Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.081.988
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam C9 i TV je super ali u dnevnim scenama mislim da bi mogao biti jos svjetliji. U potpunom mraku je top ali cim ima malo dnevnog svjetla ili upaljeno neko svjetlo navecer sa strane mislim da je tu bolji Samsung Q90R tj. siguran sam. Zanemarujem bijelu kod Q i crnu boju kod OLEDa jer me one ne zanimaju, pricam o ostalim bojama koliko su "jake" kao plavo nebo itd. Bijela je dovoljno jaka i na OLEDu al kad prikazuje sunce, nebo, papagaja mislim da ga Q mete. S tim da Q nisam vidio u normalnoj uporabi nego samo u trgovini. 

 

Realnost prikaza je super al kod gledanja dokumentaraca sa zivotinjama ili tako nesta sa zivim bojama ako gledas po danu Q90R je sigurno bolji. Za OLED moras imat mrkli mrak i tamne scene da dođe do izražaja a Q je svejedno.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...

Di si gleda te cijene?
https://www.nabava.net/televizori/samsung-qe55q70ratxxh-televizor-cijena-55-139-cm-led-qled-ultra-hd-86409131

U mobilmedia je bio 8500kn i na poklon solidan tablet koji se sigurno moga prodat za 1000kn. Ja sam ga sebi gleda al sam odusta od qleda zbog nekakvih problema sa citanjem zvuka kod filmova (dts?)

 

 

u mobilmedia je trenutno 9500kn + taj tablet.

nisam naletio na nikakve probleme sa c itanjem zvuka a stvarno sam pogledao dosta reviewoa.

odakle ti ta informacija?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ta je cijena sad al je bila akcija zaba10 (10% popusta)
A za taj problem ce ti ode upuceniji napisat. Nisam ja neki znalac. Znam samo da od 2018 qledi nemaju nesto. Al mozes i sam prelistat koju str unazad jer se spominjalo
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AngeL_FreaK kaže...
Moby-Split kaže...

Di si gleda te cijene?
https://www.nabava.net/televizori/samsung-qe55q70ratxxh-televizor-cijena-55-139-cm-led-qled-ultra-hd-86409131

U mobilmedia je bio 8500kn i na poklon solidan tablet koji se sigurno moga prodat za 1000kn. Ja sam ga sebi gleda al sam odusta od qleda zbog nekakvih problema sa citanjem zvuka kod filmova (dts?)

 

 

u mobilmedia je trenutno 9500kn + taj tablet.

nisam naletio na nikakve probleme sa c itanjem zvuka a stvarno sam pogledao dosta reviewoa.

odakle ti ta informacija?

 Samsung ne podrzava DTS

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moby-Split kaže...
Ta je cijena sad al je bila akcija zaba10 (10% popusta)
A za taj problem ce ti ode upuceniji napisat. Nisam ja neki znalac. Znam samo da od 2018 qledi nemaju nesto. Al mozes i sam prelistat koju str unazad jer se spominjalo

 

ovo je 2019 model..al otom potom..

bas guglam taj model dal ima nekakva sranja sa zvukom i ne mogu nista naci..

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Od 2018-e nadalje
Upiši na google dts problem on samsung qled pa vidi. Al kažem ti, neko upuceniji ce ti ode napisat. Navodno treba kupit nesto od par sto kuna da bi dobija zvuk (When I try and play DTS audio film from NAS, it plays video but says audio format not supported.
Apparently newer Samsung's don't play DTS audio or allow pass-through either.)

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 10:46 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

svi samsung modeli tv-a od 2018.g ne podržavaju DTS ,što znači: ako skidaš filmove, serije itd. sa torrenata i ako isti ima zvuk kodiran u DTS formatu tv će ti prikazat video ali zvuk neće.Jedino rješenje je konvertirati zvuk iz DTS u neki drugi format koji samsung podržava.

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
daki80 kaže...

svi samsung modeli tv-a od 2018.g ne podržavaju DTS ,što znači: ako skidaš filmove, serije itd. sa torrenata i ako isti ima zvuk kodiran u DTS formatu tv će ti prikazat video ali zvuk neće.Jedino rješenje je konvertirati zvuk iz DTS u neki drugi format koji samsung podržava.

 

Baš čitam o tome..kupiš tv od 10k i on da se još moraš jebat s kovertiranjem? wtf??

jel ovo jedino rješenje da se konvertira ili postoji još nešto?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mr.potter kaže...

Oled LG 55B7 kupljen u 2/2018. U 3/2019 pokušavam ženi objasniti zašto tv ne treba raditi po cijeli dan (burn-in) i postavim sliku s crvenom pozadinom . Kad tamo vidim tamne zone na podlozi. Odmah pokrenem refresh ekrana nadajući se da je samo privremeno, no sitacija tek tada biva dramatična. Uredno vidim osjenčeno 2x hrt kockice (1 i 2. program nemaju na istom mjestu logo), nova tv teletekst, i zona titlova. Inače je tv namješten da se ugasi ako nema 2 sata nikakve promjene. Od tog trenutka oči lete samo na zapržene  zone (ne vide se na bijeloj pozadini, ali se vide na plavoj, žutoj i crvenoj).

Zvao LG servis, potvrdili zamjenu ekrana uz uvjet slanja fotografije ekrana (potrebno odobrenje centrale). Nazvali me kad je ekran stigao (cca 4 dana), odvezao tv u servis, popio kavu i vratio se s novim ekranom. Garancija na novi ekran 2 godine. Tvrde da sam naletio na loš ekran.  Od tada do danas nemam problema s burn-inom, no i pazim ga: za ženu , djecu i mamu imam režim zemaljske tv (cjelodnevni rad televizora ) s zumiranim ekranom koji odreže logo, a sve ostalo gledam  normalno (Bnet/internet/HDMI...). Dobra stvar je što se za  svaki izvor slike može postaviti poseban aspekt kojeg pamti.

Dakle,

OLED - postoji problem Burn-in i nema veze samo s načinom upotrebe, nego s kvalitetom proizvodnje ekrana.

Lg priznaje garanciju na burn in. Čak daje punu garanciju i na zamjenjeni ekran (2god).

I da, slika je fantastična (a imam u upotrebi i CRT, plazmu, LCD i LCD LED tv). Jedini tv kojem u potpunom mraku ne vidim rubove slike ako je crna pozadina. Teško bi se vratio na LED.

 

 Hvala na informaciji!

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AngeL_FreaK kaže...

Baš čitam o tome..kupiš tv od 10k i on da se još moraš jebat s kovertiranjem? wtf??

jel ovo jedino rješenje da se konvertira ili postoji još nešto?

Kupiti neki vanjski player ili gaming konzolu s podrškom za Kodi ili još bolje složiti neki HTPC i zaboraviti na interne playere u telkama koji ionako kad-tad kiksnu u podršci nekom formatu bez obzira na brand televizora i verziju OS-a. A s prekodiravanjima samo gnjavaža i sakaćenja zvuka. Moj HTPC je star deset godina i vozi sve što postoji od zvuka, podržava Kodi, blu-ray player i sve ostalo što se na Windowse može staviti. Ovako s tim internim playerima uvijek neka zafrkancija.

Deckard
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav,

 

situacija je sljedeća, zamjenjujem staru panasonic plazmu 43" (mislim da je toliko), koja ima odličnu sliku na sd programima a isto tako i hd, sa novim tv. Uglavnom se gledaju crtići putem youtube (preko dana klinci), te filmovi u nocnim satima, buđet je cca 7.000 kn, prednost je veličina ekrana 65", udaljenost cca 3m i uglavnom se gleda direktno tv ili možda pod malim kutem, prosječni korisnik (normalno da za ove pare očekujem da slika ne bude zrnata). Preko SD sam našao Samsung 65RU8002 za cca 7100 kn, ali sada vidim da i Sony 55xf9005 je za cca 7000 kn.

 

Prednost Sony je 5 god garancije, pretpostavljam bolja slika iako je pitanje koliko je bolja slika za prosječnog korisnika, ali je ekran manji. Prednost Samsunga je veći ekran i slika je navodno malo lošija (ne znam koliko bi to ja kao prosječni korisnik primjetio). Ako bi već išao na 55" varijantu televizora onda bi mi bolje bilo ubosti 55RU8002 koji bi me izašao cca 4900 kn u SD. Razlika između 55" Sonya i Samsunga je 2000kn u novcima, Sony ima 3 god dužu garanciju i vjerojatno bolju sliku, android mi nije bitan jer imam box. Pitanje je da li ove prednosti vrijede 2000kn.

 

Znači izbor je sljedeći:

 

1. 65RU8002 - 7100 kn, 2 god garancije

2. 55RU8002 - 4900 kn, 2 god garancije

3. 55XF9005 - 7000 kn, 5 god garancije

4. neka bolji tv.

 

dajte vaše prijedloge i mišljenje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 12:58 (danijel5555).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danijel5555 kaže...

pozdrav,

 

situacija je sljedeća, zamjenjujem staru panasonic plazmu 43" (mislim da je toliko), koja ima odličnu sliku na sd programima a isto tako i hd, sa novim tv. Uglavnom se gledaju crtići putem youtube (preko dana klinci), te filmovi u nocnim satima, buđet je cca 7.000 kn, prednost je veličina ekrana 65", udaljenost cca 3m i uglavnom se gleda direktno tv ili možda pod malim kutem, prosječni korisnik (normalno da za ove pare očekujem da slika ne bude zrnata). Preko SD sam našao Samsung 65RU8002 za cca 7100 kn, ali sada vidim da i Sony 55xf9005 je za cca 7000 kn.

 

Prednost Sony je 5 god garancije, pretpostavljam bolja slika iako je pitanje koliko je bolja slika za prosječnog korisnika, ali je ekran manji. Prednost Samsunga je veći ekran i slika je navodno malo lošija (ne znam koliko bi to ja kao prosječni korisnik primjetio). Ako bi već išao na 55" varijantu televizora onda bi mi bolje bilo ubosti 55RU8002 koji bi me izašao cca 4900 kn u SD. Razlika između 55" Sonya i Samsunga je 2000kn u novcima, Sony ima 3 god dužu garanciju i vjerojatno bolju sliku, android mi nije bitan jer imam box. Pitanje je da li ove prednosti vrijede 2000kn.

 

Znači izbor je sljedeći:

 

1. 65RU8002 - 7100 kn, 2 god garancije

2. 55RU8002 - 4900 kn, 2 god garancije

3. 55XF9005 - 7000 kn, 1 god garancije

4. neka bolji tv.

 

dajte vaše prijedloge i mišljenje.

 Mislim da će ti većina pristunih ovjde savjetovati veći TV. S koje udaljenosti ga gledaš. Ako je preko 3m, uzmi 65 incha, Sony bi trebao biti bolji ali nije tolika razlika da bi zbog toga žrtvovao veličinu.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad će ići popust na RU8002 i Q60!

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...
danijel5555 kaže...

pozdrav,

 

situacija je sljedeća, zamjenjujem staru panasonic plazmu 43" (mislim da je toliko), koja ima odličnu sliku na sd programima a isto tako i hd, sa novim tv. Uglavnom se gledaju crtići putem youtube (preko dana klinci), te filmovi u nocnim satima, buđet je cca 7.000 kn, prednost je veličina ekrana 65", udaljenost cca 3m i uglavnom se gleda direktno tv ili možda pod malim kutem, prosječni korisnik (normalno da za ove pare očekujem da slika ne bude zrnata). Preko SD sam našao Samsung 65RU8002 za cca 7100 kn, ali sada vidim da i Sony 55xf9005 je za cca 7000 kn.

 

Prednost Sony je 5 god garancije, pretpostavljam bolja slika iako je pitanje koliko je bolja slika za prosječnog korisnika, ali je ekran manji. Prednost Samsunga je veći ekran i slika je navodno malo lošija (ne znam koliko bi to ja kao prosječni korisnik primjetio). Ako bi već išao na 55" varijantu televizora onda bi mi bolje bilo ubosti 55RU8002 koji bi me izašao cca 4900 kn u SD. Razlika između 55" Sonya i Samsunga je 2000kn u novcima, Sony ima 3 god dužu garanciju i vjerojatno bolju sliku, android mi nije bitan jer imam box. Pitanje je da li ove prednosti vrijede 2000kn.

 

Znači izbor je sljedeći:

 

1. 65RU8002 - 7100 kn, 2 god garancije

2. 55RU8002 - 4900 kn, 2 god garancije

3. 55XF9005 - 7000 kn, 1 god garancije

4. neka bolji tv.

 

dajte vaše prijedloge i mišljenje.

 Mislim da će ti većina pristunih ovjde savjetovati veći TV. S koje udaljenosti ga gledaš. Ako je preko 3m, uzmi 65 incha, Sony bi trebao biti bolji ali nije tolika razlika da bi zbog toga žrtvovao veličinu.

 udaljenost je cca 3m, zato bi i htjeo samsunga 65RU8002 zbog veličine, a mislim da ne može toliko sony biti bolji za prosječnog korisnika.

 

gdje će biti akcija na RU8002 i Q60 i hoće li biti povoljnije od ovih 7100 kn koliko je u Santa Domenici?

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danijel5555 kaže...

 

3. 55XF9005 - 7000 kn, 1 god garancije?

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
danijel5555 kaže...

 

3. 55XF9005 - 7000 kn, 1 god garancije?

 

 

 ispravak - 5 god garancije, zapravo 2 god standardnog tvorničkog jamstva i 3 godine produženo jamstvo

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danijel5555 kaže...

(normalno da za ove pare očekujem da slika ne bude zrnata)

 

Od toga ne mozes pobjec ako gledas los source koliko god TV kostao para i imao dobar upscaling jer jednostavno ne moze se napraviti nesto iz nicega. Tako da ce sd izgledat bolje na toj plazmi nego na 55" a pogotovo na 65". Ako hoces kvalitetnu sliku moras imat i koliko toliko kvalitetan input. A sto je veci ekran bolji input je bitniji naravno.

 

Inace u konkretnoj situaciji mislim da se ne isplati te bolje gledat Samsung pa ili 65" ili poprilicno ustedit sa 55".

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danijel5555 kaže...
love2ml86 kaže...
danijel5555 kaže...

 

3. 55XF9005 - 7000 kn, 1 god garancije?

 

 

 ispravak - 5 god garancije, zapravo 2 god standardnog tvorničkog jamstva i 3 godine produženo jamstvo

Imas u mall.hr 65" philips 4k s ambilightom za 5200 kn..

ne znam sto ti je bitno kod TV-a

HDR je vazan ali ne bas toliko vazan... 

ja sam s 55" presao na 65" i to je sada prava stvar..

udaljenost nekih 3m i nesto sitno cm 10 ili 15..

 

E sad razno razne tehnikalije drasticno povecavaju cijenu..

Pa npr ako zelis min 100hz ekrean i 65" tada si vec na 6000+kn a ako zelis bar neki dobar HDR s nekim 500 peak brightnessom si vec na 7000+ kn za 65"

po soma i vise kuna manje za 55" dijagonale..

 

a da ne pricam ako zelis pravih 120hz 65" 1000 nita to je vec ono 9k+ i vise

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 13:03 (toxic).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danijel5555 kaže...

pozdrav,

 

situacija je sljedeća, zamjenjujem staru panasonic plazmu 43" (mislim da je toliko), koja ima odličnu sliku na sd programima a isto tako i hd, sa novim tv. Uglavnom se gledaju crtići putem youtube (preko dana klinci), te filmovi u nocnim satima, buđet je cca 7.000 kn, prednost je veličina ekrana 65", udaljenost cca 3m i uglavnom se gleda direktno tv ili možda pod malim kutem, prosječni korisnik (normalno da za ove pare očekujem da slika ne bude zrnata). Preko SD sam našao Samsung 65RU8002 za cca 7100 kn, ali sada vidim da i Sony 55xf9005 je za cca 7000 kn.

 

Prednost Sony je 5 god garancije, pretpostavljam bolja slika iako je pitanje koliko je bolja slika za prosječnog korisnika, ali je ekran manji. Prednost Samsunga je veći ekran i slika je navodno malo lošija (ne znam koliko bi to ja kao prosječni korisnik primjetio). Ako bi već išao na 55" varijantu televizora onda bi mi bolje bilo ubosti 55RU8002 koji bi me izašao cca 4900 kn u SD. Razlika između 55" Sonya i Samsunga je 2000kn u novcima, Sony ima 3 god dužu garanciju i vjerojatno bolju sliku, android mi nije bitan jer imam box. Pitanje je da li ove prednosti vrijede 2000kn.

 

Znači izbor je sljedeći:

 

1. 65RU8002 - 7100 kn, 2 god garancije

2. 55RU8002 - 4900 kn, 2 god garancije

3. 55XF9005 - 7000 kn, 5 god garancije

4. neka bolji tv.

 

dajte vaše prijedloge i mišljenje.

 Definitivno 65ru8000

ovdje ces puno vise dobiti velicinom ekrana neko time sto je xf9005 bolji tv.

Razlika nije zoliko bitna da bi isao na manji ekran. Taj samsung je skroz ok tv u toj klasi

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivan0S kaže...
danijel5555 kaže...

(normalno da za ove pare očekujem da slika ne bude zrnata)

 

Od toga ne mozes pobjec ako gledas los source koliko god TV kostao para i imao dobar upscaling jer jednostavno ne moze se napraviti nesto iz nicega. Tako da ce sd izgledat bolje na toj plazmi nego na 55" a pogotovo na 65". Ako hoces kvalitetnu sliku moras imat i koliko toliko kvalitetan input. A sto je veci ekran bolji input je bitniji naravno.

 

Inace u konkretnoj situaciji mislim da se ne isplati te bolje gledat Samsung pa ili 65" ili poprilicno ustedit sa 55".

 

naravno da ne mogu očekivati čuda od našeg sd signala, ali će se valjda u doglednoj budućnosti i to promijeniti. bitno mi je da je slika kada gledam hd filmove ok i da nije zrnata i loša, a vjerujem da su i sd programi na ovom tv bolji od samsung 7xxx serije.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
danijel5555 kaže...
love2ml86 kaže...
danijel5555 kaže...

 

3. 55XF9005 - 7000 kn, 1 god garancije?

 

 

 ispravak - 5 god garancije, zapravo 2 god standardnog tvorničkog jamstva i 3 godine produženo jamstvo

Imas u mall.hr 65" philips 4k s ambilightom za 5200 kn..

ne znam sto ti je bitno kod TV-a

HDR je vazan ali ne bas toliko vazan... 

ja sam s 55" presao na 65" i to je sada prava stvar..

udaljenost nekih 3m i nesto sitno cm 10 ili 15..

 

E sad razno razne tehnikalije drasticno povecavaju cijenu..

Pa npr ako zelis min 100hz ekrean i 65" tada si vec na 6000+kn a ako zelis bar neki dobar HDR s nekim 500 peak brightnessom si vec na 7000+ kn za 65"

po soma i vise kuna manje za 55" dijagonale..

 

a da ne pricam ako zelis pravih 120hz 65" 1000 nita to je vec ono 9k+ i vise

 

 

čitajući loše komentare za Philips izbjegao bih ga i radije platio malo više za Samsunga/LG/Sony. Pretpostavljam da tesko mogu dobiti nešto bolje od ovog 65RU8002 Samsunga za 7100kn.

Pixel kaže...
danijel5555 kaže...

pozdrav,

 

situacija je sljedeća, zamjenjujem staru panasonic plazmu 43" (mislim da je toliko), koja ima odličnu sliku na sd programima a isto tako i hd, sa novim tv. Uglavnom se gledaju crtići putem youtube (preko dana klinci), te filmovi u nocnim satima, buđet je cca 7.000 kn, prednost je veličina ekrana 65", udaljenost cca 3m i uglavnom se gleda direktno tv ili možda pod malim kutem, prosječni korisnik (normalno da za ove pare očekujem da slika ne bude zrnata). Preko SD sam našao Samsung 65RU8002 za cca 7100 kn, ali sada vidim da i Sony 55xf9005 je za cca 7000 kn.

 

Prednost Sony je 5 god garancije, pretpostavljam bolja slika iako je pitanje koliko je bolja slika za prosječnog korisnika, ali je ekran manji. Prednost Samsunga je veći ekran i slika je navodno malo lošija (ne znam koliko bi to ja kao prosječni korisnik primjetio). Ako bi već išao na 55" varijantu televizora onda bi mi bolje bilo ubosti 55RU8002 koji bi me izašao cca 4900 kn u SD. Razlika između 55" Sonya i Samsunga je 2000kn u novcima, Sony ima 3 god dužu garanciju i vjerojatno bolju sliku, android mi nije bitan jer imam box. Pitanje je da li ove prednosti vrijede 2000kn.

 

Znači izbor je sljedeći:

 

1. 65RU8002 - 7100 kn, 2 god garancije

2. 55RU8002 - 4900 kn, 2 god garancije

3. 55XF9005 - 7000 kn, 5 god garancije

4. neka bolji tv.

 

dajte vaše prijedloge i mišljenje.

 Definitivno 65ru8000

ovdje ces puno vise dobiti velicinom ekrana neko time sto je xf9005 bolji tv.

Razlika nije zoliko bitna da bi isao na manji ekran. Taj samsung je skroz ok tv u toj klasi

 

primjetih da si veliki zagovornik samsunga :P ,ali bez obzira na to, ovaj samsung mi je od početka bio u užem izboru, pa čak mogu reći i na prvom mjestu.

 

ne znam jedino koliko je točno, ali svi hvale prethodnu seriju NU8002. da li je ona stvarno toliko bolja od ove nove RU serije? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,

treba mi TV za spavaću sobu. VA ekran, što bolja crna. Neki prijedlog iz TCL game?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne mogu reći da nisam, ali nisam ni rekao ništa što ne stoji :D

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...

Ne mogu reći da nisam, ali nisam ni rekao ništa što ne stoji :D

 

ne znam kome ti na kraju odgovaraš ili samo lupaš bezveze...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...

Sad će ići popust na RU8002 i Q60!

 Šta nisu već na popustu povod nekakvih 50 godina?

Steam: krvavasisa, Origin: krvavasisa, Rockstar: valentino4
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sony čisti skladišta
Xf9005(55") 7399kn i ako vrijedi onih 10%(newsletter)
Xf9005(65")10999kn i ako vrijedi onih 10%(newsletter)

+5 godina garancije

Sad sam i ja u dilemi....prostorija mi još nije spremna,ali ovih 9900kn za 65"...xf ili xg..xf ima čak nativni kontrast bolji...xg jači cpu za sliku,ali to kod čistog filmskog materijala i igara baš ne igra
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 14:08 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Sony čisti skladišta
Xf9005(55") 7399kn i ako vrijedi onih 10%(newsletter)
Xf9005(65")10999kn i ako vrijedi onih 10%(newsletter)

+5 godina garancije

Ako misliš na Santa Domenicu, onda je za 55xf9005 sa uračunatim popustom za kod "SONY5" od 5% i ne možeš dodati novi kod za 10% newsletter, nema kombiniranja više kodova. Znači možeš koristiti ili kod SONY5 (5% popusta) i ispadne te 7.399kn ili kod od newslettera (10% popusta) i ispadne te 7.009 kn. Osnovna cijena mu je 7.788,42 kn.

 

Ako misliš na neki drugi shop ne bilo loše da se napiše koji/gdje, ovako nema smisla...

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

danijel5555  

Da dosta preporucujem samsunga u toj klasi jer mislim da su ok. Ja imam inace Lg :)

Kod sonya mi se ne svidja android, moras pazit hoces li dobit ips ili va panel, znaju biti skuplji, a ne dobis nista bolje.

Lg isto gura svoj ips, ili tko zna  ciji VA u nekim dinenzijama.

 

javna je tajna da ja ne volim ips, osim ako je bas nuzan radi kuta gledanja.

 

Razlika izmedju ru i nu serije je mala, pa uzmes koji ti je povoljniji.

Neki kazu da im je nu malo bolji, neki kazu da je ru, razlike su takve da se ne treba opterecivati time, uzmes jeftiniji

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 

Razlika izmedju ru i nu serije je mala, pa uzmes koji ti je povoljniji.

Neki kazu da im je nu malo bolji, neki kazu da je ru, razlike su takve da se ne treba opterecivati time, uzmes jeftiniji

 

 

problem je što nigdje nema za nabavti NU serija...

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
AngeL_FreaK kaže...

Baš čitam o tome..kupiš tv od 10k i on da se još moraš jebat s kovertiranjem? wtf??

jel ovo jedino rješenje da se konvertira ili postoji još nešto?

Kupiti neki vanjski player ili gaming konzolu s podrškom za Kodi ili još bolje složiti neki HTPC i zaboraviti na interne playere u telkama koji ionako kad-tad kiksnu u podršci nekom formatu bez obzira na brand televizora i verziju OS-a. A s prekodiravanjima samo gnjavaža i sakaćenja zvuka. Moj HTPC je star deset godina i vozi sve što postoji od zvuka, podržava Kodi, blu-ray player i sve ostalo što se na Windowse može staviti. Ovako s tim internim playerima uvijek neka zafrkancija.

  da li se taj problem može riješit sa samsung soundbarom?

npr ovaj: https://www.samsung.com/hr/audio-video/hw-q80r/

 

vidim da podržava dts x

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice