Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.094.061
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...

Moj Samsung 65RU8002 je odličan barem ova 3 mjeseca što ga koristim. Crna je i dalje fascinantno crna, a blacklight bleed ne postoji uopće, kada mi je cijeli ekran crn u nekoj sceni imam osjećaj da je TV ugašen

 

Sad u Sancti imaju dobru ponudu za Samsung 49RU8002 za odličnih 3.800 kn do kraja mjeseca - LINK

To je jer ima CE dimming koji smanjuje backlight na skoro nulu na scenama sa malo svijetlih elemenata i potpuno ga gasi kod 99+% crnih slika. Dakle TV doslovno je ugasen.

Nije mi jasno kako to jos ljudi ne shvacaju.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Moj Samsung 65RU8002 je odličan barem ova 3 mjeseca što ga koristim. Crna je i dalje fascinantno crna, a blacklight bleed ne postoji uopće, kada mi je cijeli ekran crn u nekoj sceni imam osjećaj da je TV ugašen

 

Sad u Sancti imaju dobru ponudu za Samsung 49RU8002 za odličnih 3.800 kn do kraja mjeseca - LINK

To je jer ima CE dimming koji smanjuje backlight na skoro nulu na scenama sa malo svijetlih elemenata i potpuno ga gasi kod 99+% crnih slika. Dakle TV doslovno je ugasen.

Nije mi jasno kako to jos ljudi ne shvacaju.

Pa gle, moj prethodni TV Sony 55" iz 2017. godine nije to imao, pa mi je ovo novost i slika odlično izgleda i u ostalim scenama nemam nikakvog blacklight bleed-a dok mi je Sony imao.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
TypeR8011 kaže...

Mislim da bude skroz ok za moje potrebe i očekivanja.

Imam opciju za vratiti ga u roku 14 dana ako ne budem zadovoljan, tako da...

Ne znam jel SD radi probleme prilikom takvih povrata

 Ne rade probleme jer imaš zakonsko pravo povrata, ali ti odmah napomenu da ti skidaju cijenu 15 % prilikom povrata,

 Kaj imaju pravo na odobravanje 15% nižeg povrata? Prvi put čujem

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vlatko27 kaže...

Kontam kupit telku u Njemačkoj; možda glupo pitanje; jel ima koja caka oko tunera ili tako nešto, da tipa neće hvatat naš signal il tako nešto?

 koji model ?

  LG OLED65C9

 hvatat će bez brige, ima ugrađen tuner za HEVC

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Restock Fee nije nista nepoznato u EU, ako nema razloga za vracanje proizvoda,

i ne moze se vratiti u originalno stanje (sto je sa TV-om sigurno nemoguce),

imaju pravo naplatiti Restock Fee. Al zato imaju izlozene primjerke,

i kupac moze isprobati i pogledati bilo koji TV, koji ga zanima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TypeR8011 kaže...
Tascam kaže...
TypeR8011 kaže...

Mislim da bude skroz ok za moje potrebe i očekivanja.

Imam opciju za vratiti ga u roku 14 dana ako ne budem zadovoljan, tako da...

Ne znam jel SD radi probleme prilikom takvih povrata

 Ne rade probleme jer imaš zakonsko pravo povrata, ali ti odmah napomenu da ti skidaju cijenu 15 % prilikom povrata,

 Kaj imaju pravo na odobravanje 15% nižeg povrata? Prvi put čujem

 Ako ćeš raditi povrat tv-a,budu ti rekli.Objašnjenje je da si koristio/gledao tv i više nije novi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 11:11 (Tascam).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerujem da budem zadovoljan TV-om i to mi je najbitnije, al dobro je znati ovu informaciju.

U slučaju kvara, tu je 5-godišnje jamstvo.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je extreme digital web sajt za kupovinu tv-a? 

Jel.ima tko.kakva iskustva s tim sajtom?

Tamo je samsung q70 55" 6700 kn.

Dosta jeftiniji nego drugdje

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koma su za povrat i zamjenu ali mislim da samsung ima svugdje u eu garanciju tak da ti to nije ni bitno..odes nasima u servis brijem..jedino ak ti nedodje Doa ili polomljen nedaj boze..onda moras s njima rijesavat brijem

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
blackened_bm kaže...

Ne znam, imam privilegiju da imam trenutno kod sebe 55Q60 i stvarno mi je telka ok (a računaj da prelazim sa plazme), bloominga nema uopće ili ga je ne primjećujem ili vjerojatno zato što tv nema FALD. 

 

Gledam da su po kontrastima tu negdje Q60 i Q70, Q70 nešto bolji naravno, zato pitam jer netko imao priliku ih vidjeti jedan pored drugog, ne znam jel vrijedan Q70 2000 kn doplate...

 

Što se tiče svjetline meni je i Q60 dosta svijetao, ali tu možda nisam mjerodavan jer prelazim sa plazme iz 2011. god...

Nece da mi salje pp

https://www.sancta-domenica.hr/newsletter-prijava

sent via S10e
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Umanjenje cijene od 15% prilikom povrata robe, u roku 14 dana, kupljene preko weba je protivna hrvatskim zakonima. Nisi pojeo 15% televizora pa da ti umanje cijenu. Ja dam prošle godine vratio dva tv-a bez ikakvih umanjena cijene.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LG 50UM7450 ili Samsung 49RU8002?
Primarno gledanje tv programa.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
LG 50UM7450 ili Samsung 49RU8002?
Primarno gledanje tv programa.

 Pročitaj zadnje dvije strane pa sam odluči.

Špotani smo ako preporučimo Samsung :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
Umanjenje cijene od 15% prilikom povrata robe, u roku 14 dana, kupljene preko weba je protivna hrvatskim zakonima. Nisi pojeo 15% televizora pa da ti umanje cijenu. Ja dam prošle godine vratio dva tv-a bez ikakvih umanjena cijene.

 Definitivno je kontra zakona i logike, jer trgovina reklamira isti taj tv svom dobavljaču/distributeru/proizvođaču i dobije CIJELI plačeni iznos nazad bez ikakvih umanjivanja i nije u nikakvom gubitku (znam pošto radim u veliko multinacionalki koja prodaje bjelu tehniku). Tako da je tih 15% njihova čista zarada bez skoro ikakvog troška !!!

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vozdra. Neki prijedlog za 65" TV ispod tisuću eura, dobavljiv u HR u fizičkim trgovinama? Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pogledaj si 65SM8600, meni je vrhunski (imam 49" model).

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na prijedlogu, iako lagano premašuje cijenu. Tražim TV za prijatelja.

 

Philips 65PUS7304 čini mi se kao zanimljiva kombinacija, ali odbija me jako glossy premaz koji u jednoj recenziji izgleda jako zrcalno u prostoriji s dosta dnevnog svjetla. Treba ići pogledati uživo.

Također je upitan backlight bleed, black uniformity. Iako konkurenciju nisam dovoljno istražio. Na prvu mi se TV činio odličnom kombinacijom do 7k kuna, al što više gledam, više mana pronalazim. Iako mi se čini da nema puno konkurenata za tu cijenu koji bi imali dobru sliku i bili iz zadnje/predzadnje generacije, tj. podržavali većinu novih stvarčica...

 

Samsung UE65RU7452UXXH?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 18:15 (Quaresma).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nikonja kaže...
tomislav10 kaže...
Umanjenje cijene od 15% prilikom povrata robe, u roku 14 dana, kupljene preko weba je protivna hrvatskim zakonima. Nisi pojeo 15% televizora pa da ti umanje cijenu. Ja dam prošle godine vratio dva tv-a bez ikakvih umanjena cijene.

 Definitivno je kontra zakona i logike, jer trgovina reklamira isti taj tv svom dobavljaču/distributeru/proizvođaču i dobije CIJELI plačeni iznos nazad bez ikakvih umanjivanja i nije u nikakvom gubitku (znam pošto radim u veliko multinacionalki koja prodaje bjelu tehniku). Tako da je tih 15% njihova čista zarada bez skoro ikakvog troška !!!

 Ma to je tip izmislio. Ne postoji nikakvih 15% umanjenja. Ako si kupio online imaš pravo u 14 dana povrat bez ikakvog pitanja ili objašnjenja a pogotovo umanjenja.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čisto malo usporedbe svijetline Panasonic 50G30 vs Samsung 55Q60.

Moj PC  
2 1 hvala 2
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
tomislav10 kaže...
LG 50UM7450 ili Samsung 49RU8002?
Primarno gledanje tv programa.

 Pročitaj zadnje dvije strane pa sam odluči.

Špotani smo ako preporučimo Samsung :)

 Onaj kome smeta probijenje pozadinskog osvjetljenja na samsungu neka pogleda bilo koji ips u mraku i zašuti zauvijek 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Quaresma kaže...

Hvala na prijedlogu, iako lagano premašuje cijenu. Tražim TV za prijatelja.

Philips 65PUS7304 čini mi se kao zanimljiva kombinacija, ali odbija me jako glossy premaz koji u jednoj recenziji izgleda jako zrcalno u prostoriji s dosta dnevnog svjetla. Treba ići pogledati uživo.

Također je upitan backlight bleed, black uniformity. Iako konkurenciju nisam dovoljno istražio. Na prvu mi se TV činio odličnom kombinacijom do 7k kuna, al što više gledam, više mana pronalazim. Iako mi se čini da nema puno konkurenata za tu cijenu koji bi imali dobru sliku i bili iz zadnje/predzadnje generacije, tj. podržavali većinu novih stvarčica... 

Samsung UE65RU7452UXXH?

Ovaj sa slike na početku stranice?

 https://www.nabava.net/televizori/samsung-qe65q60ratxxh-televizor-cijena-65-165-cm-led-qled-ultra-hd-86409191

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
"Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je extreme digital web sajt za kupovinu tv-a? 

Jel.ima tko.kakva iskustva s tim sajtom?

Tamo je samsung q70 55" 6700 kn.

Dosta jeftiniji nego drugdje"

 

Pogledajte si i ovo:

 

https://www.tehnopolis.hr/product/samsung-tv-qled-qe55q70ratxxh/?utm_source=jeftinije&utm_medium=cpc&utm_campaign=jeftinije_top&utm_content=pp_1

 

Cca 200 kn više, ali je kod nas.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 22:00 (DrugJozo).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Živa istina

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Griz kaže...

Na ovom linku sam našao nešto više informacija:
https://www.reddit.com/r/bravia/comments/bu4x9l/oreo_update_66510_broke_dts_video_playback/

 

Evo baš sad isprobavam razne kombinacije:

 

Dolby u običnim i lossless verzijama radi u svim kombinacijama.

DTS obični radi bez problema.

DTS-HD većinom ne radi u niti jednoj kombinaciji osim u jednom filmu.

 

Na prvu mi izgleda da dobro rade samo verzije koje imaju 16-bitni DTS, ove koje imaju 24-bitni ne rade u niti jednoj kombinaciji.

 

Na android 7 verziji je sve uredno radilo, tako da izgleda da je neki bug u 8.0. Hoće li ga fixati nemam pojma.

Za xg moguće da će raditi s obzirom da za razliku od xf ima eARC. Al najbolje ti je otići sa hardom isprobati u dućan za svaki slučaj.

 

Audio info u slikama.

 

 

 

Evo recimo da nakon dužeg istraživanja i svega ostalog proizlazi sljedeče:

Uncompressed HD MA višekanalni zahtijeva eARC TV i eARC receiver.

Znači jednostavno nema dovoljno propusnosti na ARC portu.

 

Tako je barem kod mene sa xf9005 i DENONOM..

Inače što se tiče višekanalnog outputa (passtrought) KODI je zakon...

Iz toga proizlazi najbolje je rješenje HTPC sa HDMI 2.1b podrškom za sliku i zvuk.

Ili neki dobar (čitaj 1500+ kn) TVBox. Ovi jeftiniji stvaraju probleme, barem meni na Denon AV receiveru.

 

Može se koristiti optički digitalni izlaz na telki spojen na optički ulaz na receiveru, ali tada treba biti u postavkama androida podešen PCM.

E sad ARC upravljanje itd.. raditi če drugačije od receivera do receivera.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2020 11:27 (Zver).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Onaj kome smeta probijenje pozadinskog osvjetljenja na samsungu neka pogleda bilo koji ips u mraku i zašuti zauvijek 

 Misliš na Samsung  IPS ?

Znaš da imam i IPS LG kupljen u ožujku 2018, model 2017 i VA LG 7450 kupljen prije tri mjeseca.

 

Probijenje je jače na ovom VA panelu, mada nije jako da mi smeta prilikom gledanja filmova, dok je IPS LG savršen bez DSE (možda umjereno, bez probijanja, bez ikakvih mana)

 

Što se tiče crne, kontrasta pri gledanju filmova, to je već deseta stvar.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2020 12:19 (Anđeo bez falinge).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koje su onda glavne razlike između Samsunga 7172 i 8002?

 

Prema ovoj compare stranici ne izgleda nešto puno, 8002 ima malo veći brightness i možda par drugih stavki kao bolje. Ako dobro vidim, 8002 ima 120Hz refresh rate?

 

Kad se primjeni 10% newsletter popust, 7172 košta 3.419,10kn, a 8002 4.229,10kn. 

 

Vrijedi li 8002 tih 810kn više, i ono bitnije pitanje, zašto?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2020 12:55 (Hacker002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
CyberDemonVZ kaže...
tomislav10 kaže...
LG 50UM7450 ili Samsung 49RU8002?
Primarno gledanje tv programa.

 Pročitaj zadnje dvije strane pa sam odluči.

Špotani smo ako preporučimo Samsung :)

 Onaj kome smeta probijenje pozadinskog osvjetljenja na samsungu neka pogleda bilo koji ips u mraku i zašuti zauvijek 

Samsung serija RU8000 (barem moja 65" verzija) nema probijanja pozadinskog osvjetljenja, ali niti malo, eto ja iz svog osobnog iskustva govorim pošto posjedujem navedeni TV.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8002 tek od 55'' ima 120Hz
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8002 tek od 55'' ima 120Hz
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hacker002 kaže...

Koje su onda glavne razlike između Samsunga 7172 i 8002?

Prema ovoj compare stranici ne izgleda nešto puno, 8002 ima malo veći brightness i možda par drugih stavki kao bolje. Ako dobro vidim, 8002 ima 120Hz refresh rate?

Kad se primjeni 10% newsletter popust, 7172 košta 3.419,10kn, a 8002 4.229,10kn. 

Vrijedi li 8002 tih 810kn više, i ono bitnije pitanje, zašto?

 https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-ru7100-vs-samsung-ru8000/783/784

 

7100 vs 8000 (Nisam siguran što znače ova ostale brojke, možda kodovi za različita tržišta?

 

Uglavnom, 8000 ima malo bolji odaziv, malo manju radnu temperaturu, malo bolju svjetlinu, jednolični prikaz sive, manje odsjaja, bolji prikaz boja (poslije kalibracije), dosta bolji kod pokretnih slika...

 

Po svemu je malo bolji. Ali kad nabrojiš 20-tak stvari u kojma je bolji, ispada da je to ipak za klasu bolji TV.

Ja bi bez razmišljanja išao na RU8000.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice