Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.336
|
čitano: 14.148.373
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što sam više gledao ru8022 u elipsu nekako sam dobio dojam da je boja slaba i sve je isprano, dobro kad sam prebacio na onaj jači mode došlo je nešto, ali opet ne koliko sony kraj njega.

 

Do 5000kn tražim tv od 55incha, dosad sam bio za taj ru8022 ali sad ne znam više...

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...

Što sam više gledao ru8022 u elipsu nekako sam dobio dojam da je boja slaba i sve je isprano, dobro kad sam prebacio na onaj jači mode došlo je nešto, ali opet ne koliko sony kraj njega.

 

Do 5000kn tražim tv od 55incha, dosad sam bio za taj ru8022 ali sad ne znam više...

Ja sam si ovaj vikend uzeo 65" Samsung RU8002 i meni je TV predobar, od slike, do gaming-a, SD signal je ok, 1080p odličan, a 4k perverzija nad perverzijama pogotovo na 65" ekranu.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fila2208 kaže...

Što sam više gledao ru8022 u elipsu nekako sam dobio dojam da je boja slaba i sve je isprano, dobro kad sam prebacio na onaj jači mode došlo je nešto, ali opet ne koliko sony kraj njega.

 

Do 5000kn tražim tv od 55incha, dosad sam bio za taj ru8022 ali sad ne znam više...

Gledanje TV-a u trgovini nije realno, puno osvjetljenja i onda se i loš TV čini kao bolji nego što je uistinu. Tako da to treba zanemariti. Ekipa ovdje ima NU8000 seriju i zadovoljni si, RU je ovogodišnji model pa možeš biti siguran da će biti dobar. 55" za 5K mislim da je to dobr kupnja. Q60R ili 6FN nije loša opcija ako možeš navući još koju kunu. Imam Q6FN55 i zadovoljan sam, ako ga još negdje ima na zalihama nije loša kupnja. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pasko kaže...
DubravkoB. kaže...
Pixel kaže...
DubravkoB. kaže...

dxdandy

koliko sam ja skuzil mi koji smo na plazmi trenutno jedino nas po kvaliteti slike moze zadovoljit oled. Sve drugo razocaravajuce.

 Generalno nije bas tako, samo ako si imao top model pioneer kuro ili panasonic plazme.

Ostale plazme za danasnje pojmove nisu nista posebno, crna i kontrast losiji nego danasnji VA paneli, slaba svjetlina, niza rezolucija, uzi spektar boja, mutnjikava slika (jedino prednost kod sd sadrzaja), manje dijagonale ...

Jedino je motion prirodniji na plazmama i imaju sirok kut gledanja.

Generalno , nema se za cime puno zaliti.

Bilo koji bolji lcd ce nadmasiti  te mid/low  class plazme.

 

 

 Panasonic plazma je u igri . Koji bi po tebe onda bil lcd da zadovolji kvalitetom slike koju imam trenutno na ovoj plazmi staroj 8 god.

 Barba ne vjeruj svakome

ako si imao plazmu jedino oled ce te zadovoljit kvalitetom slike i crnom bojom sve drugo nece i biti ces razocaran

vjeruj mi

pozdrav iz Paga

upravo prodao OLED 55B7 i kupujem OLED 65C9

pozz

 Zasto covjeka krivo savjetujes ? Kao da su sve plazme bile iste !

Imao sam kuro 9.5 g, u obitelji nekoliko panasonic plazmi, imam oled, vido puno lcdova.

o kojoj ti to crnoj govoris ? Pa sve te panasonic plazme osim one top serije su imale nivo crne visi od danasnjih mid lcdova, kontrast im je bio jedva na razini 2000:1 !

Danasnji bolji lcdovi imaju crnu na razini kuro !

 

jednu drugu stvar uzminu obzir, spusti svjetlinu na lcdu na razinu plazme (80-100 nits) pa onda uspiredi, lcd pojede sve te plazme.

 

Istina oled je najbolji generalno, ali ako se zeli nesto bolje od plazme, a ne zeli se trosit brdo novaca, prakticki bilo koji mid lcd ce biti bolji

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
dxdandy

Ja bi na tvom mjestu razmislio o 65 incha tv-u.... 4 metra je definitivno danas previše za 55-icu

Shodno dobrim iskustvima od lanjskog modela, ja bi gledao ovaj Samsung... jako dobra cijena po meni za tu veličinu, čekat još malo black friday akcije

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAM-UE65RU8002UXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Da da, slazem se ja da je sto vece to bolje...i meni bi vise pasalo da uzmem nesto od 65". Sada me vise muci koji u tom rangu ima bolju sliku za filmove i serije. Sony 65XG8505 ili Sony XF9005 ili sada eto mogu uzeti u obzir i taj Samsung 65RU8002 ?

 

Sta ima bolju sliku od ovog trojca ?

 

Thx !

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kilkenny kaže...
Pixel kaže...
DubravkoB. kaže...

dxdandy

koliko sam ja skuzil mi koji smo na plazmi trenutno jedino nas po kvaliteti slike moze zadovoljit oled. Sve drugo razocaravajuce.

 Generalno nije bas tako, samo ako si imao top model pioneer kuro ili panasonic plazme.

Ostale plazme za danasnje pojmove nisu nista posebno, crna i kontrast losiji nego danasnji VA paneli, slaba svjetlina, niza rezolucija, uzi spektar boja, mutnjikava slika (jedino prednost kod sd sadrzaja), manje dijagonale ...

Jedino je motion prirodniji na plazmama i imaju sirok kut gledanja.

Generalno , nema se za cime puno zaliti.

Bilo koji bolji lcd ce nadmasiti  te mid/low  class plazme.

 

 

 Znaci sony xf9005 bi bio za sport ok, ako zamjenjuje s30e 43" plazmu? 

 Taj sony je neusporedivo bolji od te plazme. Jedino sto mu je nedostatak kao i ostalim va panelima uzi kut gledanja.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...
Havo kaže...
dxdandy

Ja bi na tvom mjestu razmislio o 65 incha tv-u.... 4 metra je definitivno danas previše za 55-icu

Shodno dobrim iskustvima od lanjskog modela, ja bi gledao ovaj Samsung... jako dobra cijena po meni za tu veličinu, čekat još malo black friday akcije

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAM-UE65RU8002UXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Da da, slazem se ja da je sto vece to bolje...i meni bi vise pasalo da uzmem nesto od 65". Sada me vise muci koji u tom rangu ima bolju sliku za filmove i serije. Sony 65XG8505 ili Sony XF9005 ili sada eto mogu uzeti u obzir i taj Samsung 65RU8002 ?

 

Sta ima bolju sliku od ovog trojca ?

 

Thx !

 Najbolju sliku od tih ima XF9005, ovi ostali su klasu ispod.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

 

Ali vidim da se dolje spominje problem sa kutevima gledanja. Dali je to jako izrazeni ili ne. Moras biti bas ispred TV-a ili se primjeti recim i ako sjedis cca na 4m od televizora i 2-2,5m udesno ili uljevo ?

 to je kut od 26 do 32 stupnja znači primjetit ćeš razliku.

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Realno će primjetiti urac. Ako već ima kutnu od 5-6m duljine neka uzme onda najmanje 65" i neće ništa primjetiti. To jedino da se baš zagledaš i znaš to trebaš gledati onda se i vidi, ali zanemarivo.

Ja imam 55" NU model i ako i gledam pod nekim većim kutom nije to sada nešto za izluditi, malo jesu boje "isprane", ali ništa previše. Onaj tko to ne zna ni ne vidi razliku.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
dxdandy kaže...
Havo kaže...
dxdandy

Ja bi na tvom mjestu razmislio o 65 incha tv-u.... 4 metra je definitivno danas previše za 55-icu

Shodno dobrim iskustvima od lanjskog modela, ja bi gledao ovaj Samsung... jako dobra cijena po meni za tu veličinu, čekat još malo black friday akcije

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAM-UE65RU8002UXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Da da, slazem se ja da je sto vece to bolje...i meni bi vise pasalo da uzmem nesto od 65". Sada me vise muci koji u tom rangu ima bolju sliku za filmove i serije. Sony 65XG8505 ili Sony XF9005 ili sada eto mogu uzeti u obzir i taj Samsung 65RU8002 ?

 

Sta ima bolju sliku od ovog trojca ?

 

Thx !

 Najbolju sliku od tih ima XF9005, ovi ostali su klasu ispod.

Ali je i 3.000 kn skuplji.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U srijedu u sancte u city centru ako nekom sta znaci

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 6:55 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
Pixel kaže...
dxdandy kaže...
Havo kaže...
dxdandy

Ja bi na tvom mjestu razmislio o 65 incha tv-u.... 4 metra je definitivno danas previše za 55-icu

Shodno dobrim iskustvima od lanjskog modela, ja bi gledao ovaj Samsung... jako dobra cijena po meni za tu veličinu, čekat još malo black friday akcije

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAM-UE65RU8002UXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Da da, slazem se ja da je sto vece to bolje...i meni bi vise pasalo da uzmem nesto od 65". Sada me vise muci koji u tom rangu ima bolju sliku za filmove i serije. Sony 65XG8505 ili Sony XF9005 ili sada eto mogu uzeti u obzir i taj Samsung 65RU8002 ?

 

Sta ima bolju sliku od ovog trojca ?

 

Thx !

 Najbolju sliku od tih ima XF9005, ovi ostali su klasu ispod.

Ali je i 3.000 kn skuplji.

 Realno TV kupuješ za narednih 5+ godina, razlika u cijeni 3000 kn je 50 kn mjesečno u tih istih 5 godina. 50 kn mjesečno odricanja od nekog glupog troška za bolji TV je po meni dobra opcija. Ne govorim o kupovini na rate, nebitno je kako ga kupuješ nego u tom peridu ćeš imati puno bolji tv za neki ekvivalent od 50 kn mjesečno. A realno je da će takav TV trajati i duže od 5 godina i da ćeš ga zamijeniti za nešto bolje i novo, ne zato što je neispravan nego što želiš nešto novo/bolje. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pero Dinamit kaže...

Realno će primjetiti urac. Ako već ima kutnu od 5-6m duljine neka uzme onda najmanje 65" i neće ništa primjetiti. To jedino da se baš zagledaš i znaš to trebaš gledati onda se i vidi, ali zanemarivo.

Ja imam 55" NU model i ako i gledam pod nekim većim kutom nije to sada nešto za izluditi, malo jesu boje "isprane", ali ništa previše. Onaj tko to ne zna ni ne vidi razliku.

 Da mozda necemo i gatati iz graha pa sta ispadne? Kut se da lagano izmjeriti.

 

Razlika je izmjerena i definitivno vidljiva na cca 30°. Znaci slika nije kao u centru na temelju cega si dao novce. Da li te to osobno smeta je druga stvar. Neke smeta vec promjena na 10°, pogotovo u HDRu. Svi su u pravu samo je pitanje koliko su spremni na kompromis.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
MasterOfDisaster kaže...
Pixel kaže...
dxdandy kaže...
Havo kaže...
dxdandy

Ja bi na tvom mjestu razmislio o 65 incha tv-u.... 4 metra je definitivno danas previše za 55-icu

Shodno dobrim iskustvima od lanjskog modela, ja bi gledao ovaj Samsung... jako dobra cijena po meni za tu veličinu, čekat još malo black friday akcije

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAM-UE65RU8002UXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Da da, slazem se ja da je sto vece to bolje...i meni bi vise pasalo da uzmem nesto od 65". Sada me vise muci koji u tom rangu ima bolju sliku za filmove i serije. Sony 65XG8505 ili Sony XF9005 ili sada eto mogu uzeti u obzir i taj Samsung 65RU8002 ?

 

Sta ima bolju sliku od ovog trojca ?

 

Thx !

 Najbolju sliku od tih ima XF9005, ovi ostali su klasu ispod.

Ali je i 3.000 kn skuplji.

 Realno TV kupuješ za narednih 5+ godina, razlika u cijeni 3000 kn je 50 kn mjesečno u tih istih 5 godina. 50 kn mjesečno odricanja od nekog glupog troška za bolji TV je po meni dobra opcija. Ne govorim o kupovini na rate, nebitno je kako ga kupuješ nego u tom peridu ćeš imati puno bolji tv za neki ekvivalent od 50 kn mjesečno. A realno je da će takav TV trajati i duže od 5 godina i da ćeš ga zamijeniti za nešto bolje i novo, ne zato što je neispravan nego što želiš nešto novo/bolje. 

Slažem se da kupuješ TV za duži period, ali opet realno 11.000 kn je puno para za TV (realno, ali naravno nekome ni 20.000 kn nije puno, ali to je ekstremna manjina), za 8.000 kn možeš dobiti odličan 65" TV i malo tko će primjetiti onu razliku na 3.000 kn skupljem TV-u, a tih 3.000 kn možeš u nešto pametnije uložiti, naravno svatko ima svoje mišljenje i prioritete.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

Znaci meni je sport recimo manje bitan od gledanja filmova i serija i onda bi naglasak bi na kvalitetu prikaza tog tipa slike a recimo sport u drugom planu. Znaci LG serija SM ili neka druga od LG ili Sony-Samsung ?

Ako LG serija SM...koji onda broj...8200-8500 ili 8600 ?
 

Kakva bi usporedba bila, netko je naveo danas Sony KD-55XF9005 VS LG SM8XXX serja. Koji ima bolju sliku za filmove i serije ?
 

Thx !

 Malo si se vec pogubio vidim :)

 

Daklem, 8200 je pocetni nano cell ali na 60Hz. 8500/8600 su na 120Hz i među njima su samo kozmeticke razlike. Sva 3 imaju Edge backlight (sa local dimmingom koji se da zagasiti) i bolje panele,CPU te su svjetliji od UM7xxx serije. Drugim rijecima bolji od UM 7xxx u mracnim scenama i bolji dozivljaj HDRa (iako za pravi HDR treba ici na skuplje).

SM9000/9010/9800 je veca razlika od 8xxx jer imaju FALD direct LED backlight i svjetliji su (bolji HDR).

 

Eh, sada, koji panel ti treba? Jer svi navedeni su IPS. Sony XF/XG9005 je VA panel i bio bi bolji za gledanje u mraku/mracnijoj sobi, ali ima losi kut gledanja.

 

 

Tipovi backlighta (uzlazno):

 

Direct LED - ledice iza ekrana, deblji TV, nema local dimminga, izrazeniji DSE

 

Edge - ledice u rubovima ekrana, tanji TV, manji DSE, losiji oblik local dimminga sa cca 6 zona uglavnom odozdo (vertikalne zone)

 

FALD direct LED - ledice iza ekrana, deblji TV, bolji oblik local dimminga sa vise zona, u skupljim modelima

 

 

Evo i LG tablica za snalazenje:

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 14:41 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pero Dinamit kaže...

Realno će primjetiti urac. Ako već ima kutnu od 5-6m duljine neka uzme onda najmanje 65" i neće ništa primjetiti. To jedino da se baš zagledaš i znaš to trebaš gledati onda se i vidi, ali zanemarivo.

Ja imam 55" NU model i ako i gledam pod nekim većim kutom nije to sada nešto za izluditi, malo jesu boje "isprane", ali ništa previše. Onaj tko to ne zna ni ne vidi razliku.

 realno se primjeti čim se malo odmakneš od centra, pogotovo na samsung MU/NU modelu (VA panel), boja je isprana a crna sa povećanjem kuta postaje sivkasta (imam jedan takav, srecom na stalku pa ga mogu zakrenuti da gledam u centar ... ali ako je pod kutom onda je slika loša)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DubravkoB. kaže...

dxdandy

koliko sam ja skuzil mi koji smo na plazmi trenutno jedino nas po kvaliteti slike moze zadovoljit oled. Sve drugo razocaravajuce.

 

Ja se tu ne bih baš tako zaletavao. Imam nekih 8 godina Panasonic plazmu TH42PV80, dakle baš takvu kakvu ima dxdandy i prije tjedan dana sam kupio Panasonic TX-55GX550E. Budget serija Panasonica, IPS panel, dakle sve ono što je dobrom dijelu korisnika big no-no pri kupnji. Gledam MaxTV i Netflix u dnevnoj sobi u kojoj uvijek ima nekakvog svjetla i ja ne vidim nikakvu drastično pogoršanje kvalitete naspram plazme. Lažem, na plazmi (HD ready) ,i nije bilo nekakve razlike između istog kanala u SD-u i HD-u, na novom TV-u se dosta pozna razlika u korist HD-a. Ostavljam mogućnost da se tijekom 8 godina svakodnevnog korištenja kvaliteta plazma panela postupno smanjila, ali velim, ja se ne lupam po glavi zato jer sam uzeo "inferiorniji TV". Plazma mi je sad u spavaćoj, tak da svakodnevno gledam i jedan i drugi TV u sličnim uvjetima i slika mi je dobra i na jednom i na drugom.

 

Dxdandy: ako ti je panel loš, a elektronika ispravna, javi se :-) Imam još jednu istu takvu plazmu na kojoj je grom skurio ulaze.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A u pm da prostite na izrazu...pa necu dati 11000kn da se namjestam svaki put po kuci ili da nekog tjeram da bih ja najbolje vidio a ostali sivo i isprano...pamkavi su onda.kvi tv kd 4000kn jel to uopce.ima sliku onda...jel ima onda nesto do 8000 a da valja....eto htio se i imao dobru volju razvuci na tih 11000 ako treba za nesto dobro alo necu...vracam se na prvotnih 8000kn...za ove 3000 ode na 7 dan mora u predsezoni.

 

Molim nesto od preporuke a da ne gubi toliko na kutu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

A u pm da prostite na izrazu...pa necu dati 11000kn da se namjestam svaki put po kuci ili da nekog tjeram da bih ja najbolje vidio a ostali sivo i isprano...pamkavi su onda.kvi tv kd 4000kn jel to uopce.ima sliku onda...jel ima onda nesto do 8000 a da valja....eto htio se i imao dobru volju razvuci na tih 11000 ako treba za nesto dobro alo necu...vracam se na prvotnih 8000kn...za ove 3000 ode na 7 dan mora u predsezoni.

 

Molim nesto od preporuke a da ne gubi toliko na kutu

 cekaj crni petak i mozda ponovo bude neki LG OLED 55 za cca 8000 kn ko sto je bio u mall.hr prije nekih 15 dana

Huawei Mate 20 Pro
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

A u pm da prostite na izrazu...pa necu dati 11000kn da se namjestam svaki put po kuci ili da nekog tjeram da bih ja najbolje vidio a ostali sivo i isprano...pamkavi su onda.kvi tv kd 4000kn jel to uopce.ima sliku onda...jel ima onda nesto do 8000 a da valja....eto htio se i imao dobru volju razvuci na tih 11000 ako treba za nesto dobro alo necu...vracam se na prvotnih 8000kn...za ove 3000 ode na 7 dan mora u predsezoni.

 

Molim nesto od preporuke a da ne gubi toliko na kutu

 A  nije tako strasno ako nisi jako osjetljiv na to.

Gledas 65" ili 55" ?

Ako je 55" za 8k se mogao kupiti oled na akciji, lg b8

Ako je 65" onda treba malo vise love za bolji tv, preko 10k.

Najbolje da sam pogledas koliko ti smeta taj kut gledanja.

Ako nista, onda oled :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 18:42 (Pixel).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

A u pm da prostite na izrazu...pa necu dati 11000kn da se namjestam svaki put po kuci ili da nekog tjeram da bih ja najbolje vidio a ostali sivo i isprano...pamkavi su onda.kvi tv kd 4000kn jel to uopce.ima sliku onda...jel ima onda nesto do 8000 a da valja....eto htio se i imao dobru volju razvuci na tih 11000 ako treba za nesto dobro alo necu...vracam se na prvotnih 8000kn...za ove 3000 ode na 7 dan mora u predsezoni.

 

Molim nesto od preporuke a da ne gubi toliko na kutu

  Evo ja ti prodam za 7000 55-xf9005 star 2 mjeseca.. pa si ja dodam 3 kile za 65.. ima 5 god garancije..tvorničke... sve dela ko ura.. niti bed pixela.. ništa.. podešen.. kodi gore...

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo stigao danas tv samsung ru7172, bas ga postavio na zid i povezao se na netflix , pa ako moze neka preporuka postavki jel ko vec postavljao i koje bi bile solidne za prosjecnog korisnika, i  postoji kakva mogucnost da a1 tv app skinem i koristim preko tva samo da ne spajam mob ili komp?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekipa, molim pomoć i savjete koji od ova 4 tv-a uzeti?

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-noa-vision-n55lusb-uhd-smart.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55A6140/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRU-55GUT9989/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRU-55GUB8966/

 

 

znači, koristio bi se svakodnenov za gledanje filmova, serija, itd itd

 

da li će ovaj android TV biti dostatan da vrti kodi? ili je bolje uzeti neki od ova 3 preostala pa uzeti android box?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

A u pm da prostite na izrazu...pa necu dati 11000kn da se namjestam svaki put po kuci ili da nekog tjeram da bih ja najbolje vidio a ostali sivo i isprano...pamkavi su onda.kvi tv kd 4000kn jel to uopce.ima sliku onda...jel ima onda nesto do 8000 a da valja....eto htio se i imao dobru volju razvuci na tih 11000 ako treba za nesto dobro alo necu...vracam se na prvotnih 8000kn...za ove 3000 ode na 7 dan mora u predsezoni.

 

Molim nesto od preporuke a da ne gubi toliko na kutu

 Odi u dućan, stani 4 ili koliko već metara trebaš od bilo kojeg solidnog tv-a sa VA panelom, šetaj lijevo desno i gledaj promjenu slike. Dobra je šansa da će razlika biti puno manja no što očekuješ, no svakako trebaš svojim očima vidjeti. S druge strane, možda ti bude smetalo, no imaj na umu da rijetko tko gleda konstantno cijeli ekran dok gleda film i analizira sliku u sva 4 kuta do te mjere - u prvih par dana ili tjedan dana ćeš možda na sve obraćati pažnju, a onda ćeš se okrenuti sadržaju i uživati.

 

Evo ti usporedba - ja doma imam solidne stereo zvučnike koje sam pažljivo naštelao za što bolju stereo ,,sliku'' - i znaš koliko ih slušam tako? Jako rijetko, i svejedno uživam u mjuzi i kad sjedim metar, dva lijevo-desno od sredine, pa i u kuhinji :)

 

Što se tv-a tiče, to su uglavnom nijanse sve do određenih, poprilično velikih, odmaka od sredine. Pa ne prodaju svi ti proizvođači VA tv-e koje mogu gledati samo 2 osobe na sredini kauča, to su sve ozbiljno testirani uređaji. Druga je priča kad netko recenzira uređaj, onda cjepidlači oko svakog detalja, no to nije kako ljudi konzumiraju sam proizvod, često je i jako daleko od toga. Inače, ono što ljude uglavnom puno više smeta od tih nijansi kuta gledanja je:

 

- trzava slika (ranorazni jitteri i slično kod lošije odrađenog procesiranja pokreta) i sve vezano uz pokret (recimo soap opera effect)

- sve vezano uz jako svijetle i tamne izmjene na slici (raznorazni blooming efekti kod titlova i sličnih situacija), pogotovo kad se gleda u mračnijoj prostoriji

 

Trenutno ovo tipkam na laptopu sa IPS panelom, ležim na kauču oko 1,5m desno (oko 2,80m udaljen od 50'' VA panel telke) i sve izgleda skroz ok - vidim jako dobro, nemam dioptriju niti sam daltonist :). Uglavnom, odi pogledaj i vjeruj samo svojim očima.

 

 

 

 

 

Tread softly because you tread on my dreams.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja ponekad gledam XF9005 iz 45 stupnjeva i izgubi se nešto na boji, ali ni blizu jako kako bi neki to kazali. Definitivno mogu i iz tog kuta bez problema gledati sadržaj na TV-u
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo treći dan korištenja svog LG OLED65C9

Fenomenalan TV. Slika je super. Zvuk je također bolji nego što sam očekivao.

SmartTV dio kojeg još iskreno otkrivam je dobar. Netflix i Plex aplikacije su dobre. Automatski se spojio i na NAS na mreži te super radi pregledavanje datoteka direktno s NAS-a.

 

Još pokušavam otkriti da li ima načina da eliminiram daljinski od BNET uređaja i da koristim samo Magic remote. TV ima kod instalacije odabir operatera gdje je i Bnet izlsitan pa sam se ponadao da će znati magic remote upravljati i primjerice mijenjanjem kanala na TV-u

www.download.hr - Hrvatski Download Portal - Programi, Giveaway, PC Igre, Forum
 
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ova zadnja dva posta bas su mi legli...hvala decki na njima. I ja sam mislio da to ne moze biti bas toliko jako izrazeno da bas kad sjedim ispred tv tj. lezim na kaucu i onda se okrenem na drugu stranu kauca i sad sve mutno i blijedo. Totalni bed je sto tv ne mogu nigdje ni vidjeti kako izgleda a kamoli kako radi. Ali provozam se cca 50km i pogledam za vikend u jednom centru kako stoje stvari i bude mi sve jasno onda...valjda

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dži kaže...

Evo treći dan korištenja svog LG OLED65C9

Fenomenalan TV. Slika je super. Zvuk je također bolji nego što sam očekivao.

SmartTV dio kojeg još iskreno otkrivam je dobar. Netflix i Plex aplikacije su dobre. Automatski se spojio i na NAS na mreži te super radi pregledavanje datoteka direktno s NAS-a.

 

Još pokušavam otkriti da li ima načina da eliminiram daljinski od BNET uređaja i da koristim samo Magic remote. TV ima kod instalacije odabir operatera gdje je i Bnet izlsitan pa sam se ponadao da će znati magic remote upravljati i primjerice mijenjanjem kanala na TV-u

 Teoretski moze , magic remote-om kontroliram EON box od mog davatelja usluga  .  stisni STB MENU na daljinskom i trebao bi ti se pojaviti menu , onda odaberi STB koji imas sa liste i nakon postavljanja bi trebalo sve ići preko daljinca od TV-a . U mom slučaju  rade sve opcije , od prebacivanja kanala , reguliranja glasnoće do naprednih opcija ugrađenog androiod boxa . 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...

  Evo ja ti prodam za 7000 55-xf9005 star 2 mjeseca.. pa si ja dodam 3 kile za 65.. ima 5 god garancije..tvorničke... sve dela ko ura.. niti bed pixela.. ništa.. podešen.. kodi gore...

 A novi 6700.....dobra ponuda...

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 20:46 (karlito13).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U pravu si. To sam i pokušavao ali nisam skužio da ako stisneš Ne, da ponudi alternative. 

Ovo je stvarno super stvar. Već sam poludio od silnih daljinskih upravljača

www.download.hr - Hrvatski Download Portal - Programi, Giveaway, PC Igre, Forum
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice