Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.778
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Memphis kaže...

 

uostalo review je tu ... 

 ne slušajte ovoga trolčinu 

LG 7450 je zmaj za toga Panasonica (i tisuću kn jeftiniji jer si to LG može priuštiti) ..te plaćene recenzije nitko normalan ne gleda..a on gleda ? hm... 

Panasonicu treba par godina da se vrati na staze stare slave odn. da odleti u nebesa ...za sada je još u čistilištu

 Zmaj u tvojoj glavi ... daj se ne sramoti ... to što pišeš ni djeca u vrtiću ne mogu probavit.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TheBasicMan04 kaže...

I sad ti kao laik znaj sta je bolje kupiti... hah
A jel se isplati onda rastegnuti malo s lg um7450 na sm8200?

Ne znam koliko je razlika u cijeni, skuplji je IPS, dakle nešto življe boje i kutevi gledanja, dok je jeftiniji VA, nešto bolji kontrast. Nisu ogromne razlike na papiru, iako mislim da je Edge osvjetljenje na 8200 bolje izvedeno od Full LED na 7450, dakle nešto bolja crna kod skupljeg modela u mračnoj sceni na filmu pod uvjetom da se gleda u zamračenoj prostoriji.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo izbacise video review ovogodisnjeg nasljednika SK85 modela na HDteleviziji .

 

 

http://hdtelevizija.com/2019/08/26/lg-55sm9010-4k-uhd-led-lcd-tv-video-recenzija/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

trenutno  preskup, za to se zeme OLED.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 23:30 (4mal).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...

Ne znam koliko je razlika u cijeni, skuplji je IPS, dakle nešto življe boje i kutevi gledanja, dok je jeftiniji VA, nešto bolji kontrast. Nisu ogromne razlike na papiru, iako mislim da je Edge osvjetljenje na 8200 bolje izvedeno od Full LED na 7450, dakle nešto bolja crna kod skupljeg modela u mračnoj sceni na filmu pod uvjetom da se gleda u zamračenoj prostoriji.

 tek na najskupljim Edge panelima se stavljaju četiri led trake dok su na ovom preskupom Panasonic smeću samo dvije (lijeva i desna strana)

nikada nikakvim egzibicijama ne može biti bolje od direct leda.

Edge led je jeftiniji za proizvodnju pa se i tu Panasonic "ističe" kvalitetom koju je davno izgubio, što reče Memphis...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
a kolko sam ja imao tih led traka na Samsung 55ks9002, top najjacem modelu Samsunga za 2016.godinu. Znači najjačem modelu do 55 inch koji se mogao kupit u Hrvatskoj? Ekvivalentu današnjem 55Q90...
Inače jako kvalitetnom tv koji je plaćen 17600kn i kojemu krepa ekran nakon 2 i pol godine i tv baćen u smeće...
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Svasta 'papir' trpi :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, molim Vaš odabir za nezahtjevnog korisnika, TV SAMSUNG UE43RU7172UXXH ili LG UHD TV 43UM7390PLC, prvenstveno gledanje TV-a, sport, filmovi...hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 8:44 (oceans12).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
a kolko sam ja imao tih led traka na Samsung 55ks9002, top najjacem modelu Samsunga za 2016.godinu. Znači najjačem modelu do 55 inch koji se mogao kupit u Hrvatskoj? Ekvivalentu današnjem 55Q90...
Inače jako kvalitetnom tv koji je plaćen 17600kn i kojemu krepa ekran nakon 2 i pol godine i tv baćen u smeće...

 https://theappliancesreviews.com/direct-led-backlight-vs-edge-led-backlight-in-tvs/

 

slikica;

 

 

jeftiniji modeli imaju samo dvije dočim je tvoj vjerojatno imao kao na slici četiri led trake... elektronikom tv-a se to popravi no....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 8:55 (Anđeo bez falinge).
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nema šta vrhunske direct trake:)
Kao što vidiš: Kao što vidiš:
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
love2ml86 kaže...
TheBasicMan04 kaže...

I sad ti kao laik znaj sta je bolje kupiti... hah
A jel se isplati onda rastegnuti malo s lg um7450 na sm8200?

Ne znam koliko je razlika u cijeni, skuplji je IPS, dakle nešto življe boje i kutevi gledanja, dok je jeftiniji VA, nešto bolji kontrast. Nisu ogromne razlike na papiru, iako mislim da je Edge osvjetljenje na 8200 bolje izvedeno od Full LED na 7450, dakle nešto bolja crna kod skupljeg modela u mračnoj sceni na filmu pod uvjetom da se gleda u zamračenoj prostoriji.

 da li neki prosjecni korisnik stvarno moze vidjeti takve razlike koje vjerujem da nisu velike. ne znam za taj 8200, ali na mom lg 7450(VA) sa slikom sam izuzetno zadovoljan.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

trenutno  preskup, za to se zeme OLED.

Kod ovih je 7650 55SM9010 što je malo normalnija cijena (49" je 6800).

 

E sad, da li je to samo neka navlakuša ili muljaža webshop tko zna..Imaju navedene neke nevjerojatne cijene, novi OLED 55E9 za 10400 što zvuči nerealno ali eto, izgleda predobro s obzirom koliko novi E9 ima cijene kod drugih:)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 15:11 (Flagship).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pejak84 

Ja ga jos uvijek imam 55 inch u drugoj sobi (drugi 4k set up) i jos  uvijek je zvijer te  mu dolaze upovi

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 18:03 (4mal).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hahaha i moj je bio zvjer dok nije slika pocela skakat hahaha
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a kaj ti se tocno desilo? elektronika pocela odlazit ili tipa neki kondich spalio i tome slicno...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 18:33 (4mal).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovaj 55E9 za 10400 je neka greška ili ???
Uf, mislin se samo tako. Još da ima 5g garancije (to mi je stvarno must have) odmah bi ga naručija
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

7800kn je bila cijena za 55sk8500 jos pocetkom ove godine tako da je ova cijena za sm9010 stvarno ok cijena obzirom da tv je odnedavno na policama... 

Segar online trgovina dugo vec postoji ali nisam nikada od njih kupovao pa nemogu nista reci, ali cijena je stvarno ok.

 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ekipa, treba mi telka za sobu, dao bi 2-3 soma, bitna mi je slika samo, brand velicina smart=svejedno ,samo želim dobar deal, bang for the buck deal, ako znate nešto sto se isplati kupit predlozite molim vas

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

garfield1 sinoć dobije suspenziju, ali kako posao ne smije patiti zbog toga, majstor iz rukava odmah izvadi korisnički račun star 9 godina. Za svaku pohvalu. No post svejedno prijavljen moderatorima.

 
9 2 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A što je sa modelom LG UHD TV 43UM7390PLC što se tiče kvalitete.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

A što je sa modelom LG UHD TV 43UM7390PLC što se tiče kvalitete.

 Model 43UM7390 je IPS direct LED, znaci bolji kut gledanja ali manji kontrast (sivija crna u mraku). Taj specificni je bijel.

 

Ako trebas za gledanje filmova u mraku iz centra, onda bolje 50" (ne 49") VA model, poput 50UM7450. 50, 60, 70, 82" su VA paneli, svi ostali IPS.

 

 https://www.lg.com/hr/televizori/lg-43UM7390PLC

 

 http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 9:38 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala Mad Ant, onda bolje da uzmem TV SAMSUNG UE43RU7172 za svakodnevno gledanje TV u svim uvjetima (danju, noću) iako su kod njega isprane boje kod gledanja pod kutem,koji bi bio tvoj izbor ili nešto treće u tom cjenovnom rangu? hvala

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.hdtvtest.co.uk/n/Extensive-Testing-Shows-OLED-Burn-In-Risk-Is-Overblown

''But after more than 3,700 hours of viewing, reflecting what would be fairly normal use of an OLED TV by most consumers, HDTVTest found no signs of burn-in on its LG E8 OLED TV.''

Eto da i to riješimo, jednom zauvijek .

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 10:39 (stipest).
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Hvala Mad Ant, onda bolje da uzmem TV SAMSUNG UE43RU7172 za svakodnevno gledanje TV u svim uvjetima (danju, noću) iako su kod njega isprane boje kod gledanja pod kutem,koji bi bio tvoj izbor ili nešto treće u tom cjenovnom rangu? hvala

 Ako ces sjediti do cca 25° od centra TV-a, te gledati vecinom navacer i u mraku, onda trebas VA panel. Ako je vise od toga onda IPS.

 

Ako trebaš VA onda taj Samsung.

 

 

 

Od VA LG-a sam našao 2018. model 50UK6470 u Mall.hr:

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-50uk6470plc?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Te noviji 50UM7450 koji ima i Magic remote (2019.):

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+50um7450

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 11:57 (Mad Ant).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jučer sam gledao Dinamo na nekom katastrofalnom streamu i mogu reći da mi je LG C8 sasvim solidno popeglao sliku. Naravno nije baš za gledanje izbliza.


Što se tiče burn-ina. Imao sam ga na plazmi staroj 8-9 godina i neće mi biti žao i ako će na OLED-u biti nešto slabo vidljivo nakon 3-4 godine. To se ionako vidi samo kada proučavaš frame.
Ja sam jednostavno turbo oduševljen s OLED-om. Da sam se jedino mogao još malo strpiti kad je bio 8500-9000 ali nema veze. Jednom se živi.

Toliko su napuhali cijene i isplati se kupiti tek prije nego izlaze novi modeli.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 11:59 (CroDexter).
 
8 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

garfield1 sinoć dobije suspenziju, ali kako posao ne smije patiti zbog toga, majstor iz rukava odmah izvadi korisnički račun star 9 godina. Za svaku pohvalu. No post svejedno prijavljen moderatorima.

 koliko znam tko god ima multi accounts,.... automatski i primarni račun dobije bann, dakle Garfield.

ne mrzim nikoga, niti mogu, to mi nije u prirodi..lik je jednostavno bezobrazan..

 

malo OT no lik je toliko zločest i ima sreću što je naš mod tolerantan i ne izvlači handgun za svaku glupost . 

 

upppsss..

sada sam vidio da je proćeran Garfield...

 

sretno prijatelju u sljedećem životu...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 12:34 (Anđeo bez falinge).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

https://www.hdtvtest.co.uk/n/Extensive-Testing-Shows-OLED-Burn-In-Risk-Is-Overblown

''But after more than 3,700 hours of viewing, reflecting what would be fairly normal use of an OLED TV by most consumers, HDTVTest found no signs of burn-in on its LG E8 OLED TV.''

Eto da i to riješimo, jednom zauvijek .

 

Ne bih nazalost rekao da je s tim testom ista niti rijeseno niti zauvijek. Takvi uvjeti gledanja kao na njegovom testu (btw nemam nista protiv Vincenta, inace ga pratim i cijenim misljenje) su i sasvim pogodni za OLED.

 

Dakle TV programi bez izrazitih netransparentnih logoa i dugotrajne statike s gasenjem svaka 4h zbog kompenzacije i to na 3700h sto nije ipak nesto puno (godinu i par mjeseci ako se gleda 8h dnevno) bilo bi jako lose da je takvom slucaju nastao burn-in.

 

IMHO biti ce rijeseno jednom i zauvijek tek kada proizvodjaci budu nudili garancije na burn-in i to cak i ne mislim bezuvjetno ali ako se vidi da je TV vrtio uredno kompenzacije itd (nije bio iz struje istekavan npr) onda da se uvazi pa bar imas neku sigurnost na dulje staze kad se vec daje toliki novac.

 

Ili ides na yolo pa sta bude, sto je isto ok. :)

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivan0S kaže...
stipest kaže...

https://www.hdtvtest.co.uk/n/Extensive-Testing-Shows-OLED-Burn-In-Risk-Is-Overblown

''But after more than 3,700 hours of viewing, reflecting what would be fairly normal use of an OLED TV by most consumers, HDTVTest found no signs of burn-in on its LG E8 OLED TV.''

Eto da i to riješimo, jednom zauvijek .

 

Ne bih nazalost rekao da je s tim testom ista niti rijeseno niti zauvijek. Takvi uvjeti gledanja kao na njegovom testu (btw nemam nista protiv Vincenta, inace ga pratim i cijenim misljenje) su i sasvim pogodni za OLED.

 

Dakle TV programi bez izrazitih netransparentnih logoa i dugotrajne statike s gasenjem svaka 4h zbog kompenzacije i to na 3700h sto nije ipak nesto puno (godinu i par mjeseci ako se gleda 8h dnevno) bilo bi jako lose da je takvom slucaju nastao burn-in.

 

IMHO biti ce rijeseno jednom i zauvijek tek kada proizvodjaci budu nudili garancije na burn-in i to cak i ne mislim bezuvjetno ali ako se vidi da je TV vrtio uredno kompenzacije itd (nije bio iz struje istekavan npr) onda da se uvazi pa bar imas neku sigurnost na dulje staze kad se vec daje toliki novac.

 

Ili ides na yolo pa sta bude, sto je isto ok. :)

Tako je i moje mišljenje slično kao tvoje. Kada sam kupovao TV nisam uzeo OLED samo zbog burn-ina. Prevelik je to novac da bih riskirao na takav način. Ok i LCD televizor se može pokvariti, ali opet da kupiš nešto i da znaš da će se pojaviti burn-in samo zato što ga koristiš na 1 programu kojem ima logo ili slično, stvarno nema smisla...

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nani kaže...
Ovaj 55E9 za 10400 je neka greška ili ???
Uf, mislin se samo tako. Još da ima 5g garancije (to mi je stvarno must have) odmah bi ga naručija

 ja kad sam svog kupovao je isto bila garancija samo 2 godine, ali sam za parsto kn doplate uzeo 5g garancije...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice