Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.142.258
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
om-prat kaže...
toxic kaže...

 sony ima jadan veoma glup problem takoder npr.... max sto podrzava je bt 4.1 ne mogu spojit niti jedna bezicne slusalice na njega...

ostaje mi ocito lg..

ili neki dobar VA s dobrim kutem gledanja.

 

SD javio da nece imati vise gore navedene lg modele..

 Odakle ti ova informacija? Ja sam svoje koje podržavaju 5.0 spaja na prastari adapter 2.1 i uredno su radile.

 Moj 55xe8096 i par modele iz te godine sam gledao, cak mislim i jedan novi..

nejdu sluske :(

 Malo čudno, ali nije to do verzije bluetootha nego vjerojatno do izostanka A2DP.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Dobro da ti nije nacrtala ekran markerom po zidu

 

Uzmi u obzir da 49Q60 nije 120Hz, a ima i drugih ducana osim Abrakadabre koliko vidim:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Samsung+q60

 

 

Jel' stvarno toliko hitno ili te svrbi prst na okidacu?

 nemas pojma kolko trpim ovaj sugavi sony...

local diming je uzasan svaki puta kada se titl spusti posvjetili mi sliku... ima tonu mana..

 

 

ovaj je 120hz : https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Televizori-i-dodaci/Q60RATXXH-QLED-TV/p/R00EJR8

 

ono to je meni nebitno kod tva je zvuk jer imam solidan 2.1 sustav.. onkyio AV + magnat zvucnici i sub

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 13:52 (toxic).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
om-prat kaže...
toxic kaže...
om-prat kaže...
toxic kaže...

 sony ima jadan veoma glup problem takoder npr.... max sto podrzava je bt 4.1 ne mogu spojit niti jedna bezicne slusalice na njega...

ostaje mi ocito lg..

ili neki dobar VA s dobrim kutem gledanja.

 

SD javio da nece imati vise gore navedene lg modele..

 Odakle ti ova informacija? Ja sam svoje koje podržavaju 5.0 spaja na prastari adapter 2.1 i uredno su radile.

 Moj 55xe8096 i par modele iz te godine sam gledao, cak mislim i jedan novi..

nejdu sluske :(

 Malo čudno, ali nije to do verzije bluetootha nego vjerojatno do izostanka A2DP.

 kaze u opisu samo za spajanje misa i tipkovnice te nekih drugih niskih potrosaca :)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
Mad Ant kaže...
toxic kaže...

 sony ima jadan veoma glup problem takoder npr.... max sto podrzava je bt 4.1 ne mogu spojit niti jedna bezicne slusalice na njega...

ostaje mi ocito lg..

ili neki dobar VA s dobrim kutem gledanja.

 

SD javio da nece imati vise gore navedene lg modele..

 Ja i dalje preporucam poslati upite okolo jer nista ne kosta i cekati mirno neku akciju, par dana trazenja je nista, neki to rade mjesecima. U ljetu znaju biti akcije, ja sam isto kupio u ovo vrijeme na akciji koja je cak bila bolja od Black fridaya...

 Zena srezala upravo budget na 7k kuna..

sad se mogu slikat... najbolje da ne diram nista i trpim.

a tak zelim solidan hdr i vise hz-a iako ne znam koliko mi vise hz-a trebam. Al racunam piknut kad dode novi ps5 pa...

 

ostaje mi sm8600 u protisu za 6100 kn

i q60 samsung za 6100 u abrakdabri. 

Kad bi danas kupovao onda bi te najnoviji 65SM9010 koštao oko 11K, srijedom je popust u CCO 15% tzv žuta srijeda. Ali bez brige brzo će ovaj i ispod 10K s popustima tako da ti je bolje pričekat koji tjedan/mjesec pa ubosti ovaj 65":)

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sm9010.html

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Kad bi danas kupovao onda bi te najnoviji 65SM9010 koštao oko 11K, srijedom je popust u CCO 15% tzv žuta srijeda. Ali bez brige brzo će ovaj i ispod 10K s popustima tako da ti je bolje pričekat koji tjedan/mjesec pa ubosti ovaj 65":)

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sm9010.html

 Zgodno :)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...

 

 

ovaj je 120hz : https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Televizori-i-dodaci/Q60RATXXH-QLED-TV/p/R00EJR8

 

ono to je meni nebitno kod tva je zvuk jer imam solidan 2.1 sustav.. onkyio AV + magnat zvucnici i sub

 Svaki edge local dimming je sranje, pogotovo kada se ne da zagasiti kao na starom Q6.

 

Ako je toliko hitno uzmi Q60R, iako nema 5g gare (2+3). U suprotnom pricekaj akcije za cijenu i garanciju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 14:08 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
toxic kaže...

 

 

ovaj je 120hz : https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Televizori-i-dodaci/Q60RATXXH-QLED-TV/p/R00EJR8

 

ono to je meni nebitno kod tva je zvuk jer imam solidan 2.1 sustav.. onkyio AV + magnat zvucnici i sub

 Svaki edge local dimming je sranje, pogotovo kada se ne da zagasiti kao na starom Q6.

 

Ako je toliko hitno uzmi Q60R, iako nema 5g gare (2+3). U suprotnom pricekaj akcije za cijenu i garanciju.

 Ma nist nije hitno al sam takav.. Vjeruj vec jako dugo skicam televizore i gledam sta uzeti i sad intezivno istrazujem sto i kako..

imamo novi prostor.

 

Na kraju kaj god gledam uvijek se vratim na fucking Sony....ne znam mozda je ovaj model bolji ? : https://www.displayspecifications.com/en/model/085f1134

 

vidim 120hz IPS, duplo bolji peak brightness nego sto ima moj.

 

recimo u elipsu ima i sm6500 koji je bolji od sm6600 koliko vidim sm6500 ima 2.1 hdmi utore - dakle future proof a sm6600 nema

isto ispod 7 tisuca kuna

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 14:17 (toxic).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja imam Q6FN 2018 i prezadovoljan sam zasad. Nisam uočio nikakav nedostatak kad igram PS4 ili kad gledam serije filmove preko USB-a. Preporuka svima. Jedini nedostatak je DTS kome to stvarno treba, onda generalno treba preskočiti Samsung. 
Sve je stvar ukusa ali meni je onaj jednostavan daljinski i način na koji taj TV radi dovoljan da koristim Samsung televizore već godinama. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

Ja imam Q6FN 2018 i prezadovoljan sam zasad. Nisam uočio nikakav nedostatak kad igram PS4 ili kad gledam serije filmove preko USB-a. Preporuka svima. Jedini nedostatak je DTS kome to stvarno treba, onda generalno treba preskočiti Samsung. 
Sve je stvar ukusa ali meni je onaj jednostavan daljinski i način na koji taj TV radi dovoljan da koristim Samsung televizore već godinama. 

 Za mene osobno DTS nema veze jer imam 2.1 sustav - dakle koristim stereo o to mi se pokazalo bolje nego neki sugavi 5.1 sustav.

 

ovo grmi :)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...

 Za mene osobno DTS nema veze jer imam 2.1 sustav - dakle koristim stereo o to mi se pokazalo bolje nego neki sugavi 5.1 sustav.

 

ovo grmi :)

 Nazalost to ti ne pomaze kad Samsung nema passthrought DTSa nazad na audio sustav koliko znam.

 

Onaj XF8xxx je OK ali opet je tu Android OS...

 

Kao sto ti svi preporucamo, gledaj ovaj mjesec za akcije pa onda odluci.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 14:45 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
toxic kaže...

 Za mene osobno DTS nema veze jer imam 2.1 sustav - dakle koristim stereo o to mi se pokazalo bolje nego neki sugavi 5.1 sustav.

 

ovo grmi :)

 Nazalost to ti ne pomaze kad Samsung nema passthrought DTSa nazad na audio sustav koliko znam.

 

Onaj XF8xxx je OK ali opet je tu Android OS...

 

Kao sto ti svi preporucamo, gledaj ovaj mjesec za akcije pa onda odluci.

 Pretesko..

to je ono, sto god odaberes zeznut ces se...

Zapeo sam trenutno i na ovome : https://www.displayspecifications.com/en/model/c30f19e3

 

svida mi se dijagonala od 65" ogroman skok s 55", 120hz panel. oko 500 nita sto je dost bolje nego kod mojeg opet bi osjetio boost

i tak... uglavnom nemam pojma vise sta uzet, otici cu direkt u trgovinu i onaj koji ce mi biti najbolji cu uzeti pa makar se moro i malo svadat s zenom :)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uf, nemoj tako brzopleto, to zna biti zaheb, pogotovo u ducanu gdje sve izgleda drugacije, na tu foru pecaju kupce.

 

Usto, nemoj olako uzimati vrijednosti osvjetljena na displayspec, za to ipak trebaju prava mjerenja, kao na RTINGS. Dosta cesto samo prekopiraju od proslih modela ili ovlas uzmu neku srednju vrijednost, a razlicito je za SDR i HDR highlights i na koliko velikoj povrsini ekrana u postocima TV moze prikazati koju jacinu.

 

SDR standard je ionako oko 150, a za HDR je bitan peak brightness da ti pokaze te neke detalje svjetlije od ostatka. Na temelju te razlike u svjetlini ti percipiras sliku realnijom.

 

Nije li to sve divno...

 

EDIT:

 

Za cca 10k kn je jos uvijek najbolji XF9005, 120Hz FALD sa VA (manji kut) i Android (nije bas najbrzi). Najbolji picture quality za mracnu sobu direktno ispred.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 16:02 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Uf, nemoj tako brzopleto, to zna biti zaheb, pogotovo u ducanu gdje sve izgleda drugacije, na tu foru pecaju kupce.

 

Usto, nemoj olako uzimati vrijednosti osvjetljena na displayspec, za to ipak trebaju prava mjerenja, kao na RTINGS. Dosta cesto samo prekopiraju od proslih modela ili ovlas uzmu neku srednju vrijednost, a razlicito je za SDR i HDR highlights i na koliko velikoj povrsini ekrana u postocima TV moze prikazati koju jacinu.

 

SDR standard je ionako oko 150, a za HDR je bitan peak brightness da ti pokaze te neke detalje svjetlije od ostatka. Na temelju te razlike u svjetlini ti percipiras sliku realnijom.

 

Nije li to sve divno...

 Bilo mi je bolje kad nisam znao nista o televizorima.

Znao sam da zelim 3d uzeo sam 3d. Znao sam da zelim 4k uzeo sam 4k. samo sam to gledao.

Sad moram gledati imali 4k, ima li vise HZ-a ima li dobar HDR, ima li zadovljavajuci kut gledanja, ima li dovoljno utora hdmi i kakvih, ima li podrsku za bt slusalice koje imama, ima li lan, wifi podrsku za satelitsku karticu i na kraju ima li podrsku za hbo go koji mi je primarni za gledanje serija.... :) krasno da i onda jos kako radi preko usba mkv filmovi velikih kvaliteta... 60+gb

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Je, samo i prije si imao VA/IPS dilemu. Utora gro ima svaki bolji, Netflix i HBO aplikacije isto tako vecina osim mozda najjeftinijih. Formate sve pustaju skoro svi osim Samsunga, wifi, lan i BT isto skoro svi, satelit tuner dosta njih (LG recimo). Veliki mkv-ovi koliko znam rade na skoro svima dobro...

 

Ali da, bol i patnja kod izbora.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
Flagship kaže...

Kad bi danas kupovao onda bi te najnoviji 65SM9010 koštao oko 11K, srijedom je popust u CCO 15% tzv žuta srijeda. Ali bez brige brzo će ovaj i ispod 10K s popustima tako da ti je bolje pričekat koji tjedan/mjesec pa ubosti ovaj 65":)

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sm9010.html

 Zgodno :)

 


Još uvijek  to smeće od LCD-a se prodaje za ogromnu svotu novaca!!

 

Ai 55OLED je jeftiniji od 55SM9010
https://www.nabava.net/televizori/lg-oled55b8-televizor-cijena-55-139-cm-led-oled-ultra-hd-61847171

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-oled65b8-televizor-cijena-65-165-cm-led-oled-ultra-hd-63400831

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 16:28 (Crt True Colors).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa!

 

Krepala mi je televizija Panasonic TX-L32E6 (kvar na elektro mreži) nije do TV-a) i sada moram kupiti novi, pošto imam mikro dnevni najveća moguća dijagonala bi bila 43", imam skroman buđet od 3,5k kn. Što bi mi mogli preporučiti da je 43" i da je do 3,5k kn?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
keke kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Krepala mi je televizija Panasonic TX-L32E6 (kvar na elektro mreži) nije do TV-a) i sada moram kupiti novi, pošto imam mikro dnevni najveća moguća dijagonala bi bila 43", imam skroman buđet od 3,5k kn. Što bi mi mogli preporučiti da je 43" i da je do 3,5k kn?

 

Hvala!

 


Sasvim dovoljno...
https://www.nabava.net/televizori/panasonic-tx-43fx550e-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-71091811

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
keke kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Krepala mi je televizija Panasonic TX-L32E6 (kvar na elektro mreži) nije do TV-a) i sada moram kupiti novi, pošto imam mikro dnevni najveća moguća dijagonala bi bila 43", imam skroman buđet od 3,5k kn. Što bi mi mogli preporučiti da je 43" i da je do 3,5k kn?

 

Hvala!

 Lg 43UK6470 5g garancije LG akcija 2499kn:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43UK6470PLC.AEE/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

LG 43UK6950 (magic remote) 5g garancije isto, 2899kn:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43UK6950PLB/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

Ima li mozda netko entry model LG OLED65B7V za 2019 da javi neke dojmove, jel to jos uvijek WEBOS 3.5 ili je noviji ?

Ovaj
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/oled-tv-lg-oled65b7v.html

Cini se dobar po specifikacijama i reviewima ?

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lewis kaže...

Bok,

Ima li mozda netko entry model LG OLED65B7V za 2019 da javi neke dojmove, jel to jos uvijek WEBOS 3.5 ili je noviji ?

Ovaj
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/oled-tv-lg-oled65b7v.html

Cini se dobar po specifikacijama i reviewima ?

 Ne bih preporucio, cijena je previsoka za tako star model. I da, ima 3.5.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo nakon 2 thedna jeb***..

Vratiti ču sony.

 

 

To se događa pri 4k preko Lan-a i malo boljeg 1080p preko lana...

I  sa USB-a ako su fajlovi otprilike 15GB za 40 min.

 

Pa moje pitanje jest... koja telka može bez glavobolje vrtit 4k 10 bita s NAS-a...

Možda je samo ovaj defektni.. ali ne vjerujem...

Kakovi su LG-i C8... samo ne preporuka TVBOX-a pls... boli me glava od Androida...

 

Imam video materijal i oču ga gledat u par klikova bez puno điđe miđe...

 

Isto je jesam li na Gigabitnom switchu ili na ruteru.. ili streamam s nas-a ili kompa..

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 23:05 (Zver).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svaki TV to mora vrtiti bez problema, moj LG 50UK6470 je spojen bežično i tjera 4K materijal bez i najmanjeg trzaja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo jos jedno pitanje nijje za Tv nego za soundbar,znaci koji soundbar kupiti ako vec negdje ima ova tema neka moderator prebaci pitanje.

 

Hvala

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@ Mad Ant: Hvala! Mislim da ću uzeti ovog LGa s magic remoteom.

Lp!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 0:41 (keke).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 Ne bih preporucio, cijena je previsoka za tako star model. I da, ima 3.5.

Thx na sugestiji, nisma ni skuzio da je to u biti 2017 model (zbunilo me ono V pa sma previdio sedmicu :)).

Premda sad kad gledam po LG webu novi model za 2019 OLED65C9MLB je trenutno oko 21-22.000 kn a to je debelo previse.

Doduse cini mi se da za 2019 jos nema "B" modela nego samo "C" i  "E" koji su naravno skuplji pa bi "B" mozda bio oko 17-18k ?.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 1:44 (Lewis).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

 


Još uvijek  to smeće od LCD-a se prodaje za ogromnu svotu novaca!!

 

Ai 55OLED je jeftiniji od 55SM9010
https://www.nabava.net/televizori/lg-oled55b8-televizor-cijena-55-139-cm-led-oled-ultra-hd-61847171

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-oled65b8-televizor-cijena-65-165-cm-led-oled-ultra-hd-63400831

 Recimo tebi je OLED super i slažem se da je najbolji, jucer sam gledao jedino mi je stara serija samsunga q8 i q9 davala bolju ili isti sliku doduse tamo je dosta svijetlo pa je tesko vidjeti nesto bolje.

 

Ali svi OLED-i su bili vrhunski od Sonya, Philipsa (mozda mi je imao i najbolju sliku) pa sve do LGa

No recimo u mojem slucaj je OLED neupotrebljiv nazalost..

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
B8 imam vec vise od godinu dana,od jutra do navecer je upaljen TV,Nickelodion i slicno non stop radi,3 cure 15,13,6 godina ga loze non stop,burrn in nigdi nema,svjetlina preko dana je odlicna,ne mogu zamislit bolje(mislim ne tuce mi sunce direkt u ekran ali kome je?!),magic remote i WebOS rade bezprijekorno,zvuk za tako tanak TV i male zvucnike je fenomenalan.Slika je odlicna posebno HDR I Dolby Vision!
AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
B8 imam vec vise od godinu dana,od jutra do navecer je upaljen TV,Nickelodion i slicno non stop radi,3 cure 15,13,6 godina ga loze non stop,burrn in nigdi nema,svjetlina preko dana je odlicna,ne mogu zamislit bolje(mislim ne tuce mi sunce direkt u ekran ali kome je?!),magic remote i WebOS rade bezprijekorno,zvuk za tako tanak TV i male zvucnike je fenomenalan.Slika je odlicna posebno HDR I Dolby Vision!

 Ne znam ja sam tonu videa na youtubeu pogledao i taj retention sto ostaje po par minuta nekada..

Ugl..oled sa sada nebude kod mene. mozda za jedno 2 godine.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stvar je u tome sto ekipa na internetu i youtube stavlja samo probleme,ja sam LCD zauvijek prekrizio i koristim OLED vec vise od godinu bez obzira na sve kad zbrojis plus i minus OLED uvijrk izlazi kao pobjednik,a ti govori netko tko ga zapravo ima a ne prenosim iskustva citajuci recenzije i probleme po internet portalima.Jednostavno nakon OLEDA nema nazad...
Da i kut gledanja je skoro pa isti odakle god gledas..:D
AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice