Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.312
|
čitano: 14.081.007
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AngeL_FreaK kaže...
deckard kaže...
AngeL_FreaK kaže...

Baš čitam o tome..kupiš tv od 10k i on da se još moraš jebat s kovertiranjem? wtf??

jel ovo jedino rješenje da se konvertira ili postoji još nešto?

Kupiti neki vanjski player ili gaming konzolu s podrškom za Kodi ili još bolje složiti neki HTPC i zaboraviti na interne playere u telkama koji ionako kad-tad kiksnu u podršci nekom formatu bez obzira na brand televizora i verziju OS-a. A s prekodiravanjima samo gnjavaža i sakaćenja zvuka. Moj HTPC je star deset godina i vozi sve što postoji od zvuka, podržava Kodi, blu-ray player i sve ostalo što se na Windowse može staviti. Ovako s tim internim playerima uvijek neka zafrkancija.

  da li se taj problem može riješit sa samsung soundbarom?

npr ovaj: https://www.samsung.com/hr/audio-video/hw-q80r/

 

vidim da podržava dts x

 Ne, problem je sto samsung niti procesira niti propušta dalje dts

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da se taj problem sa DTSom jednostavno riješi: ako se skidaju torrenti samo se skine onaj koji ima neki drugi audio a koji nije DTS: DD, DD+, AC3 ili neki od ostalih standarda. Mislim da je to najlakši workaround, a često ima čak i nekoliko audio fileova u jednom torrentu. Ono što ja radim kad skidam film, je da skinem puni 4K sa HDRom ako ima, i to redovito najveći file dostupan, redovito preko 40GB: pustim ga da skida preko noći, da dobijem max kvalitetu, te unutra većinom i jesu neki jači audio fileovi, DD+ ili Dolby Atmos kojeg ima recimo Aquaman (btw, HDR i Dolby Atmos su fantastični na filmu, makar je film samn po sebi bzvz).

Većini se neće dati skidati tolike fileove ali ako imaš napredni TV, samo tako ga možeš iskorisiti do kraja. Kad već Netflix nema sve u ponudi :)

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Imam C9 i TV je super ali u dnevnim scenama mislim da bi mogao biti jos svjetliji. U potpunom mraku je top ali cim ima malo dnevnog svjetla ili upaljeno neko svjetlo navecer sa strane mislim da je tu bolji Samsung Q90R tj. siguran sam. Zanemarujem bijelu kod Q i crnu boju kod OLEDa jer me one ne zanimaju, pricam o ostalim bojama koliko su "jake" kao plavo nebo itd. Bijela je dovoljno jaka i na OLEDu al kad prikazuje sunce, nebo, papagaja mislim da ga Q mete. S tim da Q nisam vidio u normalnoj uporabi nego samo u trgovini. 

 

Realnost prikaza je super al kod gledanja dokumentaraca sa zivotinjama ili tako nesta sa zivim bojama ako gledas po danu Q90R je sigurno bolji. Za OLED moras imat mrkli mrak i tamne scene da dođe do izražaja a Q je svejedno.

Pa ako nisi zadovoljan s C9 onda zamijeni za taj Q90, mada još nisam čuo da je netko tako nešto učinio kod nas:)

 

Kad se već uspoređuju televizori onda se treba podsjetiti da je je krajem kolovoza na poznatom HDTVTest shootout-u samsung Q90 završio na uvjerljivom posljednjem mjestu. Nije to prvi put, samsung redovno zauzima posljednja mjesta na takvim manifestacijama U konkurenciji sa LG C9, Panasonic GZ2000 i Sony AG9 upravo je C9 osvojio najviše ocjene i proglašen je za BEST TV 2019.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Sony čisti skladišta
Xf9005(55") 7399kn i ako vrijedi onih 10%(newsletter)
Xf9005(65")10999kn i ako vrijedi onih 10%(newsletter)

+5 godina garancije

Sad sam i ja u dilemi....prostorija mi još nije spremna,ali ovih 9900kn za 65"...xf ili xg..xf ima čak nativni kontrast bolji...xg jači cpu za sliku,ali to kod čistog filmskog materijala i igara baš ne igra

Za naše pojmove ok cijene ali kad pogledaš trenutačne trendove u EU s cijenama XG9505 onda nikad ne bi kod nas kupio ništa

 

Primjer je cijena 65XG9505 od 1399€ a to još i nije BF cijena koja bi mogla bit tko zna koliko niska:)

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne bih se u potpunosti slozio sa odgovorima kolega, uglavnom ako hoces veliki tv kupi si 65ru8002, ukoliko zelis bolji tv to je sony 55xf9 barem 30%bolji, ovogodisnja ru serija je slabija od proslogodisnje nu serije pa cak i od proslogodisnje nu7400 koja je prakticki klasa ispod, HDR prakticki ne moze ni prikazati a ako se odmaknes od tv pola metra kontrast drasticno pada, sto sam se osobno uvjerio kod frenda, uglavnom da ne filozofiram imas jako dobar i realan test za samsung ru8002 na hd tv recenzije, pa najbolje da sam odlucis...

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 19:21 (oceans12).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Pa ako nisi zadovoljan s C9 onda zamijeni za taj Q90, mada još nisam čuo da je netko tako nešto učinio kod nas:)

 

Kad se već uspoređuju televizori onda se treba podsjetiti da je je krajem kolovoza na poznatom HDTVTest shootout-u samsung Q90 završio na uvjerljivom posljednjem mjestu. Nije to prvi put, samsung redovno zauzima posljednja mjesta na takvim manifestacijama U konkurenciji sa LG C9, Panasonic GZ2000 i Sony AG9 upravo je C9 osvojio najviše ocjene i proglašen je za BEST TV 2019.

 

Daleko od toga da nisam zadovoljan, TV je avion ali zna ubit u pojam dok natrefis postavke motiona da nema trzaja jer je panel brz na OLEDu a naviko sam na LED.

 

Mislim da HDR sadrzaj koji nisu tamne scene nego dnevne i tako to izgleda bolje na Q90R jer njemu boje ubijaju u pojam sa jacinom. Ali kazem nisam ga vidio u kucnoj uporabi pa da mogu rec. I jako bitno rec, gledanje po danu jako reflektira prozore na C9, mislim da su rekli da zbog jacine lampi Q90 nema taj problem.

Fascinantno je da LG u potpunom mraku kao da postane drugi TV, tolika je razlika gledanja u potpunom mraku i uz upaljeno svjetlo bilo gdje ili po danu, tu svaki put ne mogu vjerovat, pogotovo ako je Dolby Vision na Netflixu. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Ne bih se u potpunosti slozio sa odgovorima kolega, uglavnom ako hoces veliki tv kupi si 65ru8002, ukoliko zelis bolji tv to je sony 55xf9 barem 30%bolji, ovogodisnja ru serija je slabija od proslogodisnje nu serije pa cak i od proslogodisnje nu7400 koja je prakticki klasa ispod, HDR prakticki ne moze ni prikazati a ako se odmaknes od tv pola metra kontrast drasticno pada, sto sam se osobno uvjerio kod frenda, uglavnom da ne filozofiram imas jako dobar i realan test za samsung ru8002 na hd tv recenzije, pa najbolje da sam odlucis...

 To sve stoji sto si rekao.

Ako ce gledati puno hdra onda je nu serija bolji izbor od ru serije, ako ne onda nebitno koji uzme.

Isto vrijedi i za sonya, najveca prednost mu je u hdru.

 

 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ajmo jos jednom :)

Komentirati i usporedivati tv na temelju videnog u trgovini je toliko krivo da se to ne moze naglasiti dovoljno!

Umjetna jaka rasvjeta, tv u shop modu, max kontrast, max boje , max svjetlina, to je tolko neprirodno i nerealno!

Ako se to nekome svidja ok, stvar izbora, ali reci da je zato tv bolji je krivo. Cak i u normalnim uvjetima samsung se tesko kalibrira i ima naglasene boje i svjetlinu i zato vecini izgleda atraktivnije.

 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U pravu si 100% al OLED te ne moze pridobit u trgovini dok Q80 moze, bio sam par puta u Emmezeti i bas ta dva idem gledam i OLED izgleda obicno spram Q80.

Kad sam vidio kako titlovi posvjetle crnu na Q8DN, cini mi se da je onaj Darco ili neki drugi nas lik imao test na YouTube presjeko sam u sekundi da necu QLED pa ni Q8.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zar je tako teško titlove,ako koristiš recimo neki od playera(vlc)....staviti da budu na slici...valjda to jedino bode oči kad imaš crne trake... većina sadržaja za rv se snima u 16:9 formatu pa ni nema traka.

Zato je Sony u prednosti u odnosu na Samsung...jer se local dimming može u potpunosti ugasiti
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovi iz Samsunga su baš jadni.
Kako testirati TV na burn-in
Dobro da u video nisu stavili burn-in i rekli da je na panelu
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja ću vjerovatno odustati od samsunga na kraju pa gledam alternativu.

LG C9 ne mogu nigdje nać kod nas na web shopovima.

Jel ima netko sony OLED? 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako ne možes nac? Ides na nabavu i ima ih i viška
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo kad i šljamsung (koji više u moju kuću neće) prelazi na oled, znaš koliko je sati

https://www.oled-info.com/samsung-display-formally-announces-its-108-billion-investment-qd-oled-tv

LG OLED 65C9 trenutno definitivno najbolji omjer uloženo dobiveno!

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
zar je tako teško titlove,ako koristiš recimo neki od playera(vlc)....staviti da budu na slici...valjda to jedino bode oči kad imaš crne trake... većina sadržaja za rv se snima u 16:9 formatu pa ni nema traka.

Zato je Sony u prednosti u odnosu na Samsung...jer se local dimming može u potpunosti ugasiti

 Da, samo koji racku kupujes i placas dodano tehnologiju kad je realno ne mozes koristiti..

Ja sam na svom Sonyiu nekadasnji top model upravo zbog gore navedenog poludio..

 

Cemu taj local dimming zapravo uopce sluzi kad vise odmaze ?

 

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Badava te dimming zone (koliko god da ih ima). Jedino self emissive tehnologija daje dovoljno kvalitetnu sliku za potpuni doživljaj video materijala (pogotovo za filmofile) tako da je tu OLED u debeloj prednosti. Skinut će ga MICROLED kad R&D dostigne taj novi da bude cjenovno konkurentan za nas smrtnike.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
meboro1 kaže...

LG OLED 65C9 trenutno definitivno najbolji omjer uloženo dobiveno!

 Definitivno nije jer je preskup.

Ovo je daleko bolji omjer

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled55b8slc-tv-prijemnik?src=sug&s=Oled%20c8

 

B8 za 7800 kn

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
meboro1 kaže...

LG OLED 65C9 trenutno definitivno najbolji omjer uloženo dobiveno!

 Definitivno nije jer je preskup.

Ovo je daleko bolji omjer

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled55b8slc-tv-prijemnik?src=sug&s=Oled%20c8

 

B8 za 7800 kn

 

 Sve ovisi o platežnim mogućnostima kupca. B8 je povoljniji omjer uloženo dobiveno ali je stari slabiji model. Vani dobiješ 55C9 za 1400€, po mojem mišljenju ipak bolji i isplativ izbor.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
meboro1 kaže...

Evo kad i šljamsung (koji više u moju kuću neće) prelazi na oled, znaš koliko je sati

https://www.oled-info.com/samsung-display-formally-announces-its-108-billion-investment-qd-oled-tv

 

Nije nikoliko sati

Samsung to ima u planovima vec duze vrijeme, trenutni qled modeli (koji zapravo nisu qd tvi kako se samsung voli hvaliti nego samo lcd s qd filterom ) su bili prvi korak prema pravim qd panelima.

Iduci veci korak je qd-oled, gdje se kao izvor bise ne koristi led kao sad nego oled, a na  jega ide qd filter.

Ima tu jos puno problema koje treba rijesiti, ali kad ih rijese dobit cemo bolje i jeftinije panele.

 

Ne treba zaboraviti da lg i dalje razvija svoju oled tehnologiju, uskoro stizu i top emission oledi, a stalno se razvijaju i bolji supstrati za rgb komponente. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 9:52 (Pixel).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
meboro1 kaže...
Pixel kaže...
meboro1 kaže...

LG OLED 65C9 trenutno definitivno najbolji omjer uloženo dobiveno!

 Definitivno nije jer je preskup.

Ovo je daleko bolji omjer

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled55b8slc-tv-prijemnik?src=sug&s=Oled%20c8

 

B8 za 7800 kn

 

 Sve ovisi o platežnim mogućnostima kupca. B8 je povoljniji omjer uloženo dobiveno ali je stari slabiji model. Vani dobiješ 55C9 za 1400€, po mojem mišljenju ipak bolji i isplativ izbor.

Ne ovisi, ovisi o ciheni tva naspram onog sto nudi.

Novi model donosi kozmeticke promjene, nista trenutno  relevantno, slika na razini serije 8, hdmi 2.1 koji je trenutno beskoristan 99% ljudi.

Ako netko hoce najnoviji model ok, ali stari model je dakeko povoljnija kupnja. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
meboro1 kaže...

Evo kad i šljamsung (koji više u moju kuću neće) prelazi na oled, znaš koliko je sati

https://www.oled-info.com/samsung-display-formally-announces-its-108-billion-investment-qd-oled-tv

 

Nije nikoliko sati

Samsung to ima u planovima vec duze vrijeme, trenutni qled modeli (koji zapravo nisu qd tvi kako se samsung voli hvaliti nego samo lcd s qd filterom ) su bili prvi korak prema pravim qd panelima.

Iduci veci korak je qd-oled, gdje se kao izvor bise ne koristi led kao sad nego oled, a na  jega ide qd filter.

Ima tu jos puno problema koje treba rijesiti, ali kad ih rijese dobit cemo bolje i jeftinije panele.

 

Ne treba zaboraviti da lg i dalje razvija svoju oled tehnologiju, uskoro stizu i top emission oledi, a stalno se razvijaju i bolji supstrati za rgb komponente. 

Sati je toliko da je LED LCD tehnologiju pregazilo vrijeme. Zanima me što bi moglo biti od: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1562668129  Ako bi bilo cjenovno povoljno u tom slučaju bi LED LCD TV-i bili donekle konkurentni ali mislim da će to biti skupo, skuplje od OLED-a

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Dugo već gledam televizore i nekako sam se usmjerio prema dva modela SAMSUNG QE49Q60RA i LG 49SM8600PLA.

Sa tim da mi je do sada odluka pretegnula prema ovom LG-u. To je nekako u mom cjenovnom rangu (oba se mogu naći u rangu malo više od 5000kn).

 

LG ima magic remote i neke pizdarije koje me više privlače ali mi je slika onako tamna.

 

No ono što me pati je svjetlina ekrana. U trgovini, gdje bi trebale biti defaultne postavke na vivid ako se ne varam - mi se čini taman.

Ne mogu ocijeniti da li mi je previše taman i da li se to može posvijetliti ako ga kupim?

 

Samsung, naravno, je puno svjetliji i drugačije izgleda. Slika mi se čini bolja što se svjetline tiče.

 

Ima neko ovaj 8600?

Kako vam se čini?

 

Savjeti, preporuke, mišljenja, čestitke, pozdravi, pokude i psovanja, sve prihvaćam!

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/8d7fc0668
Po ovome meni LG pari bolji tv. Bar ima 120hz naspram 60hz. A to u ducanu nema veze kakva je slika kuci. Narucis online pa vratis ako ti ne paše. Imaš 14 dana za vratit. Imaš na yt recenzija pa baci oko (ako vec nisi)

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 10:25 (Moby-Split).
 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/8d7fc0668
Po ovome meni LG pari bolji tv. Bar ima 120hz naspram 60hz. A to u ducanu nema veze kakva je slika kuci. Narucis online pa vratis ako ti ne paše. Imaš 14 dana za vratit

 Da... i meni.

 

Samo me ta svjetlina pati.

Kad ih u trgovini pogledaš (možda nije mjesto za usporedbu) - gdje bi sve tvornički trebalo biti na "vivid", ako se ne varam, čini mi se LG dosta tamniji.

 

Ili se varam....

 

Lp.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Beast1950 kaže...
Moby-Split kaže...

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/8d7fc0668
Po ovome meni LG pari bolji tv. Bar ima 120hz naspram 60hz. A to u ducanu nema veze kakva je slika kuci. Narucis online pa vratis ako ti ne paše. Imaš 14 dana za vratit

 Da... i meni.

 

Samo me ta svjetlina pati.

Kad ih u trgovini pogledaš (možda nije mjesto za usporedbu) - gdje bi sve tvornički trebalo biti na "vivid", ako se ne varam, čini mi se LG dosta tamniji.

 

Ili se varam....

 

Lp.

 Ajmo po 1000000001 put :)

Tvi se ocjenjuju na temelju videnog u trgovini.

Nemas pojma kako su podeseni, doma sigurno nemas rasvjetu kao u trgovini i odim ako nemas izrazito osuncanu sobu i gledas tv uz jaku rasvjetu, niti jedan tv ti nece biti taman.

 

10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Ovi iz Samsunga su baš jadni.
Kako testirati TV na burn-in
Dobro da u video nisu stavili burn-in i rekli da je na panelu
 Ha,ha,zbilja,izgleda mi pomalo očajan potez Samsunga kad se na ovakav način reklamira.

Kad ovako potkopavaš glavnog konkurenta,bit će da ne cvjetaju baš ruže...

Inače zadovoljan sam vlasnik LGB8 bit će 10 mjeseci do sada,nikakvih problema,koristim samo Netflix,HBO,Youtube i PS4 ponekad,realno problem bi mogao biti jedino zbog onog HBO loga u desnom kutu ali testirao sam sa ovim videom i ne vidi se nikakav burn in.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 10:58 (torente 35).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
torente 35 kaže...

Inače zadovoljan sam vlasnik LGB8 bit će 10 mjeseci do sada,nikakvih problema,koristim samo Netflix,HBO,Youtube i PS4 ponekad,realno problem bi mogao biti jedino zbog onog HBO loga u desnom kutu ali testirao sam sa ovim videom i ne vidi se nikakav burn in.

Zato ja ignoriram HBO za sada makar je logo dosta transparentan, ali je na istom mjestu. Ko ih šiša. Kad gledam serije pogledam po par epizoda za redom, a to su sati peglanja uvijek iste regije ekrana. Netflix npr. ne kelji nikakve logoe po svojim materijalima. Da skinu taj logo, plaćao bih im pretplatu sa zadovoljstvom.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
torente 35 kaže...
CroDexter kaže...
Ovi iz Samsunga su baš jadni.
Kako testirati TV na burn-in
Dobro da u video nisu stavili burn-in i rekli da je na panelu
 Ha,ha,zbilja,izgleda mi pomalo očajan potez Samsunga kad se na ovakav način reklamira.

Kad ovako potkopavaš glavnog konkurenta,bit će da ne cvjetaju baš ruže...

Inače zadovoljan sam vlasnik LGB8 bit će 10 mjeseci do sada,nikakvih problema,koristim samo Netflix,HBO,Youtube i PS4 ponekad,realno problem bi mogao biti jedino zbog onog HBO loga u desnom kutu ali testirao sam sa ovim videom i ne vidi se nikakav burn in.

 Taj transparentni sivi hbo logo nije apsolutno nikakav problem jer je ostatak ekrana jace osvjetljen vecinu vremena.

on ti sigzrno nece uzrokovati bilo kakav burnin.

Burnin se vidin kad se pojedini dio ekrana potrosi vise nego tv moze kompenzirati i onda taj dio bude tamniji, cesto samo na nekoj boji.Kad Kad se panel relativno ravnomjerno trosi, tv to kompenzira bez problema

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
torente 35 kaže...

Inače zadovoljan sam vlasnik LGB8 bit će 10 mjeseci do sada,nikakvih problema,koristim samo Netflix,HBO,Youtube i PS4 ponekad,realno problem bi mogao biti jedino zbog onog HBO loga u desnom kutu ali testirao sam sa ovim videom i ne vidi se nikakav burn in.

Zato ja ignoriram HBO za sada makar je logo dosta transparentan, ali je na istom mjestu. Ko ih šiša. Kad gledam serije pogledam po par epizoda za redom, a to su sati peglanja uvijek iste regije ekrana. Netflix npr. ne kelji nikakve logoe po svojim materijalima. Da skinu taj logo, plaćao bih im pretplatu sa zadovoljstvom.

 Kao sto san vec rekao, taj ti je logo potpuno bezopasan, mozes gledati hbo bez ikakvog straha.

Vidim da dosta ljudi strahuje bez razloga vezano uz burnin.

Ako ista, na tom mjestu ti se panel manje trosi nego na ostatku jer je prikaz te tamne sive potpuno nezahtjevan. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Beast1950 kaže...
Moby-Split kaže...

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/8d7fc0668
Po ovome meni LG pari bolji tv. Bar ima 120hz naspram 60hz. A to u ducanu nema veze kakva je slika kuci. Narucis online pa vratis ako ti ne paše. Imaš 14 dana za vratit

 Da... i meni.

 

Samo me ta svjetlina pati.

Kad ih u trgovini pogledaš (možda nije mjesto za usporedbu) - gdje bi sve tvornički trebalo biti na "vivid", ako se ne varam, čini mi se LG dosta tamniji.

 

Ili se varam....

 

Lp.

 

RTINGS q60R review:

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q60-q60r-qled

 

"The Q60R has mediocre peak brightness in HDR. Small, bright highlights in some scenes aren't very bright, and so don't stand out the way they should in HDR. These results are significantly worse than the Q6FN, and closer to the NU7100."

 

 

Znači brightness pao na nivo početnog NU7100 modela, barem kada se gleda "Movie" mod u kojem su oni mjerili. Isto je i sa RU8000, pa se okolo preporuča nabaviti prošlogodišnje modele koji imaju veći brightness.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 11:17 (Mad Ant).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice