Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 28.358
|
čitano: 5.158.954
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo nigdje da nađem razlog niske cjene (2300kn) TV Samsung UE43NU7022KXXH

Nemam ni podatak ima li HEVC ??

4 godine
perkoxcar kaže...

Ne znam, nisam preko tih addonova isprobavao, a za to treba i imat optiku.Koliko znam neki 4k streamovi mogu fino povuc.Koji chipset ima box?

U pitanju su amlogic s905w, coreelec mi nhe pusta na nijednom boksu 4K, a probao sam ih podosta

9 godina
Pegaz2507 kaže...
Inace neznam kako kod drugih ali J imam win 10 zadnju verziju, update-an i sve ali kad upalim onaj hdr u postavkama slika mi je blijeda, boje nikakve.
Cim ga ugasim onda prikazuje hdr.
Isto je kad gledan preko vlc-a neki film.
Ali zanimljivo je da s ugasenim hdrom kad npr. pokrenem neku igru s hdrom na telki mi se prikaze znacka hdr, a sa upaljenim ne.
To je stvar do glupih windowsa pretpostavljam.
Telka je Sony xf 90.
Isto tako kaj god pustim preko harda direkt u telki vlc bez problema to vrti.

Windows desktop bi trebao ostati identican kada upalis HDR u Windowsima, a samo HDR materijal ga treba koristiti (napuca backlight i boje itd.)...

13 mjeseci
Kod mene je obrnuto.
Pretpostavljam da kojim god putem da pustis neki film(bilo to s kompa ili direktno u tv) ili pokrenes igru s kompa tv prepozna da je signal hdr i tako ga prikaze.

This happens to everyone. Leave it off in Windows 10. When you play a game that supports HDR, like Mass Effect Andromeda, it will automatically detect your TV supports it and switches it on, and you can verify it is on in the settings of games that support HDR, usually it will say on or off.
11 godina
Probao sam s još jednim hdmi kabelom koji imam kod kuće ali isti klinac pa sam naručio novi i u međuvremenu podesio Plex na pc-u i Xplay na tv-u i radi iznenađujuće dobro tako da mi možda i ne bude trebao hdmi spoj :)

0 0 hvala 0
5 godina
HCMAA kaže...
Nemojte me pripadati....ja namjeravam uzeti xf....i onda spojiti hdd na njega i gledati...da nebi sad još pored njega morao kupovati Android tv box:(...mada sam tek sad počeo polagano skidati stvari u 4k....imam dosta toga u 2k....tako da kupovati box radi 4k...

Tako bih rado volio malo se igrati s xf prije nego se konačno obavi kupnja....kod mene u gradu ga nema

Neces se zajebat ne sekiraj se...ja imam 55xe8505 koji je god stariji od toga i slika je perfekcija u odnosu na ostale modele do 55".

Ja osobno imam NAS server u stanu,Kodi na tv-u i peglam bez problema sve.

Ovo sto kolega spominje da mu stopa itd...nezz sta je kod njeg ali ja problema nemam,sve preko Kodija gledam.

Ako navijem neku pizdariju 4k,hdr cisto da vidim kako izgleda radi sve ok ako tv spojim lan kablom,direktno usb ili hdd,a ako je spojen wifijem na mrezu pa povlaci taj sadrzaj s NAS-a onda dolazi do trzaja,ali to je do mreze.

Iskreno neces taj 4k hdr itd...ni palit,meni je fora to bila u pocetku,ali sada samo full hd i slicno skidam,skaliranje radi odlicno tako da je slika top.

Android je u pocetku bio trzav i sporiji,ali nakon zadnjeg updatea na novu verziju,ja sam prezadovoljan sa svime.

Origin_Steam: hrka11
2 godine
AF139 kaže...

Evo nigdje da nađem razlog niske cjene (2300kn) TV Samsung UE43NU7022KXXH

Nemam ni podatak ima li HEVC ??

to mu je realna cijena...za nešto više ,,...do 3000 kn  može se (moglo se) kupiti 49/50 inch.

sumnjam da Samsung iz 2018 ne podržava HEVC

trebao bi biti ovaj https://www.displayspecifications.com/en/model/609d148d

po ovome ima HEVC a ako nisi siguran nazovi ili pošalji mail samsung HR

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 11:31 (Anđeo bez falinge).
7 godina
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ćao ljudi, malo  duži uvod da objasnim situaciju pa onda pitanje :D

Imam panasonicovu plazmu staru 5god koju planiram zamijeniti nečim novijim - plazma je 720p i bez obzira na nisku rezoluciju izgleda jako dobro sa fhd sadržajem(pogotovo filmovi), no obzirom da je stalno spojena na pc, burn-in ju je sad već dosta "načeo".  Također, išao bih na veću dijagonalu (42 trenutno, razmišljam o 50 ili 55). Gaming je isto jedan od razloga, obzirom da sve češće igram s kauča nego za stolom, rezolucija se tu puno više osjeti nego kod filmova. No gaming mi nije toliko bitan da bi gledao input lag i slično, to mi nije uvjet za kupovinu.

Telka će biti spojena na pc (i ps4) i ne bih ovdje ništa ni pitao da oledi nemaju potencijalni burn-in, no znajući svoje navike gledanja ne želim riskirati za tu lovu. Što se budžeta tiče, nemam nekakvu određenu cifru, kao ni preferenciju branda. Mislio sam da će stvar biti jednostavnija, no čini mi se da me iskustvo s plazmom (makar i 720p) čini zahtjevnijim kupcem lol.

Udaljenost gledanja je cca 3 metra (2,90-3m). Znam da postoji razlika IPS vs VA, no teško mi je procijeniti koliko će mi utjecati položaj kod gledanja, rijetko sjedimo točno na sredini ispred, obično je to malo lijevo-desno (pola metra recimo). Ono što mi izrazito smeta je "soap opera effect", ne znam može li se kod svih telki danas isključiti to procesiranje. Znam sam nadrobio svega, no tražim pomoć da barem suzim izbor na nekoliko telki toje bih uzeo u obzir.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 mjeseci

UE43NU7xxx imaju IPS panele pa tko traži klasični VA samsung onda će morat ići na novi UE43RU7xxx ili kako je kolega naveo 50" NU/RU koji su ispod 3000.

HEVCmania na vrhuncu   Ali činjenica je, ljudi nemaju na čemu testirati nove televizore jer oiv čeka opet krajnji rok i za sada je to 15.9.

1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan

Imao sam sličnu dilemu, panasonic full HD plazmu staru 12 godina (koja još uvijek radi bez greške na drugom mjestu) zamjenio sam  sa LG oled 55c8 (mall.hr 8500 kn), oled je odličan, sve radi jako dobro, gledam sa cca 3 metra, prvih par dana sam se privikavao na veću dijagonalu i sad mi je postala normalna, sd signal je tak tak (nije lošiji od plazme) a hd i 4k su odlični, za sada prezadovoljan (nakon 2 tjedna korištenja), nisam još niti isprobao sve mogućnosti

U kombinaciji je bio i samsung qled ali gledajući jedan do drugog odlučio sam se za oled, sony ne volim radi loših iskustava, panasonic oled bio je preskup

burn in nisam imao niti na plazmi tako da se ne bojim da će se pojaviti na oledu

19 mjeseci
@hrka11

Baš mi se skida film Doors od Oliver Stone....izašao remaster u 4K...70GB...skinuo Planet Earth II(100GB)...gledam na review...kod kojih filmova je prebacivanje u 4K(hdr) obavljeno odlično...i još ako mi kao filmovi odgovaraju...onda ih skidam.... Black Hawk Down(67GB)...Saving Private Ryan(88GB)...itd:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
4 godine
neaktivan

Pozdrav,

Možete li me uputiti koje su koristi SMART tv-a? Ima instalirat YouTube i Netflix i što još mogu sa Smart TV-om? Kodi i slične stvari pretpostavljam da ne mogu instalirati!?

Osim toga, trebam preporuku TV-a.. 43" ili 50", najbolje bi bilo da je android ako ne onda Smart, Full HD mi je dosta, nije mi potreban 4k.

Nisam našao niti jedan Android od 50" u tom cijenovnom rangu ali možda ne znam di tražiti.

Cijena do 2 800kn. Znam da je buđet jako knap ali jbg..

Ovo su neki od modela koje sam gledao ali ne znam prednosti i mane po proizvođaču i modelu.

https://www.emmezeta.hr/grundig-49gub8960-ultra-hd-led-tv-630258.html

https://www.emmezeta.hr/tshiba-49v5863dg-ultra-hd-led-tv-623160.html

https://www.emmezeta.hr/lg-49lk5900pla-full-hd-led-tv-620969.html

Još jedna opcija koja me buni, da li je bolje uzet 43" ali skuplji ili da gledam neki jeftiniji 50"? I koa su vaša mišljenja s TCL brendom?

Također, koji brend ima bolje zvučnike ili to ovisi od modela do modela?

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 10:12 (jurkanri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Kodi možeš instalirati samo na TV koji ima Android OS. Ostali smart TV imaju svoje OS na koje možeš instalirati samo one aplikacije koje imaju u storeu za taj OS (Samsung - Tizen, LG - Web OS...)

Ali ako hoćeš Kodi ionako ti je najbolja opcija neki Android box (recimo Mi Box s za nekih 50 EUR) jer su TV uređaju sa Androidom još uvijek spori, pogotovo najjeftiniji.

11 godina
Widowmaker kaže...

Kodi možeš instalirati samo na TV koji ima Android OS. Ostali smart TV imaju svoje OS na koje možeš instalirati samo one aplikacije koje imaju u storeu za taj OS (Samsung - Tizen, LG - Web OS...)

Ali ako hoćeš Kodi ionako ti je najbolja opcija neki Android box (recimo Mi Box s za nekih 50 EUR) jer su TV uređaju sa Androidom još uvijek spori, pogotovo najjeftiniji.

Baš to. Android na TV-u je katastrofa. Sony KD-55XF9005 koliko god ima možda superiorniju sliku od konkurencije u tom razredu, taj Android ga tjera od kupaca. webOS i Tizen jesu siromašniji aplikacijama ali barem rade fluidno.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
9 godina
ParaNO1d kaže...
Widowmaker kaže...

Baš to. Android na TV-u je katastrofa. Sony KD-55XF9005 koliko god ima možda superiorniju sliku od konkurencije u tom razredu, taj Android ga tjera od kupaca. webOS i Tizen jesu siromašniji aplikacijama ali barem rade fluidno.

Zanimljiv je detalj kada odes na RTINGS pod neki LG gdje napisu da za WebOS smatraju kako ima gro aplikacija, svaki puta...

15 mjeseci

Kad su u pitanju budget android tv-i ponovno su značajniji popusti (30%) na one Noa televizore, cijena za 55" 2000 kn, 50" 1750 kn. 

https://megastore.hr/kategorija-proizvoda/akcije/30-u-hladu/30-u-hladu-noa-vision/

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 16:33 (Flagship).

0 0 hvala 0
4 mjeseca

Pikiram 65 incni RU8002 vec neko vrijeme, sad vidio ovo u mallu: https://www.mall.hr/tv-prijemnici/panasonic-4k-uhd-tv-prijemnik-65fx600e 

Po reviewima se cini okej TV, ali nema ih bas puno reviewa. Jel se isplati to uzet ili da se bolje nadam nekoj akciji za 8002 (ili super akciji za xf9005)?

0 0 hvala 0
11 godina
Flagship kaže...

Kad su u pitanju budget android tv-i ponovno su značajniji popusti (30%) na one Noa televizore, cijena za 55" 2000 kn, 50" 1750 kn. 

https://megastore.hr/kategorija-proizvoda/akcije/30-u-hladu/30-u-hladu-noa-vision/

Mar kaže...
Uzeli onaj 50" Android TV od 2000kn šta je bija na akciji lani. 
Žalibože para, svako paljenje traje minutu dok se boota, Kodi trza prilikom streamanja videa s PC-a, slika srednja žalost. Pregledavanje OTA kanala sporo do bola, bez mogućnosti štelanja liste kanala. Užas i katastrofa.

Evo ti iznad markiran komentar na te NOA televizore iz teme na vijest o Hangaru 18 koji proizvodi te NOA zajebancije.

Bolje je dati 500-1000 kn više za nekog renomiranog proizvođača nego uštediti nešto love, ali se onda svaki dan nervirati jer se sve vuče kao crknuti konj.

4 godine
neaktivan

Ok, znači Android ispada iz igre. U tom slučaju bi uzeo možda čak i običan TV (dummy), za razliku u lovi dobijem bolju sliku i zvuk, zar ne?

Može neka preporuka 50", može Smart tv i običan. Do 2 800kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Odlučio sam se za novi gx810 (50inch) od Panasonica, gore sam već napisao da bi mi oled bio siguran izbor da me nije strah burn in pi*darija. Enivej, nema puno recenzija, no nekoliko reviewa žestoko hvali telku (what hi fi,..), a naletio sam na dobru cijenu (4800kn, inače je preko 6 jer je nova serija). Panel je VA i navodno ima novi procesor i podršku za dolby vision i HDR 10+. Obzirom da mi oled ispada iz priče, barem za sad, razmišljao sam uzeti lcd za manje love, da ostavim prostora za apgrejd ako ne budem baš zadovoljan pa mi je sve preko 5000 nekako žao dati za lcd.

Išao sam po dućanima da barem vidim telku uživo, no Panasonic je slabo zastupljen kod naših tako da prvi put kupujem nešto naslijepo, javim kad stigne :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 mjeseci
Widowmaker kaže...
Flagship kaže...

Mar kaže...
Uzeli onaj 50" Android TV od 2000kn šta je bija na akciji lani. 
Žalibože para, svako paljenje traje minutu dok se boota, Kodi trza prilikom streamanja videa s PC-a, slika srednja žalost. Pregledavanje OTA kanala sporo do bola, bez mogućnosti štelanja liste kanala. Užas i katastrofa.

Evo ti iznad markiran komentar na te NOA televizore iz teme na vijest o Hangaru 18 koji proizvodi te NOA zajebancije.

Bolje je dati 500-1000 kn više za nekog renomiranog proizvođača nego uštediti nešto love, ali se onda svaki dan nervirati jer se sve vuče kao crknuti konj.

Ma slažem se, ako je ikako moguće barem 3000 navući pa ići na neki 50NU ili 50UK. Ono što je dobro je da je cijena i tih budget tv nikad niža pa ima robe za svaki đžep:)

Btw, kad se već spominju ovi novi panasonici ipak treba istaknuti da su to 60hz paneli i u 8-bit frc varijanti. A izgleda da i dalje panasonic nema DTS-a pa da nije samo samsung za DTS kritiku

7 godina
Da, 60Hz je, u tom cjenovnom rangu ni ne znam ima li išta sa 120 osim približno nu8000. Nabacit ću kratak osvrt, obzirom da dolazim s plazme i nemam neka luda očekivanja (osim skoka u rezoluciji). Zanimljivo je da je panasonic izbacio 55inch iz postave, sada je izbor 50, 58 i više. Isprva sam mislio uzeti 55, no i 50 će biti ok obzirom na prijašnji od 42.
11 godina

Pazite se tih Noa televizora, cijela tvrtka je sad u banani pa da ne bi bilo nakon godinu dana ako crkne - nema popravka:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-blokadi-hrvatska-tvrtka-koja-radi-tablete-i-mobitele-je-li-pred-bankrotom/2105283.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine

i naš Bug je to jučer objavio..

https://www.bug.hr/biznis/hangar-18-ulazimo-u-fazu-restrukturiranja-poslovanja-10736

osim toga, to smeće ovdje na temi nitko ni ne kupuje niti se kome preporučava taj tv... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Anđeo bez falinge kaže...

https://www.bug.hr/biznis/hangar-18-ulazimo-u-fazu-restrukturiranja-poslovanja-10736

osim toga, to smeće ovdje na temi nitko ni ne kupuje niti se kome preporučava taj tv... 

Prije bih preporucio neki Vivax nego NOA...

https://m.youtube.com/watch?v=lBL7yXdymKc

11 godina

ima li neko postavke slike za NU7093 55incha.. nigdje nista ne mogu da nadjem za ovaj tv! Za svoj stari UE46F6500 odmah nasao kad sam ga kupio 2014 godine.. Mislio da cu moci postaviti iste postavke ali ne moze

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 10:32 (DangerousB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Da li mi može netko tko ima VIVAX tv sa ovakvim nožicama, reći da li se one mogu preusmjeriti prema unutra (ovako otprilike) a ne standardno prema van?

There is no real me, only an entity, something illusory.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 12:00 (nemampojma).

0 0 hvala 0
12 mjeseci
Anđeo bez falinge kaže...

TV 50″ NOA VISION UHD N50LUS

4K TV na popustu 30% oko 1.700 kn

Jel bi se to isplatilo uzeti da sluzi samo za PS4 pro? 

19 mjeseci
Ako te nije briga za vlastite oči...onda da...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
12 mjeseci

0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice