Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.106.695
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
laneca kaže...

Pozdrav, 

 

kupila bi dedi u domu tv, bitno mi je samo da je veći da može normalno vidjeti na njega, od ostalih funkcija njemu ništa ne treba. Koji biste mi tv preporučili? 

 Neki Vivax ili Grundig onda. Samo pazi da kada mu ga namjestis, sacuvas uputstva da mozes ponovo kad iz ispobrka :-) Naime neki od tih jeftinijih znaju imati suludi UI.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

negdje sam nedavno vidio grundiga po akcijskim cijenama se da nac jeftinjaka (mislim ekupi), taman za dom 

 

ili uzmi vivaxa u intersparu, vidio sam na kutiji hevc ready pise 

I believe Wi can Fi...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 11:36 (Striko2009).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

negdje sam nedavno vidio grundiga po akcijskim cijenama se da nac jeftinjaka (mislim ekupi), taman za dom 

 

ili uzmi vivaxa u intersparu, vidio sam na kutiji hevc ready pise 

S obzirom na tranziciju na 1080p HEVC onda je full hd tv poželjan i tu je onda u igri 40" ili 43" pa ne bi trebalo ići ispod toga:)

 

Npr 43" HEVC non smart 1080p LG 43LK5100. U Hgshopu 1865 a uz onih 10% popusta s HAK-om izlazi oko 1680 kn

 

https://www.hgshop.hr/led-tv-lg-43lk5100pla-43-109cm-full-hd-usb-rec-dvb-t2-c-s2/proizvod/235498

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bo0dix kaže...

Oprosti što nisam naveo, mislim da je 49" dosta i da koristi VA panel, sa 4k rezolucijom.

A bilo bi dobro da je i Android TV, iako ja ne znam koliko točno je to bolje od običnog Smart TV-a

 ako se ne bojiš vivax firme jedino njega možeš dobiti s androidom za te novce https://www.emmezeta.hr/vivax-49uhd96t2s2sm-eu-ultra-hd-led-tv-629696.html?___store=flib&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Preporuka;

 

Odličan LG 50" VA panel, smart remote daljinski, WEB OS, te 2+3 godine sigurnosti registracijom na LG stranicu do 31.12.

 

Ovdje su ti trgovine pa izaberi gdje ti je najbolje i najpovoljnije.

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-50um7450pla-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-86554571

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 16:23 (Anđeo bez falinge).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije presudno međutim televizori te klase i cijene bi morali imati sve moguće i najnovije na sebi, zašto ne i USB C-type, gigabit lan itd:)

 

A kad se već spominje USB 3.0 na televizorima nema baš nekog racionalnog objašnjenja zbog čega novi OLED-i, posebno lg, nemaju 3.0

 

EU modeli prethodnih sezona su imali međutim sada čak i novi iz 9 serije ne ali zato modeli za Njemačko tržište imaju- preciznije B97LA, C97LA, C98LB, E97LA. Plus twin tuneri i dosta niža cijena.

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Evo gledam OLED u srid bila dana,nista ne vidim,ovo je negledljivo!

 Najbolje da ti to prodaš, 3k je super za tu tamu..

😆

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

"Čistiiiim pooodruuume, odvozim staaare frižidere, staaaare štednjake, nooove OLEd teeelevizore" ... baš jučer je prolazio kamiončić a čovjek je na megafon lijepo javio...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

"Čistiiiim pooodruuume, odvozim staaare frižidere, staaaare štednjake, nooove OLEd teeelevizore" ... baš jučer je prolazio kamiončić a čovjek je na megafon lijepo javio...

Možda to ovaj nesretni usrusc355 pjeva dok "radi" po kvartovima, ne?  Vidim u "formi" je i lupa TD svima

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 17:17 (Flagship).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Glupa i nebulozna odluka i bespotrebna stednja tamo gdje ne bi trebalo . Jbt moj UH85 SUHD LG iz 2016 ima jedan usb 3.0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Možda to ovaj nesretni usrusc355 pjeva dok "radi" po kvartovima, ne?  Vidim u "formi" je i lupa TD svima

 Pusti ga, pacijent je i više ne obraćam pažnju na njegove TD... čovjek se ne slaže s postom i to je njegovo demokratsko pravo. 

 

Pregledaj mu samo desetak zadnjih postova po temama pa ćeš vidjeti s kim imaš posla... 

 

 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 17:40 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...

Dvoumim se između:

Panasonic TX-55GX550E https://www.emmezeta.hr/panasonic-tx-55gx550e-ultra-hd-led-tv-634413.html i

Hisenese H55U7A https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55U7A/

 

Cijena je ista u lipu (3999 Kn). Znam da je Hisense prošlogodišnji model, ali je 100 Hz. E sad, jesu li tih 100 Hz pravi, ili je u pitanju nekakva interpolacija?

Telka će se gledati sa nekih 4m udaljenosti, nisam nekakav filmofil koji traži dlaku u jajetu što se tiče prikaza crne. Većinom će se gledati IPTV (MaxTV), Netflix i Youtube u osvjetljenoj prostoriji. Ne želim TV pogonjen Androidom, dovoljno mi je da ima Netflix i Youtube. Puno mi je bitnije da se TV ne pali po minutu i da nema sučelje radi bez čekanja i zastajkivanja. Trenutno imam HD Ready Panasonic plazmu (TH42PV80) i taj televizor se pegla po 10-ak sati zadnjih 7 godina bez da je jednom zaštucao, tako da me tu malo vuče na Panasonic.

Dajte please mišljenja i eventualno nekakvu alternativu.

 Ovaj Panasonic izgleda da je Vestel Turska - izgleda da su opet poceli rebrandirati turke pod Pananasonic za seriju 550, alternativa https://www.sancta-domenica.hr//led-tv-panasonic-tx-55fx603e.html ips ekran lanjski model

Ovaj Hisense je kao njihov jaci model izrada dosta kvalitetna, ako se dobro sjecam ima je dobre recenzije, izgleda da su samo izlozbeni ostali, ne znan kakvi je OS.

Imas par LG i Samsung modela u tom cjenovnom rangu valjda ce se naci netko sa kakvom preporukom.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Glupa i nebulozna odluka i bespotrebna stednja tamo gdje ne bi trebalo . Jbt moj UH85 SUHD LG iz 2016 ima jedan usb 3.0

 Zašto bespotrebna, koju korist imaš od usb 3.0 u odnosu na usb 2.0 na tvu  ?

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Nije presudno međutim televizori te klase i cijene bi morali imati sve moguće i najnovije na sebi, zašto ne i USB C-type, gigabit lan itd:)

 

A kad se već spominje USB 3.0 na televizorima nema baš nekog racionalnog objašnjenja zbog čega novi OLED-i, posebno lg, nemaju 3.0

 

EU modeli prethodnih sezona su imali međutim sada čak i novi iz 9 serije ne ali zato modeli za Njemačko tržište imaju- preciznije B97LA, C97LA, C98LB, E97LA. Plus twin tuneri i dosta niža cijena.

 

 Kapitalist gleda svaki cent a ne dolar po televizoru.

Nama nema smisla no njima ima.

 

Isto mi nisu jasni jer postoji npr box Mecool s vrhunskim amlogic osmojezgrenim cpu na 8x 1.8 i 3 Gb rama za 50€

https://www.ebay.com/itm/Mecool-M8S-PRO-L-4K-3D-WIFI-Amlogic-S912-Octa-Core-3GB-16-32GB-Android-TV-Box-W-/173214786456  (to sam kupio krajem 2016 i ubija stroj)

 

Zašto ne ugrade takav cpu i 3 Gb rama u televizore što bi ih izašlo 20€ po televizoru.

Kad kupujem tv baš me briga za 20€

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Planiram kupiti 65" što jeftiniji LG. Malo sam proučavao UK, UM serije i htio bi čuti mišljenje nekog tko bi mi mogao dati koji dobar savjet. Sad samo pecam neki dobar popust, nije hitno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 18:54 (gil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
error_666 kaže...
Glupa i nebulozna odluka i bespotrebna stednja tamo gdje ne bi trebalo . Jbt moj UH85 SUHD LG iz 2016 ima jedan usb 3.0

 Zašto bespotrebna, koju korist imaš od usb 3.0 u odnosu na usb 2.0 na tvu  ?

 

Ne radi se o tome sto mi treba i ne treba , nego o postovanju kupca . Ako je tebi  u redu dati npr 1000 e za TV i da ti stedi na  tim stvarima ok , meni nije .  Ugrađuju 100 Mbitne mrezne kartice , USB 2.0  , jeftine slabe procesore u skupe Android televizore , izbacuju DTS i da ne nabrajam dalje  da bi ustedili nesto sitno  , a s druge strane taj TV košta ko da je od zlata.  Izvini , ali meni je to šupački do jaja  .  

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 19:35 (error_666).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Pixel kaže...
error_666 kaže...
Glupa i nebulozna odluka i bespotrebna stednja tamo gdje ne bi trebalo . Jbt moj UH85 SUHD LG iz 2016 ima jedan usb 3.0

 Zašto bespotrebna, koju korist imaš od usb 3.0 u odnosu na usb 2.0 na tvu  ?

 

Ne radi se o tome sto mi treba i ne treba , nego o postovanju kupca . Ako je tebi  u redu dati npr 1000 e za TV i da ti stedi na  tim stvarima ok , meni nije .  Ugrađuju 100 Mbitne mrezne kartice , USB 2.0  , jeftine slabe procesore u skupe Android televizore , izbacuju DTS i da ne nabrajam dalje  da bi ustedili nesto sitno  , a s druge strane taj TV košta ko da je od zlata.  Izvini , ali meni je to šupački do jaja  .  

 Nije isto to sto usporedujes, jedno je izbaciti dts ili ne podrzati neki bitan format koji korisniku treba ili maknuti usb 3.0 od kojeg nemas  nikakve koristi. Moras biti svjestan da njihovna nabavna cijena nekog hardvera dok dođe na policu kosta barem x10.

Ako ce mi tv biti jeftiniji jer u njega nisu natrpali nepotrebne gluposti ja sa za.

Isto tako nema smisla stavljati nabrijanu mreznu u tv ako se zna koliki mu najveci bandwidth treba.

smetalo bi mi da stave preslab proc, ali kod lg-a o kojem pricamo to nije slucaj, tako da mu taj izostanak usba 3.0 ne uzimam za nikakav minus. Tv radi dobro, podrzava sve sto treba, nista ne steka.

O nekim drugim matkama bi se vec dalo radpravljati :)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
error_666 kaže...
Pixel kaže...
error_666 kaže...
Glupa i nebulozna odluka i bespotrebna stednja tamo gdje ne bi trebalo . Jbt moj UH85 SUHD LG iz 2016 ima jedan usb 3.0

 Zašto bespotrebna, koju korist imaš od usb 3.0 u odnosu na usb 2.0 na tvu  ?

 

Ne radi se o tome sto mi treba i ne treba , nego o postovanju kupca . Ako je tebi  u redu dati npr 1000 e za TV i da ti stedi na  tim stvarima ok , meni nije .  Ugrađuju 100 Mbitne mrezne kartice , USB 2.0  , jeftine slabe procesore u skupe Android televizore , izbacuju DTS i da ne nabrajam dalje  da bi ustedili nesto sitno  , a s druge strane taj TV košta ko da je od zlata.  Izvini , ali meni je to šupački do jaja  .  

 Nije isto to sto usporedujes, jedno je izbaciti dts ili ne podrzati neki bitan format koji korisniku treba ili maknuti usb 3.0 od kojeg nemas  nikakve koristi. Moras biti svjestan da njihovna nabavna cijena nekog hardvera dok dođe na policu kosta barem x10.

Ako ce mi tv biti jeftiniji jer u njega nisu natrpali nepotrebne gluposti ja sa za.

Isto tako nema smisla stavljati nabrijanu mreznu u tv ako se zna koliki mu najveci bandwidth treba.

smetalo bi mi da stave preslab proc, ali kod lg-a o kojem pricamo to nije slucaj, tako da mu taj izostanak usba 3.0 ne uzimam za nikakav minus. Tv radi dobro, podrzava sve sto treba, nista ne steka.

O nekim drugim matkama bi se vec dalo radpravljati :)

 USB je samo primjer, ne govorim o LGu niti USB-u  nego opcenito , a i po meni je LG po pitanju odnosa opremljenosti i ulozeno/dobiveno u samom vrhu ,  ali poenta sve priče je da TVi zbog tih usteda nisu jeftiniji , čak naprotiv , sve su siromasniji i cesto losiji  iz godine  u godinu , a sve su skuplji . E to mene j ....  sjetimo se samo da su se  100/120 hz Tvi  mogli naci i za 4000 kn prije 4-5  godina  ,  a sad minimum 6000 i to sa velikim ako . 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da,da bas su televizori sve losiji i losiji iz godine u godinu!"

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel to hoces reci da  nema toga ?  nije OLED referenca nego nize serije  . sta je sa samsung  MU serijom i svakoj iza u toj klasi  koja je vidno losija i manje opremljena  a cesto skuplja , i takvih primjera na  bacanje ???  hvatas se za glavu a nisi uopce skont`o o cemu sam pisao i sta sam zelio reci , spusti se malo na zemlju  kolega .

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 22:08 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, može preporuka televizora 55 inca, cijena do 4000 kuna? Nekako preferiram LG te sam našla ovaj 55um7100 na e kupi https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-55UM7100PLB-1425580.aspx , na koji daju 20 posto popusta za visu premium, što me ispadne oko 3500. 
Zahvaljujem se unaprijed!

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako ti odgovara IPS panel odlična kupnja.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Šta nije 3200kn?
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
android box od 50€ ima usb 3.0 a tv od 1000€ nema...što ako ja želim gledati bit rate veći od 200mps

s jedne strane govorite da je oled,tata mata ...a s druge gledate stvari s niskim bit rate-om...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poanta je da sadržaj i sa bijesnim bitrateom ide kroz usb 2.0 bez da utječe na reprodukciju. Tako da može TV imati usb 8.0, ali šta mu kad ne može iskoristit potencijal.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Meni je referenca uvik top TV koji mogu kupit i mid TV,kao sto sad imamo vec godinu-dvi legendarnog Sonya serje 9,top tv za 7-8Kkn,sa vrhunskom slikom!Ja sam do sad prominio 4 flat panel TV,od Samsunga 32" za 7000 kn HD redy(720p),Philips plazmu(slika odlicna pogotovo nako sta LCD gledas) pa do 41" Samsung lcd serija 6, i sad OLED LG B8,svaki je TV imao bolju sliku od predhodnog a jeftiniji,jedino sam sad izdvojio najvise ikad za OLED ali ni trena nisam pozalio!Tako da,ne slazem se da TV danas nisu bolji!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@zuper
Istina, usb 2.0 ima propusnost od oko 480 Mbit/s teoretski ako se ne varam , a najvise sto sam vidio na 4K HDR materijalima je 100 Mbps maksimalno tako da usb 2.0 jos dugo nece bit usko grlo .

@i.bee92
Ucini si uslugu i dokupi si magic remote ( jer ne ide uz 7100) ako si u mogucnosti . Neces pozalit sekunde, taman ce te sa tim popustom doci sve 4000 .
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 1:08 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
android box od 50€ ima usb 3.0 a tv od 1000€ nema...što ako ja želim gledati bit rate veći od 200mps

s jedne strane govorite da je oled,tata mata ...a s druge gledate stvari s niskim bit rate-om...

 Kakav te niski bitrate spopao i što bi ti gledao s 200 Mbps. Vidim da si dosta markirao u školi, stoga matematički pojednostavljeno 100 minutni 4k film veličine 90 GB će imati samo za video 120 Mbps bitrate [(90.000x8)/(100x60)]. U VBR verziji u tih 90 GB vjerojatno se da ugurati i 150 minuta. Ovdje imaš online kalkulator gdje možeš usporediti video bitrate. Dakle, ukoliko ne koristiš JPEG2000/TIFF 24 fps slideshow bez ikakvog enkodiranja ili pak nekomprimirani RGB, USB 2.0 je maksimalno opterećen ispod 50%, s time da ti za ovo posljednje da imaš sliku bez zastajkivanja čak ni USB 3.0 u laboratorijskim uvjetima neće biti dosta budući da u izračun nije uračunat subsampling overhead pa je realna brojka nešto viša od ovih 4,78 Gbps. Kada govorimo o masteru tog filma kao što možeš vidjeti u tablici riječ je o gotovo 5 TB ili pak više od 7 TB podataka u 36 bitnoj verziji, no na webu taj 4K film sigurno nećeš naći enkodiran sa peakom većim od 100 Mbps ili u nekim ludim snovima 150 Mbps zato jer po BluRay Ultra specifikaciji 4k 10-Bit H.265 maksimalni bitrate može biti 128 Mbps. Ukoliko se imaš volje igrati s tim ovdje za testirati propusnost svoje mreže možeš skinuti klipove od 3 pa sve do 400 Mbps u svim mogućim formatima.


Neznam da li si primjetio, ali USB 2.0 stickovi se generalno manje griju nego USB 3.0 varijante. USB 3.0 kontroler sa 4.5W (900mA x5VDC) se dosta više zagrije u odnosu na 2.5W (500mA) USB 2.0. USB 3.1 kontroleri su već na pristojnih 15W i uopće nije glupo staviti pasivan ili aktivan hladnjak na to. Misliš li da proizvođači matičnih ploča bezveze stavljaju aktivno hlađenje na najnoviji čipset koji troši dvostruko više u odnosu na X470 (edit. zapravo po ovom testu vjerojatno bi bio dovoljan i pasivni hladnjak ali lik koji je ovo testirao ne mora dati garanciju da neće biti nekakvog throtlanja ili da će sve raditi barem dvije godine a da se nešto ne zapali). USB 2.0 kao što je error_666 napisao ima propusnost 480 Mb/s. Najsporiji USB 2.0 stick kojeg ćeš naći kod čitanja progurat će minimalno 30 MB/s tj. 240 Mbps. Dakle, barem što se tiče 4K videa, propusnosti imaš sasvim dovoljno uz dosta hladniji sistem. 100 Mbps mreža iako sasvim dovoljna što se tiče trenutno dostupnih brzina internet providera, pogotovo sa nekim starijim switchem bi eventualno mogla biti problem u kućnoj mreži no tu kao alternativu imaš i barem 150 Mbps 802.11n, odnosno koliko znam kod svih OLEDa minimalno 867 Mbps 802.11ac.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 13:12 (Leon4rdo).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Šta nije 3200kn?

 E koliko sam ja shvatila 3200 je ako se plaća odjednom, a za rate je cijena 3500. Nisam bas shvatila zasto, mislim da cu ih pitat da nije kakva greška. 

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
i.bee92 kaže...
Moby-Split kaže...
Šta nije 3200kn?

 E koliko sam ja shvatila 3200 je ako se plaća odjednom, a za rate je cijena 3500. Nisam bas shvatila zasto, mislim da cu ih pitat da nije kakva greška. 

 

nema tu nikakve greške. obično svi web shopovi kod skupljih stvari imaju nižu cijenu za keš a višu ako uzimaš na rate.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
i.bee92 kaže...
Moby-Split kaže...
Šta nije 3200kn?

 E koliko sam ja shvatila 3200 je ako se plaća odjednom, a za rate je cijena 3500. Nisam bas shvatila zasto, mislim da cu ih pitat da nije kakva greška. 

To je normalna stvar kod nekih prodavača. Iskazane cijene su za jednokratno plaćanje, a na rate je druga cijena. Ne kontam zašto to trgovci rade, jer oni i tako dobiju lovu odmah i odjednom, a kreditorska kuća kupcu daje mogućnost otplate toga na rate.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice