Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.083.285
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bio sam se ozbiljno zagrijao za ovaj LG 55SK8500 jer je stvarno odličan TV i vjerovatno jedan od najboljih IPS modela sa svim mogućim dodacima koji se mogu poželjeti od televizora i cijena od 6000 kuna se čini OK za takav TV. Pogotovo ako uzmemo u obzir da je koštao više nego dvostruko kada je izašao. 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55SK8500PLA.AEE/

 

ALI, kada vidim da je 55UK6470PLC 3600 kuna zapitam se vrijedi li dati 2400 kuna više za prethodi model. Znam za sve razlike zašto je SK8500 bolji i skuplji i sve mi je jasno i NanoCell i 120 Hz i local dimming i Dolby Vision itd.

Samo se pitam vrijedi li to tolike razlike u cijeni kada ovaj jeftiniji model isto ima odličnu sliku i biće i više nego odličan meni koji prelazim sa 43 inčnog Full HD TVa i jedino ću vidjeti razliku ako stavim ova dva LG tva jedan pored drugog.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55UK6470PLC.AEE/

 

Sve mislim da ću ipak uzeti ovaj jeftiniji TV i poslužiće me odlično nekoliko godina i onda će već vjerovatno biti jeftinijih OLED ili kojih već novih tehnologija pa će se uzimati nešto drugo.

 

 

Imate do sutra da me razuvjerite da griješim i da trebam uzeti skuplji model. :)

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Isto se pitam kao kolega gore.
S tim da je gledam još jeftiniji 55" model uk6300... Mislim da osim različitog postolja nema razlike, i da bi radije dao 300 kn manje za meni osobno moderniji izgled.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
kdokma kaže...
garfield1 kaže...
kdokma kaže...
garfield1 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Garfield !

kada stižu ovi modeli u Hrvatsku i kakva će biti cijena https://www.displayspecifications.com/en/model/2af51986

 

vidim da su napucani s 3 Gb vram, direct led, konačno imaju solidan PPI 1700 i pitu android.

sigurno neće biti skupi ?

 Kod nas je cjena modela  veličine 55" 7304  900 evra. A ovdje imaš cjene.

 

55PUS7304    899,99€

50PUS8804    999,99€

55PUS8804    1.199,99€

 OK, i kad stižu u Hrvatsku, hoće doći do Božića? (55PUS7304 ovaj nebi kod nas smio preći cjenu bez popusta od 700€, jer jednostavno od 700€ imaš boljih televizija)

 A koji su to bolji modeli..?

 I kada dolaze u prodaju? To je televizor u rangu Hisense U7B, a bolji je npr hisense U8B, samsung nu8002, q6fn, Android je nekima prednost, a nekima nije (ja osobno bi volio Android, ali ne po nekoj prepotentnoj cijeni). Kad se pojavi i po kojoj cijeni biti ćemo pametniji, to je televizor koji po svoji karakteristikama nebi smio koštati više od 5000kn. Naravno ti se nečeš složiti, a znamo i zašto.

Kod vas, če biti kao što sam več napisao negdje idučeg mjeseca. A pošto ga još nisi ni video u živo a kamoli uspoređivao sa ostalim televizorima, naravno pišeš manje više na pamet:) A ja ti mogu reči, da je kvalitet slike odličan.. I slika je primjetno kvalitetnija napram modelima 7303 ili 7803, koji su isto tako veoma dobri modeli:) I u nekim parametrima je svakako bolji od Hisense i Samsunga:) Jer vidi se osjetna razlika u samom procesiranju slike, jer ima taj novi model več 2 generaciju P5 procesora:)) Pored toga ima več odličan razpon boja, odličan motion, Direct Led 10 bitni panel itd.. Pored toga, da podržava HDR10+, pa Dolby Vision, koji izgleda više nego odlično na  Netflixu itd.. Što sve nudi taj televizor, neče nijedan u tom cenovnom rangu..!

 naravno da jednim djelom pišem napamet, ali ono što sam iščitao, npr Hisense je isto s novim procesorom u ovogodišnjim modelima u obradi slike sad na razini najboljih, a da će biti bolji od U8B koji košta 5200kn, sumnjam, isto podržava sve formate, isto ima odličan raspon boja, odličnu sliku, odličan motion...sve što ima taj Philips + malo više (veću svjetlinu, 100Hz), a vjerojatno i za manje novaca. Da se razumijemo, još nisam kupio tv, za sad mi je favorit 55U7B, ali i taj philips mi je opcija, ovisi o cijeni i nekavom testu. (i ovaj samsung nu8002 nije za odbaciti.. jer ovogodišnji modeli nisu bolji.. barem u srednjoj klasi).

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

10 bitni panel

Ne laži! Kineski filips PUS7303 ima 8 bits + FRC panel 50Hz. Isto vrijedi i za taj "novi" PUS7304 

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/76dd10b8

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/62191773

 

Čak ni taj 8804 nema pravi 10-bitni panel, al ima cijenu 1200€  

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Widowmaker kaže...

Bio sam se ozbiljno zagrijao za ovaj LG 55SK8500 jer je stvarno odličan TV i vjerovatno jedan od najboljih IPS modela sa svim mogućim dodacima koji se mogu poželjeti od televizora i cijena od 6000 kuna se čini OK za takav TV. Pogotovo ako uzmemo u obzir da je koštao više nego dvostruko kada je izašao. 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55SK8500PLA.AEE/

 

ALI, kada vidim da je 55UK6470PLC 3600 kuna zapitam se vrijedi li dati 2400 kuna više za prethodi model. Znam za sve razlike zašto je SK8500 bolji i skuplji i sve mi je jasno i NanoCell i 120 Hz i local dimming i Dolby Vision itd.

Samo se pitam vrijedi li to tolike razlike u cijeni kada ovaj jeftiniji model isto ima odličnu sliku i biće i više nego odličan meni koji prelazim sa 43 inčnog Full HD TVa i jedino ću vidjeti razliku ako stavim ova dva LG tva jedan pored drugog.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55UK6470PLC.AEE/

 

Sve mislim da ću ipak uzeti ovaj jeftiniji TV i poslužiće me odlično nekoliko godina i onda će već vjerovatno biti jeftinijih OLED ili kojih već novih tehnologija pa će se uzimati nešto drugo.

 

 

Imate do sutra da me razuvjerite da griješim i da trebam uzeti skuplji model. :)

 U globalu pojednostavljeno - ako te zabole za TV i UK6470 je ludilo, ali ako te iole dira/zanima bilosto oko TVa onda se SK8500 isplati.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Flagship kaže...

 

Ta kineska kanta filips ima 50hz panel i ne znam koja dalabu će dati toliko novaca kada ima pravog kineza s 100hz panelom za 5199 kn - najnoviji Hisense 55U8B.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55U8B/

 

 

Ili još bolje: 55NU8002 za 5499 kn

 

 

https://www.zutiklik.hr/televizor-samsung-ue55nu8002txxh

 taj hisense nije kod nas još provjeren i trebat će zaslužiti ranking da bi ga netko ozbiljan kupio..

jeftin je, vjerojatno za to postoji razlog.

 

taj samsung je najvjerojatnije prepakiran, tko zna koliko puta vraćan i zato mu je takva cijena. 

sjeti se koja im je bila cijena kada su se pojavili kod nas....

 

sony je br.1 ali su mu i cijene takve...

 

sve će to pojeftiniti do kraja 2019 pa ćemo vidjeti...

Mora biti jeftiniji jer tko će ga kupiti ako ima cijenu kao samsung ili sony. Što se kineza tiče Hisense i TCL su veliki, ogromni igrači dok je filips na začelju i s nikakvim utjecajem. Vidjet ćemo kako će se kretati cijena ovih njihovih OLED-a, predviđam veliki pad i cijenu ispod 8K brzo, a kad budu na EU tržištu ponudili i one modele koji imaju android i top lcd specifikacije poput FALD panela onda će bit još konkurentniji.

 

Ne znaš da li je taj samsung prepakiran, sigurno nije neki frankenstein kao onaj Q8DN s njuškala:) I ne piše da je niti izložbeni niti zadnji primjerak, možeš i 5 komada dodati u košaricu:) Mislim da je ta zaliha zbog previsokih cijena NU80xx koju je imao u početku pa je sada tu situacija da još uvijek ima tih NU8002 u prodaji. 65" za 8K i posebno 75" za cca 10-11K su odlični za ono što nude i ako ih se može naći.

 

Sada su promjenili ploču: novi RU8002, mada je lošiji od NU8002 i tek se počeo prodavati a već je (55") na oko 5,5K (u linksu je bio neki dan)

Mad Ant kaže...

Ode Loewe doviđenja, nema vise preskupog prepakiravanja i glumljenja premiuma:

 

https://www.bug.hr/biznis/loewe-od-1-srpnja-prestaje-sa-svim-poslovnim-aktivnostima-10170

 

 

Sad će ih kupit turci pa će imati široku lepezu propaliteta (grundig, telefunken i sada loewe)

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Daj nemaš što razmišljati, u extreme digitalu i na mall hr je bio 6470 55in, za 3000kn. Ja sam ga uzeo i prezadovoljan sam. Slika super, zvuk iznenađujuče ok. Ako nisi picajzla jednostavno se ne isplati dati duplo za tv.

Dirty dosen
Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Isto se pitam kao kolega gore.
S tim da je gledam još jeftiniji 55" model uk6300... Mislim da osim različitog postolja nema razlike, i da bi radije dao 300 kn manje za meni osobno moderniji izgled.

55UK6xxx IPS rgb+w panel

50UK6xxx VA full 4K panel

 

55SK85 naravno top serija, full 4K 10-bit IPS 100HZ FALD panel.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
x360gamer kaže...
Isto se pitam kao kolega gore.
S tim da je gledam još jeftiniji 55" model uk6300... Mislim da osim različitog postolja nema razlike, i da bi radije dao 300 kn manje za meni osobno moderniji izgled.

55UK6xxx IPS rgb+w panel

50UK6xxx VA full 4K panel

 

55SK85 naravno top serija, full 4K 10-bit IPS 100HZ FALD panel.

 Samo je pitanje da li ga/ih diraju sve điđe poput 120Hz nativno, bolji HDR, Magic remote, bolji CPU pa stoga brzi UI, FALD, vise konektora, bla, bla...

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Widowmaker kaže...

Bio sam se ozbiljno zagrijao za ovaj LG 55SK8500 jer je stvarno odličan TV i vjerovatno jedan od najboljih IPS modela sa svim mogućim dodacima koji se mogu poželjeti od televizora i cijena od 6000 kuna se čini OK za takav TV. Pogotovo ako uzmemo u obzir da je koštao više nego dvostruko kada je izašao. 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55SK8500PLA.AEE/

 

ALI, kada vidim da je 55UK6470PLC 3600 kuna zapitam se vrijedi li dati 2400 kuna više za prethodi model. Znam za sve razlike zašto je SK8500 bolji i skuplji i sve mi je jasno i NanoCell i 120 Hz i local dimming i Dolby Vision itd.

Samo se pitam vrijedi li to tolike razlike u cijeni kada ovaj jeftiniji model isto ima odličnu sliku i biće i više nego odličan meni koji prelazim sa 43 inčnog Full HD TVa i jedino ću vidjeti razliku ako stavim ova dva LG tva jedan pored drugog.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55UK6470PLC.AEE/

 

Sve mislim da ću ipak uzeti ovaj jeftiniji TV i poslužiće me odlično nekoliko godina i onda će već vjerovatno biti jeftinijih OLED ili kojih već novih tehnologija pa će se uzimati nešto drugo.

 

 

Imate do sutra da me razuvjerite da griješim i da trebam uzeti skuplji model. :)

 U globalu pojednostavljeno - ako te zabole za TV i UK6470 je ludilo, ali ako te iole dira/zanima bilosto oko TVa onda se SK8500 isplati.

Ma znam ja da je on taman toliko bolji koliko je i skuplji, zato se i dvoumim šta da radim. :)

Trenutni TV koji koristim je 5-6 godina star Samsung Full HD (ne znam tačan model, nisam trenutno kod kuće, ali je neka niža srednja klasa iz tog vremena) koji je spojen na PC i uopšte se ne koristi za gledanje TV programa.

Spojen je na PC i više manje služi kao monitor jer 90% stvari koje radim na PC ide iz poluležećeg položaja. :) Rijetko koristim sto i pravi PC monitor na njemu.

Znači koristi se za surf, Youtube, Kodi, ponekad se nešto odigra, čak se i stripovi čitaju i uopšte radi se skoro sve što se obično radi na računalu.

Koji god novi od ovih uzmem biće ogroman napredak u odnosu na stari TV i koristiće se za iste stvari kao i do sada. 

 

Inače ja sam iz BiH i blizu sam granice sa HR pa planiram da odem do Elipsa i uzmem TV uz povrat PDV tako da bi me to izašlo prilično jeftinije. Nešto oko 620 eura za SK8500 ili oko 370 za UK6470.

 

Nije loša cijena ni za jedan, ali ova niža je ipak privlačnija. :)

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A ne znam ja možda nisam školovala ali za sve te đinđe minđe moraš imati dobar izvor, 4k film ili neki pc koji može gurati 4k ili ps4 pro ako si sirotinja =), a meni se rijetko kada da skidati neki rip bolji od full hd. Jednostavno ti je ako igraš igice i provodiš puno vremena stisni zube i uzmi nešto bolje. sad si na magarcu i sto god kupis ce ti biti konj realno =).

Dirty dosen
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako je samo spojen PC onda te vecina điđa ne dira osim (!): 120Hz, veca svjetlina ekrana i bolje boje, full 4K reza (bolje citanje slova sa desktopa).

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 15:09 (Mad Ant).
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Ako je samo spojen PC onda te vecina điđa ne dira osim (!): 120Hz, veca svjetlina ekrana i bolje boje, full 4K reza (bolje citanje slova sa desktopa).

Za refresh rate znam, ali imam GTX1070 i ne mislim u skorije vrijeme da je mijenjam tako da i ako se bude nešto igralo biće u 1080p rezoluciji i novije igre će biti bliže 60 fps nego 120 tako da me to ne dira previše.

4K rezoluciju imaju oba jedino je razlika u max svjetlini, ali i sa jeftinijim će to biti mnogo bolje nego sa starim TVom.

 

Otići ću danas vjerovatno da vidim uživo kako to izgleda pa ću onda da odlučim.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
x360gamer kaže...
Isto se pitam kao kolega gore.
S tim da je gledam još jeftiniji 55" model uk6300... Mislim da osim različitog postolja nema razlike, i da bi radije dao 300 kn manje za meni osobno moderniji izgled.

55UK6xxx IPS rgb+w panel

50UK6xxx VA full 4K panel

 

55SK85 naravno top serija, full 4K 10-bit IPS 100HZ FALD panel.

 Vidis, ovo nisam znao. Hvala.

Imam 43UK6300 i zadovoljan sam. Sad bi uzeo za drugu sobu 55" isti TV, ali sad ne znam dal da uzmem posto je IPS, a ne VA?

Dosta je direktnog svijetla u sobi...

 

Naravno da bi uzeo bolji TV, ali trenutno nisam u mogucnosti, a i cijene istima padaju rapidno. Posto je ovaj 6300 na 43" modelu zadovoljio moje potrebe, mislim da bi i taj od 55", osim sto sada me muci panel?!

Prije 3-4 mjeseca sam uzeo gore navedeni 43" model za 2800 kn, i to sam tada dobro prosao. Niti pola godine kasnije, za iste novce ide 50"

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Widowmaker kaže...
Mad Ant kaže...

Ako je samo spojen PC onda te vecina điđa ne dira osim (!): 120Hz, veca svjetlina ekrana i bolje boje, full 4K reza (bolje citanje slova sa desktopa).

Za refresh rate znam, ali imam GTX1070 i ne mislim u skorije vrijeme da je mijenjam tako da i ako se bude nešto igralo biće u 1080p rezoluciji i novije igre će biti bliže 60 fps nego 120 tako da me to ne dira previše.

4K rezoluciju imaju oba jedino je razlika u max svjetlini, ali i sa jeftinijim će to biti mnogo bolje nego sa starim TVom.

 

Otići ću danas vjerovatno da vidim uživo kako to izgleda pa ću onda da odlučim.

 Oprez (!), full 4K (3840 x 2160) rezolucija ide od UK7500, ostali ispod (pa i 6470) imaju RGBW -2880 x 960. Manji broj pixela je zato što koriste white pixel (W) kao svaki drugi da dobiju veću svjetlinu na kraju.

 

Za gledanje TV programa/filmova i slično nema neke razlike osim ako ne sjediš na 20 cm od ekrana, ali za prikazivanje desktopa i rad u PC programima preporučam full 4K jer je onda lako čitati mala slova po desktopu.

 

http://img.global.news.samsung.com/global/wp-content/uploads/2015/08/RGBW_Main_1.png

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 15:41 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Flagship kaže...
x360gamer kaže...
Isto se pitam kao kolega gore.
S tim da je gledam još jeftiniji 55" model uk6300... Mislim da osim različitog postolja nema razlike, i da bi radije dao 300 kn manje za meni osobno moderniji izgled.

55UK6xxx IPS rgb+w panel

50UK6xxx VA full 4K panel

 

55SK85 naravno top serija, full 4K 10-bit IPS 100HZ FALD panel.

 Vidis, ovo nisam znao. Hvala.

Imam 43UK6300 i zadovoljan sam. Sad bi uzeo za drugu sobu 55" isti TV, ali sad ne znam dal da uzmem posto je IPS, a ne VA?

Dosta je direktnog svijetla u sobi...

 

Naravno da bi uzeo bolji TV, ali trenutno nisam u mogucnosti, a i cijene istima padaju rapidno. Posto je ovaj 6300 na 43" modelu zadovoljio moje potrebe, mislim da bi i taj od 55", osim sto sada me muci panel?!

Prije 3-4 mjeseca sam uzeo gore navedeni 43" model za 2800 kn, i to sam tada dobro prosao. Niti pola godine kasnije, za iste novce ide 50"

 Ako uzmeš bilo koji od 50" (ne 49"!) onda ćeš dobiti VA panel i full 4K rezu. Znači recimo 50UK6470 je VA direct LED sa full 4K.

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung odlučio maksimalno kapitalizirati s 8K dok konkurencija manje više spava pa je sada dostupan i prvi 8K 55" TV: 55" Q950R

 

https://www.samsung.com/de/tvs/qled-q950r/GQ55Q950RGTXZG/

 

https://www.spatialonline.co.uk/blogs/news/samsungs-first-55-true-8k-fuhd-tv-the-qe55q950r

 

https://www.mielectro.es/samsung-tv-qled-8k-samsung-qe55q950r-smart-tv-hdr-3000-hdr10-hlg-ia-8k-direct-full-array-elite-3032071/?disponibilidad=sin-stock

 

Cijena ispod 3K€, puno ljudi će reći da 8K ispod 75" nema smisla ali evo, kao monitor ili tko želi imat nos ispred panela sada je to moguće

 

Vidjet ćemo hoće li ovo promjeniti planove glavne konkurencije pa nam uskoro sony i lg ponude "budget" 8K tv. Glasine su da će sony uskoro predstavit 65" 8K, kao i lg, naravno OLED-i. Mislim da većina koja čeka neki jeftiniji 8K lcd gleda prema lg SM9970 koji bi trebao uskoro biti službeno vani, možda sada zbog ove samsungove 8K ofenzive s manjim dijagonalama lg bude prisiljen ponuditi i manje dijagonale.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 

Ja sam imao Pioneer Kuro plazmu, c8 se dobro nosi s refleksijama, ali kuro je bio bolji. Po danu ces na tamnim dijelovima ekrana imati nesto refleksija, to je neizbjezno kod svih tva. Jedino je Samsung u top modelima tu otisao malo dalje i ima nesto bolje filtere.

soap efekt se moze skroz iskljuciti, ali ima fina regulacija (dejuder, deblur) u 10 koraka pa se moze podesiti kako ti odgovara.

ja ne mogu gledati oled ako je sve to iskljuceno, meni je stutter prestrasan, pogotovo u hdru.

sve ostalo, oled je  bolji od bilo koje plazme, nece ti faliti plazma.

Kod mene je pak obrnuto. Ja ne mogu gledati tv ako su sve opcije slike popaljene. Imao sam philips seriju 9 godinama i da bih dobio filmičnost koja meni odgovara sve sam filtere i pomagala za šminkanje slike pogasio. To mi je onda bilo ok. Sada je ista stvar. Kupio sa LG C9 oled. Apsolutno sve pogasim kako bih dobio prirodnu sliku u kojoj mogu uživati. Jedino mi je upaljena opcija HDR kod materijala koji ga podržava. No i tu sam intervenirao te sam značajno smanjio kontrast kako bih opet po meni dobio prirodnu sliku. Fascinantna su osvjetljenja kod HDR i to izgleda na nekim materijalima prekrasno na prvu, no meni je to neprirodno, prenaglašeno. Zato smanjim kontrast, HDR i dalje radi svoje ali mi je cjelokupna slika puno prirodnija. TV je još nov pa se svakodnevno igram opcijama i tražim ono što mom oku najviše odgovara. Inače refleksija postoji po danu i nije to "nešto" kako neki kažu, bar kod mene. S obzirom da imam velike prozore u sobi i da svjetlost u ovo doba godine dobro udara, pri dnevnom gledanju spustim rolete do pola u sobi kako bih mogao s guštom gledati tv te na taj način eliminiram refleksiju. Ako nekome nešto znači moje mišljenje, C9 je izuzetan TV za gledanje filmova i igranje. Uvijek postoji bolje ali ne znam što bi to ovog trenutka bilo.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 Ako uzmeš bilo koji od 50" (ne 49"!) onda ćeš dobiti VA panel i full 4K rezu. Znači recimo 50UK6470 je VA direct LED sa full 4K.

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

 

 Znači bolje mi je uzeti 50" umjesto 55"?

Na 55" nije full 4k?

Znači IPS je na 55" modelu i lošiji je od VA panela na 50"?

Koliko sad nedoumica...

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ja tek sada posle odlaska u Elipso i gledanja onih silnih modela ništa ne znam.

U Slavonskom Brodu nemaju ni jedan SK8500 ili SK8100 model na stanju pa nisam mogao vidjeti tu NanoCell tehnologiju u akciji. 

Imaju primamljivu cijenu za LG 65UK6470PLC - 5400 kuna i za LG 65UK6300MLB - 5000 kuna s tim što za ovaj skuplji imaju samo izložbeni primjerak.

Gledajući ih uživo čini mi se da bi 65 inčni model bio taman za kino ugođaj kod gledanja sa nekih 2,5 m.

 

55 inčne varijante ovih većih modela su dostupne i koštaju 3600 i 3200 kuna.

Cijene su sasvim prihvatljive, pogotovo kada se uzme u obzir da ih mogu dobiti za cijenu umanjenu za iznos PDV, ali me baš odbija taj rgbw panel.

Nisam znao da je LG koristio tu tehnologiju u jeftinijim modelima. Najviše bih volio da imam priliku spojiti ih na svoj PC i probati sat-dva kako to izgleda i da li bi mi smetalo.

 

Uvijek ima nekih kompromisa kada ne želiš potrošiti previše love :D

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da ste se zbunili pa da pojasnim:

 

LG 2018 lineup:

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

https://infogram.com/lg-2018-tv-line-up-1h9j6qmxv1dy4gz

 

 

- LG proizvodi IPS i OLED panele, stoga je 95% njihovih TV-a sa njima.

- Mali postotak njih, kao što se vidi ispod druge tablice pod "*", su sa VA panelom: "VA LCD panels in 70/50" UK69 + 50" UK67 + 50" UK65 + 50" UK64 + 50" UK63".

  Znači 50", 60", 70" su VA paneli drugih proizvođača (AU Optronics, Samsung, Sharp). Samsung radi istu stvar na nižim serijama, čak koji puta niste sigurni da li je IPS ili VA, divno zar ne?

- Ako u drugoj tablici prebacite sa "OLED" na "LCD" dio, naći ćete da je WRGB do UK69, nakon njega su svi full 4K.

 

Zbog svega toga situacija nije baš jednodimenzionalna, da li vam treba IPS ili VA, te koji model po feature-ima. Prva tablica pokazuje koje sve značajke ima pojedini model, te većinom i 50" VA verzije posjeduju te iste značajke osim što su direct LED (nemaju local dimming pojedinih ledica - edge ili FALD) te pošto su od drugih proizvođača imaju full 4K rezu. LG na vlastitim panelima daje full 4K rezu od UK7500 nadalje jer su dovoljno svijetli da im ne treba taj W bijeli pixel.

 

Tako da je na kraju teško reći bez dodatnog infoa koji će vama biti bolji, jer recimo VA će imati bolji kontrast od IPS-a ali pošto su low-to-mid range modeli neće biti svijetao kao npr. Samsung Q6, Q7... Ono što je sigurno je da je full 4K rezolucija bolja za čitanje malih slova na PC desktopu, ali ako PC služi samo da bi se pustio film, znači klasičan TV sadržaj, onda nije skoro uopće bitno jer se ne vidi tako dobro razlika kao na bijelom prozoru i crnim malim slovima. Osobno imam 55UK6950 u familiji i nitko ne vidi da je RGBW dok im ne kažem, a i onda...

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 0:03 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala kolega na zanimljiv podacima i tablicama.
Ovako letimično, uk6300 u svim modelima, pa i 55" ima VA panel - prema tablicama?

Znači da ako sam zadovoljan s 43" modelom, bit ću i s 55".
A nekad kad ću biti u mogućnosti, uzet ću nešto bolje :)

 

EDIT:
Pa sad tek razumijem!
Pa ja imam ocito IPS panel i u 43" modelu?
A prilikom kupnje, na forumu je bio preporucen posto je to VA model

Nista, ocito niti sam ne kuzim razliku, zadovoljan sam, pa eto...

ili 55"  wanna be 4k uzeti i ocito ako sam zadovoljan s istim panelom u manjem TVu, bit cu i tu... ili uzeti onda 50" jeftiniji model i imati pravi 4k koji ocito nisam niti skuzio.

Mislim da cu veci ipak

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 9:27 (x360gamer).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobar dan, što mislite dali se isplati uzeti ovaj novi tv sa oglasa s obzirom da je dosta jeftiniji nego u ducanu? 

 

https://www.njuskalo.hr/led-tv/samsung-qe65q8dn-164-cm-qled-smart-4k-uhd-wi-fi-oglas-28772526

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Svakako Philips model:)

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Da li mi mozete pomoci pri odabiru TVa za stan? Dijagonala bi trebala biti 108-109 ilitiga 43' jer toliko mi stane u regal koji imam. Pogledao sam vecinu tih online shopova i njihovu ponudu i osobno sam jutros u Elipsu u Zadru gledao medutim nije velika ponuda.

 

Zasad imam par modela kojih sam stavia u bookmark Sony 43'   , Philips 43'  , Samsung 43' .

Trazim da mi TV ima 4K pa da vec iskoristim ovaj PS4 pro sto imam i usput da je smart tv pa da koristim netflix i ostale beneficije ,a ostalo bi sto se tice kvalitete slike/zvuka volio da nadem neki best buy za te slicne novce ali problem je sto se ne razumijem puno u TV a reviewovi su nemoguci za naci jer valjda pretpostavljam da US i EU trziste imaju razlicite nazive modele pa imam problem da nadem bas tu telku sto trazim.

 

Hvala vam unaprijed nadam se da cete mi olaksati stvar.

...Some games you play Some games play you...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 15:03 (Sp0rZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nakon dužeg gledanja BB ponude do 3k kn, te ovih gore tablica i linkova od kolege, odlučio sam uzeti 55uk6300 LG za 3200 kn u elipsu.
Dal'ima nešto bolje za te pare, budući da vidim pun Elipso Hisense koji se često spominje zbog kvalitete, a i uzimam novu mašinu koja će vjerojatno biti njihova...
Dali ići na provjeren LG, jer ionako do 3k kn nema nekih razlika ili stvarno se da naći nešto extra bolje?
Hvala unaprijed
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo vračam se iz Elipsa bez tv. Gleda sam 65sk8500 za 8900 i stvarno mislim da je odlična cijena za takav tv. Malo sam gleda i pošto nisam neki luđak za tv nego klasika malo max tv, dica malo PS, jako malo Youtube mislio sam sa mi je dosta i ovaj UK 6950. Uzea predračun i s njim na blagajnu, pitam tetu ako nisam zadovoljan mogu li proizvod vratit kad mi već ne želite spojiti tv na SD signal da vidim kakav je, ona kaže nema ti toga kod nas, kad kupiš nema povrata osim ako nije oštečeno, to samo web shopovi dopuštaju. Da li je to stvarno istina?

Pa isto tako ovim putem molim ekipu koja ima ovaj tv da mi kaže kakva su vam iskustva i kakav se pokazao. Mora biti 65 jer ona ima edge osvjetljenje a 55 i niže direct.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 20:39 (Picita).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali mi može neko reći dali ovaj TV ima DVB-T2 HEVC h.265 TUNER ,Vidim da ima Player ugrađen u njemu ima HEVC dekoder ali neznam dali podržava ovu novu shemu od HACOM-A?

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/68160/philips-43pfs550312-full-hd-led-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 21:27 (Maestro27).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Picita kaže...

 Uzea predračun i s njim na blagajnu, pitam tetu ako nisam zadovoljan mogu li proizvod vratit kad mi već ne želite spojiti tv na SD signal da vidim kakav je, ona kaže nema ti toga kod nas, kad kupiš nema povrata osim ako nije oštečeno, to samo web shopovi dopuštaju. Da li je to stvarno istina?

 Ja neznam, kaj se s Vama ljudima. Neki dan bio u Elipsu i ženska isto pita može li vratiti usisivač ako ne vuče dovoljno. Pa koji vrag?

Nema vračanja ako uređaj odgovora specifikacijama. Nisu vam to krpice u Zari i HM koji se furaju na amerekoji vračaju nakon pranj i ostalih brija.

Ne postoje pravila EU-a o povratu robe kupljene u trgovini zbog toga što se kupac predomislio.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice