Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.305
|
čitano: 14.079.747
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I tako, kupi se dobar TV s HDR-om i onda se ima problema s titlovima na Netflix. Pa ne mogu vjerovati koji su loseri na Netflix. Ok razumijem da na najvećim tržištima ljudi ne gledaju s titlovima ali opet. Em se titlovi ne mogu prilagoditi po uređaju, a ne mogu se urediti ni unutar aplikacije dok gledaš već vrijedi za čitav account. Ima li netko neko rješenje za C8. Malo sam podešavao opcije ali nisam uspio riješiti. Baš ubija taj bijela boja. Vidio sam na netu da nije ništa bolje ni na Q9 i sličnim televizorima s jakom svjetlinom. Transparent mi nije dobar jer onda na non HDR materijalu je preslab. Žuti titlovi su mi bezveze.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
I tako, kupi se dobar TV s HDR-om i onda se ima problema s titlovima na Netflix. Pa ne mogu vjerovati koji su loseri na Netflix. Ok razumijem da na najvećim tržištima ljudi ne gledaju s titlovima ali opet. Em se titlovi ne mogu prilagoditi po uređaju, a ne mogu se urediti ni unutar aplikacije dok gledaš već vrijedi za čitav account. Ima li netko neko rješenje za C8. Malo sam podešavao opcije ali nisam uspio riješiti. Baš ubija taj bijela boja. Vidio sam na netu da nije ništa bolje ni na Q9 i sličnim televizorima s jakom svjetlinom. Transparent mi nije dobar jer onda na non HDR materijalu je preslab. Žuti titlovi su mi bezveze.

Kaj ti imaš titlove na netflixu? 99,9% filmova kod mene nema HR titlove. Uglavnom talijanske i engleske. Za razliku od njih, HBO go si je dao truda i sav materijal je titlovan na HR jezik. Šteta, jer po meni je netflix broj 1.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koristim engleske titlovi. Da, šteta je što nema HR titlova. Da ima HR titlova mogao bi dati starcima da koriste. Imam i HBO. Iznenadio me broj filmova na Netflixu.
A vezano uz svjetlinu problem je samo kod HDR materijala. Jučer gledao neki film u Dolby Vision. Dobro izgleda. U mraku na OLED-u ne da ne nedostaje svjetline nego sve bliješti i uz manje OLED lights.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
movie kaže...
CroDexter kaže...
I tako, kupi se dobar TV s HDR-om i onda se ima problema s titlovima na Netflix. Pa ne mogu vjerovati koji su loseri na Netflix. Ok razumijem da na najvećim tržištima ljudi ne gledaju s titlovima ali opet. Em se titlovi ne mogu prilagoditi po uređaju, a ne mogu se urediti ni unutar aplikacije dok gledaš već vrijedi za čitav account. Ima li netko neko rješenje za C8. Malo sam podešavao opcije ali nisam uspio riješiti. Baš ubija taj bijela boja. Vidio sam na netu da nije ništa bolje ni na Q9 i sličnim televizorima s jakom svjetlinom. Transparent mi nije dobar jer onda na non HDR materijalu je preslab. Žuti titlovi su mi bezveze.

Kaj ti imaš titlove na netflixu? 99,9% filmova kod mene nema HR titlove. Uglavnom talijanske i engleske. Za razliku od njih, HBO go si je dao truda i sav materijal je titlovan na HR jezik. Šteta, jer po meni je netflix broj 1.

 Ja također koristim engleske titlove, bilo sa netflixa bilo sa ovih gusara. Naravno može se gledati bez, sam trebaju sluške na glavi, a i tad nekad ne skužiš šta su rekli ako gruntaju ili zbog efekata u pozadini. Tj. sa titlovima bar uhvatiš cijeli skript :) Tak da te fluktuacije oko svjetline bi me izludile, jer me vec dugo izluđuje moj stari lcd panasonic koji ne može isključiti auto dimming backlighta. Tak da i kad igram nešta, ak želim dynamic da mi slika bude nafrljena i boje i sve, onda ulazak u tamniji menu od igre, promjene scene itd zatamni pa posvijetli. Hm nisam znao da je samo u HDR-u kako govorite, tj. valjda se više osjeti u HDR-u, al naišao sam i na forume gdje govore da se i u SDR-u primjeti. To valjda ovisi koliko si nitpick. Loše fore sa tim QLED tv-ima itd po 1000 eura.Nisu samo titlovi, kažu i tijekom mračnih scena ak uđe svjetliji objekt u scenu tipa neka lampa u pozadini da zna posvijetliti. Uglavnom to je ta boljka tih led tv-a gdje proizvođać ubacit te dimming zone i pokušava da sačuva kontrast crnu štagod, naspram OLED-a valjda. Znaći trikovi. Ma ok sve je to ok, samo mr. Samsung i ostali dajte softversku opciju u meniju da se taj dimming može full isključiti, pa nek si svatko bira kako šta. Ak cu gledat nešta radi kvalitete slike hdr-a i kontrasta onda cu pogledat sa dimmingom na super high bez titlova, ali ako želim samo stabilnu sliku, nek backlight svijetli koliko ga ja okrenem, bez da mi neki algoritam šeta po ekranu i dimming zonama.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za Netflix odes na web na svoj account i promjenis boju/sjene slova na neku tamniju (npr zuta).

 

BTW svi LG televizori mogu potpuno gasiti local dimming, te imaju settinge za titlove filmova koje pustas kroz player TVa. Aplikacije tipa Netflix moraju imati svoje settinge...

 

I da, edge local dimming je generalno sranje samo se manje vidi na VA panelima, ali i dalje se vidi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 8:35 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...

Ja podrzavam odluku Samsunga da ove godine kompletno izbaci local dimming sa svih modela ispod Q70.

Tako riješiš blooming ali izazoveš/pojačaš clouding i/ili edge bleeding koji je posljedica načina implementacije rasvjete u led televizorima (u većoj ili manjoj mjeri ovisno o stupnju izdrndanosti i izudaranosti tijekom transporta primjerka televizora koji te zapadne). Local dimming i posljedični blooming oko svijetlih objakata na tamnoj pozadini je kompromis koji ja osobno smatram manjim zlom od cloudinga i bleedinga, barem su moja iskustva takva. Jedino oled tehnologija to rješava u potpunosti, tj. stavlja stvari natrag u razinu katodaša, plazmi i starih dobrih lcd-a s CCFL rasvjetom koji su bili, ono, pa jedno milijun puta uniformnije slike po svim pitanjima u odnosu na aktualne led lcd televizore.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Koristim engleske titlovi. Da, šteta je što nema HR titlova. Da ima HR titlova mogao bi dati starcima da koriste. Imam i HBO. Iznenadio me broj filmova na Netflixu.
A vezano uz svjetlinu problem je samo kod HDR materijala. Jučer gledao neki film u Dolby Vision. Dobro izgleda. U mraku na OLED-u ne da ne nedostaje svjetline nego sve bliješti i uz manje OLED lights.

Ja na C8 imam podešen oled light na 25 za SDR i default postavke koje su već bile od početka za HDR (i DV), mislim da je svjetlo na max koliko ide (100). Svjetlo u HDR-u mi je tako definitivno prejako za gledati u mraku i polumraku, a jedino tako i gledam telku. Zato kad gledam nešto u HDR-u stavim energy saving na medium. Blještavilo se umiri i svede u razinu kao da gledam SDR, oči ne bole, ništa ne blješti, boje i detalji i dalje izgledaju besprijekorno, slika meni i dalje zakon. A za Netflix title sam si preko weba stavio crnu pozadinu s uključenom semitransparent opcijom i za boju titla bijelu, isto semitransparent. Shadow none, Window none, text size medium. Tako mi na C8 izgleda najprihvatljivije, i za SDR i za HDR. A i smanji se rizik od burn-ina ako su title donekle transparentne. Nego, vidim da koristiš HBO, pa da pitam da li još uvijek trpaju svoj logo u kut? Iskoristio sam HBO free period davno, u međuvremenu su izbacivali novije verzije aplikacije (HBO Go), pa sanjam dan da izbace logo jer dok god je bilo kakav logo konstantno na ekranu i na istom mjestu, a ja serije gutam, na moj oled televizor to neće.

 

Edit: BTW ima još jedna fora za malo umiriti HDR svjetlinu na C8 i da se ne treba šaltati to ovisno o SDR/HDR materijalu. Probao sam i to radi od prije par nadogradnji firmwarea. Energy saving na medium pa dići oled light za SDR na visoke razine, tamo negdje oko 60-70 ili kako već kome odgovara. Visoki oled light tako osigurava da ima dosta svjetline i da boje, kontrast i sve ostalo budu kak spada u SDR-u, a kad se uključi HDR energy saving isto napravi svoje. Samo nije mi se dalo prtljati s kalibratorom po svemu tome pa si radije prebacujem u postavkama opciju prije nego gledam nešto HDR.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 9:29 (deckard).
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Treba mi preporuka za tv do 3500kn. Znači bitno mi je da mogu instalirati kodi i neke aplikacije za iptv.

Gledat će se večinom na večer serije filmovi...

Kut gledanja je ravan tako da neki tv sa VA panelom.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kresho1604 kaže...

Treba mi preporuka za tv do 3500kn. Znači bitno mi je da mogu instalirati kodi i neke aplikacije za iptv.

Gledat će se večinom na večer serije filmovi...

Kut gledanja je ravan tako da neki tv sa VA panelom.

Hvala!

 Što se tiče Kodija, ti treba televizor sa Androidom. Ja ti preporučujem nešto od toga.. Sony ima IPS panel, dok imata Philips i TCL VA panel.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-50PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

 

https://www.nabava.net/televizori/tcl-50dp660-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-62101851

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-43xf7596-4k.html

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
perkoxcar kaže...

Ja podrzavam odluku Samsunga da ove godine kompletno izbaci local dimming sa svih modela ispod Q70.

Tako riješiš blooming ali izazoveš/pojačaš clouding i/ili edge bleeding koji je posljedica načina implementacije rasvjete u led televizorima (u većoj ili manjoj mjeri ovisno o stupnju izdrndanosti i izudaranosti tijekom transporta primjerka televizora koji te zapadne). Local dimming i posljedični blooming oko svijetlih objakata na tamnoj pozadini je kompromis koji ja osobno smatram manjim zlom od cloudinga i bleedinga, barem su moja iskustva takva. Jedino oled tehnologija to rješava u potpunosti, tj. stavlja stvari natrag u razinu katodaša, plazmi i starih dobrih lcd-a s CCFL rasvjetom koji su bili, ono, pa jedno milijun puta uniformnije slike po svim pitanjima u odnosu na aktualne led lcd televizore.

 

Sad si me s ovim komentarom doveo u dvojbu.
Stara koristi LG LK450 s CCFL i IPS ekranom star kojih 8-9 godina.
I sad sam naručio Sony KDL-40WE660 koji je Edge LED s VA panelom.
TV gleda uglavnom u zamračenom/mraku i uvijek ravno.
I nisam pametan koji TV bi joj bio bolji.
Sony je ipak noviji, trebao bi imati bolje procesiranje IPTV signala, bolji kontrast,....

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 11:52 (CroDexter).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni se malo proširio budzet, cisto da vidim šta vi mislite (imam već neke sugestije ali volim imati više opcija na umu)

 


https://www.sancta-domenica.hr/telev...u8002-uhd.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...xf8577-4k.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...xf8505-4k.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...q6fn-2018.html

https://www.sancta-domenica.hr/telev...ce_high_to_low

 

Do 10k kn rate. Treba mi baš 165 cm zbog udaljenosti od TV-a (inače bih bez razmisljanja uzeo oled).

 

PS4 (nadam se i ps5) gaming, TV se gleda po noći, jedna strana gleda pod malim kutom, jedna ne stoga nije baš ni bitno. Vjerojatno bi htio VA panel zbog ovih razloga, Netflix, eventualno neki film sa kompa i MaxTV tu i tamo. Ne gledam sport. Ne planiram spajati hard itd na TV već HDMI i to je to. 

 

Zvuk mi nije bitan jer planiram preko optičkog outa spojiti na pojačalo.

 

Ove gore sam čisto naveo jer su mi upali u oko, otvoren sam za sve, iako sam skeptičan prema kinezima iz nekog razloga :D 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
perkoxcar kaže...

Ja podrzavam odluku Samsunga da ove godine kompletno izbaci local dimming sa svih modela ispod Q70.

Tako riješiš blooming ali izazoveš/pojačaš clouding i/ili edge bleeding koji je posljedica načina implementacije rasvjete u led televizorima (u većoj ili manjoj mjeri ovisno o stupnju izdrndanosti i izudaranosti tijekom transporta primjerka televizora koji te zapadne). Local dimming i posljedični blooming oko svijetlih objakata na tamnoj pozadini je kompromis koji ja osobno smatram manjim zlom od cloudinga i bleedinga, barem su moja iskustva takva. Jedino oled tehnologija to rješava u potpunosti, tj. stavlja stvari natrag u razinu katodaša, plazmi i starih dobrih lcd-a s CCFL rasvjetom koji su bili, ono, pa jedno milijun puta uniformnije slike po svim pitanjima u odnosu na aktualne led lcd televizore.

 well fuk, mozda sam trebao upiknuti q6fn na akciji. Ak u sdr-u nema tolikih problema. A i vjerojatno bih više gledao materijala bez titlova ondak :D  ahh 120hz. E, al manji račun za struju preko led naspram ccfl :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 12:03 (Assman).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Assman kaže...
movie kaže...
CroDexter kaže...
I tako, kupi se dobar TV s HDR-om i onda se ima problema s titlovima na Netflix. Pa ne mogu vjerovati koji su loseri na Netflix. Ok razumijem da na najvećim tržištima ljudi ne gledaju s titlovima ali opet. Em se titlovi ne mogu prilagoditi po uređaju, a ne mogu se urediti ni unutar aplikacije dok gledaš već vrijedi za čitav account. Ima li netko neko rješenje za C8. Malo sam podešavao opcije ali nisam uspio riješiti. Baš ubija taj bijela boja. Vidio sam na netu da nije ništa bolje ni na Q9 i sličnim televizorima s jakom svjetlinom. Transparent mi nije dobar jer onda na non HDR materijalu je preslab. Žuti titlovi su mi bezveze.

Kaj ti imaš titlove na netflixu? 99,9% filmova kod mene nema HR titlove. Uglavnom talijanske i engleske. Za razliku od njih, HBO go si je dao truda i sav materijal je titlovan na HR jezik. Šteta, jer po meni je netflix broj 1.

 Ja također koristim engleske titlove, bilo sa netflixa bilo sa ovih gusara. Naravno može se gledati bez, sam trebaju sluške na glavi, a i tad nekad ne skužiš šta su rekli ako gruntaju ili zbog efekata u pozadini. Tj. sa titlovima bar uhvatiš cijeli skript :) Tak da te fluktuacije oko svjetline bi me izludile, jer me vec dugo izluđuje moj stari lcd panasonic koji ne može isključiti auto dimming backlighta. Tak da i kad igram nešta, ak želim dynamic da mi slika bude nafrljena i boje i sve, onda ulazak u tamniji menu od igre, promjene scene itd zatamni pa posvijetli. Hm nisam znao da je samo u HDR-u kako govorite, tj. valjda se više osjeti u HDR-u, al naišao sam i na forume gdje govore da se i u SDR-u primjeti. To valjda ovisi koliko si nitpick. Loše fore sa tim QLED tv-ima itd po 1000 eura.Nisu samo titlovi, kažu i tijekom mračnih scena ak uđe svjetliji objekt u scenu tipa neka lampa u pozadini da zna posvijetliti. Uglavnom to je ta boljka tih led tv-a gdje proizvođać ubacit te dimming zone i pokušava da sačuva kontrast crnu štagod, naspram OLED-a valjda. Znaći trikovi. Ma ok sve je to ok, samo mr. Samsung i ostali dajte softversku opciju u meniju da se taj dimming može full isključiti, pa nek si svatko bira kako šta. Ak cu gledat nešta radi kvalitete slike hdr-a i kontrasta onda cu pogledat sa dimmingom na super high bez titlova, ali ako želim samo stabilnu sliku, nek backlight svijetli koliko ga ja okrenem, bez da mi neki algoritam šeta po ekranu i dimming zonama.

Kod OLED-a nije problem promjene osvjetljenja već što su titlovi kontinuirano presvijetle bijele boje.
Meni ne odogovaraju žuti ili u nekoj drugoj boji.
OLED sam uzeo baš zbog toga da izbjegnem razlike u svijetlini i problem s bloominga oko titlova.
Sa OLED-om sam prezadovoljan nakon plazme. I ovo s Netflix titlovima je do sada jedini problem.
Malo me živcira što TV ne može playati Dolby Atmos iz MKV-a i što ne čita neke tilove iz MKV-a ali to ću riješiti s vanjskim playerom.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Assman kaže...
movie kaže...
CroDexter kaže...
I tako, kupi se dobar TV s HDR-om i onda se ima problema s titlovima na Netflix. Pa ne mogu vjerovati koji su loseri na Netflix. Ok razumijem da na najvećim tržištima ljudi ne gledaju s titlovima ali opet. Em se titlovi ne mogu prilagoditi po uređaju, a ne mogu se urediti ni unutar aplikacije dok gledaš već vrijedi za čitav account. Ima li netko neko rješenje za C8. Malo sam podešavao opcije ali nisam uspio riješiti. Baš ubija taj bijela boja. Vidio sam na netu da nije ništa bolje ni na Q9 i sličnim televizorima s jakom svjetlinom. Transparent mi nije dobar jer onda na non HDR materijalu je preslab. Žuti titlovi su mi bezveze.

Kaj ti imaš titlove na netflixu? 99,9% filmova kod mene nema HR titlove. Uglavnom talijanske i engleske. Za razliku od njih, HBO go si je dao truda i sav materijal je titlovan na HR jezik. Šteta, jer po meni je netflix broj 1.

 Ja također koristim engleske titlove, bilo sa netflixa bilo sa ovih gusara. Naravno može se gledati bez, sam trebaju sluške na glavi, a i tad nekad ne skužiš šta su rekli ako gruntaju ili zbog efekata u pozadini. Tj. sa titlovima bar uhvatiš cijeli skript :) Tak da te fluktuacije oko svjetline bi me izludile, jer me vec dugo izluđuje moj stari lcd panasonic koji ne može isključiti auto dimming backlighta. Tak da i kad igram nešta, ak želim dynamic da mi slika bude nafrljena i boje i sve, onda ulazak u tamniji menu od igre, promjene scene itd zatamni pa posvijetli. Hm nisam znao da je samo u HDR-u kako govorite, tj. valjda se više osjeti u HDR-u, al naišao sam i na forume gdje govore da se i u SDR-u primjeti. To valjda ovisi koliko si nitpick. Loše fore sa tim QLED tv-ima itd po 1000 eura.Nisu samo titlovi, kažu i tijekom mračnih scena ak uđe svjetliji objekt u scenu tipa neka lampa u pozadini da zna posvijetliti. Uglavnom to je ta boljka tih led tv-a gdje proizvođać ubacit te dimming zone i pokušava da sačuva kontrast crnu štagod, naspram OLED-a valjda. Znaći trikovi. Ma ok sve je to ok, samo mr. Samsung i ostali dajte softversku opciju u meniju da se taj dimming može full isključiti, pa nek si svatko bira kako šta. Ak cu gledat nešta radi kvalitete slike hdr-a i kontrasta onda cu pogledat sa dimmingom na super high bez titlova, ali ako želim samo stabilnu sliku, nek backlight svijetli koliko ga ja okrenem, bez da mi neki algoritam šeta po ekranu i dimming zonama.

Kod OLED-a nije problem promjene osvjetljenja već što su titlovi kontinuirano presvijetle bijele boje.
Meni ne odogovaraju žuti ili u nekoj drugoj boji.
OLED sam uzeo baš zbog toga da izbjegnem razlike u svijetlini i problem s bloominga oko titlova.
Sa OLED-om sam prezadovoljan nakon plazme. I ovo s Netflix titlovima je do sada jedini problem.
Malo me živcira što TV ne može playati Dolby Atmos iz MKV-a i što ne čita neke tilove iz MKV-a ali to ću riješiti s vanjskim playerom.

 Ma hej, navikneš se na žute titlove, ja koristim žute. Dobro dođe sa onim stuttershit korean hardcoded ripovima. Vidiš svoj titl preko korejanskog :)

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nego, što se tice ovog budžet tv-a Samsung TV prijemnik UE55NU7093, jel moze tko reći da li on ima local dimming i te fore i forice. Tipa ako ga stavim na neki mode da svijetli sve u 16, da ne mijenja svjetlinu ovisno o sadržaju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja se ne bih dugorocno usudio koristiti zute titlove na oledu, zuta/crvena su problematicne boje jad je u pitanju burnin.

Na prijasnjim modelima se znao desiti burnin radi zutih titlova nakon duzeg koristenja.

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni su ok ove postavke:

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Ja se ne bih dugorocno usudio koristiti zute titlove na oledu, zuta/crvena su problematicne boje jad je u pitanju burnin.

Na prijasnjim modelima se znao desiti burnin radi zutih titlova nakon duzeg koristenja.

 

 

Ja se više uopće ne brinem zbog burn-ina ili trošenja. Nakon 6 mjeseci FIFA-e i bez vidljivog degradiranja plave boje ne vjerujem da se može dogoditi ne znam što. Ionako nije za vječnost.
Za 5-6 godina OLED ide u spavaću sobu i kakav god da bude biti će i dalje bolji od većine budućih jeftinijih televizora.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Meni su ok ove postavke:

 

 

 To su crni titlovi s bijelom obrubom?

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sta je sa LG C9 modelom, trebali su ove god uvest Bfi 120HZ pa su nakraju odustali, dali zna tko dali budu ipak uveli putem updatea jer im je ocito neki problem u pitanju ili nista do C10?

Dali Bfi nudi sta bolju sliku (motion, smoothness) pri gledaju 24fps pri nesto brzim scenama u filmu ili je prednost iskljucivo kod gledanja sporta?

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 21:05 (Duje2).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Namjeravam kupiti LG 55c8, trenutno je u svijet medija za cca 9700 kn ili eventualno LG 55b8 za 9000 u mall.hr,

kolko vidim nema nekih akcija za vikend, nisam siguran uzeti ili čekati možda još koju akciju i povoljniju cijenu ...

Molio bi ako netko zna ima li gdje povoljnije ...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Ja na C8 imam podešen oled light na 25 za SDR i default postavke koje su već bile od početka za HDR (i DV), mislim da je svjetlo na max koliko ide (100). Svjetlo u HDR-u mi je tako definitivno prejako za gledati u mraku i polumraku, a jedino tako i gledam telku. Zato kad gledam nešto u HDR-u stavim energy saving na medium. Blještavilo se umiri i svede u razinu kao da gledam SDR, oči ne bole, ništa ne blješti, boje i detalji i dalje izgledaju besprijekorno, slika meni i dalje zakon. A za Netflix title sam si preko weba stavio crnu pozadinu s uključenom semitransparent opcijom i za boju titla bijelu, isto semitransparent. Shadow none, Window none, text size medium. Tako mi na C8 izgleda najprihvatljivije, i za SDR i za HDR. A i smanji se rizik od burn-ina ako su title donekle transparentne. Nego, vidim da koristiš HBO, pa da pitam da li još uvijek trpaju svoj logo u kut? Iskoristio sam HBO free period davno, u međuvremenu su izbacivali novije verzije aplikacije (HBO Go), pa sanjam dan da izbace logo jer dok god je bilo kakav logo konstantno na ekranu i na istom mjestu, a ja serije gutam, na moj oled televizor to neće.

 

Edit: BTW ima još jedna fora za malo umiriti HDR svjetlinu na C8 i da se ne treba šaltati to ovisno o SDR/HDR materijalu. Probao sam i to radi od prije par nadogradnji firmwarea. Energy saving na medium pa dići oled light za SDR na visoke razine, tamo negdje oko 60-70 ili kako već kome odgovara. Visoki oled light tako osigurava da ima dosta svjetline i da boje, kontrast i sve ostalo budu kak spada u SDR-u, a kad se uključi HDR energy saving isto napravi svoje. Samo nije mi se dalo prtljati s kalibratorom po svemu tome pa si radije prebacujem u postavkama opciju prije nego gledam nešto HDR.

HBO i dalje ima logo koji je doduše proziran. Nije napadan kao recimo rtl i slični programi. Što se HDR tiče, ja sam na HDR materijalu u postavkama promijenio oled light i kontrast koje smanjim na nekih 85. Taman da mi ubije pretjerano svjetlo koje mi ubija čar gledanja. Ovako je slika filmična a opet HDR dolazi do izražaja a da me ne iritira. Energy saving mi ne paše jer mi onda boje izgledaju nekako isprane a cijela slika beživotna. Ovako mi je puno bolje. Kod SD signala i 1080p oled light isto stavim na 25 a kontrast na 85 i to mi onda izgleda jako dobro. Naravno, u opcijama pogasim sva digitalna pomagala koja peglaju sliku jer mi to ubija filmičnost. Što se burn ina tiče, uopće ne obraćam pažnju. Televizor koristim normalno. Da me je to jebalo kupio bih neki LCD televizor. Ne mislim biti rob televizora na uštrb svoga komfora. U jednom testu je lik dobro rekao, ako vas sve to zabrinjava, gledate po cijeli dan isti program i štrikate nad tv, onda oled nije tv za vas. Kupite neki LCD. Složio bih se s tom konstatacijom. Mislim da će ti prije riknuti tv nego se pojaviti burn in.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dback kaže...

Namjeravam kupiti LG 55c8, trenutno je u svijet medija za cca 9700 kn ili eventualno LG 55b8 za 9000 u mall.hr,

kolko vidim nema nekih akcija za vikend, nisam siguran uzeti ili čekati možda još koju akciju i povoljniju cijenu ...

Molio bi ako netko zna ima li gdje povoljnije ...

 

Ja "kupio" 55B8 u harvey normanu, bio na akciji 9499 i naišao onaj D-utorak od dinersa pa sam tu uspio dobiti još 10%, pa me na kraju izašao 8550 na rate. Super cijena pa sam pretpostavio da neće na tome završiti :) ...

popodne isti dan me zovu da imaju samo izložbeni primjerak a svi ostali su prodani baš taj dan. Odbio sam naravno i sad i ja čekam opet da nešto naiđe :)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Kod OLED-a nije problem promjene osvjetljenja već što su titlovi kontinuirano presvijetle bijele boje.
Meni ne odogovaraju žuti ili u nekoj drugoj boji.
OLED sam uzeo baš zbog toga da izbjegnem razlike u svijetlini i problem s bloominga oko titlova.
Sa OLED-om sam prezadovoljan nakon plazme. I ovo s Netflix titlovima je do sada jedini problem.
Malo me živcira što TV ne može playati Dolby Atmos iz MKV-a i što ne čita neke tilove iz MKV-a ali to ću riješiti s vanjskim playerom.

Interesantno? Za sada meni najnormalnije rade i filmovi i serije s Dolby Atmosom iz MKV fajle i nisam primjetio probleme s učitavanjem titlova iz MKV fajle. Sve radi normalno.

Radi se o C9 televizoru. No mene muči nešto drugo. Ja opet nisam primjetio da mi radi Dolby Vision? Doduše nemam vanjski player koji ga podržava pa sam isprobavao s video klipovima s youtubea. Oni s HDR svi rade normalno a ovi s DV ne rade? DV nema signalizaciju kao HDR da bi ti se to pokazalo na ekranu kao kod HDR a na slici ne vidim nikakvu promjenu. Možda je problem u video klipovima? Ne znam. Zvao sam podršku da pitam a to je otprilike kao da sam pitao  prodavačicu u konzumu. Imao sam par pitanja i lik je samo zavijao, jao koja pitanja... to me nitko ne pita. Sve nešto tehnološki, stručno. Raspitat ći se pa javim. Jebeš takvu podršku ako lik koji na njoj radi zna manje od mene i za to još prima plaću. Javio je da za dolby vision moraš imati vanjski player koji ga podržava? Malo mi je to čudno? Kakva su tvoja iskustva s DV?

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Darian kaže...

 

Ja "kupio" 55B8 u harvey normanu, bio na akciji 9499 i naišao onaj D-utorak od dinersa pa sam tu uspio dobiti još 10%, pa me na kraju izašao 8550 na rate. Super cijena pa sam pretpostavio da neće na tome završiti :) ...

popodne isti dan me zovu da imaju samo izložbeni primjerak a svi ostali su prodani baš taj dan. Odbio sam naravno i sad i ja čekam opet da nešto naiđe :)

Mislim da znam zašto su ostale ''prodali'' baš taj dan, naime dobio si 10% na D-utorak na cijenu koja ja je već akcijska pa su pretpostavljam skužili da su napravili grešku, naime, jako rijetko se popusti zbrajaju.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nhooydz kaže...

Meni se malo proširio budzet, cisto da vidim šta vi mislite (imam već neke sugestije ali volim imati više opcija na umu)

 


https://www.sancta-domenica.hr/telev...u8002-uhd.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...xf8577-4k.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...xf8505-4k.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...q6fn-2018.html

https://www.sancta-domenica.hr/telev...ce_high_to_low

 

Do 10k kn rate. Treba mi baš 165 cm zbog udaljenosti od TV-a (inače bih bez razmisljanja uzeo oled).

 

PS4 (nadam se i ps5) gaming, TV se gleda po noći, jedna strana gleda pod malim kutom, jedna ne stoga nije baš ni bitno. Vjerojatno bi htio VA panel zbog ovih razloga, Netflix, eventualno neki film sa kompa i MaxTV tu i tamo. Ne gledam sport. Ne planiram spajati hard itd na TV već HDMI i to je to. 

 

Zvuk mi nije bitan jer planiram preko optičkog outa spojiti na pojačalo.

 

Ove gore sam čisto naveo jer su mi upali u oko, otvoren sam za sve, iako sam skeptičan prema kinezima iz nekog razloga :D 

 

 

 Evo, danas idem u ducan pa bi cjenio neki posljednji input.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nhooydz kaže...
nhooydz kaže...

Meni se malo proširio budzet, cisto da vidim šta vi mislite (imam već neke sugestije ali volim imati više opcija na umu)

 


https://www.sancta-domenica.hr/telev...u8002-uhd.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...xf8577-4k.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...xf8505-4k.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...q6fn-2018.html

https://www.sancta-domenica.hr/telev...ce_high_to_low

 

Do 10k kn rate. Treba mi baš 165 cm zbog udaljenosti od TV-a (inače bih bez razmisljanja uzeo oled).

 

PS4 (nadam se i ps5) gaming, TV se gleda po noći, jedna strana gleda pod malim kutom, jedna ne stoga nije baš ni bitno. Vjerojatno bi htio VA panel zbog ovih razloga, Netflix, eventualno neki film sa kompa i MaxTV tu i tamo. Ne gledam sport. Ne planiram spajati hard itd na TV već HDMI i to je to. 

 

Zvuk mi nije bitan jer planiram preko optičkog outa spojiti na pojačalo.

 

Ove gore sam čisto naveo jer su mi upali u oko, otvoren sam za sve, iako sam skeptičan prema kinezima iz nekog razloga :D 

 

 

 Evo, danas idem u ducan pa bi cjenio neki posljednji input.

Samsung Q6FN ili ako se možeš još malo rastegnuti Sony 65XF9005 bi bio bolji izbor.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nhooydz kaže...
nhooydz kaže...

Meni se malo proširio budzet, cisto da vidim šta vi mislite (imam već neke sugestije ali volim imati više opcija na umu)

 


https://www.sancta-domenica.hr/telev...u8002-uhd.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...xf8577-4k.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...xf8505-4k.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...q6fn-2018.html

https://www.sancta-domenica.hr/telev...ce_high_to_low

 

Do 10k kn rate. Treba mi baš 165 cm zbog udaljenosti od TV-a (inače bih bez razmisljanja uzeo oled).

 

PS4 (nadam se i ps5) gaming, TV se gleda po noći, jedna strana gleda pod malim kutom, jedna ne stoga nije baš ni bitno. Vjerojatno bi htio VA panel zbog ovih razloga, Netflix, eventualno neki film sa kompa i MaxTV tu i tamo. Ne gledam sport. Ne planiram spajati hard itd na TV već HDMI i to je to. 

 

Zvuk mi nije bitan jer planiram preko optičkog outa spojiti na pojačalo.

 

Ove gore sam čisto naveo jer su mi upali u oko, otvoren sam za sve, iako sam skeptičan prema kinezima iz nekog razloga :D 

 

 

 Evo, danas idem u ducan pa bi cjenio neki posljednji input.

 linkovi su ti vrh.. 

 

nego, gledaj jednog od ta dva Samsunga. Oba su s VA panelom...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa

 

Koji 4K TV bi preporučili za PS4 PRO?

Bit je u tome što je TV za sobu, max 50" i da ima centralno postolje(ne nogice na kraju) da može biti na stolu?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robert1995 kaže...

Pozdrav ekipa

 

Koji 4K TV bi preporučili za PS4 PRO?

Bit je u tome što je TV za sobu, max 50" i da ima centralno postolje(ne nogice na kraju) da može biti na stolu?

 

 Za koliko para..?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice