Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 25.864
|
čitano: 4.264.849
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 mjeseci
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
Danas mi stigao Lg 55C8, vrh vrhova tv, imao do sad Samsung serije 9, ekran otisao nakon 2 i pol godine i imao sam osiguranje i dobio C8 u zamjenu, nikad vise Samsung nece u moju kucu, bio je super tv al ovaj oled je nesto puno bolje..

A zar ti nisu mogli ponuditi barem novi 55C9, ili 65C8 jer oba su u iznosu koji si spomenuo kao osiguranje za samsung? 55C8 mi se čini malo jer taj tv je nabavljiv za cca 8500 sada.

12 mjeseci
movie kaže...
XXX kaže...

Kakvi philipsi pored ultra jeftinih i odličnih LG-va sa pet godina garancije. Poslao upit LG-u zbog registracije i produžene garancije, dobio odgovor drugi dan. Ako ikada zatreba servis ne sumnjam u njega.

Kod mene philips serije 9 radi 11 godina bez problema. Svaki dan u tih 11 godina bio je upaljen dnevno bar 10 sati. Otišao je u zasluženu mirovinu bez ijednog kvara.

Taj philips je iz 2008, zar ne? Stari dobri ORIGINAL, a XXX je mislio na ove današnje kante koje samo imaju taj logo i koje su 100% KINESKE 

9 godina
Da ne pišem romane, ukratko:
Stigao mi danas 50uk6950.
Tv je boli glava, a cijena od 2400 kn za njega je krađa.
Ne mogu također da vjerujem što sam sve pročitao na forumu ovdje, i bio sam spreman danas dok ga upalim da će se boje gubiti, da neću vidjeti ništa od sunca itd itd
Gluposti! Barem za sada.
Usporedno s 43uk6300 koji je IPS, kutevi gledanja su isti!!!
Boje se gube jedino, barem koliko moje oko vidi, da crna pod kutem od 150* postane siva kako je kad se normalno gleda na IPS.
Očito je onda da ili me zapao dobar VA panel ili nisam oko sokolovo, i kao 90% kućnih korisnika ne vidim razliku!
Javim još više detalja kroz par dana, možda uvidim probleme do onda
Magic remote je također odličan.
3 godine
Prodajem

https://www.njuskalo.hr/led-tv/sony-kd-43xf7077-oglas-28988586

Neka admini izvinu ako ne smijem objavit oglas ovdje

0 0 hvala 0
11 godina
Dan1234567890 kaže...

meni danas stigao 65"B8, kupljen u petak u SD u ZG, danas u 11h isporučen u ST. sad kreće montaža i konfiguracija, pa ako koga što zanima, neka pita...u kutiji izgleda ogromno, do sad sam imao panasonic plazmu od 42" :)

Velik skok, čestitam. Ja sam ovih dana skočio s 49" na 55" pa se osjeti razlika. Što onda reći za tebe?

11 godina
Flagship kaže...
movie kaže...
XXX kaže...

Kakvi philipsi pored ultra jeftinih i odličnih LG-va sa pet godina garancije. Poslao upit LG-u zbog registracije i produžene garancije, dobio odgovor drugi dan. Ako ikada zatreba servis ne sumnjam u njega.

Kod mene philips serije 9 radi 11 godina bez problema. Svaki dan u tih 11 godina bio je upaljen dnevno bar 10 sati. Otišao je u zasluženu mirovinu bez ijednog kvara.

Taj philips je iz 2008, zar ne? Stari dobri ORIGINAL, a XXX je mislio na ove današnje kante koje samo imaju taj logo i koje su 100% KINESKE 

Normalno da sam to mislio, novi Philips ima veze sa Nizozemskom jednako veze ko i moj Grunding sa Njemačkom kojeg sam kupio prije par godina. Ali turski grunding je barem dao pet godina garancije, nakon toga je i tak za staro željezo...

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2019 22:32 (XXX).
11 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok, vec nekoliko dana zujam oko kupnje tv-a, oznojih se dok sam nacitao revjuva itd.

E sad, imao sam plan uzeti samsung q6fn dok je bio na akciji 6500kn, dosta više iznad budžeta, al mislio sam okrenut pa sam miran. Dok nisam naišao na probleme sa local dimmingom, cijeli internet i forumi su puni žalbi korisnika oko toga kako radi dimming i kako se ne može softverski iskljuciti. Jedino preko service moda, al onda ne možeš kontrolirati backlight. Znaci ono titlovi na netflixu kad se pojave na ekranu pola ekrana zasvijetli, a to me ubija. Znaci ako igram nešto, ili gledam sa titlovima a mračna scena dimming ide gore dolje, a ne možeš iskljuciti da bude stabilno, pa makar i žrtvovao malo kvalitetu slike ili kontrasta. Izgleda da još sa fw-om to nisu ispravili tj. dali mogucnost gašenja dimminga osim samo na low. Tak da teško mi dati tolike pare ako će me tv sa takvim scenama živcirati, unatoc 120hz itd.

Da li netko ima q6fn i primjecuje li to?

Onda razmišljam o nekom budget tv-u, i taj budget ce bit dosta apgrej naspram mog starog ips panasonic lcd-a. 

Samsung TV prijemnik UE55NU7093  - Ovaj je vrlo prihvatljiv za te novce, ali vidim da škrtare sa ulazima/izlazima, tipa 2 hdmi, 1 usb, nema BT.  E sad šta ako u budućnosti odlucim uzeti neki jeftini soundbar, nemam iskustva sa soundbarovima pa kako se to spaja? Može preko bt al ako tv nema bt onda ništa, znaci preko hdmi ili može preko optical out sa tv-a? Naravno ako ide hdmi onda uzima taj jedan hdmi već. Ima li kakvih solucija sa nekim hubovima splitterima za hdmi, tipa ako zelim plejku spojit, ps3, ps4, i pc na tv, a nema više hdmi-a na tv-u? Hoce li taj hub/splitter raditi kako treba?

Nema ni audio jack za slušalice, dok moj stari panasonic ima, što ponekad bude korisno za zabacit se i gleda tv sa sluškama. E sad jedino ako se preko soundbara mogu sluške nekako spojiti?

Znaci za budžet tv je ok izbor, ali ovo škrtarenje sa dodacima je uff.

Sony 4K UHD LED TV prijemnik KD55XF7005BAEP - pa sad pikiram ovaj, možda se rastegnuti za soma kn. Ali koji je panel u ovom tv-u VA ili IPS? Stvarno na stranicama trgovina u specifikacijama i opisu bi više trebali stavljati koji panel tv ima, a ne da moram guglat dok ovisi o tv-u i recenzijama ne naletim na koji panel.

Uglavnom to je to, osim ako ima preporuka, ako postoje neke solucije za onaj samsung gore za pospajat sluške soundbar i tv i plejke na njeg? Oh da zanima me ima li ovaj samsung gore taj local dimming ili ne, tj. ne radi zatamnjenje i posvijetljavanje slike ovisno o sadržaju?

Može i preporuka kakva je situacija sa phillipsima u ovom rangu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 16:59 (Assman).

0 0 hvala 0
16 mjeseci
Flagship kaže...

AOC kvaliteta, što dalje pričati haha.

10 godina

Bilo je vec ovdje razgovora o navedenom problemu sa titlovima i takozvanim bloomingom.Javlja se kada gledas HDR materijal sa titlovima.Navodno se to moze malo ublaziti promjenom boje titlova, ali ne potpuno.Po meni ogroman problem koji mnogi olako odbacuju, a pogodeni su svi budget tv-i koji imaju taj famozni local dimming.Vise stete nego koristi napravi.Ja podrzavam odluku Samsunga da ove godine kompletno izbaci local dimming sa svih modela ispod Q70.Mislim da tome jednostavno zasada nema mjesta u jeftinijim televizorima i time se treba pomiriti.Neki ovdje na forumu su se zalili na blooming i na tv-ima duplo skupljim od navedenog, ali tamo je to opet blaze jer ima vise dimming zona.Pogledaj si mozda novu RU seriju, iako jos po meni malo preskupa, pogotovo RU8000.Trenutno 55 za 6000kn, a 65 za 8000kn.Kada to padne za jedno 1000-1500kn biti ce dosta dobra kupnja.Isto tako ako VA panel nije uvjet LG ti trenutno ima akciju 5godina jasmtva pa je i to opcija.Mislim cak da na ovim jeftinijim LG uk modelima mozes kompletno ugasiti local dimming, nemoj me za rijec, trebalo bi istraziti.

Bottom line, kada bih sebi kupovao prije bih uzeo novi ru8000 sa manjim peak brighnessom nego nu8000 da me davi blooming stalno.Ali eto ako ne mislis gledati HDR zapravo problema imati neces.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 17:27 (perkoxcar).
7 godina
Assman kaže...

Ok, vec nekoliko dana zujam oko kupnje tv-a, oznojih se dok sam nacitao revjuva itd.

E sad, imao sam plan uzeti samsung q6fn dok je bio na akciji 6500kn, dosta više iznad budžeta, al mislio sam okrenut pa sam miran. Dok nisam naišao na probleme sa local dimmingom, cijeli internet i forumi su puni žalbi korisnika oko toga kako radi dimming i kako se ne može softverski iskljuciti. Jedino preko service moda, al onda ne možeš kontrolirati backlight. Znaci ono titlovi na netflixu kad se pojave na ekranu pola ekrana zasvijetli, a to me ubija. Znaci ako igram nešto, ili gledam sa titlovima a mračna scena dimming ide gore dolje, a ne možeš iskljuciti da bude stabilno, pa makar i žrtvovao malo kvalitetu slike ili kontrasta. Izgleda da još sa fw-om to nisu ispravili tj. dali mogucnost gašenja dimminga osim samo na low. Tak da teško mi dati tolike pare ako će me tv sa takvim scenama živcirati, unatoc 120hz itd.

Da li netko ima q6fn i primjecuje li to?

Onda razmišljam o nekom budget tv-u, i taj budget ce bit dosta apgrej naspram mog starog ips panasonic lcd-a. 

Samsung TV prijemnik UE55NU7093  - Ovaj je vrlo prihvatljiv za te novce, ali vidim da škrtare sa ulazima/izlazima, tipa 2 hdmi, 1 usb, nema BT.  E sad šta ako u budućnosti odlucim uzeti neki jeftini soundbar, nemam iskustva sa soundbarovima pa kako se to spaja? Može preko bt al ako tv nema bt onda ništa, znaci preko hdmi ili može preko optical out sa tv-a? Naravno ako ide hdmi onda uzima taj jedan hdmi već. Ima li kakvih solucija sa nekim hubovima splitterima za hdmi, tipa ako zelim plejku spojit, ps3, ps4, i pc na tv, a nema više hdmi-a na tv-u? Hoce li taj hub/splitter raditi kako treba?

Nema ni audio jack za slušalice, dok moj stari panasonic ima, što ponekad bude korisno za zabacit se i gleda tv sa sluškama. E sad jedino ako se preko soundbara mogu sluške nekako spojiti?

Znaci za budžet tv je ok izbor, ali ovo škrtarenje sa dodacima je uff.

Sony 4K UHD LED TV prijemnik KD55XF7005BAEP - pa sad pikiram ovaj, možda se rastegnuti za soma kn. Ali koji je panel u ovom tv-u VA ili IPS? Stvarno na stranicama trgovina u specifikacijama i opisu bi više trebali stavljati koji panel tv ima, a ne da moram guglat dok ovisi o tv-u i recenzijama ne naletim na koji panel.

Uglavnom to je to, osim ako ima preporuka, ako postoje neke solucije za onaj samsung gore za pospajat sluške soundbar i tv i plejke na njeg? Oh da zanima me ima li ovaj samsung gore taj local dimming ili ne, tj. ne radi zatamnjenje i posvijetljavanje slike ovisno o sadržaju?

Može i preporuka kakva je situacija sa phillipsima u ovom rangu?

Ako ti nije preskupo, ti ja preporučujem ta dva nova odlična modela Philipsa ili Panasonica:) Nema šta nema, i pored toga imata odličnu kvalitetu slike:)) Drugi i treči televizor možeš kupiti u Sloveniji.

https://www.ekupi.hr/PHILIPS-LED-TV-55PUS750412-1421603.aspx

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/55pus735412-philips-621070

https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4k-televizorji/panasonic-tv-sprejemnik-tx-58gx800e

A ovdje imaš i testove za ove modele.

https://www.produkttest24.com/philips-ambilight-55pus7504-12-im-test/

https://www.produkttest24.com/philips-58pus7304-12-uhd-android-tv-im-test/

https://www.whathifi.com/reviews/panasonic-tx-50gx800b

11 godina

A stanje sa soundbarovima, hdmi hubovima itd, da li se to da riješiti ako tv ima tak limitirane hdmi , bt?

0 0 hvala 0
10 godina
I tako, kupi se dobar TV s HDR-om i onda se ima problema s titlovima na Netflix. Pa ne mogu vjerovati koji su loseri na Netflix. Ok razumijem da na najvećim tržištima ljudi ne gledaju s titlovima ali opet. Em se titlovi ne mogu prilagoditi po uređaju, a ne mogu se urediti ni unutar aplikacije dok gledaš već vrijedi za čitav account. Ima li netko neko rješenje za C8. Malo sam podešavao opcije ali nisam uspio riješiti. Baš ubija taj bijela boja. Vidio sam na netu da nije ništa bolje ni na Q9 i sličnim televizorima s jakom svjetlinom. Transparent mi nije dobar jer onda na non HDR materijalu je preslab. Žuti titlovi su mi bezveze.

0 0 hvala 0
11 godina
CroDexter kaže...
I tako, kupi se dobar TV s HDR-om i onda se ima problema s titlovima na Netflix. Pa ne mogu vjerovati koji su loseri na Netflix. Ok razumijem da na najvećim tržištima ljudi ne gledaju s titlovima ali opet. Em se titlovi ne mogu prilagoditi po uređaju, a ne mogu se urediti ni unutar aplikacije dok gledaš već vrijedi za čitav account. Ima li netko neko rješenje za C8. Malo sam podešavao opcije ali nisam uspio riješiti. Baš ubija taj bijela boja. Vidio sam na netu da nije ništa bolje ni na Q9 i sličnim televizorima s jakom svjetlinom. Transparent mi nije dobar jer onda na non HDR materijalu je preslab. Žuti titlovi su mi bezveze.

Kaj ti imaš titlove na netflixu? 99,9% filmova kod mene nema HR titlove. Uglavnom talijanske i engleske. Za razliku od njih, HBO go si je dao truda i sav materijal je titlovan na HR jezik. Šteta, jer po meni je netflix broj 1.

10 godina
Koristim engleske titlovi. Da, šteta je što nema HR titlova. Da ima HR titlova mogao bi dati starcima da koriste. Imam i HBO. Iznenadio me broj filmova na Netflixu.
A vezano uz svjetlinu problem je samo kod HDR materijala. Jučer gledao neki film u Dolby Vision. Dobro izgleda. U mraku na OLED-u ne da ne nedostaje svjetline nego sve bliješti i uz manje OLED lights.

0 0 hvala 0
11 godina
movie kaže...
CroDexter kaže...

Kaj ti imaš titlove na netflixu? 99,9% filmova kod mene nema HR titlove. Uglavnom talijanske i engleske. Za razliku od njih, HBO go si je dao truda i sav materijal je titlovan na HR jezik. Šteta, jer po meni je netflix broj 1.

Ja također koristim engleske titlove, bilo sa netflixa bilo sa ovih gusara. Naravno može se gledati bez, sam trebaju sluške na glavi, a i tad nekad ne skužiš šta su rekli ako gruntaju ili zbog efekata u pozadini. Tj. sa titlovima bar uhvatiš cijeli skript :) Tak da te fluktuacije oko svjetline bi me izludile, jer me vec dugo izluđuje moj stari lcd panasonic koji ne može isključiti auto dimming backlighta. Tak da i kad igram nešta, ak želim dynamic da mi slika bude nafrljena i boje i sve, onda ulazak u tamniji menu od igre, promjene scene itd zatamni pa posvijetli. Hm nisam znao da je samo u HDR-u kako govorite, tj. valjda se više osjeti u HDR-u, al naišao sam i na forume gdje govore da se i u SDR-u primjeti. To valjda ovisi koliko si nitpick. Loše fore sa tim QLED tv-ima itd po 1000 eura.Nisu samo titlovi, kažu i tijekom mračnih scena ak uđe svjetliji objekt u scenu tipa neka lampa u pozadini da zna posvijetliti. Uglavnom to je ta boljka tih led tv-a gdje proizvođać ubacit te dimming zone i pokušava da sačuva kontrast crnu štagod, naspram OLED-a valjda. Znaći trikovi. Ma ok sve je to ok, samo mr. Samsung i ostali dajte softversku opciju u meniju da se taj dimming može full isključiti, pa nek si svatko bira kako šta. Ak cu gledat nešta radi kvalitete slike hdr-a i kontrasta onda cu pogledat sa dimmingom na super high bez titlova, ali ako želim samo stabilnu sliku, nek backlight svijetli koliko ga ja okrenem, bez da mi neki algoritam šeta po ekranu i dimming zonama.

8 godina

Za Netflix odes na web na svoj account i promjenis boju/sjene slova na neku tamniju (npr zuta).

BTW svi LG televizori mogu potpuno gasiti local dimming, te imaju settinge za titlove filmova koje pustas kroz player TVa. Aplikacije tipa Netflix moraju imati svoje settinge...

I da, edge local dimming je generalno sranje samo se manje vidi na VA panelima, ali i dalje se vidi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 8:35 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
perkoxcar kaže...

Ja podrzavam odluku Samsunga da ove godine kompletno izbaci local dimming sa svih modela ispod Q70.

Tako riješiš blooming ali izazoveš/pojačaš clouding i/ili edge bleeding koji je posljedica načina implementacije rasvjete u led televizorima (u većoj ili manjoj mjeri ovisno o stupnju izdrndanosti i izudaranosti tijekom transporta primjerka televizora koji te zapadne). Local dimming i posljedični blooming oko svijetlih objakata na tamnoj pozadini je kompromis koji ja osobno smatram manjim zlom od cloudinga i bleedinga, barem su moja iskustva takva. Jedino oled tehnologija to rješava u potpunosti, tj. stavlja stvari natrag u razinu katodaša, plazmi i starih dobrih lcd-a s CCFL rasvjetom koji su bili, ono, pa jedno milijun puta uniformnije slike po svim pitanjima u odnosu na aktualne led lcd televizore.

Deckard
11 godina
CroDexter kaže...
Koristim engleske titlovi. Da, šteta je što nema HR titlova. Da ima HR titlova mogao bi dati starcima da koriste. Imam i HBO. Iznenadio me broj filmova na Netflixu.
A vezano uz svjetlinu problem je samo kod HDR materijala. Jučer gledao neki film u Dolby Vision. Dobro izgleda. U mraku na OLED-u ne da ne nedostaje svjetline nego sve bliješti i uz manje OLED lights.

Ja na C8 imam podešen oled light na 25 za SDR i default postavke koje su već bile od početka za HDR (i DV), mislim da je svjetlo na max koliko ide (100). Svjetlo u HDR-u mi je tako definitivno prejako za gledati u mraku i polumraku, a jedino tako i gledam telku. Zato kad gledam nešto u HDR-u stavim energy saving na medium. Blještavilo se umiri i svede u razinu kao da gledam SDR, oči ne bole, ništa ne blješti, boje i detalji i dalje izgledaju besprijekorno, slika meni i dalje zakon. A za Netflix title sam si preko weba stavio crnu pozadinu s uključenom semitransparent opcijom i za boju titla bijelu, isto semitransparent. Shadow none, Window none, text size medium. Tako mi na C8 izgleda najprihvatljivije, i za SDR i za HDR. A i smanji se rizik od burn-ina ako su title donekle transparentne. Nego, vidim da koristiš HBO, pa da pitam da li još uvijek trpaju svoj logo u kut? Iskoristio sam HBO free period davno, u međuvremenu su izbacivali novije verzije aplikacije (HBO Go), pa sanjam dan da izbace logo jer dok god je bilo kakav logo konstantno na ekranu i na istom mjestu, a ja serije gutam, na moj oled televizor to neće.

Edit: BTW ima još jedna fora za malo umiriti HDR svjetlinu na C8 i da se ne treba šaltati to ovisno o SDR/HDR materijalu. Probao sam i to radi od prije par nadogradnji firmwarea. Energy saving na medium pa dići oled light za SDR na visoke razine, tamo negdje oko 60-70 ili kako već kome odgovara. Visoki oled light tako osigurava da ima dosta svjetline i da boje, kontrast i sve ostalo budu kak spada u SDR-u, a kad se uključi HDR energy saving isto napravi svoje. Samo nije mi se dalo prtljati s kalibratorom po svemu tome pa si radije prebacujem u postavkama opciju prije nego gledam nešto HDR.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 9:29 (deckard).
21 mjesec

Treba mi preporuka za tv do 3500kn. Znači bitno mi je da mogu instalirati kodi i neke aplikacije za iptv.

Gledat će se večinom na večer serije filmovi...

Kut gledanja je ravan tako da neki tv sa VA panelom.

Hvala!

0 0 hvala 0
7 godina
kresho1604 kaže...

Treba mi preporuka za tv do 3500kn. Znači bitno mi je da mogu instalirati kodi i neke aplikacije za iptv.

Gledat će se večinom na večer serije filmovi...

Kut gledanja je ravan tako da neki tv sa VA panelom.

Hvala!

Što se tiče Kodija, ti treba televizor sa Androidom. Ja ti preporučujem nešto od toga.. Sony ima IPS panel, dok imata Philips i TCL VA panel.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-50PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

https://www.nabava.net/televizori/tcl-50dp660-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-62101851

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-43xf7596-4k.html

10 godina
deckard kaže...
perkoxcar kaže...

Ja podrzavam odluku Samsunga da ove godine kompletno izbaci local dimming sa svih modela ispod Q70.

Tako riješiš blooming ali izazoveš/pojačaš clouding i/ili edge bleeding koji je posljedica načina implementacije rasvjete u led televizorima (u većoj ili manjoj mjeri ovisno o stupnju izdrndanosti i izudaranosti tijekom transporta primjerka televizora koji te zapadne). Local dimming i posljedični blooming oko svijetlih objakata na tamnoj pozadini je kompromis koji ja osobno smatram manjim zlom od cloudinga i bleedinga, barem su moja iskustva takva. Jedino oled tehnologija to rješava u potpunosti, tj. stavlja stvari natrag u razinu katodaša, plazmi i starih dobrih lcd-a s CCFL rasvjetom koji su bili, ono, pa jedno milijun puta uniformnije slike po svim pitanjima u odnosu na aktualne led lcd televizore.

Sad si me s ovim komentarom doveo u dvojbu.
Stara koristi LG LK450 s CCFL i IPS ekranom star kojih 8-9 godina.
I sad sam naručio Sony KDL-40WE660 koji je Edge LED s VA panelom.
TV gleda uglavnom u zamračenom/mraku i uvijek ravno.
I nisam pametan koji TV bi joj bio bolji.
Sony je ipak noviji, trebao bi imati bolje procesiranje IPTV signala, bolji kontrast,....

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 11:52 (CroDexter).
5 godina

Meni se malo proširio budzet, cisto da vidim šta vi mislite (imam već neke sugestije ali volim imati više opcija na umu)

https://www.sancta-domenica.hr/telev...u8002-uhd.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...xf8577-4k.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...xf8505-4k.html
https://www.sancta-domenica.hr/telev...q6fn-2018.html

https://www.sancta-domenica.hr/telev...ce_high_to_low

Do 10k kn rate. Treba mi baš 165 cm zbog udaljenosti od TV-a (inače bih bez razmisljanja uzeo oled).

PS4 (nadam se i ps5) gaming, TV se gleda po noći, jedna strana gleda pod malim kutom, jedna ne stoga nije baš ni bitno. Vjerojatno bi htio VA panel zbog ovih razloga, Netflix, eventualno neki film sa kompa i MaxTV tu i tamo. Ne gledam sport. Ne planiram spajati hard itd na TV već HDMI i to je to. 

Zvuk mi nije bitan jer planiram preko optičkog outa spojiti na pojačalo.

Ove gore sam čisto naveo jer su mi upali u oko, otvoren sam za sve, iako sam skeptičan prema kinezima iz nekog razloga :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
deckard kaže...
perkoxcar kaže...

well fuk, mozda sam trebao upiknuti q6fn na akciji. Ak u sdr-u nema tolikih problema. A i vjerojatno bih više gledao materijala bez titlova ondak :D  ahh 120hz. E, al manji račun za struju preko led naspram ccfl :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 12:03 (Assman).
10 godina
Assman kaže...
movie kaže...
CroDexter kaže...

Ja također koristim engleske titlove, bilo sa netflixa bilo sa ovih gusara. Naravno može se gledati bez, sam trebaju sluške na glavi, a i tad nekad ne skužiš šta su rekli ako gruntaju ili zbog efekata u pozadini. Tj. sa titlovima bar uhvatiš cijeli skript :) Tak da te fluktuacije oko svjetline bi me izludile, jer me vec dugo izluđuje moj stari lcd panasonic koji ne može isključiti auto dimming backlighta. Tak da i kad igram nešta, ak želim dynamic da mi slika bude nafrljena i boje i sve, onda ulazak u tamniji menu od igre, promjene scene itd zatamni pa posvijetli. Hm nisam znao da je samo u HDR-u kako govorite, tj. valjda se više osjeti u HDR-u, al naišao sam i na forume gdje govore da se i u SDR-u primjeti. To valjda ovisi koliko si nitpick. Loše fore sa tim QLED tv-ima itd po 1000 eura.Nisu samo titlovi, kažu i tijekom mračnih scena ak uđe svjetliji objekt u scenu tipa neka lampa u pozadini da zna posvijetliti. Uglavnom to je ta boljka tih led tv-a gdje proizvođać ubacit te dimming zone i pokušava da sačuva kontrast crnu štagod, naspram OLED-a valjda. Znaći trikovi. Ma ok sve je to ok, samo mr. Samsung i ostali dajte softversku opciju u meniju da se taj dimming može full isključiti, pa nek si svatko bira kako šta. Ak cu gledat nešta radi kvalitete slike hdr-a i kontrasta onda cu pogledat sa dimmingom na super high bez titlova, ali ako želim samo stabilnu sliku, nek backlight svijetli koliko ga ja okrenem, bez da mi neki algoritam šeta po ekranu i dimming zonama.

Kod OLED-a nije problem promjene osvjetljenja već što su titlovi kontinuirano presvijetle bijele boje.
Meni ne odogovaraju žuti ili u nekoj drugoj boji.
OLED sam uzeo baš zbog toga da izbjegnem razlike u svijetlini i problem s bloominga oko titlova.
Sa OLED-om sam prezadovoljan nakon plazme. I ovo s Netflix titlovima je do sada jedini problem.
Malo me živcira što TV ne može playati Dolby Atmos iz MKV-a i što ne čita neke tilove iz MKV-a ali to ću riješiti s vanjskim playerom.

11 godina
CroDexter kaže...
Assman kaže...
movie kaže...
CroDexter kaže...

Kod OLED-a nije problem promjene osvjetljenja već što su titlovi kontinuirano presvijetle bijele boje.
Meni ne odogovaraju žuti ili u nekoj drugoj boji.
OLED sam uzeo baš zbog toga da izbjegnem razlike u svijetlini i problem s bloominga oko titlova.
Sa OLED-om sam prezadovoljan nakon plazme. I ovo s Netflix titlovima je do sada jedini problem.
Malo me živcira što TV ne može playati Dolby Atmos iz MKV-a i što ne čita neke tilove iz MKV-a ali to ću riješiti s vanjskim playerom.

Ma hej, navikneš se na žute titlove, ja koristim žute. Dobro dođe sa onim stuttershit korean hardcoded ripovima. Vidiš svoj titl preko korejanskog :)

11 godina

Nego, što se tice ovog budžet tv-a Samsung TV prijemnik UE55NU7093, jel moze tko reći da li on ima local dimming i te fore i forice. Tipa ako ga stavim na neki mode da svijetli sve u 16, da ne mijenja svjetlinu ovisno o sadržaju?

0 0 hvala 0
10 godina

Ja se ne bih dugorocno usudio koristiti zute titlove na oledu, zuta/crvena su problematicne boje jad je u pitanju burnin.

Na prijasnjim modelima se znao desiti burnin radi zutih titlova nakon duzeg koristenja.

1 0 hvala 0
10 godina

Meni su ok ove postavke:

0 0 hvala 0
10 godina
Pixel kaže...

Ja se ne bih dugorocno usudio koristiti zute titlove na oledu, zuta/crvena su problematicne boje jad je u pitanju burnin.

Na prijasnjim modelima se znao desiti burnin radi zutih titlova nakon duzeg koristenja.

Ja se više uopće ne brinem zbog burn-ina ili trošenja. Nakon 6 mjeseci FIFA-e i bez vidljivog degradiranja plave boje ne vjerujem da se može dogoditi ne znam što. Ionako nije za vječnost.
Za 5-6 godina OLED ide u spavaću sobu i kakav god da bude biti će i dalje bolji od većine budućih jeftinijih televizora.

10 godina
Pixel kaže...

Meni su ok ove postavke:

To su crni titlovi s bijelom obrubom?

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice