Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.090.617
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
android box od 50€ ima usb 3.0 a tv od 1000€ nema...što ako ja želim gledati bit rate veći od 200mps

s jedne strane govorite da je oled,tata mata ...a s druge gledate stvari s niskim bit rate-om...

Jedno su želje drugo realnost 

 A kako ces dobiti taj bitrate ? Pa uhd bluray ide do 100 Mbit/s 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
i.bee92 kaže...
Moby-Split kaže...
Šta nije 3200kn?

 E koliko sam ja shvatila 3200 je ako se plaća odjednom, a za rate je cijena 3500. Nisam bas shvatila zasto, mislim da cu ih pitat da nije kakva greška. 

To je normalna stvar kod nekih prodavača. Iskazane cijene su za jednokratno plaćanje, a na rate je druga cijena. Ne kontam zašto to trgovci rade, jer oni i tako dobiju lovu odmah i odjednom, a kreditorska kuća kupcu daje mogućnost otplate toga na rate.

 Zato jer kreditorska kuća živi od provizije pa svaki puta kad provućeš karticu oni sebi uzmu 1-2-3 posto.

 

Različite cijene za gotovinu i rate su dobra stvar, jer zašto bi netko tko plaća gotovinom plaćao tu proviziju za one koji provlače kartice.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
ParaNO1d kaže...
i.bee92 kaže...
Moby-Split kaže...
Šta nije 3200kn?

 E koliko sam ja shvatila 3200 je ako se plaća odjednom, a za rate je cijena 3500. Nisam bas shvatila zasto, mislim da cu ih pitat da nije kakva greška. 

To je normalna stvar kod nekih prodavača. Iskazane cijene su za jednokratno plaćanje, a na rate je druga cijena. Ne kontam zašto to trgovci rade, jer oni i tako dobiju lovu odmah i odjednom, a kreditorska kuća kupcu daje mogućnost otplate toga na rate.

 Zato jer kreditorska kuća živi od provizije pa svaki puta kad provućeš karticu oni sebi uzmu 1-2-3 posto.

 

Različite cijene za gotovinu i rate su dobra stvar, jer zašto bi netko tko plaća gotovinom plaćao tu proviziju za one koji provlače kartice.

EU brani takvu praksu i cijena mora biti ista kod svih načina plaćanja, u EU je kupac onaj koji ne smije snositi trošak toga što mu trgovac omogućuje pogodnost plaćanja na rate. To što smo mi u EU iako se kod nas te direktive ne provode, ja kupujem isključivo u trgovinama koje imaju istu cijenu za gotovinsko/kartično/kartično na rate plaćanje. 90% mojih mjesečnih transakcija je kartično i jednokratno i ne želim da mi netko naplati više zato što ne želim nositi gotovinu nego provlačim karticu. I usotalom, zašto bi to bilo ok kod potrošačke elektronike, a ne kod bilo koje maloprodaje? Mjesečni ili višetjedni šoping, ima masa ljudi koja kupuje hranu i kućne potrebštine na 2-3 rate jer nemaju 1000-1500 kn ovaj mjesec, a moraju kupiti i hranu i kemiju i sve što treba za kućanstvo. Kod nas je hrana i ono osnovno skupo u odnosu na standard i nije problem malu većicu iz bilo kojeg lanca napunit, a da iznos pređe 350 kn, a da se ne kupuje ništa luksuzno i nepotrebno. Po tvojem razmišljanu trebamo kažnjavati one siromašnije koji su prisiljeni kupovati na rate jer nemaju drugu mogućnost. Po meni je to nepravedno i eto na svoj način se borim protiv takve "diskriminacije" i kupujem gdje je cijena jedna za sve načine plaćanja. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 10:39 (ParaNO1d).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemojte brkati gotovonsko placanje gotovinom ili karticom, tu bi cijena morala biti ista i otplatu na rate gdje vas netko financira za period otplate i tu cijena ne mora biti ista. Novac je roba kao i svaka druga i novcem se trguje. Ako nemas novaca netko ti ga posudi ali očekuje za to naknadu. Nema to nijakve veze sa sirotinjom i socijalom.

 I kad se placa na rate trgovac dobije od banke/karticarske kuce cijeli iznos, a kupac otplacuje banci/kuci rate.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 10:48 (Pixel).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kupovina na rate je svojevrsna usluga od kreditorske kuće i kao takva jasno da će koštati.

Može eu vikati koliko hoće mi smo balkan i tu nas deru za sve.

 

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Pixel kaže...
error_666 kaže...
Glupa i nebulozna odluka i bespotrebna stednja tamo gdje ne bi trebalo . Jbt moj UH85 SUHD LG iz 2016 ima jedan usb 3.0

 Zašto bespotrebna, koju korist imaš od usb 3.0 u odnosu na usb 2.0 na tvu  ?

 

Ne radi se o tome sto mi treba i ne treba , nego o postovanju kupca . Ako je tebi  u redu dati npr 1000 e za TV i da ti stedi na  tim stvarima ok , meni nije .  Ugrađuju 100 Mbitne mrezne kartice , USB 2.0  , jeftine slabe procesore u skupe Android televizore , izbacuju DTS i da ne nabrajam dalje  da bi ustedili nesto sitno  , a s druge strane taj TV košta ko da je od zlata.  Izvini , ali meni je to šupački do jaja  .  

Svi brandovi imaju svoje mušice, ovo s lg 2019 i usb 3.0 je čudno budući da su prvi OLED-i iz 2013 uredno imali usb 3.0

 

A sada imamo situaciju da puno bolji i napredniji 2019. OLED-i  imaju HDMI 2.1 a nemaju USB 3.0, to je zaista bizarno. Velim, ne postoji opravdan razlog da tv nema barem 1xUSB 3.0

 

Bez obzira ne sve tv te klase mora imati najmanje 3.0 a ne se ograničiti na prastari 2.0! Uskoro nas čeka izlazak USB 4.0 i tko zna, možda nas ovaj put iznenade i stave 4.0 među prvima na novim modelima

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...

kupovina na rate je svojevrsna usluga od kreditorske kuće i kao takva jasno da će koštati.

Može eu vikati koliko hoće mi smo balkan i tu nas deru za sve.

 

 

Već te košta kao godišnja članarina ili mjesečno vođenje računa za pojedinu uslugu. To je trošak koji plaćaš za mogućnost kupovine na takav način + kamata kada kupuješ na više od 12/24/36 rata, ovisi o kreditoru. Stoga i dalje nema razloga da uz to što svojoj kreditorskoj kući plaćaš uslugu još se i trgovac nađe da pokupit dio kolača...

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ne, brkaš pojmove. To su sve usluge koje banka tebi naplaćuje. Vođenje računa, internet bankarstvo, a plaćanje na rate određenim karticama opet se dodatno naplaćuje.

Plaćanje ratama na tekućem samo ako si uredan po računu, pa dobiješ kao bonus to, a i moraš nekako platit to što lova ne sjeda odmah na račun prodavača nego u ratama.

 

Ne znam, ne da je to normalno i ok, nego se toliko kod nas već koristi i tako je uvijek da mi je to kao okej, iako nije.

Elipso ima iste cijene za sve modele plaćanja, to je recimo dobar selling point kod njih.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Error
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 16:05 (HCMAA).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
#Pixel
A kako ces dobiti taj bitrate ? Pa uhd bluray ide do 100 Mbit/s


Timelapse...evo radio neke s mobitelom...1920*1080(24fps)...3 minute=300MB(800mps)...A tek kad ih radiš s boljim fotom...imam alergiju kod timelapsa kad je pola toga mutnjikavo.....A ovako kad imaš 300MB za 3 minute...svaki frame je foto za sebe:)

 Nisam stigao sad racunati, ali i ovako na prvu mi tvoja racunica ne stima

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kako da provjerim koji je koji panel, ima masu modela po netu i trgovinama, uopće se ne mogu orijentirati....  našao, https://www.displayspecifications.com/

 

ima kakav dobar demo da stavim na stick kad budem išao probat tv u trgovinu, čuo sam da elipso dopušta to.

 

I naravno uz sve proerpruke koje su mi došle na privat, ako netko još ima, do 1000e kakav model da mi da ideju, slušam. Hvala.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 16:03 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
#Pixel

Sad vidim da sam se zahebao....sorry...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 16:09 (HCMAA).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
#Pixel

Sad vidim da sam se zahebao....sorry...

 Da, 100 MB  na 800 mbs bi bilo oko 1 sec , ne 1 min

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ekipa, kupio sam danas u santa domenici Sony Bravia KD-65XG8505 ,naime ja sam htjeo Samsung QE65Q65R ali me prodavac uvjeravao da je sony bolji za dvije klase. Pa me zanima dali je prodavac u pravu ili sam pogriješio sa kupnjom. Hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, sto kazete na ovu led tv od 55 inca, akcija i ok cijena, ali puna cijena prenapuhana!

https://www.hgshop.hr/samsung-led-tv-55ru7172-ultra-hd-smart/proizvod/245747

 

99% sam siguran da cu uzeti...ja 55 inca necu nes od top marki bolje i jeftinije moci naci....

pomagajte, hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedno pitanje za PWM(Pulse Width Modulation), recimo moj tv ima taj sistem. Jel pametnije stavit backlight na 100% jer kolko sam skužio tad se više ne gase-pale. Mislim da čak ledice više trpe ako se stalno gase-pale nego da stalno gore na 100%, a zdravije je..?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ambush kaže...

Ekipa, sto kazete na ovu led tv od 55 inca, akcija i ok cijena, ali puna cijena prenapuhana!

https://www.hgshop.hr/samsung-led-tv-55ru7172-ultra-hd-smart/proizvod/245747

 

99% sam siguran da cu uzeti...ja 55 inca necu nes od top marki bolje i jeftinije moci naci....

pomagajte, hvala

 Ja sam takvu 50icu uzeo za 2400 + gratis nosač na ekupi ovaj vikend. Dobio sam kod za 10% i još 10% Maestro. 55 inča je bio oko 2750, al nemam ga kud smjestit.

 

TV je ok, ništa posebno, imao sam prije LG 6300 43" koji je IPS i ne vidim baš nekakvo poboljšanje. LG ima bolji OS i zvučnike.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 20:17 (Lil Dice).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

baci oko na ovaj video, samo uključi titlove.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AnTaS kaže...
Pozdrav ekipa, kupio sam danas u santa domenici Sony Bravia KD-65XG8505 ,naime ja sam htjeo Samsung QE65Q65R ali me prodavac uvjeravao da je sony bolji za dvije klase. Pa me zanima dali je prodavac u pravu ili sam pogriješio sa kupnjom. Hvala

 Ako gledaš dosta filmova i nije ti toliko presudan kut gledanja, onda bi Samsung bio bolji izbor

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Jedno pitanje za PWM(Pulse Width Modulation), recimo moj tv ima taj sistem. Jel pametnije stavit backlight na 100% jer kolko sam skužio tad se više ne gase-pale. Mislim da čak ledice više trpe ako se stalno gase-pale nego da stalno gore na 100%, a zdravije je..?

 sad vidim da i na 100% pulsira.

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav

 

moze neka preporuka TVa za na zid u sobu, nekih 42-50" ovisi o modelu i cijeni, isao bi u cosak na zid jer tu ima jedino mjesta, pa tako da ima i nosac(ruka) za njega jer fiksan nosac nebi odgovarao.. hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možda da razmisliš o LG 50UM7450. 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Napiši okvirnu cijenu. To je bitna stavka

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 21:29 (Moby-Split).
 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...

Napiši okvirnu cijenu. To je bitna stavka

 A 3k +-10% moze i manje naravno, vecinom bi gledao netflix i mozda ps nekad ako se odlucim kupiti.. 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung RU7172
Nađi di ti je najpoljnije i da mozes dokupit +3g garancije (osiguranja)
Taj sam ja bio pikirao dok sam gledao do tog buđeta

A imas i ove hisense, ja imam ovaj slabiji i skroz uredan tv.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/ca80b997a

Doduše imam hd paket kanala.

Bolji model:  https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50B7500/

 

 

(recenzija)

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2019 0:00 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

mi imože ko pojasnit te samsung modele, koji su budget itd

ovo što ide nakon incha, kao tu, nu 7172...?

thy

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

NU : uhd tv model 2018.g

71 : oznaka serije

72 oznaka za boju okvira  i izgled stalks odnosno nožica

 

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz ekipa.Kupujem TV do 6k. Naisao sam na ovaj model 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-49SM9000PLA.AEU/

 

jel opravdava cijenu ili mi mozete preporucit nesto drugo do te cijene i velicine TV-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.sancta-domenica.ba/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.aspx
Znači to je oko 7500 kn, 5 g garancije, šta mislite je li ponuda ok?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markoveliki kaže...
https://www.sancta-domenica.ba/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.aspx
Znači to je oko 7500 kn, 5 g garancije, šta mislite je li ponuda ok?

  Imaš u Mall.hr za 6999 kn, sa 2g garancije

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice