Kvar ili ne?

poruka: 9
|
čitano: 9.978
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kvar ili ne ?

Pošto vidim da vas se dosta razuije u lcd molio bih vas da mi ako neko zna odgovori :Nedavno sam kupio lcd lg 5500 model na početku nisam primjećivao nikakve probleme i slika je bila odlična ali nedavno sam počeo primječivati na nekim programima i u nekim situacijama  kao neke ni sam neznam kako bi to opisao pruge i li razljevanja boje i to kad prevladava žuta crvena ili plava i na određenim snimkama nazubljeni obrisi ljudi i predmeta i kad je slika skraćena s crnim rubovima na tom prelazu se vidi također nazubljenost . napominjem da je to samo u nekim situacija a najčešće na lokalnim televizjama.pošto program gledam preko max-tv mislio sam da je do njih promjenio box ali i dalje se to događa.Upload sam snimku koju možete pogledati dolje na link-u.Meni nije jasno ako je kvar zašto se to uvjek ne događa nego u pojedinim situacijama i dali se radi uopče o kvaru ili jednostavno lcd pošto je full hd u nekim situacijama ne može dobro obraditi sliku ili je možda do njih kako šalju signal jer kad bi ja sad odnio tv u servis oni bi mi rekli da nisam normalan jer bi trebao čekati kad će npr na htv ti problemi bit uočljivi da bi im mogao pokazati,dok npr na nekim od lokalnih tv postaja su ti problemi stalni.Unaprijed fala i nadam se da čete mi odgovoriti bez obzira što mi je prvi post Hvala.

 

SNIMKA

http://www.4shared.com/file/104557438/10d4c517/lcd_kvar.html

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kvar ili ne ?

Šta niko nezna ili sam krivo postao?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kvar ili ne ?

A da probas nazvati servis i objasnit im preko telefona u cem je problem, ako stvarno postoji problem koji obuhvaca cijelu seriju lcd-a i oni u servisu vec znaju za njega onda im sam odneses lcd, tak da ne nosis lcd ne servis pa ispade da radi normalno. Mislim da dok je lcd jos na garanciji definitivno bi trebao iskoristit servis...

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Kvar ili ne ?

Ne znam jesi li već riješio, no meni ovo ne izgleda kao kvar.

Ovu pojavu sam često viđao na raznim televizorima; najčešće se suzbije smanjenjem zasićenosti boja (u običnim korisničkim postavkama).

Nazubljenost je najvjerojatnije posljedica interlaced načina rada, no može biti i posljedica uključenog nekog "super nešto" efekta na TV-u. Malo se igraj postavkama.

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
Kvar ili ne ?

Nisam rješio kako ču rješiti kad to nije uvjek  a zadnje što sam primjetio je da preko dvt-b ima taj problem a preko analognog signala nema a ima preko max-tv a . u nekim situacijama kad je stara snimka zna bit cijela slika u tim mrežama preko ekrana imam osječaj ko da tv ne može sve šta oni pošalju jednako prikazati i  da to sve ovisi o načinu odašiljanja signala ili kvaliteti slike.Ovo što si ti rekao  i meni je jedino obašnjenje ali te bljeskajuće crtice se vide i kad skroz boju skinem i bude rno bijelo tako da ne kužim

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kvar ili ne ?

Malo je čudno što nema tih problema kod analogije, a ima kod DVB-T-a (očekivao bih obrnuto).

 

Inače, neki programi (strani i neki domaći) emitiraju se u dosta niskoj rezoluciji, pa onda može biti problem i u procesiranju takvog signala unutar TV-a. Nažalost, nemam taj model televizora, da ti 100% potvrdim, no i ja primjećujem nazubljenost (i nisku rezoluciju) na nekim satelitskim programima i na nekim programima na kabelskoj TV (npr. CMC, pojava slična onoj na tvojoj snimci), iako imam LCD koji nije full HD, a ni potpuno HD ready.

 

Svejedno, ako je problem jako iritantan, nazovi servis i pitaj imaju li iskustva s takvim problemom na toj seriji TV-a, iako je moguće da stvarno nije kvar (premda me zbunjuje problem s DVB-T-om - tamo ne bi trebalo biti takvih pojava)

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
Kvar ili ne?

Zvao sam servis već prije a tip govori da kad s tv-om nešto nebi bilo u redu da bi slika svugdje bila s tim problemima a ne samo u određenim situacijama .Odma da se zna nisan neki perfekcionist pa da mi svaki k... smeta znam takve i ovo nije tako sad strašno ali nije ni zanemarivo hvala ti kaer Ti problemi mi se najčešće vide na HRT plus i Splitskoj tv pa ako neko gleda te programe digitalno nek mi kaže jel ima slične probleme .Možda ja u biti i nisam problem dobro opisao mislim da se čak ne radi o razljevanju boje jer to postoji i kad stavim bez boje u biti stvar je da na svakom prelazu npr loga od npr STV  i slike postoje neke jako naglašene točke koje titraju u pokretu i to ne samo kod loga nego i drugih stvari gdje oni dodatno stave na postoječu sliku npr Kunolovac pa dolje idu oni žuti brojevi o60 itd malo kompliciram ali teško je za objasniti.Mislio sam pošto Gledam preko hdmi da s kablom nešto nevalja  i stavim na skart opet isto .Psihijatrija

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 0:01 (sirko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kvar ili ne?

HRT plus (tipični interlacing problemi) i STV - isto tako. Na istim programima i kod mene (osobito na STV, K5 i još nekim lokalcima - OTV da i ne spominjem, oni imaju katastrofalnu sliku i u idealnim uvjetima).

Kod tebe se možda malo jače vidi jer imaš full HD televizor, pa je još malo više procesiranja. Kako to i inače biva, što veći televizor, bolje vidiš mane...

 

Dakle, ignoriraj točkice i sve će biti OK :) Utješi se malo gledanjem nekog BluRay diska :)

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
Kvar ili ne?

Kaer Hvala prijatelju

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice