Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.829
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

u čem je caka tog edigitala?

 

nigdje nije cijena tog samsunga na blizu edigitalovoj.. 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma sve je okej osim ako trebaš nešto nositi na garanciju, onda je gnjavaža.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi dali je bolje uzeti LG B8 OLED ili Samsung Q8FN ? Gledanje nasih kanala, Netflix i filmova. Nikakvo igranje ni konzole ne idu na njega. C8 vise nema nigdje.

 

Nazalost Q8DN nema vise a on je bio bolja verzija Q8 a kako čitam da je Q70R losiji TV od Q8DN a kosta 30% vise.

 

Samo Samsung ili LG OLED me zanimaju. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Flagship kaže...
HCMAA kaže...

25000 mini led kao backlight

...lcd strike back

 

 

3000$ cijena za 75"...

Dvostuko više dimming zona i više od 2000$ jeftiniji od samsunga 75Q90 s time da je to MSRP što znači da će cijena biti znatno niža kad krene prodaja.

 

EU model će imati oznake 65/75X10 i po onome što se zna bit će isti kao usa model osim što će imati android 9 umjesto roku OS.

 

 I na žalost ima 60 Hz panel, nedopustivo za tv te cijene i kategorije na koju cilja

Slažem se ako bi bilo tako ali po onom što kažu oni koji imaju puno bolje info ta nova miniled serija 8 će imati 120 Hz

 

Vidjet ćemo uskoro kakve spec će imati EU verzija, na već spomenutoj nadolazećoj IFI će biti sve poznato.

 

 

 

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-qe55q65ra-qled-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/93024

 

Šta mislite o ovome tv-u? Planiram ga uzeti pa me zanimaju vaša mišljenja.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Ljudi dali je bolje uzeti LG B8 OLED ili Samsung Q8FN ? Gledanje nasih kanala, Netflix i filmova. Nikakvo igranje ni konzole ne idu na njega. C8 vise nema nigdje.

 

Nazalost Q8DN nema vise a on je bio bolja verzija Q8 a kako čitam da je Q70R losiji TV od Q8DN a kosta 30% vise.

 

Samo Samsung ili LG OLED me zanimaju. 

 Definitivno lg B8 !

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A dali Q8DN koji ima FALD osvjetljenje mijenja situaciju ? Gledao sam LG u trgovini danas i nekako mu bas fali osvjetljenja spram Q70R koji sam isto gledao.

Moguce da nije bio podesen kako treba ali OLED mi nekako vise sliči običnom LEDu nego QLEDu koji moze nabrijati boje i osvjetljenje. Jel ima bitne razlike između B8 i C8 ? Znam da je Alpha procesor noviji u C8 ali sama kvaliteta slike me zanima. 

 

Dal je bolji Samsung Q70R ili Q8FN ? Razlika u cijeni je velika a po testovima ispada da je Q8 bolji. Nemam ga gdje vidjeti pored Q70R vise pa da sam procjenim a na netu je Q8FN u biti Q8DN kod nas sto je bio ako sam shvatio a Q8FN je Edge Lit sto ameri nisu ni imali. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...
 Jel ima bitne razlike između B8 i C8 ? Znam da je Alpha procesor noviji u C8 ali sama kvaliteta slike me zanima. 

 

 Kvaliteta slike je ista.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ipak cu se rastegnuti jos 400kn i uzeti Samsung UE50RU7172.

Tu znam sta kupujem.

Jedino me zanima kako stoji sa iptv-om?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne uzimaj ovo sto posto točnim, ali čitao sam nedavno da ukidaju ili je vec ukinut najbolji app za te stvari ( SIPTV) na Tizen-u.
Nek potvrde ili opovrgnu vlasnici samsunga :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 22:42 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam na usb stick stavio siptv i ubacio u samsung tv.  I eto radi. . platis apk nekih 40 kn  i peri dalje.  Na lg imam siptv i ssiptv sve vec u njemu. . 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

A dali Q8DN koji ima FALD osvjetljenje mijenja situaciju ? Gledao sam LG u trgovini danas i nekako mu bas fali osvjetljenja spram Q70R koji sam isto gledao.

Moguce da nije bio podesen kako treba ali OLED mi nekako vise sliči običnom LEDu nego QLEDu koji moze nabrijati boje i osvjetljenje. Jel ima bitne razlike između B8 i C8 ? Znam da je Alpha procesor noviji u C8 ali sama kvaliteta slike me zanima. 

 

Dal je bolji Samsung Q70R ili Q8FN ? Razlika u cijeni je velika a po testovima ispada da je Q8 bolji. Nemam ga gdje vidjeti pored Q70R vise pa da sam procjenim a na netu je Q8FN u biti Q8DN kod nas sto je bio ako sam shvatio a Q8FN je Edge Lit sto ameri nisu ni imali. 

 Nebitno ima li fald ili ne, ne može se mjeriti s oledom.

Q8 su dobri tvi , ali jednostavno nisu u kladi oleda.

Ako hoces najbolju sliku uzmi oled.

Nije oled nista pretaman. Trgovina nije mjesto gdje se procjenjuju mogucnosti tva. Naravno da je qled svjetliji kad ga gledas kraj oleda kad mu je u trgovini backlight na max. Doma sigurno neces tako gledati tv. 

Ako ti je bitno nabrijavanje boja i neprecizna slika onda uzmi Qled. Ali onda steta opce dava tolko love za tv.

u kucnim uvjetima oled je i vise nego dovoljno svijetao, pogotovo u hdru.

s druge strane ima savrsenu crnu o cemu qled moze samo sanjati :) 

Opce mi je smjesno usporedivat q8 i oled.

Da Q8FN je preskupi edglit lcd, q8dn ima fald, ali nema velik broj zona.

Kad jednom probas oled, nema vise nazad, tek onda vidis koliko je lcd inferiorniji.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala ti na info. A znam da te nabrijane boje ne sluze nicemu kod kuce al jedino sto mislim da ima prednosti je jace osvjetljenje pa se bolje nosi sa prozorima i ostalim svjetlima. Ne gledam nikad TV u totalnom mraku ali valjda je OLED svjetliji od mog starog LED Samsunga iz 2015.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Hvala ti na info. A znam da te nabrijane boje ne sluze nicemu kod kuce al jedino sto mislim da ima prednosti je jace osvjetljenje pa se bolje nosi sa prozorima i ostalim svjetlima. Ne gledam nikad TV u totalnom mraku ali valjda je OLED svjetliji od mog starog LED Samsunga iz 2015.

 Mozes oled normalno gledat u osvjetljenoj sobi. 

Ako ces vecinom gledati u osvjetljenoj sobi i ako ima puno svjetla onda mozes uzeti i Q8 jer tu neces bas uociti prednosti oleda.

Njegove prednosti dolaze do izražaja u tamnijim prostorijama ili u mraku (kako bi se filmovi i trebali gledati).

U osvjetljenoj prostoriji je Q8 dobar jer ima puno vecu vrsnu svjetlinu i Samsung ima u Q seriji najbolje antireflektivne filtere, koji su bolji od konkurencije.

Procjeni najbolje prema svojim navikama gledanja tva.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung je sa svojom high end serijom bolji od oleda i to svih brandova u uvjetima gdje sunceva svijetlost isl udara direktno u ekran jer ima najbolji antireflektivni premaz na cjelom trzistu.

Ali mislim da samo qled serija 9 ima navedeni premaz panela....

Moj PC  
0 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam balkonska vrata sa strane i njih zatvorim roletnama do pola preko dana tako da mislim da to nebi trebao biti problem.

Trenutno sam na zamjenskoj Samsung plazmi iz 2010 i to je toliko slabo i refleksija nenormalna da sam se zapitao da nece i OLED imati te probleme iako on ide na nosac pase jos zakrene. 

 

Znaci generalni zakljucak je da je OLED bolji za gledanje serija i filmova i zemaljskih kanala i to ne samo tamnih mračnih scena ? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Imam balkonska vrata sa strane i njih zatvorim roletnama do pola preko dana tako da mislim da to nebi trebao biti problem.

Trenutno sam na zamjenskoj Samsung plazmi iz 2010 i to je toliko slabo i refleksija nenormalna da sam se zapitao da nece i OLED imati te probleme iako on ide na nosac pase jos zakrene. 

 

Znaci generalni zakljucak je da je OLED bolji za gledanje serija i filmova i zemaljskih kanala i to ne samo tamnih mračnih scena ? 

 OLED ti nudi najbolju komercijalnu sliku koja postoji i jedino je konkurentno micro led tojest ta me tehnologija jos i vise impresionirala kada sam gledao Samsungov The Wall i onaj LG koncept na IFA sajmovima(zadnje dvije godine su ih bili izlozili).

Realan je problem burn in i meni se pojavio na proslom LG B6 i na sadasnjem B7......i to je ujedno jedina mana ovih panela sve ostalo je za mene neusporedivo bolje nego sto LCD nudi.

Sada gledam mozda uzet LG C9 ili cu pricekat iducu seriju za 2020 pa vidjet.....

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Samsung je sa svojom high end serijom bolji od oleda i to svih brandova u uvjetima gdje sunceva svijetlost isl udara direktno u ekran jer ima najbolji antireflektivni premaz na cjelom trzistu.

 

 jesi li to negdje pročitao, netko ti je rekao ili je to tvoje "stručno" mišljenje ?

 

gdje to svjetlost udara direktno u ekran ?

kupiš tv za gledanje filmova i držiš ga na dvorištu ..

tko danas nema rolete ili tamne zavjese ?!

sve neka buržoazija, cijela im je kuća u staklu... 

 

OLEd je trenutno tehnološki kralj i ENDE

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 15:21 (Anđeo bez falinge).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
MEGATAMA kaže...

Samsung je sa svojom high end serijom bolji od oleda i to svih brandova u uvjetima gdje sunceva svijetlost isl udara direktno u ekran jer ima najbolji antireflektivni premaz na cjelom trzistu.

 

 jesi li to negdje pročitao, netko ti je rekao ili je to tvoje "stručno" mišljenje ?

Mislim da je bio u pitanju HDTVTest kanal gdje su testirali refleksije.

Ali mogu potvrdit u slucaju svog B7 da poprilicno reflektira sve zivo ako u dnevnoj sobi ima puno svijetla,jucer smo krenuli popodne gledat 4K BD Avengers Endgame i ima dosta mracnih scena u pocetku pa se nisu detalji bas vidjeli pa smo odgodili gledanje za poslijepodne kada je slika bila kako prilici jednom oledu.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
MEGATAMA kaže...

Samsung je sa svojom high end serijom bolji od oleda i to svih brandova u uvjetima gdje sunceva svijetlost isl udara direktno u ekran jer ima najbolji antireflektivni premaz na cjelom trzistu.

 

 jesi li to negdje pročitao, netko ti je rekao ili je to tvoje "stručno" mišljenje ?

 

gdje to svjetlost udara direktno u ekran ?

kupiš tv za gledanje filmova i držiš ga na dvorištu ..

tko danas nema rolete ili tamne zavjese ?!

sve neka buržoazija, cijela im je kuća u staklu... 

 

OLEd je trenutno tehnološki kralj i ENDE

Btw ja sam tv kupio za igranje igara fimovi su slatki bonus :)

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kažem ti, ne valja ni jedan tv ako u sobu prodire dnevna, vanjska svjetlost..da ne spominjem sunce.

ljudi očekuju i svršene kontraste a film uopće nije tako snimljen..ne možeš u svakom filmu imati savršenu postprodukciju ...

 

evo pogledaj video Game of thrones gdje je cijela filmska publika poludila zbog lošeg kontrasta...

gore je original a dolje postprodukcijski uređene scene pa sam proklinjao IPS 

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=142&v=yS8ZsWBC0x4

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E o tome se radi da ispada da svi hvale OLED al u mrklom mraku. Moj Samsung serije 7000 iz 2015 je bio sasvim dobar kod mene dok je stara Samsung E450 plazma iz 2010 potpuno negledljiva. Sve zivo se odbija od ekran kao zrcalo i plus sto nema jacinu ekrana da to prevlada. 

Ali sam siguran da OLED to rjesava, na rtings je ocjenjen kao i Q8 otprilike sto se tice tih problema.

 

B8 verzija bi trebala biti lišena burn ina u normalnim uvjetima jer ima ona pomagala da rotira pixele itd ? Dal to ulazi u garanciju  ako se dogodi ? Na Galaxy S8 mobitelu mi je stavljen novi ekran na garanciju prosle godine.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 15:32 (Karanba).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

kažem ti, ne valja ni jedan tv ako u sobu prodire dnevna, vanjska svjetlost..da ne spominjem sunce.

ljudi očekuju i svršene kontraste a film uopće nije tako snimljen..ne možeš u svakom filmu imati savršenu postprodukciju ...

 

evo pogledaj video Game of thrones gdje je cijela filmska publika poludila zbog lošeg kontrasta...

gore je original a dolje postprodukcijski uređene scene pa sam proklinjao IPS 

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=142&v=yS8ZsWBC0x4

 

Znam ja to sve i prostor gdje nam je tv se moze zatamnit ali opet ponekad kao jucer sunce bas lupa u zastor pa ometa.Inace ja preferiram nocni gaming,gledanje filmova i serija i tada je oled svijet za sebe.....nisam bezveze vec imao dva i opet planiram iskljucivo oled.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

E o tome se radi da ispada da svi hvale OLED al u mrklom mraku. Moj Samsung serije 7000 iz 2015 je bio sasvim dobar kod mene dok je stara Samsung E450 plazma iz 2010 potpuno negledljiva. Svezivo se odbija od ekran i plus sto nema jacinu ekrana da to prevlada. 

Ali sam siguran da OLED to rjesava, na rtings je ocjenjen kao i Q8 otprilike sto se tice tih problema.

 

B8 verzija bi trebala biti lišena burn ina u normalnim uvjetima jer ima ona pomagala da rotira pixela itd ? Dal to ulazi u garanciju ?

 

 LG 2018 serija oleda ima logo dimming tojest dimma logtipove raznih tv programa itd,garancija za burn in je nekakva siva zona....ima ih koji tvrde da im nisu uvazili garanciju dok drugima jesu.Inace sam clan AVforumsa pa smo dosta obradili i tu temu.....

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da ne pišem napamet dobro bi bilo kontaktirati LG Hrvatska , odn. poslati i jedan mail pa ih pitati..

 

svakako, ugodno gledanje i sretno.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Sada gledam mozda uzet LG C9 ili cu pricekat iducu seriju za 2020 pa vidjet.....

Mala je vjerojatnost da će C10 imati top-emission panel, to će ići kad krene s radom nova tvornica 10.5G Paju Korea što znači C11 ili C12 treba pričekati:)

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1563870830

 

 

Inače u četvrtak se otvara potpuno nova tvornica OLED panela u Guanzghou, China s kojom će lg jako povećati kapacitete a s time i sniziti cijene- svih veličina, od 48" pa do 77".

 

https://www.displayspecifications.com/en/news/94f51a9

 

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Ja sam na usb stick stavio siptv i ubacio u samsung tv.  I eto radi. . platis apk nekih 40 kn  i peri dalje.  Na lg imam siptv i ssiptv sve vec u njemu. . 

U kojem obliku si imao siptv na sticku koji si prebacio u Samsung tv? Sad tek vidim kada sam išao istražiti, nisam imao pojma da se na Tizen može instalirati .apk datoteka odnosno program.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 18:26 (love2ml86).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
karlito13 kaže...

Ja sam na usb stick stavio siptv i ubacio u samsung tv.  I eto radi. . platis apk nekih 40 kn  i peri dalje.  Na lg imam siptv i ssiptv sve vec u njemu. . 

U kojem obliku si imao siptv na sticku koji si prebacio u Samsung tv? Sad tek vidim kada sam išao istražiti, nisam imao pojma da se na Tizen može instalirati .apk datoteka odnosno program.

 https://siptv.eu/howto/sammy/

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...

Sada gledam mozda uzet LG C9 ili cu pricekat iducu seriju za 2020 pa vidjet.....

Mala je vjerojatnost da će C10 imati top-emission panel, to će ići kad krene s radom nova tvornica 10.5G Paju Korea što znači C11 ili C12 treba pričekati:)

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1563870830

 

 

Inače u četvrtak se otvara potpuno nova tvornica OLED panela u Guanzghou, China s kojom će lg jako povećati kapacitete a s time i sniziti cijene- svih veličina, od 48" pa do 77".

 

https://www.displayspecifications.com/en/news/94f51a9

 

 

Znam za navedeno ali vidjet cemo kako ce to utjecat na sami panel.

Samsung je najavio svoje rijesenje ali oni su vec najavljivali pa odustajali....

Problem je sto LG i dalje drzi monopol na wrgb oled,da je cjela industrija u tome onda bi i napredak bio brzi i veci.

 

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav kupujem Tv 50". Najvise mi se nekako svidja Lg.

Mislio sam uzeti UM7450 ali mi se nekako cini bolje dati malo vise novaca za Sm8200. Moliom vas da mi date neko vase misljenje je li to u redu Tv za cijenu od 4700kn. Hvala

Svaki drugi prijedlog je dobrodosao ali molim vas samo samsung i lg. Hvala

Tv se gleda sa nekih 2m udaljenosti i direktno a ne iz kuteva

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 16:07 (TheBasicMan04).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice