Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.091
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
HCMAA kaže...
zar je tako teško titlove,ako koristiš recimo neki od playera(vlc)....staviti da budu na slici...valjda to jedino bode oči kad imaš crne trake... većina sadržaja za rv se snima u 16:9 formatu pa ni nema traka.

Zato je Sony u prednosti u odnosu na Samsung...jer se local dimming može u potpunosti ugasiti

 Da, samo koji racku kupujes i placas dodano tehnologiju kad je realno ne mozes koristiti..

Ja sam na svom Sonyiu nekadasnji top model upravo zbog gore navedenog poludio..

 

Cemu taj local dimming zapravo uopce sluzi kad vise odmaze ?

 

 Da, to je problem kod titlova i TV sa malim brojem zona. Ako ne gledaš sa prijevodom, onda ima prednosti. A kod Sony još dodatna prednost jer koristi taj backlight za motion

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Šta nije neko napisao da se titlovima promjeni boja na sivo i da bude bolje?
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Kao sto san vec rekao, taj ti je logo potpuno bezopasan, mozes gledati hbo bez ikakvog straha.

Vidim da dosta ljudi strahuje bez razloga vezano uz burnin.

Ako ista, na tom mjestu ti se panel manje trosi nego na ostatku jer je prikaz te tamne sive potpuno nezahtjevan. 

Da, kužim ja to, ali ipak mi je malo debilno furati non stop logo na streaming platformi koja se plaća . Baš sam iz čiste znatiželje uputio HBO podršci upit o logu i čemu služi uz napomenu da to nije baš poželjno na oled televizorima te da bi mogli barem staviti neku opciju u aplikacije za određivanje pozicije loga ako već mora biti i ako već nije hardcoded u sam video materijal koji streamaju. Odgovorili su da će proslijediti sugestiju razvojnom timu i da se nadaju da će logo biti isključen sa sadržaja . Inače vidim da ima još zainteresiranih: New hbo go app on my oled .

Deckard
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma hbo je ok jos, nenametljiv logo.

Kad vidim neke kanale, ogromni logo zarkih boja, bas zivcira i ometa dok gledas, cetvrt ekrana prekrije logo.

A onda nemi kanali dodaju logo za dobnu restrikciju, pa neku malu reklamicu kao logo ili natpis tipa "nove epizode", katastrofa

Kad to bidim samo saktsm dalje neovisno sto prikazuju.

 

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
#zuper

Svaka vrsta tv-a danas ima svoje mane...stoga svatko kupuje prema svojim potrebama,željama i na kraju parama.

Ja sam u glavi odlučio da želim bolje nego što sada koristim A to je Panasonic lcd(IPS)...star 10 godina...znam da lcd sa va matricom će biti veliki korak naprijed.

50% i više vremena su mi više statične stvari na ekranu...i ne želim da me ocd ubije poradi burn-in:(...stoga po drugi put ću dati šansu lcd-u....A za 5,6 godina OLED ili nešto bolje

Što se tiče blooming kod titlova....ako titlove podesiš da nisu na crnim trakama,toga vjerojatno nema...ako je na ekranu materijal u približno 16:9 formatu,onda niti nemaš crnih traka
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako se netko razumije molio bih za savjet/komentar.

 

Kupujem TV 43" 4K jer jednostavno nemam dovoljno mjesta za veći.

Izbor je Panasonic TX-43GXW584 koji se može nabaviti u Njemačkoj za manje od 500 eur.

Ima li nešto kod nas da je tu negdje ili daj Bože bolji/pametniji izbor?

Hvala svima koji će napisati nešto korisno.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Samsung to ima u planovima vec duze vrijeme, trenutni qled modeli (koji zapravo nisu qd tvi kako se samsung voli hvaliti nego samo lcd s qd filterom ) su bili prvi korak prema pravim qd panelima.

Iduci veci korak je qd-oled, gdje se kao izvor bise ne koristi led kao sad nego oled, a na  jega ide qd filter.

Ima tu jos puno problema koje treba rijesiti, ali kad ih rijese dobit cemo bolje i jeftinije panele.

 

Ne treba zaboraviti da lg i dalje razvija svoju oled tehnologiju, uskoro stizu i top emission oledi, a stalno se razvijaju i bolji supstrati za rgb komponente. 

Tek 2021. se mogu očekivati samsungovi QD-OLEDI ali sve dok ne riješe najveći problem koji se zove BLUE oled pixel moguće su i odgode. Sigurno neće pustit u prodaju tv koji bi imao puno veću šansu za Burn in u odnosu na LG WOLED a da ne spominjemo veću potrošnju energije rgb OLED-a u odnosu na WOLED. Ako to sve riješe onda bi mogli imati dobar tv, vidjet ćemo kako će to ispasti na kraju:)

 

Top emission ne stižu tako brzo, barem ne dok ne otvore novu tvornicu u Paju Korea koja će biti 10.5G i gdje se očekuju top emission paneli 65",75" i vjerojatno 98" ili veći. 2021/22 se očekuje puni pogon. Sadašnje tvornice u koreji i ova nova u kini će opskrbljivati ove medium class tv-e i brojne druge proizvođače koji nude OLED a Paju bi trebao biti za premium klasu.

 

 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima nade jer su napravljeni neki blue supstrati koji su dosta bolji od postojeceg, samo to sve traje dok se komercijalizira i prilagode proizvodni procesi. A zna se da treba isplatiti postojece procese prije nego se ulozi u nove

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 16:04 (Pixel).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
meboro1 kaže...
Pixel kaže...
meboro1 kaže...

LG OLED 65C9 trenutno definitivno najbolji omjer uloženo dobiveno!

 Definitivno nije jer je preskup.

Ovo je daleko bolji omjer

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled55b8slc-tv-prijemnik?src=sug&s=Oled%20c8

 

B8 za 7800 kn

 

 Sve ovisi o platežnim mogućnostima kupca. B8 je povoljniji omjer uloženo dobiveno ali je stari slabiji model. Vani dobiješ 55C9 za 1400€, po mojem mišljenju ipak bolji i isplativ izbor.

Ne ovisi, ovisi o ciheni tva naspram onog sto nudi.

Novi model donosi kozmeticke promjene, nista trenutno  relevantno, slika na razini serije 8, hdmi 2.1 koji je trenutno beskoristan 99% ljudi.

Ako netko hoce najnoviji model ok, ali stari model je dakeko povoljnija kupnja. 

Nije baš, evo sada je u SD razlika u cijeni između 65C9 i 65C8 samo 1000 kn.

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled65c9.html

 

Uskoro dolazi PS5 koji će imati HDMI 2.1 pa je kupnja C9 s HDMI 2.1 dobra odluka, posebno kad je ovako mala razlika u cijeni. C9 ima noviji procesor i nudi malo veću svjetlinu a na kraju ima i ljepši stalak za ove kojima je to isto bitno

 

 

@meboro1, kod nas je tako kako je, cijena je visoka dok je recimo u Njemačkoj na nekim mjestima već krajem rujna dosegnuo nevjerojatnu razinu od 1749€ I to C97/C98 koji su bolji modeli od C9PLA zbog twin tunera, usb 3.0 itd. Tko ima mogućnost i priliku svakako dobra prilika jer kod nas NIKADA 65" OLED neće koštati 13000 kn a pogotovo ne 65C9

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Ne bih se u potpunosti slozio sa odgovorima kolega, uglavnom ako hoces veliki tv kupi si 65ru8002, ukoliko zelis bolji tv to je sony 55xf9 barem 30%bolji, ovogodisnja ru serija je slabija od proslogodisnje nu serije pa cak i od proslogodisnje nu7400 koja je prakticki klasa ispod, HDR prakticki ne moze ni prikazati a ako se odmaknes od tv pola metra kontrast drasticno pada, sto sam se osobno uvjerio kod frenda, uglavnom da ne filozofiram imas jako dobar i realan test za samsung ru8002 na hd tv recenzije, pa najbolje da sam odlucis...

 s obzirom da sony 55xf9005 košta 7000kn, a 55ru8002 košta 4990kn to je razlika od 30% u cijeni. ista stvar je sa većom dimenzijom ekrana, odnosno razlika u cijeni je cca 30%, a mislim da opet da slika nije baš 30% bolja na sonyu barem u oku prosječnog korisnika koji cca 40% gleda sd programe, 40% vrti youtube crtice, a 20% navecer vikendnom vrti filmove.

 

možda sam u krivu ali ne vjerujem da slika na ovom samsungu baš toliko drastično loša, a koliko sam vidio i na hdtv recenciji nisu ga baš toliko nagrdili. po meni koliko vidim za ove pare i ovu veličinu teško se može uzeti nešto bolje ili imaš neki prijedlog do cca 7000kn+-par sto kuna u ovoj veličini?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

danijel5555  

Da dosta preporucujem samsunga u toj klasi jer mislim da su ok. Ja imam inace Lg :)

Kod sonya mi se ne svidja android, moras pazit hoces li dobit ips ili va panel, znaju biti skuplji, a ne dobis nista bolje.

Lg isto gura svoj ips, ili tko zna  ciji VA u nekim dinenzijama.

 

javna je tajna da ja ne volim ips, osim ako je bas nuzan radi kuta gledanja.

 

Razlika izmedju ru i nu serije je mala, pa uzmes koji ti je povoljniji.

Neki kazu da im je nu malo bolji, neki kazu da je ru, razlike su takve da se ne treba opterecivati time, uzmes jeftiniji

 

 gdje uopće vidjeti/kupiti NU seriju?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danijel5555 kaže...
Pixel kaže...

danijel5555  

Da dosta preporucujem samsunga u toj klasi jer mislim da su ok. Ja imam inace Lg :)

Kod sonya mi se ne svidja android, moras pazit hoces li dobit ips ili va panel, znaju biti skuplji, a ne dobis nista bolje.

Lg isto gura svoj ips, ili tko zna  ciji VA u nekim dinenzijama.

 

javna je tajna da ja ne volim ips, osim ako je bas nuzan radi kuta gledanja.

 

Razlika izmedju ru i nu serije je mala, pa uzmes koji ti je povoljniji.

Neki kazu da im je nu malo bolji, neki kazu da je ru, razlike su takve da se ne treba opterecivati time, uzmes jeftiniji

 

 gdje uopće vidjeti/kupiti NU seriju?

 Na zalost, mislim da je sad jako tesko naci nu8000, treba pogledati sve trgovine.

 

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim malu pomoć oko odabira televizora srednje klase do maksimalno 4500,00 Kn...prioritet je da bude full Android, dijagonala 50" ili 55"( može i 49", ali ostalo sve mora biti top za tu klasu ),  rezolucija 3840 x 2160,HDR i po mogućnosti da ima i zatamnjenje...tv bi služio uglavnom za gledanje sporta i filmova...pratio sam malo Sony TV-e, ali su mi preskup i nešto TLC koji mi se čine OK...da li se može dobiti nešto približnih karakterisika od TLC.-a i drugih brendova ili neki kvaliteni Sony u sa nižom dijagonalom od 49" ?

 

Unaprijed zahvaljujem na preporukama, te molim za stručnije pojašnjenje prednosti i mane pojedinih modela...jer sam ovdje po nekim teh. pitanjima laik...čitoa sam podosta vodiča i foruma i pomalo se izgubio u svemu tome......

 

lp

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što mislite o ovom modelu? Imam 55" Samsung NU7402 i prezadovoljan sam sa slikom ali tražim veći TV. Da li ovaj ima bolji panel/sliku ili je lošiji od Samsunga?

 

LG 70UM7100PLA  - https://www.displayspecifications.com/en/model/eb301996

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipi sa foruma.

 

Molim za misljenje i savjet.
Mislim kupiti Sony-ev tv 55XF9005 koji bi me trebao dobro sluziti sa Xbox-om X.

Ono sto me muci jeste cinjenica da tv ne posjeduje HDMI 2.1 a sto znaci da ne podrzava 4K i 120 fps. Gledam malo u buducnost, pa me brine da tv ne bude limitiran ako novi xbox ili ps5 budu gurali igrice vise od 60 fps u 4K rezoluciji.

Pitanje: Mislite da li ce nove generacije konzola vrtiti igre iznad 60 fps u 4K rezoluciji?

 

Ako imate vremena za pisanje, imate li neki tv za preporuku ili cu pogoditi sa ovim Sonyem 55XF9005?


Hvala i sve najbolje :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Juve2019 kaže...

Pozdrav ekipi sa foruma.

 

Molim za misljenje i savjet.
Mislim kupiti Sony-ev tv 55XF9005 koji bi me trebao dobro sluziti sa Xbox-om X.

Ono sto me muci jeste cinjenica da tv ne posjeduje HDMI 2.1 a sto znaci da ne podrzava 4K i 120 fps. Gledam malo u buducnost, pa me brine da tv ne bude limitiran ako novi xbox ili ps5 budu gurali igrice vise od 60 fps u 4K rezoluciji.

Pitanje: Mislite da li ce nove generacije konzola vrtiti igre iznad 60 fps u 4K rezoluciji?

 

Ako imate vremena za pisanje, imate li neki tv za preporuku ili cu pogoditi sa ovim Sonyem 55XF9005?


Hvala i sve najbolje :)

 Ne.

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gogo10 kaže...

full Android

Što ti znači full android? Imaš Android TV i Android koji se stavlja u Vivax npr.

Android TV je namjenjen televizijama i na njemu nema aplikacija koje nisu namjenjene ili prilagođene TV-ima. 

Možeš ih instalirati kao APK ali to možeš i na webOS-u od LG-ja kao i na Tizenu od Samsunga, tako da ti dođe na isto.

S druge strane Android na Vivaxu ima sve aplikacije jer nije prilagođen samo TV-u, taj Android je i na TV Boxevima najčešće (izuzev Xiaomi-ja i možda još kojeg koji imaju Android TV također), ali i radi sporije jer je zahtjevniji za HW.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 22:44 (love2ml86).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sta se samsung javlja, imao sam njihov najjaci model koji je mogao bit kupljen u hrv, placen 2300eura i nakon 2 i pol godine krepa ekran, fuj samsung
 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa i tesla se zapalila, a dacia nije. Nisi imao srece i nista vise od tog
sent via S10e
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže... 

Da, kužim ja to, ali ipak mi je malo debilno furati non stop logo na streaming platformi koja se plaća . Baš sam iz čiste znatiželje uputio HBO podršci upit o logu i čemu služi uz napomenu da to nije baš poželjno na oled televizorima te da bi mogli barem staviti neku opciju u aplikacije za određivanje pozicije loga ako već mora biti i ako već nije hardcoded u sam video materijal koji streamaju. Odgovorili su da će proslijediti sugestiju razvojnom timu i da se nadaju da će logo biti isključen sa sadržaja . Inače vidim da ima još zainteresiranih: New hbo go app on my oled .

 Ma, riješiš to s onom sivom širokom ljepljivom trakom. Prilijepiš dva komada preko HBO i fertig... Zamisli, a ja imam HBO to Go i moram staviti još više trake.. 

DarK.xy kaže...

Što mislite o ovom modelu? Imam 55" Samsung NU7402 i prezadovoljan sam sa slikom ali tražim veći TV. Da li ovaj ima bolji panel/sliku ili je lošiji od Samsunga?

 

LG 70UM7100PLA  - https://www.displayspecifications.com/en/model/eb301996

 

 

 Da, taj LG ima 70 inch VA panel ali kod nas nisam vidio ni jedan 60 i 70 u trgovinama.

Samo 50 "

 

Ako si prezadovoljan Samsung slikom onda odi dvije stranice nazad i tamo su ljudi dali linkove na Samsung RU 65" za nevelike novce...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG C9 je 12 k sto je preskupo. C8 se nađe vec po 9k pa čak i ispod.

Niti me ne muči toliko burn kod OLED tv-a koliko mi smeta brigthness kod njih. TV bi bio u dnevnoj sobi koja je dosta osvjetljena i vidim da se doslovno vidi sve. Ne pada mi na pamet da mi je u stanu stalno sve u mraku samo zbog tv-a.

Sony OLED su još skuplji tako da ih ne gledam.

jebeni samsung i njihov QLED i dts..bio sam siguran da cu uzet njihov tv sad q.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma je ja do iza ponoci uopce ne gledam OLED,bas kupujem novi samsung od minimalno 1500 nitsa,da mogu u podne gledat tv u punoj kvaliteti,jos ako stavim kojeg na balkon da mogu gustat dok pticice slusam dok pjevuse!

Btw prodajem OLED B8 radi loseg osvjetljenja!
Cijena vrlo povoljna,mislim da je 3 soma OK cijena!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 9:03 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AngeL_FreaK kaže...

LG C9 je 12 k sto je preskupo. C8 se nađe vec po 9k pa čak i ispod.

Niti me ne muči toliko burn kod OLED tv-a koliko mi smeta brigthness kod njih. TV bi bio u dnevnoj sobi koja je dosta osvjetljena i vidim da se doslovno vidi sve. Ne pada mi na pamet da mi je u stanu stalno sve u mraku samo zbog tv-a.

 

Sony OLED su još skupljitako da ih ne gledam.

jebeni samsung i njihov QLED i dts..bio sam siguran da cu uzet njihov tvsad q. 

 Dakle, koje je rješenje odn. što misliš kupiti ?

Mislim da ima polovnih plazmi i slim CRT televizora na njušci...

Sretno.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Ma je ja do iza ponoci uopce ne gledam OLED,bas kupujem novi samsung od minimalno 1500 nitsa,da mogu u podne gledat tv u punoj kvaliteti,jos ako stavim kojeg na balkon da mogu gustat dok pticice slusam dok pjevuse!

Btw prodajem OLED B8 radi loseg osvjetljenja!
Cijena vrlo povoljna,mislim da je 3 soma OK cijena!

 Imam isti problem, nekad niti nocu ne mogu gledati ako je pun mjesec 

Ali nisam siguran da ce ti 1500 nits biti dovoljno, to ce biti jedva vidljivo po danu.

Ne znam kako su ljudi gledali tv do prije par godina kad su tvi usli do max 200 nitsa 

 

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Citam kako Samsung ima problem sa dts i da mnogi filmski sadrzaji nemaju zvuk. Pa kako su to sebi dozvolili??? Ima li rjesenje za postojeci problem jer se dvoumim izmedju QLED-a Q80R i Sony-a XF9005...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Juve2019 kaže...

Citam kako Samsung ima problem sa dts i da mnogi filmski sadrzaji nemaju zvuk. Pa kako su to sebi dozvolili??? Ima li rjesenje za postojeci problem jer se dvoumim izmedju QLED-a Q80R i Sony-a XF9005...

 normalno da ima..................... kupiš sony-a 

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel netko s foruma kupovao vani tv s webshopa s dostavom u hr (njemačka, austrija, slovenija...)

Kakva su iskustva?

Ima ona stranica Trustpilot za recenzije webshopova od strane korisnika ali nisu baš sve trgovine ocijenjene.

Mislim kupit vani 65C9 kad bude neka akcija BF ili sl.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 10:47 (meboro1).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trenutno nema bolje kupnje od ovog:

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled55b8slc-tv-prijemnik?yottly_online=Homepage&yottly_recommender=personalised-homepage&yottly_online=Homepage&yottly_recommender=personalised-homepage

 

Osim ako ne želite veći ekran ili gledate tv program po cijele dane,sve ostalo je sporedno OLED ima vrlo dobru sliku i po danu,navečer odličnu,prijatelj ima Sony 55XF9005 također super tv ali po trenutnim cijenama LGB8 je i više nego veliki best buy.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 11:09 (torente 35).
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
#Juve2019

Ne tribaš kupovati Q80R....jedina razlika između njega i Q70R je što Q80R ima dodatni sloj koji proširuje kut gledanja....Ali to ima veliku manu što smanjuje kontrast,i usto oštrina je smanjenja...i još naravno veća cijena
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice