta, međutim sve što nalazim su prijedlozi i rasprava o tv-ima od nekih 50 i više incha dijagonale što je za mene previše većinom zbog prostora. 

 

Ja bi trebao prijedloge za tv čija je dijagonala od 32 do 40 incha. Nisam lud za mijenjanjem postavki te mi to nije pretjerano važno. Tv bi služio za gledanje zemaljskih programa i povremeno igranje igara preko ps4. Cijena do nekih 2500-3000 kn (ako ima ok aparata za manje još bolje :) ). Tv bi bio privremeno rješenje pa mi nema smisla sada ulagati puno više od toga.

 

Hvala na odgovorima

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo gledam OLED u srid bila dana,nista ne vidim,ovo je negledljivo!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Di su gradele? Na pujankama?
😂
sent via S10e
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma tv sa tim RGBW panelom bi trebao biti malo spojen na komp i desktop, možda i čitanje internet stranica gdje je bitno da su slova oštra. Vele i da su boje tamnije, manje vjerne, al to je samsung kontra reklamu radio LG-u. I još jedna stvar, jel to onda stvarno 4K ili je 3K tv??? -što meni možda nije niti bitno, nikad ništa preko 1080p neće ić na tv... Malo ste me ohrabrili , možda i uzmem taj LG 55UM7100, jer je isti panel RGBW kao u 49UM7390,,,

 

Trenutačno je Maestro/Mastercard akcija na eKupi 10%popusta, al ako nekome treba, tj. ta akcija ne pokriva taj uređaj, ja dajem od eKupi 10%popusta kod. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A nego,Pujanke for life!:D
AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Ma tv sa tim RGBW panelom bi trebao biti malo spojen na komp i desktop, možda i čitanje internet stranica gdje je bitno da su slova oštra. Vele i da su boje tamnije, manje vjerne, al to je samsung kontra reklamu radio LG-u. I još jedna stvar, jel to onda stvarno 4K ili je 3K tv??? -što meni možda nije niti bitno, nikad ništa preko 1080p neće ić na tv... Malo ste me ohrabrili , možda i uzmem taj LG 55UM7100, jer je isti panel RGBW kao u 49UM7390,,,

 

Trenutačno je Maestro/Mastercard akcija na eKupi 10%popusta, al ako nekome treba, tj. ta akcija ne pokriva taj uređaj, ja dajem od eKupi 10%popusta kod. 

 Iako je (valjda) RGBW panel i dalje prihvaća 4K rezoluciju normalno.

 

Čitanje weba i slično se može i na FHD TV-u, zavisi kako namjestiš. Naime, da li misliš sjesti 50 cm od ekrana i koristiti ga kao PC monitor sa 4K rezolucijom i bez dizanja DPI scalinga u Windowsima te gledati u npr. Photoshop toolse? Znači, ultra sitna slova? U tom slučaju ne bih preporučio RGBW.

 

Ali ako misliš spojit TV na PC, dignut 4K rezu i staviti DPI scaling na 150% ili štoveć, pa onda čitati/gledati tako povećan desktop/ikone/slova te se odmaknuti par metara od TV-a da bi gledao filmove, onda nema problema.

 

- - - - - -

 

BTW, baš bijah u Elipsu u Areni ZG, imaju izložene UM8600/8500, UM8200, UK6470 i još par stvari, ali imam dojam da su bezveze namješteni random, tipa UM izgleda svjetliji pored SM modela koji ima inače veći brightness.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 15:49 (Mad Ant).
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja uzeo LG 55UM7100 za 2880kuna. 5 godina garancije, +zidni nosač gratis. Mislim da sam dobro prošo te mislim da će tv poslužit svrsi. Hvala Vam na odgovorima. pozdrav

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Ja uzeo LG 55UM7100 za 2880kuna. 5 godina garancije, +zidni nosač gratis. Mislim da sam dobro prošo te mislim da će tv poslužit svrsi. Hvala Vam na odgovorima. pozdrav

 55" sa nosačem i 5g. gare za 2900kn je vrlo dobro.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A kakav je bio uk6470, kazu da je bolji od um,sm serije iste klase ili barem jednak a dosta jeftiniji jer se radi o proslogodisnjem modelu

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 17:28 (oceans12).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima! Trazim iskustva od ljudi koji imaju QE55Q6 TV.
Kupujem novi TV nakon 7 godina 47inc, prije toga sam imao 7 godina 32 incha i tak...vidite da bas ne kupujem TV cesto :-).
Htio bih Samsunga zbog dosadasnjeg iskustva i cinjenice da su mi i drugi uredjaji (mobovi, tableti) Samsung.
Frend ima QE55Q7F i fenomenalan je, ali i 4000 kn skuplji! Pa me sad zanima ako netko ima iskustva sa q6 da li vrijedi dat 4k kuna vise za Q7?
Pogledao sam malo recenzije po netu i osim boljeg kontrasta kod q7 ne vidim pravu razliku. E sad dal to vrijedi tih para...
Ako kaj pomaze, TV je na zidu, gledaju se neki programi sa TV-a, Netflix, HBO i tu i tamo filmovi sa laptopa. Ne igram se.
Hvala svima!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

može mi ko pojasniti ili linkati tutorial na što da pazim kod kupnje tv-a. Ne kužim te formate i profile boja itd...

 

hvala.

 

cifra je do 1000e cca.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...

može mi ko pojasniti ili linkati tutorial na što da pazim kod kupnje tv-a. Ne kužim te formate i profile boja itd...

 

hvala.

 

cifra je do 1000e cca.

 

 Puno je tu stvari za objasniti, probaj sa:

 

https://www.avforums.com/articles/the-ultimate-tv-buying-guide.10617

 

 

12 godina
offline
Sony Bravia KD-55XF9005

Jesu li novije verzije firmwarea išta poboljšale oko brzine i stabilnosti softvera na ovom TV-u?

Davor je prije više od 1g u recenziji softver ocjenio 6/10, koja bi bila danas nakon nadogradnji?

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 22:20 (kuro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice